Z mé strany je to pro dnešek vše. Loučím se s vámi a u dalších dramatických bitev se brzy těším na shledanou.
Je konec! Slavia poprvé v sezóně poráží Jihočechy a do tabulky získává velice cenné tři body. Utkání bylo zajímavé, byť jsme neviděli mnoho branek. Jediné dva góly navíc padly hned v úvodní periodě, kterou slávisté vyhráli 2:0 stejně jako celé utkání. Právě v první třetině měli sešívaní navrch, ve zbylých čtyřiceti minutách jsme sledovali vyrovnaný hokej, kterému kralovali oba brankáři, zejména pak domácí Alexandr Hylák, jenž nepustil za svá záda jediný kotouč a hlavně díky němu slaví červenobílí cenné vítězství.
59:52
Odražený puk ze vzduchu sebral Hylák do lapačky. Uvidíme ještě jedno vhazování. Bláha se už vrací do své klece.
59:47
Hosté již jsou zpět v útočném pásmu.
59:32
Bahenský vyhodil tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.
59:20
Time-out je u konce, utkání vrcholí!
59:20
Hylák si připsal další důležitý zákrok proti skryté střele z otočky, následně míří puk na icing a Milan Razým si žádá oddechový čas.
59:00
Minuta do konce, Motor kombinuje před Hylákem.
58:35
Pražané posílají puk do středního pásma.
58:13
Krstev si dal málem vlastní gól, po jeho nechtěné teči však puk skončil nakonec těsně vedle!
58:00
Bláha je na střídačce, Motor to zkusí v šesti muži v poli!
58:00
Nakonec o něj ale přišel a Tuominen záhy raději poslal puk na zakázané uvolnění.
57:17
David Hruška hájí puk v rohu za Bláhovou svatyní.
56:50
Žálčík pálil zprava těsně nad a Pražané jsou kompletní.
56:13
Kašpařík mířil tváří v tvář proti Bláhovi, v tísni ho ale střelou mířící mezi betony nepřekonal.
55:49
A tentokrát sám Hylák poslal puk až před Bláhu.
55:30
Pavlin domácí osvobozuje znovu.
55:06
Slávisté 20 vteřin kombinovali ve svém pásmu a následně puk vyhodili.
54:47
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hraško – 2 min., faul kolenem).
54:16
Robinson v ideální pozici pálil mezi Bláhovy betony, Bláha ale včas zareagoval a pokus kanadského útočníka zlikvidoval.
53:59
Sešívaní buly vyhráli a zajímavou možnost měl Markovič, jenž obkroužil Bláhovu klec a jeho následně zakončení o pár centimetrů minulo vzdálenější tyčku.
53:24
Motor přijde o útočné pásmo, rozhodčí totiž signalizují hru vysokou holí.
53:00
Nouzovo nahození ztečoval chytře směrem na Hyláka Kuchejda, gólman Slavie sklapl betony ovšem včas!
52:24
Straka se šikovně vyhnul Milanu Hruškovi, jeho následná cesta ale mířila do rohu kluziště, kde byl Pražany zpracován.
51:30
Sešívaní ušetřili cenné vteřiny v útočném pásmu a už se opět formují, aby čelili dalšímu ataku hostí.
50:43
Po souboji Suchánka s Robinsonem kotouč vypadl na střídačku Slavie, vhazovat se bude ve středním pásmu.
50:14
I další spršku střel brankář Slavie ustál a hru otočil Hraško, jenž hned od modré vypálil. Jeho dělovka už ale byla trochu navíc, neboť sudí odpískal postavení mimo hru.
49:15
Nahození od modré Hylákovi vypadlo, před dotírajícím Nouzou ho ale Hylák zvládl odklidit hokejkou.
48:48
Slávisté puk opět pouze odevzdali soupeři a ten zahajuje další akci.
48:32
Chovan střílel z otočky od mantinelu hodně mimo.
48:03
O kotouč se bojovalo v rozích v pásmu sešívaných, nakonec puk vypadl z kluziště rozhodčí signalizují vhazování ve středním pásmu.
47:27
Icing Pražanů.
46:35
Třetí třetina zatím nabízí nejvíce taktickou bitvu. Sešívaní se soustředí především na pevnou defenzivu, kterou hosté ne a ne prorazit.
46:28
Dnešní utkání sleduje 3523 diváků.
46:17
Na druhé straně byla střela Davida Hrušky sražena do rohu.
45:49
Bohunický pálil z úhlu, na Hyláka si ale nepřišel.
45:34
Pavlin posílá puk na zakázané uvolnění.
44:33
Na Babkovu střelu Hylák viděl, a tak ji bez problémů srazil do rohu.
