Motor se díky dnešním dvěma bodům posouvá před Slavii, která prohrála s Prostějovem a je aktuálním lídrem WSM ligy.
V samostatných nájezdech zvítězil tým ČEZ Motor České Budějovice.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení vítěze nepřineslo a o bonusovém bodu tak rozhodnou nájezdy. Zdá se, že do branky Budějovic se postaví David Gába, který už se rozcvičuje.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:46
Zíb rozvlnil síť. Bohužel pro Motr jen tu ochrannou.
64:31
Vráblíkova střela jen do Pavelky.
64:10
Strakova střela sražena nad.
63:23
Jakub Šulc (LTM) – 2 + 10 + 10 minuty – nedovolené bránění a nesportovní chování. 4/3
Trest odpyká Milan Valášek.
63:15
Kolmann krásně vylehl přihrávku Litoměřic, které jeli tři na jednoho.
62:46
Druhá půlka přesilovky Motoru je mnohem horší než ta první.
62:00
Nouza trefil jen Pavelku. Hosté teď zažívají horké chvilky.
61:26
Vráblík zlomil při sřele hokejku.
61:13
David Švagrovský (LTM) – 2 minuty – sekání. 4/3
60:17
Vráblíkova střela zaduněla o zadní mantinel.
60:01
Třetí část byla ze začátku ospalá, ale gól Romana Vráblíka domácí probral a Motor dokázal dokonce i vyrovnat zásluhou Škody. Konec třetiny už se odjezdil v klidném tempu. Zejména Litoměřice šetřily čas a zdá se, že jsou s bodem spokojeni.
57:16
České Budějovice právě vstřelily branku!
Tak jsem to zakřikl ŠKODA, tedy VLADIMÍR ŠKODA, si vyjel před bránu a od tyčky posílá puk do brány. Asistence: Lukáš Žálčík.
56:55
Tato přesilovka se tedy Motoru moc nepovedla.
55:15
Několik velkých šancí za sebou měl Prokeš se Škodou, ale ani jeden neuspěl.
55:03
Kolmann dostal nádhernou přihrávku od Roba a pálil, bohužel pro Motor jen do Pavelkových betonů.
54:09
Martin Heřman (CEB) – 2 minuty – hrubost
Aleš Pavlas (LTM) – 2 minuty – hrubost. 4/4
54:09
Straka obkroužil bránu a přihrál ROMANU VRÁBLÍKOVI, který pohodlně zakončil do odkryté klece. Po gólu se ještě strhla menší potyčka a bude se opět vylučovat. Asistence: Josef Straka.
53:20
Dominik Bílek (LTM) – 2 minuty – hákování. 5/4
53:20
Heřman poslal bekhendem puk na tyč! Následně se bude vylučovat.
53:14
Tentokrát Škoda pálil lépe, ale Pavelka si s jeho pokusem poradil.
52:29
Škodova střela ani nedošla k bráně.
51:45
Ani Doležalova střela se neujala.
51:20
Švihálek stál v brankovišti a hra se tak opět přerušuje.
50:35
Nouzova střela mířila jen doprostřed branky.
50:15
V Budvar aréně se setmělo. Někdo se zřejmě opřel o vypínač. Ihned je ale situace napravena.
48:58
Robovo nahození od levého mantinelu se neujalo.
48:47
Další icing tentokrát litoměřický.
48:17
Zápas se stále kouskuje množstvím přerušení. Nyní zakázané uvolnění Motoru.
48:00
Zápas začíná ztrácet tempo, hra pozbývá náboj.
47:28
Robova formace se stále snaží s výsledkem něco udělat, ale nedaří se, nedaří.
46:20
Ze strany Motoru jde o marnou snahu. Domácí hrají ve velké křeči.
45:10
Litoměřice právě vstřelily branku!
TOMÁŠ TROLIGA si sám vybojoval puk, rozjel se s ním po pravé straně a vypálil. Bláha nestihl zareagovat. Asistence: Jan Berger.
44:37
Domácí se jaksi zapomněli vrátit, ale naštěstí pro ně se žádné výraznější ohrožení branky ze strany Litoměřic nekonalo.
43:43
K velké nelibosti domácích je odpískán úmyslný ofsajd. Z našeho stanoviště se vše zdálo v pořádku.
42:42
Rozhodčí je viditelně zmatený. Stále neví, kde se bude vhazovat. Nakonec volí buly po levici Pavelky.
42:10
Straka z pravé strany jen do Pavelkovi výstroje. Motor začíná nabírat na obrátkách.
42:00
Motor chybuje v rozehrávce – zakázané uvolnění.
41:34
Guman mířil přímo na lapčku Pavelky.
41:00
Žálčík teď měl dvě dobré příležitosti, když si sám pro sebe vybojoval puk. Pokaždé ale vyhořel na Pavelkovi.
40:24
Heřman krásně předložil puk Strakovi. Ten ale netrefil branku.
40:01
Hosté nastupují na led a domácí publikum je vítá pískotem.
Druhá třetina nabídla jen jeden gól, kterým se prezentoval budějovický odchovanec ve službách Litoměřic, Tomáš Rousek. Motor v této části strávil mnoho času v oslabení, a tak se nemohl dostat do tempa.
