Utkání dvacátého devátého kola na ústeckém zimním stadionu 2. 12. 2015 dopadl lépe pro hosty, kteří zvítězili jen o jeden jediný gól. Na obou stranách se však jednalo o velmi aktivní a vyrovnaný hokej. Dva góly a jednu asistenci si do osobních statistik zaznamenal Petr Kanko, který v Severočeském hokejovém klubu působil. Petr Tenkrát vynikl v utkání jako málokdo, prosadil se poprvé v dresu Slovanu, a to dokonce dvakrát, z toho jednou v oslabení a přitom zaznamenal stý gól ústeckého klubu v letošní sezóně.

Z Ústí nad Labem je to ode mě vše a těším se na počtenou u dalších online přenosů. Tereza Košťálová
Statistiky utkání:

Branky a nahrávky: 26. Tenkrát (Kloz), 29. Brož (Melka), 37. Kloz (Pohl), 46. Tenkrát (Pohl), 48. Roubík (Pohl, Kloz) – 14. Štumpf, 18. Krisl (Maliník), 25. Okál (Kanko), 40. Kanko (Maliník, Štencel), 42. Kanko (Okál), 54. Gřeš.
Ofsajdy: 2:2.
Vyhraná vhazování: 41:38 (9:15, 17:13, 15:10).
Nejlepší hráči: Petr Tenkrát – Zdeněk Okál.
59:43
59:42
Ústí nad Labem v power-play.
59:36
Čároví rozhodčí odpískali icing hostů, který však ale v oslabení být nemůže. Následuje vhazování ve středovém kruhu. Soukup v brankovišti.
58:20
Pohlova střela zblokována, Havířov vyhazuje.
57:43
Jiří Krisl (HAV) inkasuje menší trest za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.
56:12
Slovan si drží puk v útočném pásmu, avšak Laco zasahovat nemusel.
55:39
Havířov pozorně brání.
54:55
Hudeček zamířil do masky Soukupa.
54:17
Kanko se pokusil o dorážku, ale neúspěšně. Komerční přestávka.
53:50
Melka orazítkoval tyč branky hostů.
53:36
Zakázané uvolnění týmu HC AZ Havířov.
53:17
Havířov právě vstřelil branku!
TOMÁŠ GŘEŠ jel sám téměř přes celé hřiště, domácí obrana zaváhala a další úspěšný střelec Havířova zamířil mezi betony Jakuba Soukupa. Bez asistence.
52:46
Slovan si drží puk na svých hokejkách.
Dnešní utkání sleduje 796 diváků.
51:40
Kloz pouze nahazuje.
50:13
Na hřišti je k vidění opět potyčka mezi týmy. Bahounek odjíždí z hrací plochy za pomoci od realizačního týmu a spoluhráče.
50:13
Bahounek zůstal po souboji ležet na ledové ploše.
49:50
Přízemní pokus Holomka Laco chytá.
49:40
Ostrčil těsně minul branku branku Soukupa.
48:49
Havířov nepříjemně napadal rozehrávku domácích, chce si za každou cenu vrátit vedení.
47:56
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Využitá přesilovka! JAROSLAV ROUBÍK si poradil s odraženou střelou Jana Pohla a vyrovnává skóre na kostce na 5:5. Asistence: Jan Pohl, Jan Kloz.
47:35
Tenkrát odmítl hattrick, když zahodil tutovou šanci a pálil pouze do gólmana!
47:25
Hráčské lavici Havířova je udělen menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jan Hudeček (HAV). Komerční přestávka!
47:01
46:29
Havířov se usazuje na útočné třetině.
45:32
Gól v oslabení! Marek Laco je v tomto utkání poprvé překonán PETREM TENKRÁTEM, který vyslal puk mezi betony havířovského hájce svatyni a zároveň tak vstřelil 100. gól Slovanu v letošním ročníku. Asistence: Jan Pohl.
45:01
Ladislav Gengel (UNL) si odsedí dvě minuty v boxu trestoměřičů za vysokou hůl.
44:44
44:31
Klozova střela na Laca nevyšla.
43:35
Hosté v oslabení vyhazují.
42:44
Daniel Štumpf (HAV) si odpyká dvě minuty za sekání.
41:16
Zdeněk Okál z levého kruhu přihrál PETROVI KANKOVI, který si s pukem v předbrankovém prostoru věděl rady a kotouč poslal přesně za záda Jakuba Soukupa. Asistence: Zdeněk Okál.
41:01
40:01
Zahajovací vhazování třetí třetiny vyhrál Maliník.
40:01
Petr Matoušek byl v minutě třicáté osmé vystřídán svým kolegou Markem Lacem z důvodu nevolnosti (zimnice).
Druhá část hry byla na góly už mnohem bohatší. Domácí byli dokonce úspěšnější a do branky se trefili třikrát a zásluhou Jana Kloze vyrovnali ve třicáté sedmé minutě. Havířov se sice prezentoval dvakrát, ale díky dvoubrankovému vedení z první třetiny vede o jeden gól.
Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Jakub Soukup
– 12;
Petr Matoušek – 14, Marek Laco (od 38. min.) – 0.
Statistiky úvodního a druhého dějství:

