Děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou.
V poslední třetině se hráči Šumperka jevili mnohem aktivněji než v minulých třetinách a to vyústilo v další gól z jejich strany, který tak snížil náskok Stadionu na pouhý jeden gól. Ke konci hosté odvolali brankaře, čímž navýšili své šance v útoku, ale nakonec se právě toto stalo osudným, neboť puk navštívil právě jejich prázdnou klec. Stadion si tak z utkání bere všechny tři body a utkání končí za stavu 5:3.
59:09
Litoměřice právě vstřelily branku!
Domácí se z velkého útlaku osvobodili. JIŘÍ VAŠÍČEK napálil puk z půlky ledové plochy do prázdné brány a zvýšil tak náskok domácích. Asistence: Tomáš Troliga
58:49
Hosté v šesti.
58:19
Za bránou domácích probíhá bitva o kotouč. Do konce již mnoho času nezbývá.
57:33
Nedvídek nakonec s kotoučem pronikl na druhou stranu ledové plochy, kde se ale ke střele nedostal.
56:22
Puk mají pod kontrolou hráči Šumperka a snaží se dostat do ofenzívy. Litoměřice se však ze všech sil snaží udržet puk co nejdál od své brány.
55:54
Tlak ze strany hostí roste. Vzhledem ke stavu a pouhým čtyřem minutám do konce začíná napětí na ledě silně stoupat.
54:59
Zdráhal nakonec ztrácí puk a domácí se od dlouhého tlaku osvobozují. Ihned se přesouvají do pásma hostí.
54:12
Síť domácí brány se rozvlnila, ale puk se pouze dotkl vnější strany.
54:00
Krstev dostal nehezky od Fořta holí pod pás a vzápětí končí na zemi. Po dlouhé době se za pomoci ostatních zvedá a míří na střídačku.
53:39
Draci i dlouho po skončení přesilové hry ohrožovali Pavelku. Až po dlouhé době se puk dostal k Doležalovi, který ho vyhodil do středního pásma.
53:02
52:42
Hosté se přeci jen usazují v útočném pásmu.
52:21
Vašíček po střetu se Zdráhalem končí na zemi. Po chvíli se však zvedá a hra pokračuje.
51:47
Pavelka zablokoval betonem první střelu a puk se odráží až do středního pásma, což i nadále pomáhá kališníkům zvládnout oslabení.
51:20
Puku se ale rychle zmocňují domácí a kupují si tak důležité vteřiny z přesilovky hostí.
51:02
Tomáš Troliga (LTM) si odpyká 2 minuty na trestné za držení.
50:27
Draci nyní obklopují Pavelku a hledají příležitost jak dostat puk za jeho záda.
49:09
Ve středním pásmu proběhly menší boje o puk. Z těch vyšel vítězně Stadion, který vzápětí míří směrem k Zelenkově svatyní.
48:38
Domácí v útoku vyvíjejí značný tlak. Zelenka byl krátce poté opět nucen puk chytit.
48:24
Domácí se ihned dostávají do útoku, kde už musí zasahovat Zelenka.
47:18
Draci právě vstřelili branku!
Na využití nečekali hosté dlouho. TOMÁŠ BRUNEC přiklepl do brány kotouč, který letěl ve veliké rychlosti od modré díky střele Tomáše Sedláka. Asistence: Tomáš Sedlák.
47:05
Hosté po faulu domácích dlouho hráli ve výhodě. Nyní konečně na trestnou putuje David Švagrovský (LTM), který si odpyká 2 minuty za sekání.
45:39
Puk se na ledové ploše pohybuje nekontrolovaně. Pokusy o útok na obou stranách vždy končí rychle.
44:59
Před Pavelkou se již párkrát puk mihl. Nikdo však nebyl připravený puk doklepnout do odkryté klece.
44:21
Doležal se pokusil o střelu zápěstím. Zelenka puk bez větších problému zachytil.
44:05
Následuje další zakázané uvolnění domácích.
43:43
Domácí se s pukem vrátili do svého pásma, kde ho nakonec poslali na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po Pavelkově pravici.
42:51
Puk nakonec bránu nenavštívil. Po přerušení se bude vhazovat v pravém kruhu pro vhazování.
42:43
Nedvídek se snaží před bránou zuby nehty procpat puk za Zelenku.
41:30
Stadion se nakonec osvobozuje a puk se ocitá na druhé straně kluziště. K němu se ale opět dostávají první hráči Šumperka.
41:07
Beránek puk poslal do středního pásma a tým na chvíli osvobozuje. Šumperk je však připraven se do pásma rychle vrátit.
40:28
Šumperk se snaží prolomit obranu Litoměřic a dostat se do útočného pásma.
40:02
Vhazování vyhrávají draci.
40:01
Hráči jsou již na ledě připraveni na poslední třetinu dnešního zápasu.
