Utkání 48. kola WSM ligy je u konce. Motor není v domácím prostředí zvyklý prohrávat, ale dnes zkrátka nestačil na Přerov, který tak vítězí ve čtvrtém vzájemném zápase! Domácí byli hodně aktivní, ale na konci všech jejich šancí stál neskutečný gólman Klimeš. Ten sice nakonec dvakrát inkasoval, ale na otočení skóre to bylo málo.

Pro dnešek se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek sobotního večera.
59:38
Rána Petra Kolmanna končí na chráničích jednoho z blokujících obránců.
59:08
Josef Mikyska to chytře zkoušel s naznačením přihrávky a vyjetím přímo kolem tyče. Klimeš byl posléze natlačen do své klece a hra je přerušena.
58:49
Pokus o trefení prázdné branky Motoru skončil neúspěšně. Motor pálil těsně vedle!
58:09
Tak ne. Domácí odvolali brankáře a hrají v pěti už teď!
58:09
Roman Pšurný (CEB) je vyloučen a ještě 54 sekund se bude hrát čtyři na čtyři. Poté bude následovat početní výhoda Motoru.
58:02
Petr Mrázek ve stoprocentní šanci neuspěl! Vynikající zákrok Petra Kváči teď odvrátil téměř jistý gól.
57:27
Filip Stoklasa se dostal do dobré příležitosti pálil z vrcholu kruhů, ale Kváča skvělým zákrokem zakročil.
57:03
Jakub Suchánek (CEB) fauloval a jeho tým bude hrát dvě minuty v oslabení. Tak to není zrovna nejvhodnější situace pro Motor.
56:54
Josef Straka se dostal do šance, ale Klimeš znovu úspěšný.
55:27
Domácí se ale dlouho nedostali do velké šance. Přerov zatím brání úspěšně.
53:52
Domácí cítí šanci, další gól už by mohl znamenat velké zdramatizování zápasu.
52:48
Michal Chovan vypálil z levé strany na gólmana Přerova, ale ten byl jistý.
52:04
České Budějovice právě vstřelily branku!
Ano! Českobudějovičtí doslova protlačili puk za Klimeše a je zaděláno na drama! Po střele Suchánka od modré čáry se puk odrazil k TOMÁŠI NOUZOVI, který jej jen tak mírně usměrnil směrem na branku, a puk kolem gólmana a přes ležícího brankáře prošel až do branky. Jihočeský střelec se tak proti Přerovu prosazuje vůbec poprvé v kariéře! Asistence: Jakub Suchánek.
51:41
Nakonec se opět bude vylučovat. Martin Novotný (PRE) obdržel menší trest a Motor bude moct snížit. Podaří se mu překonat Klimeše podruhé?
51:41
Dnešní utkání sleduje přímo v Budvar aréně plný stadion! 6421 diváků.
51:41
Po pískání se shrhnuly další potyčky. Několik hráčů se zakleslo do sebe, ale rozhodčí teď asi vylučovat nebude.
51:01
Tak přece jen to vyšlo! Domácí využívají přesilovou hru, když střelu Nouzy dorazil velmi šikovně zády k brance jednadvacetiletý forvard JOSEF MIKYSKA. Lukáš Klimeš tedy není nepřekonatelný. Asistence: Tomáš Nouza.
50:52
Přerovští jsou frustrovaní, což je vzhledem k vývoji utkání hodně s podivem. Jakub Grof (PRE) dostává menší trest a vzápětí si vykoledoval ještě osobní desetiminutový trest.
49:54
České Budějovice jsou v útoku, ale snad už ani sami hráči Motoru nevěří, že dnes Klimeše překonají.
48:32
Přerov se znovu ubránil. Prokletí gólmanem Klimešem pro Jihočechy stále trvá.
47:33
Michal Chovan vypálil z vrcholu kruhů, ale před Klimešem nikdo nestínil. Motor už je bezradný.
