Havířov ještě ve 49. minutě prohrával se Šumperkem 3:5, ale nakonec dokázal třemi góly utkání otočit a může se radovat z vítězství za tři body. Rozhodující branku vstřelil 26 vteřin před koncem Marek Kalus.

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u přenosu z Havířova zase příště.
59:50
Hosté hrají bez brankáře.
59:46
Svoboda upaloval z branky, ale naskočil za něj hráč dříve než bylo žádoucí a tak se hra přerušuje.
59:34
Oddechový čas pro hosty.
59:34
Havířov právě vstřelil branku!
Obrovská radost propukla na havířovském zimním stadionu! Rychlý brejk dva na jednoho sice ještě brankou neskončil, ale domácí dojeli celou situaci a MAREK KALUS dokonává obrat tohoto zápasu a 26 vteřin před koncem posílá domácí do vedení! Asistence: Antonín Pechanec
59:18
Šumperk držel pásmo a následně Matoušek přerušil hru. Haas ještě šťouchl do kotouče a to se nelíbilo domácím hráčům. Menší roztržka je rychle uhasena.
58:55
Tentokrát to domácím nevyšlo a po zakázaném uvolnění se hra vrátí před Matouška.
58:29
Malinko hraní si s nervy fanoušků nyní předvedli Matoušek společně se svým bekem. Nakonec kotouč zůstal někde pod betony havířovského brankáře.
57:53
Nádherné využití hybridního icingu v praxi! Přes celou délku hřiště přišlo vyhození, které si dojel Pechanec, ale sám proti Svobodovi neuspěl.
57:33
Kalus se dobře zbavil soupeře na modré čáře, ale jeho přihrávce chyběla potřebná přesnost. Kdyby byla přihrávka prošla, tak domácí měli rázem situaci dva na jednoho jako na dlani.
56:54
Kotouč se dostal před branku, ale Kanko byl dobře bráněn a nedokázal tak ohrozit Svobodu.
Po opravě je za autora vyrovnávajícího gólu označen Petr Kanko.
56:10
Matoušek vyráží kotouč do ochranné sítě.
55:18
Skóre je tak rázem vyrovnané a necelých pět minut do konce třetí třetiny je stále dost času pro strhnutí vítězství na jednu či druhou stranu.
54:48
Obrovskou chuť a bojovnost za vyrovnáním nyní ukázal PETR KANKO, který motal svým pohybem hlavu šumperské defenzívě až dostal puk společně s Martinem Mazancem do brankoviště a tam jej nakonec dostal do branky první jmenovaný. Bez asistence
54:26
Pechanec uklidnil hru přihrávkou přes šířku kluziště. Následovalo nahození na Svobodu, který hru přerušuje a domácí tak mohou dostřídat.
53:42
Jednalo se o Tomáše Fořta, který po svých odjel na střídačku a je pořádně otřesen.
53:42
Havířov útočí do plných, na druhé straně se poté otevírá prostor pro rychlé protiútoky Šumperka. Po jednom takovém zůstává na ledě ležet jeden z hostujících hráčů, ke kterému již míří lékař.
52:17
Hned dvě chyby v rozehrávce AZetu mohli hosté využít ke skórování, ale ani v jednom případě střela nemířila na branku.
51:58
Krisl ukázal ve dvou soubojích svou sílu a nedal soupeři šanci dostat se ke kotouči.
51:27
Následně se domácí dostali ke střele od modré, tu Svoboda dobře viděl.
51:16
Kotouč se zřejmě otřel o jednoho z hráčů na modré čáře a tak se nepískalo zakázané uvolnění Šumperka.
50:12
Havířovské publikum si přeje ještě jeden gól v síti Šumperka. Zbytek třetí třetiny slibuje zajímavou podívanou.
49:42
Hlasité "bij" se neslo halou, ale dělovka od modré čáry skončila jen na betonu Svobody.
49:16
Tak to domácím nakonec přece jen vyšlo! Obrovský tlak a série dorážek nestačila, kotouč však Havířov dostal skrz brankoviště na DANIEL ŠTUMPF, který už prázdnou branku při ležícím Svobodovi nemohl minout. Asistence: Tomáš Gřeš, Antonín Pechanec
48:56
Dělovka Štumpfa z mezikruží končí na hrudi Svobody.
