Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

Salith Šumperk – Tomáš Fořt.
AZ Havířov – Petr Kanko.
Ve třetí třetině chtěli hosté dorovnat vývoj utkání v tom jim stál ovšem výborně chytající Daniel Zelenka, který už žádný puk za svá záda nepustil. Výhru pečetil 24 vteřin před koncem Tomáš Brunec, který tak rozhodl o konečné výhře 5:2 pro Šumperk.
59:36
Draci právě vstřelili branku!
TOMÁŠ BRUNEC s Danielem Vrdlovec ujížděli úplně sami na Petra Matouška, párkrát si mezi sebou vyměnili kotouč, aby ho pak prvně jmenovaný zasunul přesně pod betony hostujícího gólmana. Asistence: Daniel Vrdlovec.
59:02
Němec poslal nahrávku na Sztefka, proti němu se skvěle přemístil Daniel Zelenka.
58:48
Václav Meidl (HAV) si jede odpykat dvě minuty za hákování.
58:48
Plášek držel puk na své holi a snažil se jej dopravit do prázdné brány. V tom mu ale zamezil hostující hráč který ho hákoval.
58:31
Haas vyhodil puk do středního pásma.
58:06
Střela z modré v podání Krisla končí ve výstroji Zelenky.
58:06
Havířov kombinuje v obranném pásmu Šumperka...
57:46
Matoušek zůstává na střídačce, hosté to zkouší se šesti hráči v poli.
57:46
Oddechový čas pro hosty.
57:46
Až teď, ze středního pásma nahodil kotouč na Zelenku Tomi, domácí gólman si ponechal puk ve své lapačce.
56:00
Hraje se teď především ve středním pásmu, gólmani na obou stranách jsou zatím bez jakékoliv práce.
55:19
Zakázané uvolnění domácího týmu. Havířov na led posílá čerstvé síly.
54:40
Kautova střela sražena do ochranné sítě, vhazuje se po levici Matouška.
53:27
Maliník se ocitl ve velké šanci, jeho pokus ovšem zmařil skvělým zákrokem Daniel Zelenka.
53:11
Mazanec s pukem za vlastní bránou, také hosté odjíždí střídat.
53:00
Kaut poslal puk do obranného pásma Havířova aby draci následně mohli odjet střídat.
51:57
Nepřesná rozehrávka draků končí na zakázaném uvolnění.
51:14
50:03
Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry a odjíždí střídat.
49:40
Další střela tentokrát v podání Roupce, ten nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.
49:31
Holíkova tvrdá střela končí na betonech Matouška.
49:14
Antonín Pechanec (HAV) dostává dvě minuty za podražení.
49:02
Hosté se snažili vyhodit kotouč, ten ale na modré dokázal zastavit Brunec, který následnou střelu vyslal vysoko nad bránu.
48:45
Haasova tvrdá střela z levého kruhu končí v ochranné síti.
48:30
Kankovu střelu dokázal zablokovat Holík.
48:03
Na druhé straně zasahuje betony Zelenka proti střele Meidla.
47:57
Tomáš Drtil střelou z modré trefuje betony hostujícího gólmana.
47:15
Tomáš Brunec dostal puk do prostoru mezi kruhy, následnou střelu vyslal kotouč do lapačky Petra Matouška.
46:58
Sztefek z ostrého úhlu trefuje pravý beton Daniela Zelenky.
46:11
Ze středního pásma to zkusil Maliník, jeho pokus šel ale vysoko nad domácí bránu.
45:16
Nepřesná rozehrávka Mazance končí na zakázaném uvolnění, vhazuje se po levici Matouška.
45:07
Útočnou akci Šumperka zastavuje odpískaný ofsajd.
44:44
Němec přenechal puk Štumpfovi, ten svoji střelou nechal vyniknout lapačku Daniela Zelenky.
44:01
Máme tu další zakázané uvolnění v krátké době v podání hostů. Ti stále nemohou vystřídat i když by to už nutně potřebovali.
43:29
Zakázané uvolnění AZetu.
43:20
Vrdlovcův pokus končí na betonech Petra Matouška.
