Viděli jsme vyrovnané utkání. Poté co Třebíč dokázala vyrovnat po krásné střele Pekra velmi rychle opět sama inkasovala a Slavie Praha si tak odváží s Třebíče všechny 3 body. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
59:56
Opět Dolníček v dobré pozici, nedal.
59:32
Další icing hostů.
59:24
V dobré pozici byl Dolníček, ale netrefil svoji teč dobře.
59:19
Buly vyhráli pražené.
59:09
Oddechový čas pro domácí.
59:07
Vejmelka opět na střídačce a bude následovat buly před Hylákem. Třebíč si bere oddechový čas a bude mít cca minutu na vyrovnání.
58:52
Ale Vejmelka se však musí do brány vrátit. Je nařízeno buly před jeho brankou.
58:41
Třebíč to zkouší bez brankáře v šesti v poli.
57:45
Hylák si nyní zadělal na problémy. Podcenil nahozený puk, který spadl na sít branky z vnější stany. Poté už mu pomohli obránci a nedovolili Třebíči zakončit.
57:14
MIkula se dostal k puku na modré a ihned střílel směr Třebíčská branka. Vejmelka si však vyjel za brány a puk vyrazil.
56:36
Nyní se bojuje o puk v pásmu Třebíče. To je ideální pro pražany.
56:26
A nyní icing na druhé straně. Buly před Vejmelkou.
56:06
Zakázané uvolnění pražanů.
55:59
55:45
Třebíč měla tlak, ale Hylák drží pražany.
54:53
Nyní chyběl kousek, aby po závaru před Hylákem přešel puk do branky.
54:26
Třebíči se zatím nedaří dostat se do pásma a ohrozit Hyláka.
53:50
Vyloučen Tomáš Jiránek (SLA) na 2 minuty za podražení. Třebíč má velkou šanci opět vyrovnat.
53:35
Hylák nyní pozorně a ukryl nahozený puk do lapačky.
53:09
Hosté začínají od vlastní branky, ale rozehrávka se jim moc nedaří a nyní má tak šanci Třebíč usadit se před Hylákem.
52:24
Robinson se dral do zakončení, ale Vejmelka jeho záměr vystihl a chytá.
52:01
Třebíč dál bojuje a snaží se opět vyrovnat. Nyní další závar před Hylákem, ten však puk ukryl do lapačky.
51:06
Slavia právě vstřelila branku!
Také pražané využívají přesilovou hru a jdou opět do vedení. V brankovišti se nejrychleji zorientoval JÁNOS VAS. Asistence: Nathan Robinson, Pavlin Žiga.
50:41
A nyní Erat posílá puk co nejdál od vlastní branky.
50:15
Třebíč vyhazuje puk až za Hyláka.
49:50
Hosté se usazují v pásmu Třebíče. Zatím však bez větší šance.
49:15
Vyloučen Štindl (TRE) na 2 minuty za zdržování hry.
48:52
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
A přesilovku domácí velmi rychle využívají. Krásnou střelou do rohu branky se prosadil MATĚJ PEKR. Asistence: David Dolníček, Roman Erat.
48:32
Vyloučen David Hruška (SLA) na 2 minuty za držení protihráče.
48:20
Pražené si situaci nijak nekomplikují a hrají jednoduše. Když je třeba pošlou puk do středního pásma.
47:57
Po icingu hostů následuje buly před Hylákem.
46:34
Série dobrých šancí na straně Třebíče. Ale ani jedna z nich se neuchytila. Především Švec byl v dobré pozici, ale Hylák dokázal jeho střelu vyrazit betonem.
46:06
Rozhodčí pískají další přihrávku rukou, buly ve středním pásmu.
45:42
A další icing... rozehrávka se nyní Třebíči nedaří.
Dnešní utkání sleduje 1670 diváků.
45:27
Icing domácích, jejich hra nyní působí dost bezradně.
44:26
Malena posílal puk od modré před branku, ten byl ještě nebezpečně tečovaný, ale Hylák reflexivně zasáhl.
