Prostějov v Ústí prohrával dlouho o dvě branky, ale ve třetí třetině dokázal vyrovnat a ještě uspěl v nájezdech.
V samostatných nájezdech zvítězil tým LHK Jestřábi Prostějov. Rozhodl MAREK DRTINA.
MAREK DRTINA střelou mezi betony rozhodl zápas ve svůj prospěch.
Měnily se strany, Pohl také nedal.
Rys to zkoušel stejně jako při svém nájezdu v zápase, kdy dal, tentokrát ne.
Meidl trefil jen betony Soukupa.
Roubík si také neporadil se svým nájezdem dobře.
Soukup chytil i druhý nájezd Luňáka.
Melka za domácí střílí mimo.
Patrik Moskal si vylámal zuby na Soukupovi.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:43
Znovu Soukup musel zasahovat a ještě si poradil i s dorážkou.
63:48
Tentokrát Kubica pálil ze hry, ale znovu ho Horčička vychytal.
63:10
Po zákroku Soukupa se bude vhazovat před ústeckým gólmanem.
62:11
Druhé trestné střílení už Ústí neproměnilo, Kubica nenavázal na Ryse. Hra pokračuje.
61:20
Kubica si počkal na pohyb gólmana, ale nakonec trefil jen betony!
61:20
Kubica faulován při brejku, sudí nařizuje druhé trestné střílení proti Prostějovu!
60:54
Rys z levé strany pálil nad.
60:33
Domácí se dopustili ofsajdu, hra je přerušena.
60:01
Třetí třetina byla zcela odlišná od těch dvou předchozích. Ústečtí ve třetí třetině přestali hrát a čelili náporu Prostějova, který přinesl dva góly. A to Jestřábi měli ještě řadu dalších šancí na rozhodnutí, ale domácí držel gólmam Soukup! Bude následovat pětiminutové prodloužení.
60:00
59:49
Soukup kryl i bombu Vokurky od modré.
59:11
Šlahař málem bekhendem zaskočil Soukupa!
56:09
Soukup měl nyní zase hodně práce v brance Slovanu!
55:18
Prostějov je nadále na kotouči a snaží se něco vymyslet.
54:38
Slovan ve třetí třetině přestal hrát a Prostějov poměrně lacino dokázal smazat dvoubrankovou ztrátu. To, že v první třetině měl Slovan drtivý tlak a spoustu šancí ve třetině druhé je nyní domácím k ničemu.
54:10
Jestřábi právě vstřelili branku!
Další smolný moment pro domácí. Prostějov míchal s kotoučem v útočné třetině, ale nevypadalo to na nic zajímavého až puk zavezl před branku LUKÁŠ LUŇÁK a kotouč nějak proskákal za brankovou čáru. Smůla pro Slovan! Asistence: Michal Dragoun, Marek Drtina.
53:45
Křivohlávek (UNL) vyloučen za zdržování hry.
52:33
A je to tady, Slovan doma nulu neudrží. Za obranou zůstal osamocený VÁCLAV MEIDL, ke kterému se šťastně odrazil puk a pohotově překonal Soukupa. Asistence: Pavel Mojžíš, Michal Dragoun.
52:03
Prostějov zakládá další útok od své branky.
51:33
Ústí se soustředí už hlavně na defenzivu a do útoku se netlačí. Domácím bude stačit, když nebudou inkasovat.
50:55
Nyní musel být opět gólman Ústí Soukup v pozoru, Prostějov nyní pálí ze všech možných pozic.
49:48
Prostějov operuje v útočné třetině, ale hraje převážně po rozích.
49:16
Soukup vyhazoval kotouč, icing z toho nebude.
48:46
Dnešní utkání sleduje 927 diváků.
48:33
Nyní naopak sledujeme pasáž bez šancí a něčeho zajímavého, oba soupeři jen nahazují kotouče do pásma.
