Z dnešního dramatického zápasu vychází vítězně jihočeský Motor. V samostatných nájezdech se prosadil Rok Pajič, který tak Motoru zajistil druhý bod.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
V samostatných nájezdech zvítězil tým ČEZ Motor České Budějovice.
Autorem vítězné branky je ROK PAJIČ.
Kalla trefuje Gábův beton.
Strakův pokus blokuje Pavelka betonem.
Ondráček vysoko přestřelil.
Pajič trefuje horní část Pavelkovy brány.
Hronek trefuje výstroj Gáby.
Samostatné nájezdy začínají.
O utkání nerozhodlo ani prodloužení. Následují samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:41
Pavelkova brána vyjela ze své pozice. Hra se tak na chvíli pozastavuje.
64:05
Domácí se pokouší zaútočit před koncem prodloužení. Zatím to vypadá, že o výsledku rozhodnou až samostatné nájezdy.
63:13
Ofsajd hostí.
62:39
Současně vyloučeni Lukáš Zíb (CEB) a Martin Procházka (LTM). Oba za hrubost. 2 minuty.
61:29
Chovan se pokusil střílet od mantinelu. Pavelka chytl puk do výstroje.
60:27
Trestné střílení Procházka neproměňuje. Puk se zastavil o beton Gáby.
60:27
Martin Procházka byl faulován při pokusu vystřelit. Domácí získávají trestné střílení!
60:01
Neuvěřitelné drama. Takto by se dal popsat závěr třetí třetiny. Motor dokázal svůj náskok navýšit a Stadion tak měl těžkou cestu za vyrovnáním. 2 minuty před koncem však Pavelka zůstal na střídačce a domácím se krátce poté podařilo bleskurychle srovnat v početní převaze. Následovat tak bude prodloužení.
Litoměřice právě vstřelily branku!
A je vyrovnáno! Litoměřice téměř okamžitě střílejí další gól! FILIP HRONEK také poslal kotouč za Gábu a domácí se tak mohou radovat. Asistence: Ondřej Kopta.
58:18
Domácí se krátce poté prosazují. MARTINU PROCHÁZKOVI se naskytla příležitost doklepnout puk do odkryté klece. Asistence: Jaroslav Kalla, Martin Ondráček.
58:08
Pavelka se do své klece nevrací! Litoměřice to zkoušejí v početní převaze.
58:08
Oddechový čas pro domácí.
58:08
Icing hostí.
57:14
Z té dostávají trest Lukáš Vantuch (LTM) a Martin Heřman (CEB). Oba si odpykají 2 minuty za hrubost.
57:14
Před Gábou vzniká další konflikt.
57:06
Ofsajd domácích.
56:37
Domácí se snaží stále prolomit obranu Motoru.
56:00
Opět icing domácích. Hra se tedy přesouvá zpět k Pavelkovi.
55:40
Nyní jsou v útoku Budějovičtí. Drží se však v pásmu domácích jen krátce.
55:27
Další zakázané uvolnění Litoměřic.
54:34
53:54
Zakázané uvolnění domácích.
53:22
Hronek dobře zachytil vyhození Motoru a zkusil vystřelit od modré. Gába ale dokázal zareagovat rychle.
Dnešní utkání sleduje 1020 diváků.
52:57
Rousek se pokusil vystřelit z blízkosti, ale Gábu nepřekvapil.
52:34
Jakub Babka (CEB) půjde na trestnou za držení. 2 minuty.
52:25
Vašíček se pokusil střílet, poté co pronikl do útoku. Gába chytil kotouč do výstroje.
51:37
Hra se opět přesouvá z jedné strany na druhou. K mnoho střelám tak nedochází.
50:57
Do útočného pásma pronikl Heřman, ale takřka ihned je odzbrojen.
49:39
Domácí zvyšují tlak na Gábu.
48:16
České Budějovice právě vstřelily branku!
MARTIN HEŘMAN byl připraven vedle brány domácích na svoji šanci. Té se mu dostalo po střele Lukáše Zíba od modré, po které se puk odrazil jeho směrem a Pavelka nebyl schopen takto rychle zakročit. Asistence: Lukáš Zíb.
48:00
Hosté jsou zpět v útočném pásmu a kombinují.
47:07
Ondráček se dostal k výborné šanci, poté co zůstal puk v pásmu hostí a on byl v jeho blízkosti. Gába však puk dokázal vyrazit.