44:18
Hra vysokou holí a bude následovat buly před Hylákem.
43:35
Ofsajd hostů. Bylo to po nepřesné rozehrávce ze strany Třebíče, která tak měla štěstí, jinak by hostující útočník šel do slibné pozice.
42:14
Následuje buly před Hylákem.
41:56
Zohorna se dostával podél mantinelu do slibné pozice, ale upadl a poté se už jen pokusil na zemi přihrát puk rukou, to však dopískali rozhodčí jako nedovolené.
40:28
Domácí začali napadat rozehrávku pražanů, těm to zatím však moc starostí nedělá a usazují se útočném pásmu.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:10.
Druhá třetina skončila bez branek. Pražané byli po většinu třetiny mírně aktivnější, ale všechny velké šance dokázal zlikvidovat Vejmelka. Na konci třetiny neproměnil velkou šanci Dolníček a tak domácí stále prohrávají. Dokáží domácí ještě vyrovnat a nebo dokonce otočit zápas. Uvidíme v poslední třetině. Zůstaňte s námi.
40:00
39:51
Ta přišla, ale nebyla nebezpečná.
39:45
Ještě poslední buly v útočném pásmu pro Třebíč v této třetině. Je čas na jednu rychlou střelu.
38:41
Dolníček to nyní udělal parádně, vyměnil si puk s kolegou, poté se zbavil obránce, ale ve finální fázi mířil o pár centimentů nad.
38:00
Raška vlétl do útočné třetiny a byl u puku první a hned jej z bekendu poslal na Hyláka. Ten byl však pozorný.
37:30
Robinson se dobře tlačil před branku, ale v prudké otočce ztratil stabilitu a nedokázal tak už nebezpečně zakončit.
37:15
Bahenský se dostal v nebezpečném prostoru k puku, ale jeho střelu opět lapil Vejmelka.
36:52
36:47
A další dobrý zákrok Vejmelky, tentokráte po střele od modré čáry.
36:38
Nebezpečná situace před brankovištěm Vejmelky, ten si však dokázal ve skrumáži najít puk a ukrýt jej ve výstroji.
36:00
Nyní se hosté sami vyhánějí do středního pásma a musí tak zakládat útok znovu.
35:37
Nyní už hosté udělali zámek a hned dvakrát stříleli od modré, s oběma situacemi si však velmi dobře poradil Vejmelka.
35:03
Domácí začínají oslabení dobře, dokázali puk už podruhé vyhodit až k Hylákovi.
34:49
Vyloučen Adam Raška (TRE) na 2 minuty za sekání.
33:32
Knot měl prostor a dobře to zkoušel na teč od modré, jeho střela po zemi však byla zablokována.
33:00
Ofsajd hostů. Buly ve středním pásmu.
31:58
Vejmelka si nyní zkomplikoval situaci, když střelu od modré čáry pouze vyrazil před sebe, ale dokázal si poradit i s dorážkou, která však byla hodně nebezpečná.
30:58
Matěj Perk se nyní dostával do nadějné pozice před Hyláka, ale byl lehce zahákován a na puk tak nedosáhl. Vylučovat se však nebude.
29:55
Dolníček pouze nahazuje puk na Hyláka, kterému sice puk prošel pod lapačkou, ale hodně vedle branky a pokračuje tak boj o puk v útočném pásmu domácích.
28:56
Jurík byl v dobré pozici v mezikruží, ale těsně minul Vejmelkovu klec.
28:08
Hezká kombinace hostů, končí střelou od modré čáry, kterou ještě těsně před Vejmelkou tečoval někdo vysoko nad branku. Puk v ochranné síti.
27:16
Kusko byl nyní tvrdě, ale v rámci pravidel sražen na zem. Puk mají pražané.
26:24
Mikulík se pral o puk na pravé straně útočného pásma, ale obrana Třebíče jej do šance nepustila.
25:36
Erat se dostával do šance, ale jeho střelu zablokovali obránci hostů.
