Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

Salith Šumperk – Jan Milfait
HC Slavia Praha – Alexandr Hylák
Hosté ve třetí třetině přidali do sítě draků dvě branky, o které se postaral Zdeněk Bahenský a Jaroslav Markovič a rozhodli tak o tom že všechny body poputují do Prahy. Konečný stav utkání je tedy 1:4.
59:50
Střela Sedláka končí těsně vedle levé tyči Hylákovy brány.
59:42
Miloslav Čermák (SLA) odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl.
59:42
Aleš Holík byl zasažen holí do obličeje, rozhodčí bude vylučovat.
57:55
Kašpařík to zkusil ihned po buly, Svoboda byl připravený a puk schoval do své výstroje.
57:45
Šafránkova střela končí v lapačce Miroslava Svobody.
57:15
Zakázané uvolnění Šumperka.
57:10
Střelu Markoviče chytil Svoboda do lapačky, puk následně rychle rozehrál na hole svých spoluhráčů.
57:01
Zdráhal teď krásnou přihrávkou našel Sedláka na modré, jeho dělovka orazítkovala betony Alexandra Hyláka.
56:31
Gewiese byl obrán o puk, Slavia rozjíždí útočnou akci.
56:05
Střela Marka Haase skončila na hrudi hostujícího strážce svatyně.
55:45
Tejral přihrával na Kašpaříka, tomu ovšem sjel puk z hokejky.
55:31
Z ostrého úhlu to zkusil Vrdlovec, Hylák byl pozorný a kotouč schoval do své lapačky.
55:02
Puzič se dostal do dobré šance, jeho střelu ovšem schoval hostující brankář do své lapačky.
53:38
Pavlin nahodil ze středního pásma puk na Svobodu, ten jej raději podržel ve své lapačce.
53:04
Puk v lapačce Hyláka, hra je přerušena.
52:48
Vas přihrál puk na Markoviče, proti jeho střele se skvěle vytáhl Miroslav Svoboda, který se rychle dokázal přemístit.
51:44
Kotouč na střídačce hostů, vhazovat se bude ve středním pásmu.
51:40
51:00
Hosté vyhazují kotouč a odjíždí střídat.
50:37
Zráhalovu střelu z modré vytěsnil hostující gólman svým ramenem.
50:08
Jenže kotouč se dostal na hůl Aleše Holíka, který jej posílá na Alexandra Hyláka, ten kus černé gumy drží pod svými betony.
50:05
Drtilova střela končí na prvním bránícím hráči.
49:37
Žiga Pavlin (SLA) vyfasoval od rozhodčího dvě minuty za držení protihráče.
49:20
Holík se dostal k odražené střele, jeho dělovka skončila nad bránou Hyláka.
49:10
Holík vystihl rozehrávku Čermáka a zabránil tak nebezpečné šanci hostů.
48:50
David Hruška pálil z otočky, Svoboda byl připraven a puk schoval do lapačky.
48:17
Fořt nepřesně přihrával, hosté se tak ujímají kotouče.
48:05
Další střela hostů, Svoboda nyní vytěsnil puk do ochranné sítě.
47:56
Kašpaříkovu střelu vyrazil domácí brankář svými betony.
47:35
47:26
Markovič poslal puk před bránu na Vase, jeho pokus letěl jen těsně vedle pravé tyče.
47:05
Draci se vysvobozují a odjžídí střídat.
46:10
Čermákova střela z velkého úhlu končí na boční síti Svobodovy brány.
45:57
Sedlákovi se podařilo vyhodit kotouč, domácí hráči odjíždí rychle střídat.
45:35
Jan Milfait (SUM) si jede odpykat dvě minuty za podražení.
44:57
Zakázané uvolnění Slávie, vhazuje se po pravici Hyláka.
44:41
Postavení slávistického útočícího hráče v brankovišti, hra je vykázaná do středního pásma.
42:57
Slavia právě vstřelila branku!
Takhle si Šumperk začátek třetí třetiny určitě nepředstavoval. JAROSLAV MARKOVIČ umisťuje puk přesně k pravé tyči Svobodovy brány a zvyšuje tak již na 1:4 pro hosty. Bez Asistence.
41:34
V bráně Šumperka došlo ke střídání brankáčů. Daniela Zelenku mezi tyčemi nahradil Miroslav Svoboda.
