Ode mne to je pro dnešek vše, a zase někdy na přečtenou!
O zápase rozhodla první třetina, kdy Hanáci nasázeli do sítě Benátek čtyři branky, další dvě části již byly vyrovnané a obě skončily 1:1, což nás dovedlo ke konečnému výsledku 6:2. Nutno říct, že jsme viděli hezký zápas, osm branek i pěstní souboj, zkrátka vše, co k hokeji patří.
59:59
Ještě v poslední sekundě závar před Horčičkou, ale gól z toho už nebude.
59:43
Luboš Horčička si ještě připisuje zásah.
58:52
Moc hezká akce hostů, kteří rozebrali domácí obranu, ale Jonák trefil pouze betony gólmana.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:00
Jestřábi právě vstřelili branku!

Krásná přesilovka Jestřábů, ti rozebrali obranu Benátek a na konci celé akce stál JAKUB ILLÉŠ, který rozvlnil síť za Novotným pošesté! Asistence: Matěj Zadražil.
55:40
Závar před brankou hostí gólem neskončil a Benátky se osvobodily.
55:06
Vít Jonák (BEN) hákoval Zadražila a je potrestán dvěma minutami.
54:13
Prostějov v plném počtu.
53:54
Skvělá přesilovka Benátek, Špaček našel Pletku a Luboš Horčička se famózně přemístil, čímž aspoň prozatím zabránil dramatu.
53:03
Patrik Moskal ujel v oslabení, z posledních sil hledal Nováka, což se mu nepovedlo.
52:29
Domácí vyhazují.
52:13
Jiří Vokurka (PRO) potrestán dvěma minutami za sekání.
51:35
Po vyhraném buly pálil Havlín, jeho rána znamenala další úspěšný zásah Horčičky.
51:19
Hezká akce Jakuba Čuříka, který ani nadvakrát nezvýšil náskok Jestřábů!
49:56
Benátky právě vstřelily branku!

Krásná individuální akce ADAMA DLOUHÉHO, který obranou projel jak nůž máslem a snížil na 5:2. Asistence: Marek Pabiška.
49:35
Domácí se osvobodili z tlaku Benátek, který přinesl několik střel, které všechny Luboš Horčička zvládl.
48:44
Patrik Husák (PRO) ho však fauloval a odsedí dvě minuty za hákování.
48:44
Ďurač se skvěle prokličkoval domácí obranou a Horčička musel vytáhnout dobrý zákrok!
47:30
Dlouhá pasáž bez střely, kterou ukončil Čuřík, jeho pokus však bez problému zkrotil Novotný.
44:55
Šlahař to zkusil na vyrážečku Novotného, gólman Benátek si připsal zákrok.
44:24
Hosté oslabení přežili bez újmy.
43:39
Benátky se osvobozují, domácí v přesiloce zatím bezradní.
43:11
Šlahařův komplikovaný přechod přes modrou končí ofsajdem.
42:24
Hostující Dlouhý (BEN) vyloučen za sekání.
42:10
Střela hostí z dálky vysoko nad.
40:44
Benátky hned zezačátku zatlačily domácí, Horčička situaci vyřešil a následně byla posunuta jeho branka.
40:01
V prostřední části se nám hra srovnala, hosté se vypracovali možnosti hlavně v přesilovkách, jednu zásluhou Pletky dokonce i využili a snížili na 4:1, poté jsme viděli pěstní souboj Cetkovského s Vlachem, který i přes horší začátek zvládl hráč hostí, následně byl faulován domácí Lukáš Krejčík, který trestné střílení hezkou ranou mezi betony proměnil a zvýšil na 5:1, zatím na prostějovském zimáku nuda určitě nebyla! Třetí třetina začne zhruba v 19:45.
40:00
39:24

LUKÁŠ KREJČÍK trefuje přesně mezi betony! Bez asistence.
39:24
Krejčík byl faulován Kájínkem a je nařízeno trestné střílení!
38:28
Oba dva hráči, jak Cetkovský (PRO), tak Vlach (BEN) dostávají trest na pět minut plus do konce utkání.
38:28
38:28
Tvrdě byl sražen jeden z domácích, následně vyzval Vlacha na pěstní souboj Cetkovský, výhra jde na stranu borce z Benátek!
38:19
Icing Jestřábů.
37:42
Lakatošův pokus Horčička zvládl s klidem Angličana.
37:12
Šlahař dobře hledal Volka, bek hostí ztečoval puk nebezpečně ke svému gólmanovi, Novotný však celou situaci zvládl.
36:19

