Dvě třetiny byl zápas vyrovnaný, ale v poslední třetině Benátky domácí celek přejely a zaslouženě si připisují tři body.
59:38
Time out Mostu, proč, to nikdo nechápe.
59:38
Domácí icing na závěr.
58:48
Most se ještě snaží, ale na zvrat už to rozhodně nebude.
57:34
Benátky právě vstřelily branku!
Přečíslení 3/2. Černoch našel zadovkou na kruhu JANA VÍŠKA, který po ledě definitivně rozhoduje dnešní zápas 1:4. Asistence: Jiří Černoch, Vít Jonák.
56:42
Řehoř v zajímavé příležitosti, Lukáš si připisuje akrobatický zákrok.
56:17
Icing Mostu, čas se domácím začíná nebezpečně krátit.
55:28
Pletka dostal skvělou přihrávku mezi kruhy a šel sám na Hanuljaka, kterého ale pouze nastřelil!
55:07
Tauš zpoza branky nenašel žádného spoluhráče, puk zamířil až zpět k Hanuljakovi.
54:02
Hosté výborně pokrývají střední pásmo, Most má problém s přechodem do útoku.
53:25
Dvě střely obránce Havlína cíl nenašly.
52:51
Domácí jsou teď evidentně zaskočeni, prohra s Benátkami by se jim vůbec nehodila v boji o záchranu.
51:26
Dobrá přesilovková kombinace hostů. Pletka našel křižnou přihrávkou na vrcholu kruhu JIŘÍHO ŘÍHU, který umístěnou střelou k tyči překonal Hanuljaka 1:3. Asistence: Václav Pletka, Vít Jonák.
50:38
Zatím dobrá obrana Mostu v oslabení.
49:59
Kajínkova rána proletěla až k Hanuljakovi, který vyráží puk do rohu.
49:40
Další faul Mostu, znovu to byl Rod a opět za podražení, jako před chvilkou.
49:33
Volfovu střelu vyráží Hanuljak betonem.
48:48
Hosté nikam nepospíchají, mají branku k dobru, ale do konce utkání zbývá ještě hodně času.
48:12
Tauš obral Pletku o puk a vyvezl ho až k Lukášovi.
47:22
Domácí Rod je potrestán za podražení.
46:31
Slavíčkovu střelu z levé strany Lukáš kryje.
45:31
Doležalova střela z mezikruží minula Lukášovu branku.
45:13
Jonák z mezikruží jenom do Hanuljaka.
44:46
Most se v poslední části pořád nějak nemůže dostat do tempa.
43:40
Volf připravil krušné okamžiky domácím obráncům.
43:18
Hosté v ofsajdu.
42:41
42:18
M. Havelka byl v dobré palebné pozici u levé tyče, ale dokázal minout branku!
40:41
Šance pro Most. Ulrych dostává dvě minuty za podražení.
40:29
To je nástup do třetiny! Benátky využívají zaváhání mosteckého gólmana při rozehrání puku za brrankou. Pletka vybojoval puk, posunul ho na Jonáka, který našel před brankou JIŘÍHO ČERNOCHA, jenž z mezikruží nezaváhal 1:2. Asistence: Vít Jonák, Václav Pletka.
Druhá část nepřinesla tolik zajímavých situací jako první dějství, pořád trvá nerozhodný stav 1:1.
40:00
39:40
Černoch se ihned po návratu z trestné lavice zapojil do útoku, dokonce se dostal i k zakončení.
39:02
Benátky brání bez větších obtíží.
38:24
Tauš stál v brankovišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
38:05
Charouskova rána od modré byla dobře umístěná, Lukáš se s ní pořádně potrápil.
37:32
Černochovi se píská držení hole, přesilovka pro Most.
36:20
Zajímavá situace, dvojice obránců Kajínek – Hubáček se dostala do přečíslení 2/1, jenže Kajínek nepřihrál přesně.
35:40
Cvrk napálil od modré pouze spoluhráče Kubinčáka.
35:27
Rys odstavený Charouskem za brankou Mostu.
34:55
Zeman vystřelil od modré, ale puk se k Lukášovi nedostal.
33:56
Druhá třetina za tou první herně zaostává, neděje se nic zajímavého.
32:28
Domácí vyhodili, ale Benátky si teď dokázaly v útočném pásmu vytvořit tlak.
31:54
Dobrá střela Kajínka od modré!
31:29
Jonák zkoušel zakončit po objetí branky, ale byl zablokován.
28:41
Hubáček z Benátek je vyloučen za hákování.
28:30
Na druhé straně zasahoval Lukáš proti Řehořovi.
27:45
Špaček si zlevé strany rychle nabruslil do třetiny, předvedl ukázkovou zasekávačku, jenom následné střele chyběla trošku přesnost.
26:47
Po buly ihned pálil Smolka, Lukáš reagoval rychle svou lapačkou.
26:22
Volf pálil od modré, Hanuljak měl dobrý výhled a střelu lehce pokryl.
26:08
Nahození Středočechů ukrývá Hanuljak v lapačce.
25:10
Špaček možná trošku zbytečně místo střely ještě hledal Víška, který se stejně k zakončení nedostal.
24:35
Černý čeká za vlastní brankou až mu spoluhráči dostřídají.
23:52
Icing Most.
23:37
Jonák hledal před bránou Pletku, k tomu se ale puk nedostal.
22:20
Hosté zatím ve druhé části moc nestíhají, domácí kontrolují puk, ale k ohrožení Lukáše se nedostávají.
