Z mé strany je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a brzy se těším na shledanou.
Dnešní utkání je u konce. Pražané ho jako favorité vůbec nezvládli a po dobrém taktickém výkonu se radují hosté. Ti se dostali do vedení už v první minutě, slávisté sice záhy srovnali, ovšem na další branku hostů už odpovědět nedokázali. Slávisté sice měli převahu, gólové šance ale proměňovali jen hosté, kteří se trefili dohromady čtyřikrát a nakonec vezou z Edenu velmi cenné tři body.
Ještě jedna obrovská šance hostů. Před poloprázdnou brankou se zjevil Okál, Hylák se ale dokázal včas přesunout a velkou šanci zneškodnit.
59:03
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tejral – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
58:00
Dvě minuty do konce. Zápas už se pouze dohrává, o vítězi je rozhodnuto.
56:53
Havířov právě vstřelil branku!
A navíc je tu definitivní pojistka překvapivého vítězství hostů! JAN HUDEČEK dostal příliš prostoru mezi kruhy, odkud nadvakrát dokázal překonat Hyláka. Asistence: Jakub Kotala.
56:01
Sešívaní se po celou dobu přesilovky drželi v útočném pásmu, přesto si žádnou větší šanci nevypracovali. Kombinaci scházel jakýkoliv moment překvapení, a tak se hráči Havířovu bez větších potíží ubránili.
54:01
Hosté hráli v šesti, trest odpyká Sedláček (HAV).
53:51
Šafránek pálil z ideální pozice, jeho pokus ale přizvedl někdo z bránících hráčů do ochranné sítě.
53:41
Vas to zkusil od mantinelu, Laco schoval kotouč do náruče.
53:10
Hosté dostali puk ze svého pásma a Slavia musí začít od vlastní branky.
52:05
A opět končí puk právě v jeho rukavici po nahození od modré čáry.
51:35
Havířov se nadále výborně brání. Slávistům dělá jeho obrana velké problémy, navíc dnes Laco v brance hostů předvádí velice dobrý výkon.
51:01
Dnešní utkání sleduje 1605 diváků.
49:52
Hraškovo nahození ze středního pásma vyráží Laco do ochranné sítě.
49:17
Odpískáno postavení mimo hru Pražanů.
48:41
Slávistům se nedaří v rozehrávce. Individuálně to zkoušeli Hruška nebo Jiránek, oba byli ale zpracování forčekujícími forvardy hostů.
47:18
Robinson našel pěknou zadovkou Tejrala, který těsně minul horní růžek Lacovy svatyně.
46:23
Útok hostí končí hvizdem rozhodčích, který značí postavení útočícího hráče v brankovišti.
46:01
Krstevovu tvrdou ránu od mantinelu schytal Laco do masky, rozhodčí hru nepřerušují a Havířov vyráží do útoku.
45:32
Na druhé straně prověřil připraveného Hyláka z mezikruží Kanko.
45:12
Bahenský zápěstím vypálil nad.
44:47
Odpískána Hraškova přihrávka rukou.
44:27
43:12
Knot předvedl dvě hrubé chyby krátce po sobě, kdy přišel o puk na modré čáře. Druhou chybu dokázal potrestat ZDENĚK OKÁL, jenž mířil sám na Hyláka, kterého překonal forhendovým blafákem. Bez asistence.
42:30
Buly vyhráli hráči AZetu, kteří okamžitě vyhazují.
42:27
Vyloučení v týmu AZ Havířov (Ledňák – 2 min., nedovolené bránění).
41:54
Pražané operovali v útočném pásmu, ani jedna z vyslaných střel ovšem nemířila mezi tři tyče, nakonec puk vypadl na střídačku.
40:38
Sešívaní jistě budou v závěrečné periodě usilovat o vyrovnání, zatím se ale v pásmu Havířova nedokázali usadit.
40:01
Je za námi čtyřicet minut dnešního utkání. Ve druhé třetině jsme branku neviděli, a tak hosté nadále vedou 2:1.
40:00
39:16
Poslední minuta do druhé sirény. Pražané rozehrávají za vlastní klecí.
38:38
Robinson prověřil pozornost Laca z ostrého úhlu, gólman hostů se překvapit nenechal.
37:37
Pavlinovo nahození těsně před Lacem tečoval Čermák, brankář AZetu ale dokázal zareagovat a puk chytá.
37:03
Knot nahodil puk od modré čáry a Laco ho raději schoval do lapačky.
36:26
Jedna nepřesnost střídá další, v posledních minutách nevidíme zrovna nejzajímavější podívanou.
35:26
Hylák se při svém zákroku příliš zapřel o tyčku a branka vypadla ze svého postavení. Následovat bude vhazování v pásmu Slavie.
