Z Edenu se s vámi loučím s přáním příjemného zbytku večera a u dalších zápasů se brzy těším na počtenou.
Dnešní utkání je u konce. Viděli jsme strhující podívanou, které nechybělo vůbec nic. Padlo osm gólů, byli jsme ale svědky i dvou trestných střílení a hned tří pěstních potyček jako v NHL! Z vítězství se nakonec radují slávisté, kteří byli po většinu utkání lepším celkem a protrhli tak po devíti zápasech sérii bez tříbodového vítězství. Oproti tomu Litoměřičtí po pěti výhrách v řadě padli.
59:42
Slavia právě vstřelila branku!
ZDENĚK KUBICA definitivně uzavírá gólový účet dnešního zápasu. Po pěkné individuální akci se dostal až před brankáře Litoměřic, kterého překonal forhendovou kličkou! Asistence: Miloslav Čermák, Ronald Knot.
59:28
Nakonec ale rozhodčí sahají k trestu na pět minut plus do konce utkání pro oba aktéry poslední bitky. Pro mě je toto rozhodnutí trochu nepochopitelné, jednalo se totiž o naprosto totožnou situaci jako ve druhé třetině.
59:28
Ani závěr utkání ale klidný nebude, respektive není. Andrlík si to v pěstním souboji rozdal s Miklišem, tentokrát měl navrch hostující hráč. Pokud chtějí rozhodčí zachovat stejný metr, měli by oba hráči dostat 2+2 minuty za hrubost.
59:00
Minuta do konce. Litoměřice kombinují v útočném pásmu.
58:30
Dnešní utkání sleduje 1075 diváků.
58:29
Hosté v plném počtu. Ofsajd Pražanů.
58:04
Pozorný musí být i Hylák, jeho zákrok lapačkou ale nebyl nikterak obtížný.
57:09
A tu také využívá! David Hruška pasem zpoza branky nabil PETERU HRAŠKOVI, jenž střelou na bližší tyč posílá sešívané do vedení o tři branky! Asistence: David Hruška, Jaroslav Markovič.
56:27
Vyloučených je dnes opravdu hodně. Dalším potrestaným hráčem je Krstev (LTM), který navíc dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Slavia bude hrát 102 vteřin ve dvojnásobné početní převaze!
56:09
Kopta (LTM) oslabuje svůj tým, protože inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.
55:23
Ihned po buly vypálil Čáp, Hylák zasahuje lapačkou.
55:19
O nic nebezpečného se nejednalo, puk z hokejek slávistů ale opět míří jen na zakázané uvolnění.
53:41
Kubica s Čermákem puk vyvezli a dlouho ho i drželi na svých čepelích. Nakonec o něj ale byli připraveni a chystá se další litoměřický útok.
53:02
Nepřesná rozehrávka Pražanů znamená zakázané uvolnění.
52:28
Litoměřice jsou v posledních minutách aktivnější a hrnou se za kontaktní brankou.
51:05
51:02
Domácí Saša Hylák právě předvedl zákrok utkání! Poté, co byl nejprve málem poražen hokejisty hostů, kteří nedovoleně operovali v jeho brankovišti bez zájmu rozhodčích, se dokázal sešívaný muž s maskou skvěle přesunou po přihrávce napříč celým pásmem a betonem zneškodnit Koptovu střelu z první!
50:16
Micka zavezl puk do pásma a následně nabíjel Jiránkovi, kterého litoměřičtí obránci však zpracovali. Hosté v plném počtu.
49:31
Ofsajd Slavie.
49:10
Ihned po buly se ke střele dostal Pavlas, jeho pokus byl ale zablokován.
49:05
Poměr sil na ledě se ale vyrovná. Z řad slávistů dostává menší trest Jurík (SLA) za sekání.
48:07
Uvidíme ale přesilovku na druhé straně. Vyloučen je Čáp (LTM) za krosček.
47:52
Pražané jsou sice kompletní, puku si ale příliš neužili, protože ho po nepřesném pasu jen odevzdali soupeři.
47:44
47:38
Nahozený kotouč našel Hylák v lapačce, následně ho raději podržel. Z přesilovky Severočechů zbývá šest vteřin.
47:22
Sešívaní dostali puk přes modrou čáru.
46:51
Nyní už situaci na modré čáře zvládli hráči Litoměřic lépe. Tvrdou střelu na Hyláka vyslal Krstev, gólman červenobílých udržel puk ve výstroji.
46:32
Hosté tak dlouho váhali s pukem na modré, až přišli o útočné pásmo.
45:44
Severočeši mají možnost dostat se na dostřel. Po Mickově (SLA) faulu kolenem si totiž zahrají v početní převaze.
45:05
Zakázané uvolnění domácích.