23:56
Vejmelka nyní musel zasahovat proti střele do modré čáře, puk vyrazil betonem a k odraženému puku se už nikdo další z pražanů nedostal.
22:57
Zakázané uvolnění Třebíče, vhazovat se bude před brankou Karla Vejmelky.
22:25
Třebíč se dostala do útočného pásma, avšak bez kotouče, a tak mohl zůstat Hylák klidný.
21:45
Hosté se nyní v útočné třetině vůbec nepohodli, kotouč končí za brankou Třebíče.
21:10
Kusko dostal přihrávku před branku, ale nedokázal kotouč procpat za ležícího Hyláka.
20:35
20:22
Od modré čáry pálil Ronald Knot, jeho ránu ale Vejmelka zneškodnil.
20:01
První třetina je za námi, viděli jsme jednu branku, kterou vstřelil v sedmé minutě z přesilovky Ronald Knot. Horácká Slavia měla k dispozici dlouhou dvojnásobnou přesilovku, ale nedokázala vymyslet takřka nic, z čeho by se dalo vyrovnat. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, zůstaňte s námi.
20:00
19:37
19:19
Třebíč vyhazuje kotouč do útočné třetiny a míří střídat.
19:01
Běží poslední minuta první třetiny.
18:35
Vyloučen Rostislav Malena (TRE) na 2 minuty za hákování.
17:50
Bartoň si nabruslil na zajímavou přihrávku, tvrdě vypálil příklepem, ale Hylák zasahovat nemusel, neboť jeden z obránců střele změnil směr.
17:37
Vyloučen Lukáš Jurík (SLA) na 2 minuty za hru vysokou holí.
17:15
Slavia drží kotouč za vlastní brankou a nikam nepospíchá.
16:31
Raška tečoval střílenou přihrávkou pouze do lapačky Hyláka.
15:31
Vhazovat se bude před Vejmelkou, třebíčský brankář dokázal střelu zneškodnit a podržet.
14:20
Vejmelka raději podržel kotouč, který poskakoval před brankovištěm.
13:55
Wasserbauer vyslal zajímavý pas směrem k Zohornovi, ten ale nedokázal tečovat kotouč mezi tři tyče.
13:17
13:03
Slavia opět vyhazuje a oslabení nejspíše přečká bez úhony.
12:57
Matěj Pekr dostal ideální přihrávku, vypálil, ale jeho projektil skončil na břevnu!
12:14
Domácí se nepohodli při rozehrávce, icing.
12:07
Bartoň pálil od modré hned dvakrát, ani jednou si však na Hyláka nepřišel. Slavia poté vyhazuje kotouč přes všechny čáry a střídá.
11:17
Vyloučen Pavel Kašpařík (SLA) na dvě minuty za hákování, Slavia Praha jde do tří!
10:54
Vyloučen Ronald Knot (SLA) na 2 minuty za držení.
10:35
Třebíč vykázána z útočného pásma. Rozhodčí ukazuje, že jeden z domácích hráčů zašlápl kotouč a neměl chuť pokračovat ve hře.
09:20
Miškovský si nabruslil do útočné třetiny, tam ho ale čistě odzbrojil Žiga Pavlin.
07:17
Švec vybojoval kotouč za brankou soupeře, ale nikdo ze spoluhráčů mu nenajel, aby akce pokračovala.
06:21
Domácí se sice dostali před Hyláka, ale nedokázali vymyslet nic, co by stálo za zmínku.
06:01
David Hruška zavezl kotouč do útočného pásma, tam jej předal RONALDU KNOTOVI, jehož rána doputovala za záda Karla Vejmelky. Asistence: David Hruška.
05:46
Útočící hráč v brankovišti, Slavia vykázána z útočného pásma.
05:31
Vejmelka podržel nahozený kotouč, následovat bude buly po jeho pravici.
05:08
Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry, Slavia Praha bude muset začít ze svého pásma.
04:34
Jakub Šaur (TRE) si odsedí 2 minuty za sekání.
