Z mé strany je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a brzy se těším u dalších přenosů na shledanou.
Kadaňští tedy nakonec poprvé v sezóně porážejí Slavii. V utkání hosté dvakrát vedli a nakonec zvítězili díky brance v prodloužení a v tabulce se ji přibližují na čtyři body.
63:29
Kadaň právě vstřelila branku!
Nedáš – dostaneš! Právě akce jako dělaná pro toto úsloví rozhoduje dnešní klání. Nejprve přesným pasem našel Hraško Davida Hrušku, jenž mířil sám na Strmeně. Samostatný útok zakončil střelou zápěstím, která ale jen zacinkala na horní tyčku. Hned z následné protiakce navíc hráči Kadaně rozhodli o svém vítězství. Od mantinelu napřáhl ŠIMON SZATHMÁRY a jeho dělovka se od tyčky odrazila za Hylákova záda. Asistence: Jakub Trefný.
62:50
Slabé nahození nedělalo brankáři Kadaně žádný problém, opět se bude vhazovat po jeho levici.
62:04
Kotouč vypadl z kluziště, následuje další buly před Strmeněm.
61:48
Nakonec vypálil Andrlík a Strmeň ztlumil kotouč na své hrudi.
61:39
Pražané kombinují v útočném pásmu.
60:50
Kadlec se skvělou kličkou zbavil obránce, tváří v tvář Hylákovi se ale bekhendovou střelou mezi betony neprosadil.
60:23
Tejnorovu střelu od modré čáry srazil mimo ledovou plochu Knot.
60:01
Základní hrací doba je za námi a stav je 2:2. Po krátké přestávce bude následovat stejně jako ve všech letošních zápasech Slavie s Kadaní prodloužení.
60:00
59:51
Uvidíme ještě jedno buly. Hráči hostů nechtěli nic riskovat a vyhodili puk přes všechny čáry.
59:27
Puk v ochranné síti za Hylákem, následovat bude buly ve středním pásmu.
58:34
Sešívaným se nevydařil přechod přes modrou čáru. Robinson nahrál Čermákovi do ofsajdu.
58:22
Slávisté si berou time-out,.
58:00
Dvě minuty do konce, o puk se bojuje v útočném pásmu Kadaně u mantinelu.
56:49
Hosté už prakticky jen vyhazují, v posledních minutách se už ale ani červenobílí nikam neženou a zdá se, že uvidíme remízu.
56:13
Domácí šli do přečíslení tři na dva, puk se nakonec záhadně odrazil ke Strmeňovi, jenž ho schoval pod lapačku.
55:49
Dnešní utkání sleduje 961 diváků.
55:48
Sešívaná rozehrávka měla najít Micku, místo toho ale skončila na zakázaném uvolnění.
54:57
Střela z ostrého úhlu nenadělala Strmeňovi velké starosti. Uvidíme buly po jeho levici.
54:27
Slávisté jsou na koni a opět operují v útočném pásmu.
53:27
Slavia právě vstřelila branku!
Eden vybuchl radostí! DAVID HRUŠKA si mezi kruhy trochu šťastně narazil s Tomášem Jiránkem a z první zavěsil pod víko! Asistence: Tomáš Jiránek, Milan Mikulík.
52:36
Robinson se chytře proháčkoval až ke střele, kterou ale nasměroval jen do Strmeňovy vyrážečky.
51:49
50:49
Sešívaní se brání dobře, Jiránek mohl dokonce zaútočit, ovšem Kadaňští včas uklidili puk do bezpečí.
49:49
Svůj tým oslabuje Kubica (SLA), jenž je vyloučen za faul kolenem.
49:22
Po sérii nepřesností na obou stranách hosté udeřili, když dokázali využít přečíslení čtyř proti dvěma. Jaromír Kverka předložil kotouč JAKUBU CHRPOVI, jenž poslal rychlou kličku Hyláka na druhou stranu a s přehledem zakončil do jeho odkryté svatyně. Asistence: Jaromír Kverka, Jaroslav Mrázek.
47:50
Krstev se neúspěšně pokusil překvapit Strmeně střelou z úhlu. Brankáři Kadaně puk sice vypadl, napodruhé už ho ale zkrotil.
