Zubři dnes doslova překvapili mnoho fanoušků, kteří by neřekli, že si dnes poradí s vedoucím celkem v tabulce a dokonce s čistým kontem. Souboj brankářů vyhrál ten přerovský, který za svá záda nepustil jediný kotouč. Brankář hostí Gába podal také skvělý výkon, ale ten lovil ze sítě kotouč dvakrát. Zubři se tedy postarali o veliké překvapení a po zaváhání se Šumperkem okrádají Motor o všechny body.
59:30
Gába je opět na střídačce, Motor v šesti.
59:20
Zakázané uvolnění Zubrů.
59:16
Šťastný se v oslabení uvolnil a vynutil si přerušení hry. Gába se vrací do branky, vhazuje se ve středním pásmu.
58:28
Risk je zisk. Tím se momentálně řídí hosté, kteří to zkoušejí bez brankáře.
58:28
Motor si ještě v závěru zápasu vyžádal oddechový čas.
58:15
Následují poslední dvě minutky třetí třetiny.
57:45
Motor je kompletní. Zubři přesilovku využít nedokázali.
56:28
Dostálek se řítil zcela sám na Gábu, kterého ale střelou mezi betony nepřekonal.
56:10
Rok Pajič to zkoušel z mezikruží, ale neuspěl.
55:41
Motor jde do čtyř. Lukáš Bohunický (CEB) 2 minuty za hru vysokou holí.
53:37
Hra je přerušena, protože jeden z domácích útočníků zahrál vysokou holí.
52:33
Zubři vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Buly před Šimbochem.
52:07
Nouzovi jeho střela vůbec nesedla a kotouč skončil v lapačce Juraje Šimbocha.
51:38
Třetí zásah do sítě soupeře mohl přidat Šťastný, ale tentokrát svůj nájezd střelou mezi Gábovy betony proměnit nedokázal.
51:09
Na Kuchejdu se usmívala zcela prázdná branka. Útočníkovi Motoru ale na poslední chvíli uskočil kotouč a hosté se snižující trefy nedočkali.
50:31
Přerov právě vstřelil branku!
Další pohledná akce domácího celku, která končí v síti Motoru. Rozjetý Filip Stoklasa našel přesným pasem rozjetého JIŘÍHO GOIŠE, který si v zakončení položil brankáře Gábu a poslal kotouč do horní části branky. Asistence: Filip Stoklasa.
50:18
Šťastného střelu zblokoval na poslední chvíli padající Vráblík.
49:56
Grof našel před brankou osamoceného Procházku, který střelou mezi betony nepřekonal českobudějovického brankáře. Vzápětí byl na brankovišti důrazný Přindiš, ale ani on nedostal kus černého nesmyslu do sítě.
49:35
Dnešní duel mezi Zubry a Motorem sleduje 2 154 diváků.
48:53
David Gába přidává do své sbírky další ze skvělých zákroků lapačkou.
47:18
Hráči Motoru se ženou za vyrovnáním, ale Šimboch přerovskou branku pozorně střeží.
46:32
Vhazuje se v obranné třetině Motoru.
45:24
Nouza se prezentoval povedenou střelou i dorážkou, ale Šimboch byl ve správný čas na správném místě.
44:15
Obránce Vágner si přivodil za vlastní brankou nějaké zranění a opouští ledovou plochu za asistence spoluhráčů.
43:28
Sedlák čistě obral o kotouč najíždějícího si Švihálka. Do útoku míří Zubři.
42:26
Druhá třetina začala opět z obou stran velmi opatrně.
40:45
Sikora se vrací zpátky na led, Zubři jsou v plném počtu.
40:25
Nouzova střela z levého kruhu končí v náručí Šimbocha.
40:01
Viděli jsme další vyrovnanou třetinu, plnou šancí a skvělých brankářských zákroků. Dokonce jsme se dočkali i vstřeleného gólu. Domácí celek se dokázal ve vlastním oslabení dostat do vedení, když dvacet vteřin před druhou sirénou našel Popelka volného Davida Šťastného, který si v zakončení chladnokrevně poradil. Motor bude ještě na začátku poslední třetiny dohrávat přesilovou hru pět na čtyři.
40:00
39:40
Přerovská MEO Aréna se po vedoucí trefě Zubrů otřásá v základech! Unikajicí Popelka předložil precizní přihrávku najíždějícímu DAVIDOVI ŠŤASTNÉMU, který střelou z první překonává Gábu do šibenice. Asistence: Michael Popelka.
39:17
Zubrům se podařilo dostat kotouč do své moci a vzápětí se rychle osvobodit.
38:45
Poprvé se bude také trestat na straně domácích. Marek Sikora (PŘE) 2 minuty za napadení.
37:36
Dravý průnik zakončil Roman Pšurný jedovatou střelou do výstroje brankáře hostí.
