Viděli jsme krásné utkání, které dospělo až do prodloužení. V nájezdech byli úspěšnější hosté. Kdy za ně proměnil jak Pajič, tak Straka. Za domácí sice dostal puk do branky Dolníček, rozhodčí se však rozhodl jeho nájezd neuznat. Děkuji za pozornost a u dalších zápasů na počtenou.
V samostatných nájezdech zvítězil tým ČEZ Motor České Budějovice.
Autorem vítězné branky je ROK PAJIČ.
Josef Straka rozhoduje. Krásným blafákem překonal Vejmelku. Motor tak vítězí.
Dolníček dostal puk do branky, ale rozhodčí branku neuznávají. Dolníček si dle jejich názoru posunul puk zpátky pod sebe. Ale je to sporné.
Za Motor jel Pajiš, který s přehledem proměňuje.
Jako první jel domácí Holec, který nepřekonal Bláhu.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo. Aktivnější v něm byli o fous domácí, ale do vyložení šance se nedostali. Uvidíme tak po úpravě ledu samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:34
Pekr hledal Šaura, ale ten ani napodruhé nedokázal zakončit.
63:59
Jakub Šaur se dostal do dobré střelecké pozice, puk měl však na bruslích a nedokázal dobře zakončit.
63:00
Vejmelka nyní riskantně vyjel a rozehrál puk, udělal to však dobře a domácí tak zůstávají u puku.
62:33
Bláha našel puk před brankovištěm a rychle ho ukryl do lapačky.
61:52
A teď opět v útoku Motor.
60:59
Třebíč má nyní puk na hokejkách a snaží se najít si prostor ke střele.
60:13
Erat si po buly vzal puk a snažil se projít do zakončení. Obrana Motoru jej však o puk připravila a Motor jde do útoku.
60:01
Po šedesáti minutách je stav nerozhodný. Třetí třetina už branku nepřinesla a tak po krátké přestávce půjdeme do prodloužení.
60:00
59:03
Utkání směřuje do prodloužení ani jeden z týmu nechce udělat lacinou chybu a tak se hraje hlavně ve středním pásmu.
58:28
Bláha si nyní vyjel pro puk daleko z brankoviště v poklidu to stihl.
58:14
Hra vysokou holí ze strany Třebíče. Buly před Vejmelkou.
57:57
Buly před Bláhou.
57:33
Na ledě se přiostřuje. Po té co rozhodčí přerušili hru i přesto že byl puk ještě před Bláhou volný. Následovala ruční výměna názorů mezi domácími útočníky a obránci Motoru. Ale nejednalo se o nic vážného.
56:56
A po delší době zákrok Bláhy, který našel v lapačce odražený puk.
56:44
Vejmelka si našel puk v nepřehledné situaci před vlastním brankovištěm.
56:35
56:21
Až nyní se hosté dostávají do pásma a vše nakonec musí opět řešit Vejmelka, který podržel puk.
55:58
Motoru už nedaří dostat se do pásma. Třebíč dobře drží modrou čáru.
55:45
Ofsajd Motoru. Ještě 47 sekund přesilovky pro Motor.
55:08
Motor drží pásmo a hledá pozici ke střele. Ta však byla nakonec zblokovaná a puk je až u Bláhy.
54:32
Vyloučen Václav Čejka (TRE) na 2 minuty za sekání.
54:00
Vejmelka si poradil s nenápadným ale o to nebezpečnějším nahozením od modré čáry.
53:16
Přihrávka rukou v podání domácích. Další buly.
53:06
A druhý v pořadí. Ten může hosty mrzet, jelikož by šli do přečíslení, takto se jen vhazuje ve středním pásmu.
52:40
Ofsajd hostů. Buly ve středním pásmu. Vše se chystá na vyvrcholení utkání.
52:17
Kusko nyní obětavě po hlavě skočil do střela od modré a holí jí tečuje mimo hřiště.
51:38
50:50
Jen těsně se nyní Motor nedostal k volnému puku.
49:58
Ani Motoru se přesilovka zatím nedaří. Mají problém usadit se v pásmu.
49:34
Vyloučen Václav Čejka (TRE) na 2 minuty za nedovolené bránění.
49:07
A hosté jsou v pěti. Neproměněná přesilovka a šance předtím možná budou domácí mrzet.
49:02
Ta se však domácím příliš nedaří. Skoro celé dvě minuty sice drželi pásmo, ale žádnou větší šanci si zatím nevypracovali.
47:04
Vyloučen Lukáš Zíb (CEB) a Ondřej Bláha (CEB). Třebíč bude hrát přesilovku 5 na 3.
47:04
Nyní jsme sledovali drtivý tlak domácích. Prvně měl obrovskou šanci Wasserbauer, když jel sám na Bláhu, ale nezakončil, pak se dostal k puku podruhé. Následně bylo signalizováno vyloučení a Třebíč dlouho držela puk a měl řadu střel.
