Tak je dobojováno. Kališníci v průběhu třetiny získali gólový náskok a vítězství navíc stvrdili střelou do prázdné brány hned dvakrát. Poslední gól navíc padl necelou vteřinu před koncem.

Děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou.
59:59
Litoměřice právě vstřelily branku!
V poslední vteřině přece jen navštěvuje kotouč bránu Jestřábů ještě jednou! O výhře v třígólovém náskoku rozhoduje MILAN VALÁŠEK. Asistence: Jiří Vašíček.
58:27
A to se stává osudným. Krátce po rozehrání puk pomalu klouzal směrem k bráně hostí a správně ho tam nasměroval TOMÁŠ TROLIGA. Bez asistence.
58:10
Hosté se rozhodli pro hru bez brankaře. Horčička zůstává na střídačce.
58:10
Oddechový čas pro hosty.
58:10
Zakázané uvolnění Litoměřic. Vhazovat se bude po Pavelkově levici.
58:00
Do konce třetiny zbývají dvě minuty.
57:48
Vyloučení i na straně Litoměřic. Angel Krstev si odsedí 2 minuty za krosček.
56:44
Litoměřice si zahrají přesilovou hru. Na trestné si opět odpyká dvouminutový trest Aleš Sova za držení.
56:02
Kotouč navštívil tyč Pavelkovy branky! Naštěstí pro domácí se odrazil do bezpečné zóny.
55:40
Icing domácích. Vhazovat se bude v levém kruhu pro vhazování.
55:03
54:03
Protivný se dostal k puku před otevřenou klecí. Nestihl však včas zareagovat.
53:34
Kotouč se odrazil od Pavelkovy výstroje vysoko až do ochranné sítě.
53:03
Bohumil Jank (LTM) putuje na trestnou za vražení na hrazení. 2 minuty.
52:24
Před Horčičkou se naskládalo mnoho hráčů z obou týmu, aby poslali puk, který se zde nacházel, požadovaným směrem. Nakonec si ho bere Horčička a zažehnává tím možné nebezpečí.
52:24
Dnešní utkání sleduje 1080 diváků.
51:50
Gól povzbudil Kališníky, kteří se pouštějí do dalšího útoku.
50:07
Přichází bleskurychlé využití přesilové hry Kališníků. Horčička po předchozím zákroku skončil na zemi a nebyl už schopen zastavit střelu MARTINA PROCHÁZKY, který puk zleva poslal přímo nad znehybněného Horčičku. Asistence: Lukáš Vantuch, Aleš Pavlas.
49:38
Na trestnou putuje Aleš Sova (PRO) za sekání. 2 minuty.
49:14
Jakub Šulc se dostal do perfektní šance před bránou. To mu však zmařil faul Jestřábů.
49:07
48:49
Ze strany Prostějova přichází několik nebezpečných střel.
48:22
V ohrožení je nyní Pavelka. Jestřábi kombinují.
47:59
47:24
Krstevova střela se odrazila od Horčičkova betonu.
47:07
Na trestnou tentokrát půjde hráč Stadionu. Jiří Vašíček si odpyká 2 minuty za sekání.
46:55
Kombinace před Horčičkou byla opět překažena.
45:53
Domácím se nedaří udržet se v útočném pásmu. Jestřábí zatím likvidují jejich šance obstojně.
44:38
Sám pronikl do pásma domácích Novák, který si puk chvíli držel za bránou domácích. Pod tlakem několika hráčů o něj ale přišel a domácí se vracejí do útočných pozic.
43:59
Další vyloučení na straně Prostějova. Vyloučen je Lukáš Krejčík na 2+2 minuty za vysokou hůl. Kališníci si tak zahrají hru 5 na 3.
43:37
Nedvídek zkusil střílet z mezikruží. Byl však obklopen dvěma bránícími hráči Prostějova a jeho střela tak nebyla přesná.
43:04
Kališníci kombinují. První střelu zkouší Pavlas od modré. Ta bránu o chlup minula.
42:46
Pavel Mojžíš (PRO) odjíždí na trestnou lavici, neboť se dopustil trestu hákování. 2 minuty.
42:16
Nedvídek pálil z pravého kruhu pro vhazování. Horčička vyrážečkou puk poslal k pravému mantinelu.
41:39
Domácí nadále pokračují ve vyvinutém tlaku.
41:22
40:57
Kombinace domácích přes Horčičkou.
40:30
Domácí nadále pokračují v přesilovce, která trvá z minulé hry.
