Třebíč si už závěr pohlídala a dovedla toho utkání k vítězství 3:1. O branky domácích se postarali Čejka, Wasserbauer a Přibyl. Za hosty se prosadil Dalecký. Viděli jsme vyrovnané utkání, kteří dnes domácí urvali srdcem a bojovností. Velmi dobrý výkon opět předvedl Karel Vejmelka. To je nyní ode mě vše a děkuji za pozornost.
59:28
59:00
Hodně cenné tři body mají domácí na dosah a proto se už do útoku neženou.
58:12
Třebíč zatím přesilovku využívá spíše k tomu, aby ulevila obraným řadám, a do útoku se příliš nepouští.
57:28
Tak se nakonec bude vylučovat. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě si půjde odsedět Daniel Sobotka.
56:46
Rozhodčí se nyní dlouze rozmýšleli zda-li vyloučí jednoho z hostujících, ale po poradě všech tří mužů v pruhovaném se vylučovat nebude.
56:35
Smetana se snažil poslat puk od modré na bránu, ale střela neprošla.
56:02
Další buly před Vejmelkou. Dočkáme se závěrečného tlaku ze strany hostí?
55:43
Nyní je hra roztahaná po celém kluzišti a bojuje se o puk.
54:35
Sledujeme boj o puk v pásmu Třebíče. Té se nedaří dostat kotouč z pásma.
54:03
Nyní sporné odpískání icingu ze strany rozhodčích. Nicméně buly před Vejmelkou.
53:41
Další důkladná obrana modré čáry v podání domácích.
53:12
Domácí nyní nic neriskují, hrají velmi zodpovědně a je na nich vidět jak moc chtějí toto utkání dovést do zdárného konce.
52:52
Brož pálil z dobré pozice, měl dost času zamířit. Vejmelka zasahuje.
51:56
Třebíč rychle vyvezla puk z pásma a nahodila žabičkou na Soukupa. Ten puk ukryl do lapačky.
Dnešní utkání sleduje 1120 diváků.
51:42
Vejmelka nyní mohl puk rozehrát, ale raději jej podržel v lapačce.
51:28
Nyní po dlouhém boji o puk v rohu obraného pásma Třebíče posílají domácí puk až na zakázané uvolnění.
50:27
Těsně před zakončením do prázdné branky, nyní dokázali obránci hostů odehrát puk pryč do bezpečí. To byly zmatky před Soukupem. Třebíčí toho však nevyužili.
49:36
Po rychlé kombinaci se dostal ke střele Dolníček, jeho střela však byla tečovaná vedle branky Ústí.
48:43
A už se opět hraje. Třebíč má výhodu přesilovky, ale do pásma se zatím nedostala.
48:39
A máme tu opět výpadek světel. Nyní se asi bude muset chvíli počkat než světla opět naběhnou a rozzáří se tak aby bylo možné hrát. Bude to tak minimálně 5 minut.
47:56
Vyloučen Sobotka na 2 minuty za nedovolené bránění.
46:57
Karel Vejmelka si připisuje další parádní zákrok. Zcela sám tam před ním zůstal jeden z Ústeckých, ale Třebíčský gólman si z jeho pokusem poradil.
46:19
Nyní jsou to hosté, kteří se musí hnát za vyrovnáním, ale zatím je brzdí ofsajd.
45:25
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Štastný odraz pro domácí. MILAN PŘIBYL střílel rychle po zisku puku a před brankou někdo stál tak příhodně a puk se od něj odrazil za bezmocného Soukupa. Bez asistence.
45:05
Nejprve měli slušný tlak v pásmu hosté, ale Vejmelka si se střelami z úhlů dokázal poradit. Pak šli domácí do rychlého protiútoku, ale nesehráli jej zcela přesně a puk tak přikryl Soukup.
44:08
Kusko po otočce nyní pálil jen do boční sítě.
43:12
Roubík se nyní hnal sám na Vejmelku, ten však dokázal vystihnout úmysl střelce a zavřel mezírku mezi betony.
42:08
Wasserbauer dlouho držel puk za brankou Soukupa, nakonec našel spoluhráče v dobré pozici, ti však nedokázali dostat puk přes Soukupův natažený beton.
41:40
41:07
Ústí se přesilovka nedaří. Domácí opět vyhazují puk z pásma.