Dnešní utkání sleduje 1740 diváků.
45:25
Zásah domácí střídačky do hry. Buly ve středním pásmu.
44:09
Mucha pálil od modré a Vejmelka měl mnoho starostí, ale dokázal puk dostat do rohu.
43:46
Motor drží puk v útočném pásmu a motá hlavy domácí obraně, tak se nakonec osvobozuje a vyhazuje puk na zakázané uvolnění.
43:03
Puk mimo hřiště a bude následovat buly ve středním pásmu.
42:20
Švihálek dlouho držel puk a hledal lépe postaveného spoluhráče, ale obrana Třebíče měla soupeře dobře rozebrané.
41:47
Miškovský to zkoušel z velkého úhlu a minul.
41:25
Třebíč je aktivnější a Motor pouze vyhazuje na icing.
40:26
Erat se dral za pukem a mohl jít sám na Bláhu, ale těsně na puk nedosáhl.
40:09
Zakázané uvolnění Motoru.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:10.
Ve druhé třetině byla lepší Třebíč. Přidala na pohybu i důrazu. Celá třetina se hrála v rychlém tempu a s minimem přerušení. Horácká Slavie dokázala vyrovnat po zásazích Holce a Erata. O všem tak rozhodne třetí třetina. Zůstaňte s námi.
40:00
39:32
Domácí nyní bojují o puk v útočném pásmu.
39:14
Hosté se snaží o rychlou odpověď, ale Vejmelka je pozorný.
37:49
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Využitá přesilová hra v podání domácích. ROMAN ERAT už měl snadnou pozici, když dorazil puk vyražený Bláhou už do zcela volné klece. Asistence: Jakub Bartoň, Miroslav Holec
37:12
Štindl to zkoušel dobře od modré, ale jeho střela byla tečovaná mimo hřiště.
36:46
Vyloučen Josef Straka (CEB) na 2 minuty za držení protihráče.
36:40
A situace 2 na 1 na straně domácích. Holec zkoušel najít Erata, ale jeho nahrávka byla moc vysoká a Erat ji sice dokázal trefit, ale pouze mimo branku Bláhy.
36:07
Šikova střela od modré nenadělala Bláhovi moc starostí. Buly v útočném pásmu domácích.
35:53
S nahozeným pukem nyní Vejmelka neměl problém. Buly po jeho levici.
35:17
Do přečíslení 2 na 1 šli nyní hosté, ale domácí obránce celou situaci dobruslil a zneškodnil nebezpečnou přihrávku.
34:09
Hosté jsou nyní aktivnější, ale kombinace jim mírně vázne z toho důvodu se nedostávají k ohrožení Vejmelky.
33:21
A po dobré otočce pálil Kuchejda, Vejmelka však jeho střelu viděl a ukryl do lapačky.
32:41
Zíb to zkoušel od mantinelu, Vejmelka vyrazil ramenem.
31:49
Rob nyní v situaci tři na tři zakončoval, však přestřelil a Vejmelka nemusel zasahovat.
31:09
Dolníček se málem dostal k odraženému puku po střele od modré, obrana jej však do zakončení nepustila.
30:59
Icing hostů. Nicméně na hřišti se přiostřuje, tvrdou hru hostů nyní pocítil Wasserbauer.
30:01
Kusko se nyní dostal do dobré pozice, volil tvrdou střelu proti které si Bláha vyjel až dva tři metry před brankoviště. Střelu vyrazil a měl pak plné ruce práce s následnou dorážkou, ale jeho obránci mu pomohli a dostali puk ze třetiny.
29:32
Puk mimo hřiště. Buly ve středním pásmu.
28:21
Hned série tří zákroků na hraně v podání Motoru, ale rozhodčí se neodhodlal ani jeden potrestat. Domácí střídačka se zlobí.
27:39
Domácí se ženou za vyrovnáním, ale nesmějí zapomínat na zadní vrátka, hosté nyní dobře drží střední pásmo a čekají na protiútoky.
26:42
Třebíč snižuje. Krásně se dokázal uvolnit MIROSLAV HOLEC a střelou do pravého horního růžku nedal Bláhovi šanci. Asistence: David Dolníček, Roman Erat.
26:30
Až nyní přerušení poté co Bláha přikryl puk.
25:54
Nyní je to více než 6 minut co se hraje bez přerušení, diváci jsou někdy nespokojeni s výkonem rozhodčích, ale nic zásadního jsem neviděl.
24:04
Dobrou kombinaci nyní předvedli Dolníček s Holcem, ale Bláha puk vyrazil a k volnému puku se nikdo z dalších útočníků nedostal.