36:29
Na druhé straně kluziště si poradil Šimboch s výbornou střelou i dorážkou Luboše Roba.
35:36
Zubři to zkusili několikrát kombinačně kolem levého mantinelu, kde ale narazili na výborně organizovanou obranu Motoru.
35:10
Popelka střílel těsně nad horní tyčku budějovické klece.
34:31
Procházka našel příhrou z rohu kluziště na brankovišti volného Dostálka, který si chtěl ještě kotouč stáhnout do lepší pozice, ale to mu Gába výborným zákrokem hokejkou znemožnil.
34:16
Žalčík to zkusil prudce z ostrého úhlu, ale Šimbocha na švestkách nenachytal.
33:32
Dnes je to opravdu souboj golmanů. Gába zase na opačné straně slušným zákrokem vykryl střelu Goiše.
33:16
Gába musel pravým ramenem zneškodnit Sikorovu nebezpečnou dorážku z mezikruží.
32:48
Roman Vráblík se vydal na ofenzivný výlet, když se ocitl zcela sám před Šimbochem. Brankář Zubrů jeho bekhendovou vložku parádním zákrokem vychytal.
32:15
Motor se na delší chvilku zdržel v pásmu Zubrů, kde hostující útočníci několika střeleckými pokusy zaměstnali pozorného Šimbocha.
31:18
Na opačné straně přidává další jistý zákrok Juraj Šimboch.
30:44
Do tutovky se dostal domácí útočník Filip Stoklasa. Ten si Gábu položil a snažil se puk zasunout bekhendem do sítě. Jeho pokus ale zamířil těsně vedle českobudějovické klece. Prozatím asi největší šance Zubrů v dnešním utkání.
30:10
Na brankovišti Zubrů bylo pořádné rušno. Zmatky v obraně Zubrů vyřešil pohotový Šimboch.
29:34
Vágnerovu střelu od modré Gába viděl a bez obtíží ji schoval do lapačky.
28:46
Nouzova žabička našla pouze místečko v Šimbochově lapačce.
28:08
Zubři vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Hra se vrací zpátky před Šimbocha.
27:28
Žalčík raději nahodil kotouč z rohu kluziště na Šimbocha, aby přerušil hru a hosté mohli vystřídat.
26:46
Goišův pokus ze středního pásma byl zblokován a do útoku míří hokejisté Motoru.
26:18
Pšurného bekhend jen těsně přelétl přes horní tyčku českobudějovické branky.
25:40
Pšurného střelu tečoval Dostálek jen těsně vedle pravé tyčky Gábovy branky.
25:17
Sikora se hlásil o přihrávku ve velmi dobrém postavení. Šťastného rozehrávka k němu ale nedorazila. Buly před brankářem Motoru.
24:58
Sikora vyhrál buly na Palu, který zaměstnal tvrdým pokusem brankáře Gábu.
24:26
Na opačné straně vyráží Gába pokus Stoklasy do ochranné sítě.
23:40
Šimboch lapačkou vytěsnil za branku Vráblíkovu prudkou střelu.
23:15
Motor se dokázal ubránit i tentokrát, Straka se vrací zpátky na led.
22:28
Zíb posílá kotouč přes všechny čáry. Zubrům se přesilovka vůbec nedaří.
21:40
Motoru se podařilo rychle získat kotouč a vyhozením přes celé hřiště naspořit vteřinky v oslabení.
21:13
Zubři budou hrát z kraje druhé třetiny přesilovou hru pět na čtyři. Josef Straka (CEB) 2 minuty za podražení.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka mezi Přerovem a Motorem je za námi. Viděli jsme vyrovnaný hokej plný šancí, ale gól zatím nepadl. Hraje se hodně čistě a oba celky ukazují, že mají taktiku promyšlenou. Vylučovalo se pouze jedinkrát. Druhá třetina začne cca v 18:45.
20:00
19:18
David Kuchejda se protlačil důrazně přes brankoviště až k bekhendové dorážce, kterou ale nasměroval těsně vedle odkryté přerovské klece.
18:49
Zakázané uvolnění Motoru. Buly před Davidem Gábou.
18:28
Vráblíkovo nahození bylo tečováno do ochranné sítě. Kotouč ale tečoval jeden z jeho spoluhráčů a tak se hra posouvá do středního pásma.
17:44
Souboj o kotouč za brankou Českých Budějovic, musel ukončit až jeden z rozhodčích. Vhazovat se bude v obranné třetině Motoru.
16:59
Zubři se v první přesilovce příliš k ničemu nedostali a Motor je kompletní.
16:46
Ke střele se dostal až obránce Pala, ale jeho přizemní pokus si Gába pohlídal.
16:24
Domácí kombinují, ale Motor velmi rychle napadá a Zubři tak nemají mnoho prostoru ke střelbě.