41:21
Sztefek se snažil položit Zelenku na led, to se mu ovšem nepovedlo domácí gólman pevně přitiskl beton ke své tyči a znemožnil tak Sztefkovi poslat kotouč za jeho záda.
41:21
Sztefek jel sám na bránu a byl faulovaný, rozhodčí nařídil trestné střílení.
40:55
Sedlák přenechal puk Fořtovi, ten střelou tahem orazítkoval betony Matouška.
40:40
Nepřesná rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění.
40:15
Zelenkovu pozornost prověřil střelou z prostoru mezi kruhy Roman Maliník.
40:01
Další třetina začne přibližně v 18:41.
Tak jako první třetina tak i ta druhá končí výsledkem 2:1. Nejprve dokázal v dvaadvacáté minutě poslat domácí do dvoubrankového vedení Tomáš Drtil, o šest minut později snížil na 2:3 Petr Kanko. Čtvrtou branku pak draci dokázali vsítit v čtyřiatřicáté minutě a to když puk za Matouškova záda dopravil Daniel Vrdlovec.
40:00
39:30
Domácí drží puk na svých holích a nikam se s ním neženou.
39:02
Milfait posílal puk naslepo před bránu, tam ještě Matouška dokázal ohrozit Tomáš Fořt.
38:40
Fořtovi nevyšla jeho stahovačka, k puku se tak dostávají hosté.
38:05
Zakázané uvolnění hostů.
37:02
Puk už je v skrumáži těl moc dlouho, rozhodčí hru přerušuje. Vhazuje se před Zelenkou.
36:52
Hráči svádí boj o puk u mantinelu.
36:11
Zelenka zasahoval betony proti střele Petra Kanka.
35:45
Odražený puk se dostal na hůl Davida Roupce, který pálil ihned z první. Matoušek si proti jeho střele vyjel hodně z brány a puk zneškodnil svými betony.
34:36
Obě mužstva hrají v plném počtu.
33:49
Tomáš Fořt posílal střílenou nahrávku na bránu, tam se u pravé tyče zjevil nikým nehlídaný DANIEL VRDLOVEC, který tuto střelu dokázal následně usměrnit do sítě hostujícího gólmana. Asistence: Tomáš Fořt, Tomáše Sedlák.
33:28
Útočnou akci AZetu zastavuje odpískaný ofsajd.
33:03
Štumpfova střela si to namířila do lapačky Daniela Zelenky.
32:35
Martin Mazanec (HAV) dostává dvě minuty za hrubost. Tomáš Drtil (SUM) si také jede odpykat dvouminutový trest – hrubost.
32:35
Drtil poslal pěknou přihrávku na Půlpána, ten svou střelou nechal vyniknout Matouškovu lapačku.
31:51
Z prostoru mezi kruhy se ke střele dostal Korím, jeho pokus si to ovšem mezi tři tyče nenamířil.
31:13
Z otočky pálil Maruna, Zelenka byl pozorný a puk schoval pod svou lapačku.
30:33
Fanoušci už zvedali ruce nad hlavu po střele Aleše Holíka, jenže ta se odrazila od horní tyče a spadla přímo na brankovou čáru, odkud ji dokázali do bezpečí uklidit hostující hráči.
29:21
Havířov se teď drží v obranném pásmu Šumperka, ke střele se ale zatím nedostal.
28:55
Daniel Vrdlovec se dostal k odraženému puku a v dobré střelecké pozici trefuje boční síť Matouškovy brány.
27:32
Havířov právě vstřelil branku!
Hosté střílí kontaktní branku na 3:2. Korím poslal puk na PETRA KANKA, který z bezprostřední blízkosti prostřeluje Daniela Zelenku. Asistence: Karol Korím, Martin Mazanec.
27:11
V dobré střelecké pozici se objevil Maruna, jeho pokus byl ale velmi nepřesný.
26:16
Fořt na sebe dokázal navázat dva hráče, poté skvělou přihrávkou našel Vrdlovce, ten v dobré šanci míjí hostující bránu.
25:35
Lenďákova střela tahem byla hodně nepřesná.
