Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

Salith Šumperk – Daniel Zelenka.
AZ Havířov – Martin Mazanec.
Šumperk ve třetí třetině zvýšil stav utkání na 4:0 po gólu Marka Haase. Už to vypadalo že Daniel Zelenka udrží čisté konto, o to ovšem přišel minutu před koncem když ho dokázal propálit Daniel Štumpf. Padesát vteřin před koncem si potom domácí gólman vybral svou slabší chvilku a to když mu lehké nahození propadlo nad lapačkou až za jeho záda. Nicméně tři body zůstávají na šumperském ledě po výhře 4:2.
59:25
Havířov právě vstřelil branku!
Teď si vybral Daniel Zelenka svou slabší chvilku. Lehké nahození MARTINA MAZANCE ze středního pásma mu propadlo nad lapačkou až za jeho záda. Asistence: Radim Ostrčil.
58:15
DANIEL ŠTUMPF dostal puk mezi kruhy, odtud vyslal tvrdou střelu, která si to namířila přesně k pravé tyči Zelenkovi brány. Asistence: Zdeněk Okál, Antonín Pechanec.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:47
Zdráhalova střela tahem se k hostující bráně nedostala.
57:20
Toho se ale následně dopustili hosté, vhazuje se po levici Laca.
57:12
Vrdlovec protečoval kotouč do útočného pásma tak aby to nebylo zakázané uvolnění.
56:43
Odpískáno zakázané uvolnění Šumperka, vhazuje se po pravici Zelenky.
56:33
Z modré pálil Štencel, Zelenka byl připravený a puk vyrazil betony.
56:11
Šebek vypíchl puk Štencelovi, hosté tak musí opustit útočné pásmo.
55:41
Střela Gřeše končí v lapače Daniela Zelenky.
55:02
Zakázané uvolnění draků.
54:35
Zelenka si zápas dnes užívá. Nyní předvedl nádherný zákrok lapačkou proti střele Hudečka.
53:52
Milfait jel sám na Laca, forhendovým blafákem na něj ale nevyzrál.
53:07
53:05
Kotala nabil puk Sztefkovi, který se nacházel v prostoru mezi kruhy, Zelenka střelu vráží betony.
52:51
Zelenka vyrazil Mazancovu střelu do ochranné sítě.
52:44
Štencelova střela byla sražena mimo tři tyče domácí brány.
52:06
Ke střele se ale nedostali a Šumperk se znovu osvobozuje.
51:40
Havířov kombinuje v obraném pásmu Šumperka...
51:27
Milfait vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
51:07
Aleš Holík (SUM) je vyloučen na dvě minuty za sekání.
49:35
Po Maliníkově střele zacinkala na stadionu tyčka.
49:25
Ostrčilova střela byla sražena vysoko nad domácí bránu.
49:13
Štencel z mezikruží vyslal tvrdou střelu, Zelenka ale dnes odmítá pustit puk za svá záda.
49:03
Půhoný nabil puk Sedlákovi, Laco se štěstím vyráží.
48:06
48:01
Mazancovu střelu chytil Zelenka do lapačky a puk rychle rozehrál na hůl Puziče.
47:30
Bekhendový pokus Maliníka domácí gólman vyráží před sebe, odtud ho do bezpečí vyvezl jeden z domácích hráčů.
47:03
Zelenka drží puk ve své lapačce po střele Kanka.
46:48
Střela Gřeše mířila do boční sítě.
46:38
Zakázané uvolnění Šumperka.
46:08
Sedláček se natlačil s pukem před bránu, dál už se kus černé gumy nedostal. Zelenka se dokázal roztáhnou přes celou bránu a zamezit tak ve skórování.
46:03
Z bezprostřední blízkosti pálil Kotala, domácí gólman vzdoroval u této střele.
45:55
Kotala nabil puk Korímovi, jeho střelu Zelenka vyráží.
45:29
Střela Davida Bahounka z modré mířila na Zelenku, ten ji schoval do své lapačky.
44:38
Draci právě vstřelili branku!
Šumperk využívá přesilovou hru. Jan Kolář poslal kotouč na MARKA HAASE a ten již dnes počtvrté rozvlnil síť za zády Marka Laca. Asistence: Jan Kolář, Jan Zdráhal.
