S konstatováním, že Dukla Jihlava porazila v nevídaném zápase na domácím ledě Slavii Praha 6:5 po samostatných nájezdech, které skončily 3:2, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Neskutečný zápas byl dnes k vidění v Jihlavě. Slavia od deváté minuty vedla, první a dnes ne poslední zápas v oslabení trefil Pavel Kašpařík. Jihlava srovnala v patnácté minutě využitou dvojnásobnou přesilovkou po trefě Richarda Diviše. Dašlí góly padaly až na konci druhé částí. Tomáš Kaláb využil další přesilovku Dukly a vzápětí zvýšil vedení domácích Michal Důras. Jenže Jihlava znovu inkasovala v přesilovce, dala si vlastní gól, který byl připsán Milanu Mikulíkovi. Ve stejné přesilovce zvýšil Tomáš Kaláb na 4:2 a v pětačtyřicáté minutě se prosadil v oslabení jihlavský Michal Důras. Jenže hosté šest minut před koncem snížili a na konci zápasu se odhodlali ke hře bez gólmana, což se jim dvěma góly vyplatilo a poslali zápas do prodloužení. To nerozhodlo. Extra bod navíc byl přidělován až v samostatných nájezdech, které rozhodl rutinér Tomáš Čachotský.
Na nájezdy se nakonec radovala Jihlava, která byla úspěšnější třikrát, naopak Slavia proměnila pouze dva nájezdy. Rozhodující gól si připisuje Tomáš Čachotský.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
Dnešní zápas rozhoduje krásným blafákem do beknendu TOMÁŠ ČACHOTSKÝ.
Král bekhendových blafáků TOMÁŠ ČACHOTSKÝ rozhoduje dnešní zápas – 6:5.
Po obrátce se Milan Mikulík neprosadil, Honzík zavřel pravým betonem prostor u pravé tyče.
Nathan Robinson se trefuje pod horní tyčku – 2:2.
Martin Kohout posílá navštívenku Frodlovi do pravé šibenice – 2:1.
A blafák do bekhendu dává také Milan Mikulík – 1:1.
Pan blafák to bekhendu, to je Tomáš Čachotský – 1:0.
Čermák nenašel skulinku mezi betony Honzíka.
Důrasovo zakončení do levé šibenice chytá Frodl do lapačky.
Samostatné nájezdy začínají.
Nájezdy jde za Slavii Praha chytat Dominik Frodl.
Samostatné nájezdy zahájí Dukla Jihlava.
Prodloužení gól nepřineslo. Po úpravě ledové plochy rozhodnou o vítězi zápasu samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:34
Šafářům nápřah od modré, puk prolétl těsně vedle pravé tyčky, Hylák si celou sitauci hlídal.
64:28
Hylák bezpečně kryje puk po závaru před svým brankovištěm.
63:54
Čachotský zavezl puk do pásma a přihrál volnému Šafářovi, jenž si od modré sjel ke kotouči a vystřelil, ovšem příliš otálel se střelou, kterou stačil Bahenský zablokovat.
63:40
Ani Slavia ani Dukla se nikam nehrnou. Uvidíme dnes samostatné nájezdy?
63:08
Aleš Jergl udělal před modrou menší kličku, takže vystavil spoluhráče Důrase do ofsajdu.
62:26
Kaláb zkusil jako bek ofenzivní výlet, po kterém poslal puk bekhedem z levé strany na vyrážečku Hyláka.
61:55
Střelu Tomáše Čachotského tečoval Tomáš Harkabus těsně vedle branky.
61:40
Prodloužení hrají oba týmy opatrně, zatím není k vidění moc šancí.
60:41
Tomáš Čachotský za branou motal soupeře a nakonec udržel puk i přes mírné osekávání hostí. Také Slavia se zlobí na sudí, za brankou leží po tvrdém kontaktu s jedním z domácích hráčů Peter Hraško.
60:01
Začalo prodloužení.
Neuvěřitelné. Jihlava se dostala ve 45. minutě ve vlastním oslabení do vedení 5:2, trefil se Michal Důras. Jenže ani tohle vedení nedokázali domácí udržet. Šest minut před koncem snížil Zdeněk Bahenský a v závěru se hostím dvojnásobně vyplatil risk bez gólmana. János Vas a Miloslav Čermák poslali zápas do prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:43
