Severočeské derby končí šťastněji pro domácí. Třetí třetina nepřinesla příliš pohledný hokej, zato množství strkanic. Zápas zdramatizoval v 56. minutě Kloz, který snížil na rozdíl dvou branek. V závěru Ústí zkusilo hru bez brankáře, ale neúspěšně. To je ode mne pro dnešní večer vše, přeji hezký večer.
59:32
Kadaň vyhrála vhazování a drží puk za brankou
59:30
Zakázané uvolnění domácích.
59:24
59:10
Ústí kombinuje mezi obránci na modré čáře.
58:30
Horké momenty v kadaňském brankovišti, ale Dlouhý drží domácí tým!
57:24
Po dlouhé době puk před brankou Ústí. Kadlec objel branku, ale jeho střelu udržel Soukup mezi betony.
56:56
Melkovu střelu vyrazil Dlouhý do rohu kluziště.
56:25
Slovan je aktivnějším celkem a domácí obrana má plné ruce práce.
55:45
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Hosté dramatizují utkání! Roubík nahodil puk před branku, kde se k němu dostal JAN KLOZ, kterého obrana nechala osamoceného před brankou. Asistence: Jaroslav Roubík.
55:12
Vágnerovo nahození skončilo v lapačce domácího brankáře.
54:44
Szathmáry nahazoval puk před branku, kde se k němu nedostal nikdo z domácích a puk tak skončil v rohu kluziště.
54:15
Sobotkova střela skončila na levém betonu domácího brankáře.
54:09
Před Dlouhým se strhla mela, ale rozhodčí včas zakročil, aby se situace obešla bez trestů.
53:54
Rýglovu střelu zablokoval jeden z bránících hráčů.
52:31
Poslední minuty nenabídly příliš pohledný hokej. Žádný z brankářů nemusel zasahovat a hra se přesunuje z jednoho rohu kluziště do druhého.
52:09
Puk skončil na střídačce Kadaně. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
51:41
Hosté v plném počtu. Ani kadaňští nesehráli povedenou přesilovou hru,
50:54
Hosté vyhazují puk a okamžitě střídají.
50:39
Puk skončil v hledišti. Vhazovat se bude po Soukupově levici.
50:17
Račukovu střelu vyrazil Soukup do rohu kluziště.
49:41
Chrpa vystartoval z trestné lavice přímo do šance, ale byl nedovoleně zastaven Brožem. Ústecký obránce si odsedí dvě minuty za podražení.
49:35
49:27
Domácí drží puk daleko od Dlouhého branky.
48:31
Hosté v plném počtu. Začíná krátká přesilová hra Slovanu.
47:51
Smetanova střela skončila nad brankou.
47:35
Síly na ledě se vyrovnají. Chrpa(KAD) obdržel dvě minuty za sekání.
47:02
Domácí kombinují v útočném pásmu, ale hosté aktivně přistupují ke hráčům.
46:31
Janák(UNL) si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
45:52
Vaněk se ocitnul osamocený v prostoru levého kruhu, ale Soukup jeho střelu zlikvidoval vyrážečkou.
45:10
Domácí v plném počtu. Hosté se nedostali k ohrožení Dlouhého.
Dnešní utkání sleduje 711 diváků.
44:02
Chrpa ujel sám na Soukupa, ale tváří v tvář ústeckému brankáři neuspěl!
43:10
Vaněk(KAD) si odsedí dvě minuty za hákování.
42:54
Šťovíček vybojoval kotouč před brankou a okamžitě vystřelil, ale Soukupova vyrážečka byla na svém místě.
42:45
Šťovíček se dostal před Soukupovu branku, ale jeho střelu zablokoval jeden z bránících hráčů.
41:40
Dušek s Kverkou ujeli do situace 2 na 1, ale první jmenovaný přihrál příliš prudce a Kverka nezachytil kotouč.
40:46
Račuk ujel podél mantinelu, ale Soukup si s jeho střelou poradil.
40:01
Také ve druhé třetině jsme viděli atraktivní hokej se spoustou šancí. První branku přinesl hned první útok domácích, kdy Hejcman překvapil brankáře hostí střelou z ostrého úhlu. Ústí se podařilo snížit v přesilové hře zásluhou Kloze. V polovině třetiny přidal čtvrtou branku Račuk a vyhnal Volkeho z branky. Nový muž v brance hostí, Soukup, neměl příliš mnoho práce, zato Dlouhý musel několikrát zasahovat. Poslední třetina začne přibližně v 18:47.
40:00
39:29
Ústí drží puk před kadaňskou brankou, ale Dlouhý zatím nemusel zasahovat.
38:58
Roubík vystřelil z prostoru pravého kruhu, ale domácí brankář byl pozorný.
38:26
Slovan drží puk za vlastní brankou.
37:37
Kadaňský ofsajd.
37:16
37:03
A další. Slovanu se nedaří usadit se v útočném pásmu.
36:38
Domácí tým znovu vyhazuje.
35:47
Račuk zachytil rozehrávku Slovanu a vyhodil puk přes všechny čáry.
35:12
Dalecký zachytil Trefného rozehrávku, ale byl zastaven Černým. Domácí obránce obdržel dvě minuty za faul kolenem.
34:46
Černého střela skončila v náručí Soukupa.
33:38
Hlava ujel obraně Ústí, ale puk mu utekl do rohu kluziště.
33:20
Vágner si sjel s pukem do prostoru mezi kruhy, ale přestřelil.
31:55
Melka ujel domácí obraně, ale Dlouhý si s jeho střelou poradil. Vzápětí vybojoval puk Merta, ale domácí brankář byl i tentokrát pozorný a ukryl puk do lapačky.
31:34
Další z kadaňských hráčů zůstává ležet na kluzišti. Drtina dostal hokejkou do obličeje a s ručníkem u úst odchází do kabiny.
30:24
Andres si sjel až před domácí branku, ale Dlouhý se natáhl na brankové čáře a vytlačil puk do rohu kluziště!
29:09
Výměna brankářů na straně Ústí. Novým mužem v brance hostí je Jakub Soukup.