40:38
Třebíč se však rychle osvobozuje a posílá puk k Soukupovi.
40:10
Domácí se musí bránit v oslabení a hosté už dostávají do pozic v pásmu.
40:01
Po změně stran se bude pokračovat a začne třetí třetina.
40:00
39:45
Erat vyhazuje puk až ke Soukupovi.
39:29
Vyloučen Jakub Bartoň na 2 minuty za za sekání.
39:15
Vejmelka vyráží ještě jednu střelu od modré čáry.
38:59
Druhá třetina se tedy dohrává a po jejím skončení bude následovat i hned třetí třetina.
Druhá třetina je tedy nyní přerušena, na ledě krouží rolba a pracuje se na opravě světel. Pokračovat se tedy bude přibližně v 19:11. Zůstaňte s námi.
38:59
Končí tak druhá třetina o jednu minutu a jednu sekundu dříve. Tento čas bude přiřazen ke třetí třetině.
38:59
Nyní v MANN + HUMMEL ARENĚ zhasnula část světel. A hráči odcházejí do kabin.
38:51
Icing hostů.
37:42
Kusko dobře zavezl puk do útočného pásma a pak až před Soukupa. Ten si však jeho pohyb pohlídal a zasáhl. K dorážce už se pak nikdo z Třebíčských nedostal.
37:13
A další střela, tentokrát pálil Malena. A Soukup zasahuje. Třebíč je nyní aktivnější.
36:32
Erat získal puk na obránci hostů, vyměnil si přihrávku se spoluhráče a pálil na Soukupa tvrdě příklepem. Ten však opět zasáhl lapačkou.
35:45
A další hezká kombinace Třebíče v blízkosti Soukupa. Švec však nedokázal puk uklidit za brankáře hostů.
35:29
Střela Podlipnika z dobré pozice, šal možná až moc vysoko. Soukup se pro ni přesto natáhl svoji lapačkou a přikryl.
35:08
A další ofsajd, tentokrát se provinili domácí.
34:40
Nyní ofsajd v podání hostů.
34:25
Vejmelka měl po delší době také práci, se střelou od modré si však poradil a vykopl ji betonem.
33:01
Další hezká akce domácích, nejprve byl před brankou v dobré pozici Švec, ale jeho pokus Soukup vyrazil. Pak to ještě Šaur zkusil od modré čáry. Soukup si poradil z jeho střelou.
31:39
Roubík se probíjel středem a nechyběl kousek a dostal s pukem až před Vejmelku, když si však chystal puk na střelu, domácí obrana mu jej sebrala.
30:37
Domácí však nyní v této pasáži hrají dobře. Matěj Psota se prohnal přes modrou čáru a poslal hezkou střelu na Soukupa. Šla však těsně mimo.
30:05
Domácí kotel fanoušků se rozhodl na protest proti špatným výsledkům na určitý čas opustit svá místa.
29:13
Tak se nám s góly roztrhl pytel. Nyní jsou mírně aktivnější domácí. Povzbuzeni dvěma střelenými góly.
28:37
Po dlouhém zámku ze strany Třebíče se po tečované střele od modré čáry dostal puk k volnému JANU WASSERBAUEROVI a ten poslal puk do odkryté branky. Asistence: Jakub Bartoň, Matěj Psota.
26:47
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Hosté srovnávají. Po pravé straně dokázal ujet obraně JAN DALECKÝ, který pak dokázal i ze strany propálit Vejmelku. Asistence: Jiří Kuchler, Vladimír Brož.
25:37
Po chybě v rozehrávce domácích však musel dávat Vejmelka pozor. Se střelou z vrcholku kruhů si však poradil.
25:20
Hosté nyní jen posouvají puk do středního pásma.
24:54
A Soukup si nyní přepisuje další zákrok. Bude následovat buly po jeho pravici.
24:14
Domácí jsou povzbuzeni vstřelenou brankou a ženou se do útoku. Nyní je z toho icing hostů.
23:44
Domácí se ujímají vedení. VÁCLAV ČEJKA si dobře sjel z pozice obránce, dostal dobrou nahrávku a střelou mezi betony Soukupa posílá otevírá stav dnešního utkání. Asistence: Roman Erat, Radim Zohorna.
