To byl infarktový závěr!! Nejprve Prokš netrefil od modré čáry zcela prázdnou branku, když už byl Vejmelka na střídačce a domácí to zkoušeli v šesti. Pak po jedné ze střel se odrazil puk těsně mimo Honzíkovu branku. V úplně poslední vteřině pak na dvakrát pálil jeden z obránců Třebíče, ale jeho střelu zablokovala hostující obrana. Bylo to krásné derby, kterému nic nechybělo. Možná by si domácí minimálně remízu zasloužili, ale to už je hokej. Děkuji za pozornost a u další zápasu HST na počtenou.
59:20
Prázdnou branku teď od modré netrefil hráč Dukly.
58:44
Dva na jednoho šili nyní hráči Dukly, ale Vejmelka střelu vyrazil.
58:07
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
A tak to bude ještě zajímavé. Po nevyzpytatelném odrazu se dostal k puku MATĚJ PEKR a snižuje. Asistence: Roman Erat, David Dolníček.
57:00
Třebíč se sympaticky snaží, ale dochází jí síly i čas.
56:07
Kusko se dostal do solidní šance, ale nezakončil přesně.
55:19
Dukla právě vstřelila branku!
A je asi rozhodnuto. Jihlava to udělala zkušeně. Michal Důras zatáhl puk za branku a poslal krásnou nahrávku na MIHA ŠTEBIHA, který ránou do růžku branky nedal Vejmelkovi šanci. Asistence: Michal Důras, Jakub Flek.
54:20
Hosté se nikam příliš neženou a hlídají si především střední pásmo.
53:38
Třebíč jakoby moc spěchá a proto se jí nedaří rozehrávka což je voda na mlýn hostů.
53:14
Ofsajd Třebíče. Buly ve středním pásmu.
52:27
Ihned po buly to zkoušel Seman. Vejmelka však puk viděl a chytil.
52:00
Třebíč na nic nečeká a jde za dalším vyrovnáním, hosté jsou na ně však připraveni a do větší šance domácí zatím nepouští.
50:59
A Jihlava jde znovu do vedení. K volnému puku před Vejmelkou se dostal DAVID GRÍGER a nezaváhal. Asistence: Filip Seman, Jiří Dobrovolný.
50:07
Za brankou domácích zůstal nyní ležet jeden z domácích borců, už se pomalu a těžce zvedá. Je to Vojtěch Šik a bude snad v pořádku.
48:59
Obraz hry se nyní změnil, více kombinují hosté a jsou v této fázi hry nebezpečnější.
48:25
A další práce pro Vejmelku, tentokráte to byla střela od modré, kterou dokázal udržet na chráničích a nedal tak možnost k dorážce.
47:50
Těžkou situaci nyní musel opět řešit Vejmelka, když se ze skrumáže těl před ním vyplaval puk, který mohl kdokoliv dorazit. Domácí brankář jej však dokázal včas schovat do lapačky.
47:07
Delší dobu na puku je nyní Dukla a snaží se najít mezeru v domácí obraně.
46:07
Kaláb nebezpečně střílel od modré, jeho střelu Vejmelka vyrážečkou poslal do rohu.
45:27
Nyní puk mezi diváky, kterých tu je dnes opravdu hodně a starají se parádní kulisu dnešnímu derby.
Dnešní utkání sleduje 3650 diváků.
44:48
Zohorna dlouho držel puk a pak se snažil najít spoluhráče, ale Jihlavská obrana jeho záměr vytušila a nahrávku překazila.
43:50
A nyní se Pekr snažil něco vymyslet, ale nakonec přišel o puk.
43:14
Erat, Dolníček, Miškovský nyní motali hlavy hostující obraně, ale Honzík byl pozorný a další puk za své záda nepustil.
42:42
Raško to zkoušel nyní od modré přes obránce ale jeho střela byla zblokovaná a končí vysoko nad brankou v ochranné síti.
41:43
A domácí přesilovku nakonec využívají. Po kombinaci na modré si vzal puk MATĚJ PEKR, udělal pár kroků k bráně a propálil Honzíka. Asistence: Vlastimil Bilčík, Petr Polodna.
40:27
Po chvíli se ale sami dostávají z pásma a musí tak začít od vlastní branky.
40:02
Domácí mají přesilovku a tak se ženou do útoku.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:14.
Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Opět si troufnu tvrdit, že lepším týmem byli domácí, ale nemají dostatečné štěstí a klid v koncovce a tak nedokázali zatím vyrovnat skóre utkání. Dukla hraje zkušeně dobře z obrany a podniká nebezpečné protiútoky, které mohou být pro domácí smrtelné a především skvělý výkon zatím předvádí hostující brankář Honzík. Domácí mají do třetí třetiny výhodu minuty a dvaapadesáti sekund trvající přesilovky. Podaří se domácím vyrovnat a nebo dokonce otočit toto derby a nebo Honzík bude i nadále k nepřekonání a hosté si tak odvezou všechny 3 body? Zůstaňte s námi.
40:00
39:53
Vyloučen Alexander Grebenyuk (JIH) na 2 minuty za sekání.
39:01
Erat se žene za pukem, ale hra je v posledních dvou minutách dost rozevlátá a postrádá přesnost na obou stranách.
38:24
Po teči končí puk mezi diváky. Buly ve středním pásmu.
37:36
Miškovský dobře projel střední pásmo a pak hledal Rašku, tomu však puk o kousek utekl.
37:00
Po boji o puk za brankou Vejmelky, vše řeší gólman domácích přidržením puku v lapačce.
36:11
Nepřehledná situace před Honzíkem, puk se však odrazem dostává až do středního pásma.
35:35
Icing Jihlavy.
35:07
Po trochu divoké mezihře vše končí ofsajdem hostů.
34:49
Až nyní Vejmelka musel řešit nepříjemnou situaci před vlastním brankovištěm, ale zvládl to bravurně.
34:32
Hosté v plném počtu. Ani přesilovka domácích větší šanci nepřinesla.
33:48
Třebíč se sama dostala ven z pásma a musí tak zakládat útok znovu.
32:54
Domácí v plném počtu. A začíná tak jejich přesilovka.
32:28
Vyloučen hráč Jakub Flek (JIH) na 2 minuty za vražení na hrazení. Přesilovka hostů tak končí a bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
31:51
A opět. Předtím však Vejmelka musel řešit jednu nebezpečnou střelu.
31:29
Třebíč nyní vyhazuje až za Honzíkovu bránu.
30:53
Vyloučen Marek Švec (TRE) na 2 minuty + 10 minut za úder do oblasti hlavy. Domácím fanouškům se to pochopitelně nelíbí.
30:37
A nyní se na hřišti mírně jiskří! Po zapískání se tam hráči postrkovali, ale nic vážnějšího.
30:21
A rychlý brejk hostů. Šli 3 na 2, ale nahrávku dokázala obrana domácích zablokovat, ale puk se nebezpečně odrážel k Vejmelkovi, který stačil lapačkou dostat puk mimo nebezpečí. Pak tam ještě schytal nepříjemnou ránu od útočícího hráče Dukly a zůstal chvíli ležet na zemi. Domácí gólman však bude v pořádku.
29:08
Čajka to zkoušel na dvakrát, ale Honzík na poprvé kryl a druhá střela šla nad.
28:40
Psota se dostal s pukem z poza branky, ale jeho střela byla už slabá a Honzík tak opět kryje.
27:45
Zohorna s Raškou se nyní snažili o kombinaci, ale Jihlavská obrana jim puk odebrala.
27:03
Krásný hokej. Raška si vzal puk, udělal pár rychlých kroků, uvolnil se a poslal puk na Honzíka, ten byl opět na místě.
26:06
Seman, ale na druhé straně také ukazuje, že obrana Třebíče se musí mít na pozoru, dostal se před svého obránce a nebezpečně zakončoval. Vejmelka byla na místě.
25:19
Nyní Čejka s Pekrem zkoušeli najít recept na Honzíka, ale také marně. Hostující brankář, nyní hosty drží nad vodou.
24:32
Polodna si počkal za zády Jihlavských obránců a mohl tak jít ze strany sám na Honzíka, volil střelu zápěstím, ale netrefil branku.
24:06
Zakázané uvolnění Třebíče.
23:30
Pekr se krásně zbavil obránce za brankou Dukly, vyjel před Honzíka, ale nedokázal pak už puk zasunout do brány.
23:14
Icing Dukly, buly před Honzíkem.
22:50
A další střela, tentokráte od modré, Honzík opět bezchybný.
22:46
Dolníček v další obrovské šanci, sám před Honzíkem však zaváhal a přestřelil.
22:19
Dukla se nyní zkoušela dostat do útočné třetiny razantním nahozením z vlastního pásma, ale Třebíč puk vybojovala a může do útoku.
21:54
A další ofsajd, tentokrát si modrou čáru nepohlídali hosté.
21:46
Nahození ze středního pásma si Honzík pohlídal.
21:39
Ofsajd Třebíče, buly ve středním pásmu.
21:00
Tyčka zazvonila po dobré střele od modré za Vejmelkou. Domácí gólman toho moc neviděl.