48:27
Po zmatku před šumperskou brankou se kotouč snad odrazil od horní tyče, případně jej skvělým zákrokem vyškrábl Svoboda. Nicméně jsou Draci v těchto chvílích zatlačeni před vlastním brankářem.
48:16
Zakázané uvolnění Šumperka, hra se stěhuje před Svobodu.
47:38
Havířov je ve velkém tlaku, ale kýžené snížení zatím není na pořadu dne.
47:13
Fanoušci si zakřičeli jméno Petra Kanka a ten se jim chtěl odvděčit brankou, najel si s pukem do střelecké pozice, ale bekhendem na Svobodu nevyzrál.
46:45
Kanko to zkoušel nápřahem, trefil pouze připraveného brankáře.
45:56
Matoušek vytáhl nádherný semafor, kterým si vychutnal střelu z mezikruží.
45:35
Matějek to vzal na sebe, ale měl najíždějící soupeře, kterým stálo za úvahu poslat pas.
44:50
Přihrávka Gřeše pouze prosvištěla brankovištěm, ale nikdo z hráčů nedokázal puk nasměrovat na Svobodu.
44:30
Okál fotbalovým způsobem dopravil kotouč na střídačku AZetu. Vhazovat se bude v útočném pásmu hostů.
Dnešní utkání sleduje 1970 diváků.
43:35
Pechanec ještě hledal najíždějícího Gřeše, ale k tomu se puk nedostal.
42:38
Matoušek se musel rychle přesunout proti střele Vrdlovce, který dostal dobrou přihrávku skrz útočné pásmo.
41:56
První zákrok Matouška v zápase, ten dokázal vyrazit kotouč do rohu.
41:25
Okál to zkusil dobře z levé strany, vyrážečka Svobody byla připravena.
40:40
Ani jeden z brankářů si ve třetí třetině zatím na kotouč nesáhl, hraje se převážně po mantinelu stylem nahazování puku.
40:01
Do třetí třetiny vstupuje v brance AZetu Petr Matoušek, který nahradil Marka Laca.
Do druhé třetiny se Havířovu podařil vstup a tím smazal manko soupeře. Šumperk se však dokázal do vedení dostat a před závěrečnou třetinou tak opět vede o dvě branky. Celkově v této části hry padlo šest branek.

Třetí třetina začne přibližně v 18:45.
40:00
39:21
Hra je po souboji u mantinelu přerušena, vhazovat se bude po pravici Laca.
39:03
Draci právě vstřelili branku!
Další smolná branka v havířovské síti. Přihrávka do brankoviště se zamotala Lacovi mezi betony a nakonec propadla škvírkou až do sítě. Autorem gólu je PETR GEWIESE. Bez asistence
38:46
Laco nadvakrát zasáhl proti střele od modré čáry a poté jej ještě přijel chránit Mazanec.
38:23
Šumperk kombinuje v útočném pásmu.
37:30
Kanko zasáhl do rozehrávky, ale kotouč mu nakonec přece jen utekl a dostal se k původnímu adresátovi Draků.
36:44
Kotala se Sedláčkem zaměstnali obranu Draků, nakonec musel zasahovat i brankář Svoboda, který zakročil vyrážečkou.
36:13
Martin Mazanec dnes nemá o motivaci nouzi. Vždyť na trenérském postu Šumperka stojí jeho otec. Nyní to havířovský bek ukázal při souboji u mantinelu, kde svedl tvrdý a ostrý souboj, nakonec vybojoval vhazování v útočném pásmu.
35:28
K nelibosti domácích příznivců a také hráčů AZetu je odpískáno postavení mimo hru.
35:05
Domácí se zapomněli v útoku a rázem z toho bylo přečíslení dva na jednoho s tím, že hosté ještě dojížděli tuto akci ve větším počtu. Finální přihrávka skrz brankoviště však nebyla přesná.
34:10
Laco nic nevyděl a tak se pouze roztáhl na brankové čáře a doufal, že kotouč nepůjde mezi tři tyče, případně jej trefí. Stalo se to první a tak se pokračuje za nezměněného stavu.
33:48
33:23
Lenďák tvrdou ranou vyprášil betony šumperského brankáře.
33:19
Štumpf se dobře vymotal ze sváru protihráče, nicméně to vedlo pouze k zakončení, na které byl Svoboda u bližší tyčky připraven.