24:41
Šumperk teď svým napadáním dokázal obrat Havířov ve vlastním pásmu. Do následného zakončení se poté dostal Tomáš Kaut, Matoušek proti jeho střele zasahoval betony.
22:00
Jan Milfait dokázal vyhrát rychlostní souboj o puk, následně nedokázal proměnit svůj forhendový blafák. jenže Matoušek tento pokus vyrazil přímo na hůl TOMÁŠE DRTILA, který kus černé gumy následně usměrnil pod jeho betony. Asistence: Jan Milfait, Tomáš Fořt.
21:19
Vrdlovcovu rozehrávku hosté vystihli a ihned se vydali směrem do útočného pásma.
20:50
Střela tahem v podání Maruny, Zelenka má puk ve své lapačce.
20:18
Signalizovaný ofsajd, havířovští hráči musí vyklidit útočné pásmo.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:52.
Máme za sebou první třetinu ve které do kabin odcházejí v lepší náladě domácí hráči, kteří vedou 2:1. První gól padl již ve čtvrté minutě, z přesilové hry se trefil David Roupec. Hosté dokázali zásluhou Václava Meidla srovnat ve třinácté minutě. Ovšem o osmnáct vteřin později už se domácí radovali podruhé, puk za záda Matouška dokázal dostat Jan Zdráhal.
20:00
19:50
Zelenka přišel při zákroku o svou masku, rozhodčí si toho ovšem nevšiml a nechal hru pokračovat dál. Domácí gólman i přesto zůstal stát ve své bráně a byl připraven krýt další střely.
19:30
Plášek nahodil puk za hostující bránu tak aby to nebylo zakázané uvolnění, domácí hráči následně střídat.
19:14
Haasova střela končí na hrudi hostujícího gólmana.
18:54
Kaut dokázal obrat Bahounka o puk a ujížděl sám na bránu, jeho forhendový blafák ovšem Matoušek vystihl.
18:23
Pechanec pálil, Zelenka proti jeho střele předvedl skvělý zákrok lapačkou.
17:00
Dobrá akce Havířova na jejímž konci stál Sztefek, ten ovšem trefuje pouze boční sít Zelenkovy klece.
15:41
15:03
Krislovu střelu z modré vyráží domácí gólman do rohu kluziště.
14:19
Šumperk vyhazuje puk a odjíždí rychle střídat.
14:00
Roman Maliník trefuje boční síť Zelenkovy brány.
13:41
Michal Petira (SUM) dostává dvě minuty za podražení.
12:33
Šumperk se ale dostává rychle zpět do vedení. Kaut přihrál puk na modrou JANU ZDRÁHALOVI, který puk poslal k pravé tyčce Matouškovy brány. Asistence: Tomáš Kaut, Jan Milfait.
12:15
Také hosté využívají svou přesilovou hru. Na modré se ke střele napřáhl VÁCLAV MEIDL, tento gól si Daniel Zelenka za svůj rámeček určitě nedá. Puk mu propadl betony a rozvlnil síť až za jeho zády. Asistence: Asistence: Antonín Pechanec, Martin Mazanec.
12:02
Pechanec to zkoušel z velkého úhlu, na Zelenku si ale touto střelou nepřišel.
11:57
Marunova střela z modré byla sražena do ochranné sítě.
11:21
Sztefek nepřesně přihrál a Plášek tak mohl vyvézt puk do bezpečí.
11:01
Tomáš Kaut (SUM) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
10:33
10:26
Daniel Štumpf ujel domácí obraně, mezi kruhy se napřáhl ke střele, ve které se předvedl Daniel Zelenka svým skvělým zákrokem lapačkou.
10:01
Vrdlovec poslal puk na modrou na Sedláka, ten si sním ještě najel do střelecké pozice, aby následně otestoval reflexy Petra Matouška.
09:35
Sedlákova tvrdá střela z modré končí ve výstroji Matouška.
08:59
Jejich rozehrávku ovšem vystihli hráči Havířova, který kus černé gumy ihned vyhazují přes všechny čáry.
08:43
Domácí kombinují v obranném pásmu Havířova.
