Třebíči se podařilo něco, v co domácí fanoušci po dvou brankách Zubrů v poslední třetině přestávali doufat. Po vítězném gólu Jakuba Bartoně v prodloužení přetrhli vítěznou sérii hostů, ale předeším získali cenné body. Hráči HC Zubr Přerov v třetí třetině předvedli hru, která se jim vyplatila i v třetině první. Důrazné dohrávání bralo Horácké Slavii vítr z plachet a ztratila tak během pár minut dvou gólový náskok. Nicméně i domácí ukázali, že jim tento styl hry není cizí a zvládli urvat v prodloužení vítězný gól.
Děkujeme za pozornost. Přenos končí. Všem fanouškům prvoligového hokeje přejeme hezký adventní večer.
60:57
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Třebíč vystupňovala tlak. Po sérii povedených přihrávek se ke střele dostal JAKUB BARTOŇ, který od levého kruhu vymetl Slovákovu síť. Asistence: Bez asistence.
60:43
Parádní akci předvedl Matěj Pekr. Prokličkoval až do mezikruží, ale jeho střela šla vedle.
60:17
60:01
Zubři vstoupili do prodloužení v oslabení.
60:01
Protože stav utkání skončil nerozhodně, bude následovat pětiminutové prodloužení.
60:00
59:39
Nervozita domácích jim neumožňuje založit efektivní akci. Zdá se, že stav utkání zůstane nepozměněn a bude prodloužení.
58:23
Po vyhraném buly hosté ihned vyrážejí kupředu a snaží se prosadit. V tom jim však brání obránci domácích.
58:18
Oddechový čas pro domácí.
58:18
Vyloučen Lukáš Chmelíř (PRE) na dvě minuty – držení protihráče.
57:28
Teď se strhla před brankou hostů mela! Třebíčtí se snažili propasírovat puk za záda Slováka. Ten zůstal ve skrumáži hráčů ležet na zemi. Rozhodčí hru přerušili, brankář není zraněn.
57:04
Nahození Přerova likviduje Vejmelka.
56:48
Ihned po vhazování vystřelil Přibyl na brankáře hostů. Ten byl však v pozoru.
56:46
Nahození Třebíče na branku likviduje Slovák svou lapačkou.
55:50
Přerov právě vstřelil branku!
Přerovu se podařilo srovnat stav. TOMÁŠ SÝKORA dostal z poza brány Třebíče přihrávku od Rostislava Šnajnara a ten rozvlnil síť poloprázdné Vejmelkovi brány. Asistence: Rostislav Šnajnar.
54:56
Domácí se dostali do mlínice, ale Zohorna alespoň nachvíli tlak hostů zmenšuje vyvezením puku za bránu hostů.
53:53
Třebíč je pod velkým tlakem. Do rány jednoho z přerovských si lehl Švec. Následně Třebíč vyhazuje puk ze své obranné třetiny.
53:49
Vyloučen Matěj Psota (TRE) na dvě minuty – vysoká hůl.
53:13
Vhazuje se před Vejmelkou.
52:40
Po vhazování Třebíč nahazuje puk za branku hostů. Tam si puk přebrá Zohorna a začíná mela před Slovákem. Hole Třebíče jsou v tuto chvíli kratší.
52:35
Tlak Přerova si teď na Třebíči vynucuje chyby.
52:35
Vyloučen David Dolníček (TRE) dostává osobní trest deset minut za nesportovní chování.
51:40
Dolníček u mantinelu schytal tvrdý atak. Na soupeře se zlobí.
50:59
Dlouhé nahození z obranného pásma Třebíče zachytili hosté a vracejí hru před Vejmelku.
50:36
Následuje ihned další ofsajd Zubrů.
50:30
Ofsajd Přerova.
50:09
Na obou stranách kluziště je vidět výrazná nervozita. Zubři vědí moc dobře, že jim k vyrovnání stačí pouze jediný gól.
49:22
Malé přerušení hry. Rozhodčí si něco vyříkává s trenérem Třebíče.
48:56
Zubři se vracejí k osvědčené hře z první třetiny. Jsou velmi důrazní a důsledně dohrávají puky.
48:30
Vejmelka likviduje tvrdou střelu od modré vyrážečkou.
47:30
Vhazování ve středním pásmu vyhrála Třebíč. Domácí se osvobozují pouze za cenu prostého vyhození puku.
46:07
46:07
Přerovu se podařilo snížit stav utkání. První střela byla zbokována třebíčským hráčem a tím posunul puk k úplně volnému PETROVI MRÁZKOVI, který vstřelil gól do prázdné brány. Asistence: Filip Stoklas.