Ofsajd Jihlavy na útočné modré.
59:16
Slavia právě vstřelila branku!
Neskutečný zápas pokračuje. Hosté udrželi puk na modré zásluhou Pavlina. Poté vznikl před brankou Honzíka další závar, ve kterém se kotouč odrazil mezi kruhy pro MILOSLAVA ČERMÁKA, který se trefuje pod horní tyčku. Asistence: Žiga Pavlin, David Hruška.
58:59
Hylák jde znovu ven z branky a Slavia vybojovala buly po pravici Honzíka.
58:32
Sešívaným se zatím hra bez gólmana vyplácí. Střelu Hrušky ještě stačil Hylák vyrazit, ač toho moc neviděl. Před brankou se nejlépe orientoval důrazný JÁNOS VAS a snižuje pouze na rozdíl jedné branky! Asistence: David Hruška, Miloslav Čermák.
58:06
Marek Melenovský dojel za brankou puk, přihrál jej zřejmě na Skořepu, který val těl neprostřelil.
57:57
Je to tak. Alexandr Hylák je ven z branky, Pražané to zkusí v šesti.
57:57
Slavia Praha si vyžádala oddechový čas. Po jeho konci zřejmě zůstane Hylák na střídačce.
57:57
Ani nyní není útok Slavie přesný. Opět je na vině ofsajd.
56:48
Zakázané uvolnění Slavie Praha.
56:43
Tentokrát je pískán ofsajd hostí. Čermák přejel modrou dříve než kotouč.
56:33
Další zbytečnou ztrátu Jihlavských na modré nevyužil Čermák s Vasem, Dukla svojí chybu rychle napravila.
55:39
Honzík měl hodně práce se střelou Robinsona, která se odrazila k jeho levé tyči, kam však gólman Dukly stačil dát pohotově beton.
54:35
Dnešnímu zápasu přihlíží 2468 diváků. Ale jo, slušný to počet.
54:25
Čachotský si od modré sjel k levému kruhu, odkud byla jeho střela zblokována do ochranné sítě.
53:54
Mírná dramatizace zápasu je tu, tentokrát byl Honzík bezmocný. Čermák našel před brankou skvostnou přihrávkou ZDEŇKA BAHENSKÉHO, který mířil přesně do levého horního rohu z pohledu jihlavského strážce svatyně. Pohledná to akce. Asistence: Miloslav Čermák, Pavel Kašpařík.
53:21
Na ránu Kubici od modré Honzík vůbec neviděl, ovšem po odrazu od jedné z bruslí domácích šel puk za branku.
52:43
Kašpařík posílal kotouč zpoza branky na Micku, který byl mezi kruhy zablokován dvěma hráči Jihlavy.
51:58
David Honzík zachránil svůj tým. Na střelu Markoviče z první z pravého kruhu sice viděl, ovšem dorážka Kašpaříka byla mnohem nebezpečnější. Dva úspěšné zákroky Honzíka během pár chvilek.
51:07
A když už Flek od modré vystřelil, zlomil hůl. Čepel míří do ochozů a stává se cenným suvenýrem jedné z fanynek.
50:47
Dukla drží hosty před Hylákem, ale k pořádné střele se zatím ještě nedostala, nepočítám li zblokovaný pokus Čachotského.
50:17
Kohout s Jiránkem po sobě jdou. A to pořádně. V rohu za brankou se znovu několikrát pošťuchovali, sudí je zatím nečinný.
49:54
A nyní se sešívaní vlastní nepřesností v rozehrávce připravují o pásmo.
48:25
Slavia zatím naráží na konsolidovanou obranu Dukly, která si pozorně hlídá obrannou modrou.
47:39
No, opět se trošku přitvrzuje. Flek ujel obraně hostí a při zakončení byl možná lehce faulován, ovšem tady bych se zastal sudího, to bylo čisté. Nicméně za brankou se poté strhla menší šarvátka, ovšem také bez vyloučení.
46:13
Jihlava hraje v pěti a na ledě se začíná přiostřovat.
45:21
Přesilovka Slavie v tomto neskutečném zápase pokračuje. Proč neskutečném? Posuďte sami:

