Moravské derby mezi Přerovem a Prostějovem skončilo lépe pro hosty, kteří si domů odvezou plný počet bodů. Po celou dobu vyrovnaný duel nakonec zvládli lépe hosté, kterým se povedlo Slováka třikrát překonat. Zubři si v závěru vyžádali oddechový čas, zkusili to bez brankáře, ale na vyrovnání to nestačilo. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek soboty.
59:40
Zubři se tlačí v závěru do zakončení, ale moc času už jim nezbývá.
59:13
Zubři si berou na poslední poradu třicet sekund oddechového času.
59:05
Dostálek se protlačil ke střele, kterou mu Horčička chytá. Zubři už hrají bez brankáře.
58:10
Jsou tu poslední dvě minutky třetí třetiny.
56:06
Krejčík se prezentoval prudkou střelou, která se otřela o břevno přerovské branky.
55:40
Vágnerova střela z levého křídla Horčičku nevystrašila. Ten vytřepal puk z výstroje a do útoku míří Prostějov.
54:28
Meidl se obtočil kolem přerovské klece, ale Slováka nepřekvapil.
53:58
Přindiš je zpátky ve hře, Zubři jsou kompletní.
53:30
Slovák si poradil s pokusem Nováka. Na opačné straně kluziště kryje Procházkovu střelu Horčička.
53:03
Moskal střílel tvrdě, ale hodně nepřesně.
52:33
Mojžíšovo nahození Slovák vyráží a Zubři se při hře ve čtyřech osvobozují.
51:57
Prostějov si vyžádal oddechový čas.
51:57
Petr Přindiš (PŘE) 2 minuty za nesportovní chování.
51:35
Spolupráce Šebek, Goiš se opakovala, ale tentokrát druhý jmenovaný nedokázal trefit odkrytou klec prostějovské klece.
50:16
Sikora hledal mezi kruhy rozjetého Šimona Kratochvíla. Druhý jmenovaný ale na kotouč nedosáhl.
49:37
Přerov právě vstřelil branku!
Zubrům se nakonec podařilo po dlouhém obléhání prostějovské klece Horčičku podruhé pokořit. Šebek našel rychlou přihrávkou JIŘÍHO GOIŠE, který překvapil Horčičku střelou mezi jeho betony. Asistence: David Šebek.
49:10
Goiš se vrací na led, Přerov je kompletní.
48:15
Přerovu se oslabení prozatím daří. Brejky Prostějova se daří domácím včas zachytávat.
47:38
Slovák zneškodnil prudký pokus Jakuba Čuříka, který střílel z velikého úhlu k levé tyči.
47:02
Jiří Goiš (PŘE) 2 minuty za držení hole.
46:29
Zubři atakují branku Prostějova, ale Horčička žádné drama nepřipouští.
44:17
Horčička v pohodě zlikvidoval dorážku Ference. Zubři se snaží snížit stav zápasu, ale brankář Prostějova působí jistým dojmem.
43:10
Přindiš opouští trestnou lavici a Zubři jsou kompletní.
42:28
Pořádná skrumáž se odehrála na brankovišti Slováka. Ten měl pořádnou porci štěstíčka, protože Dragoun a vzápětí ani Novák nedokázali dopravit poskakující kotouč do odkryté přerovské klece.
41:37
Šlahař zabránil Slovákovi v brankovišti a hra je přerušena. Hra se posouvá do středního pásma, kde se bude vhazovat.
41:10
Petr Přindiš (PŘE) 2 minuty za sekání.
40:17
Jestřábi právě vstřelili branku!
Kuriózní trefa v přerovské síti. Tadeáš Král vyhrál vhazování a kotouč prolétl mezi betony přerovského brankáře a zastavil se až v síti. Třetí trefa Prostějova byla připsána MICHALU DRAGOUNOVI. Bez asistence.
40:01
Čtyřicet minut již uplynulo a hráči odcházejí do kabin za stavu 2:1 pro hosty z Prostějova. Střelcem jediné branky ve druhé třetině byl útočnk Jakub Čuřík. Jestřábi byli o něco lepší ve druhé části a zaslouženě vedou. Přerov bude muset do poslední třetiny pár věcí změnit, pokud chce pomýšlet na bodový zisk.
40:00
39:15
Goišovu střelu z levého křídla si pozorný Horčička bez obtíží pohlídal.
38:30
Prostějov zvládá dnešní oslabení na jedničku. Drtina je zpátky ve hře, Prostějov je zase kompletní.
38:24
Přesilovka ze strany domácích tragická, oslabení ze strany Prostějova výborné.
37:16
Luňák osvobozuje svůj celek při hře ve čtyřech vyhozením kotouče za Slovákovu branku.
