Od textového přenosu ze zimního stadionu v Ústí nad Labem se s Vámi loučí Barbora Wolfová.
Zápas končí nečekaně snad pro všechny diváky. Kdo by na začátku utkání řekl že Slovan porazí lídra tabulky z Třebíče. Nečekané se stalo skutečným a domácí celek si připisuje 3 body.
Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:
SK Horácká Slavia Třebíč: Karel Vejmelka
HC Slovan Ústí nad Labem: Michael Petrásek
60:00
59:59
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Domácí pečetí svoji výhru proti lídru tabulky. Do prázdné brány se z pravého kruhu trefuje DAVID TŮMA. Asistence: Tomáš Rod, Martin Vágner.
59:48
Vhazování po levici Petráska.
59:31
Vhazuje se ve středním pásmu a Vejmelka se vrací do brány.
59:31
Branka Třebíče nebyla uznána pro kopnutí.
59:31
Došťuchování puku za Petráska se nyní bude konzultovat jestli přešlo brankovou čáru.
59:00
Oddechový čas pro hosty.
59:00
Ladislav Gengel vybojoval puk ve středním pásmu a nastřelil na prázdnou bránu hostí, ale brusle bránícího hráče hostí puk srazila mimo.
58:18
57:49
Jan Pohl tečoval střelu hostí mimo.
57:16
Hosté kombinují okolo Petráska ale zatím nestřílí.
56:18
Vyloučen na dvě minuty Tomáš Kolafa (UNL).
55:00
Domácí úspěšně stále vyhazují z obranného pásma.
53:24
Icing domácích. Vhazuje se po levici Petráska.
52:36
Probíhá komerční přestávka, bude se vhazovat ve středním pásmu.
52:18
Jan Kloz probruslil s pukem do středního pásma.
51:37
Domácí hlídají puk za svojí bránou a střídají oba týmy.
50:52
Rozhodčí odpískali icing domácích, ale po konzultaci s hráči se vhazuje ve středním pásmu.
50:10
Hosté nyní zamkli domácí celek v jeho obranném pásmu a nepouští ho příliš k puku.
49:42
Další icing Slovanu.
48:57
Střelu Jana Zdráhala vyrazil špičkou betonu Petrásek.
48:09
Puk vyhozen mimo ledovou plochu.
47:24
Petrásek skvělým zákrokem vyráží střelu Miroslava Holce.
46:52
Icing domácích.
45:18
Vít Budínský má další šanci na hranici brankoviště hostí, kde dostal přihrávku, ale poslat puk do poloodkryté brány nestihl.
44:33
Tomáš Rod probruslil celým hřištěm s pukem až k Vejmelkovi, tam ho ale dojel soupeřící hráč a střelu tak zmírnil. Vejmelka jen puk poslal mimo brankoviště.
43:44
Hraje se převážně v pásmu domácích a ve středním pásmu, ale ke střelám se Třebíč nedostává.
42:34
Petr Přeučil další střelec z pravého kruhu. I tentokrát Vejmelka úspěšně zasahuje.
41:49
Vit Budínský nyní několikrát dorážel na Vejmelku, ale tomu se podařilo všechny dorážky vyrazit.
41:27
Ofsajd domácích.
40:58
Domácí hrají v plném počtu.
40:30
Tomáš Rod vyhazuje puk z obranného pásma Slovanu.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 19:41.
40:00
39:30
Ladislav Gengel vyhazuje až za Vejmelku.
38:58
Miroslav Holec (TRE) projel k Petráskovi, který si vyjel po odražení puku za jeho zády až na pravý kruh. Vyloučen byl Ondřej Smetana (UNL) na dvě minuty za hákování.
37:07
Jakub Čuřík zůstal po střetu s protihráčem ležet na ledě, ale po krátké době odjíždí bez pomoci na střídačku.
36:24
Martin Čech probruslil na pravý kruh, ale jeho střelu vyrazil Petrásek.
36:01
35:50
Martin Zdvořáček vybojoval puk ve skrumáži a vyhazuje k Vejmelkovi.
35:16
Od modré to zkusil i Jakub Bartoň, ale Petrásek se ani tentokrát nenechal překvapit.
34:40
Střelu od modré poslal Matěj Pekr, ale bránu minul.
34:01
Kapitán domácího týmu Jan Kloz vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.
33:05
Jan Zdráhal je autorem další střely ohrožující Petráska. Ten v rohu brány vytěsnil puk a drží ho pod svojí ochranou.
32:36
Martin Čech dostal přihrávku na hranici levého kruhu před odkrytou bránu, ale puk těsně minul Petráskovu svatyni.
32:00
Jiří Řípa vystřelil, ale Petrásek má puk pod betony.
31:50
Hosté nabírají síly a nastřelují Petráska.
31:08
Na pravý kruh dostal přihrávku autor první branky Vít Budínský. Tentokrát jeho střelu Vejmelka zlikvidoval.
29:56
Domácí tým již vede o dvě branky. Ze středu hřiště si za modrou čáru nabruslil LADISLAV GENGEL, který prostřelil puk Vejmelkovi nad ramenem až do sítě jeho brány a rozsvítil tak červené světlo za jeho zády. Asistence: Martin Vágner.