Vyloučení: 3-8.
Využití: 3:0.
V oslabení: 1:2!!!
44:39
Dukla právě vstřelila branku!
Také Jihlava se prosazuje v oslabení. Zadražil na obranné modré vybojoval kotouč pro MICHALA DŮRASE, který si sjel před branku a poslal Hylákovi navštívenku mezi betony. Asistence: Vojtěch Zadražil, Josef Skořepa.
44:27
Jihlava krátce po buly posílá kotouč ven z pásma.
44:13
Jakub Flek (JIH) za brankou zbytečně zahrál vysokou holí a Slavia bude mít šanci na snížení zápasu.

Na vyloučení: 3-8.
43:45
Hylák jde ven z branky, Slavia bude hrát přesilovou hru.
43:40
Čachotský projel celým pásmem a našel mezi kruhy Grebenyuka. Zvláštní střela po několika odrazech proletěla vedle pravé tyče Hyláka.
43:01
Ve třetí části se zatím téměř nepřerušuje, svižný hokej pokračuje. Chvíli mají puk domácí, chvíli hosté.
41:50
Bahenský našel přesnou kolmicí před brankou volného Čermáka, kterému při dorážce projel puk mezi holí a bruslemi.
41:00
Červenožlutí jsou v pěti.
40:55
Robinson se natlačil před branku a zkusil vystřelit, ovšem gólman Dukly byl pozorný.
40:45
Dohrávaná přesilovka Dukly nebyla využita, Slavia strávila téměř celý zbytek oslabení před Honzíkem.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:28.
Druhá třetina přinesla také výborný hokej, ovšem spokojenější mohou být domácí. Góly padaly až v závěru. Nejprve prostřelil Tomáš Kaláb od modré vše, co mu stálo v cestě, a využil čtyřminutovou přesilovou hru. Na 3:1 vzápětí zvyšoval Michal Důras. Hosté odpověděli svým druhým gólem, který padl také v jejich oslabení. Vlastní jihlavská branka byla připsána Milanu Mikulíkovi. Ovšem ještě v téže přesilovce vrátil Dukle Tomáš Kaláb znovu dvougólové vedení.
40:00
39:41
Josef Skořepa zblízka minu pravý horní roh branky, na druhé straně si na Honzíka nepřišel János Vas, gólman Dukly vyrazil puk levým betonem.
39:00
Nathan Robinson (SLA) dostává dvě minuty za vražení na hrazení. Může být rád, že to je pouze klasický trest

Na vyloučení: 2-8.
39:00
Tohle nebyl příjemný zákrok. Za brankou Dukly šel Robinson krosčekem přímo na hlavu Denise Šimka, který odjíždí na střídačku pouze za doprovodu lékaře, drží se za rameno a ihned jde do kabin. Tohle je konečná pro mladého beka Dukly.
38:02
Střelu Vase parádně tečoval David Hruška a Honzík musel vytáhnout výborný zákrok pravým betonem. Z nulového úhlu dorážel Nathan Robinson, ale měl těžkou pozici a minul tři tyče.
37:58
Jihlava v závěru druhé třetiny půjde do oslabení. Martin Kohout (JIH) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 2-7.
37:24
Jihlava se revanšuje za vlastní gól. Tomáš Čachotský si připisuje první asistence po krátkém návratu do svého mateřského klubu, když našel na modré TOMÁŠE KALÁBA, jenž si dnes připisuje ke dvěma asistencím i druhý gól, propálil totiž vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Tomáš Čachotský.
36:57
Druhý gól hostí v oslabení, tentokrát ale hodně šťastný. Hruška zavážel kotouč k brance Jihlavy a snažil se před svatyní najít MILANA MIKULÍKA. Přihrávku zablokoval Grebenyuk, který chtěl ihned vyhodit puk, jenže trefil spoluhráče Parýzka, od kterého se puk odrazil k pravé tyči Honzíka. Vlastní branka Dukly.
36:35
Jihlava dvakrát po sobě nezavezla puk do pásma.
36:16
Tomáš Andrlík /SLA) u mantinelu šel do souboje zbytečně vysokou holí a jde na dvě minuty ven.