32:58
Okál se kličkou zbavil protihráče a poté měl možnost přihrávat na Kanka, rozhodl se ještě potáhnout puk a zakončit bekhendem a to se neukázalo jako účinné.
32:06
Hraje se v plném počtu a domácí pokračují v tlaku.
31:38
Domácí už zvedali ruce nad hlavu, ale Štumpf v obrovské šanci těsně minul levou tyčku už překonaného Svobody.
31:05
Krisl napálil Brunce, který zlomil hůl a tak fotbalově dostal kotouč do bezpečí.
29:59
Před brankou číhal na přihrávku Kalus a kotouč k němu i letěl, ale přihrávka byla příliš prudká a tak ji havířovský útočník nestačil zasáhnout.
29:40
Následný tlak Havířova vedl k faulu Holíka (SUM), který si odsedí trest za držení protihráče.
29:36
Obrovské šance Havířova, kotouč poskakoval kolem ležícího Svobody, ale nikdo jej nedokázal dopravit do odkryté branky.
29:02
Tak nyní si Havířov vypil kalich hořkosti až do dna. Laco nejprve dobře zasáhl v situaci dva na jednoho, ale při následné snaze odpálit kotouč trefil vlastního obránce a kotouč se od něj odrazil do sítě. Branka je připsána MARKU HAASOVI. Asistence: Filip Hlinka, Tomáš Brunec
28:42
Na druhé straně protiútok AZetu končí zakončení, se kterým Svoboda neměl příliš starostí. Tato situace šla určitě využít i lépe.
28:35
Dobrá rána Ostřanského vystrašila Laca, ten však vyrážečkou zasahuje.
28:03
Hosté si přece jen berou vedení zpět. Punčochář byl oklamán kličkou, po které se hosté dostali k zakončení. S tím si sice ještě Laco poradil, ale následný nedůraz vedl k dorážce JAN MILFAITA, který propasíroval puk do branky. Asistence: Aleš Holík, Ivan Puzič
27:21
Domácí jsou již kompletní a dostávají se i z obranného pásma.
26:55
Hraniční přechod do útočného pásma rozhodčí pustili, následně se Šumperk sám dostal z dobré pozice chybnou přihrávkou.
26:06
Nepřesná přihrávka komplikuje hostům situaci, kotouč se dostal až mimo hrací plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.
25:48
V oslabení se dral do zakončení kapitán Jiří Krisl, tomu se nepodařilo kotouč procpat za Svobodu.
25:31
Kotouč poskakoval před Lacem, následně jej však domácí dokázali vyhodit.
25:14
První přesilovou hru si dnes zahrají hosté, na trestnou lavici již usedl Matějek, který si pomohl sekáním.
24:56
Pět minut stačilo domácím ve druhé třetině k úplnému vyrovnání skóre! Malinko se štěstím procedil Kalus kotouč na PAVLA SEDLÁČKA, který jej bekhendem poslal do sítě. Asistence: Marek Kalus, Jakub Kotala
24:37
Šumperk kroužil s kotoučem v útočném pásmu, vše skončilo nahozením puku směr brána, tam měl situaci pod kontrolou Laco.
24:24
AZet si nekomplikoval život ve vlastním pásmu a posílá kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
23:57
Gřeš byl nepříjemně zasažen do nohy při blokování střely a odkulhal na střídačku.
23:37
Laco vytřepal kotouč z lapačky a pokračuje se tak ve hře.
23:21
Štumpf ukázal rychlé nohy, když na obranné modré čáře získal kotouč a pak rozpohyboval své tělo a dostal se před obránce. Úspěšnějšímu zakončení zabránil pouze dobrým zákrokem Svoboda.
22:48
Hudeček se rozhodl nic nevymýšlet a poslat kotouč směr branka, ale Svoboda měl celou situaci pod kontrolou.
22:14
Laco neměl snadnou úlohu, ale nahození Sedláka pokryl.
22:08
Na modré čáře nezasáhl kotouč Hudeček a vše tak končí zakázaným uvolněním domácích.
21:21
Zadovka Sedláčka hledala Kotalu, ale ten byl dobře pokryt.