44:20
Jan Hudeček (HAV) vyfasoval dvě minuty za vražení na hrazení a dvě plus dvě minuty za hrubost. Aleš Holík (SUM) si jede odsedět dvě plus dvě minuty taktéž za hrubost.
44:20
Aleš Holík a Jan Hudeček se pustili do pěstního souboje.
44:05
Kotala se nadvakrát snažil poslat kotouč za Zelenku, domácí gólman ale stále zůstává nepřekonaný.
43:58
Kolář nepřesně přihrával, u puku jsou hosté.
43:28
Půhoný se snažil poslat kotouč před bránou na Haase, Krisl byl ale pozorný a jeho úmysl vystihl.
42:59
Kankova střela vypadla Zelenkovi z výstroje, toho si ale domácí gólman včas všiml a puk poslal následně do bezpečí.
42:20
Holík s pukem za vlastní bránou, obě mužstva zatím střídají.
41:29
Zelenka má puk v lapačce po střele Sedláčka.
41:00
Střela Maliníka skončila pod betony Zelenky.
40:38
Puk se dotkl konstrukce nad ledem, hra je přerušena.
40:16
Puk mezi diváky vhazuje se ve středním pásmu.
40:01
Další třetina začne přibližně v 18:32.
Skončila nám druhá třetina dnešního zápasu. Šumperk dokázal v třiatřicáté minutě navýšit stav utkání na 3:0, Šebek krásnou přihrávkou poslal do samostatného úniku Davida Juríka, který svou bekhendovou kličkou nedal Lacovi šanci. Hosté měli minutu před koncem možnost snížit stav utkání, rozhodčí totiž po faulu Sedláka na Sztefka nařídil trestné střílení. To ovšem hostující hráč nedokázal proměnit. Do kabin tedy odcházíme za stavu 3:0.
40:00
39:10
Sztefek se snažil poslat kotouč pod betony Zelenky, ten je ovšem včas scvakl k sobě.
39:10
Sedlák podrazil Sztefka a rozhodčí nařizuje trestné střílení.
38:30
Souboj o puk u mantinelu mezi Mazancem a Šebkem, vítězněji ze souboje vyšel domácí hráč.
38:00
Zakázané uvolnění Havířova, vhazuje se po levici Laca.
37:45
Štencel s pukem za vlastní bránou, obě mužstva zatím posílají na led čerstvé síly.
37:15
Haasovu střelu vyrazil Laco betony.
36:55
Sztefek poslal kotouč na Krisla, jeho střelu tahem drží Zelenka ve své výstroji.
35:55
Šumperk se teď chvíli držel v obraném pásmu Havířova, ke střele se ovšem nedostali.
35:18
Hosté ale u kotouče zůstali, jenže jejich útočnou akci zastavil ofsajd.
35:16
Ostřanský vystihl rozehrávku Koríma.
34:20
Sztefkova střela na Zelenku nemířila.
32:02
David Šebek krásnou přihrávkou poslal DAVIDA JURÍKA do samostatného úniku, ten si krásnou bekhendovou kličkou položil Laca na led a poté mu kotouč poslal pod jeho horní tyč. Asistence: David Šebek.
31:39
Šebek mohl jet do dobré šance, puk mu však v poslední chvíli přeskočil hokejku.
30:55
Mazanec má puk na své holi, obě mužstva zatím střídají.
30:19
Haas to zkusil ze středního pásma, Laco zasahovat nemusel.
29:28
Vrdlovec vystihl rozehrávku Hudečka, Havířov ale kotouč vybojoval rychle zpět.
28:59
Šimun nepřesně přihrál, hosté se tak dostávají ke kotouči.
28:20
28:10
Hostům se přesilovka nepodařila, Zelenka v ní neměl příliš moc práce.
27:20
Střela Pechance byla nepřesná.
26:39
Šumperk vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
26:20
Tomáš Brunec (SUM) dostává dvě minuty za podražení.
25:28
Pechanec nabil puk Sztefkovi, ten se nedokázal trefit do prostoru mezi třemi tyčemi.
25:01
24:55
Nádherný zákrok lapačkou teď předvedl Marek Laco proti střele Půhoného.
