Velmi dramatický závěr utkání nakonec vyrovnání Kladenským nepřinesl. Tříbodový zisk si tak odnášejí Litoměřice za stavu 3:1.¨

Děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou.
59:40
Švagrovský prokličkoval až před prázdnou klec, ale byl obklopen natolik, že zkrátka nemohl zamířit.
59:29
Dělovku od modré střílí Nash, ale i on míjí bránu.
58:50
Kotouč neustále těsně míjí Pavelkovu klec. Velmi k tomu dopomáhá obrana Litoměřic a především kališnický gólman.
58:43
Konec oddechového času. Kladno stále bez gólmana.
58:43
Oddechový čas pro domácí.
58:42
Kotouč vyhozený přes celou plochu opět míjí kladenskou klec.
58:29
Ptáček jen těsně míjí Pavelkovu klec.
Dnešní utkání sleduje 1710 diváků.
58:07
Švagrovský vyhodil přes celou ledovou plochu a jen těsně minul prázdnou bránu Kladna.
57:38
A opět putuje na střídačku. Kladno jde opět do šesti.
57:27
Mensator zpět v bráně.
57:27
Opět kotouč letí do ochranné sítě. Do konce mnoho nezbývá, ale Kladno ve svém tlaku neustává.
57:00
Kladno to zkouší bez brankaře!
56:43
Puk nyní trefuje ochrannou síť v pásmu Litoměřic.
56:02
Horna kotouč získal ve středím pásmu a přihrál Valáškovi. Ten s ním projel až ke kruhu pro vhazování a Mensatora trefil do výstroje.
55:47
Další zakázané uvolnění Stadionu.
55:21
Hosté opět prorazili do útočného pásma, ale Toman kotouč ihned vyhodil zpět do středního pásma.
55:03
Icing Litoměřic. Před Pavelkou se bude hrát i nadále.
54:40
Šulc se nakonec kotouče zmocňuje a opět útlak ukončuje.
54:12
Hra je zpět před Pavelkou. Kladno hraje úplně jinou hru než v předchozích třetinách. Pavelka předvádí jeden zákrok za druhým.
53:27
Doležal prorazil až k mezikruží v pásmu hostí a poté puk zanechal blížícímu se Kallovi, který ale kotouč do brány nenasměroval.
52:42
Domácí se nakonec z dlouhého útlaku osvobozují.
52:08
Pavelkův beton byl opět nucen zasahovat. Tlak který je na Litoměřice vyvíjen je opravdu značný.
51:28
Hra v pásmu domácích právě nabídla Kladnu mnoho dobrých šancí. Skuhravý přihrál naprosto volnému Rudovskému, který ale svoji velkou šanci nevyužil, neboť kotoučem minul značnou pootevřenou část litoměřické brány.
50:50
Litoměřice kotouč posílají na zakázané uvolnění a hra se tak vrací do jejich pásma.
49:53
Rytíři se od útlaku osvobodili a hru přesunuli zpět k Pavelkovi. Jejich krátká kombinace ale byla rychle překažena.
49:10
Narůstá i tlak Litoměřic. Kotouč nyní také několikrát projel nebezpečně blízko kladenské brány.
48:18
Redlich z mezikruží prudce vystřelil, ale trefil Pavelkovu výstroj, ze které kotouč dál odcestoval směrem na kruh pro vhazování.
47:26
Puk se v jednom bodě dostal velmi blízko brankové čáry domácích, kde Pavelka nebyl připraven. První kdo si ale kotouče všiml byl právě tým domácích a velmi nebezpečná situace byla tak zažehnána.
46:29
Rudovský se však zmocnil puku a obstojně si ho drží za bránou Pavelky.
45:58
Litoměřice jsou z útočného pásma vyhnány, ale už plánují svůj návrat.
45:22
Icing Kladna vrací hru zpět před Mensatora.
44:35
Nyní je ale v ohrožení Mensator. Domácím zatím kombinace vychází, ale do dobré pozice pro střelu se zatím nedostávají.