21:05
Úvod druhé třetiny nepřinesl nikterak pohledný hokej, ale stačila jedno nahození do útočného pásma a nakonec se domácím daří snížit. Kotouč za Svobodu dostal ZDENĚK OKÁL. Asistence: Martin Mazanec
20:01
Šumperk potvrzuje po první třetině, že to letos na Havířov umí. Branka v samém závěru první třetiny hostům jistě jenom pomůže a naopak AZet bude muset tvrdě bojovat, aby se dokázal vrátit do zápasu.

Druhá třetina začne přibližně v 17:49.
20:00
19:51
Ještě jedno nahození stihli domácí, ale to už s výsledkem po první třetině nic neudělá.
19:39
Nejprve se po střele od modré čáry rozezvučela za Lacem tyč, ale Šumperk pokračoval v boji a nakonec po zpětné přihrávce před branku přesně zamířil JAN MILFAIT. Asistence: Tomáš Fořt, Tomáš Drtil
19:12
Přesilová hra skončila, Havířov si v ní vytvořil řadu slibných pozic, ale k vyrovnání to nevedlo.
18:56
Krislova dělovka trefila jen beton Svobody, který jej dobře položil k tyči.
18:28
Hosté se dostávají z pásma a okamžitě střídají.
18:00
Těsně před Svobodou tečoval puk Kalus, ten výborně změnil směr, ale nakonec minul levou tyč.
17:43
Kanko to zkoušel z otočky, ale Svoboda byl pozorný. Tlak Havířova je zde.
17:12
Kotala hraje zatím velmi povedený zápas, výtečně si pokryl kotouč a doslova si vyžádal faul. Dvě minuty inkasuje Aleš Staněk (SUM) za hákování.
16:48
Krisl si najel až do útočného pásma a snažil se nabruslit před branku, ale byl dobře pokryt a jeho manévry tak nebezpečí nepřinesly.
16:05
Okál to chtěl zkusit individuálně, ale jeho záměr byl přečten a hosté konečně střídají.
15:50
Ta se dokázala ubránit pouze za cenu zakázané uvolnění a tak hosté samozřejmě nemohou poslat na led čerstvé síly.
15:29
Nyní pro změnu v tlaku domácí, kteří sevřeli pětici Draků.
13:45
Jako jeden muž zahučela nyní havířovská hala, když se z ničeho nic dostali domácí do přečíslení dva na jednoho a přihrávka Okála přeskočila hůl jeho spoluhráče před odkrytou brankou.
13:27
Nadále jsou domácí pod obrovským tlakem, v pěti se brání v obranném pásmu.
12:48
Zakázané uvolnění Havířova ale vše vrací zpět před Laca.
12:40
Unavenou havířovskou pětici osvobodila až hra vysokou holí hostů.
11:57
Kotouč se nyní dvakrát prohnal havířovským brankovištěm, hosté pokračují v tlaku.
11:11
Krisl od červené čáry napálil kotouč směr branka a Svoboda s ním měl problémy. Kapitán AZetu odchází ihned střídat.
10:29
Jednoduše se Havířov dostal na dvě přihrávky až před branku Šumperka a Svoboda raději hru přerušil.
10:19
Před Lacem vznikla další zápletka, domácí brankář vše s klidem řeší.
10:10
Sprinterský souboj Okál o půlmetru prohrál a rozhodčí tak musel hru přerušit. O hybridní icing se v tomto případě jednat nemohlo.
09:54
Laco nadvakrát krotil kotouč v lapačce, podařilo se mu to bez výraznějších potíží.
09:27
Kotala už zajel s pukem do útočného pásma a přestože se jednalo o milimetry, tak se správně píská ofsajd.
08:16
Nejprve hlášeno zakázané uvolnění Šumperka, ale rozhodčí uznal svůj omyl a vhazovat se bude ve středovém kruhu.
07:55
Na druhé straně v akci vyrážečka Laca proti střele zápěstím z mezikruží.
07:32
Mazanec z pozice beka vybruslil až za branku Šumperka, dokázal tím vybojovat kotouč pro své spoluhráče, ale ti vyjetí Svobody nevyužili.
06:44
Kotala dostal milimetrově přesný pas a kličkou se zbavil i svého strážce, jeho zakončení vyškrábl Svoboda mimo tři tyče při přesunu.
06:24
Hosté poslali kotouč přes všechny čáry, hra se stěhuje před Svobodu.