24:45
Havířov vyhazuje puk a odjíždí rychle střídat.
24:05
Sedlákova tvrdá střela z modré končí těsně vedle levé tyčky Laca.
23:51
Havířov vyhazuje kotouč až za bránu Zelenky.
23:13
Sztefek se mohl dostat do dobré šance, v tom mu ale zamezil Holík.
23:01
Lukáš Bednář (HAV) si jede odpykat dvě minuty za hákování.
22:25
Holíkovu střelu srazil mimo tři tyče Sedláček.
21:48
Matějek se nebezpečně prokličkoval až před bránu Zelenky, tam mu ale ve střele zamezil jeden z domácích hráčů.
21:13
Kolářova tvrdá střela z modré končí těsně nad hostující svatyní.
20:48
Fořt obkroužil s pukem bránu a poté ho poslal na Laca, ten kus černé gumy drží pod svými betony.
20:38
Holíkovo nahození ze středního pásma Laco vyráží do rohu kluziště.
20:10
Prokop po buly vlétl do obraného pásma Havířova, s pukem tam toho ale moc nevymyslel.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:46.
Je za námi úvodní třetina. Hosté v ni byli po celou dobu aktivnějším mužstvem. Jenže jako první se z branky radoval Šumperk, který skóre otevřel v šestnácté minutě a to když síť za zády Laca dokázal rozvlnit Eduard Šimun. O minutu později již domácí podruhé zvedali ruce nad hlavy, to se dokázal trefit Tomáš Fořt. Do kabin odcházíme tedy za stavu 2:0.
20:00
19:34
Prokop s Holíkem si vyměňují kotouč, třetina už se dohraje bez nějaké velké šance.
18:43
16:24
A Šumperk už svému soupeři odskakuje na rozdíl dvou branek. Jan Milfait poslal puk na TOMÁŠE FOŘTA, který tvrdou střelou z mezikruží nedal Lacovi žádnou šanci. Asistence: Jan Milfait, Daniel Vrdlovec.
15:52
EDUARD ŠIMUN si s pukem vyjel před hostující bránu a následnou střelou dokázal puk poslat mezi levou tyčku a beton Marka Laca. Asistence: Tomáš Sedlák, Tomáš Brunec.
15:16
Ostrčil nahodil puk ze středního pásma na Zelenku,ten jej vyrazil do rohu kluziště.
14:45
Bednář pálil z ostrého úhlu, Zelenka má puk pod svou lapačkou.
14:32
Kotalova střela končí na betonech Zelenky.
14:01
Kolář počkal s pukem na modré, následně ho přihrál najíždějícímu Drtilovi, ten svou následnou střelu těsně minul Lacovu bránu.
13:45
Mazancův pokus se otřel o boční sítˇ domácí brány.
13:10
Puk v hloučku těl u mantinelu, rozhodčí nakonec přerušuje hru a nařizuje vhazování ve středním pásmu.
12:58
Maliníkovu střelu vyráží domácí gólman svými betony.
12:38
Pechanec poslal kotouč na Sztefka, jeho střelu nedokázal Zelenka udržet ve své lapačce a draci následně vyhazují kotouč na další zakázané uvolnění.
12:09
Zakázané uvolnění Šumperka, hra se stěhuje zpět před Zelenku.
11:51
Kotalovo nahození si zpracoval Zelenka na svoji hůl a puk následně rozehrál na Holíka.
11:13
Šebek nabil puk Bažantovi, jeho střela ale postrádala razanci.
10:23
Mazancovo nahození vyklepal Zelenka rychle ze své lapačky a kotouč rozehrál na hole svých spoluhráčů.
10:06
Kolář svou bruslí zastavil střelu Zdeňka Okála.
09:51
09:42
Střelu Antonína Pechance drží Zelenka ve své výstroji.
09:36
Kolář dlouho kličkoval s pukem až o něj nakonec přišel.
08:48
Kotala pálil z mezikruží, Zelenka byl připraven a puk vyrazil.
08:11
Drtil nahodil puk za bránu Laca, jeho spoluhráči zatím odjeli střídat.
07:58
Brunec poslal kotouč až na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Zelenky.
07:16
Mazancova střela letěla těsně nad bránu Daniela Zelenky.