36:44
Lukáš Krejčík se ve vlastním oslabení dostal do úniku, který ale proměnit nedokázal.
36:30
Možná zbytečné vyloučení na straně hostí. Obránce Marek Drtina (PRO) vyfasoval dvě minuty za zdržování hry.
36:06
Dorážku Šimona Kratochvíla u levé tyčky si Horčička pohlídal.
35:26
Prostějov vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění. Zubři se pokouší o vyrovnání, ale vyložené šance se jim proměnit zatím nedař.
34:36
Tuhle trefu si brankář Slovák asi za rámeček nedá. Šenkeřík našel jemnou přihrávkou osamoceného JAKUBA ČUŘÍKA, který lehčí střelou zápěstí strhává vedení na stranu Prostějova. Asistence: Petr Šenkeřík.
33:40
Sova se vrací na led, Prostějov hraje v plném počtu.
33:15
Prostějov zatím zvládá úspěšně tlak domácích v přesilové hře. Teď se povedlo kotouč do bezpečí vyhodit Luňákovi.
32:42
Jestřábi už hrají ve čtyřech.
32:40
Sikora na Dostálka, který střelou z mezikruží Horčičku nepřekonal.
32:10
Procházka našel před brankou Dostálka, který ale kotouč ztratil a Prostějov se osvobozuje.
31:34
Zubři budou hrát přesilovou hru pět na tři. Aleš Sova (PRO) 2 minuty za hru vysokou holí.
31:17
Průnik Milana Procházky zakončený svižnou střelou si pozorný Horčička pohlídal.
30:36
Michal Dragoun (PRO) vyfasoval dvouminutový trest za hákování.
29:10
Stoklasa posunul puk na Šebka, který propálil Horčičku mezi betony, ale kotouč se zastavil pár centimetrů před brankovou čarou.
28:19
Menší tlak Prostějova končí zakázaným uvolněním Přerova.
27:38
Školoud poslal puk před branku Hrazdirovi, jehož Horčička pohotovým zákrokem vychytal.
27:05
Jiří Slovák si počínal velmi dobře proti blafáku Jakuba Šlahaře.
26:30
Jestřábi tuhle přesilovku nevyužili a Pala se vrací zpátky do hry.
25:18
Početní výhoda se zatím nedaří ani Prostějovu, který ještě branku Slováka v této výhodě neohrozil.
24:25
Radomír Pala (PŘE) 2 minuty za sekání.
24:10
Novák našel mezi kruhy Moskala, který těsně minul z palebné pozice. Následně Zubři vyhazují kotouč na icing.
23:20
Oba celky se neustále přetahují o kotouč. Na vážnější šanci zatím ve druhé třetině čekáme.
21:17
Rozehrávka Zubrů byla příliš prudká a píská se zakázané uvolnění.
20:36
Pala se protlačil od levého manitnelu až před Horčičku, odkud střelou jen o milimetry minul volný prostor u jeho pravé tyče.
20:01
Dvacet minut duelu mezi Přerovem a Prostějovem je za námi. Viděli jsme vyrovnanou bitvu, kde zatím padl jeden gól na každé straně. Brankáři ale moc práce neměli. Uvidíme co nám nabídne třetina druhá.
20:00
19:18
Zubři vyhazují kotouč na zakázané uvolnění, vhazuje se před Slovákem.
18:38
Přindiš už se chystal ke střele, ale jeho snahu pokračovat překazil ofsajd.
18:20
Zubři nedokázali využít ani tuhle přesilovou hru. Šenkeřík je zpátky ve hře.
17:54
V oslabení si troufl na ofenzivný výlet útočník Novák. Jeho pokus musel Slovák vyrazit lapačkou. Prostějov je pořád na puku.
17:19
Mojžíš vyhazuje a oba celky prostřídají čerstvé formace.
16:44
Zubři neudrželi útočné pásmo a Prostějov se poprvé v oslabení osvobozuje.
16:16
Milan Procházka byl v samostatním úniku faulován a Zubři budou hrát přesilovku. Petr Šenkeřík (PRO) 2 minuty za hákování.
16:08
Hrazdira našel dobrou příhrou osamoceného Lukáše Vágnera, jehož střelu z první stačil Horčička vyrazit. Zubři stále na kotouči.
15:41
Goiš se propracoval z vlastního pásma až před Horčičku, kterého ohrozil svižným pokusem z levého křídla.
15:06
Slovák se na poslední chvíli stačil přesunout a zlikvidovat gólovou dorážku Martina Nováka.
14:37
Horčička si připisuje další úspěšný zákrok a bude se vhazovat před jeho brankou.
13:46
Prostějov nabírá na aktivitě. Přizemní střela Krejčíka skončila jen těsně vedle přerovské klece.