05:58
Další nedůslednost v obranné fázi však už ke gólu vede. Příliš prostoru dostal DANIEL VRDLOVEC, který se dostal až před Laca a pod vyrážečkou propasíroval kotouč do sítě. Asistence: Tomáš Fořt
05:35
Tomáš Fořt mohl potvrdit svou pověst kanonýra, ale sám před Lacem neuspěl, když jej havířovský brankář dokázal vybruslit.
05:23
Až nyní se Draci dostali ke kotouči .
05:03
Štumpf kroužil s kotoučem v útočném pásmu a nadále z toho domácí těží.
04:13
Laco musel být opět pozorný, střela od modré čáry proletěla kolem několika hráčů, ale nikdo ji netečoval.
04:09
Hlinka to zkusil z úhlu, trefil však vyrážečku Laca, od které puk končí v ochranné síti.
03:34
Nejprve trojice z druhé formace AZetu propadla v útočném pásmu, ale protiútok Šumperku nevyšel. Na modré čáře naopak dostal přesný pas Okál, ale ten pouze napálil Svobodu.
03:12
Graca rozehrál nepřesně přímo na hůl soupeře, který z první vypálil. Pokus letěl těsně vedle levé tyčky.
03:02
Milfaitovi přejel na druhé straně kluziště hráč do pásma, píská se ofsajd.
02:41
Havířov zatím soupeře přehrává, domácím se daří rychle přecházet přes střední pásmo a to vede ke střelám, se kterými si však Svoboda dokáže prozatím poradit.
02:01
Tentokrát Svoboda kotouč pouze vyrazil, ale Okál nedokázal bekhendem zamířit mezi tři tyče. Obrovská šance domácích tak branou nekončí.
01:54
Kalus neviděl kudy procpat kotouč na Kotalu a tak to zkusil o betony Svobody, ale ten kotouč nevyrazil, ale bezpečně pokryl.
01:00
Hlavní rozhodčí se připletl Šumperku do přihrávky a Havířov se díky toho snadněji dostal z vlastního pásma.
00:40
Dobrá akce AZetu, zpětná přihrávka před prázdnou branku však nenašla nikoho v bílomodrém.
00:17
Štumpf dostal přihrávku na modrou čáru, okamžitě vystřelil z prostoru kruhu pro vhazování, ale jeho pokus mířil vysoko nad.
00:01
V bráně hostů nakonec dochází ke změně oproti oficiálnímu zápisu. Od první minuty se v ní představí Miroslav Svoboda, který havířovské prostředí velmi dobře zná.

AZ Havířov: Laco (Matoušek) – Lenďák, Krisl, Mazanec, Bahounek, Punčochář, Graca – Štumpf, Pechanec, Gřeš – Kanko, Maliník, Okál – Kotala, Sedláček, Kalus – Bednář, Hudeček, Matějek

Salith Šumperk: Svoboda (Zelenka) – Zdráhal, Holík, Puzič, Sedlák, Gewiese, Drtil, Bažant – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Staněk, Plášek, Hlinka – Haas, Miškovský, Brunec – Ostřanský, Prokop, Hroch

Rozhodčí: Přikryl – Měkýš, Reich.
Saltih Šumperk

Šumperským hokejistům se v posledních zápasech vůbec nedaří, poslední vítězství za tři body si připsali počátkem prosince. Od této doby odehráli Draci deset zápasů, ale v těch dokázali pouze dvakrát zvítězit za dva body. V posledních pěti zápasech sice dokázali třikrát obrat soupeře alespoň o bod, ale to je pro Šumperk velmi málo. Znát je to také v tabulce, na poslední Most má náš soupeř náskok pouze třech bodů a závody o udržení prvoligové příslušnosti tak ještě budou mít grády.
AZ Havířov

Havířovský fanoušek musí být s posledními výsledky a také předvedenou hrou svého celku spokojen. Vždyť z posledních osmi utkání získali havířovští hokejisté sedm vítězství v základní hrací době a porážku si připsali pouze na ledě Motoru České Budějovice. V tabulce to znamenalo posun na průběžnou šestou příčku a před svěřenci trenéra Mikeše je porce dalších dvou domácích zápasů a to s celky, se kterými by AZet potřeboval bodovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.