29:24
Martin Vágner projel středním pásmem a od modré střílí. Vejmelka zkušeně puk chytá do lapačky.
27:53
Vladimír Brož s Davidem Mertou provážejí puk k Vejmelkovi.
26:51
26:10
Domácí publikum si žádá další gól Slovanu, ale Horácká Slavia puk vyváží k Petráskovi.
24:40
Domácí otevírají skóre a vedou tak o jednu branku. Na hranici levého kruhu dostal přihrávku VÍT BUDÍNSKÝ, který našel pro puk místo těsně nad ramenem Vejmelky. Asistence: Jan Kloz, David Merta.
23:58
Miroslav Holec jel sám na Petráska, ale ten přečetl jeho úmysly a do střely postavil svůj neprůstřelný beton.
22:27
Domácí kombinují okolo brány Vejmelky, ale ke střelám se nedostali.
21:15
Petrásek vyráží další střelu, tentokrát ji vyslal Jakub Šaur od modré.
21:04
21:02
Jiří Řípa vystřelil z pravého kruhu a Petrásek puk pokrývá na ledě.
20:43
Po delší době se zvedá a s podporou zdravotníků odjíždí na střídačku.
20:43
S Havlovi se sjíždějí zdravotníci.
20:43
Lukáš Havel leží na ledě u mantinelu za Petráskovou bránou.
20:27
Hosté zajíždí s pukem za Petráska, ale domácí jim přebírají puk a vyhazují.
20:01
V první třetině jsme neviděli ani jeden gól. Ovšem šancí k tomu měli nesčetně hráči obou týmů. Domácí měli o pár šancí více ale vsítit nedokázali puk do brány Třebíče ani jednou. Ani Slavia nedokázala využít jedné ze tří přesilových her. Stav utkání je tak po dvaceti minutách 0:0. Do druhé třetiny nastoupí Slovan na minutu v oslabení.
Druhá třetina začne přibližně v 18:49.
20:00
19:15
Ústečtí vyhazují.
19:04
Vyloučen Kamil Černý (UNL) na dvě minuty za podražení.
18:58
Vladimír Brož střílí z hranice pravého kruhu, ale i tentokrát se Vejmelka nemýlí.
18:26
Martin Baránek vystřelil z mezikruží, ale Vejmelka po puku skočil a přikryl ho lapačkou.
18:10
Za bránou drží puk domácí a oba týmy střídají.
17:02
16:12
Do střely Vlastimila Bilčíka od modré se ochotně položil Ladislav Gengel a ušetřil tak Petráskovi práci.
15:40
Ofsajd Třebíče.
15:27
Domácí vyhazují až za bránu hostí.
15:12
15:02
Před odkrytou bránou proletěl puk, který nedokázal Pořický usměrnit do brány. Vyloučen byl na dvě minuty Petr Přeučil (UNL) za krosček.
13:35
Střelu Tomáše Kolafy od modré Vejmelka chytil ale ještě mu poskakovala v rukavici, hostující obránce puk vyhazuje, ale jen zpět na modrou.
13:17
Hosté hrají ve čtyřech.
13:12
Na 5 sekund bude hrát hostující tým ve třech. Vyloučen Jakub Bartoň na dvě minuty za držení protihráče.
13:10
Ofsajd Slovanu.
12:42
Nátlak nyní na Třebíč vytvořila druhá lajna domácích. Několika střelám však Vejmelka odolává.
11:56
Od modré to po delší kombinaci zkouší Jan Kloz, ale Vejmelka úspěšně zasahuje.
11:17
Přesilovku si zkusí i Slovan. Lukáš Paták (TRE) vyloučen na dvě minuty také za nedovolené bránění.
10:26
10:25
Jakub Bartoň vystřelil od modré a Petrásek zasahuje ramenem a poskakující puk naštěstí přebírají domácí a odvážejí ho od brány.
09:35
Petr Přeučil vyhazuje puk z obranné třetiny domácích.
08:26
První vyloučení utkání je ze strany domácích. Za nedovolené bránění si odsedí dvě minuty Martin Vágner.
07:57
Z levého kruhu pálí Adam Raška, ale Petrásek má puk ve své lapačce.
07:34
Kamil Černý střílí od modré, ale trefuje pouze brusli protihráče.
06:14
Zakázané uvolnění Třebíče.
06:07
Moravští hráči si podrželi puk za bránou a oba týmy střídají.
04:53
Nepřesnou přihrávkou přichází Slovan ve středním pásmu o puk, ale rychle se ho ujímá nazpět.
04:10
Obrovskou šanci měl po přihrávce Tomáše Roda Jaroslav Roubík, který dostal puk přímo před bránu. Pozorný Vejmelka mu nedovolil skórovat.
03:49
Zakázaného uvolnění se dopouštějí hosté.
02:37
Vhazování po pravici Vejmelky hosty neohrozilo, puk prováží na druhou stranu k Petráskovi.
02:10
K volnému puku se nečekaně dostal Milan Přibyl. Jeho střelu Petrásek vyráží.
01:39
Nahození Třebíčských od modré Petrásek raději pokryl lapačkou.
00:49
Na druhou stranu už svižně míří první lajna domácích a těsně před bránou nedokázal zachytit přihrávku Tomáš Rod.
00:17
K puku se první dostávají hosté, ale střelu vyprodukovat nedokázali.
00:01