35:00
Icing Slavie.
34:26
Sešívaní se nadále tlačí za vyrovnáním, Laco ale svůj tým prozatím drží.
32:20
32:10
Slávisté již jsou kompletní a ihned pořádně zatopili brankáři hostí. Robinson zpoza branky uvolnil Šafránka, ten ale v obrovské příležitosti osamocen na brankovišti puk do branky neprotlačil.
30:20
Vyloučení v týmu AZ Havířov (Gřeš - 2 min., podražení).
29:55
Kašpařík si to sám namířil do pásma hostí a lehkým nahozením vybojoval buly před Lacem.
29:43
Pražané si začali vytvářet tlak, nakonec se ale budou muset bránit. David Hruška (SLA) dostává dvě minuty za podražení.
28:58
Další samostatný únik si střihl Čermák, který se pokusil o bekhendový blafák. Na poslední chvíli mu ale znemožnil zakončit jeden z navrátivších se obránců hostů.
27:48
Na druhé straně se před Laca proháčkoval Tjeral, Laco ale dokázal zasáhnout vyrážečkou.
27:14
A Hylák nadále v pozoru! Gólman sešívaných lapil další další dva nebezpečné pokusy z hokejek Havířovských.
26:05
Festival spálených šancí pokračuje. Tu další měl Okál, jenž se ocitl zcela sám mezi kruhy a po jeho střele Hylák sklapl puk mezi ruku a tělo.
25:46
Samostatný únik i na druhé straně! Tváří v tvář Lacovi upaloval Čermák, gólman hostů si ale mezírku mezi betony pohlídal.
24:35
Po Růžičkově chybě ve středním pásmu mířil sám na Hyláka Hudeček, který svůj únik zakončil střelou do tyčky!
23:49
Odražený puk našel nejrychleji Peslar, který nic nevymýšlel a ihned ho poslal na Hyláka. Ten byl pozorný a následovat tak bude buly po jeho pravici.
23:05
Mikulík se šikovně uvolnil a také vypálil. Laco měl zakrytý výhled, puk ale skončil jen na zadním mantinelu.
21:58
21:42
Robisnon zavezl puk do útočného pásma a ušetřil několik málo vteřin.
21:15
20:46
Hraško tvrdě vypálil od modré čáry, Laco vyráží puk betonem.
20:27
Přihrávka na Davida Hrušku byla hodně nepřesná a puk doklouzal až na zakázané uvolnění.
20:10
Hraje se ve čtyřech na obou stranách, rozhodčí pískají ofsajd hostů.
20:01
První třetina je minulostí a trochu překvapivě ji ovládli hosté z Havířova. Ti se dostali do vedení už po dvaatřiceti vteřinách, již ve 3. minutě sice Pražané vyrovnali, vedení si ovšem vzali hosté zpět v 11. minutě, kdy přesilovou hru využil Jan Hudeček. Sešívaní mohli podruhé srovnat krok během čtyřminutové početní převahy, tu se jim ale využít nepodařilo, a tak je stav po prvním dějství 1:2.
20:00
19:58
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Krstev - 2 min., nedovolené bránění).
19:15
Vyloučení v týmu AZ Havířov (Maliník - 2 min., sekání).
19:02
Ke dvěma střelám se dostal Krstev, ani jedna z nich ale až k Lacovi neprošla.
17:55
Mikulík se prokličkoval před branku, jeho bekhnedový pokus byl sražen mimo.
17:29
17:09
Po několika nepřesnostech se puk odrazil až před Laca, který raději přerušuje hru.
16:36
Kotouč opět letí až k Hylákovi.
16:10
Puk se odrazil příhodně pro Čermáka jenž se natlačil až před branku, zacílil ale těsně mimo.
15:31
Slávistům se nepodařila rozehrávka – icing.
15:05
Ke střele se proháčkoval Robinson, jenž však trefil jen clonícího obránce a hosté opět vyhazují.
14:27
AZ zahajuje dlouhé oslabení dobře, protože posílá puk přes všechny čáry.
13:29
Vyloučení v týmu AZ Havířov (Kotala - 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).
13:29
Jiránek našel dobře postaveného Mikulíka, kterému ale střela příliš nesedla, a tak ji Laco v pohodě kryje. Bude se ovšem vylučovat.
12:50
Pražané se dostali ze sevření, Kašpařík od modré vypálil mimo.
11:50
Hostům po vstřelené brance narostla křídla, zajímavou možnost měl Kanko, který ani nadvakrát na Hyláka vyzrát nedokázal.
10:29
V závěru své přesilovky se přece jen hosté prosazují! Michal Sztefek našel mezi kruhy volného JANA HUDEČKA, jenž střelou zápěstím do horního růžku překonává Hyláka! Asistence: Michal Sztefek, Jiří Krisl.