Benátky v poslední sekundě přesilovky snižují na 4:1, VÁCLAV PLETKA tečoval Říhovu střelu za Horčičkova záda. Asistence: Jiří Říha, Ivan Ďurač.
35:29
Luboš Horčička zlikvidoval pokus z bezprostřední blízkosti a pak se domácí osvobodili.
35:15
Tak dlouho se bojovalo u mantinelu o kotouč, až rozhodčí přerušil hru.
34:34
Prostějov vyhazuje.
34:20
Vojtěch Augustin (PRO) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
33:13
Vokruka na ledě a Prostějov hraje v pěti.
32:21
Několik dorážek hostů, které Horčička zvládl skvěle, poté se Jestřábi osvobodili.
31:45
Krejčík ztečoval ránu od modré do ochranné sítě.
31:13
Jiří Vokurka (PRO) dostává dvě minuty za hákování.
30:39
Drtina vypálil nepřesně.
30:35
Nahození na svou branku Novotný pro jistotu schoval.
30:21
Útok Benátek zastaven píšťalkou pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
29:59
Luňák neprošel přes Pabišku, ten zkusil zaútočit, jeho pokus však zlikvidoval gólman Prostějova.
29:29
Nyní v akci lapačka Luboše Horčičky.
28:54
Notovný obstál proti další střele i dorážce čtvrté formace Jestřábů.
28:42
Kaluža zkusil od modré pozornost Novotného.
28:03
27:01
Krásná akce druhé lajny Prostějova, do ideální pozice na střelu se dostal Patrik Husák, ale nenašel místo mezi betony Novotného!
26:38
Šikovně se proličkoval ke střele Luňák, jeho pokus ale mířil vedle.
26:03
Ďurač (BEN) odsedí dvě minuty za podražení.
24:10
Pokus hostů od modré Horčička s přehledem kryje.
23:32
Prostějovští se nyní osvobozují.
22:57
Po Říhově ráně zvonilo břevno za Horčičkou!
22:45
Matěj Zadražil (PRO) dostal dvě minuty za hákování.
21:12
Výborný Luboš Horčička zlikvidoval v leže několik střel a dorážek hostí, poté pokryl i následnou ránu od modré.
20:54
Hosté jsou opět kompletní.
20:37
Novotný ukryl puk před všemi protihráči, buly po jeho pravici.
20:18
Jestřábi se znovu vyhnali z pásma špatnou nahrávkou.
20:01
V přesilovce ze závěru třetiny sice Hanáci nic nevymysleli, ale mrzet je to vůbec nemusí! První třetina byla totiž jednoznačně v režii domácího týmu, který nasázel do Novotného sítě čtyři góly, na které Benátky nezvládly zareagovat ani jedním. Druhou třetinu tedy začneme přibližně v 18:49 za stavu 4:0.
20:00
18:54
Hákování Špačka (BEN) odměněno dvěma minutami.
16:35

Střelu tahem Patrika Husáka famózně tečoval LUKÁŠ LUŇÁK a Novotný nestihl zareagovat. Asistence: Patrik Husák, Matouš Venkrbec.
16:14
Husákova rána zblokována mimo.
15:15
Hezká akce čtvrté lajny, ale následná střela ani dorážka neznamenala další gól.
14:13
Horčička skákavé nahození pro jistotu ukryl pod svou lapačkou.
13:53
Hosté hrají v pěti.
13:12
Nepřesná přihrávka vyhnala Jestřáby z pásma.
12:38
Drtina vypálil nad branku.
12:20
Husák zkusil štěstí od modré, Novotný zasáhl.
11:53
Říha (BEN) odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
11:46
Menší závar před Horčičkou domácí defenziva zvládla.
10:44
Prostějov je v plném počtu.
10:18
Jestřábi se brání velmi dobře a Benátky zatím neměly moc šancí v přesilovce.
09:43
Domácí tým se opět osvobodil.
09:03
Horčička zlikvidoval ránu z mezikruží, Jestřábi se poté osvobodili.
08:44
Marek Drtina (PRO) odpyká dvouminutový trest za podražení.
07:50
Řešení akce dva na jednoho vzal Cetkovský na sebe, nebyl však úspěšný.
07:15

K dorážce se nicméně dostal JAKUB ČUŘÍK a zvýšil na 3:0! Asistence: Patrik Moskal.
07:07
Moskal měl spoustu času na ránu, ale vymetl pouze betony gólmana.
06:59
Úmyslný ofsajd Benátek.
06:19