40:00
39:40
Zíb nahazoval puk na bránu, ale jeho nabídku na teč nikdo nevyužil.
38:19
Ondřej Mikliš (LTM) – 2 + 10 minut – naražení ze zadu. 5/4
38:19
Švihálek leží po tvrdém střetu na ledě. Bude se vylučovat.
36:50
Nepřesné přihrávky na obou stranách zápas poznamenávají.
36:21
35:43
Motor svého soupeře zamkl, ale ne a ne dostat puk do sítě.
34:54
Suchánek pálil jen těsně mimo.
34:21
Lukáš Nedvídek (LTM) – 2 minuty – hákování. 5/4
34:17
Suchánek ukryl střelu za obránce a Pavelka měl co dělat.
33:00
Zdálo se, že se strhne bitka za domácí brankou. Nakonec ale rozhodčí hráče rozehnali.
32:40
TOMÁŠ ROUSEK dostal pěknou křižnou přihrávku od Kally a snadno zvedl puk nad padajícího Bláhu. Nutno říct, že Motor už si o to nějakou chvíli množstvím vyloučených koledoval. Asistence: Jaroslav Kalla, Aleš Pavlas.
32:15
Pavlas od modré jen do Bláhovy rukavice.
32:09
Radek Prokeš (CEB) – 2 minuty – podražení. 4/5
31:46
Šanci Motoru brzdí posunutá branka, domácí fanoušci se rozčilují a žádají vyloučení. O nějakém úmyslu ale nemůže být vůbec řeč.
31:00
Straka byl před brankářem sám, ale jeho bekhendový blafák končí nad.
30:33
Suchánek teď dvakrát za sebou trefil prvního hráče před sebou a byl z toho brejk, který ale dobře vyřešil Bláha.
29:27
Hra je vyrovnaná, Motor sice momentálně hraje víc s pukem, ale Pavelku příliš neohrožuje.
28:20
Heřman z dobré pozici pálil hodně mimo.
27:46
Domácí v plném počtu. Pětiminutové oslabení Motor zvládl.
27:02
Troliga svou ranou málem prorazil mantinel. Kdyby Bláhu trefil, tak jsme se mohli oprávněně obávat o zdraví domácího gólmana.
25:46
Motor se zatím brání dobře. Z Llitoměřické přesilovky ale ještě zbývají dvě minuty.
25:21
Hosté v plném počtu. 4/5
24:57
Domácí se dnes hry do těla vyloženě nestydí. Nyní Rob sroloval soupeře na mantinel.
24:30
Heřman se dostal do samostatného úniku a tváří v tvář Pavelkovi neuspěl.
23:21
Jakub Šulc (LTM) – 2 minuty – vysoká hůl. 4/4 Vráblík si pro faul došel.
22:54
Hosté teď dotlačili puk do branky, ale až po odpískání. Atmosféra houstne.
22:46
Trest odpyká Guman.
22:46
Rok Pajič (CEB) – 5 minut + do konce utkání – napadení. 4/5 Divákům se toto vyloučení moc nelíbí. Martinovi Procházkovi ale také není do zpěvu. Pajič ho sundal vcelku tvrdě, ale ne nijak likvidačně. Procházka nakonec nevyužil přivezená nosítka a zakrvácen odjíždí na střídačku. Pajič se oproti tomu odebírá do šatny.
22:30
Rob hezky našel Švihálka před brankou, ten jen nastavil hůl, ale puk sbírá Pavelka.
21:53
21:39
Švagrovský vůbec nevypadá svěže. Je viditelně otřesen.
21:39
Švagrovský leží na ledě, přitom se zdálo, že neutrpěl žádný hrozný střet.
vyhraná buly: 9:14
První třetina je za námi. Jako první šli do vedení hosté zásluhou Kally, který šťastně procedil puk za Bláhu. Motor odpověděl okamžitě, když Rok Pajič bekhendem vymetl růžek litoměřické branky. Druhou třetinu začnou hosté dvojnásobnou přesilovku, která bude trvat minutu dvacet vteřin.
20:00
19:59
Krstev si dlouho hrál s pukem před tančícím Suchánkem. Litoměřický obránce si to nakonec zkušeně pohlídal a přihrál. V tu chvíli zazněla siréna.
18:38
Švihálek se provinil úmyslným ofsajdem a hra se tak přesouvá před Bláhu.
17:46
Zíbova rána se od Pavelkova betonu odráží mimo.
17:45
16:40
Heřman tečoval Vráblíkovu ránu, ale Pavelka se štěstím vyrazil.
16:27
Vráblík od modré jen do Pavelkovy náruče.
15:45
Trest pro hráčskou lavici hostů – 2 minuty – příliš mnoho hráčů na ledě – trest odpyká Milan Valášek. 5/4
15:32
Přibyl z mezikruží vystřelil, ale puk je sražen nad.
14:38
Sám před brankou neuspěl Racek. Bláha na poslední chvíli zasáhl betonem.