22:50
Nyní sledujeme dlouhou pasáž bez přerušení a hraje se nahoru dolů, další větší šance však nepřichází ani na jedné straně.
21:59
Krásná akce Motoru a ještě lepší zákrok Vejmelky, který dokázal utěsnit prostor mezi betony a zabránit skoro jistému gólu.
21:15
Role se prohodily a nyní jsou to Horáci, kteří hledají místo k zakončení.
20:25
V úvodu druhé třetině se drží na puku hosté, ale zatím se k vážnější příležitosti nedostali.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:20.
Po první třetině mohou být spokojeni hosté. Hra byla sice víceméně vyrovnaná, ale hosté byli o mnoho efektivnější, kdy dokázali proměnit hned dvě své šance. Naopak domácí ani jednu a stav je tak pro domácí velmi nelichotivý. Podaří se Třebíči ještě obrat nebo už si Motor utkání pohlídá? Na to odpoví další dvě třetiny. Zůstaňte s námi.
20:00
19:46
Nahození od modré bylo tečované a puk tak končí v síti za brankou.
19:31
A v zápětí druhý v pořadí. Pekr neudržel modrou čáru.
19:22
Ofsajd v podání domácích.
18:39
Raška v dobré pozici před Bláhou zkoušel z bekendu zvednou puk, ale trefil jen konstrukci branky.
18:15
V přesilovce měl paradoxně více práce Vejmelka než Bláha, když hosté se na konci oslabení dostali do šance, ale jejich pokus šel vedle.
18:10
17:26
Kombinace domácích v útočném pásmu vázne a hosté tak vyhazují.
16:08
Vyloučen Ladislav Marek (CEB) na 2 minuty za zdržování hry.
15:57
České Budějovice právě vstřelily branku!
Zmatku po buly dokázal využít MICHAL ŠVIHÁLEK, který se dostal k puku a poslal jej přesně k pravé tyči Vejmelkovi branky. Asistence: Jakub Babka, Josef Mikyska.
15:38
Pekr nyní ve velmi dobré pozici, dostal krásnou nahrávku, ale fantastický Bláha se stihl přesunout a betonem jeho pokus vyrazil.
15:21
Obě mužstva v plném počtu.
14:46
Na puku se nyní drží Motor a kombinuje v útočném pásmu, nakonec z toho byla sražená střela.
13:43
Erat šel nyní jeden na jednoho, ale nedokázal se zbavit obránce hostů a do zakončení se tak nedostal.
13:17
Nyní kuriózní situace, obě mužstva hrála dle rozhodčích v šesti. Bude se tak pokračovat pro změnu ve čtyřech. Zvláštní. Na straně hostů odsedí trest Prokeš a na straně domácích Pekr.
13:06
Pekr se málem dostal k odraženému kotouči, ale nedokázal jej zpracovat.
12:19
11:24
A nyní se Motoru nepovedl přechod přes modrou čáru a Třebíč tak znovu vyhazuje.
10:58
Po jedné střele se kterou si Vejmelka poradil domácí dokázali dostat puk do středního pásma.
10:19
Vyloučen Silvester Kusko (TRE) na 2 minuty za hákování.
10:16
Marek se nyní nedostal k přihrávce a domácí následně faulují a budou hrát oslabení.
09:54
Bláha nyní podržel nahození a bude tak následovat buly po jeho pravici.
09:46
Kotouč na střídačce hostů. Buly ve středním pásmu.
08:52
Motor se velmi dobře a poměrně lehce dostává přes střední pásmo a plynou z toho nebezpečné situace pro domácí.
08:14
Raška nyní dobře zavezl puk do útočného pásma a nahrál jej na modrou čáru, kde to zkoušel Bartoň, ale jeho nahození nebylo přesní a hosté vyhodili na zakázané uvolnění.
07:06
Vidíme velmi rychlý a bojovný hokej, hosté jsou však o trochu aktivnější a domácí se stěží dostávají do šancí.
05:59
Mikyska se snažil dostat k přihrávce před branku, obrana domácích jej však dokázala na poslední chvíli zablokovat.
05:30
Ve velmi dobré pozici v mezikruží byl nyní Jan Wasserbauer, jeho střela však šla nad Bláhovu branku.
04:41
Trošku smolná branka pro domácí, ti však na nic nečekají a chtějí odpovědět. Miškovský se však k puku zatím nedostal.
03:30
Střela od modré v podání hostů šla sice dost vedle, ale puk se odrazil od mantinelu přímo na hůl LADISLAVA MARKA a ten už měl lehkou práci dorazit puk do prázdné části branky. Asistence: Jakub Suchánek, Josef Straka.
02:52
Psota bojoval před hostujícím brankářem o puk, ale k zakončení se nedostal.
02:28
Bláha nyní přikryl lehké nahození a bude se tak vhazovat po je pravici.
