Ode mne je to z Havířova pro tuto chvíli vše. Na počtenou u dalších onlajnů.
O vítězi zápasu nám tedy rozhodla třetí třetina. V ní AZ zúročil svůj tlak dvěma slepenými brankami Sztefka a Štumpfa a i když pak hosté zabrali a Mertou snížili, do prázné branky pečetil skóre Maruna.
59:30
Havířov právě vstřelil branku!
JAN MARUNA si dojel odražený puk a posílá jej do prázdné branky – 6:4.
59:25
Habal opět z branky venku, Mertova bomba těsně vedle!
59:11
Konec ústecké přesilovky – Melka (UNL) 2 min. vysoká hůl.
59:05
Hosté uzamkli domácí před jejich brankou a kombinují.
58:53
Habal na střídačce, hosté v šesti, jejich střela sražena do ochranné sítě.
58:45
Roubík nabil Melkovi, Matoušek semaforem chytá.
58:24
Maruna vyhazuje puk.
Hosté zatím v pěti, Habal zůstává v bráně.
58:19
Oddechový čas pro hosty.
58:19
Je tady přesilovka pro Slovan. Mazanec (HAV) 2 min. napadení.
57:45
Pechanec vyvezl puk a nabídl Krislovi z blízka hned tři možnosti na zakončení. Habal zůstal nepřekonán.
56:40
Hraniční zákroky domácích rozhodčí nyní jako fauly neviděl, hosté pochopitelně nespokojeni.
56:00
Štumpf po rychlé akci hledal před brankou Tomiho, ten byl těsně pokrytý.
55:53
Bahounek sprintuje za pukem ve vlastní třetině.
55:24
Vágner zakládá útok za vlastní brankou.
54:30
Hosté výrazně zvýšili aktivitu a mají nyní více ze hry. Evidentně touží po vyrovnání.
Dnešní utkání sleduje 1.620 diváků.
53:38
Merta střílí těsně nad branku.
53:11
Vhazování na ústecké modré po přihrávce rukou.
52:45
Melka tečuje Vágnerovu střelu do tyče!
52:05
Kubica se už už prodíral s pukem přes posledního obránce, ale ten jej nakonec tělem čistě zastavil.
51:45
Icing hostů.
51:10
Matoušek tentokrát puk na svém brankovišti nezkrotil, ale pomohli mu s jeho odpálením obránci.
50:48
Hraje se ve středním pásmu, vidíme nepřesnosti na obou sttranách.
49:55
A opět domácí brankář v akci, tentokrát po tvrdém projektilu od Smetany. Matoušek bude asi v následujících minutách hodně v permanenci.
49:51
Hostující kapitán Vágner se dostal ke střele od modré čáry, Matoušek puk nadvakrát zkrotil.
49:12
Hosté teď byli moc rychlí ve své rozehrávce a na úkor přesnosti je z toho icing.
48:44
A hned po něm pohotový zákrok domácího gólmana.
48:41
Vhazování před Matouškem.
48:20
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
A máme to opět jen o gól. Rychlou akci Slovanu zakončuje z pravého křídla bekendem pod horní tyčku DAVID MERTA. Asistence Jaroslav Roubík.
Viditelně otřesený hráč Slovanu je svými spoluhráči odváděn do šatny.
47:37
Bohužel smutný obrázek nyní vidíme na havířovském ledě. V rohu domácí třetiny už dobré 2 minuty leží hostují Jan Pohl. Hra samozřejmě přerušena.
47:34
Němec po rychlém kontru 2 na 1 zakončuje střelou nad.
46:07
Opět dva slepené góly, poprvé ale do jedné branky. Tlak AZetu pokračuje a DANIEL ŠTUMPF se po zisku odraženého puku trefuje mezi Habalovy betony. Asistence Vojtěch Tomi.
45:56
Teď už se domácí zaslouženě radují. Korímovu střelu od modré krásně tečoval ve vzduchu k tyči MICHAL SZTEFEK a domácí vedou 4:3. Asistence Karol Korím a Antonín Pechanec.
45:12
Sztefek krásně pronikl mezi třemi protihráči, ale v okamžiku zakončení už ležel na břiše. Rozhodčí opět nic.