43:55
David Hruška byl zpracován v rohu hřiště, hrají hosté.
43:00
Ondráčkovu střelu přizvedl bránící hráč do ochranné sítě.
42:22
Motor je kompletní a ihned se vydal do útoku. Pajičovu skrytou střelu zlikvidoval Hylák betonem.
41:51
Šafránek se protáhl až před brankáře, než však stačil vystřelit, byl odtlačen od puku.
41:03
Domácím se přesilovka zatím vůbec nedaří, znovu míří puk přes všechny čáry.
40:32
Českobudějovičtí posílají puk k Hylákovi.
40:07
Krstev uspěchal přechod do útočného pásma a píská se ofsajd.
40:01
Je za námi čtyřicet minut. I přes obrovské šance na obou stranách se skóre ve druhé periodě neměnilo. Hra se ovšem vyrovnala a oba celky měly velké možnosti, Hylák i Bláha ale působí velmi jistě a své týmy ve druhé části hodně výrazným způsobem podrželi.
40:00
39:53
David Hruška jel opět sám na Bláhu, ani tentokrát na něj nevyzrál! Zároveň je za faul předcházející celé situaci vyloučen hostující Kříž (CEB) za sekání.
39:38
39:20
Opět domácí vyhazují.
38:55
Vráblíkova dělovka končí na zadním mantinelu a slávisté se osvobozují.
38:20
České Budějovice kombinují v útočném pásmu, Suchánkovu střelu Hylák neviděl, ale trefila ho do ramene.
37:37
Květoň vypálil z otočky těsně vedle. Následně se Motor usadil v útočném pásmu a jeho tlak ukončuje až faul. Vyloučen je Růžička (SLA) za podražní.
37:01
Že by klid před bouří? Motor rozehrává další akci za vlastní brankou, oba brankáři v posledních minutách nemají moc páce.
36:31
Vráblíkovu střelu vyklekl Ondráček, druhou střelu od modré schoval Hylák do lapačky.
35:51
Odpískána přihrávka rukou, následuje buly před Bláhou.
35:26
Sešívaní si složitou zbytečně složitou rozehrávkou zadělali na problém. Ten zažehnal Antonín Růžička, který se obětavě vrhl do střely, jež mířila na Hyláka.
34:38
Robinsonovo nahození srazili hosté do ochranné sítě. Slávisté zůstanou v útočném pásmu.
33:51
Tuominenova skrytá střela mířila mezi Bláhovy betony, ty ale brankář Motoru sklapl včas.
32:58
Na druhé straně pálil Nouza, Hylák však jeho pokusu vystavil stopku lapačkou.
32:43
Kašpařík hledal rozjetého Bahenského, před ním ale obránci hostí uklidili puk do bezpečí.
32:03
Ofsajd Českých Budějovic.
31:16
Poslední minuty nabídly strhující podívanou. Hraje se nahoru-dolů, šance střídá šanci, zatím ale kralují brankáři, oba totiž hájí stav z úvodní části.
31:02
Hruška mířil mezi betony, Bláha je ale sklapl včas, skóre se tak nemění!
31:02
Po velkých šancí Motoru uvidíme trestně střílení na druhé straně! To pojede David Hruška, kterého v samostatném úniku hákoval Pajič.
30:06
A další skvělý zákrok Bláhy, jeho lapačka si tentokrát smlsla na Šafránkově pokusu. Domácí osmaosmdesátka najížděla na Bláhu zcela sama, ovšem překonat ho nedokázala.
29:27
Slávisté jeli tři na dva, Robinson vyřešil přečíslení střelou s příklepem, kterou Bláha reflexivně lapačkou vyrazil do ochranné sítě!
28:54
Tuominen předvedl, jak je silný na kotouči a natlačil se do nebezpečné pozice, jeho následná zadovka naslepo ale nikoho z jeho spoluhráčů nenalezla.
27:48
Michal Chovan nic nevymýšlel, ze střední třetiny si to namířil středem kluziště až před Hyláka, kterého si chytrým naznačením dokázal položit, následně ale přestřelil poloprázdnou klec!
27:11
Hylák nahození téměř z poloviny hřiště rychle vyklepal z lapačky a rozehrál na Růžičku.
26:33
Kotouč je v moci českobudějovického gólmana. Hosté v plném počtu.
26:08
Po rychlém přechodu přes modrou čáru nabil Vas Markovičovi, jemuž ale sjel puk z čepele, a tak skončil mimo.
25:43
Robinson to přehnal s kličkováním, přišel o puk a hosté se osvobodili.
25:20
Skákavý puk si David Hruška zpracoval bruslí a z levého kruhu z první vypálil těsně vedle.
25:01
Tomu se ale zatím nedaří usadit se v útočném pásmu, puk je ve střední třetině.