02:14
Vráblík se nyní dostával do dobré pozice, domácí obrana mu na poslední chvíli dokázala puk odebrat.
01:25
A další nebezpečí před Vejmelkou, ani tentokráte však nemusel zasahovat.
01:14
Nyní následuje zakázané uvolnění domácích. Buly před Vejmelkou.
00:38
Nepříjemná situace však na druhé straně, volný puk před Vejmelkou minul jeden z útočníků Motoru.
00:04
Úvodní buly vyhráli domácí a hned se ženou do útoku,
00:01
Jako první tradičně nastupují hosté, hned v poté je následují domácí a obě mužstva tak jsou již na ledě. Utkání začne za malý moment.
Dobrý hokejový podvečer z Třebíče. Do začátku utkání zbývá zhruba 5 minut, místní hlasatel nyní čte soupisku hostů. Jinak je vše připraveno k zápasu, Motor přijela podpořit poměrně početná skupinka fanoušků, ale ani ti domácí ve hledišti nechybí a tak se dnes dá čekat hlasitá kulisa. Uvidíme kolik diváků nakonec na tribuny dorazí.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Svoboda) – Bartoň "A", Bilčík, Čejka, Štindl, Šaur, Přibyl – Holec, Dolníček "C", Erat "A" – Pekr, Polodna, Kusko – Miškovský, Raška, Šik – Psota, Tomek, Wasserbauer.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Kolmann, Mucha "A", Vráblík, Suchánek, Žovinec, Zíb, Kuchejda – Marek, Chovan, Pajič – Žálčík, Heřman, Straka "C" – Babka, Švihálek, Rob – Prokeš, Mikyska.

Rozhodčí: Bejček – Štofa, Beneš.
SK Horácká Slavia Třebíč
Po nevyrovnaných výkonech v úvodu soutěže se zdá, že Třebíč našla loňskou formu a z posledních pěti utkáních dokázali vybojovat hned 11 bodů, navíc poslední čtyři utkání dokázala vyhrát a to včetně vítězství v Edenu proti Slavii Praha. Třebíč je tak nyní jen o skóre na 6. místě WSM ligy se ziskem 34. bodů.
Bodově Horáky táhne jejich kapitán David Dolníček (9+4), který je také nejlepším střelcem svého klubu. Ovšem i Petr Polodna (9+4) má stejné statistiky, ten však odehrál o dvě utkání více. V posledním utkání se dvě góly předvedl Matěj Pekr (5+5). Z obránců jsou nejčastěji využíváni Rostislav Malena (1+2) a Vlastimil Bilčík (0+4), kteří odvádějí v obraně poctivou a zodpovědnou práci.
V brance je letos zatím jasnou jedničkou Karel Vejmelka (91,75%), který v Třebíčí předvádí parádní výkony.
Sestava SK Horácká Slavia Třebíč v minulém kole:
Vejmelka – Bartoň, Malena, Štindl, Čejka, Přibyl, Bilčík – Miškovský, Dolníček, Erat – Pekr, Polodna, Kusko – Dočekal, Raška, Šik – Psota, Tomek, Wasserbauer.
ČEZ Motor České Budějovice
Při pohledu na tabulku by se mohlo zdát, že Motoru se nedaří tolik jak by si asi sám představoval, aktuálně jej totiž najdeme na 4. pozici s celkovým ziskem 37. bodů. Ale to by bylo jen zdání, Českobudějovičtí totiž museli skousnout hořkou pilku v podobě odečtu 6ti bodů kvůli administrativní chybě. Nebýt tohoto odečtu Motor by jasně vládl tabulce WSM ligy.
Motor táhne stejně jako loni především Josef Straka (13+13), daří se také Martinu Heřmanovi (9+11) a Luboši Robovi (7+13). Z obránců se vyplatí sledovat duo Roman Vráblík (4+9), Jakub Suchánek (1+8) V brankovišti se pak střídají Ondřej Bláha (93,77%) a David Gába (92,00%).
V posledním kole si Motor doma lehce poradil se Šumperkem, když mu nadělil na cestu rovných sedm branek.
Sestava ČEZ Motor České Budějovice v minulém kole:
Bláha – Mucha, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Zíb, Žovinec – Babka, Pajič, Chovan – Marek, Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Švihálek – Kuchejda, Mikyska, Prokeš.
WSM liga po přestávce pokračuje v rychlém tempu a hráče tak čeká druhý zápas ve třech dnech a ve středu na sv. Martina bude pokračovat svým 21. kolem. To proti sobě svede mimo jiné SK Horáckou Slavii Třebíč a ČEZ Motor České Budějovice. První zápas těchto dvou soupeřů vyšel lépe Horákům, když dokázali porazit Motor na jeho hřišti v zápase bohatém na góly v poměru 3:6.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.