46:54
Jiří Vašíček (LTM) se opět vrací na trestnou. Dostává 2 minuty za podražení.
46:39
46:35
Nouza střílel od mantinelu, ale bránu minul.
46:14
Litoměřice opakovaně vyhazují puk. To komplikuje přesilovou hru Motoru.
45:25
Hosté kombinují před Pavelkou a hledají možnost vystřelit.
44:39
Jiří Vašíček (LTM) si odpyká 2 minuty za hrubost.
43:32
Nyní se pod palbu dostává Gába. Ten je nucen opět zasahovat.
43:20
Po krátké hádce u brány hostí se bude opět hrát.
43:05
Hra se přesouvá ze strany na stranu.
42:51
Hronek končí na zemi a po chvíli je za doprovodu odváděn na střídačku.
42:15
Nyní jsou v útoku hosté. Ti si snaží vydobýt puk u mantinelu.
41:15
Tlak stále neustává. Stadion se pokouší rychle vyrovnat.
40:28
Domácí se pokoušejí obklopit Gábu. Začíná kombinace.
40:02
Domácí vyhrávají vhazování.
40:01
V druhé třetině ke gólu nedošlo. Opět ale přišlo mnoho vyloučení na obou stranách. Na ledě se toho ale moc neodehrálo. O zápase tak bude rozhodovat třetí dvacetiminutovka.
Další třetina začne přibližně v 19:44.
40:00
39:50
Procházka se dostal k volnému puku a vystřelil silně z mezikruží. Bránu však minul.
38:50
Poslední minuta do konce třetiny. Do útoku se nyní tlačí kališníci.
38:15
Probíhají zdlouhavé boje o puk ve středním pásmu.
37:24
Icing hostí. Hra se přesouvá před Gábu.
36:50
Chovan zkusil vystřelit od modré na Pavelku. Ten puk vyrazil až do ochranné sítě.
36:22
Následuje další ofsajd ze strany Stadionu. Ten je posouzen jako úmyslný.
36:04
Domácí se při postupu do útoku dopouštějí ofsajdu.
34:34
Domácí získávají puk v útočném pásmu. Tam se pokoušejí rozmístit a začít kombinaci s možnou koncovkou.
34:06
Hosté trefují ochrannou síť.
33:52
33:02
O kotouč se nyní bojuje za bránou domácích.
32:35
Kallovu střelu od mantinelu vykryl Gába betonem.
32:01
31:49
31:21
Domácí krátce pronikli před Gábu, ale hra se vzápětí opět přesouvá před Pavelku.
30:56
Nyní v útoku kombinují hosté.
30:11
Ondráček ztrácí v útoku hůl a ke kotouči se dostávají hosté.
30:01
Krátce poté ho ale následuje Lukáš Zíb (CEB). Ten si půjde odpykat 2 minuty za hrubost.
29:49
René Piegl (LTM) opět míří na trestnou. Odpyká si dvouminutový trest za nedovolené bránění.
28:59
Šulc střílel od mantinelu. Bránu však přestřelil.
27:43
Ondřej Kopta (LTM) a Martin Heřmann (CEB) dostávají 2 minuty za hrubost poté, co se mezi nimi odehrála šarvátka po pískaném ofsajdu domácích.
27:43
27:08
26:53
Hronek se pokusil střílet od modré. Kotouč se odrazil před bránu a tam zkusil svoji šanci Rousek. Ten ale bránu přestřelil.
26:35
Domácí kombinují před Gábou.
25:56
25:48
Před bránou hostí vzniká silný zmatek. Domácí se snaží procpat kotouč do brány. Z toho následně vzniká menší šarvátka.
25:08
Na trestnou už míří Jakub Suchánek (CEB). Ten si odpyká 2 minuty za podražení.
25:08
Proniknout se mu podařilo i podruhé. Tentokrát byl však při pokusu vystřelit faulován. Rozhodčí už se dohadují na trestu.
24:41
Ondráčkovi se daří proniknout do útočného pásma, kde trefuje Gábův beton.
23:56
René Piegl (LTM) půjde na trestnou za podražení. 2 minuty.
23:08
Pavelka se dostal pod palbu. Prvně se kotouč odrazil od jeho výstroje a on padl k zemi. Následovala střela ještě silnější, ale i tu Pavelka dokázal tělem zastavit. K další střele nedošlo, neboť se puk odrazil až do středního pásma.