04:34
David Hruška jel zcela sám na brankáře, ale Karel Vejmelka předvedl jistý zákrok, kterým jeho kličku zneškodnil!
04:00
Hosté si nyní příliš neporozuměli, zakázané uvolnění.
03:45
Horáci si nahodili kotouč do útočné třetiny, opět zde však nebyl nikdo, kdo by na akci navázal.
02:45
Třebíč se také podívala do útočné třetiny, ovšem ani zde nebyl k vidění střelecký pokus.
01:50
Slavia Praha kombinuje na útočné polovině, avšak zatím bez střelby.
00:40
Horácká Slavia nahodila kotouč do útočného pásma, tam ale nebyl nikdo, kdo by v akci pokračoval.
00:15
David Hruška si nabruslil před branku, kam také směřovala přihrávka, avšak Vejmelka byl na místě připraven se svým betonem.
00:01
Úvodní vhazování dopadlo lépe pro hostující celek.
00:01

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Šindelář) – Malena, Bartoň, Bilčík, Štindl,Šaur, Přibyl, Šik – Erat, Dolníček, Švec – Kusko, Polodna, Pekr – Wasserbauer, Raška, Zohorna – Čech, Miškovský, Pokorný

HC Slavia Praha: Hylák (Král) – Krstev, Knot, Hraško, Pavlin, Kolařík, Andrlík, Růžička – Jiránek, Milulík, Hruška D. – Robinson, Vas, Čermák – Bahenský, Jurík, Micka – Nestrašil, Kašpařík, Šafránek

Rozhodčí: Wagner – Svoboda, Podrazil.
SK Horácká Slavia Třebíč
Domácí se už několik dlouhých kol perou s tím, že doma se jim daří daleko méně, než ve venkovních utkáních. A poslední zápasy to opět potvrdily. V posledním střetnutí Horáci dokázali v prodloužení zvítězit na ledě Prostějova 2:3. Ovšem na druhou stranu v posledním domácím utkání Třebíč prohrála 1:2 po samostatných nájezdech proti Litoměřicích. Celkově tak Třebíči patří 7. místo v tabulce se celkovým ziskem 48 bodů.
Kanadské bodování týmu vede Matěj Pekr (10+12) a nejlepším střelcem je Petr Polodna s jedenácti zásahy.

Sestava SK Horácká Slavia Třebíč v minulém kole: Vejmelka – Malena, Bartoň, Bilčík, Štindl, Šaur, Niko, Přibyl – Erat, Dolníček, Švec – Kusko, Polodna, Pekr – Wasserbauer, Raška, Zohorna – Čech, Miškovský, Pokorný
HC Slavia Praha
Hlavní zprávou je, že hosté den před utkáním změnili hlavního trenéra. Pavel Hynek na střídačce končí, hlavním koučem se stal Milan Razým. S tím pochopitelně souvisí poslední né zcela vydařené výsledky, V posledním utkání HC Slavia Praha podlehla doma týmu SK Kadaň 2:3 po prodloužení. Pražské Slavii nyní patří 4. příčka za celkových 53 bodů.

V obraně Slavie najdeme hned několik velmi zkušených hráčů jako například Milana Hrušku (5+6) či Pavla Kolaříka (0+3). Jedním z nejlepších obránců Slavie je však slovinský Žiga Pavlin (4+15),
Trojice útočníků Miroslav Čermák (15+15), Jaroslav Markovič (11+19) a Nathan Robinson (8+19) je v týmu pražanů jednoznačně nejproduktivnějším útokem. Celkem pak Slavia nastřílela 101 branek a pouhých 71 jich inkasovala.

Sestava HC Slavia Praha v minulém kole: Hylák – Kolařík, Andrlík, Hraško, Pavlin, Krstev, Knot – Bahenský, Mikulík, D. Hruška – Robinson, Vas, Čermák – Kubica, Kašpařík, Micka – Jiránek, Jurík, Šafránek – Nestrašil.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.