08:28
Erik Neměc (HAV) vyloučen na dvě minuty za sekání.
07:12
06:13
Mazanec se dlouho chystal ke střele, nakonec dokázal trefit připravené betony Daniela Zelenky.
06:11
Maruna nepřesně přihrával, tuto rozehrávku vystihl Zdráhal, který ihned puk poslal přes všechny čáry. Domácí odjeli střídat.
05:35
Puk v ochranné síti, vhazuje se po pravici domácího brankáře.
05:15
Z modré pálil Lenďák, Zelenka proti němu zasahoval svým pravým betonem.
05:06
Přesilovou hru si zahrají také hosté. Dvě minuty dostává Jiří Půhoný za hákování.
04:38
Puk na domácí střídačce, vhazuje se ve středním pásmu.
03:10
Domácí využívají přesilovou hru a ujímají se tak vedení. Aleš Holík nabil puk na modré DAVIDU ROUPCOVI, který svou střelou propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Aleš Holík, Karel Plášek.
02:52
Havířov se v oslabení vydal do útoku, ten ovšem zastavil odpískaný ofsajd.
02:26
Holíkova střela sražena do rohu kluziště.
02:00
Tvrdá střela Tomáše Brunce orazítkovala betony Petra Matouška.
01:44
Havířov vyhrál buly a puk ihned posílá až za branku Zelenky.
01:42
Za hosty vyloučen Jakub Peslar na dvě minuty za nedovolené bránění.
01:26
Tvrdá střela Krisla minula těsně brankovou konstrukci domácí brány.
01:23
Zakázané uvolnění Šumperka.
00:45
Kanko zpoza branky poslal puk do prostoru mezi kruhy na volného Maliníka, ten v dobré šanci minul Zelenkovu klec.
00:34
Kankovu střelu bekhendem zablokoval Haas.
00:01
Úvodní buly vyhráli hosté, kteří se ihned vydali do útočné třetiny.
00:01

Salith Šumperk: Zelenka (Novák) – Holík, Roupec, Sedlák, Petira, Zdráhal, Drtil, Prokop, Bažant – Haas, Plášek, Půhoný – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Milfait, Kaut, Půlpán – Ostřanský, Hroch

AZ Havířov: Matoušek (Svoboda) – Mazanec, Lenďák, Krisl, Bahounek, Korím, Peslar, Bail – Maruna, Maliník, Kanko – Sztefek, Pechanec, Kalus – Tomi, Němec, Štumpf – Rimmel, Meidl, Kotala – Matějek

Rozhodčí: Šutara – Novák, Hanzlík.
Salith Šumperk
Šumperk se se dvanácti získanými body nachází na úplném dně tabulky. Poslední výhru zaznamenali draci na ledě Třebíče, kde tamější klub dokázali porazit 3:2 po samostatných nájezdech. Poté ale přišla prohra na domácím ledě proti Mostu, který právě touto výhrou odsunul tým z podhůří Jeseníků na poslední místo v tabulce WSM ligy. Šumperk nedokázal bodovat ani v Jihlavě a odkud si navíc odvezl vysokou prohru 7:3.
Produktivitě šumperského týmu vévodí hned dva hráči. Jedenáct kanadských bodů má na svém kontě Tomáš Fořt a Jiří Půhoný.
AZ Havířov
AZet se nachází v tabulce na desáté pozici se ziskem jednadvaceti bodů. Havířovští hokejisté prohráli tři zápasy v řadě, tuto sérii dokázali utnout až doma proti proti Ústí nad Labem, které dokázali zdolat 6:4.
Produktivitu týmu táhne formace Kanko – Maruna – Maliník. Tito tři hráči se nachází na čele týmového bodování. Petr Kanko a Jan Maruna mají na svém kontě třináct kanadských bodů, Roman Maliník má pak o dva body méně.
Dobrý den, vítáme vás u online přenosu 17. kola WSM ligy ve kterém se střetnou týmy Salith Šumperk a AZ Havířov. První vzájemný duel vyšel lépe Šumperku, ten na ledě Havířova dokázal vyhrát vysoko 5:1.
Úvodní buly je naplánováno na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.