45:35
Vyloučen Daniel Miškovský (TRE) na dvě minuty – zdržování hry.
45:23
Hosté vyhráli puk a ujíždí k Vejmelkovi. Tam se snaží o důraznou dohrávku, které v této chvíli chybí přesnost.
45:14
Vhazuje se před Slovákem.
45:04
Zohorna najel středem k levému kruhu před Slovákem, ale puk mu sklouzl z hole.
44:23
Zubři se usilovně snaží zvrátit stav utkání. Důrazná třebíčská obrana jim v tom brání.
43:56
Vhazování před Vejmelkou vyhrála Třebíč a vyhazuje puk pryč ze své třetiny.
42:31
42:38
Posunutá brána hostů.
42:23
Zohorna dovezl puk před vystřídaného Slováka, který jeho střelu odrazil a následně dorážel Přibyl, ale gól nepadl.
41:16
Třebíč se snaží najítsi dobrou střeleckou pozici. Dolníček kombinuje s Pekrem, který následně vystřelil na Slováka.
40:31
Vyloučen Vlastimil Dostálek (PRE) na dvě minuty – faul loktem.
40:31
Icing domácích.
40:06
Ihned po vhazování se vhazuje po ofsajdu Třebíče.
40:01
Druhá třetina přinesla fantastický obrat. Horácká Slavia vstoupila na led jako vyměněná. Výrazně zrychlila, přitvrdila a zdůslednila v koncovce. HC Zubr Přerov začal pod zvyšujícím se tlakem chybovat, čehož domácí využili hned čtyřikrát. Rychlost a důslednost v bojích o puk přinesly šance, ale především výsledky. Je třeba vyzvednout Matěje Pekra, který je dnes na hřišti v tom nejlepším slova smyslu viditelný. Třetí třetina začne přibližně v 19:18.
40:00
39:19
Třebíč se nepouští do žádných větších akcí a vyhazuje puky ze své obranné třetiny.
38:37
Kusko sebral puk z modré čáry a vystřelil na Klimeše. Hosté jsou pod tlakem a dělají chyby.
38:04
Kanonáda třebíčských nekončí, od modré pálil Malena, ale Klimešovi se podařilo střelu zneškodnit.
37:53
Roman Erat ukradl puk svému protihráči a najel si před branku Zubrů. Jeho střela však další gól nepřinesla.
37:10
Radim Zohorna se dostal do výborné střelecké pozice. Uprostřed hřiště dostal přihrávku a prokličkoval před brankáře hostů. Vypálil, ale jeho střela minula levou tyč.
35:55
Matěj Pekr opět v akci, na vlastní modré se chopil ztraceného puku a pádil před branku hostů. Klimeš situaci zvládnul.
35:33
Dlouhá přihrávka přes dvě čáry se dostala až na Šťastného, který tvrdě prověřil Vejmelku. Ten jeho střelu zneškodnil a vhazuje se před bránou domácích.
34:57
Třebíč skvěle brání a nepouští přerovské hráče do svého obranného pásma. Teď se navíc po přihrávce dostal k puku Matěj Psota a vyrazil na Klimeše.
33:24
Oba týmy v plném počtu.
33:08
Před polovinou hřiště se po ztrátě puku kotouče chopil MATĚJ PEKR a úplně sám vyrazil na Klimeše. Překonal ho nádherným blafákem. Asistence: Vlastimil Bilčík.
32:13
Vyloučení opět na obou stranách hráči Ján Niko (TRE) a Jiří Goiš (PRE). Niko dostává osobní trest za hrubost a Goiš dostává také osobní trest za sekání.
31:44
Zadovku jednoho z třebíčských hráčů zachytil jeden z hostů a vystřelil na Vejmelku. Ten však dokázal tuto střelu zneškodnit.
31:24
Vyloučení na obou stranách hráči Milan Přibyl (TRE) a Petr Mrázek (PRE), oba dvě minuty – hrubost.
31:03
Hra Třebíče působí výrazně lépe, než v první třetině. K zlepšení došlo především v důraznější koncovce a rychlejší kombinaci.
30:34
Přes celé hřiště teď skvěle kombinovali Dolníček s Eratem. Na toho padla závěrečná rána, se kterou si Klimeš poradil.
29:46
Vhazování před Vejmelkou Vyhrála Třebíč, ale puk rychle ztrácí a musí se bránit útoku hostů.