43:55
Rytíři nyní ohrožují Pavelku z veliké blízkosti. Domácí mají co dělat, aby zabránili možné střele.
43:42
Ofsajd domácích.
42:11
Tlak ze strany Kladenských je výraznější než v minulých třetinách. Stadion tuto změnu pociťuje, ale zároveň sám dává zabrat právě kladenské obraně.
41:26
Lukáč se zmocnil puku v těsné blízkosti před Pavelkou a bekhendem ho poslal směrem do brány. Litoměřický gólman byl ale rychlejší a svým tělem kotouč zachytil.
41:18
Litoměřice se dopouštějí icingu.
40:48
Kindl dostal velkou šanci při nepodařené přihrávce domácích před Pavelkou, ale kotouč z mezikruží poslal mimo bránu domácích.
40:10
Vhazování vyhrávají kališníci. Krátce poté již s kotoučem manipulují před Mensatorem.
40:01
Druhá třetina nabídla o poznání více gólů než ta první. První gól přišel ze strany Stadionu po dobré přihrávce zpoza brány a zanedlouho poté se Litoměřice z průniku prosadily znovu. Kladenští však na tento gól již našli odpověď, když z velikého tlaku prostřelili litoměřického gólmana. Třetí dvacetiminutovka tak začne s dvougólovým náskokem domácího týmu.
Další třetina začne přibližně v 18:47.
40:00
39:38
Kehar zkusil překvapit Pavelku z kruhu pro vhazování, ale jeho klec minul.
39:20
Kladno je zpět před Pavelkou a domácí mají co dělat, aby střelám Rytířů zabraňovali.
38:59
Gutwald po pádu končí na ledě a po krátké chvíli odjíždí z ledu na střídačku.
38:54
Domácí se před koncem třetiny usidlují v pásmu hostí.
38:21
Mikliš dostal dobrou přihrávku při průniku, ale když už se připravoval vystřelit, byl zastaven rozhodčím pískajícím ofsajd.
37:21
Kladno právě vstřelilo branku!
Rytířům se nakonec protiútok podařil. Vysoký tlak ze strany hostí vyústil ve vydařenou střelu MICHALA LUKÁČE z mezikruží, po které se Pavelka pokusil rychlý kotouč zachytit, ale ten už se jen od jeho lapačky odrazil do sítě. Asistence: Brendon Nash, Denis Kindl.
36:50
Z modré střílel Nash, který jen těsně po zemi minul bránu domácích.
36:32
Kladenští chtějí vrátit úder. Nyní právě oni okupují Pavelkovu svatyni.
35:58
Litoměřice právě vstřelily branku!
Litoměřice si kotouč vybojovaly a ihned podnikly nájezd před Mensatora. Jan Berger si najel před Mensatora a poslal kus černé pryže za sebe, kde už byl připravený ONDŘEJ KOPTA. Ten na nic nečekal a kotouč poslal do levého horního rohu kladenské klece. Asistence: Jan Berger.
35:01
Za Pavelkovou svatyní probíhají dlouhé boje o kotouč.
34:04
Rytíři už byli připraveni na další kombinaci, ale tu kališníci rychle překazili.
33:50
Krátce poté se Kladenští rozhodli podniknout protiútok. Před brankou vnikl zmatek, ale první kdo se v něm zorientoval byl právě Pavelka a ten kotouč zalehl, než se ho někdo pokusil nasměrovat do jeho klece.
33:01
Zpoza brány přihrál Ondřej Kopta na mezikruží PETRU PŘEUČILOVI, který rychlou reakcí kotouč poslal do horního růžku Mensatorovy klece. Asistence: Ondřej Kopta.
32:38
Domácí se usazují před Mensatorem. Už hledají pozici pro střelbu.
32:02
Bílek se s velkou rychlostí dostal až před Pavelku, ale šanci vystřelit nedostal.
31:12
Brandejský se napřáhl aby vystřelil z kruhu pro vhazování, ale v cestě kotouči stál obránce Kladna.
30:38
Dvořáček v těsné blízkosti před Pavelkou vystřelil, ale kotouč trefil jen zadní mantinely.