Branky a nahrávky: 26. Tenkrát (Kloz), 29. Brož (Melka), 37. Kloz (Pohl) – 14. Štumpf, 18. Krisl (Maliník), 25. Okál (Kanko), 40. Kanko (Maliník, Štencel).
Vyloučení: 3:2.
Využití: 0:1.
Zakázaná uvolnění: 3:2.
Ofsajdy: 1:2.
Vyhraná vhazování: 9:15, 17:13.

Další třetina začne přibližně v 19:47 hod.
40:00
39:46
Využitá dvojnásobná přesilovka! PETR KANKO využil přesilovku pět na tři a nenápadnou střelou vrací vedení svému týmu z těsné blízkosti. Asistence: Roman Maliník, Jan Štencel.
39:01
Tomáš Andres (UNL) si podržel puk v útočném pásmu, ale nakonec fauloval, a proto obdržel menší trest za vysokou hůl.
38:16
Maliník svou střelou domácího brankáře nepřekonal.
37:50
Marek Laco vystřídal v brankovišti Petra Matouška.
37:50
Antonín Melka (UNL) je vyloučen na dvě minuty za faul loktem.
36:59
Po dlouhé diskuzi o posouzení brankové situaci je nakonec gól ve prospěch Slovanu uznán! Jan Pohl přihrál touš JANU KLOZOVI, který jednoduše prostřelil Petra Matouška z pravého kruhu. Asistence: Jan Pohl.
34:01
Pro postavení Mazance v brankovišti Soukupa jsou hosté vykázáni do středního pásma.
33:38
Soukup vyrazil puk do bezpečí.
33:05
Daniel Sobotka (UNL) inkasuje dvouminutový trest za nedovolené bránění. Komerční přestávka.
31:30
Soukup vychytal Ostrčilovu střelu úspěšně.
30:52
Havířov je nyní aktivnějším mužstvem.
29:56
Po hrubé chybě Vágnera mohl skórovat Okál, Soukup však Slovan zachránil skvělým zákrokem.
28:53
Antonín Melka poslal puk z pravé strany VLADIMÍROVI BROŽOVI na střed, který se trefil do odkryté branky. Asistence: Antonín Melka.
27:14
Tenkrát z pravého kruhu nemíří přesně.
26:38
Domácí branka je posunuta, rozhodčí musel přerušit hru. Komerční přestávka.
25:59
Havířov se provinil icingem.
25:33
PETR TENKRÁT snižuje vedení Havířova na dvoubrankové poté, co si s pukem zajel za branku a následně si vybruslil do předbrankového prostoru a bekhendem přelstil Petra Matouška. Asistence: Jan Kloz.
24:04
Petr Kanko z pravého kruhu nalezl volného a nikým nechráněného ZDEŇKA OKÁLA v mezikruží, kterému nedělalo problém využít chyby domácí obrany. Asistence: Petr Kanko.
23:48
Přízemní střela Ryse k pravé tyčce, havířovský muž v masce však zůstává nepřekonán.
23:42
Diváci sledují další menší potyčku za brankou hostů.
23:04
Matoušek ve hře pokračuje.
23:04
Tenkrát zamířil z pravého kruhu na branku hostů. Matoušek zůstal po zásahu Tenkráta otřesen. Hra je přerušena.
22:43
Mazanec střílí vedle.
21:25
Havířov má kotouč ve svém držení, s ofenzivní akcí ale vyčkává.
20:37
Slovan se dopustil ofsajdu.
20:01
Na zahajovacím vhazování druhé třetiny zvítězil Jaroslav Roubík.
20:01
První dvacetiminutovka přinesla více radosti týmu z Havířova. Hosté se do černého trefili dvakrát a domácímu celku nedovolili prostřelit Petra Matouška ani jednou. Slovan měl však několik šancí a i dvě přesilovky, které však nedokázal využít. Za HC AZ Havířov se prezentoval Daniel Štumpf a Jiří Krisl v rozpětí zhruba čtyř minut. Ústí nad Labem má na zvrat zápasu ještě dvě třetiny.
Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