21:27
Jonák zahrozil domácí brance.
20:37
Domácí se natlačili do útočného pásma, ale chybí tomu střely.
20:01
První třetina přinesla vyrovnanou podívanou, každé z mužstev využilo jednu přesilovku. Vyrovnaný stav podle mě odpovídá průběhu hry.
20:00
19:42
Charouskova střela od modré je zblokována do ochranné sítě.
19:00
Další vyloučení, a že jich nebylo v první třetině málo. tentokráte hostující Říha za podražení.
18:54
Z ledu se jen těžce zvedá hostující Paločko.
18:20
Přihrávka rukou se píská domácímu celku.
18:04
Řehoř v souboji 1/1 proti Ďuračovi neuspěl.
16:54
Už se hraje 5/5, ale aktivnější jsou hosté.
16:17
15:40
Víšek nezakončil na mezikruží a domácí vyhodili.
14:45
Zeman odpálil puk do bezpečí.
14:33
Kubinčák zahákoval Jonáka a rázem je tu další početní převaha Benátek.
13:31
Řehoř vystavil sám sebe do ofsajdu.
13:11
Jonák dobře vystřelil přes obránce J. Havelku, vynikla Hanuljakova lapačka.
12:11
Tauš se nedostal na mezikruží k puku, následuje icing Středočechů.
11:24
Paločko hledal před brankou Víška, nenašel.
10:05
Hosté se opět tlačí do útočného pásma.
08:12
Také na druhé straně využitá přesilovka. Střelu Říhy od modré Hanuljak vyrazil před sebe na brankoviště, kde se nejlépe zorientoval VÍT JONÁK, který podél mosteckého gólmana posílá puk do branky 1:1. Asistence: Jiří Říha, Václav Pletka.
07:45
Mical dvě minuty za podražení.
07:20
Hostující gólman Lukáš dostává 10 minutř za nesp. chování.
07:20
Most právě vstřelil branku!
Využitá přesilovka. Nikterak prudkou střelou zápěstím od modré se prosazuje KAMIL ČERNÝ 1:0. Asistence: Pavel Smolka, T. Doležal.
07:02
Víšek dokázal vyhodit až k Hanuljakovi.
06:34
Začala zkrácená přesilovka 5/4 pro Most.
06:05
Kubinčák z levého kruhu vyzkoušel Lukáše v hostující brance.
05:22
Jen se Pletka vrátil z trestné, už tam míří znovu za vys. hůl. Ještě chvilku hosté 4/3, potom dlouho 4/4.
04:30
Tak už se rýsuje přesilovka Středočechů. Charousek dostal dvě minuty za ned. bránění. Benátky 4/3.
03:47
Říha to zkusil od modré.
03:37
Tak už se bude hrát 4/4. Domácí M. Havelka se provinil hrubostí.
03:37
Hosté dokázali u mantinelu přerušit hru.
03:08
Hostující Pletka dostal dvě minuty za vys. hůl.
02:30
Po Charouskově rozehrávce se situace opakuje, další icing.
02:18
Icing domácích.
02:07
Autorem první střely utkání je hostující Havlas, který ale z pravého kruhu Hanuljaka moc nevystrašil.
00:53
Domácí první útok se dostal do útočného pásma, kde ale záhy o puk přišel.
00:01
V pondělí pokračuje v rychlém sledu WSM liga už svým 44. kolem. Do konce základní části tak zbývá odehrát už pouhých devět kol. HC Most se představí od 17:30 hodin na domácím ledě v mimořádně důležitém střetnutí s celkem HC Benátky nad Jizerou. Středočeši jsou totiž vedle Šumperka, už jediným reálným soupeřem Mostu o sestupovou pozici. Benátky mají na svém kontě 46 bodů, za což jim patří 12. místo. Z posledních pěti utkání Benátky vyhrály dvakrát, z toho jedno vítězství bylo v posledním kole v sobotu, kdy na domácím ledě přehrály Třebíč 4:1. S Mostem mají zatím zápornou bilanci 1:2 na zápasy, když vyhrály pouze úvodní zápas doma, další dva potom vyhrál Most.

Aktuální jedničkou na brankovišti Benátek je zkušený Marek Schwarz. Mezi obránci dominuje s 12 body (3+9) Jiří Říha. Pouhých 23 bodů (7+16) stačí Janu Plodkovi k vedoucí pozici v klubovém bodování. Bilance +4 staví Jozefa Huňu do pozice lídra v +/- statistikách.

Pro Most půjde o velice důležitý zápas. Domácí jsou v tabulce poslední se ziskem 37 bodů a utkáním s Přerovem k dobru. Pokud by Mostečtí v zápase s Benátkami nebodovali, jejich odstup na Středočechy by se navýšil na 12 bodů, čímž by se výrazně posílila jejich šance na záchranu. Naopak případná výhra Mostu posune Benátky opět reálně zpět do bojů o udržení. Most z posledních pěti duelů vyhrál dvakrát. Naposledy padl v sobotu na Kladně 3:2. V mostecké brance momentálně kraluje Miroslav Hanuljak, nejproduktivnějším aktivním obráncem je Jiří Zeman s 10 body (3+7) a mezi útočníky dlouhodobě kraluje Vojtěch Kubinčák, který už si připsal velice solidních 38 bodů (14+24). Což ho řadí na 9. místo v celé WSM lize. Jeho spoluhráč z útoku Ondřej Havlíček ovládá s bilancí +5 +/- statistiky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.