29:23
Doležal čekal připravený před pootevřenou částí Mensatorovy klece. Když se k němu kotouč dostal, okamžitě se pokusil ho poslat do malé mezírky mezi tyčí a Mensatorovým betonem. Mensator ale nakonec stihl beton postavit kotouči do cesty.
28:59
28:47
Sotva se Rytíři dostali do útočného pásma, kotouč opět letí k Mensatorovi.
28:22
Domácí opět vyhazují k Mensatorovi.
27:55
Domácí kotouč vyhazují. Do konce jejich oslabení zbývá minuta.
27:14
Pavelka blokuje další ránu od modré svým betonem.
27:05
Ptáček vypálil od modré a Pavelku trefil do hrudníku. Ten si kotouč okamžitě vzal do lapačky.
26:59
Kladno je opět v plném počtu a na straně Litoměřic se bude opět vylučovat. Milan Toman (LTM) – 2 minuty za podražení.
25:59
Nadějná šance 4 na 2 před bránou Litoměřic Rytířům nevyšla, neboť se hráčům zrovna nepovedla přihrávka.
25:40
Litoměřice se opět dostávají do ofsajdu.
25:09
Trest pro hráčskou lavici Litoměřic. Za příliš mnoho hráčů na ledě půjde na trestnou Aleš Krátoška (LTM) – 2 minuty.
25:09
Domácí se museli pro kotouč vracet do středního pásma. Při pokusu vrátit se zpět se ale dopouštějí ofsajdu.
24:49
Domácí už hledají výhodnou pozici pro střelbu.
24:10
Další vyloučení na straně Kladna. Trestnou tentokrát zahřeje Vojtěch Šilhavý (KLA) – 2 minuty za hákování
23:51
Skuhravý obkroužil bránu domácích a zkusil vypálit. Pavelka byl ale dostatečně pohotový, aby se puku dostal do cesty.
23:33
Rudovský se rozjel, ale když se pokusil vystřelit, kotouč mu ujel a on i s ním. Trestné střílení tak Kladno neproměňuje.
23:33
Rudovský získal při přihrávce domácích kotouč a pronikl před Pavelku, kde byl ale jeho pokus vystřelit překažen faulem. Kladno dostává trestné střílení!
23:12
Rozhodčí o něčem zdlouhavě debatují. Hráči netrpělivě čekají.
22:23
Redlich zkusil rychle proniknout před Pavelku, ale kotouč si od něj rychle kališníci převzali. Nyní oni ohrožují Mensatora.
21:41
Kladenští se pokouší usadit v útočném pásmu, ale bránící hráči Litoměřic jim k tomu prostor neposkytují.
21:12
Piegl pronikl po levém křídle k Mensatorovi a zkusil vystřelit. Jeho klec však minul.
20:33
Domácí již ohrožují Mensatora a jeho klec. Krátce poté ale podniká svoji ofenzívu i Kladno.
20:00
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Denis Kindl – 2 min. + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Berger – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
20:00
20:01
Hráči už jsou na ledě. Druhá třetina vypukne přibližně za dvě minuty.
Je nutno dodat, že na konci třetiny se spolu poprali Berger s Kindlem. Bitka byla vesměs jednostranná, neboť Berger ihned Kindla složil. Rozhodčí na začátku druhé třetiny udělí tresty.
První třetina začala téměř okamžitě gólem kališníků. Ke konci třetiny se domácím podařilo dostat kotouč za Mensatora ještě jednou, ale gól nebyl uznán. Do druhé dvacetiminutovky tak půjdou domácí i nadále s gólovým náskokem.
Další třetina začne přibližně v 17:49.
20:00
19:20
Kališníkům se podařilo procpat kotouč do brány hostí, ale po radosti domácích přišlo zklamání. Rozhodčí nakonec gól neuznává z důvodu vysoké hole.
18:45
Kališníci předvádějí dlouhou kombinaci ale stále chybí koncovka.
18:25
Pavlas střílel z kruhu pro vhazování. Kotouči se do cesty postavil Mensatorův beton.