40:03
K puku se opět po vhazování dostávají domácí.
40:01
Hráči již krouží na ledové ploše. Do začátku třetího dějství zbývá jen minuta.
Ve druhé třetině bylo vidět mnoho šancí na obou stranách. Nakonec to ale přineslo gól pouze týmu hostí, který pár minut před koncem vteřiny vyrovnává a poslední třetina tak začne za nerozhodného stavu.
Další třetina začne přibližně v 18:38.
40:00
39:51
Jank střílel prudce od modré. Puk však trefil mantinel.
39:45
Horčička zpacifikoval puk, který se octl přímo před jeho betony.
39:40
Hosté ve čtyřech.
39:22
Další vyloučený ze strany Prostějova. 18 vteřin si domácí zahrají hru 5 na 3, protože se Aleš Sova dopustil trestu sekání a odpyká si tak 2 minuty.
39:03
Od modré střílel Kalla. Přeš velký počet hráčů před bránou se ale puk nedostal.
38:30
Hosté se po kombinaci domácích osvobozují.
37:40
Kališníci si zahrají přesilovou hru. Na trestnou už putuje Aleš Staněk, který si odpyká dvouminutový trest za držení.
36:37
Jestřábi právě vstřelili branku!
Tlak, který byl vyvíjen ze strany Prostějova, nakonec přináší hostujícímu týmu ovoce. JAKUB ILLÉŠ překazil přihrávku domácích a s pukem pronikl před Pavelku, který jeho střele už nezabránil. Asistence: Pavel Mojžíš.
34:48
Pavelkovi se podařilo zastavit puk betonem. Ten se ale octl přímo před otevřenou částí jeho klece a přímo se nabízel, aby v ní i skončil. Dříve se však zorientovali Kališníci a možnému nebezpečí tak zabránili.
32:55
Kalla pronikl před Horčičku, ale hráč hostí mu byl v patách, což mu znemožnilo se na střelu připravit. Kotouč se tak pouze dostal na Horčičkův beton.
31:42
Michal Procházka střílel z mezikruží. Střela jen těsně minula bránu.
30:48
Jestřábi se dostali do dobré situace v přečíslení. Nakonec se ale nepovedla přihrávka před Pavelkou a nebezpečí bylo vzápětí zažehnáno.
29:50
Puk cestuje z jedné strany na druhou. Zatím se nenašel nikdo, kdo by ho mohl zkrotit.
28:30
Domácí jsou teď nuceni bránit. I přes četné množství střel se puk nedostává do Pavelkovy blízkosti.
28:01
U puku jsou sice Jestřábi, ale domácí je nepouštějí z jejich pásma.
27:26
Krstev zkouší střílet od modré. Puk však letí mimo.
26:27
Krátce po konci oslabení přišel ještě jeden pokus o střelu ze strany Jestřábů. Z prakticky nulového úhlu neměl ale Pavelka potíž puk chytit.
26:15
25:27
Krstev zastavil prudkou střelu svým tělem.
24:42
Husák střílel silně od modré, ale kotouč přestřelil vysoko do ochranné sítě. Navíc se mu díky prudké střele rozlomila hůl.
24:15
Jakub Šulc (LTM) půjde opět na trestnou. Dostává 2 minuty za podražení.
23:45
Vzápětí se hra ocitá před Pavelkou, který se připravuje na možné nebezpečí.
23:02
Z vyvinutého tlaku se nakonec nestřílelo, ale tým domácích je připraven na další postup do útoku.
22:38
Kališníci kombinují před Horčičkou.
21:38
Kopta obstojně pronikl sám do útočného pásma.
20:51
Jestřábi se rovněž pokoušejí o útok. Domácí však neposkytují prostor pro střelbu a vzápětí je puk opět v jejich vlastnictví.
20:04
Domácí vyhrávají vhazování a pomalu se chystají k útoku.
20:01
Domácí budou pokračovat 15 sekund v přesilovce z minulé třetiny.
Hráči už jsou na ledové ploše a připravují se na začátek druhé třetiny.
Většinu třetiny měli navrch Kališníci, což bylo důsledkem prvního vstřeleného gólu do prostějovské brány. Ze strany Jestřábů ale vzápětí přišla rychlá odpověď. Kališníci se s vyrovnaným stavem nespokojili a opět poslali kotouč do brány hostí a do druhé třetiny tak půjdou s gólovým náskokem.