Na vyloučení: 1-7.
36:07
Jihlava se prosazuje po parádní akci, o tom není sporu. Čachotský zavezl kotouč, tak jako to umí, do pásma, přihrál Kalábovi, který křižnou přihrávkou našel MICHALA DŮRASE. Extraligou ošlehaný útočník si zpracoval puk a poté zamířil z levého kruhu přesně pod víko. Asistence: Tomáš Kaláb, Tomáš Čachotský.
35:54
A další pumelice hostí, tentokrát v podání Robinsona, kterou vyrazil Honzík před sebe, kde byli hráči Dukly.
35:19
Neskutečná žíně Petera Hraška od modré prošla vedle pravé tyče jihlavské svatyně.
35:01
David Hruška zblízka mířil mezi betony Honzíka, který je dokázal sepnout včas.
34:52
Ač se Dukle přesilovka vůbec nedařila, druhou polovinu využívá. Sudí nevylučoval za sekání na Čachotského, který zavezl puk do pásma. Jergl získal puk, předal ho na modré pro Šimka, jenž diagonálně nahrál TOMÁŠI KALÁBOVI a jeden z nejproduktivnějších beků ligy propálil nic nevidícího Hyláka. Asistence: Denis Šimek, Aleš Jergl.
34:05
Štebih si vyměňoval puk s Šimkem a moc nechybělo, aby jej Mikulík vyškrábl a řítil se sám na gólmana. Ale Mikulík poté aspoň získal kotouč ve středním pásmu a vyhodil jej k brance.
33:41
Harkabus přebral puk v ofsajdu, čímž končí útok Dukly a bude se vhazovat ve středním pásmu.
33:18
Jihlava zahajuje druhou minutu přesilovky, ovšem Slavia se opět bez potíží osvobozuje.
33:08
Bude se vhazovat po levici Honzíka, jelikož střela hostí byla domácími zblokována do ochranné sítě.
33:06
A Slavia opět bez potíží vyváží puk, nyní po neúspěšném zavezení Čachotského.
32:44
Jihlavské přesilovkové trápení pokračuje. Téměř polovina ze čtyřminutového trestu Kašpaříka je pryč.
32:22
Stejně tak jako nyní, kdy Mikulík spolu s Jiránkem málem založili útočnou akci.
31:58
Slavia se po následném buly ihned osvobozuje.
31:48
Střelu Kalába od modré Hylák viděl a bezpečně jí schovává do lapačky.
31:18
Čachotský měl u pravého kruhu obranného pásma Slavie kotouč a prováděl svoje útočné kličky, kde dostává Pavel Kašpařík (SLA) dvě plus dvě minuty za hrubost.

Na vyloučení: 1-6.
31:00
Střelu Štebiha od modré bezpečně zneškodnil Hylák, takže Flek neměl žádnou šanci na dorážku.
30:56
Už se zase hraje na druhé straně, kde má puk ve své výstroji Alexandr Hylák.
30:05
Tomáš Andrlík mohl přetáhnout vedení na stranu Slavie, když vypálil z levého kruhu. Jeho střela na bližší stranu Honzíka ovšem pouze orazítkovala pravou tyčku.
29:52
Nebezpečí před svojí svatyní likviduje David Honzík, který má puk ve výstroji a přerušuje hru.
29:29
David Hruška se prosmýkl mezi kruhy a zkusil vystřelit, jenže minul levou tyčku branky.
28:58
Bojovná druhá třetina pokračuje zakázaným uvolněním jihlavské Dukly.
28:28
Do rychlého útoku šla také Slavia, která vystřelila Angelem Krstevem. Puk po několik odrazů prošel zhruba dva metry vedle levé tyče.
28:08
Jihlava vytvořila závar před brankou Slavie. Odražený puk se dostal k Jakubu Flekovi, který byl sám před Hylákem, jenže nedokázal jej prostřelit.
27:38
Denis Šimek ještě stačil udržet puk na modré, který následně nahodil na branku Hyláka, jenž schoval kus černé gumy v lapačce.
26:49
Michal Důras vybojoval mezi kruhy kotouč a pohotově vystřelil. Stejně tak pohotově zasáhl Saša Hylák levým betonem.
26:41
26:36
Jihlavští reklamují Robinsonovo vyhození puku, které šlo rovnou ven z kluziště. Sudí ovšem vylučovat nebudou, jsou si jisti, že kotouč šel ven s tečí.
26:05
Nahození Parýzka udělalo Hylákovi trošku problémy, puk je nakonec v rohu za brankou Slavie, kde si jej berou sešívaní.
25:31
Táhlá střela Fleka z pravého kruhu šla vedle pravé tyče a Hylák nemusel zasahovat.
25:07
Sledujeme stále stejnou písničku. Jakmile jeden tým získá puk, dokáže jej udržet pouze na okamžik. Hraško nyní parádním bodyčekem obral pronikajícího Kohouta o puk.
24:33
Miha Štebih nepřesně přihrál kotouč na spoluhráče, takže si jej bere Hraško a zahajuje protiútok.
23:58
Oba týmy se střídají v útočných akcích, ale ani jeden z nich se nedokáže dlouho držet před brankou soupeře.
22:37
Odražený puk posílá z mezikruží do středního pásma János Vas a Slavia hraje v pěti.
22:03
Jihlavě se klasické přesilovky neskutečně nedaří. Na tohle opravdu nemám slov. Zavezení puku před branku Hyláka je pro domácí nadlidský úkol.
21:30
Vas sice nevybojoval puk, ale nahození Jergla zastavil Krstev a puk je tak znovu ve středním pásmu.
20:55
Jihlava se sama vyhnala z pásma, a to nepřesnými přihrávkami po mantinelech. Puk je tak u Honzíka.
20:37
Tomáš Čachotský ve středním pásmu prošel kolem Davida Hrušky (SLA), kterého se zbavil kličkou, a útočník hostí jej podrazil.