Učebnicová rána TOMÁŠE PROTIVNÉHO, který nedal Novotnému dělovkou od modré sebemenší šanci a domácí využívají přesilovku. Asistence: Martin Novák, Patrik Moskal.
05:53
Druhá přesilovka pro domácí, Havlín (BEN) vyloučen za podražení.
05:42
Hezká akce domácí čtvrté lajny, kterou zakončil Krejčík, Novotný schoval puk v lapačce.
05:11
Kotouč skončil v ochranné síti za Horčičkou, buly bude po pravici gólmana Jestřábů.
04:54
Hosté jsou kompletní.
04:27
Po nahození Čuříka vyhazovali hosté pryč. Hra byla přerušena pro přihrávku rukou Protivného.
03:54
Domácí zatím nevymysleli v přesilovce nic, její polovina je již za námi.
02:54
Dominik Lakatoš (BEN) si odsedí dvě minuty za hákování.
02:33

Drtinovo nahození od modré ještě Novotný zvládl, ale proti dorážce JAKUBA ILLÉŠE do poloprázdné branky už nemohl udělat vůbec nic. Asistence: Marek Drtina.
02:08
Práce pro Novotného po pokusu Volka.
01:37
Novák se před brankou hostů nezvládl prosadit.
01:24
Protivný od modré pálil vedle.
00:37
První střídání obou týmů bez střely na branku.
00:01
LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Drtina, Vokurka, Mojžíš, Kaluža, Husák, Protivný, Rudl – Luňák, Cetkovský, Venkrbec – Novák, Moskal, Čuřík – Šlahař, Augustin, Volek – Zadražil, Illéš, Krejčík.
Trenér: K. Přecechtěl.

HC Benátky nad Jizerou: Novotný (Sejpal) – Havlín, Říha, Pabiška, Kajínek, Ulrych, Kalina, Kurka – Víšek, Pletka, Ďurač – Špaček, Volf, Dlouhý – Ordoš, Černoch, Jonák – Vlach, Lakatoš, Kubica.
Trenér: J. Čelanský.
Prostějovští Jestřábi jsou po pětizápasové šňůře výher trochu v útlumu. Spíše však ve výsledkovém, než herním, ze tří prohraných zápasů se jim sice první s Šumperkem vůbec nepovedl, nicméně derby na půdě Přerova odehráli už slušně, každopádně poraženi odešli i odsud, v posledním zápase se pak střetli s kladenskými Rytíři a nutno říct, že na hru Jestřábů byla radost koukat. I tak Hanáci prohráli v prodloužení, každopádně vedení klubu doznalo, že se na tomto výsledku až příliš podílel výkon rozhodčích a trojici sudích ze sobotního mače se rozhodlo do konce ročníku vetovat. Pokud Prostějovští zopakují výkon z duelu proti Kladnu, měli by papírově slabšího soupeře zvládnout, každopádně Benátky není radno podcenit, v minulém kole si dokonce poradily s druhým českobudějovickým Motorem! Navíc v letošní sezóně vždy skončily vzájemné souboje Prostějova s Benátkami pouze jednobrankovým rozdílem, takže je dost možné, že nás opět bude čekat dramatická hokejová podívaná.
Nedá se říct, že by Pojizeřané zažívali extrémně dobrou sezónu. Figurují na dvanácté pozici s pětibodovým náskokem na předposlední Šumperk a desetibodovou ztrátou na jedenáctou Třebíč. Nejnejbezpečnějším hráčem, co se týče ofenzivní činnosti, je Jan Plodek, který Benátkám zatím pomohl třiadvaceti body (7+16). Nejlepším střelcem kádru je však někdo jiný, konkrétně Jan Ordoš, který nasázel jedenáct branek a je druhým nejproduktivnějším hráčem v kádru (11+6). Za zmínku stojí také Dominik Lakatoš, který byl součástí reprezentačního týmu do dvaceti let na posledním šampionátu ve Finsku a v Benátkách nasbíral letos za šestnáct zápasu sedmnáct bodů (5+12)! Kádr modrobílých není příliš stabilní, o tom svědčí fakt, že jeho dres obléklo letos již čtyřicet hráčů do pole a v brankovišti se již stihlo vystřídat osm gólmanů! Nejčastěji prostor mezi třemi tyčemi hájí Jan Lukáš a Marek Schwarz.
Středeční večer nabídne v Prostějově souboj domácích Jestřábů s Benátkami nad Jizerou. Z letošních vzájemných zápasů mohou mít zatím větší radost Hanáci, v prvním kole sice prohráli venku 1:0 po samostatných nájezdech, ale v obou následných duelech zvítězili 3:2 a zaznamenali tak historicky první výhry nad Benátkami.