22:28
Psota se dral za pukem, ale jeho nahrávka byla moc dlouhá a Wasserbauer na ni nedosáhl.
22:17
Psota se nyní dobře dral za pukem, jeho nahrávka však byla dlouhá a Wasserbauer na ni nedosáhl.
21:28
Ze série vyloučení na obou stranách tak branka nepadla ani na jedné straně. Bude se pokračovat už v plném počtu na obou stranách.
21:08
20:59
Po chybě v rozehrávce hostů, se dostal do dobré šance David Dolníček. Jeho bekendovou střelu však Soukup pokryl.
20:28
Hosté v plném počtu. Následuje tak jejich kratší přesilovka.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:19.
První třetina je minulostí. Viděli jsme poměrně svižně hrané utkání. Oba týmy vlétli do utkání s velkou energií. Více střelických příležitostí měli však hosté, kteří trefili i tyčku za Vejmelkou. Jinak byl však domácí brankář k nepřekování. Utkání je tak stále otevřené. Můj osobní tip je že vyhraje tým, který vstřelí první branku. Uvidíme.
20:00
19:29
Ofsajd hostů. Kterým se stále nedaří dostat se do pásma.
19:09
Vyloučen Silvester Kusko na 2 minuty za hákování. Bude se tak dále hrát v čtyřech na obou stranách.
18:58
18:42
Sledujeme hru ve čtyřech na obou stranách. Zatím je aktivnější Třebíč.
18:26
A počet hráčů na ledě se vyrovná. Vyloučen Tůma David na 2 minuty za nedovolené bránění.
18:16
A následuje ofsajd hostí. Těm se zatím přesilovka nedaří.
17:14
Ústí má zatím problém se dostat do pásma a přesilovku rozehrát. Třebíč dobře brání modrou čáru.
16:49
A první přesilovka pro hosty. Vyloučen Roman Erat na 2 minuty za faul kolenem.
16:24
Po delší dobře střela na bránu. Postaral se o ni Holoubek, ale Vejmelka ji viděl a přikryl do výstroje.
15:21
Na puku jsou hosté, kteří zakládají další ze svých útoků. Třebíč je však dobře rozestavena v obraně.
15:14
Puk nyní po odrazu na střídačce hostů. Bude následovat buly ve středním pásmu.
13:51
Raška bojoval o puk při rozehrávce Slovanu, ale nakonec se k kotouči nedostal.
12:56
Zohorna se nyní snažil vykličkovat z rohu a dostat se do šance, ale puk ztratil.
12:10
Bohužel plynulost hry z prvních několika minut utkání se nám postupně vytrácí, a místo kombinační hry sledujeme spíše boj o puk ve středním pásmu.
11:05
Wasserbauer musel nyní přečkat tvrdé dohrání u mantinelu, těžce se zvedl a bude pokračovat.
10:49
Zakázané uvolnění Slovanu. Další pokus o dlouho přihrávku, který nevyšel.
10:12
Třebíč se dokázala rychle dostat do protiútoku, ale střela na Soukupa byla stažená mimo.
09:48
Hosté se na delší dobu usídlili v pásmu Třebíče a dlouho se bojuje o puk po rozích.
09:30
Icing domácích.
08:19
A na druhé straně šli dva Třebíčští na jednoho, jejich akci však vychytal Soukup.
07:35
A k dalším dvěma střelám se nyní dostal dnes velmi aktivní Tenkrát, první střela šla však těsně mimo. Ale s následnou dorážkou už si Vejmelka poradil.
06:54
Po dalším zákroku Vejmelky se bude vhazovat po jeho pravici.
06:19
Nyní zazvonila tyčka za Vejmelkou! Střílel jeden z obránců hostů.
05:46
Icing hostů, nepovedená dlouhá přihrávka a bude se tak vhazovat před Soukupem.
04:46
Sledujeme hned od prvních minut utkání hrané ve velmi dobrém tempu. Oba soupeři chtějí hrát hokej a tak akce střídá akci a přerušuje se velmi málo. Nyní jsou na puk hosté.
04:28
A opět Vejmelka v pohotovosti, prvně si poradil se střelou, která mu šla na vyrážečku a poté i s následující dorážkou.