15:41
Ofsajd ve kterém se ocitli domácí. Bude následovat buly ve středním pásmu.
15:26
První kombinace se Zubrům nepovedla a Zíb vyhazuje kotouč přes celé hriště.
14:59
Lukáš Žálčík (CEB) 2 minuty za podražení.
14:59
Šimon Kratochvíl našel zadovkou rozjetého Jakuba Grofa, který byl v šanci podražen. Uvidíme tak první vyloučení dnešního duelu.
14:04
Žabička Martina Heřmana sice před brankářem Šimbochem poskočila, ale to brankáře domácího celku vůbec nerozhodilo.
13:18
Švihálkův rychlý průnik končí na hrudi výborného Šimbocha. Brankář slovenské národnosti zatím drží svůj celek.
12:35
Gába si připisuje zákrok z kategorie úspěšných a bude se vhazovat v obranném pásmu Motoru.
11:08
Akce střídá akci a brankáři musí být ve střehu. Rozhodčí zatím nemuseli nikoho trestat a hraje se stále v plném počtu hráčů na obou stranách.
10:24
Dostálkova formace neudržela kotouč v útočném pásmu a akci zakládají hráči Českých Budějovic.
9:37
Bekhend Romana Pšurného byl zblokován brankářem Gábou do ochranné sítě. Buly před brankou Motoru.
8:19
Nouzova žabička Šimbocha nepřekvapila a do útoku míří domácí.
7:33
Hraje se hodně vyrovnaný výkon. Zubři se neustále přetahují o kotouč s hosty z Budějovic.
6:48
Aktivní Sikora přebruslil obránce Zíba a následně tvrdým hitem atakoval jednoho z hostujících obránců.
6:16
Procházka zatáhl kotouč do třetiny, nabídl puk Běhalovi, ale jeho střelu zblokoval bránící Suchánek.
5:32
Je tu další zakázané uvolnění na straně Zubrů. Opět buly před Jurajem Šimbochem.
4:16
Zubři vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Další buly v oblasti přerovské klece.
3:44
Žalčíkovo prudké nahození z ostrého úhlu si brankář Šimboch s poklidem pohlídal. Následuje buly v obranném pásmu Zubrů.
3:35
Šťastný zatáhl kotouč do útočné třetiny, kde ho chvíli podržel a vzápětí našel osamoceného Marka Sikoru, jenž z mezikruží minul branku Motoru.
2:54
Tlak Zubrů skončil a v útočném pásmu se dostal ke kotouči David Kuchejda, jehož dělovku výborný Šimboch vyrazil.
2:28
Zubři se usadili v útočné třetině, kde předvedli několik pohledných kombinací, ale Gába stále na svůj první zákrok čeká.
1:48
Šimboch si připisuje jistý zákrok proti ostré střele Žalčíka.
1:19
Nouza se tlačil k dorážce, ale Šimboch na poslední chvíli stačil jeho pokus vytěsnit do bezpečí.
0:55
Motor už se snažil dvakrát ohrozit branku Šimbocha, ale brankář Zubrů prozatím zasahovat nemusel.
0:23
Procházka nedostihl Vágnerovu prudkou rozehrávku a píská se icing. Vhazuje se před brankou Šimbocha.
0:10
Úvodní buly vyhrál domácí Pšurný a Zubři zakládají první kombinaci.
00:01
Hokejisté Motoru se představí ve žluté kombinaci dresů. Domácí Zubři na led vyjedou v modrých barvách.

HC ZUBR Přerov: Šimboch (Slovák) – Vágner, Grof, Přindiš, Pala, Běhal, Sedlák, Zbořil – Procházka, Pšurný, Dostálek – Šťastný, Popelka, Sikora – Goiš, Šebek, Stoklasa – Kovařík, Král, Š. Kratochvíl.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Mucha, Zíb, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Babka – Marek, Přibyl, Škoda.

Rozhodčí: Přikryl – Reich, Zídek.
Hezké středeční odpoledne z přerovské MEO Arény. WSM liga pokračuje již devátým kolem a Zubři dnes budou hostit na domácím ledě vedoucí celek z Českých Budějovic. Do města prvoligového nováčka přijede silný Motor, který vévodí celkové tabulce s jedinou prohrou. Zubři v pondělí poprvé prohráli na domácím ledě, když nestačili na Šumperk, kterému podlehli 3:5. České Budějovice letos opět hodně posílily. Lukáš Žalčík, Lukáš Zíb, Vladimír Škoda, Josef Mikyska, Tomáš Guman, Jakub Babka. To je jen hrstka jmen z těch, kteří letos nově oblékají dres českobudějovického celku. Otazník visí nad tím, kdo se v přerovské brance objeví. Vojtek v minulém kole několikrát chyboval a Zubry to stálo cenné body. Utkání mezi Přerovem a Motorem je na programu v 18:00.