17:48
Kališníkům se začátek přesilovky zrovna nedaří. Kotouč rychle Kladenští vyhazují.
17:13
Bude se dnes poprvé vylučovat. Na trestnou už míří Michal Lukáč (KLA) – 2 minuty za sekání.
17:09
Domácí předvádějí před bránou solidní kombinaci.
17:02
Mensator skončil na zemi a nechal tak značnou část klece zcela odkrytou. Kališníkům se ale nepodařilo dostat se do vhodné pozice pro střelbu.
16:57
Zakázané uvolnění hostí.
16:46
Přeučil vybojoval ve středním pásmu kotouč a přihrál ho Bergerovi, který pronikl po levém křídle až před Mensatora. Nepodařilo se mu ale brankaře prostřelit.
16:12
Dvořáček se krátce poté dostal opět do průniku. Z mezikruží se mu ale také nepodařilo vystřelit, neboť byl ihned obklopen.
15:30
Dvořáček se pokusil z průniku překvapit Pavelku, ale Pavlas, který držel s Dvořáčkem krok se postavil kotouči do cesty.
14:57
Švagrovský z těsné blízkosti přestřelil pootevřenou klec.
14:33
Pavelka si při první příležitosti kotouč převzal. Vhazovat se bude po jeho pravici.
14:04
Rytíři mají problém se v útočném pásmu dostatečně dlouho udržet.
13:18
Pavlas zachytil kotouč z přihrávky Kladenských a zkusil vystřelit. Kotouč ale zablokovala hůl hostujícího hráče.
12:38
Horna přihrál Beránkovi k modré, ale ten byl vzápětí obklíčen a ke střele se nedostal. Při následném pokusu vystřelit se kališníci dostávají do ofsajdu.
11:42
Švagrovský zkusil pohotově pálit z průniku. Mensator rychle nastavil kotouči do cesty lapačku.
11:27
Mikliš dostal ránu pukem do oblasti krku, když se pokusil postavit do cesty kotouči letícímu na bránu domácích. Ihned končí na zemi a za pomoci je odváděn na střídačku.
10:41
Kladenským se při pokusu vniknout do pásma domácích nepodařila přihrávka a toho kališníci využívají. Nyní již ohrožují Mensatora.
09:52
Do ofenzívy poté přecházejí i domácí. V útočném pásmu se ale ke střelám nedostávají.
09:31
Rudovský se nakonec ke kotouči dostal znovu, tentokrát však na mezikruží. Pohotový Pavelka postavil kotouči do cesty svůj beton a nebezpečí tak zažehnal.
09:09
Rudovský za Pavelkovou bránou vybojoval puk a jeho tým už se připravuje na kombinaci.
09:00
Krátce poté se dopouštějí ofsajdu i hosté.
08:56
Domácí se při útoku dopouštějí ofsajdu.
07:50
Dvořáček zkusil z mezikruží vystřelit, ale byl obklopený natolik, že nebyl schopen trefit bránu.
07:10
Těrnavskij nezachytil přihrávku na modré a kotouč si přebírají opět domácí.
06:43
Nedvídek se ve veliké rychlosti protlačil až do útočného pásma. Ke střele ho ale obránci Kladna nepustili.
06:07
Mensator střelu Švagrovského vyřešil chycením kotouče do lapačky.
05:54
Švagrovský však rychle kotouč převzal a snaží se proniknout do pásma hostí.
05:30
Kladno se přeci jen před Pavelkou usazuje. Následuje kombinace.
04:42
Hra se přesouvá ze strany na stranu. Kladenským se zatím nedaří usadit se v pásmu domácích.
03:31
Za bránou domácích se pokusil vyhnat útočící Kladno Šulc. Ten kotouč chtěl poslat mimo své pásmo, ale naneštěstí pro domácí ho poslal až za Mensatorovu klec – zakázané uvolnění.
03:07
Kladenští se dostali až před Pavelku, ale než došlo na první střelu, kotouč jim kališníci vzali. Hra se krátce poté přesouvá zpět k Mensatorovi.