46:32
Tomáš Sýkora (PRE) znovu vyloučen. Nyní si odpyká trest za hákování a Motor bude mít další příležitost.
45:50
Další nebezpečný pokus Josefa Straky, který vypálil velmi šikovně z levé strany, ale Klimeš opět jako hradba v bráně Přerova.
45:10
Točík se vytočil za brankou Přerova, ale obránci Přerova ho nepustili před svou svatyni.
43:40
Přerov už je v plném počtu, hraje se v pěti na obou stranách.
43:29
Jihočeši už hrají jen v pěti proti čtyřem.
42:44
Lukáš Žálčík (CEB) dostává menší trest za sekání, ve stejném čase dostal trest také Tomáš Sýkora (PRE) za hrubost.
42:44
Ne ne ne. Motoru tam dnes nic nespadne! Po dělovce Lukáše Zíba od modré se kotouč odrazil vedle vyjetého Klimeše, ale Lukáš Žálčík ani přes svůj velký důraz nedokázal procedit puk za Klimeše.
42:10
Na trestnou lavici míří další hokejisté. Josef Mikyska (CEB) a Jakub Ferenc (PRE) dostali po dvou minutách.
41:51
Straka s Nouzou znovu zkoušeli nacvičený signál a málem to vyšlo! Tomáš Nouza vyjel bleskově kolem tyče a snažil se prošťouchat puk mezi betony brankáře do klece. Puk se sice přes Klimeše dostal, ale dlouho ležel osamocený na čáře, a potom jej odpálil obránce Přerova.
41:31
Další přesilovky pět na tři pro Motor! Tentokrát bude trvat dokonce 1:30, tak to je velká šance na snížení pro jihočeský celek.
41:01
Tadeáš Král (PRE) si odsedí menší trest za sekání. Podaří se domácím se konečně prosadit?
40:56
Rok Pajič byl úplně sám v mezikruží, ale Klimeš předvedl ukázkový reflexivní zákrok!
40:01
Od třetí třetiny nastoupí do branky Českých Budějovic osmnáctiletý Petr Kváča. Ten se úspěšně uvedl ve svém prvním zápase proti Šumperku, nyní si připíše druhý start.
Druhá třetina byla hodně hektická. Domácí doplatili na neproměněné šance z první třetiny a nyní budou utkání horko těžko otáčet. Přerov se totiž ve druhé části trefil čtyřikrát, a hned tři z nich dal v rozmezí 1:25! Hosty dál držel skvělými zákroky gólman Klimeš, a ti jsou tak velmi blízko čtvrté výhře ve čtvrtém vzájemném duelu!
40:00
39:29
Domácí oslabení nakonec přečkali, Kolmann už se zapojil do hry.
38:47
Domácí si koledují o další gól. Znovu Tadeáš Král mohl skórovat, když zůstal nikým nehlídaný před Bláhou, ale tečoval kotouč těsně vedle!
38:06
Hosté nepolevují ve své aktivitě. Další tečovaná rána hodně vyděsila brankáře Bláhu, který stále setrvává v kleci Motoru.
37:29
Petr Kolmann (CEB) oslabí svůj tým a Přerov bude mít dobrou možnost na vstřelení páté branky. Českobudějovický obránce je vyloučen za sekání.
35:42
Přerov právě vstřelil branku!
Přerov neskutečně řádí! V útočném pásmu znovu Zubři sevřeli Motoru, už první šance zaváněla gólem, ale nakonec se uchytila dorážka FILIPA STOKLASY. Asistence: Marek Sikora.
35:26
Hosté využívají další přesilovou hru po nádherné kombinaci do prázdné brány. Puk putoval od obránce Grofa ke Stoklasovi, který zachoval chladnou hlavu a chytře poslal puk před odkrytou klec TADEÁŠI KRÁLOVI. Asistence: Jakub Grof, Roman Pšurný.