24:23
Bahenský si vybruslil před brankoviště zakončil, Bláha jeho puk zlikvidoval vyrážečkou, ještě předtím ale Bahenského hákoval Zíb (CEB), a tak uvidíme přesilovku domácího celku.
23:32
Ti se ke střele v útočné třetině nedostali, sešívaní ale jen posouvají puk do středního pásma, kde opět hrají Českobudějovičtí.
23:02
Střela Davida Hrušky z otočky trefila jen clonícího obránce a kupředu se ženou hokejisté Motoru.
22:35
Poprvé ve druhé části kombinují v útočném pásmu Pražané.
21:21
Zíb měl puk na modré čáře, chytrou kličkou si poradil s napadajícím slávistou a dostal se do skvělé střelecké pozice. Jeho střela zápěstím mířila pod horní tyčku, Hylák ale předvedl parádní zákrok lapačkou a pořádně nyní svůj tým podržel!
21:14
Sešívaní jsou kompletní. Hra se přerušuje, protože Hylákova klec vypadla ze svého postavení.
20:47
Další Vráblíkova střela končí nad Hylákovou svatyní.
20:19
Motor se dostal do útočného pásma, Vráblíkovi ovšem střela nesedla a Pražané vyhazují.
20:01
Je za námi úvodních dvacet minut dnešního zápasu. Viděli jsme dvě branky, obě na straně domácích. Slávisté měli i více ze hry, Českobudějovičtí jakoby se na ledě spíše hledali a zatím za svým sokem mírně zaostávají. Nechme se překvapit, zda dokáží šlágr kola ještě zdramatizovat nebo třeba dokonce i otočit.
20:00
19:24
Nahození od modré čáry zůstalo někde v Krstevově výstroji a rozhodčí museli hru přerušit.
19:13
Čermák (SLA) si už déle koledoval o vyloučení, nyní už opravdu na trestnou lavici odjíždí. Dvě minuty domácí forvard dostává za zbytečné podražení v útočném pásmu.
18:24
Kuchejda se proháčkoval do útočného pásma, byl v něm ale zcela sám, a tak nebylo pro hráče Slavie obtížné ho odzbrojit a sebrat mu puk.
17:23
Na Hraškovo nahození Bláha neviděl, puk ale skončil na zadním mantinelu.
16:58
Další gól měl na hokejce Mikulík, který si těsně před Bláhou přehodil puk na bekhend, jeho střele z bezprostřední blízkosti scházela ale potřebná razance, a tak si brankář Motoru poradil.
16:31
Domácí v klidu rozehrávají za vlastní brankou.
15:47
Jiránek zvážel puk do útočného pásma, hosté ho ale zákrokem na hranici pravidel zpracovali a připravili o puk.
15:28
Oddechový čas pro hosty.
15:28
Slavia právě vstřelila branku!
Po buly v útočném pásmu vybojoval odražený puk PAVEL KAŠPAŘÍK, který nic nevymýšlel a poslal ho přesně do horního rohu hostující svatyně – 2:0!
15:03
Pražané jdou zaslouženě do vedení! Nathan Robinson vybruslil zpoza branky a křižnou přihrávkou napříč brankovištěm hledal JAROSLAVA MARKOVIČE, první pas byl ještě zblokován, puk se ale ke kanadskému forvardovi vrátil a napodruhé už ho domácí patnáctka poslala přesně na hůl slovenského útočníka, jenž ho bez problémů uklidil do poloodkryté klece! Asistence: Nathan Robinson, János Vas.
14:09
Mikulík s Davidem Hruškou puk v útočné třetině příliš dlouho neudrželi, po vyhození Motoru ale nadále u puku zůstávají hráči v červenobílém.
13:17
hosté jeli do přečíslení tři na dva, Žálčík však puk jen nahodil a domácí ho ihned poslali zpět do středního pásma.
12:27
Od modré velice tvrdě vypálil Milan Hruška, Bláha ale efektním semaforem jeho pokus zlikvidoval.
12:07
To vyhráli sice českobudějovičtí hokejisté, vinou nepřesné rozehrávky a zakázaného uvolnění se ale hra opět vrátí do jejich třetiny.
11:59
Nahození ze středního pásma raději hostující muž s maskou podržel. Následuje buly po jeho levici.
11:51
Ofsajd přibrzďuje ale i jejich akci.
11:32
Pajič nahozením na bližší tyč z ostrého úhlu Hyláka nepřekvapil a sešívaní otáčejí hru.
10:56
Moc daleko se hosté nedostali, píská se postavení mimo hru.
10:43
Zámek Slavie pomalu končí a Kolmann zahajuje protiakci.