22:39
22:28
Domácí se v útoku rovněž nemohou udržet.
22:04
21:28
Hosté ve čtyřech.
21:23
Domácí kombinují.
20:39
Další vyloučení na straně Motoru. Na trestnou půjde Dušan Žovinec (CEB) za zdržování hry vystřelením puku. 2 minuty. Domácí tak budou hrát hru 5 na 3.
20:35
Domácí se dostávají do útoku.
20:02
Vhazování vyhrávají hosté.
20:01
Uběhla teprve první třetina a vylučovalo se hned pětkrát. Zatím jediný gól však padl mimo přesilovou hru. V herně vyrovnaném hokeji se první dokázal prosadit českobudějovický Motor a do druhého dějství si tak bere gólový náskok.
Další třetina začne přibližně v 18:48.
20:00
19:28
Krátce poté se dostávají do oslabení hosté. Stadion si zahraje přesilovku, neboť se Lukáš Bohunický (CEB) dopustil trestu vysoké hole. 2 minuty.
18:57
18:32
Poté, co se Motoru podařilo dostat se do útoku se kotouč opět vrací do jejich pásma.
18:04
Kališníci drží hosty v jejich pásmu. Ti tak mají problém zaútočit.
17:12
Jiřímu Vašíčkovi se po vhazování daří poslat puk do pásma Motoru.
16:57
Další vyloučení pro Litoměřice. Na trestnou půjde Martin Ondráček (LTM) za vysokou hůl. 2 minuty.
16:02
První gól si dnes připisují hráči Motoru. Po střele PETRA KOLMANNA se puk odrazil za Pavelkovy záda, kde pomalu doskákal až do samotné brány. Asistence: Dušan Žovinec, Josef Mikyska.
15:40
Švihálek se pokusil proniknout před Pavelku, byl však zastaven před mezikružím.
14:55
Domácí jsou nyní u kotouče a postupují do útoku.
14:13
Nouza se pokusil z přihrávky dorazit puk za Pavelku, který v danou chvíli nebyl připraven na toto nebezpečí. Avšak Pavelka se dokázal rychle přemístit a kotouč se tak odrazil od jeho pohotového betonu.
13:12
Babka pronikl do mezikruží, odkud se pokusil vystřelit na Pavelku. Tomu se kotouč dostal do lapačky, ze které se ale odrazil a to za bránu.
12:32
Zakázané uvolnění hostí.
12:23
11:13
Gába při pokusu vyjet z brány pro puk uklouzl a Ondráček tak měl volný prostor trefit jeho prázdnou bránu. Střela sice byla rychlá, ale puk se pouze dotkl tyčky.
10:43
Koptovi se daří puk poslat do pásma hostí.
10:23
Hosté si opět zahrají přesilovku. Na trestnou už míří Tomáš Rousek, který se dopustil trestu držení. 2 minuty.
09:48
Kotouč se odrazil před bránou ke Gumanovi, ale Pavelka stihl zakročit dříve, než se Guman dostal ke střele.
09:43
09:09
08:25
Domácí brání ve svém pásmu solidně. Hosté se nedostávají ke střelám.
07:56
Domácím se daří vyhodit puk na druhou stranu ledové plochy.
07:21
Květoň vypálil od modré prudkou střelu. Kotouč však trefil ochrannou síť.
07:09
Dominik Málek (LTM) půjde na trestnou lavici za hrubost. 2 minuty přesilovky pro Motor.
07:00
Pavelka zatím nemá mnoho práce. Hosté se nedostávají ke střelám.
06:53
Pavlas se pokusil jemně vystřelit od mantinelu. Gába puk zachytil.
06:23
Domácí jsou zpět ve svém pásmu, ale stále mají kontrolu nad pukem.
05:56
Valášek se pokusil z otočky přihrát před bránu. Před ní ale nebyl nikdo, kdo by přihrávku zachytil.
05:15
Hosté jsou stále pod útokem. Domácí se i nadále snaží kombinovat a vyhledat tak dobrou pozici pro střelbu.
04:55
04:05
Vantuch se pokusil dorazit s přihrávky těsně před bránou. Kotouč však trefil jen Gábu.