03:50
Tenkrát pálil z dobré pozice, Vejmelka vyrazil betonem.
02:45
Nyní se ke dvěma střelám dostali také hosté a Vejmelka si tak připisuje své dnešní první dva zákroky.
02:22
Hosté v plném počtu. Třebíč tak přesilovku nevyužívá.
02:10
Švec dobře tečoval střelu od modré těsně před Soukupem, ale puk šel mimo.
01:12
Erat se dostal k další střele, která mohla být hodně nadějná, ale puk se střelci smekl na hokejce a z šance tak nic nebylo.
00:38
Erat to zkoušel přímo na Soukupa, ten však jeho střelu ukryl do lapačky.
00:12
A hned v úvodní minutě vyloučen Daniel Sobotka na 2 minuty za podražení.
00:01
Dobrý sobotní podvečer z Třebíče. Oba týmy jsou už na ledové ploše a utkání tak může za malý moment začít.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Svoboda) – Podlipnik, Malena "A", Bartoň, Čejka, Schejbal, Šaur, Nesvadba, Šik – Zohorna, Dolníček "C", Erat "A" – Švec, Raška, Kusko – Přibyl, Psota, Wasserbauer – Pokorný, Juráň, Čech.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Sobotka, Brož, Smetana, Skočovský, Holomek, Bernad – Kloz, Roubík "C", Tůma – Merta, Melka, Tenkrát – Kuchler, Rys, Dalecký – Gengel "A", Křivohlávek.

Rozhodčí: Kubičík – Kotlík, Zídek.
SK Horácká Slavia Třebíč
Trápení Třebíče pokračuje, a pokud se tým okolo trenéra Jiřího Mičky nezvedne především v domácích utkání bude mít opravdový problém se dostat alespoň do předkola play-off. V posledním zápase si Horáci přivezli bod za prohru v prodloužení v poměru 4:3 v Litoměřicích.

Třebíč táhne trojice Matěj Pekr (14+15), David Dolníček (12+17) a Roman Erat (9+18). V brankovišti podává dobré výkony Karel Vejmelka (91,60%). To jsou především hráči, o které se může Třebíč opřít.

Sestava SK Horácká Slavia Třebíč v minulém kole:
Vejmelka – Malena, Podlipnik, Čejka, Bartoň, Šaur, Schejbal, Šik, Nesvadba – Erat, Dolníček, Pekr – Kusko, Zohorna, Švec – Wasserbauer, Psota, Přibyl – Čech, Juráň, Pokorný.
HC Slovan Ústí nad Labem
Slovan zažívá úspěšné období. V letošním roce ještě neprohrál, má aktuálně sérii 4 vyhraných zápasů v řadě. Naposled si na vlastním ledě poradil 2:0 s Kadaní. Hráči Ústí jsou tak na vítězné vlně a uvidíme jestli to dokáží potvrdit i v Třebíči. V dresu Slovanu je brankářskou jedničkou Jakub Soukup (90,70%), který zatím odchytal 34 zápasů s bilancí 18 výher a 16 proher.

Základním stavebním kamenem ústecké obrany je nejen dle bodování Jan Pohl (6+22) a Ondřej Smetana (2+17).

V útoku je to pak především Jaroslav Roubík (25+29), který se stará o pravidelný příděl gólů soupeři. Pozadu však není ani Jan Kloz (19+22) a David Tůma (15+14).

Sestava HC Slovan Ústí nad Labem v posledním zápase: Soukup – Vl. Brož, D. Sobotka, Skočovský, Smetana, Bernad, Holomek – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Melka, D. Merta – Dalecký, Rys, Kuchler – Křivohlávek, Andres, Gengel
Sobotní podvečer bude v Třebíči opět patřit hokeji. V rámci 39. kola WSM ligy přijede HC Slovan Ústí nad Labem. Oba soupeři se v zatím utkali dvakrát a pokaždé z toho bylo pět gólů v síti Třebíče. První vzájemný zápas vyhrál Slovan na ledě Horácké Slavie 3:5 a doma dokonce 5:0. Domácí tak mají co svému soupeři vracet. Aktuálně dělí oba soupeře 6 bodů. Třebíč je v tabulce až 11. příčce a tedy mimo předkolo play-off. Ústí je na 9. místě se ziskem 56. bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.