Na vyloučení: 1-4.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:29.
Úvodní dějství je za námi, viděli jsme mnoho zajímavých věcí. Již ve čtvrté minutě se Slavia radovala z gólu, který rozhodčí dle odrazu neuznal, ovšem puk se možná odrazil ven od dolního oblouku tyče. Regulérního gólu se tak hosté dočkali v deváté minutě, kdy Dukla znovu inkasovala v přesilovce. Při situaci dva na jednoho se v oslabení prosadil Pavel Kašpařík. Jenže nedisciplinovanost stála sešívané vedení. Nevyužili přesilovku, navíc při ní dvakrát faulovali a Jihlava gólem Richarda Diviše bleskově využila dvojnásobnou početní výhodu.
20:00
19:34
Slavia má v poslední minutě tlak. Zdeněk Bahenský obkroužil branku a zkusil to bekhendem. Gólman domácích byl znovu pozorný a zachytil kotouč mezi betony.
19:14
Stejně jako nyní proti ráně Knota od modré.
19:02
A v ní Slavia krásně prošla před Honzíka. Z mezikruží vypálil Robinson a domácí gólman musel vytáhnout bleskový zákrok.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:48
Dělovka Grebenyuka prolétla vedle pravé tyče gólmana Slavie, který si jí pohlídal a hosté mají kotouč bezpečně za svojí svatyní.
17:48
Zčistajasna se před brankou dostal Martin Kohout k přihrávce Melenovského z pravého rohu. Zkoušel nejprve zakončit a poté bleskově dorazit kotouč u levé tyče Hyláka, který byl pozorný.
17:14
Harkabusův povedený pokus hned po vyhraném buly z vrcholu levého kruhu chytil lapačkou neméně povedeným zákrokem Hylák.
17:09
Hylák musel pokrýt puk proti dotírajícím Dávidem Grígerem.
16:12
Parádní hra tělem v podání Nathana Robinsona, který po pravé straně projel do pásma, natlačil se před branku, ale třešničku na dortu nepřidal, jeho bekhend mířil hodně vedle bližší tyče.
15:56
Aleš Jergl tečoval kotouč zblízka těsně vedle pravé tyče Hyláka.
15:34
Tomáš Kaláb sice na modré ještě udržel puk, ovšem nepřesně nahrál a hosté se osvobozují vyhozením.
15:20
Nyní je pískána přihrávka rukou v podání Slavie, o které by se také dalo polemizovat.
15:07
Jihlava se dostala po vyhození Slavie do pásma, kde kombinovala, ovšem sudí Petružálek, kterému tedy dnešní utkání zatím oboustranně nevychází, ukazuje postavení útočícího hráče Dukly – Kohouta – v brankovišti. Buly tak jde do středního pásma.
14:08
Domácí tým bleskově využívá dvojnásobnou početní výhodu. RICHARD DIVIŠ vypálil z levého kruhu a trefil se střelou, které hokejisté říkají "teploměr". Nechybělo však moc a Hylák měl puk, to bylo skutečně přesné a těsné. Pokračuje tak klasická přesilovka Jihlavy. Asistence: Tomáš Kaláb.
14:05
Jihlava hraje v plném počtu a začíná její přesilovka.
13:41
Před svojí brankou atakoval jeden Peter Hraško (SLA) jihlavského hráče a jde také ven – hrubost. Po 24 vteřinách vyprší trest Důrase a poté bude hrát Dukla 70 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři.