41:34
Hosté zvyšují svůj náskok. Petr Tejral poslal puk na hůl ZDEŇKA BAHENSKÉHO, který jej dokázal přesně umístit pod betony Daniela Zelenky. Asistence: Petr Tejral.
41:06
Střela Milana Hrušky šla nad domácí bránu.
40:45
Střelu Markoviče vyrazil Zelenka před sebe.
40:03
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:43.
Šumperk se hned v úvodu druhé třetiny dostal do vedení po gólu Tomáše Fořta. V devětadvacáté minutě byl Čermák faulouvaný a rozhodčí nařídil trestné střílení. Hostující hráč tento nájezd dokázal proměnit střelou pod betony Daniela Zelenky. O tři minuty později se již hosté radovali podruhé. Puk za záda domácího gólmana dokázal dostat David Šafránek. Do kabin tak odcházíme za stavu 2:1 pro Slávii.
40:00
39:52
Knot pálil z prostoru od pravého kruhu, Zelenka byl pozorný a ukryl puk do své výstroje.
39:05
Hosté kombinují v útočném pásmu ...
38:54
Robinson poslal kotouč před Zelenku, odtud ho ale do bezpečí dokázal odpravit Sedlák.
38:03
Ivan Puzič (SUM) si jede odpykat dvě minuty za sekání.
38:03
Zelenka má puk ve výstroji po střele Šafránka.
37:52
Zakázané uvolnění Šumperka, vhazuje se po levici Zelenky.
37:16
Střela Aleše Staňka končí na hrudi Hyláka.
37:10
Rozhodčí signalizuje ofsajd, Šumperk musí vyklidit útočné pásmo.
36:38
Hosté vyhodili kotouč do střeedního pásma, obě mužstva zatím odjeli střídat.
35:45
Hruškovo nahození ze středního pásma si ponechal Zelenka ve své lapačce.
35:23
35:20
Sedlákova střela z modré mířila pouze do vlastního spoluhráče.
35:06
Zdráhalovu střelu zastavil vlastním tělem Ronald Knot.
34:05
Tomáš Fořt trefil boční síť Hylákovy brány.
33:35
Robinson na ledě, Slavia je ve čtyřech.
33:23
Zdeněk Bahenský (SLA) si jede odypakt dvě minuty za podražení.
33:04
Sedlák nahazoval puk z modré před bránu, tam ho ještě dokázal tečovat Marek Haas. Naštěstí pro Slávii mířil kus černé gumy mimo tři tyče.
31:43
Obrovskou šanci měl David Šafránek, po jeho střele zacinkala horní tyč domácí brány.
31:35
Nathan Robinson (SLA) dostává dvě minuty za sekání.
31:09
Hosté otáčí vývoj utkání. David Hruška poslal kotouč na DAVIDA ŠAFRÁNKA, ten si s ním dokázal vyjet před domácí bránu a přesně ho usměrnit pod vyrážečku Daniela Zelenky. Asistence: David Hruška.
29:55
Robinsonova střela zaplula až do lapačky domácího brankáře.
29:45
Robinson posílal kotouč před domácího brankáře, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, který by puk dokázal nasměrovat na domácí bránu.
29:20
Zelenka zastavuje nahození hostů a kotouč rozehrává na hole svých spoluhráčů.
28:48
MILOSLAV ČERMÁK svůj nájezd dokázal proměnit střelou mezi Zelenkovy betony.
28:48
Miloslav Čermák jel sám na Zelenku a byl při tom hákovaný. Rozhodčí nařizuje trestné střílení.
28:31
Staněk si dokázal vybruslit před Hyláka, jeho následná střela skončila na rameni hostujícího gólmana.
Marek Haas byl obklíčen několika Slávisty ale i tak se dostal ke střele. Jeho bekhend ovšem postrádal razanci.
27:21
Puk znovu v hledišti, vhazování ve středním pásmu si tak zopakujeme.
27:15
Puk mezi diváky, rozhodčí nařídil vhazování ve středním pásmu.
27:02
Nepřesná rozehrávka pražanů končí na zakázaném uvolnění.
26:52
Střela Davida Hrušky vypadla Zelenkovi z lapačky, hosté se ale k dorážce nedostali.
26:09
25:59
Puk v ochranné síti, vhazuje se před Zelenkou.
25:50
Zelenka si připisuje úspěšný zákrok lapačkou po střele Žiga Pavlina.
25:38
Draci teď dobře napadali rozehrávku hostů, těm se až nyní povedlo dostat do útočného pásma.