29:21
V tuto chvíli se nepotvrdila pověst o tom, že Zubři skvěle zvládají vlastní oslabení. Třebíč se posadila do sedla.
27:24
27:24
Třebíč trestá Přerov dalším gólem. Po přihrávce Romana Erata vstřelil další branku DAVID DOLNÍČEK. Asistence: Roman Erat.
27:24
Vyloučen Rostislav Šnajnar (PRE) na dvě minuty – sekání.
27:01
Tak to je fantastický obrat! Třebíč teď střílí o sto šest. Přerov je pod tlakem, je nervózní, což se projevilo v drobné šarvátce.
26:45
Třebíč se ujímá puku a zakládá útočnou akci.
25:48
Třebíč se nadechuje. K levému kruhu dostal přihrávku Matěj Pekr, vystřelil, Klimeš betonem vyrazil do míst kde stál ovšem ROSTISLAV MALENA a ten střelil do prázdné brány. Asistence: David Dolníček.
25:30
První střelu přesilovky domácích si přiupisuje Matěj Pekr.
25:08
Vyloučen Marek Sikora (PRE) nadvě minuty – podražení.
24:10
Třebíčtí se evidentně drží pokynu trenérů, co nejrychleji vstřelit kontaktní gól. Matěj Pekr skvěle našel ROMANA ERATA, ten ve výhodném postavení v mezikruží snižuje. Asistence: Jakub Bartoň, Matěj Pekr.
23:12
Matěj Psota opět vystřelil na Klimeše. Tento pokus ale také nebyl gólový.
22:36
Souboj u mantinelu vyhrál Matěj Psota, přejel všechny tři čáry a vystřelil k pravé tyči. S touto střelou neměl brankář hostů potíže.
21:20
Zubři čarují před Vejmelkou, Marek Sikora se pokusil ohrozit bránu brankáře domácích.
20:52
Silvester Kusko se v mezikruží hostů pokusil zpracovat přihrávku rukou. Ke střele se však nedostal.
20:42
Posunuta Klimešova brána.
20:10
Jeden z třebíčských hráčů se pokusil nahodit puk Eratovi, ten však o něj přišel v prostoru mezi modrou a čarvenou.
20:01
Zdá se, že Zubři přijeli do Třebíče řádně vyhladovělí s chutí po gólech a dalším vítězství. V úvodu první třetiny působila hra "neučesaně" na obou stranách kluziště. Postupně však obě mužstva svou hru zklidnila a začala předvádět, co umí. Dá se říct, že diváci sledují vyrovnané utkání s důraznější koncovkou hostů. Ta už Zubrům přinesla dvě branky. Jak na dílčí úspěch hostů odpoví domácí? Třetí třetina začíná přibližně v 18:22.
20:00
19:40
Zubři teď taktizují, už se nepouštějí do větších akcí.
19:08
Marek Švec opět v akci, jeho střelu u pravé tyče Lukáš Klimeš bezpečně pokryl.
17:50
Kolem levého mantinelu šikovně proklouzl Tomáš Sýkora a ostře vypálil na Vejmelku.
17:19
Roman Erat krásně našel Marka Švece, který si s pukem popojel až před Klimeše, gólman hostů si s touto střelou poradil, následně se ji Švec pokusil dorazit, ale nevyšlo to.
16:53
Při souboji za brankou hostů došlo k mírnému přidržení hole domácímu hráči. Rozhodnčí však zůstávají v klidu.
15:52
Ostrý nástup Zubrů se dal očekávat vzhledem k jejich úspěšné sérii čtyř vyhraných utkání. Nicméně jejich urputnost domácí překvapila.
15:37
Vhazování v obranném pásmu hostů vyhrál Přerov a následovně vyhazují na zakázané uvolnění.
14:55
Tlak se Zubrům vyplácí a dávají tak svou druhou branku! MAREK SIKORA protlačil kolem tyče puk za záda Vejmelky. Asistence: David Šťastný, Tomáš Sýkora.
14:15
Pšurný nahrál zpět na modrou Chmelířovi, který to napálil do Vejmelkových betonů. V zápětí jej koíruje další z přerovských.
13:11
Teď se Třebíči přeci jen podařilo ohrozit Klimeše u jeho pravé tyče, ten byl střelou evidentně překvapen.
12:30
Domácím se stále nedaří založit akci, která by je přivedla k vyrovnávacímu gólu. Rychlý pohyb hostů jim neumožňuje skórovat.
12:18
Další icing domácích.