03:43
Ve snaze vrátit se do útočného pásma se Stadion dopouští zakázaného uvolnění.
03:17
Martin Procházka prokličkoval až před Gábu a těsně minul jeho klec.
02:55
A bude se vylučovat. Přesilovou hru si jako první zkusí domácí, neboť Petr Kolmann (CEB) půjde na trestnou za nedovolené bránění. 2 minuty.
02:41
Hosté jsou i při dalším postupu o puk okradeni.
01:52
Hosté se pokusili rozjet útok, ale ve středním pásmu je odzbrojuje Pavlas.
01:15
Heřman zkusil nahrát před Pavelku, ale kotouč si přebírají domácí.
00:56
Motor se dopouští ofsajdu.
00:27
V útoku jsou ale první domácí. Kalla se pokusil před bránou využít přihrávky, ale byl obklopen obranou hostí.
00:02
Úvodní vhazování vyhrává Motor.
00:01

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Plášil, Šulc, Málek, Pavlas, Hronek, Vašíček, Piegl – Kalla, Ma. Procházka, Rousek – Ondráček, Vantuch, Beránek – Kopta, Troliga, Doležal – Valášek, Berger, Racek. Trenér: Říha.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Kolmann, Kříž, Suchánek, Zíb, Bohunický, Žovinec, Klinecký – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka, Heřman – Kuchejda, Mikyska, Švihálek – Guman, Prokeš, Babka. Trenér: Rosol.

Rozhodčí: Bejček – Rozlílek, Toman.
Tyto dva týmy se spolu setkaly již v letošní sezóně na ledové ploše jak Litoměřic, tak Českých Budějovic. V prvním vzájemném zápase v Litoměřicích zvítězil po velmi dramatickém zápase právě severočeský Stadion. V rozhodujícím nájezdu se prosadil Zdeněk Doležal a poskytl tak Litoměřicím z utkání druhý bod. Utkání skončilo 5:4sn.

Podobné drama následovalo i v druhém zápase, tentokrát na jihu Čech. Stadion se dostal do vedení o dva góly, které ale dokázal Motor srovnat a došlo opět k samostatným nájezdům, ve kterých tentokrát získali druhý bod jihočeši zásluhou Luboše Roba, autora rozhodujícího nájezdu. Utkání skončilo za stavu 4:3sn.

Rozhodně tak dnes můžeme očekávat další zajímavý zápas. Začínáme v 18:00.
ČEZ Motor České Budějovice

Jihočeští, kteří se aktuálně nacházejí mezi horními přičkami tabulky, rovněž zakončili sezónu vítězstvím, které následovalo další vítězství s zápase s Havířovem. V posledním utkání dorazili do Budějovic prostějovští jestřábi, kteří se dokonce jako první dostali do vedení již v 7. minutě. Na to ale Motor našel rychlou odpověď a po první třetině tak byl stav vyrovnaný. V druhém dějství se prosadili pouze domácí jedním gólem, což poskytlo do závěrečné kapitoly zápasu Českobudějovickým výhodu. Více dopomohl i třetí gól v polovině poslední třetiny, který zvětšil šance domácích na tříbodový zisk. Prostějov sice pár minut před koncem pohrozil snížením, ale po odvolání brankaře inkasoval a Motor tak ze zápasu bral tři body za stavu 4:2.
HC Stadion Litoměřice

Severočeští kališníci se po zdařilém konci první poloviny sezóny, kterou zakončili domácím vítězstvím nad Mostem, vypravili do vzdáleného slezského Havířova. Domácí se v zápase dostali poprvé do vedení po vstřelení prvního gólu při začátku první třetiny. Ten vzápětí následoval ale gól ze strany domácího týmu. Domácí se ale z vyrovnání neradovali dlouho, neboť po chvíli přišel další gól severočechů, kterým také skončila první třetina. V druhé třetině domácí navýšili znovu a mohli se radovat z dvougólového náskoku. Havířovští do konce druhé třetiny stihli vstřelit gól a s příchodem posledního dějství i srovnat. O třech bodech nakonec rozhodl gól Litoměřic v polovině poslední třetiny, který už vyrovnání ze strany hostí nenásledovalo. Litoměřice tak vyhrály 4:3.
Vítejte u 29. kola WSM ligy. Dnes se spolu utkají týmy HC Stadion Litoměřice a ČEZ Motor České Budějovice.