20:28
Úvod druhé třetiny patří zatím hostů. Jsou více na puku a útočí.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:20.
Viděli jsme hezkou a rychlou hru v první třetině. Zhruba po první pětiminutovce začali být aktivnější domácí, kteří si dobrým pohybem vynutili fauly hostů. Více než minutu dlouhou přesilovku 5 na 3 však domácí nedokázali využít, když některé pokusy šli vedle a s dalšími si poradil výborný Honzík. A pak udeřila Dukla, když z nenápadné akce dokázala skórovat a hosté tak vedou. Troufnu si však tvrdit, že aktivnější byli v první třetině domácí. Podaří se jim však prolomit střeleckou smůlu a překovat tak Honzíka v bráně Jihlavy? Zůstaňte s námi.
20:00
18:48
Seman se nyní dobře zabavil domácího obránce a dostal k zakončení ze strany, ale Vejmelka si dobře pohlídal volné místečka v brance a puk vyrazil.
18:17
Nyní to vypadlo, že se bude vylučovat, ale rozhodčí si to asi nakonec rozmysleli, pokračuje se v 5ti na obou stranách. Trošku zmatky.
17:49
Třebíč se snaží o odpověď, ale kombinace nyní mírně vázne a obrana Dukly má tak snadnou práci pokrývat útoky domácích.
15:54
Nedáš dostaneš. Klasické pravidlo platí i tentokrát. Puk se dostal na modrou, obránce Jihlavy vystřelil a puk ještě před Vejmelkou tečoval JAKUB FLEK a posílá tak hosty do vedení. Asistence: Alexander Grebenyuk, Lukáš Anděl.
15:33
Raška se Zohornou se k puku za bránou hostů nedostali a Jihlava tak může zaútočit.
15:01
Další boj o puk v bezprostřední blízkosti Honzíka, ale obrana Jihlavy odolává a Třebíč není schopná dotlačit puk do brány.
13:55
Erat má výborný pohyb a napadá rozehrávku hostů a nyní se málem dostal k puku v nebezpečné pozici.
13:20
Tomek sám před Honzíkem, ale nedává, obrovská šance!!
13:00
Honzík ukryl nahození do lapačky a bude následovat buly v útočném pásmu.
12:43
Raška se nyní zkoušel prosadit proti třem bránícím hráčům Jihlavy, ale neuspěl.
12:17
A nyní icing Třebíče, hosté se ubránili a mohou teď zaútočit.
12:08
11:14
Malena ani Dolníček si na Honzíka nepřišli a Jihlava už je ve čtyřech.
10:28
Malena dvakrát za sebou pálil, ale ani jednou netrefil branku, stejně tak po něm Erat.
10:02
A rychle za sebou druhý faul, tentokrát fauloval Filip Seman (JIH) a Třebíč tak bude hrát 1:16 přesilovku 5 na 3.
09:18
Psota dobře vystihl rozehrávku hostujících beků a šel rychle do útoku, ale nakonec fauloval Alexei Alekseev (JIH), který si tak odpyká 2 minuty za nedovolené bránění.
08:07
Pekr si zkoušel obhodit obránce hostů, ten však jeho úmysl vystihl a může tak podpořit útoku Dukly.
07:36
Už potřetí rychle za sebou přibrzdil hosty v útoku ofsajd.
07:02
Erat zkoušel napadnou rozehrávku hostů, ale ti si poradili a mají puk stále ve své moci.
06:46
Vejmelka měl práci a bude tak následovat buly po jeho levici.
06:39
Ofsajd Jihlavy, buly ve středním pásmu.
06:25
Šaur to dobře zkoušel od modré, ale netrefil a Honzík tak nemusel zasahovat.
06:16
Zakázané uvolnění Jihlavy.
06:04
Hosté nyní také zaútočili a domácí obrana to vyřešila odpalem puku do středního pásma.
05:30
04:54
Erat zkoušel tečovat střílenou nahrávku od Bartoně, ale puk skončil mimo.
04:12
Tentokrát tečovaná střela, který končí vysoko nad bránou hostů.
04:03
To se jim nakonec podařilo, byla z toho nepovedená střela od modré, se kterou si Honzík poradil.
03:40
Úvod přesilovky se zatím domácím nedaří a musí tak hledat znovu cestu do pásma hostů.
03:25
Uvidíme přesilovku Třebíče. Vyloučen Marek Prokš (JIH) na 2 minuty za nedovolené bránění.
02:54
Erat s Dolníčkem teď udělali závar před Honzíkem, který chvíli nevěděl kde má puk, ale nakonec za pomoci obránců se mu jej podařilo přikrýt.