Na vyloučení: 1-3.
13:15
Miloslav Čermák (SLA) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 1-2.
13:15
V situaci dva na nikoho najížděl Tomáš Čachotský se spoluhráčem na branku. Čachotský přihrával spoluhráči, který mu vrátil před branou puk. Ovšem domácí kapitán nemohl lépe zakončit, neboť byl hákován. Marek Melenovský ihned jede za Petružálkem a možná se oprávněně dožaduje trestného střílení, ale bude se jen vyloučovat.
13:02
Dukla vyhodila puk ovšem osvobodila se jen na chvíli a Roland Knot vystřelil. Honzík puk vydržel a vzápětí Knotovi uskočil kotouč do středního pásma.
12:27
Od modré to zkusil také Žiga Pavlin. Tentokrát měl Honzík puk bezpečně ve své moci, nicméně Mikulík to znovu zkoušel a jeho šátrání pod betony gólmana se domácím samozřejmě vůbec nelíbilo.
12:11
Nechybělo moc, aby nahození Krsteva tečoval za Honzíkova záda Milan Mikulík.
12:05
Přesilovou hru si vyzkouší také Slavia Praha. Na trestnou lavici usedá Michal Důras (JIH), který se provinil sekáním.

Na vyloučení: 1-1.
11:48
Hned po Flekově vyhraném buly to zkusil Jergl, nicméně Hylák byl znovu připraven.
11:45
Přesto se domácí rychle dostali před branku Hyláka, který si pokryl střelu Grígera z pravého kruhu. A to naprosto bez problémů.
11:36
Čachotský ztratil v útočném pásmu puk a Dukla nakonec musí začít znovu od svého gólmana.
11:07
Nahození Mikulíka z pravé strany poskočilo před Honzíkem, který jej stačil vyrazit pravým betonem za branku.
10:40
Útok domácích zakládá zpoza branky Marek Melenovský.
09:46
Pro Jihlavu jsou přesilovky již nějaký ten pátek spíše nevýhodou a je to vidět. Dukla přesilovku nevyužila, naopak v ní inkasovala a nyní oslabení Slavie končí.
08:36
Střelu Tomáše Čachotského z pravého kruhu si gólman Slavie pohlídal levým ramenem.
08:23
Krátce po buly se dostal do dobré šance Diviš, který po přejetí modré získal odražený kotouč, a jeho ránu vyrazil Hylák levým betonem.
08:03
Jihlava podruhé za sebou dostává gól v oslabení. Domácí se nepoučili ze zápasu v Prostějově! Na modré puk přeskočil hůl Zadražilovi, hosté se tak rázem řítili v situaci dva na jednoho na Honzíka, Bahenský posunul kotouč před branku na PAVLA KAŠPAŘÍKA, který prostřelil přesouvajícího se gólmana mezi nohami. Asistence: Zdeněk Bahenský, Žiga Pavlin.
07:57
Dělovku Zadražila od modré vyrazil Hylák, před brankou nebyl nikdo z domácích na dorážku.
07:46
Poprvé v zápase se bude vylučovat. Na trestnou lavici odchází Angel Krstev (SLA) za hrubost.