46:29
V úvodu třetí třetiny se Prostějov hodně tlačí do branky a pokouší se o vstřelení korigující branky.
46:29
Nyní měl ale Soukup štěstí, puk po střele z mezikruží skončil na břevně!
45:27
Prostějov je aktivní, ale do šancí se nedostává.
45:12
Vhazování před Soukupem.
45:11
Hostující Novák se dral před branku, ale s pukem se do branky nenacpal.
44:32
Nyní naopak nahazovali kotouč domácí.
44:19
Hostující Illéš od levého mantinelu střílel vedle.
43:29
Jestřábi zakládají útok, zatím drží puk v útočném pásmu.
42:28
Nyní je hra dosti neurovnaná, puk přeskakuje hokejky, každopádně Horčička pokryl nahození od středu hřiště a bude se vhazovat.
41:47
Teď už je v plném počtu i Prostějov.
40:56
Ústí hraje v plném počtu a ještě bude mít krátkou přesilovku.
40:19
Horčička hned v úvodu třetí třetiny musel řešit závar před vlastní brankou, ale zvládl to.
40:01
Ve druhé třetině se Slovan Ústí ujal dvoubrankového vedení. Nejprve proměnil trestné střílení Jiří Rys a poté využil dvojnásobnou přesilovku 5 na 3 přesným zásahem Jaroslav Roubík. I Prostějov měl své šance, ale domácí jsou zatím lepším týmem.
40:00
39:45
Patrik Moskal (PRO) vyloučen za sekání.
39:16
Soukup byl připraven a kryl pokus z mezikruží. Bude se vhazovat.
38:54
Tůma (UNL) vyloučen za nedovolené bránění.
37:47
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Pas od druhého mantinelu zužitkoval JAROSLAV ROUBÍK přesnou střelou z první a zvyšuje na 2:0. Asistence: Jiří Rys, David Bernad.
36:49
Šlahař (PRO) vyloučen za držení protihráče. Ústí bude hrát přesně minutu přesilovku 5 na 3!
36:18
Tůma dnes potřetí skončil v brance a po přesunutí branky tedy sudí musí hru přerušit.
35:50
Lukáš Luňák (PRO) vyloučen za podražení.
34:57
Ústí hraje v plném počtu.
34:27
Roubík vyhodil přes všechny čáry.
33:40
Zatím je to zápas brankářů, oba gólmani chytají fantasticky!
33:39
Šlahař pálil ostře od modré, ale Soukup vyrazil puk do rohu.
32:57
Jiří Kurka (UNL) vyloučen za nedovolené bránění.
32:57
Komerční přestávka.
32:30
Jakub Šlahař měl prostor na levé straně a zkoušel to na vzdálenější tyč, ale Soukup výborně vymrštil lapačku!
32:18
Prostějov hraje v plném počtu.
31:30
Jestřábi vyhazují přes všechny čáry.
31:03
Tůma to zkoušel po ledě, ale puk skončil na betonu Horčičky.
30:15
Čuřík (PRO) vyloučen za držení protihráče.
28:12
Jiří Rys neproměnil trestné střílení v předchozím domácím utkání proti Kladnu, nyní už to tam ústeckému útočníkovi ale padlo!
28:10
JIŘÍ RYS zamíchal s pukem a střelou nad lapačku nachytal Horčičku – 1:0!
28:10
Po faulu Patrika Husáka pojede Jiří Rys trestné střílení!
27:30
Na druhé straně se dostal do útočné třetiny i Prostějov, ale Soukup střelu doprostřed branky kryl.
27:16
Horčička zblízka vychytal i Tůmu!
26:20
Prostějov pod tlakem vyhazuje na icing. Oba celky hrají ve čtyřech.
25:27
Po přihrávce Ryse střílel z první Roubík, ale zase ten Horčička!
24:58
Smetana od modré hezky pálil, ale Horčička jeho pokus ztlumil do rohu.