46:34
Na druhé straně předvedl obrovskou hrubici Krstev, Koblasa ale jeho chybu nepotrestal, když puk z bezprostřední blízkosti usměrnil jen do připraveného Hyláka.
45:33
Jiránek se natlačil až před Strmeně, v tísni ale poslal kotouč jen mimo.
44:26
Červenobílí jsou kompletní a hrají v útočném pásmu. Mikulíkova střela byla sražena mimo.
43:31
Bahenský (SLA) dostává osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
42:17
Charouskovu dělovku Hylák pevně drží v náručí.
41:46
Čermák (SLA) zcela nepochopitelně fauloval v útočném pásmu a uvidíme přesilovou hru hostí.
41:09
40:58
Krstev obkroužil branku hostí, proti zasunutí kotouče do prázdné branky ale nakonec stačil jeden z bránících hráčů zakročit.
40:26
Sešívaní pokračují v přesilové hře. Krstev nabil Davidu Hruškovi, ten ale poslal kotouč jen do ochranné sítě za kadaňskou klecí.
40:01
Je za námi druhá třetina, v níž dokázala Slavia srovnat na 1:1 zásluhou Jánose Vase. V závěrečných minutách mohli jít aktivnější domácí také do vedení, téměř minutu dlouhou přesilovku pět na tři ale využít nedokázali. Před závěrečnou částí je tak stav nerozhodný.
40:00
39:20
Slavii se vůbec nedaří. Hráči v černých dresech opakovaně vyhazují až k Hylákovi.
38:00
Krstev vypálil od modré, Strmeň na kotouč dobře viděl a šanci tak zneškodnil. Kadaň je ve čtyřech.
37:39
Knotovi utekl puk do středního pásma.
37:09
Uvidíme tedy přesilovku domácích pět proti třem.
37:09
Trefný (KAD) pořádně naložil Mikulíkovi, kterého nemilosrdně poslal hlavou proti mantinelu. Následně si vše přijel vyříkat Hraško, kterého se rovněž obránce Kadaně bez soucitu zbavil. Trefný dostává 2+10 minut za naražení zezadu +2 minuty za úder loktem.
36:32
Knotovu střelu od modré třímá Strmeň v náručí.
35:31
Hosté zůstali ve dvou zcela sami před Hylákem, celou situaci ale naprosto zbytečně překombinovali a nakonec musel Chrpa (KAD) zastavovat sešívaný protiútok faulem. Uvidíme tedy hru čtyř proti čtyřem.
35:06
Krstev (SLA) se na poslední chvíli snažil zachránit situaci, nakonec však brejku dvou na jednoho nezabránil ani nedovoleným zákrokem. Vše hasil až Hylák skvělým zákrokem lapačkou.
34:21
Chybu v rozehrávce Slavie mohl trestat Veselý. Jeho střelu ale zblokoval jeden z beků sešívaných.
33:35
Slávisté jsou nadále aktivnějším celkem. Kadaň opět pusílá puk přes všechny čáry.
33:13
32:33
Odražený puk našel mezi kruhy Pavlin, jeho dělovku ale Strmeň bravurně zneškodnil vyrážečkou.
31:53
Hosté vyhazují.
31:13
Přesilovka pro slávisty. Na trestnou lavici odchází Kadlec (KAD) za sekání.
30:11
Dobře rozjetý David Hruška dělovkou jen rozduněl zadní mantinel.
29:57
Icing Kadaně.
28:43
Brankář Kadaně ve druhé části opravdu není ve své kůži. Zpoza branky totiž Strmeň poslal puk jen před své brankoviště, kde operovali slávisté. Jiránek ani Micka ale při obrovském závaru před svatyní hostů puk do kadaňské klece nedotlačili.
27:56
Při další zapeklité situaci byl Strmeň i s kotoučem natlačen až do branky, rozhodčí ovšem pískají postavení útočícího hráče v brankovišti.
27:27
A sešívaní jsou rázem na koni. Šafránek se obtočil kolem branky a zkoušel zakončit, tentokrát se však Strmeň překvapit nenechal.
26:23
Tak tuhle branku si za rámeček dosud pozorný brankář Kadaně určitě nedá. JÁNOS VAS totiž srovnává skóre utkání jakousi žabkou z ostrého úhlu, která prošla Strmeňovi trestuhodně mezi betony. Asistence: Angel Krstev, Nathan Robinson.
