Střetnutí 31. kola WSM Ligy bylo v Ústí nad Labem ve znamení souboje Severočechů a Jihočechů. Do zápasu vstoupily lépe České Budějovice, Slovanu se podařilo do první přestávky snížit na rozdíl jediné branky. Ve druhé a třetí části přidal Motor po jedné brance a odváží si z krajské metropole Ústeckého kraje tři body. Jediný přesný zásah za domácí zaznamenal z trestného střílení Jan Pohl.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
Pozápasové statistiky:

Branky a nahrávky: 18. Pohl z TS – 10. Heřman (Nouza, Zíb), 17. Babka (Kuchejda, Žálčík), 31. Pajič (Květoň, Chovan), 60. Heřman (Pajič, Zíb).
Ofsajdy: 2:1.
Vyhraná vhazování: 25:28 (9:9, 11:8, 5:11).
Nejlepší hráči: Jan Pohl – Rok Pajič.
Nejlepší hráči utkání:

HC Slovan Ústí nad Labem:
Jan Pohl (1+0)
ČEZ Motor České Budějovice: Rok Pajič (1+1)
59:49
Zápas se dohrává za brankou Soukupa. Fanoušci Českých Budějovic oslaví za pomocí pyrotechniky.
59:13
Slovan s brankářem.
59:13
České Budějovice právě vstřelily branku!
Gól do odkryté branky! MARTIN HEŘMAN dovezl kotouč až před prázdnou bránu, odkud se nemýlil. Asistence: Rok Pajič, Lukáš Zíb.
56:36
Příležitost pro Slovan. Martin Heřman (CEB) obdržel dvě minuty za hákování.
56:36
Pohlovu střelu se snažil dorazit Kuchler, avšak neúspěšně.
55:02
Motor i nadále doslova betonuje.
53:54
Hraje se bez větších brankových příležitostí, Suchánek se zasloužil jen o nahození touše do ofenzivní třetiny.
52:16
Icing Českých Budějovic.
Dnešní utkání sleduje 1 257 diváků.
51:44
Postavení mimo hru Ústí nad Labem.
51:04
Rys nalezl v předbrankovém prostoru volného Kuchlera, proti jehož jedovce si Gába připsal pouze další zákrok.
50:35
Slovan se snaží o snížení, Motor pozorně brání.
49:41
Roubíkovi odebral čistě kotouč u mantinelu Suchánek.
48:42
Na ledovou plochu byli přivoláni ledaři k zasazení branky do svého původního postavení. Pokračovat se bude po menší odmlce.
48:42
Kuchejda zaparkoval sám sebe do branky soupeře, brankář Soukup zůstává ležet. Navíc je posunutá branka, rozhodčí přerušuje hru. Komerční přestávka.
47:47
Severočeši zatím marně hledají cestu ke Gábovi, který ani příliš práce nyní nemá.
46:32
Zakázané uvolnění domácích.
45:19
44:52
Obranné kvarteto hostů může vystřídat, neboť Českým Budějovicím se podařilo znovu vyhodit.
44:15
Slovan má potíže usadit se v útočné třetině.
43:41
Hosté se osvobozují za cenu vyhození.
43:19
Ústí nad Labem si zahraje početní výhodu. Michal Švihálek (CEB) si musí odsedět menší trest za sekání.
42:21
Gengel ani Dalecký si s gólmanem Motoru nevěděli rady.
41:42
Slovan si vytvořil tlak.
Byla provedena změna asistencí u třetí branky Českých Budějovic.
40:56
40:46
Propagační střelu Kloze brankář hostů kryje.
40:01
Na zahajovacím vhazování třetí části úspěšnější Roubík.
40:01
Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Jakub Soukup
– 13;
David Gába – 11.
Ve druhé třetině se diváci v Ústí nad Labem dočkali jedné branky, když ve třicáté první minutě prosadil exústecký Rok Pajič. Do třetího dějství půjdou domácí s dvoubrankovým mankem, na zvrat zápasu mají svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše dvacet minut.
Statistiky úvodního a druhého dějství:

Branky a nahrávky: 18. Pohl (TS) – 10. Heřman (Nouza, Zíb), 17. Babka (Kuchejda, Žálčík), 31. Pajič (Chovan).
Vyloučení: 4:4.
Zakázaná uvolnění: 2:1, 0:0.
Ofsajdy: 1:1, 0:0.
Vyhraná vhazování: 9:9, 11:8.