Další třetina začne přibližně v 17:51.
20:00
19:05
Domácí kombinují před Horčičkou. Prostějovská obrana však mnoha prostoru neposkytuje.
18:36
Pokus o útok v oslabení ze strany hostí vyřešil Pavelka chycením puku do lapačky.
18:15
Jakub Illéš (PRO) půjde na trestnou za hákování. 2 minuty přesilovky pro Kališníky.
17:27
Domácí jsou téměř okamžitě s pukem na druhé straně kluziště, kde se pokoušejí puk opět procpat za Horčičku.
17:16
16:37
Jestřábi kombinují. Nakonec se po střele od modré ocitá puk v těsné blízkosti před Pavelkou, který pod těžkým nátlakem svoji svatyni ubránil před dvěma útočníky soupeřova týmu, kteří se snažili procpat puk za něj.
15:56
Kališníci brání svoje pásmo obstojně. Prostějov je nucen se opakovaně vracet pro puk.
15:16
Jakub Šulc (LTM) půjde na trestnou za podražení. 2 minuty bude mít Prostějov přesilovku.
14:55
Domácí získávají gólový náskok. Tomáš Troliga střílel prudce od modré a ONDŘEJ KOPTA dokázal puk do brány doklepnout tak, že orazítkoval vnitřní tyče prostějovské brány hned několikrát. Asistence: Tomáš Troliga, Lukáš Vantuch.
14:01
Martin Procházka zkusil hned dvakrát vystřelit z těsné blízkosti před Horčičkou. První střela trefila jeho beton, kotouč se odrazil opět k jeho holi a Horčičkův beton zasáhl i podruhé.
13:14
Jan Berger rozechvěl síť Horčičkovy brány. Naneštěstí pro domácí to bylo pouze z vnější strany.
12:28
Jestřábi se marně snaží osvobodit od útlaku Kališníků, kteří se stále drží v útočném pásmu.
12:09
Od modré střílel Jank, kotouč však skončil v ochranné síti.
11:30
Hosté mají problém se s pukem dostat skrz litoměřickou obranu.
10:27
Týmy bojují o puk ve středním pásmu. Nakonec to končí ofsajdem, kterého se dopustili hráči Prostějova.
09:27
Nyní jsou opět v útočné formaci domácí.
08:33
Prostějov rychle srovnává. Po nepovedené přihrávce domácích se puku zmocnil DOMINIK VOLEK, který najel zprava před Pavelku a kotouč mu poslal pod nohami do jeho klece. Bez asistence.
08:01
Prostějovský protiútok brzdí ofsajd.
07:24
Kališníci střílejí dnešní první gól. Michal Procházka před Horčičkou přihrál blížícímu se JANU BERGEROVI, který využil Horčičkovy nepozornosti a kotouč poslal do pravého rohu jeho brány. Asistence: Michal Procházka, Ondřej Mikliš.
07:02
Protivný střílel od modré, puk však trefil jen zadní mantinel.
06:54
06:01
Piegl vyhazuje do útočného pásma, kam se vzápětí přesouvají ostatní.
05:56
04:19
Domácí kombinují a hledají dobrou pozici pro střelbu.
03:56
Kališníci si zahrají první přesilovku. 2 minuty na trestné za hákování dostává Aleš Staněk.
02:39
Hosté se pokoušejí s pukem procpat do útočného pásma, ale nakonec to končí pouze střelou ze středního pásma.
01:38
Michal Procházka zastavil postup Jestřábů ve středním pásmu a přesunuje se před Horčičku.
01:02
Krejčík střílel od modré. Pavelka si s pukem poradil lapačkou.
00:03
Úvodní vhazování vyhrávají domácí, kteří ihned postupují do útočného pásma.
00:01
Ještě před začátkem zápasu všichni hráči i diváci povstali a drželi minutu ticha kvůli včerejšímu teroristickému útoku v Paříži.
Hráči obou týmů právě vstupují na led. Úvodní dějství začne za necelé dvě minuty.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Krstev, Pavlas, Šulc, Piegl, Vašíček, Jank, Mikliš – Kalla, Procházka Ma., Valášek – Ondráček, Nedvídek, Beránek – Kopta, Vantuch, Troliga – Racek, Berger, Procházka Mi.