29:09
Kadaň právě vstřelila branku!
Volke vyjel z branky a vyhodil puk, který však zachytil Rýgl a okamžitě nahodil puk na branku, kde ho těsně před brankou tečoval MAREK RAČUK. Volke neměl šanci zareagovat. Asistence: Martin Rýgl.
David Kaše zamířil do kabiny a vypadá to, že pro něj dnešní zápas skončil,
28:37
Andresovu střelu ukryl Dlouhý do lapačky.
27:50
Kverkovu střelu zablokoval Rys, který okamžitě zamířil do útoku. Domácí obrana ho však odzbrojila.
27:21
Chrpa dostal přihrávku do jízdy, tomu se však nepovedlo zpracování, a tak pouze nahodil za branku hostí.
26:42
Hra se zpomalila díky častému přerušování hry.
24:44
Hosté využívají přesilovou hru. Pohl našel přesnou přihrávkou Roubíka, který posunul puk na JANA KLOZE, který přesnou střelou nad lapačku snižuje. Asistence: Jaroslav Roubík, Jan Pohl.
24:22
Kadaňští vyhazují kotouč.
24:08
Za nedovolené bránění si menší trest odsedí Hejcman(KAD).
24:02
Po střetu s Vágnerem zůstává ležet na ledě Kaše.
23:28
Holomkovu střelu ukryl Dlouhý do lapačky.
23:23
Po Látalově střele se bude znovu vhazovat před Dlouhým.
23:15
Dlouhý raději schoval puk do lapačky.
22:39
Šťovíček dostal přihrávku před branku, ale Volke jeho střelu zlikvidoval betonem.
21:42
První kadaňský výlet za červenou čáru končí brankou. DAREK HEJCMAN vyjel zpoza branky a střelou z ostrého úhlu překvapil Volkeho. Asistece: Nicolas Hlava
21:25
Daleckého střela z ostrého úhlu skončila v Dlouhého náručí.
21:04
Holomek našel přihrávkou Andrese, toho však o puk připravil jeden z bránících hráčů.
20:06
Úvodní vhazování vyhrálo Ústí a zamířilo před kadaňskou branku.
20:01
První třetina přinesla pohledný hokej s šancemi na obou stranách. O první branku se postaral v 5. minutě Kaše, druhou branku přidal ve 13. minutě tvrdou střelou od modré Szathmáry. Kadaňští byli aktivnějším celkem, ale Ústí podržel zkušený Volke. Druhá třetina začne přibližně v 17:50.
20:00
19:47
Ofsajd domácích.
18:27
Szathmáry dostal puk do volného prostoru mezi kruhy, místo střely však volil přihrávku na Vránu, ale Volke si povyjel a puk vyrazil.
17:38
17:18
Slovan dostal puk do útočného pásma. Po Holomkově nahození nebezpečně dotíral Andres, ale Dlouhý byl pozorný.
16:30
Roubíkovu střelu vyrazil Dlouhý ramenem. Následoval akrobatický zákrok Szathmáryho, kterému se podařilo dostat puk z pásma.
15:38
Vyloučení také na straně domácích. Mrázek si odsedí dvě minuty za držení.
15:22
Černého nahození zpoza modré čáry raději Volke ukryl do lapačky.
15:07
14:39
Račukova střela od modré čáry skončila ve Volkeho náručí.
14:22
Kombinaci domácího týmu zakončoval Račuk, ale přestřelil branku.
13:42
Slovan vyhazuje kotouč.
13:32
Domácí tým kombinuje podél mantinelu, Volke je zatím bez práce.
13:07
Holomek(UNL) vyloučen na dvě minuty za podražení.
12:17
Dušek vyhrál vhazování a přihrál za sebe, kde se puku ujal ŠIMON SZATHMÁRY, jehož prudká střela skončila až za zády překvapeného brankáře. Asistence: Antonín Dušek
12:13
Jeden z bránících hráčů hostí trefil při pokusu o vyhození kotouče konstrukci nad ledovou plochou. Bude se vhazovat před Volkem.
11:30
Hosté vyhráli vhazování a ženou se do útoku.
11:16
Icing Slovanu.
10:54
Hra se přelévá ze strany na stranu, především díky ztrátám kotouče na obou stranách.
10:19
Andresovu střelu skončila na hrudi domácího brankáře.
09:51
Souboj o kotouč za brankou hostí skončil lépe pro Slovan, který může vyhodit kotouč a vystřídat.
09:16
08:30
Drtina dostal přihrávku přes celé pásmo, místo střely však pokračoval směrem na branku a obrana hostí ho brzy připravila o kotouč.
07:56
A znovu. Domácím se nedaří přejít přes modrou čáru.
07:43
Ústí vyhazuje puk přes všechny čáry.
07:15
První vyloučení dnešního zápasu. Za podražení je vyloučen Tenkrát(UNL).
06:42
První útok Kadaně zachytil rozehrávku a zavřel Slovan do vlastního pásma. Volke zatím nemusel zasahovat.
06:03
Slovan drží puk ve vlastním pásmu.
05:05
Dušek zajel s pukem za branku a přihrávkou našel volného Duška, který trefil pouze beton hostujícího brankáře.
04:19
Jako blesk z čistého nebe udeřil domácí tým a slaví první branku! Do brejku ujeli Račuk s DAVIDEM KAŠE, který zakončoval do odkryté branky. Asistence: Marek Račuk.
03:44
Domácí tým drží puk za vlastní brankou. Hosté napadají rozehrávku hluboko v obranném pásmu domácích.
02:54
Volke vyrazil za branku rozehrát kotouč, ale domácí útočník se postavil do cesty přihrávky a brankář hostí rychle spěchal zpět do branky.
02:09
Dalecký vystřelil z prostoru pravého kruhu, ale domácí brankář byl pozorný.
01:42
Domácí tým vyhazuje puk a míří střídat.
00:59
Vágner vystřelil od modré čáry, ale jeho střelu zablokovala obrana.
00:04
Úvodní vhazování vyhráli hosté a ženou se na kadaňskou branku.
00:01
Hráči obou týmů jsou již na ledě a zápas za malou chvíli začne.