13:39
ROK PAJIČ si krásně najel mezi kruhy a bekhendem vymetl horní růžek branky. Asistence: Ladislav Marek, Tomáš Guman.
13:11
Podivný gól. JAROSLAV KALLA vyjel zpoza brány a zakončoval, puk se od Bláhy odrazil k Vráblíkovi a od něj se kotouč opět odrazil a zamířil do sítě. Asistence: Martin Procházka, Aleš Pavlas.
13:01
Puk zůstal pod leživším Vráblíkem a hra se přerušuje.
12:51
Adam Přibyl (CEB) – 2 minuty – hákování. 4/5
12:00
Milan Valášek zkusil štěstí z leva, ale Bláha jeho pokus snadno vykryl.
11:19
Pavelka zatím příliš práce nemá. Mnoho střel je sražených nad.
10:48
Kolmann pěkně pálil od modré, ale jeho střela mířila těsně vedle.
10:36
10:20
Motor v krátké přesilovce nic nevymyslel.
09:44
08:56
Žálčík zkoušel fintou obejít obránce, ale neuspěl.
08:36
Angel Krstev (LTM) – 2 minuty – podražení. 4/4
08:00
Doležal ani nadvakrát nepřekonal Bláhu.
07:44
06:43
Hraje se v poměrně nízkém tempu, nikdo se nemůže dostat do větší šance.
05:40
Zíb výjimečně volil střelu zápěstím, ale trefil prvního clonícího hráče.
04:53
Heřman unikl po levé straně, ale výborně ho vychytal Pavelka.
04:08
Guman neuspěl v zavezení puku do pásma a hra se přesouvá před Bláhu.
03:22
Píská se zakázané uvolnění, kterým se provinili hosté.
02:28
Oním hráčem byl Racek, ale už se zvedá a za pomoci spoluhráčů doklouzal na střídačku.
02:28
Jeden z Litoměřických bezvládně leží v rohu kluziště.
02:10
Ve vynikající šanci se ocitl Žálčík, ale jeho střela byla přizvednuta a přeplachtila svatyni Litoměřic.
01:20
Suchánek nebezpečně pálil, ale minul.
00:51
Motor se tlačí do útočného pásma, ale hosté dobře brání.
00:17
Puku se chopili domácí a o první střelu se pokoušel Kolmann. Bohužel neuspěl.
00:01
Hráči už nastupují na ledovou plochu. Za pár chvil utkání začne.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Mucha, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Zíb, Žovinec, Kříž – Marek, Pajič, Guman – Nouza, Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Švihálek – Škoda, Prokeš, Přibyl.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Pavlas, Krstev, Šulc, Bílek, Piegl, Vašíček, Mikliš – Procházka, Kalla, Rousek – Švagrovský, Nedvídek, Beránek – Berger, Troliga, Doležal – Racek, Valášek, Procházka.

Rozhodčí: Hořínek – Špringl, Kreuzer.
ČEZ Motor České Budějovice
Jihočeši se sice vyhřívají na druhém místě WSM Ligy, v posledním kole ovšem nevyužili možnost jít do čela tabulky, což zamrzí. Českobudějovičtí nechytili začátek zápasu v Prostějově a odpověď na dvoubrankové manko našli až příliš pozdě. Nyní stojí v cestě Litoměřice, farma Hradce Králové, již by Motor po porážce z prvního vzájemného duelu neměl podcenit. Svěřence Petra Rosola čeká náročný týden, hned v sobotu totiž ve šlágru kola vyzvou Slavii Praha.

Ve formě je aktuálně kromě tradiční úderné formace Josefa Straky také třetí lajna ve složení Žálčík – Rob – Švihálek. Především Žálčík začíná naplňovat své předpoklady, když skóroval v posledních šesti zápasech. Luboš Rob si zase v posledním domácím zápase proti Havířovu připsal hattrick.
HC Stadion Litoměřice
Stadion zažil poměrně vydařený vstup do soutěže. Z úvodních šesti zápasů vyšel hned čtyřikrát vítězně, když si mezi skalpy připsal například favorizovaný Motor. Následně však začala jít výkonnost severočeského celku dolů. V šesti duelech mezi 30. zářím a 14. říjnem svěřenci Jiřího Kučery hned pětkrát prohráli v základní hrací době, porazili jen slaboučký Most.

Ve 14. kole navíc farma Mountfieldu Hradce Králové utrpěla debakl od Dukly Jihlava. Ta si v domácím prostředí vyšlápla na hokejisty Litoměřic, kteří si na cestu domů přibalili hned deset kousků – 10:1! Kališníci v poslední době se silnějšími týmy jen těžko drží krok, přesto nezapomeňme, že první vzájemné utkání s Motorem na vlastním ledě vyhráli.
Dobrý den. Vítám vás u sledování dnešního zápasu mezi budějovický Motorem a Litoměřicemi. Především pro domácí bude mít utkání speciální náboj, neboť Stadion je farmou Hradce Králové, kam se právě z jihu Čech před časem přestěhoval celý tým i s extraligovou licencí. Zajímavé bude také sledovat, kým svou farmu hradecký Mountfield do tohoto zápasu vyzbrojí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.