34:25
Martin Novotný (PRE) dvě minuty za hrubost, Jakub Suchánek (CEB) dvě minuty plus desetiminutový osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku, Roman Vráblík (CEB) dvě minuty za hrubost.
34:25
Na ledě se teď hodně jikřilo. Do obránce Suchánka se pustil hráč Přerova a vzápětí se strhla mela. Rozhodčí budou rozdělovat tresty.
34:17
Ihned po buly chyboval obránce Kolmann, který nerozvážně vyvážel puk ze třetiny, přišel o něj a po přiťuknutí Krále se z vrcholu kruhů přesně trefil MAREK SIKORA. Asistence: Tadeáš Král.
34:08
Lukáš Žálčík (CEB) je vyloučen na dvě minuty a domácí budou hrát v oslabení.
33:57
Obránce Tintěra přihrál puk Lukáši Žálčíkovi, který přejel modrou a projektil z jeho hole mířil do tyče!
32:58
Přerovští jsou hodně agresivní, ale rozhodčí už Zubry zřejmě poslat do čtyř nechce.
32:05
Neskutečný tlak měl domácí tým! Několik nebezpečných puků zasypalo Klimešovu klec, ale ten Přerov stále drží. Je opravdu s podivem, že Motor ještě neskóroval.
31:20
Rok Pajič zkoušel kulišárnu, když chtěl zakončit pod bližší tyč, ale Klimeš fantasticky ramenem chytá!
31:03
Přerov už je ve čtyřech.
30:32
Domácí si zkušeně kryli kotouč v útočné třetině, ale finální přihrávka Straky do mezikruží na Kuchejdu byla v poslední chvíli tečovaná ven z pásma.
30:05
Motor bude hrát dvojnásobnou přesilovku 58 sekund! Dalším potrestaným hráčem hostů je Michal Popelka (PRE).
29:28
Od modré čáry pálil Tomáš Nouza, ale před Klimešem nikdo netečoval.
29:22
Lehké nahození na teč v podání Jakuba Suchánka skončilo v rukavici Klimeše.
29:03
Motor bude hrát přesilovku. Za sekání se poroučí na trestnou lavici obránce Lukáš Chmelíř (PRE).
28:30
Hra je nyní hodně nervózní, Motor cítí šanci na vyrovnání, ale jejich šance končí buď na obráncích, a nebo brankáři soupeře.
27:11
Opora v brance Přerova už se oklepal a bude pokračovat ve hře.
27:11
Budvar aréna je dnes světkem mnoha zajímavých situací. David Kuchejda se natlačil ze strany před branky, byl podražen brankářem, a poté na Klimeše nepříjemně spadl. Následně ležel několik sekund v obranné třetině a otřesený Klimeš a obránce Petr Hořava leželi u své branky.
26:10
Domácí teď chvilku tlačili Přerov, ale opět z toho byly spíše přihrávky v útočné třetině, vystřelit na gólmana se Motoru nepodařilo.
24:55
Na druhé straně zahrozil Lukáš Žálčík, ale Klimeš o sobě znovu dal vědět dobrým zákrokem.
24:13
Tak to byla skutečně kuriózní situace. Přerov hrál přesilovku čtyři na tři, navíc gólman Bláha ztratil hokejku, a tak mu ji půjčil obránce Vráblík. K TOMÁŠI SÝKOROVI, kterého si měl hlídat právě domácí zadák bez hokejky, došla přesná přihrávka, a ten tak zavěsil do odkryté klece. Asistence: Jakub Grof, Roman Pšurný.
23:25
Jakub Suchánek (CEB) oslabí svůj tým na dvě minuty za krosček. Motor hraje oslabení tři na čtyři.
23:23
Aktivní Petr Mrázek se vytoučil zpoza branky, využil nepozornosti obránců a málem se mu podařilo zasunout kotouč za Bláhu. V poslední chvíli byl ale zahákovaný.