02:35
Domácí se kotouče chopili ve středním pásmu, ale jejich postup do útoku zbrzdil neplánovaný ofsajd.
02:18
Kotouč se vzápětí ocitá opět u Mensatora. Vybojovat ho ale dokázali Rytíři, kteří už se opět snaží protlačit do útočného pásma.
01:51
Rudovský střílel z průniku. Kotouč trefil Pavelkovu výstroj a následně se odrazil do ochranné sítě. Nyní se bude vhazovat po jeho pravici.
01:18
Kopta pronikl do útočného pásma a zkusil z průniku vystřelit. Puk však trefil pouze zadní mantinely, kde o kotouč započal boj.
00:26
Kališníci téměř ihned zaútočili. Kotouč se po kombinaci dostal až na modrou k Dominiku Bílkovi, který ihned střelil směrem na Mensatora a následně kotouč do brány doklepl s přesností ZDENĚK DOLEŽAL. Asistence: Dominik Bílek, Milan Toman.
Úvodní vhazování vyhrávají kališníci.
00:01
Hráči za zvuku bubnů obou táborů vjíždějí na led. Úvodní dvacetiminutovka započne co nevidět.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – D. Bílek, Toman, Pavlas, Mikliš, Piegl, Šulc, Chmel – Kalla, Doležal, Švagrovský – Horna, Nedvídek, Beránek – Kopta, Berger, Přeučil – Krátoška, Valášek, Brandejský. Trenér: Říha.

Rytíři Kladno: Mensator (Cikánek) – Nash, Kehar, Těrnavskij, Růžička, Gutwald, Ptáček, Mrázek – Machač, Skuhravý, Rudovský – Dvořáček, Kindl, V. Bílek – Redlich, Pitule, Lukáč – Šilhavý. Trenér: Lidický.

Rozhodčí: Bejček – Polák, Rampír.
Vzájemná bilance

Týmy se spolu setkaly již třikrát v této sezóně. První dva zápasy nenabídly konečný stav v základní hrací době a tak došlo na nájezdy. První zápas vyhráli právě Kladenští na svém ledě a druhý naopak Litoměřice na tom svém. Minulý zápas proběhl opět v Kladně, kde tentokrát došlo k podstatně větší přestřelce. Celkem 11 gólů v základní hrací době není zrovna málo. V tomto utkání byli nakonec úspěšnější kališníci, kteří v Kladně zvítězili za stavu 7:4. Dnes nás čeká poslední zápas těchto dvou týmů základní hrací části. Rozhodně se máme na co těšit.
Rytíři Kladno

Rytíři se úspěšně drží na prvním místě tabulky se solidním odstupem sedmi bodů od druhých Budějovic. Po dvou vyhraných zápasech s Mostem a Jihlavou zavítal do Kladna tým z dalekého Havířova. Rytíři si získali hned v první třetině velký náskok se čtyřmi góly, které padly v průběhu prvních dvanácti minut. AZet ve druhé třetině přeci jen snížil ale ke konci dvacetiminutovky opět inkasoval. Ani druhý gól ze strany Havířova už nedokázal zápas otočit a tak si Rytíři připsali další výhru – 5:2.
HC Stadion Litoměřice

Kališníci se nyní drží na 10. místě s 62 body. Sérii proher zlomil právě minulý zápas proti Přerovu, proti kterému v této sezóně Stadion již tříkrát vyhrál a ani tentokrát svému soupeři výhru nedopřál. V první třetině začali kališníci velmi dobře, neboť na konci třetiny měli solidní náskok tří gólů. Přerov ale ve druhé třetině dokázal úspěšně střelit dvakrát a v poslední třetině se to podařilo ještě jednou. Utkání tak tedy směrovalo do nájezdů. Zde ale Litoměřice uspěly a z Přerova si odvezli 2 body za konečného stavu 4:3sn.
Vítejte u 46. kola WSM ligy. Počtvrté se spolu setkají hráči HC Stadionu Litoměřice a Rytířů Kladno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.