25:47
David Hruška si tak dlouho s kotoučem hrál v útočném pásmu, až vhodný moment pro střelu prováhal a byl o kotouč připraven.
25:18
V posledních minutách hře schází jakýkoliv spád. Mikulík odkopl puk na zakázané uvolnění.
24:56
Sešívaní se řítili do dalšího útoku, i tentokrát si ale nepohlídali přechod přes modrou čáru.
24:28
A další přerušení. Po hře vysokou holí uvidíme buly před Hylákem.
24:15
Rozhodčí pískají další ofsajd Slavie, dle mého názoru chybně.
23:58
Další útočnou snahu Pražanů zhatil ofsajd.
23:12
Robinson nabil Pavlinovi, jeho ránu likviduje Strmeň vyrážečkou.
22:42
Pražané se ubránili, celé oslabení zvládli bez větších obtíží.
21:50
Nyní už slávisté posílají puk ke Strmeňovi.
21:23
Hraškovi se nepovedlo vyhodit, hosté jsou nadále nastěhování v útočném pásmu.
20:38
Kolařík (SLA) inkasuje menší trest za nedovolené bránění.
20:21
Kadaňští se ihned vydali do útoku, Chlouba z otočky pálil do Hylákova betonu.
20:01
Je za námi úvodní perioda dnešního utkání. Po opatrném začátku se trochu šťastně dostali do vedení hokejisté Kadaně. Od té chvíle však Pražané pořádně zatopili pod kotlem a vypracovali si mnoho šancí na vyrovnání. Toho ovšem zatím nedosáhli, tak se nechme překvapit, co nám přinese další průběh utkání.
20:00
19:44
Kotouč získali slávisté, kterým se ale nedaří přejít do útočné třetiny.
19:09
Necelá minuta do konce úvodní části. Hosté se vymanili ze sevření svého soupeře a Hylák raději puk pokryl.
18:07
Kadaň se po delší době dostává z vlastního obranného pásma, Hyláka ale zatím hráči hostí neohrozili.
16:44
Hosté v plném počtu, domácí ale stále v tlaku.
16:31
Pražané nadále tlačí, Strmeň ale zatím odolává.
15:36
Mezi kruhy zůstal nikým nepokrytý Vas, jeho střela ale skončila opravdu hodně mimo.
14:44
Šťovíček (KAD) je potrestán za krosček, uvidíme přesilovku domácích.
13:56
Kamil Charousek nahodil kotouč na branku od modré čáry. Ten ještě dle všeho ztečoval MARTIN SLOBODA a Hylákovi propadl puk mezi tělem a rukou. Následně se ho ještě sešívaní hráči pokoušeli odklidit z brankové čáry, což se jím ale nepodařilo. Dost možná ho naopak právě Sloboda ještě popostrčil do sešívané svatyně. Asistence: Kamil Charousek.
13:36
Mrázek od modré prověřil Hyláka, ten ale jeho tvrdou ránu zkrotil na své hrudi.
12:40
Kadaň dostává puk do středního pásma právě ve chvíli, kdy se Drtina vrací z trestné lavice.
12:09
Šafránek z otočky těsně minul vzdálenější horní roh Strmeňovy klece.
11:38
Slavia se drží v útočném pásmu.
10:41
Za sekání se navíc na trestnou lavici usadí Drtina (KAD). Uvidíme tak první přesilovku červenobílých.
10:27
Zatím je to v podání slávistů spíše boj než nějaké pohledné kombinace, po hodně kostrbaté akci ale Pražané dokázali vybojovat další vhazování v pásmu Kadaně.
09:49
Záhy ale mohl zahrozit Mikulík, jenž se protáhl podél pravého mantinelu, kotouč mu ale nakonec utekl až k brankáři Kadaně, který ho přikryl.
09:04
Zdá se, že hosté nabrali během přesilové hry klid a zdravé sebevědomí, v posledních chvílích to jsou právě oni, kdo diktuje tempo hry.
08:28
První gólová šance zápasu! Zcela osamocený před Hylákem zůstal David Kaše, jeho pokus zápěstím ale jen zaduněl o zadní mantinel.