22:17
Za vzájemnou potyčku jsou vyloučeni domácí Ladislav Marek (CEB) a přerovský Lukáš Vágner (PRE). Oba obdrželi menší tresty za hrubost. Hraje se čtyři na čtyři.
21:25
Obrovská šance Přerova! Michal Popelka v situaci dva na jednoho poslal přesnou žabku přes obránce Tintěru. Matěj Blinka okamžitě z první pálil do odkryté části branky, ale Bláha se dokázal mrštně přemístit a vynikajícím způsobem vychytal velkou šanci hostů!
21:13
Roman Vráblík vyzkoušel pozornost Klimeše, ale ten si se skákavým kotoučem poradil úspěšně.
20:38
Do první šance ve druhé části se dostal Přerov. Střela hustů ale nebyla nebezpečná a vzápětí brána vypadla ze svého postavení.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka byla v režii domácího celku, který měl jednoznačně více šancí. Hlavně zásluhou vynikajícího brankáře Lukáše Klimeše je zatím stav bezbrankový. Přerov se do pár příležitostí také dostal, ale Bláha byl vždy připraven.

Hlavní událotí první přestávkového programu bude svatba na ledě, která proběhne přímo na ledě Budvar arény už za pár minut!
20:00
19:32
Lukáš Zíb zkušeně prokličkoval středním pásmem, poslal na levou stranu nabídku Jakubu Babkovi, a ten vyzkoušel gólmana Přerova.
18:58
Jakub Grof pálil hned po buly od modré čáry, ale gólman Českých Budějovic opět na puk dobře viděl.
18:54
Roman Pšurný vnikl s pukem do pásma a z levé strany vyzkoušel Bláhovu pozornost. Brankář Motoru neměl problémy.
17:55
Přerov přečkal i druhé oslabení a už hraje v plném počtu.
17:10
Domácí jsou celou dobu v tlaku, ale nedaří se jim střílet. Přerovští hrají dobře pozičně a vykrývají úhly ke střele.
15:55
Vyloučen Tomáš Sýkora (PRE) na dvě minuty a Motor bude mít druhou přesilovou hru.
15:53
Českobudějovická čtvrtá lajna měla velkou šanci, když Švihálkovu střelu mohl dorazit za záda dezorientovaného Klimeše Točík, ale opět nebyli domácí úspěšní.
15:16
První střela v kariéře mezi dospělými v podání Romana Tintěry skončila v rukavici Klimeše.
13:54
Tvrdá rána Michala Chovana z dálky skončila na betonech brankáře týmu z Olomouckého kraje.
13:24
Po střele obránce Klineckého od modré tečoval Rok Pajič, ale gólman hostů na puk viděl a znovu bezchybně zasáhl.
13:17
V šanci Motoru byl mladý Dominik Točík, jehož střela byla hodně nadějná, ale na konci akce byl opět brankář Přerova.
12:18
Lukáš Žálčík se prohnal po pravém křídle a poslal bekhendem ukázkovou přihrávku na osamoceného Jakuba Babku. Ten sám v mezikruží pálil tvrdě z první, ale Klimeš předvedl skvělý zákrok a podržel svůj tým!
11:03
Bláha se pokusil Mrázkovi puk vypíchnout, což se mu však nepodařilo, útočník Přerova ale nedokázal trefit puk do odkryté klece!
11:01
Petr Mrázek se řítil sám na bránu, ale byl faulován Lukášem Křížem v posledním chvíli. Rozhodčí nařizuje trestné střílení!
10:17
Čtvrtá řada Zubrů je hodně vidět a nyní po střele Filipa Dvořáka musel předvést českobudějovický gólman zákrok ramenem.
09:21
Domácí špatně rozehráli. O něco aktivnější jsou nyní hosté, ale Bláha zatím nemá těžké zákroky.
08:12
Petr Kolmann zaváhal při rozehrávce, ale Filip Dvořák toho nedokázal využít, přestože měl ještě podporu jednoho ze spoluhráčů.
07:16
Přerov je v plném počtu.