Druhá třetina nabídla podstatně více gólů než ta první. O první se postarali hosté, kteří tak dokázali stav vyrovnat, ale vzápětí se hned poté puk octl i v jejich brance. Podobná situace nastala o několik minut později, kdy si týmy opět připsaly každý po jednom gólu. Před koncem však skórovali ještě jednou domácí a oproti první třetině tak navýšili svůj náskok o jeden gól.
Další třetina začne přibližně v 19:46.
40:00
39:05
Do konce třetiny již mnoho času nezbývá, ale Šumperk se pokouší zuby nehty dostat do útočného pásma a snížit.
38:13
Zelenka se krátce po vypuknutí přesilovky domácích dostal pod velkou palbu. Nakonec puk dostal do brány TOMÁŠ TROLIGA. Ten dostal přihrávku na levém kruhu pro vhazování a prudkou střelou puk prosvištěl až za Zelenku. Asistence: Jakub Šulc, Zdeněk Doležal.
36:36
Litoměřice si zahrají přesilovku. Tomáš Drtil (SUM) půjde na trestnou za podražení. 2 minuty.
35:54
Fořt s pukem pronikl do útočného pásma, kde sice byl odzbrojen, ale puk se i tak dostal k jeho spoluhráčům. Ti se pokusili o rychlou reakci, při které Pavelka skončil na zemi a značná část brány zůstala odkryta. Nikomu se však nepodařilo situace využít.
35:23
Ondráček dostal dobrou přihrávku od Troligy, ale byl zpacifikován dvojicí obránců hostujícího týmu a nedostal tak šanci s kotoučem nic udělat.
35:00
Za bránou domácích se strhla menší šarvátka. Rozhodčí už jsou na cestě, aby situaci uklidnili a mohlo se pokračovat.
32:59
I nadále mají kotouč pod kontrolou hráči Stadionu a pokouší se před bránou o další střelu.
31:59
Brána hostí se dostala pod kanonádu domácích. V těsné blízkosti před Zelenkou se zjevil JAROSLAV KALLA, který příklepem dorazil kus černé pryže do pravé části Zelenkovy svatyně. Asistence: Lukáš Nedvídek, Tomáš Rousek.
30:02
Hosté nepotřebovali na dobrou střelu mnoho času. JIŘÍ PŮHONÝ se i podruhé dokázal trefit do litoměřické brány. Po přihrávce Haase neměl před sebou Půhoný nikoho kromě samotného Pavelky, kterého dokázal i tentokrát prostřelit. Asistence: Marek Haas.
29:50
Po krátké ztrátě puku zkouší ofenzívu Šumperk znovu.
29:34
Šumperk se nakonec do útočného pásma dostává. Ke střele však díky práci litoměřických obránců nedošlo.
28:44
Draci se od dlouho neustávajícího tlaku osvobozují ale puk si ve středním pásmu přebírá Mikliš a posílá svůj tým opět před Zelenku.
28:22
Krstev dlouho bojoval o puk za bránou hostí. Po nějaké době se s kotoučem dostal před bránu a zkusil ji prostřelit. Zelenka však byl na možné nebezpečí přípravený.
27:37
Puk nakonec v síti končí. Naštěstí pro hosty pouze v síti ochranné. Vhazovat se bude po Zelenkově pravici.
27:05
Doležal přihrál Ondráčkovi, který trefil pouze Zelenkovy betony.
26:34
Další postup kališníků do ofenzívy brzdí ofsajd.
25:59
Vašíček obdržel puk jen těsně před Zelenkou a bekhendem ho jen poslal směrem k jeho betonu.
25:17
I nadále jsou hosté pod palbou. Mikliš zkusil střílet od modré, ale kotouč zachytila hůl bránícího hráče hostí a ti se vzápětí ocitají na druhé straně ledové plochy, kde se nyní snaží stav utkání srovnat.
24:20
Krátce po rozehrání se puk dostal ke ZDEŇKU DOLEŽALOVI, který po přihrávce od Troligy poslal puk ve veliké rychlosti pod horní tyč. Asistence: Tomáš Troliga.
23:53
Draci nakonec přesilovku využívají. JIŘÍ PŮHONÝ se dostal na modré čáře k puku a jel s ním směrem k pravému kruhu pro vhazování. Jeho přesná střela poslala kotouč do pravého horního rohu litoměřické branky. Bez asistence.
23:39
Brána domácích je náhle pod palbou.
22:55
Hosté se stahují a o puk na chvíli ve svém pásmu přicházejí. Po sérii bitev o puk nakonec do útočného pásma putují.
22:33
Krátce poté jde Stadion opět do oslabení. Na trestnou půjde Milan Valášek (LTM) za držení hole. 2 minuty.
21:51
21:24
Draci se usazují v pásmu domácích a obklopují Pavelku.
20:37
Stále trvá přesilovka Šumperka. Zatím se však drakům nepodařilo probojovat do útočného pásma.
20:06
Vhazování vyhrávají opět domácí a Rousek s kotoučem ihned putuje do útoku.
20:01
Hráči se vracejí na led. Druhé dějství započne co nevidět.