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Drtina, Vokurka, Mojžíš, Sova, Husák, Protivný, Rudl, Špaček – Volek, Illéš, Luňák – Staněk, Moskal, Krejčík – Novák, Venkrbec, Šlahař – Kajaba, Kuncek

LHK Jestřábi Prostějov

Jestřábi se aktuálně nacházejí v tabulce na sedmém místě a nad Kališníky tak vedou o jediný bod. Prostějovští v nedávné hře proti Kadani nastříleli 4 góly hned během první třetiny, které tak velmi brzy rozhodly o jejich výhře. Jejich předchozí sérii výher poté zastavila Třebíč, která na svém ledě vyhrála s dvougólovým náskokem. Se stejným náskokem porazili Jestřábi severočeský Most, který ke konci utkání zvýšil svůj tlak, ale na bodový zisk to nestačilo. I v Jihlavě začal tým z Prostějova dobře a po první třetině vedl. Dukla ve druhé třetině však vyrovnala a dokonce si i zajistila gólový náskok, který přetrval až do konce utkání. V posledním zápase přijel do prostějova Havířov, který tým Jestřábů porazil s celkem čtyřmi vstřelenými góly a jedním inkasovaným, který zajistil Lukáš Krejčík. Utkání tak skončilo za stavu 1:4.

Poslední soupiska:

Horčička – Protivný, Kaluža, Drtina, Vokurka, Špaček, Mojžíš, Rudl – Krejčík, Luňák, Volek, Illéš, Kuncek, Staněk, Kajaba, Šlahař, Moskal, Novák, Venkrbec.
HC Stadion Litoměřice

Kališníci právě slaví čtyři výhry v řadě. Hráči Stadionu si poradili doma se Šumperkem a následně předvedli v Přerově velký obrat, neboť po první třetině prohrával tým ze severu 0:3 a následně předvedl gólovou kanonádu v druhé třetině, který nakonec rozhodla o výsledku zápasu. Po týdenní pauze se Kališníci setkali s kladenskými Rytíři na domácím ledě. Po dvou třetinách bylo skóre 1:1 a do konce poslední třetiny se to už nezměnilo. Rozhodly až samostatné nájezdy, kde Lukáš Nedvídek proměnil oba své nájezdy a Litoměřice slavily další výhru. V posledním zápase vyrazili severočeši do Benátek nad Jizerou, kde po vyrovnané základní hrací době opět následovaly nájezdy. Ty rozhodl Martin Ondráček a utkání skončilo pro Stadion 3:2sn.

Pavelka – Pavlas, Krstev, Piegl, Šulc, Jank, Vašíček, Bílek, Mikliš – Ondráček, Valášek, Kalla – Beránek, Nedvídek, Švagrovský – Troliga, Pavlík, Kopta – Berger, Racek, Procházka.
Vítejte u dalšího zápasu WSM ligy. Dnes se v 22. kole setkají týmy HC Stadion Litoměřice a LHK Jestřábi Prostějov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.