06:32
Nebezpečná střela Kanka, ta jen o pár centimetrů minula domácí svatyni.
06:20
Sztefek vyslal střelu na domácího gólmana ten ji vyrazil na hůl Pechance a musel tak čelit dalším dorážkám.
05:59
05:43
V oslabení ohrozil Zelenkovu bránu Štumpf, jeho střela se odrazila od horní tyče do ochranné sítě.
05:05
Puk na střídačce Havířova, vhazovat se bude v obraném pásmu AZetu.
04:59
Zdráhalovu střelu srazil Kanko do ochranné sítě.
04:32
Havířov vyhazuje puk až za Zelenkovu bránu a odjíždí střídat.
04:06
Sedlákovu střelu vyráží Laco betony.
03:59
Jan Štencel (HAV) dostává dvě minuty za podražení.
03:45
Zdráhalova střela tahem z modré Laca neohrozila.
03:13
Holík se s pukem prokličkoval až do útočného pásma, tam ale o něj vzápětí rychle přišel.
02:36
Hudeček posílal z otočky puk před bránu, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
02:10
Hroch nedokázal zpracovat přihrávku od Sedláka a hosté se tak ujímají kotouče.
01:19
Po buly se puk dostal na modrou na Ostrčila, jeho střelu nejprve vyrazil Zelenka nad sebe, ale následně ji ukryl do své lapačky.
01:17
Maliník poslal přihrávku mezi kruhy na Kanka, jeho střela zamířila do hrudi šumperského gólmana.
00:36
Štumpf zabrzdil přihrávku Prokopa, hosté se ujímají kotouče.
00:02
Vrdlovec vyhrál úvodní buly nad Pechancem, draci se ihned tlačí do útočného pásma.
00:01
Hráči obou celků již nastoupili na led, utkání za malou chvíli začne.

Salith Šumperk: Zelenka (Svoboda) – Prokop, Holík, Zdráhal, Sedlák, Puzič, Drtil, Bažant – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Haas, Půhoný, Kolář – Ostřanský, Šebek, Jurík – Brunec, Šimun, Hroch

AZ Havířov: Laco (Turšner) – Krisl, Bahounek, Korím, Štencel, Mazanec, Ostrčil, Lenďák – Sztefek, Pechanec, Štumpf – Okál, Maliník, Kanko – Gřeš, Sedláček, Matějek – Bednář, Hudeček, Kotala

Rozhodčí: Kika – Barteček, Poruba.
Salith Šumperk
Šumperk se po středečním zápase dokázal opět odpoutat od posledního místa, to teď obklopuje Most, který na draky ztrácí dva body. Svěřenci Milana Mazance si z posledních pěti zápasů připsali na své konto tři výhry a dvě prohry. Naposledy si dokázali poradit s Jihlavskou Duklou, kterou na svém ledě dokázali porazit velkým rozdílem 6:2. Jihlavě touto výhrou draci přetrhli sérii jedenácti výher v řadě.
Nejproduktivnějším hráčem Šumperka je Tomáš Fořt, ten má za jedenáct branek a čtrnáct asistencí na svém kontě již pětadvacet kanadských bodů.
AZ Havířov.
Havířov se nachází v tabulce na devátém místě se ziskem čtyřiceti jedna bodů, na osmé Litoměřice ztrácí dva body. Azet si z posledních pěti zápasů připsal na své konto tři prohry, dvakrát se pak mohl radovat z vítězství. Naposledy svěřenci Štefana Mikeše dokázali porazit na venkovním ledě Ústí nad Labem poměrem 5:6.
Nejproduktivnějším mužem moravskoslezského celku je Peter Kanko, ten do sítě soupeřů nasázel již šestnáct branek a na dalších deseti se pak podílel asistencí.
Šumperku se v letošní sezóně proti Havířovu daří. První vzájemný zápas se hrál na ledě moravskoslezského celku, draci v něm svého rivala dokázali udolat 1:5. Druhý zápas se odehrál na půdě Šumperka, ten se znovu mohl radoval z výhry, tentokrát svého soupeře porazil 5:2.
Přeji Vám hezký sobotní podvečer. Dnes se v rámci 30. kola WSM ligy mezi sebou utkají celky Salith Šumperk a AZ Havířov. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.