Do třetiny vstoupili podstatně aktivněji domácí, kteří se také hned v první přesilovce dostali do vedení. Hosté však časem situaci zmírnili a sami se dostali do několika solidních šancí. Další gól však do konce třetiny nepadl, avšak Šumperk začne druhou třetinu přesilovkou, která potrvá něco málo pod 2 minuty.
Další třetina začne přibližně v 18:49.
20:00
19:50
Draci si zahrají další přesilovku. Tentokrát jde na trestnou Tomáš Troliga (LTM) za držení. 2 minuty.
19:46
O puk se dále bojuje ve středním pásmu.
19:18
Puk nakonec posílají na zakázané uvolnění a kotouč se tak opět ocitá v pásmu domácích.
18:28
Kališníci se snaží zopakovat svůj tlak ze začátku třetiny a přemisťují se do útočného pásma.
17:48
Šumperk značně zvýšil svůj tlak na domácí tým. Rapidně se i zvýšil počet jejich šancí.
16:48
Půhoný pronikl sám až před osamoceného Pavelku. První střelou ho trefil do betonů a puk se mu vrátil na hůl. Druhou střelu Pavelka vyřešil pohotovým zvednutím lapačky a sklidil tak potlesk litoměřických fanoušků.
15:23
Před Pavelkou došlo k další srážce, při které zůstal na boku ležel i samotný Pavelka a před odkrytou klecí byl i samotný kotouč. První kdo se však v situaci zorientoval byl hráč domácích a zachránil tak svůj tým před možným gólem.
14:52
Půlpán a Berger se spolu srazili a skončili zády na ledové ploše. Ve stejnou chvíli se píská ofsajd hostí.
14:19
14:04
Většina přesilovky hostí se odehrává mimo pásmo domácích.
13:33
Po menším boji o puk ve středním pásmu se dostává Šumperk do ofsajdu.
13:03
Zdráhal střílel od modré. Puk však letěl mimo.
12:19
Šumperk si zahraje přesilovou hru. Na trestnou půjde Tomáš Rousek (LTM) za sekání. 2 minuty.
11:16
Hosté se dostávají opětovně do útoku.
10:27
Šumperku se povedla první střela. Tu však Pavelka bez větších potíží vyřešil chycením puku do lapačky.
09:51
Icing domácích. Vhazovat se bude v levém kruhu pro vhazování.
09:29
Domácím se nedaří vrátit se do útočného pásma. S pukem se drží převážně ve svém pásmu.
08:30
Tlak domácích na bránu Šumperka lehce polevil, ale kotouč mají stále pod kontrolou.
07:59
Vrdlovec se pokusil o přihrávku na spoluhráče před bránou domácích. Nikdo však dobrou přihrávku nezachytil a Pavelka si může oddechnout.
06:57
Půlpán se s kotoučem dostal do pásma domácích ale než cokoliv stihl udělat, o puk rázem přišel. Hra se přesouvá opět před bránu hostí.
06:26
Michal Procházka se s kotoučem octl nebezpečně blízko Zelenky, ale byl odzbrojen ve správném čase.
05:53
Draci jsou stále pod tlakem domácího týmu.
05:18
Stadion využívá první přesilovku. ANGEL KRSTEV se dostal před brankaře, který byl po předchozím zákroku na kolenou a procpal puk za něj. Asistence: Jaroslav Kalla, Aleš Pavlas.
04:36
Kališníci kombinují před bránou a hledají dobrou příležitost pro střelbu.
04:01
Stadion si zahraje první přesilovou hru. Tomáš Brunec (SUM) si odpyká 2 minuty za hákování.
04:01
Zpoza brány dostal dobrou přihrávku Doležal, který ale neuspěl.
03:11
Valášek po boji o puk vnikl do pásma hostí a kotouč vzápětí ztrácí. Drakům se ale moc nedaří s pukem podniknout útok a opět se dostávají do ohrožení.
02:28
Doležal pronikl sám do útočného pásma a zkusil zápěstím poslat puk směrem na bránu. Ten byl však zachycen Zelenkou.
01:47
Do útoku se tlačí Troliga. Ten svůj tým v útočném pásmu usazuje a začíná kombinace.
01:25
Hosté se i s pukem stahují a plánují ofenzívu. Při té je zastavuje ofsajd.
01:11
Icing domácích. Vhazovat se bude po Pavelkově levici.
00:29
Domácí vstupují do hry velmi aktivně. Na bránu hostí je vyvíjen značný tlak.
00:05
Úvodní vhazování vyhrávají kališníci. Kalla už s kotoučem manipuluje před Zelenkou.
00:01
Hráči jsou již na ledové ploše. Úvodní vhazování začne za malou chvilku.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Krstev, Pavlas, Piegl, Šulc, Málek, Vašíček, Mikliš – Kalla, Nedvídek, Rousek – Švagrovský, Berger, Beránek – Ondráček, Troliga, Doležal – Racek, Valášek, Mi. Procházka. Trenér: J. Kučera.