44:42
Proti Nedvídkově střele z ostrého úhlu si Hylák úspěšně pohlídal prostor u své pravé tyčky.
43:38
Litoměřice právě vstřelily branku!
Z ojedinělé možnosti hokejisté Stadionu snižují! Přihrávku Michala Procházky od mantinelu jemně tečoval přesně mezi Hylákovy betony JAN BERGER – 4:2! Asistence: Michal Procházka.
43:09
Pavlinův pokus srazil Pavelka na hůl Hraška, jehož pokus z otočky jen zaduněl o zadní mantinel.
42:27
Mikulík hledal před brankou Bahenského, tomu se ale kotouč zamotal pod brusle, a tak se k zakončení nedostal.
42:06
Nepřesná rozehrávka hostů značí icing.
41:12
Zčistajasna se před Pavelkou zjevil Čermák, jeho pohotová střela ale skončila těsně nad.
40:43
Litoměřičtí se dostali do útočného pásma, dlouho v něm ale nevydrželi.
40:01
Druhá perioda je u konce. Po několika málo úvodních hluchých minutách se diváci v Edenu opět pořádně bavili. Nejprve totiž viděli dvě trestná střílení, z nichž jedinou branku vstřelil domácí Šafránek. V závěru prostřední části navíc vygradovalo napětí a hned dvě dvojice hráčů se do sebe pustily pěstmi. Rozhodčí rozdal mnoho trestných minut, ze sportovního hlediska je ale důležitější, že slávisté po čtyřiceti minutách vedou nad Litoměřicemi 4:1.
40:00
39:23
38:06
Nakonec to rozhodčí vyřešili opět trochu alibisticky. Přestože slávisté byli v soubojích výrazně aktivnější a jejich pěsti byli vidět víc, opět rozhodčí na každé straně vylučují po dvou hráčích. Dvě plus dvě minuty za hrubost dostávají litoměřičtí Ondráček a Hronek (LTM) a Pražané Markovič a Robinson (SLA).
38:06
Tak pozor! Po závaru v brankovišti Pavelky se do sebe oba celky opět pustily. Nutno podotknout, že nejvýrazněji se projevovali slávisté Markovič s Robinsonem, kteří svým sokům pořádně naložili. Bude zajímavé sledovat, jak toto rozhodčí vyhodnotí.
37:23
Slávisté budou hrát přesilovku. Vyloučen je Kalla (LTM).
37:03
A skutečně, po na obou stranách jsou vyloučeni dva hráči. Troliga a Šulc (LTM) z řad hostí a Jiránek a Hraško (SLA) z červenobílých.
37:03
Ihned po buly v pásmu Slavie se strhla potyčka, do které se nakonec zapojili všichni hráči na ledě vyjma brankářů. Uvidíme, jaké tresty rozhodčí rozdají. Dle mého soudu by mělo být na obou stranách potrestáno stejné množství hráčů.
36:34
36:14
Hosté vyhazují.
35:22
Po Knotově dělovce vyrazil Pavelka puk jen na hůl Čermáka, jenž nastřelil z dorážky tyčku!
34:34
Čáp (LTM) hrál vysokou holí a posadí se na trestnou lavici.
34:20
Mikulík skrytou střelou prověřil Pavelku, ten obstál a zasáhl betonem.
33:48
Hronek z první vypálil od modré čáry těsně mimo. Následně se píská postavení útočícího hráče v brankovišti.
32:54
Na druhou stranu otočili Krstev s Kallou, ani jeden z nich ale Hyláka z ostrého úhlu nepřekvapil.
31:57
Slávisté jsou hodně aktivní, Stadion vyhazuje na icing.
31:23
Do branky Pražanů se vrací Hylák, sešívaní jsou na koni.
30:51
Piegl na rozdíl od Šafránka nic nevymýšlel, cílil mezi betony, ale nepřesně a Král dokázal zasáhnout!
30:51
Po Pavlinově faulu uvidíme trestně střílení i na druhé straně! Provede ho Piegl a do branky se staví Král!
30:22
DAVID ŠAFRÁNEK se rozjel hodně pomalu, hodně s kotoučem míchal a když mu konečně Pavelka otevřel mezeru mezi betony, s trochou štěstí skrz ní dostal puk za brankovou čáru!
30:22
Po chybě obránců hostů ujížděl sám na Pavelku Šafránek, který byl ale zahákován Ondráčkem, a tak uvidíme trestné střílení!
29:18
28:35
Po nahození od modré Pavelkovi vypadl puk z lapačky, Robinson ho následně ale ani nadvakrát nedostal přes položený beton brankáře Severočechů.
27:52
Nabito dostal Pavlin, projektil z jeho hole ale zasáhl jen clonícího obránce.