– 14;
Petr Matoušek – 10.
Statistiky úvodního dějství:

Branky a nahrávky: 14. Štumpf, 18. Krisl (Maliník).
Vyloučení: 0:2.
Bez využití.
Zakázaná uvolnění: 3:1.
Ofsajdy: 0:1.
Vyhraná vhazování: 9:15.

Další třetina začne přibližně v 18:50 hod.
20:00
19:18
Hosté si přihráli rukou v útočném pásmu, díky čemuž je hlavní sudí Petružálek vykazuje do středního pásma.
19:01
Ústí nad Labem se provinilo dalším zakázaným uvolněním.
18:33
Hudeček od modré čáry zamířil na Soukupa, ale ústecký hájce svatyně jeho střelu vychytal.
17:40
Roman Maliník nalezl volného JIŘÍHO KRISLA, který od hranice útočného pásma perfektně prostřelil naprosto vše. Asistence: Roman Maliník.
17:01
Sobotka z dálky minul svatyni Havířova.
16:20
Korím z dobré střelecké pozici nemířil přesně.
15:56
Kotala na Soukupa nevyzrál.
15:16
Zakázané uvolnění domácího mužstva.
14:49
Soukup chytá do lapačky jedovku z dálky od Štencla. Komerční přestávka.
13:56
Rys zamířil vedle.
13:27
DANIEL ŠTUMPF dorazil puk za záda Jakuba Soukupa z těsné blízkosti. Domácí brankář neměl šanci jeho střelu vychytat. Bez asistence.
13:20
Před Soukupem se odehrál menší závar.
12:52
Roubík neprošel přes Ostrčila podle svých představ.
11:25
Tenkrát úspěšně projel téměř vším, co mu stálo v cestě, ale v konečné fázi mu obrana Havířova ve střele zabránila.
10:49
Gengel dorážel, což vyvolalo menší potyčku na hrací ploše. Do výměny názorů šli Gengel s Mazancem. Komerční přestávka.
09:39
Hraje se bez větších šancí, oba gólmana příliš mnoho nezasahují.
08:59
Slovan si taktéž přidává první icing do statistik.
08:35
Zakázané uvolnění si připisuje Havířov.
07:59
Sobotka vystřelil, ale jeho střela byla zblokována pozornou obranou do bezpečí.
06:30
Štencel minul odkrytou bránu a následně puk projel skrze brankoviště Slovanu.
05:31
05:03
Andres si sjel pukem před gólmana, ale nakonec havířovského brankáře nepřekonal.
04:36
Střela Ryse byla tečována do ochranné sítě.
03:45
Havířov v oslabení vyhazuje.
03:31
Antonín Pechanec (HAV) je potrestán menším trestem za hákování.
02:55
02:52
Hosté si připisují ofsajd.
02:33
Smetana přihrál Brožovi, ale Sedláček jeho střelecký pokus zblokoval.
01:46
Domácí si v přesilové hře příliš mnoho šancí nevytvářejí.
00:55
Michal Sztefek (HAV) si půjde na dvě minuty posadit na trestnou lavici za podražení.
00:55
Pohl poslal puk na Tenkráta, kterého Matoušek vychytal bez problémů.
00:01
Na zahajovacím vhazování dvacátého devátého kola byl úspěšnější Pechanec.
00:01
Domácí nastupují ve žlutomodré kombinaci, hosté v modročerné.
Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí: Miroslav Petružálek;
čároví rozhodčí: Aleš Hejl, Lukáš Podrazil.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Pohl, Holomek, M. Vágner, D. Sobotka, Vl. Brož, Smetana, J. Látal – Tenkrát, Roubík, J. Kloz – Rys, Andres, Gengel – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