44:52
Obránce Mazanec byl sám v útočném pásmu, nahodil puk na Habala, ten přerušuje hru.
44:19
Domácí tlačí, ale teď je zastavuje ofsajd.
44:05
Tomi dostal puk na modré pěkně na křídlo a tvrdě vypálil. Opět však mimo tři tyče.
43:30
Vzrušení v hledišti po zákroku na Štumpfa, rozhodčí zůstává ledově klidný.
43:10
Další velká příležitost Havířova – Meidl dostal nabito do druhé vlny, ale netrefil poloodkrytou branku.
42:50
Zmatky na domácí modré končí ofsajdem Slovanu.
42:15
Štumpf s Němcem doráželi na Habala, ten s vypětím všech sil udržel puk u své tyče.
41:59
Křivohlávek nepříjemně rychle střílel na bližší tyč, Matoušek pozorný.
41:35
Bahounek od modré vysoko přestřelil.
41:00
Výsledkem tlaku Havířova je i tento icing hostů.
40:50
Domácí jsou v úvodu třetiny jako vosy, oblehli Ústeckou branku a Krisl poslal puk těsně vedle tyče.
40:10
Maliník hned vtrhl do útočného pásma a jen těsně přestřelil branku.
40:01
Také po druhé třetině je skóre vyrovnané, jen se posunulo o jednu branku dále. A opět to bylo po "slepených" gólech. AZ dostal do vedení 3:2 svou premiérovou brankou Meidl, bleskové vyrovnání zařídil Tůma.
Po polovině zápasu se však začal měnit dosavadní, více méně vyrovnaný obraz hry. AZ začal mít bruslařsky navrch a je mnohem aktivnějším týmem.
Uvidíme co přinese třetí třetina,která začne v cca 19:40.
40:00
39:55
Ještě v samém závěru třetiny se dral za pukem na dorážku Maliník, ale jeho hokejka byla zablokována obráncem.
39:42
39:25
AZ se osvobozuje.
39:05
Matoušek kryje puk po střele Kubici.
38:25
Maruna si s pukem udělal slalom mezi protihráči, zakončuje těsně nad.
38:05
AZ i v oslabení hraje aktivně a je více na puku.
37:42
Rozhodčí Kubičík je na havířovské velmi přísný. Pátým jejich vyloučeným je Lenďák (HAV) na 2 min. za hákování.
37:23
Domácí zařadili vyšší rychlostní stupeň a hosté teď neví, kde jim hlava stojí. Ale ani po střelách Tomiho a Němce se skóre nemění. Domácí publikum je však ve varu.
36:30
Krisl si sjel až před branku a po Pechancově příhře vyprášil gólmanovy betony.
36:10
Kalus s Pechancem ostřelují Habala, ten odolává.
35:38
Domácí obránci si to nyní nekomplikovali a obloukem vyhazují puk z třetiny
35:05
Icing AZetu.
34:45
K Marunovi se odrazil puk kousek před brankovištěm, ale jeho bomba těsně míjí hostující svatyni.
34:25
Štumpfův dravý průnik a sražená střela.
34:02
33:53
Hosté dlouho kombinovali až vyšla střela na Kubicu, ten jen provětral Matouškovu lapačku.
33:16
Lenďákovo vyhození tečoval až do hlediště Hes.
32:02
Další vyloučení domácích – Peslar (HAV) 2 min. vysoká hůl.
31:41
Melka s pukem na hokejce vytlačen z útočného pásma až za vlastní branku.
31:16
Útočící hráč v brankovišti.
31:10
Icing domácích.
30:25
Pechanec je silný na puku, z poza branky hledal spoluhráče, ale obrana Slovanu pracovala dobře.
30:10
Vhazování před Habalem.
29:35
Rimmel kombinoval a Kotalou, ale nakonec se k puku dostali obránci Slovanu.
29:10
Rysova střela z poza obránce je Matouškovým betonem vyražena až na poslední chvíli.
28:48
Kotalova střela sražena nad branku hostů.