27:18
Navíc si červenobílí zahrají přesilovku. Menší trest dostává Nedvídek (LTM) za vysokou hůl.
26:49
Poněkud hluchá pasáž zápasu pokračuje. Píská se další zakázané uvolnění domácích. Nemůžeme ale hovořit o tom, že by Stadion měl nějaký tlak, spíše jde o nepřesné pasy sešívaných.
26:09
Icing Slavie.
26:00
Rozhodčí nesprávně pískají ofsajd Litoměřic. Jejich hokejisté si také stěžují, ovšem marně.
25:33
Šulc dostal nabito na modré, Hylák vyráží puk betonem.
24:57
Akce na obou stranách zastaveny ještě v zárodku, oba brankáři nemají mnoho práce.
24:19
Uvidíme vhazování po levici Hyláka.
23:40
Ve druhé periodě nesledujeme zatím tak pohledný hokej jako v té první. Poslední minuty jsou hlavně o osobních soubojích, nasazení a bojovnosti.
22:51
22:28
Andrlík nadvakrát vrací puk za svatyni hostů.
21:32
Nyní míří puk přes všechny čáry, Litoměřice budou muset začít od vlastního brankáře.
21:18
Pražané dostali puk do středního pásma.
20:51
Následně ale přišli o puk a Kolařík (SLA) nedovoleně bránil.
20:41
Sešívaní i po skončení přesilovky drží kotouč.
20:20
20:01
První dvacetiminutovka je minulostí. Prvních zhruba deset minut patřilo jednoznačné hostům, kteří nepustili Slavii z jejího obranného pásma a také otevřeli skóre. Ve 13. minutě ale při vlastním oslabení dokázal snížit Bahenský, jehož gól slávisty pořádně probudil. Najednou jsme viděli naprosto opačný obraz hry a navíc i další dvě branky. O ty se postaral Robinson a Markovič a po první části tak domácí vedou 3:1.
20:00
19:02
Nakonec se ale v závěru první třetiny mohli ze snížení radovat Severočeši. Po brejkové situaci puk Hylákovi vypadl a Mikulík ho před dotírajícím Bergrem uklidil do bezpečí na poslední chvíli.
18:20
Tlak sešívaných nadále sílí. Při přečíslení dvou na jednoho Mickovi přeskočil puk hůl. Uvidíme ale další přesilovku Pražanů. Na trestnou lavici je odeslán Angel Krstev (LTM).
17:27
Litoměřice přečkaly oslabení a zdálo se, že už se ubránily. Nathan Robinson však překvapil obranu hostů svým pasem z rohu kluziště do brankoviště, kde operoval Miloslav Čermák. Ten ještě puk do sítě neuklidil, postaral se o to ale za ním číhající JAROSLAV MARKOVIČ! Asistence: Miloslav Čermák, Nathan Robinson.
16:45
Slávisté dlouho kombinovali v útočném pásmu, až se ke střele od modré dostal Knot. Jeho projektil vyrazil Pavelka jen na hůl Mikulíka, jehož pohotovou dorážku zlikvidoval gólman Severočechů skvělým zákrokem betonem.
15:51
Slávisté přišli o pásmo a hokejisté Stadionu se hnali kupředu. Celou situaci ale ze strany Pražanů vyřešil dobrým obranným zákrokem Hruška.
15:17
Martin Procházka (LTM) usedá na trestnou lavici za hákování.
14:20
Žiga Pavlin nahodil puk do útočného pásma sice před polovinou kluziště, podle pravidla o hybridním icingu se ale zakázané uvolnění nepískalo. Ke kotouči měl nejblíže NATHAN ROBINSON. Sešívaný forvard tváří v tvář Pavelkovi nezaváhal a otáčí vývoj utkání po povedeném bekhendovém blafáku! Asistence: Žiga Pavlin, Peter Hraško.
14:03
12:51
Tohle musí hosty hodně mrzet. Při hře pět na pět Litoměřice na ledě dominovaly, nyní při vlastní přesilovce ale dostávají gól. O ten se postaral ZDENĚK BAHENSKÝ, který se dostal do úniku a přesnou střelou přes bránícího hráče pod břevno překonává brankáře Stadionu. Asistence: Milan Mikulík.
12:37
Pavlin se štěstím dostal puk z obranného pásma.
12:03
Litoměřice si svým aktivním pojetím hry vykoledovali faul. Za hru vysokou holí inkasuje menší trest Drahorád (SLA).
11:30
Ondráček vypálil z ostrého úhlu, branku ale netrefil. Litoměřičtí zůstávají u puku.
10:38
Puk míří přes všechny čáry, hrát bude Pavelka, zakázané uvolnění se nepíská.
09:56
Litoměřický zámek odemkl až Kolařík, ve středním pásmu Robinson přišel o puk.