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Kolafa, Černý, Brož, Vágner, Zdvořáček, Smetana, Pohl – Tůma, Roubík, Rod – Budínský, Kloz "C", Merta – Pořický, Vávra, Přeučil – Baránek, Kopta, Gengel

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Dusík) – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Šaur, Přibyl, Juráň – Erat, Dolníček "C", Havel – Řípa, Holec, Pekr – Wasserbauer, Čuřík, Paták – Čech, Raška, Beneš

Rozhodčí: Jakub Smitka – Roman Zídek, Petr Kotlík.
Tímto zápasem Vás bude provádět a příjemnou zábavu Vám přeje Barbora Wolfová.
V dalším kole první hokejové ligy se střetne ústecký Slovan s týmem Třebíče. Horácká Slavia přijíždí na sever Čech v roli lídra tabulky, a tak bude v Ústí pochopitelně favoritem.

Třebíč má po šestadvaceti kolech na svém kontě 53 bodů a vede tabulku před severočeským duem Chomutov, Litoměřice.

Třebíč prokazuje dlouhodobou formu, z posledních jedenácti utkání vyšla bodově naprázdno v jediném.

Ústí je na tom v tabulce podstatně hůře, v současnosti mu patří až 11. příčka. Slovan má za sebou dva prohrané zápasy (naposledy s Jihlavou 2:5 a Litoměřicemi 2:3). Naposledy naplno bodovalo před devatenácti dny, když vyloupilo led Prostějova.

První vzájemný duel pak vyhrála mezi Ústím a Třebíčí právě Horácká Slavia, a to v poměru 5:1.