13:19
Do střelecké pozice si nabruslil Jakub Šlahař. Jeho prudká střela jen těsně minula břevno Slovákovy branky.
12:37
Prudký Goišův pokus z ostrého úhlu končí v náručí Luboše Horčičky.
11:51
Přesilovka Prostějova byla okamžitě využita! MAREK DRTINA vystřelil z první ihned po vhazování a jeho tvrdý pokus skončil přesně v šibenici přerovské klece. Asistence: Michal Dragoun, Lukáš Luňák.
11:47
Šimon Kratochvíl (PŘE) 2 minuty za nedovolené bránění.
11:38
Zubři se na chvíli usadili v útočné třetině a hned je z toho vedoucí trefa zápasu.Procházkovu dorážku vyrazil Horčička pravým betonem přímo před MARKA SIKORU, jenž z první doklepl kotouč do sítě. Asistence: Milan Procházka, Vlastimil Dostálek.
9:41
Pokus Moskala minul jen těsně levou tyčku přerovské klece.
8:44
Zakázané uvolnění Prostějova, buly před Lubošem Horčičkou.
7:51
Drtinovu střelu Slovák konečkem lapačky vytěsnil do bezpečí. Na opačné straně Horčička likvidoval na brankové čáře Stoklasův bekhendový pokus.
7:19
Popelka předložil puk do tutové šance Šimonovi Kratochvílovi, který ale zbrkle napálil puk do Horčičkova betonu.
7:19
6:36
Hraje se hodně vyrovnaná partie. Oba brankáři jsou zatím téměř bez práce.
5:53
Novák hledal příhrou ještě lépe postaveného Moskala, který ale ve slibné šanci na kotouč nedosáhl.
5:19
Další odpískaný ofsajd na straně hostujícího celku.
4:33
Kombinaci Jestřábů přerušil odpískaný ofsajd. Hra se přesouvá do středního pásma, kde se bude vhazovat.
4:08
Šlahař se vrací zpátky do hry, Prostějov je kompletní.
3:30
Zubrům se tahle přesilovka vůbec nedaří, Běhalovo nahození zachytil jeden ze soupeřů, ale Slovák zasahovat nemusel.
2:56
Prostějov zatím první oslabení zvládá na jedničku. Zubři se do pořádné šance ještě nedostali.
2:34
Popelkova přihrávka na Kratochvíla nedorazila a Prostějovu se podařilo vyhodit kotouč za branku Slováka.
2:00
Jakub Šlahař (PRO) oslabuje svůj celek po dobou dvou minut. Zubry čeká první přesilová hra.
2:00
Slovák raději přikryl poskakující kotouč do lapačky před dotírajícím Šlahařem.
1:24
Průnik Filipa Stoklasy po pravém křídle byl přerušen rozhodčím, který signalizoval ofsajd.
0:48
Prostějov vyhazuje kotouč přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění.
0:30
Krejčík hledal před brankou neobsazeného Dragouna, který ale jeho přihrávku nedokázal dostihnout a kotouč se vrací zpátky na hokejky domácích.
00:01

HC ZUBR Přerov: Slovák (Klimeš) – Chmelíř, Ferenc, Vágner, Pala, Přindiš, Běhal, Matyáš – Procházka, Sikora, Dostálek – Š. Kratochvíl, Popelka, Kovařík – Goiš, Šebek, Stoklasa – Školoud, Král, Hrazdira.

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Drtina, Šenkeřík, Mojžíš, Sova, Husák, Protivný, Rudl – Krejčík, Dragoun, Luňák – Novák, Moskal, Volek – Šlahař, Meidl, Čuřík – Augustin, Iléš, Kajaba.

Rozhodčí: Kubičík – Barteček, Vengřín.
Hezkou sobotu z přerovského zimního stadionu. Dnes je na programu vyhrocené derby mezi Přerovem a Prostějovem. Tyto dva celky se v základní části první ligy utkají spolu poprvé. Oba celky před začátkem sezóny výrazně posílily, ale ovoce to přináší pouze domácím Zubrům, kteří jsou asi největším překvapením soutěže a momentálně se drží na šesté pozici. Naopak Prostějov, který si vytyčil veliké ambice se nachází až na dvanácté pozici a začátek soutěže se mu vůbec nevydařil. Oba celky své poslední zápasy nezvládly a svému soupeři podlehly. Prostějov alespoň vybojoval bod se Šumperkem, kterému podlehl v prodloužení. Zubři si přivezli z Benátek nad Jizerou vysokou porážku 5:1.

Uvidíme, jak tedy dopadne první letošní moravské derby mezi Zubry a Jestřábi. Utkání začíná v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.