02:38
Tomek se dral za pukem, ale Honzík měl k němu blíže a ukryl jej do lapačky.
02:14
Hned v úvodu se hraje dlouho bez přerušení až nakonec Vejmelka podržel puk a bude tak následovat buly po jeho levici.
01:35
S nahozením puku ze středního pásma si nyní Vejmelka bez problémů poradil.
00:58
Nyní boj o puk za brankou Třebíče, který však lépe zvládli domácí a dostávají tak puk do středního pásma.
00:02
Úvodní buly patří hostům, kteří jdou do útoku.
00:01
A nyní jsou na ledě také domácí hráči, které vítá choreo domácích diváků.
Dobrý podvečer z Třebíče. MANN+HUMMEL aréna už je krásně zaplněná a mnoho diváků ještě stále přichází a tak se dá předpokládat, že na dnešní derby nás čeká opravdu bouřlivá atmosféra.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Svoboda) – Bartoň, Malena "A", Bilčík, Čejka, Přibyl, Šaur – Miškovský, Dolníček "C", Erat "A" – Pekr, Polodna, Kusko – Zohorna, Raška, Šik – Psota, Tomek, Wasserbauer – Švec.

HC Dukla Jihlava: Honzík (Škarek) – Šafář, Štebih, Šimek, Kaláb "A", Zadražil, Grebenyuk, Dobrovolný "C" – Diviš, Seman, Březina – Anděl, Flek, Důras "A" – Jícha, Melenovský, Prokš – Malec, Gríber, Alekseev.

Rozhodčí: Mikula – Adamec, Poruba.
SK Horácká Slavia Třebíč
Také Třebíči se daří. Její vítěznou sérii sice dokázal v posledním domácím zápase přerušit Motor České Budějovice, ale i toto utkání bylo velmi vyrovnané a Motor vyhrál až na nájezdy v poměru 2:3. V posledním kole zajížděly Bílé hvězdy až do dalekého Mostu, ale s přehledem tam získaly 3 body za vítězství 2:6 a střelecky se zápas vydařil Romanu Eratovi, který se vrátil po zranění, už doma proti Motoru a teď v Mostě se prosadil hned dvakrát. Třebíč je nyní na 5. místě WSM ligy s celkovým ziskem 38 bodů.
Co týče produktivity tak nejlepší z týmu jsou Petr Polodna (10+6) a kapitán David Dolníček (9+7). Velmi dobře si také vedou Matěj Pekr (5+7) a Roman Erat (4+7).
Stálice a jistota v brance Třebíče, to je pro letošní sezónu Karel Vejmelka (92,01%).
Sestava SK Horácká Slavia Třebíč v minulém kole: Vejmelka – Malena, Bartoň, Čejka, Štindl, Bilčík, Přibyl, Šik – Erat, Dolníček, Holec – Kusko, Polodna, Pekr – Miškovský, Raška, Zohorna – Wasserbauer, Tomek, Psota.
HC Dukla Jihlava
Dukla má nyní formu jako hrom. Aktuálně drží sérii pěti vítězství a naposledy padla poměrně překvapivě v Přerově, ale to už je poměrně dávno. V posledním kole Dukla doma porazila v divoké přestřelce Kadaň 7:5. Cekově dobré výsledky Jihlavu vynesly až na nynější druhé místo tabulky s celkovým ziskem 44 bodů a jen jeden bod za vedoucí Kladno.
V dresu Dukly letos váli především útočníci Filip Seman (10+10) a Michal Důras (3+15). Mezi obránci pak jihlavské bodování vede třebíčský odchovanec Tomáš Kaláb (3+11), pro něj to bude asi velmi vyhecovaný zápas.
V bráně Dukly se pak pravidelně střídá David Honzík (94,64%) s mladým talentem Jakubem Škarkem (92,10%).
Sestava HC Dukla Jihlava v minulém kole: Honzík – Šafář, Štebih, Šimek, Kaláb, Zadražil, Grebenyuk, Dobrovolný – Diviš, Seman, Tomeček – Anděl, Flek, Důras – Jícha, Melenovský, Prokš – Malec, Gríger, Březina.
WSM liga má na programu 23. kolo, které nám přinese mimo jiných zápasů především derby mezi SK Horácká Slavia Třebíč a HC Dukla Jihlava. A jak se vždycky říká derby nemá favorita a tak se podíváme jak se oběma týmům daří. Dá se také předpokládat, že na derby dorazí velký počet jak domácích tak hostujících diváků a čeká nás bouřlivá atmosféra. Aktuálně dělí oba soupeře v tabulce šest bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.