Salith Šumperk: Zelenka (Novák) – Zdráhal, Roupec, Petira, Sedlák, Bažant, Drtil, Prokop – Haas, Plášek, Půhoný – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Milfait, Kaut, Půlpán – Ostřanský, Šimun. Trenér: R. Kučera.

Salith Šumperk

Salith si z posledních tří zápasů vzešel jednou vítězně. Po prohře s Mostem 2:3 a následně i v Jihlavě 3:7 čelil Šumperk rovněž jako Stadion slezskému Havířovu na svém vlastním ledě. Draci si v první přesilovce vybojovali dva góly na úkor jednoho inkasovaného a to stejné se opakovalo i v druhé třetině. Závěrečná dvacetiminutovka tak začala s dvougólovým náskokek pro tým domácích. Snížení ze strany Havířova nepřišlo, naopak chvíli před koncem třetiny inkasovali hosté pátý gól a Šumperk si tak z výhry za stavu 5:2 odnesl 3 body.

Poslední soupiska:

Zelenka – Holík, Roupec, Sedlák, Petira, Zdráhal, Drtil, Prokop, Bažant – Haas, Plášek, Půhoný – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Milfait, Kaut, Půlpán – Ostřanský, Hroch
HC Stadion Litoměřice

Kališníci z posledních tří zápasů získali dva body po výhře na domácím ledě proti dalekému Havířovu. V první třetině se prosadil pouze hostující tým, ale domácí v druhé třetině vyrovnali a poslední třetina nakonec oboum stranám přinesla jeden gól. Rozhodlo se až v samostatných nájezdech, kde druhý bod vybojoval litoměřický bek Jakub Šulc. V posledním zápase se utkali kališníci v severočeském derby s ústeckým Slovanem. Po první třetině byli ve vedení právě litoměřičtí, ale druhá třetina přinesla vyrovnání a v poslední třetině se do vedení nakonec dostal Slovan, který ke konci utkání výhru pojistil střelou do prázdné brány. Utkání tak skončilo pro Stadion 3:5.

A. Svoboda (Pavelka) – Krstev, Pavlas, J. Šulc, D. Bílek, J. Vašíček, Piegl, Mikliš – Rousek, Nedvídek, Kalla – P. Beránek, Valášek, Švagrovský – Z. Doležal, Troliga, O. Kopta I – M. Procházka, Berger, M. Ondráček.
Dobrý podvečer všem hokejovým divákům a fanouškům. Vítejte u 18. kola WSM ligy v Kalich Areně. Dnes proti sobě nastoupí domácí tým HC Stadion Litoměřice a Salith Šumperk.