10:09
Bahenský mohl ujet spolu s Mikulíkem ve dvou proti jednomu, slávističtí forvardi si ale nerozuměli a po nepřesné přihrávce o puk přišli.
09:27
Na modré dostal nabito Maliník, Hylák se však včas přesunul a zasáhl vyrážečkou, následně se domácí osvobozují.
08:40
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Markovič - 2 min., podražení).
08:32
Mikulík si vybruslil od mantinelu do střelecké pozice, jeho pokus mezi ruku a tělo ale dokázal Laco polapit.
08:17
V posledních minutách hráči AZetu otupili tlak domácích hokejistů, příliš práce nemá ani jeden z brankářů.
07:43
Hra vysokou holí jednoho z hostů znamená, že následovat bude další vhazování před Lacem.
07:16
Domácí opět otočili hru a opět jsou to oni, kdo diktuje tempo hry. Laco rovněž raději přerušuje hru.
06:43
Na druhou stranu se vydal Hudeček, jehož zdánlivě neškodné nahození omylem ztečoval domácí Andrlík na svého brankáře. Hylák byl ale pozorný, sklapl betony včas a záhy schoval puk do lapačky.
06:16
Tlak Slavie pokračuje, Knotova rána od modré rozduněla zadní mantinel, záhy to zkoušel opět Hruška, jehož pokus sráží Laco do ochranné sítě.
05:20
Další možnost měl na holi David Hruška, který tentokrát z podobné pozice jako při vyrovnávacím gólu pouze přestřelil.
04:28
Šafránek se vytočil zpoza branky před Laca, který se ale dokázal roztáhnout na brankové čáře a zamezil tak útočníkovi sešívaných ve skórování.
03:48
Hylák nahození od mantinelu vyrážel jen před sebe, u puku byl nejrychleji Kanko, projektil z jeho čepele ale končí nad.
02:59
Slavia právě vstřelila branku!
Nakonec ale diváci v Edenu přece jen na odpověď nečekali dlouho! Milan Mikulík ujel s DAVIDEM HRUŠKOU do přečíslení dvou proti jednomu, první jmenovaný nahrával a druhý neomylně zakončoval pod horní tyčku – 1:1! Asistence: Milan Mikulík.
01:35
Pražané se snaží rychle odpovědět, zatím je ale Laco pozorný.
00:32
Lepší vstup do tohoto utkání si hosté nemohli přát. Martin Mazanec nahodil kotouč od modré čáry vstříc Hylákovi, před nímž ho ještě dokázal ztečovat MICHAL SZTEFEK a gólman Slavie na změnu směru nedokázal zareagovat! Asistence: Martin Mazanec, Jan Hudeček.
00:11
Sešívaní se po vyhraném buly vydali do útočného pásma, o kotouč ale rychle přišli.
00:01

HC Slavia Praha: Hylák (Král) – Krstev, Andrlík, Hraško, Pavlin, Knot, Růžička, Drahorád – Jiránek, Mikulík, D. Hruška (C) – Robinson, Vas, Markovič – Bahenský, Šafránek, Čermák – Nestrašil, Kašpařík, Tejral

AZ Havířov: Laco (Matoušek) – Ledňák, Peslar, Mazanec, Punčochář, Graca, Krisl – Kanko, Kalusz, Sztefek, Štumpf, Maliník, Kotala, Bednář, Gřeš, Sedláček, Okál, Hudeček

Rozhodčí: Kubičík – Kotlík, Zídek.
AZ Havířov
Hosté dnes rozhodně nemají co ztratit. Havířovským patří v tabulce jedenáctá příčka a na desátou Třebíč ztrácejí čtyři body. Hosté však z posledních pěti zápasů dokázali získat jen tři body a jakýkoliv zisk na ledě Slavie by byl překvapivý. Do karet Havířovu může hrát poslední vzájemné utkání, které ovládli, když na domácím ledě zvítězili překvapivě 5:3. Oplatí Pražané svému sokovi porážku, nebo se bude opět překvapivě radovat celek z východu České republiky?
HC Slavia Praha
Sešívaní jsou jedním z hlavních aspirantů na postup do baráže, zatím však Pražanům patří až čtvrtá pozice. V posledním zápase změřili červenobílí síly s vedoucí Jihlavou, na jejímž ledě sice dokázali ze stavu 2:5 srovnat na 5:5, nakonec ovšem padli po samostatných nájezdech. Dnes se slávisté staví jedenáctému Havířovu a nastupují jako favorité. Dokáží se s touto rolí srovnat, splnit předpoklady a tudíž ovládnout dnešní duel?
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání mezi týmy HC Slavia Praha a AZ Havířov.