07:48
07:24
Mrázkovu střelu se těsně před brankářem Slavie ještě pokoušel tečovat Tejnor, puk však po několika odrazech končí za svatyní domácích.
06:57
Na Chrpovu střelu od modré Hylák dobře viděl, a tak jeho zákrok vyrážečkou nepatřil k nejobtížnějším.
06:28
Zatím se domácí brání dobře, Bahenský posílá puk až ke Strmeňovi.
05:48
Uvidíme první přesilovku. Střídačka Kadaně horlivě upozorňovala rozhodčí na šest hráčů Slavie na ledě. Nakonec sudí skutečně trestají tento prohřešek. Trest odpyká David Hruška (SLA).
05:28
Šafránkovu pohotovou střelu vytěsnil Strmeň vyrážečkou.
04:56
Kotouč přes všechny čáry tentokrát poslali hokejisté Kadaně.
04:05
Kašpařík si se spoluhráči neporozuměl, a tak si domácí budou muset rozehrávku zopakovat.
03:15
Mikulík s Bahenským se vydali do zajímavého protiútoku, nakonec si ale sami navzájem překáželi a odražený puk schoval do lapačky pozorný Strmeň.
02:52
A další zakázané uvolnění sešívaných.
02:18
Hosté jsou zatím živějším celkem, Jurík posílá puk jen do středního pásma, kde ho opět sbírají hráči v tmavých dresech.
01:49
Icing Slavie.
01:41
Hylák trochu zazmatkoval při rozehrávce, jeho chybu ale nedokázal potrestat Koblasa, neboť nezacílil přesně.
01:03
Protiútok na druhé straně táhl Kverka, jemuž ale střela nesedla a kotouč skončil mimo.
00:10
Ihned po buly se kupředu hnal Mikulík, obránci Kadaně ale byli pozorní a nakonec Strmeň pokryl kotouč.
00:01

HC Slavia Praha: Hylák (Král) – Kolařík, Andrlík, Hraško, Pavlin, Krstev, Knot – Bahenský, Mikulík, D. Hruška – Robinson, Vas, Čermák – Kubica, Kašpařík, Micka – Jiránek, Jurík, Šafránek – Nestrašil

Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Čech) – Szathmáry, Charousek, Blaha, Mrázek, Trefný, Drtina, Tejnor, Rohan – Kverka, Hlava, Kaše, Kadlec, Hejcman, Chrpa, Koblasa, Veselý, Chlouba, Sloboda, Šťovíček, Müller

Rozhodčí: Pražák – Krátký, Svoboda.
Obě dosavadní střetnutí dnešních soupeřů skončila po základní hrací době smírně. To první 9. září v Edenu ovládla Slavia 3:2 po nájezdech a sešívaní se nakonec radovali i 28. října, kdy zvítězili v Kadani 2:1 díky úspěšné Jiránkově trefě v prodloužení.
Sportovní klub Kadaň
Kadaňští prozatím patří k příjemnému překvapení letošní WSM ligy. Kdo by to byl řekl, že Severočeši budou po polovině základní části z pátého místa dýchat na záda právě Slavii? Od ní Kadaň dělí čtyři body, v dnešním zápase se jí tedy mohou přiblížit na rozdíl jediného. Hokejistům Sportovního klubu se v předminulém kole podařilo prolomit šňůru nepovedených výsledků, když zvítězili v Benátkách 4:3. Poslední zápas sehrála Kadaň doma, kde Prostějov udolala po nájezdech 3:2.
HC Slavia Praha
Sešívaní se prozatím v tabulce drží na čtvrtém místě a jejich dosavadní působení v první lize je jako na houpačce. Po nepřesvědčivém startu sezony přišla série devíti vítězství v řadě. Následně ovšem Pražané opět povolili a z absolutní špičky spadli právě na aktuální čtvrté místo. Poslední dva zápasy odehráli slávisté venku. Do Edenu však žádné body nepřivezli. Nejprve si vylámali zuby na Prostějovu a v sobotu ve šlágru kola prohráli také v Českých Budějovicích, přestože dvakrát v utkání vedli. Pro červenobílé je tak nejvyšší čas vrátit se na vítěznou vlnu, podaří se jim to proti Kadani?