10:07
Skákavý puk zkusil z úhlu na Bláhu poslat David Hruška, brankář Motoru však sklapl betony včas.
08:49
Jiránek nezpracoval přihrávku do jízdy a do útoku se dostali Jihočeši, nakonec to byla ale právě pražská dvaadvacítka, kdo zastavil akci hostí, když padla do střely od modré čáry.
08:22
Šafránek zpoza branky natlačil puk do brankoviště, Bláha se ale nenechal rozhodit a ukryl puk pod lapačku.
08:05
Slávisté kontrolují hru a rozehrávají zpoza vlastní klece.
07:17
Mikulík mohl jet sám na Bláhu, situace se ale možná trochu zalekl, protože přibrzdil a z otočky nepřesně ještě hledal dojíždějící spoluhráče.
06:56
06:37
Nepřesná rozehrávka Motoru znamená icing.
06:34
Čermák se dokonce propracoval ke střele, tu ale gólman hostí bez problémů vyrazil levým betonem.
06:03
Slávisté se brání dobře a potřetí v krátkém sledu vyhazují.
05:38
Opět míří puk k Bláhovi.
05:22
Zíb od modré přestřelil a Slavia se osvobozuje.
04:56
David Hruška (SLA) zastavil rozjíždějící se útok Českých Budějovic, svého protivníka ale hákoval, a tak je potrestán menším trestem.
04:33
Čermák vybojoval kotouč na útočné modré a posunul ho na Šafránka, ten zakončoval nepřesně.
04:02
Nyní domácí zastavil ofsajd.
03:53
V útočném pásmu operovali sešívaní, ke střele se ale nedostali.
03:05
Pajič si zajímavě vybruslil před Hyláka a nikým neatakovaný zakončil, Hylák jeho povedenou a hodně nebezpečnou střelu vyrazil vysoko nad!
02:55
Tumoninen se dostal do problémů ve středním pásmu, a tak puk jen odevzdal soupeři.
02:28
Ihned po vhazování vypálil od modré Zíb, Hylák schoval puk do lapačky a rychle rozehrál. Na druhé straně dostal zajímavou přihrávku Krstev, jenž také vypálil z první, i Bláha si ale poradil.
02:04
Kotouč vypadl z kluziště, následovat bude buly v pásmu Slavie.
01:47
Zakázané uvolnění Motoru.
01:04
Hylák si pohlídal prostor u levé tyčky a betonem vykryl překvapivý pokus Nouzy z ostrého úhlu.
00:21
Slávisté vyhráli úvodní buly a za nahozeným kotoučem se hnal Mikulík, obránci hostí ho ale vytlačili do rohu a následně i vybojovali puk.
00:01

HC Slavia Praha: Hylák (Král) – Krstev, Andrlík, M. Hruška, Pavlin, Hraško, Růžička – Mikulík, Tuominen, D. Hruška (C), Robinson, Vas, Markovič – Jiránek, Šafránek, Čermák – Bahenský, Kašpařík, Ondráček

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) – Kříž, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Zíb – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka (C), Kuchejda – Žálčík, Mikyska, Babka – Marek, Rob, Švihálek

Rozhodčí: Mikula – Novák, Wesley.
Vzájemné zápasy v této sezóně:
5.12.2015 České Budějovice – Slavia 4:2
24.10.2015 Slavia – České Budějovice 2:4
16.9.2015 České Budějovice – Slavia 4:1
ČEZ Motor České Budějovice
Rovněž Jihočeši poznali v posledních pěti zápasech hořkost porážky jen jedinkrát. Pocity z úplně posledního utkání ale měli hokejisté Motoru zcela odlišné než slávisté. V něm totiž České Budějovice rozstřílely Litoměřice 9:3. Naváží hosté v Edenu na tuto kanonádu? V tabulce zatím patří Motoru druhá pozice, na vedoucí Kladno ztrácejí hosté čtyři body.
HC Slavia Praha
Sešívaným patří v tabulce čtvrté místo. Z posledních pěti zápasů se červenobílí sice hned čtyřikrát radovali, v posledním utkání ale svým svěřencům domácí hráči radost neudělali. Na vlastním ledě nad Prostějovem totiž vedli již 3:0 a vše nasvědčovalo klidnému průběhu zbytku utkání, opak byl ale pravdou. Jestřábi totiž v prostřední části bleskově srovnali a v závěrečné periodě také nakonec otočili utkání ve svůj prospěch. Pražané tak mají proti Českobudějovickým možnost složit reparát před vlastními fanoušky, jednoduché to ale mít rozhodně nebudou.
Vítejte u šlágru 43. kola WSM ligy. Proti sobě se naposledy v základní části postaví HC Slavia Praha a ČEZ Motor České Budějovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.