Sportovní klub Kadaň: Dlouhý (Dvořák) – Mrázek, Rýgl, Szathmáry, Trefný, Rohan, Drtina, Černý – Kadlec, Kaše, Račuk – Chrpa, Hejcman, Hlava – Vrána, Dušek, Kverka – Sloboda, Šťovíček, Vaněk

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Soukup) – Vágner, Pohl, Smetana, Holomek , Brož, Sobotka, Látal – Kloz, Roubík. Tenkrát – Rys, Andres, Dalecký – Kuchler, Melka, Merta – Janák, Gengel, Křivohlávek

Rozhodčí: Jílek – Zídek, Kotlík.
SK KADAŇ

Černožlutí se nacházejí na 6. místě tabulky s 39 body. Zatímco venku se mladému kadaňskému týmu příliš nedaří, domácí stadion byl až do posledního zápasu nedobytná tvrz. O první tříbodovou výhru se postaral až ve 23. kole Havířov, který zvítězil 2:5. Kadaňský tým si spravil chuť v minulém kole v Litoměřicích, kde zásluhou Račukova hattricku zvítězil 2:3 po prodloužení. Právě Marek Račuk je také nejlepším kadaňským hráčem s 27 body(12+15). Mezi obránci je nejlepším hráčem zkušený Jakub Trefný s 11 body za 2 branky a 9 asistencí.
HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM

Slovan se nachází na 8. místě s 35 body. Svěřenci trenérského dua Mareš-Mach zatím podávají vyrovnané výkony a drží se ve středu tabulky. Ústí se může chlubit druhým nejlepším útokem ve WSM lize. Vyčnívá především Jaroslav Roubík s 32 body(16+16), který se nachází na 3. místě v kanadském bodování a zároveň je také třetím nejlepším střelcem ligy. Naopak zadní řady Slovanu neprožívají povedenou sezónu, Ústí má druhou nejhorší obranu s 90 obdrženými brankami. V posledním zápase přijela na ústecký led pražská Slavia. Slovan se již v první minutě dostal do vedení zásluhou Ryse, ale pražané ve druhé třetině otočili skóre a těsnou výhru 1:2 udrželi i přes dramatický závěr.
V rámci pětadvacátého kola WSM ligy přijede na kadaňský led HC Slovan Ústí nad Labem. Aktéry severočeského derby od sebe dělí pouhé 4 body, což slibuje zajímavou podívanou. Domácí tým bude chtít odčinit porážku z posledního vzájemného utkání, kdy Slovan rozhodl třemi brankami v poslední třetině o výhře 6:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.