Další třetina začne přibližně v 19:40 hod.
40:00
39:48
Druhá část se dohrává ve středním pásmu.
39:35
Křižnou přihrávku Holomka na Roubíka vystihli bránící hráči hostů.
38:56
Josef Mikyska (CEB) inkasoval menší trest za sekání.
38:31
Dělovku Kolmanna od hranice ofenzivního pásma Soukup vyrazil.
37:54
Heřman pouze nahodil do útočného pásma.
37:33
Melka z předbrankového prostoru Gábu nepřekonal.
36:49
Klozova střela byla obranou Českých Budějovic zblokována.
35:03
Bernad přestřelil.
33:19
Střela Bohunického byla nepřesná. Na hrací ploše došlo k potyčce. Komerční přestávka.
32:22
31:10
Domácí v oslabení vyhazují.
30:22
Ondřej Smetana (UNL) inkasuje dvouminutový trest za vysokou hůl.
30:22
Využitá přesilovka! Gól při signalizované výhodě! Lukáš Květoň přenechal puk mezi kruhy ROKU PAJIČOVI, který přesně postřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Lukáš Květoň, Michal Chovan.
29:59
Ondřej Holomek (UNL) si odpyká dvě minuty za sekání.
29:17
29:11
Roubíkova střela byla odražena, Kloz následně neúspěšně dorážel.
28:00
Zíb vyhazuje z defenzivní třetiny.
27:17
Martin Heřman (CEB) je potrestán menším trestem za faul kolenem.
27:03
Zíb vystřelil do Soukupa.
26:11
Žovincova střela skončila v ochranné síti.
24:49
24:09
Kvůli hře vysokou holí od Motoru je přerušena hra.
23:52
Pohl z dálky a Roubík z těsné blízkosti Gábu nepřelstili.
22:49
Za držení protihráče si dvě minuty na trestné lavici posedí Lukáš Bohunický (CEB).
22:38
Dalecký si vyjel za branku, avšak brankáře Motoru střelou z poza branky nepřekonal.
22:07
Rys jel s pukem sám proti Gábovi, ale nakonec zamířil vedle.
21:11
20:40
Holomkova střela od modré letěla mimo.
20:01
Zahajovací vhazování druhé dvacetiminutovky vyhrál Roubík.
20:01
Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

– 9;
David Gába – 6.
Úvodní část třicátého prvního kola mezi týmy Slovan Ústí nad Labem a Motor České Budějovice zahájili střelbou do černého hosté. Jako první se prosadil Martin Heřman v desáté minutě. Prvního úspěšného střelce Motoru následoval jeho spoluhráč Jakub Babka, který navýšil na dvoubrankové vedení. Po třiceti třech vteřinách bylo nařízeno trestné střílení ve prospěch Ústeckých. Trestné střílení perfektně zakončil první pravý obránce Jan Pohl a snížil na 1:2.
Statistiky úvodního dějství:

Branky a nahrávky: 18. Pohl (TS) – 10. Heřman (Nouza, Zíb), 17. Babka (Kuchejda, Žálčík).
Vyloučení: 2:1.
Bez využití.
Zakázaná uvolnění: 2:1.
Ofsajdy: 1:1.
Vyhraná vhazování: 9:9.

Další třetina začne přibližně v 18:50 hod.
20:00
19:11
David Kuchejda (CEB) je potrestán menším trestem za hákování.
18:10
České Budějovice se provinily prvním icingem.
17:33
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
JAN POHL jel s toušem ze středu proti Davidovi Gábovi téměř přímo, na poslední chvíli vystřelil a střelou k pravé tyči snížil vedení Motoru na jednobrankové. Bez asistence.
17:33
Trestné střílení provede Jan Pohl.
17:33
Po sekání Kolmanna v brankovišti je nařízeno trestné střílení.
17:00
David Kuchejda využil minimálního zorného úhlu Jakuba Soukupa a postavil se s pukem k levé straně branky, rychle přihrál volnému JAKUBOVI BABKOVI, který dorazil puk z těsné blízkosti do svatyně Slovanu. Asistence: David Kuchejda, Lukáš Žálčík.
16:40
15:53
Nouza chtěl vystřelit z mezikruží, ale promáchl.
15:10
Slovan vyhazuje.
14:40
Jiří Rys (UNL) si odsedí dvě minuty v boxu trestoměřičů za držení protihráče.
13:32
Domácí kombinují na útočné polovině.
12:33
Ofsajd na straně Českých Budějovic. Komerční přestávka.
11:38
Švihálek střelou z mezikruží branku netrefil.
09:54
Tomáš Nouza vystřelil z levé strany na Jakuba Soukupa, ale puk se odrazil od betonu. Odraženého puku se ujal MARTIN HEŘMAN, jenž touš bezchybně dorazil za záda ústeckého gólmana. Asistence: Tomáš Nouza, Lukáš Zíb.
08:47
Za brankou Soukupa se dlouho bojovalo o kotouč, který nakonec získali hosté.
07:58
Ústí nad Labem má na kontě druhé zakázané uvolnění.
05:08
Jan Dalecký (UNL) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
04:41
Hra je přerušena pro hru vysokou holí od hráčů Českých Budějovic.
03:58
Melka z předbrankového prostoru mířil těsně nad.
03:13
Chovan mířil k levé tyčce, ale puk se svatyni domácích vyhnul.
02:46
Domácí si drží puk na svých hokejkách.
01:44
Kloz přihrál Látalovi, ale druhý jmenovaný branku Budějovic minul.
01:14
Domácí se provinili ofsajdem.
00:12
Zakázané uvolnění Slovanu.
00:01
Na úvodním vhazovaní zvítězil Jaroslav Roubík.
00:01
Domácí nastupují ve žlutomodré kombinaci, hosté v modročervené.
V brankovišti týmů na začátku stanou:

Jakub Soukup (27 zápasů; 14 výher; 82 inkasované góly; úspěšnost zákroků 90,89 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 3,06).