09:15
Nakonec byli úspěšnější Severočeši, kteří vybojovali vhazování v útočném pásmu.
08:09
Litoměřičtí kombinovali v útočném pásmu, o puk je připravil však Kubica, jenž ihned vyslal na zteč Micku. Sešívaný forvard se ale před branku neprotlačil a o kotouč se bojuje v rohu kluziště.
07:03
Martin Procházka se protáhl až před Hyláka, který byl ale pozorný a jeho šanci zlikvidoval. Na druhé straně měl velkou příležitost Kubica, který dostal hodně prostoru na levém kruhu, i v tomto případě ale kraloval brankář, konkrétně hostující Pavelka.
05:58
První útok Slavie si při přechodu do útoku nerozuměl, hosté obrací hru.
05:09
Na druhé straně mohl odpovědět Jiránek, jeho střela z bezprostřední blízkosti ale jen rozezněla zadní mantinel.
03:57
Po přihrávce zpoza branky pálil z pozice mezi kruhy Martin Ondráček. Hylák jeho projektil vyrazil jen před sebe, kde byl nejrychleji LUKÁŠ NEDVÍDEK, jenž bez problémů uklidil kotouč do odkryté klece. Asistence: Martin Ondráček.
03:30
Robinson se chytře obtočil kolem hostující svatyně a zadovkou naslepo hledal své spoluhráče, puk ovšem jen projel brankovištěm a hrají s ním Litoměřice.
03:06
Mikulík přihrával Bahenskému do jízdy, i v tomto případě ale rozhodčí pískají ofsajd.
02:20
Ze strany slávistů to zatím není ono, při další pokusu o útočný výpad o kotouč opět přišli. Na druhé straně se píská postavení mimo hru.
01:47
Hostům se v útočném pásmu evidentně líbí. Další nebezpečný pas napříč třetinou srazil jeden z obránců sešívaných mimo ledovou plochu.
01:06
Na druhou stranu otočil hru Šafránek, jeho za´končení ale bylo zablokováno.
00:35
Šulc nahodil puk od modré čáry, Hylák ale dobře viděl a schoval puk do lapačky.
00:17
První akci utkání si připravil Krstev, jenž ale nastřelil jen brusle soupeře. Následně Pražané vyhazují na icing.
00:01

HC Slavia Praha: Hylák (Král) – Kolařík (C), Drahorád, Hraško, Pavlin, Andrlík, Knot, Adam – Bahenský, Mikulík, D. Hruška – Robinson, Šafránek, Markovič – Kubica, Jurík, Čermák – Jiránek, Nestrašil, Micka

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michaljov) – Mikliš, Plášil, Čáp, Pavlas, Šulc, Krstev, Hronek, Piegl – Berger, Kopta, Kalla, Michal Procházka, Racek, Martin Procházka, Ondráček, Krátoška, Nedvídek, Beránek, Valášek, Troliga

Rozhodčí: Grech – Beneš, Štofa.
První vzájemné utkání v letošní WSM lize vyznělo ve prospěch Pražanů. Ti v Litoměřicích 3.10. zvítězili 6:2. Doplňme ještě výsledek utkání, které oba celky sehrály v rámci letní přípravy, tehdy se v Edenu po vítězství 4:3 v nájezdech radovali Severočeši.
HC Stadion Litoměřice
Litoměřice se pro Slavii na první pohled zdají být ideálním soupeřem pro přerušení nepříznivé série. Jenže stačí pohled na poslední zápasy Severočechů a každému musí být jasné, že to tak úplně být nemusí. Hosté se pohybují v tabulce v klidném středu, konkrétně jim patří osmé místo. Za zmínku ale stojí hlavně poslední výsledky Stadionu. Litoměřice v posledních pěti případech pokaždé zvítězili, vyzdvihněme především skalp silného Kladna nebo sedm vstřelených branek na ledě Přerova. Litoměřice tedy rozhodně nebudou chtít odevzdat kůži lacino a červenobílého favorita by jistě rádi potrápili.
HC Slavia Praha
Po slibném začátku sezóny červenobílým odešlo doslova vše. Pražané se hodně trápí a už devět zápasů po sobě nedokázali vybojovat tři body. Svěřenci trenérů Hynka a Razýma by pochopitelně chtěli bojovat o návrat mezi extraligovou elitu, s posledními výsledky se tomuto cíli ale rozhodně nepřibližují. Trenéři Slavie hodně míchají sestavou a dělají vše pro to, aby nepříznivou sérii ukončili. Poslední utkání sehráli sešívaní v Havířově, kde padli 3:5. Nabízí se malé srovnání. Slávistická série výher zpočátku sezony trvala právě devět zápasů. Dokáží červenobílí na stejném čísle utnout i sérii bez tří bodů?