28:00
Opět je tu blesková odpověď na vedoucí gól jednoho z týmů. Hosté se dostali do přečíslení 3 na 1 a DAVID TŮMA se trefil po křížné přihrávce přesně k bližší tyči. Asistence Jaroslav Roubík.
26:53
První branka VÁCLAVA MEIDLA za AZ. Pronikl po pravém křídle a střelou švihem se trefil přesně do vzdálenější šibenice. Asistence Martin Lenďák.
26:35
Maruna po objetí branky hledal spoluhráče naslepo před ní, ale nebyl úspěšný.
26:05
Roubík střelou švihem rozvlnil síťku, ale jen z boku branky.
26:02
25:16
Tahle přesilovka Slovanu vůbec nevychází, Tomi puk opět vyvezl a ještě jej stihl vrátit obráncům na ušetření času.
24:30
Boj o puk v rohu domácího pásma, následuje jeho vyhození přes všechny čáry.
24:20
24:02
Třetí přesilovka pro Slovan – Krisl (HAV) 2 min. za zdržování – vyhození puku.
23:40
Rimmel si pěkně vyjel s pukem z rohu až před Habala, ten roztažen v brankovišti situaci zachránil.
23:20
Hráči Slovanu se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale kroužili s pukem po rozích. To Němec ukázal na druhé straně více přímočarosti, ale ani jeho střela z dálky nic nepřinesla.
22:25
Mazanec střílí od modré, Habal v pohodě vyrážečkou posílá puk do ochranné sítě.
22:17
Krisl nahodil puk do útočné třetiny.
21:48
21:20
Puk za brankou Slovanu.
20:40
Teď byl už Matoušek skoro překonán, ale hostům puk utekl před odkrytou brankou z hokejek.
20:15
Hosté pokračují v přesilovce, zatím je puk ve středním pásmu.
20:01
Máme za sebou první třetinu zápasu. Ten nabíral to správné tempo jen pozvolna, ale zato jsme už viděli čtyři branky. AZ šel do vedení díky střeleckému fantomovi Kankovi, hosté skóre otočili Mertotu a Roubíkem, jenže pak si na basebalistu zahrál Maruna a bylo to 2:2.
Vše je tedy naprosto otevřené, uvidíme co přinese 2. třetina, která začne cca v 18:49.
20:00
19:53
Melka poslal od mantinelu puk do ohně před brankou, ale tam jej nikdo netečoval.
19:48
Mazanec (HAV) 2 min. hákování.
18:49
AZ je v náporu, Sztefek po stahovačce prudce švihem pálí, Habal tlumí puk někde pod rukou.
18:27
Kalus trefuje zblízka tyč!
18:12
Tentokrát si připravili rychlou odpověď domácí. Maliník objel s pukem branku, jeho bekend zvedl Habal jen nad sebe a padající puk za ním dorazil basebalově do branky JAN MARUNA. Asistence Roman Maliník a Martin Mazanec.
17:20
I druhá branka Slovanu padá z mezikruží od neobsazeného hráče.Tůma na křídle dlouho čekal na ten správný okamžik až puk nabídl JAROSLAVU ROUBÍKOVI a ten z první trefuje síťku. Asistence David Tůma.
16:39
Po delší době zákrok Matouška po střele Hese.
16:05
Tomi zavezl puk do pásma a zkusil střelu z poza obránce. Ta však neprošla.
15:40
15:30
Kalus v dobré pozici mezi kruhy, střela však neprošla přes chumel hráčů.
15:13
Maliník se dostal k puku ve středním pásmu, pronikl do pásma a nakonec i do zakončení. Jeho bekend šel těsně nad.
14:37
Slovan chystá rozhrávku opatrně za vlastní brankou.
14:05
Kloz v dobré pozici v mezikruží, těsně míjí domácí branku!
13:45
Ofsajd AZetu.
13:38
13:09
AZ teď zmáčkl svého soupeře a vyvrcholilo to střelou Kanka a dorážkou Sztefka. Habal se musel rychle přesunout, ale opět byl včas na místě.
12:20
Korímova slušná střela končí na habalově vyrážečce.
12:00
Tůma dobře napadá rozehrávku AZetu za domácí brankou.