AZ Havířov: Matoušek (Laco) – Krisl, Bahounek, Korím, Štencel, M. Mazanec, Ostrčil, Graca – Sztefek, Pechanec, Štumpf – Z. Okál, Maliník, Kanko – Gřeš, P. Sedláček, Kalus – L. Bednář, Hudeček, Kotala – Matějek. Trenéři: Štefan Mikeš, Martin Janeček.

Na zimním stadionu v Ústí nad Labem bude k vidění bitva mezi devátým a desátým týmem v tabulce WSM Ligy. HC Slovan Ústí nad Labem je na deváté příčce a Havířov je hned pod domácím celkem pouze o tři body. HC AZ Havířov je podle statistik nejhorším mužstvem v přesilových hrách. Za hosty nastoupí do zápasu Petr Kanko, jenž hrál právě za Slovan a proto pro něj bude toto utkání velmi pikantní. Ústecký útočník Jan Dalecký tímto střetnutím odehraje svůj 100. zápas ve druhé nejvyšší hokejové lize.
Poslední střetnutí z pohledu obou soupeřů:

HC Dukla Jihlava – HC Slovan Ústí nad Labem
4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 33. Flek (Zadražil), 46. Důras (Jergl, Dobrovolný), 48. Diviš (Parýzek, Seman), 60. Zadražil (Seman, Gríger) – 31. Kuchler (Smetana, Melka).
Rozhodčí: Bejček – Čížek, Křivohlavý.
Vyloučení: 4:6.
Využití: 1:0.
Diváci: 1 389.
Střely na branku: 33:36 (11:10, 8:18, 14:8).
Průběh utkání: 0:1, 4:1.

HC AZ Havířov – HC Stadion Litoměřice
3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Sztefek (Korím, Pechanec), 39. Tomi (Sedláček), 47. Kanko (Okál, Mazanec) – 1. Kalla (Pavelka), 15. Pavlas (Plášil), 27. Hronek (Doležal), 49. Nedvídek (Ondráček, Plášil).

6:4 (2:2, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 7. Kanko (Maliník, Maruna), 19. Maruna (Maliník, Mazanec), 27. V. Meidl (Lenďák), 46. Sztefek (Korím, Pechanec), 47. Štumpf (Tomi), 60. Maruna – 9. D. Merta (Roubík, D. Tůma), 18. Roubík (D. Tůma), 28. D. Tůma (Roubík, D. Merta), 49. D. Merta (Roubík, Hes).
Rozhodčí: Kubičík – Adamec, Poruba.
Vyloučení: 6:2.
Diváci: 1 620.
Střely na branku: 37:34 (13:13, 14:8, 10:13).
Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4, 6:4.
Favorit utkání:

Favoritem dnešního duelu jsou podle sázkových kanceláří domácí – HC Slovan Ústí nad Labem.
Letošní bilance obou týmů v letošním ročníku:

HC Slovan Ústí nad Labem:

28 zápasů: 12 výher, 1 výhra v prodloužení, 0 remíz, 3 prohry v prodloužení, 12 proher; skóre: 96:99; 41 bod; 9. místo.

HC AZ Havířov:
28 zápasů: 11 výher, 2 výhry v prodloužení, 0 remíz, 1 prohra v prodloužení, 14 proher; skóre: 83:86; 38 bodů; 10. místo.
Příjemný středeční podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky zápasu 29. kola WSM Ligy. HC Slovan Ústí nad Labem hostí tým HC AZ Havířov.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Tereza Košťálová. Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion: Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika;
souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š., 14° 00′ 47″ v. d.;
kapacita: 6 500 míst.