Na vyloučení: 0-1.
07:34
Na Horáckém zimním stadionu se pořádně ostří. V levém rohu za brankou zůstává ležet Tomáš Kaláb, který je tedy po ataku jednoho z hráčů hostí, zřejmě Micky, pořádně otřesen. Nutno dodat, že tohle byl čistý zákrok, který domácí bek vůbec nečekal.
06:53
Josef Skořepa hodně riskantně rozehrál křížem přes pásmo. Ovšem vyšlo to a do zajímavé situace se dostával Jergl, jehož nápřah po přejetí modré stačil zblokovat Růžička.
06:06
Tomáš Čachotský se snažil mezi kruhy prodrat mezi dvojicí Knot – Krstev, kteří mu vystavili pořádný svěrač, takže jihlavský navrátilec neměl šanci projít.
05:48
Bude se vhazovat po pravici Hyláka, ovšem buly se bude opakovat, Bahenský je z něho vykázán.
04:51
Dlouhé nahození sbírá Harkabus a snaží se spolu s Melenovským vybojovat kotouč.
03:30
Krstev přihrál mezi kruhy na Čermáka, jenž vystřelil z první a hosté se již radovali z gólu. Ovšem zelené světlo nesvítilo a dle sudího Petružálka se puk odrazil od horní tyčky branky ven. No, tohle bylo hodně sporné, hráči hostí reklamují, že se kotouč odrazil od dolního oblouku tyče. Nicméně sudí je na ledě pánem a byl u celé situace blízko.
03:17
Krstev ukazuje sílu za brankou, kde vybojoval puk proti dvěma protihráčům.
02:47
Počáteční tlak Dukly ukončuje Hylák, který chytá puk do lapačky.
02:24
Anděl přihrál zpoza branky pro Fleka, jehož střela zblízka končí na betonu Hyláka. Slavia poté rychle vyhodila přes modrou, ovšem domácí znovu rychle zavezli kotouč do pásma a Flek střelou zápěstím z pravého kruhu těsně minul branku
01:45
Nyní Dukla zahrozila o poznání nebezpečněji. Další Parýzkovo nahození těsně minul před brankou k teči připravený Marek Melenovský.
01:19
Tomáš Harkabus vybojoval puk za brankou a poslal jej na modrou pro Martina Parýzka, jehož nahození šlo hodně vedle.
00:28
a právě v tomto okamžiku zůstal na ledě ležet ve stejném místě Dávid Gríger a kulhá na střídačku. Snad bude v pořádku.
00:28
Jihlava šla do prvního útoku, ale přihrávka Čachotského z pravé strany útočné modré nebyla přesná.
00:01
Ještě před samotným utkáním přichází na ledovou plochu známá jednasedmdesátiletá legenda československého hokeje Jan Suchý, který bude křtít knihu, kterou napsal.
Zápas je zajímavý také tím, že Slavia Praha se pro neuspokojivé výsledky rozhodla dne 8.12.2015 odvolat hlavního trenéra Pavla Hynka. Jeho nástupcem se stal dosavadní asistent Milan Razým, ke kterému přibyl bývalý velezkušený extraligový obránce Jan Srdínko.

Bude se dnes radovat posilněná Dukla nebo naopak Slavia, která pod vedením Milana Razýma vyhrála v Třebíči a doma nad Mostem? Sledujte náš onlajn přenos!

HC Dukla Jihlava: Honzík (Sáblík) – Šafář, Štebih, Šimek, Kaláb, Grebenyuk, Parýzek – Diviš, Čachotský, Gríger – Jergl, Skořepa, Důras – Harkabus, Melenovský, Kohout – Anděl, Březina, Flek. Trenér: Petr Vlk

HC Slavia Praha: Hylák (Frodl) – Krstev, Knot, Hraško, Pavlin, Kolařík, Andrlík, Růžička – Hruška, Mikulík, Jiránek – Markovič, Vas, Robinson – Čermák, Šafránek, Bahenský – Micka, Kašpařík, Kubica. Trenér: Milan Razým

Rozhodčí: Petružálek – Křivohlavý, Špringl.
Zápas je zajímavý hned z několika důvodů, pojďme se na ně podívat:

Slavia je jediným týmem, který na Horáckém zimním stadionu v letošní sezoně neprohrál. V prvním měření sil zvítězil nad Jihlavou v její domovině 4:2.

Před zápasem bude slavnostně pokřtěna kniha o legendárním obránci české reprezentace a Dukly Jihlava, panu Janu Suchém.

Za Duklu poprvé v sezoně nastoupí její dlouholetý hráč a loňský kapitán Tomáš Čachotský, který tuto sezonu na rok hostuje ve Zlíně a má do mateřského klubu vyřízeny střídavé starty.
Dobrý den, ještě jednou vítejte předvánočního zápasu WSM Ligy. V rámci 34. kola se mezi sebou utká druhá Dukla Jihlava, která na Horáckém zimním stadionu od 17:30 přivítá těžkého soupeře, tabulkově čtvrtou Slavii Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.