11:24
V souboji u mantinelu vyhráli puk třebíčští hráči, ale zase ho rychle ztrácí. Uvolňují se ze sevření na základě zakázaného uvolnění.
10:11
Roman Erat v mezikruží hostů obdržel pěknou přihrávku, ale jeho snažení likvidují obránci Přerova.
09:40
Martin Čech šikovně proklouzl podél pravého mantinelu, dostal se až před Klimeše, kde se pokusil bekendem ohrozit jeho svatyni.
09:08
Přerov se pokouší dostat před bránu domácích. Obrana však pracuje dobře a nenechává si je přijít moc blízko k bráně.
07:46
Zohornovi se podařilo zpoza brány hostů přihrát před bránu, kde jeho střelu zachytil jeden ze spoluhráčů, Klimeše však nepřekvapil.
06:53
Karel Vejmelka si u levé tyče poradil se střelou, která přišla od modré. V zápětí zlikvidoval střelu u pravé tyče lapačkou. Třebíč se dostává pod tlak.
06:03
06:03
Hosté využili přesilovky a ujímají se vedení po střele VLASTIMILA DOSTÁLKA. Asistence: Jakub Grof, Milan Procházka.
05:32
Jeden z přerovských hráčů se pokusil o průnik obranou Třebíče. Ti ho však dokázali zastavit.
04:52
Třebíč vyhrála vhazování a vytlačila Zubry na jejich polovinu.
04:31
Přerov vstoupil do přesilovky aktivně, uhnízdil se v obranném pásmu domácích a hledá si skulinu v obraně.
04:13
Vyloučen Roman Erat (TRE) na dvě minuty – držení protihráče.
04:05
David Dolníček se pokusil v těsné blízkosti tečovat přihrávku spoluhráče.
03:50
Lukáš Vágner vystřelil od modré na Vejmelku. jeho střela však minula bránu.
02:54
Před Lukášem Klimešem skvěle čaroval Matěj Pekr, prokličkoval mezikružím a vystřelil k pravé tyči, kde jeho střela byla pokryta betonem.
02:33
Svou první střelu na bránu hostů má zasebou i kapitán domácích Dolníček.
01:53
Jeden z třebíčských nezachytil přihrávku, na modré se jí chopili Zubři a poprvé zlehka prověřili Vejmelku.
01:20
Po chybě v rozehrávce ofsajd hostů.
00:33
V úvodu utkání se hra volně přelévá z jednoho konce hřiště na druhý.
00:01
Dobrý podvečer, vítáme Vás u přenosu. Hokejisté obou týmů nastoupili k rozbruslení. Třebíčští hokejisté dnes budou hrát v bílých dresech. Přinesou jim štěstí?

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Šindelář) – Bartoň, Malena "A", Štindl, Niko, Přibyl, Šaur, Bilčík – Švec, Dolníček "C", Erat "A" – Pekr, Zohorna, Kusko – Psota, Miškovský, Šik – Jurča, Pokorný, Čech.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Slovák) – Grof, Chmelíř, Šnajnar, Hořava, Ferenc, Vágner, Novotný, Sedlák – Dostálek, Pšurný, Procházka – Šťastný, Sýkora, Sikora – Stoklasa, Král, Mrázek – Blinka, Kovařík, Goiš.

Rozhodčí: Smitka – Špringl, Ml. Štětina..
V rámci 28. kola WSM ligy zajíždějí na led Horácké Slavie Zubři z Přerova. HC Zubr dělí od Horáků pouhé dva body a tři příčky. Aktuálně pátou Třebíč čeká rozjetý soupeř, který navíc skvěle zvládá hru ve vlastním oslabení. Jmenovkyně Horácké Slavie z Prahy dokonce od Zubrů inkasovala pět branek. Když přihlédneme k faktu, že domácí minulá tři utkání nezvládli, zatímco hosté mají na svém kontě čtyři výhry v řadě, čeká nás jistě zajímavé utkání.

HC Zubr Přerov: Klimeš – Chmelíř, Grof, Hořava, Dujsík, Vágner, Ferenc, Sedlák, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Šťastný – Goiš, Popelka, Stoklasa – Blinka, Král, Kovařík

SK Horácká Slavia Třebíč: Šindelář (samostatné nájezdy Vejmelka) – Malena, Bartoň, Čejka, Niko, Šaur, Přibyl – Erat, Dolníček, Švec – Kusko, Polodna, Pekr – Šik, Zohorna, Svoboda T. – Wasserbauer, Miškovský, Jurča
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.