24:55
Šumperk posílá kotouč až za Hyláka a odjížíd rychle střídat.
24:40
Krstev nabil puk Hruškovi, ten nedokázal kotouč ale ideálně trefit.
24:07
Jan Zdráhal (SUM) si jede odpykat dvě minuty za podražení.
24:02
Holíkova střela z modré byla přizvednuta do ochranné sítě.
23:57
Zakázané uvolnění Slávie, vahzuje se po levici Hyláka.
23:22
23:10
Žiga Pavlin pálil z modré, Zelenkovi vypadl kotouč z výstroje, následnou dorážku slávistů už ale dokázal schovat pod svou lapačku.
22:38
Až teď se šumperským hráčům povedlo dostat puk do bezpečí.
22:20
Krstevovo nahození z modré skončila na domácím hráči, ten ovšem puk nedokázal vyhodit.
22:00
Šumperk vyhazuje kotouč do středního pásma.
21:29
Marek Haas (SUM) dvě minuty podražení.
20:26
Draci právě vstřelili branku!
Jan Milfait poslal přesnou přihrávku na TOMÁŠE FOŘTA, ten poté dokázal puk umístit přesně k levé tyčce Alexandra Hyláka. Asistence: Jan Milfait.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:46.
Je za námi první třetina dnešního utkání. Pražané byli po celou dobu aktivnějším mužstvem na ledě, Daniel Zelenka ovšem předvádí v bráně jisté zákroky a drží tak zatím bezbrankový stav.
20:00
19:46
Drtil drží puk na své holi, Šumperk se ještě pokusí o rychlý útok.
19:20
Knotova střela z modré šla vysoko nad bránu Daniela Zelenky.
19:16
18:46
Šumperk vyhazuje puk přes všechny čáry a odjíždí střídat.
18:15
Slavia je kompletní, začíná její zkrácená přesilová hra.
18:05
Střelu Davida Hrušky srazil Sedlák mimo tři tyče.
17:17
Poměr sil na ledě se vyrovná. Aleš Holík (SUM) dostává dvě minuty za podražení.
17:05
Vrdlovec se dostal k puku, jeho střelu Hylák vyráží betony.
16:45
Šumperk kombinuje v obranném pásmu Slavie...
16:12
Angel Krstev (SLA) vyfasoval od rozhodčího dvě minuty za hákování.
15:58
Čermákova střela tahem se otřela o boční síťku domácí brány.
15:16
Andrlík pálil ze středního pásma nepřesně.
14:55
Hosté se dlouho drželi v obraném pásmu Šumperka, hru nakonec přerušuje Daniel Zelenka, který drží puk pod svou lapačkou.
13:57
13:38
Z bezprostřdní blízkosti pálil Robinson, Zelenka zasahoval svým pravým betonem.
13:20
Z modré pálil Milan Hruška, Zelenka měl zakrytý vyhled ale naštěstí pro něj ho puk trefil do hrudi.
12:40
Hruška poslal puk na Čermáka, tomu jeho střelu zablokoval Sedlák.
12:10
Krstevova střela z modré byla nepřesná.
11:57
Jan Zdráhal (SUM) si jede odpykat dvě minuty za napadení.
11:10
Z modré to zkoušel Knot, jeho střela byla sražena ale do rohu kluziště.
10:34
Vasova střela tahem z útočné modré končí v lapačce Daniela Zelenky.
10:10
Zdráhal vyslal z modré střelu na Hyláka, ten ji vyrazil betony.
09:45
Tvrdou střelu z modré vyslal David Hruška, domácí brankář byl pozorný a puk scohval do své výstroje.
09:13
Čermákovu střelu vyráží Zelenka za svoji bránu.
08:50
Markovičova střela skončila na hrudi domácího strážce svatyně.
08:28
Haas nahodil puk na Hyláka ze středního pásma, ten jej ryhle vyklepal ze své lapačky a rozehrál ho na hole svých spoluhráčů.
08:09
Andrlíkova střela byla přizvednuta do ochranné sítě.
07:46
07:38
Obrovská šance Daniela Vrdlovce, k tomu se odrazil kotouč a měl před sebou práznou bránu, kterou ale nedokázal trefit.
07:00
Nebezpečnou střelu vyslal Milan Hruška, domácí gólman drží kus černé gumy ve své výstroji.