ČEZ Motor České Budějovice:
David Gába (18 zápasů; 14 výher; 34 inkasované góly; úspěšnost zákroků 92,69 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 2,39).
Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí: Tomáš Zubzanda.
Čároví rozhodčí: Richard Coubal, Ondřej Kokrment.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Pohl, Holomek, Vl. Brož, Smetana, J. Látal, Bernad, Macek – Tenkrát, Roubík, J. Kloz – Rys, Melka, Kuchler – Dalecký, Andres, Gengel – Křivohlávek. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (O. Bláha) – L. Kříž, Kolmann, Zíb, J. Suchánek, Žovinec, L. Bohunický, Klinecký – Chovan, Pajič, L. Květoň – M. Heřman, Mikyska, Nouza – Kuchejda, Babka, Žálčík – Švihálek, Prokeš, Guman – A. Přibyl. Trenéři: Petr Rosol, Radek Bělohlav.

První prosincové pondělí se na severočeském zimním stadionu proti sobě postaví celky HC Slovan Ústí nad Labem a ČEZ Motor České Budějovice. Motor v posledním duelu hrál s pražskou Slavií, kterou porazil o dva góly a prozatím se drží na třetí příčce v tabulce WSM Ligy.

2:6 (1:1, 0:0, 1:5)
Branky a nahrávky: 15. Švagrovský (O. Kopta I, Troliga), 57. Nedvídek (Z. Doležal, P. Beránek) – 15. Rys (Melka, M. Vágner), 44. Gengel (Dalecký, Andres), 50. Tenkrát (Roubík, Holomek), 52. Tenkrát (Roubík, J. Kloz), 59. Tenkrát (M. Vágner, Roubík), 60. Kuchler (Rys, Melka).
Rozhodčí: Schmejkal – Bosák, Špringl ml.
Vyloučení: 5:5, navíc Málek (LTM) 5 min. + OK [HRUB], navíc Sobotka (UNL) 5 min. + OK [HRUB].
Diváci: 1 510.
Střely na branku: 30:35 (13:8, 7:15, 10:12).
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:6.

ČEZ Motor České Budějovice – HC Slavia Praha
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 18. Pajič (Chovan), 34. Nouza (Kolmann), 56. Kuchejda (Babka, Zíb), 60. Nouza (Žovinec) – 1. Vas (Čermák, Robinson), 27. Kašpařík (Vas, Robinson).
Rozhodčí: Doležal – Čížek, Křivohlavý.
Vyloučení: 3:5, navíc Pavlín (SLA) 10 min. OT.
Diváci: 6421.
Střely na branku: 29:20.
Poslední vzájemný duel (18. kolo WSM Ligy, 28. 10. 2015):

ČEZ Motor České Budějovice – HC Slovan Ústí nad Labem
6:2 (0:0, 4:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 21. Pajič (Kuchejda, Babka), 25. Žálčík (Rob), 29. Žálčík (Švihálek, Rob), 38. J. Straka (Švihálek, Rob), 44. J. Straka (Vráblík, Nouza), 53. Nouza (Suchánek) – 55. D. Tůma (Kubica, D. Merta), 58. D. Tůma (Kubica).
Rozhodčí: Dědek – Polák, Rampír.
Vyloučení: 3:1.
Využití: 1:1.
Diváci: 6 341.
Střely na branku: 39:35 (12:14, 15:12, 12:9).
Průběh utkání: 6:0, 6:2.
Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

19 zápasů: 5 výher, 1 výhra po prodloužení, 0 remíz, 2 porážky po prodloužení, 1 porážek, skóre 67:58.

Nejčetnější výsledek v historii je porážka Slovanu 2:3 (3x).
Favorit utkání:

Favoritem dnešního duelu jsou podle sázkových kanceláří hosté – ČEZ Motor České Budějovice.
Letošní bilance obou týmů v letošním ročníku:

30 zápasů: 13 výher, 1 výhra v prodloužení, 0 remíz, 3 prohry v prodloužení, 17 proher; skóre: 107:107; 44 body; 8. místo.

30 zápasů: 15 výher, 5 výher v prodloužení, 0 remíz, 1 prohra v prodloužení, 9 proher; skóre: 102:80; 56 bodů; 3. místo.
Příjemný pondělní podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky zápasu 31. kola WSM Ligy. HC Slovan Ústí nad Labem hostí tým ČEZ Motor České Budějovice.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Tereza Košťálová a Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion: Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika;
souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š., 14° 00′ 47″ v. d.;
kapacita: 6 500 míst.