11:38
Přesilovka také pro domácí – Melka (UNL) 2 min. nedovolené bránění.
11:15
Matoušek vyrážečkou posílá nahození Kloze do rohu.
10:25
Štumpf a po něm Němec zoušeli pozornost Habala, ten byl připraven.
09:47
Pohl chtěl rychle rozehrát protiútok, ale spoluhráči jej nepochopili a je z toho icing Slovanu.
09:17
08:52
Domácí se dlouho z vedení neradovali. Chybně si obsadili hráče ve své třetině a nekrytý David Merta doráží z mezikruží puk za Matouška. Asistence Jaroslav Roubík a David Tůma.
08:34
Melkovo nahození Matoušek tlumí ve výstroji.
08:22
Vhazování na Ústecké modré.
08:03
Hosté nahodili a šli střídat, Krisl zakládá útok AZetu.
07:25
Štumpf tvrdě sražen za hostující brankou, hra přerušena. Ale nakonec se domácí útočník zvedá sám.
06:33
Domící první útok se na chvíli usadil v útočné třetině a momentální střelecký fantom AZetu PETR KANKO otevírá skóre, když z levého kruhu propálil Habala mezi betony. Asistence Roman Maliník a Jan Maruna.
06:05
Lenďákova bomba letí těsně vedle.
05:49
Pechanec šťourá puk u pravé Habalovy tyče, ten odolal.
05:35
Matoušek v domácí brance si nyní připsal tři zákroky. Ten proti Kubicovi byl asi nejtěžší.
04:55
Štumpf se tlačí po pravém křídle, ale nakonec jen nahazuje puk.
04:25
Korím zakládá útok AZetu.
03:48
Sztefkova střela z levého křídla byla tvrdá, ale nepřesná.
03:28
Bernard si jde pro puk do vlastní třetiny, oba týmy střídají.
03:06
02:45
Krisl s Kankem se postarali o další vyhození puku přes celé hřiště.
02:31
Matoušek přikryl nahozený puk ve svém brankovišti, hra přerušena.
02:00
01:40
Tůma zavezl puk do útočné třetiny, tam jej u mantinelu bodyčkem sundal Peslar.
01:20
Puk za hostující brankou.
01:06
První vyloučení zápasu Bahounek (HAV) 2 min. hrubost.
00:38
Hosté se zbavují puku a nastává všeobecné střídání.
00:12
Domácí obránce Lenďák aktivně zavezl puk do útočné třetiny, ten následně končí v ochranné síti.
00:01
Oba týmy nastupují na led, utkání za pár minut začne.
Vítáme vás u on-line přenosu.

Dnes se na havířovském ledě v rámci 16. kola WSM ligy střetávají dva týmy ze spodní poloviny tabulky.

Hostující Slovan Ústí nad Labem v lize zatím celkem pravidelně střídá výhry s prohrami a momentálně je s 21 body devátý. V posledním kole Severočeši podlehli doma Jihlavě 3:4, když už téměř beznadějný stav 0:4, v poslení třetině řádně zdramatizovali, ale na body to nestačilo. Mají ale eminentní zájem přivést si nějaké z Havířova a neztratit tak kontakt s týmy před sebou.

To AZ Havířov je s 18 body v tabulce dvanáctý. Po nepovedeném vstupu do WSM ligy se sice v tabulce vydrápal z úplného dna, ale spokojenost s momentálním postavením určitě nepanuje. AZ má za sebou tři venkovní zápasy a až tom posledním si připsal cený a důležitý bodík v Litoměřicích. Pro zápas proti Slovanu užbudou k dispozici dva uzdravení obránci Martin Lenďáka Jiří Krisl a také se v jeho dresu ředstaví i dva noví hráči – Erik Němec z Vítkovic a Jakub Peslar z Poruby.

Zápasy AZetu a Slovanu v posledním období přinesly více bodů Severočechům, kteří vyhráli čtyři z posledních pěti. Také v posledním vzájemném utkání, ve 3. kole WSM ligy, byli úspšněší, když vyhráli 7:4. Kdo uspěje v zápase 15. kola uvidíme ve středu večer.

Utkání začíná v 18:00.