06:50
Aleš Holík při své střele zlomil hůl, domácí hráči se rychle musí vracet dozadu.
06:15
Šumperk si nepřesně přihrál, pražané znovu vyhazují kotouč.
05:59
Slavisté vyhazují kotouč přes všechny čáry a odjíždí střídat.
05:44
Zdeněk Bahenský (SLA) dostává dvě minuty za hákování.
05:30
Zelenka odjíždí na střídačku, Šumperku je ponechána výhoda.
04:30
Vas vystihl rozehrávku Sedláka, hosté se tlačí do útoku.
03:45
Aleš Holík obral Šafránka o puk a ihned se vydal do útoku. Jeho střelu zastavil hostující brankář betony.
03:16
Karel Plášek vystihl rozehrávku hostů, Hylák musel být pozorný a puk vyrazit betony.
02:43
Tejral nevyzrál na Puziče, puk se ale odrazil na modrou na Růžičku, který provětral lapačku Daniela Zelenky.
02:10
Z modré pálil Hruška, jeho střelu srazil mimo tři tyče Fořt.
01:50
Puk v ochranné síti, vhazuje se před domácím brankářem.
01:25
Opět se ve střelecké pozici ocitl Čermák, Zelenka zasahoval tentokrát betony.
01:11
Útočnou akci Šumperka zastavuje odpískaný ofsajd.
00:43
Zelenka drží puk v lapačce po střele Robinsona.
00:35
Staňkovi nevyšla klička na útočné modré, hosté se tak ujímají kotouče.
00:21
Daniel Zelenka si připisuje svůj první zákrok po střele Miloslava Čermáka.
00:01
Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.
00:01
Hráči obou celků jsou již na ledě, utkání za malou chvíli začne.

Salith Šumperk: Zelenka (Svoboda) – Zdráhal, Holík, Gewiese, Sedlák, Puzič, Drtil, Bail, Bažant – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Staněk, Plášek, Půhoný – Ostřanský, Šebek, Haas – Prokop, Hroch

HC Slavia Praha: Hylák (Král) – Krstev, Knot, Hruška M., Pavlin, Andrlík, Růžička, Drahorád – Čermák, Šafránek, Hruška D. – Robinson, Vas, Markovič – Bahenský, Kašpařík, Tejral – Ondráček

Rozhodčí: Fiala – Adamec, Poruba.
Salith Šumperk
Šumperk se v tabulce WSM ligy nachází na třinácté pozici se ziskem šestatřiceti bodů. Na dvanácté místo, které nyní obklopují Benátky ztrácí tři body.
Po třech porážkách v řadě dokázali draci zabrat a zvítězit na svém ledě proti celku z Benátek nad Jizerou 2:1 v prodloužení. Hned v dalším zápase zavítali nad led krajského rivala z Prostějova a i tento duel dokázali svěřenci Milana Mazance vyhrát, tentokrát v poměru 3:4 po nájezdech.
Nejproduktivnějším hráčem Šumperka je Tomáš Fořt, který už má na svém kontě třicet kanadských bodů za patnáct branek a stejný počet asistencí
HC Slavia Praha
Svěřenci Milana Razýma se nachází na čtvrté pozici se ziskem třiašedesáti bodů. Na třetí místo, které nyní obklopují České Budějovice ztrácí osm bodů. Pražané se nenachází v nejlepší formě. Z devíti posledních utkání jich hned šest prohráli, třikrát se pak mohli radovat z výhry. Naposledy Slávisté nestačili na svém ledě celku z Ústí nad Labem, kterému podlehli 2:4.
Nejproduktivnějším hráčem pražské Slavie je Miloslav Čermák, ten už na své konto nasbíral šestatřicet bodů za sedmnáct branek a devatenáct asistencí.
Tyto týmy se již v této sezóně dvakrát střetly. Nejdříve zavítala pražská Slavie na led Šumperka. Tento zápas měl jednoznačného vítěze, svěřenci Milana Razýma porazili draky výsledkem 0:6. Ovšem v odvetě se tým z podhůří Jeseníků jen tak lehce nedal. V pražském Edenu dlouho sahal po vítězství, nakonec se však musel spokojit s jedním bodem za prohru 4:5 v prodloužení.
Dobrý den, vítáme Vás u on-line přenosu z 38. kola WSM ligy, ve kterém se mezi sebou střetnou týmy Salith Šumperk a HC Slavia Praha. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.