06:18
První šance Českých Budějovic při přesilovce přišla z hole Tomáše Nouzy, který však spíše jen nahazoval z velké vzdálenosti.
05:16
Jako první si početní výhodu zahraje Motor. Matouš Kratochvíl (PRE) si odpyká menší trest za podražení.
04:30
Motor byl v dobré šanci. Josef Mikyska geniálně nahazoval vzduchem na Klimeše, před nímž puk šikovně tečoval Lukáš Žálčík. Puk jen s velkým štěstím pro Přerov neskončil v brance a zůstal ležet u tyče.
03:40
Hraje se ve středím pásmu, ale jedno z mužstev se nemůže dostat do akce.
02:27
Do šance se dostal Přerov, ale Bláha situaci vyřešil úspěšně. Hned po pískání se chytli domácí Švihálek s hostujícím Kovaříkem, ale rozhodčí je uklidnil včas.
02:04
Josef Mikyska se dostal do útočného pásma a prověřil z velké dálky gólmana Přerova.
01:28
Od levého mantinelu nahazoval David Kuchejda a Klimeš s klidem chytá.
00:51
První lajna Jihočechů odehrála skvělé střídání, vytvořila si několik šancí a Klimeš měl hodně problémů.
00:17
Hned v úvodu obrovský tlak Motoru a málem se rozsvítilo červené světlo za brankou! Květoň střílel, Chovan výtečně tečoval a puk odražený od Klimeše se odrazil přímo před odkrytou klec, kde ho však nedokázal trefit Rok Pajič!
00:01

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Kváča) – Kříž, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Tintěra, Zíb, Klinecký – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka, Kuchejda – Žálčík, Mikyska, Babka – Marek, Točík, Švihálek

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Slovák) – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Vágner, Šnajnar – Pšurný, Sýkora, Mrázek – Sikora, Král, Stoklasa – Blinka, Popelka, Kovařík – M. Kratochvíl, Dvořák, Š. Kratochvíl

Rozhodčí: Wagner – Jílek, Šperl.
ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
Pozornost fanoušků Motoru se bude upínat především ke vstřelení mistrovské trefy číslo 10 000, k jejímu pokoření zbývají jen čtyři góly! A to se s porovnáním posledních domácích zápasů zdá jako reálná meta. Berme však v úvahu, že Jihočeši letos Přerovu čtyři góly v jednom zápase nedali. Navíc, ještě důležitější než dovršení jubilejní trefy, jsou přece jen tři body, které by v případě porážky Kladna vykoply Rosolovu bandu na čelo tabulky WSM ligy!

HC ZUBR PŘEROV
ubři jsou bezpochyby nejpříjemnějším překvapením letošního ročníku druhé nejvyšší soutěže. Na konci minulé sezony si vybojovali postup z 2. ligy a ve vyšší soutěži rozhodně nehrají druhé housle. V současnosti jsou poměrně bezpečně usazeni na páté příčce a mají velkou šanci postoupit přímo do čtvrtfinále. Kromě postavení v tabulce má Přerov mezi posledními soupeři Českých Budějovic ještě jednu výhodu – psychickou. Po třech neúspěších ve vzájemných zápasech se dá totiž říci, že Jihočeši na Přerov neumí, což může hrát městu z Olomouckého kraje do karet.
Vítám vás u sledování on-line přenosu mezi domácím Motorem České Budějovice a hostujícím Přerovem. Domácí jsou letos doma téměř bezchybní, nicméně se Zubry mají obrovské problémy. Přerov je jedním z mála týmů, který vyloupil Budvar arénu a vyhrál dokonce i oba domácí zápasy.

Velkou událostí utkání bude svatební obřad, který proběhne o první přestávce přímo na ledě českobudějovického stadionu! Motor také může dosáhnou jubilejní deseti tisící trefy v historii klubu, do jejího dovršení zbývají jen čtyři góly. Proto sledujte náš přenos od 17 hodin!