24:40
Drtina (PRO) vyloučen za podražení. Přesilovka 4 na 3 pro Ústí.
24:20
Tůma (UNL) vyloučen za hákování. Budeme pokračovat ve čtyřech na obou stranách.
23:53
Protivný (PRO) vyloučen za sekání. Vyloučení v dnešním utkání: 2:2.
23:40
Hru přerušil icing Prostějova.
23:21
Domácí to nyní zkouší střelbou z každé pozice, ale puky létají mimo branku.
22:55
Tým LHK Jestřábi Prostějov hraje v plném počtu.
22:25
Domácí Kurka od modré pálil mimo!
21:57
Horčička opět odolal ústeckému náporu!
21:47
Slovan kombinuje v útočném pásmu, ale chybí střelba. Mezitím jsme sledovali příchod šesti fanoušků Prostějova do svého sektoru.
20:55
Vokurka (PRO) vyloučen za hákování. Slovan bude hrát dnes svou první přesilovku!
20:01
V první třetině jsme v utkání mezi Ústí nad Labem a Prostějovem branku neviděli. Úvod zápasu patřil domácím, kteří mnohokrát ohrozili gólmana Jestřábů Horčičku, ale gólman Prostějova zatím chytá parádně. Stejně jako brankář Slovanu Jakub Soukup, který měl nejvíce práce při dvou oslabení, kterým se Slovan musel bránit.

Prostějov byl nejvíce nebezpečný při svých dvou přesilovkách, při hře 5 na 5 jsou lepší domácí. Na branky ale stále čekáme!
20:00
19:37
Domácí uklidňují hru kombinací ve vlastním obranném pásmu.
18:55
Martin Novák tvrdě pálil, ale Soukup si poradil i s dvěma dorážkami!
18:30
Ústí hraje v plném počtu, Kloz je na ledě.
18:07
Hru přerušuje ofsajd Prostějova.
17:56
Až nyní domácí vyhodili přes všechny čáry.
17:38
Prostějov dostává Ústecké v přesilovce pod velký tlak!
17:03
Jakub Šlahař mířil z mezikruží pod vyrážečku Soukupa, ale ten přece jen dokázal puk vytěsnit mimo branku.
16:30
Kloz (UNL) vyloučen za nedovolené bránění.
16:25
Ránu Protivného od modré vyrazil Soukup do ochranné sítě!
15:51
David Tůma se dostal k odraženému puku, ale zblízka minul!
15:15
Krejčík hledal před brankou Dragouna, který ale puk netrefil ideálně!
14:31
Prostějovský Illéš sice operoval před brankou, ale do koncovky se nedostal. Každopádně nyní se bude vhazovat před Soukupem.
13:58
Domácí Kuchler se dostal za obránce Prostějova, ale bekhendovým zakončením si na Horčičku nepřišel!
13:45
Diváci v Ústí ani přesunutý kotel fanoušků Slovanu zatím branku neviděli. Uvidíme, co přinese závěr první třetiny.
13:33
Střelu Husáka doprostřed branky Sokup zastavil.
13:08
Prostějov zatím nejvíce zahrozil při své přesilovce, nyní už zase Ústečtí hrají v útočném pásmu.
12:51
Slovan hraje v plném počtu, Kurka je zpět na ledě.
12:18
Hostující Novák dobře pálil, ale Soukup si připsal výborný zákrok.
11:36
Střelu Drtiny od modré kryl Soukup do lapačky.
11:12
Vkadimír Brož vyhodil kotouč přes všechny čáry a Prostějov musí zakládat nový útok.
10:50
Jiří Kurka (UNL) vyloučen za hru vysokou holí.
10:41
Jestřábi hrají s pukem ve středním pásmu...
10:22
Prostějov rychle přesunul hru na polovinu Slovanu a Čuřík to zkoušel zajímavým pokusem, ale Soukup byl na místě.
10:11
Znovu Horčička zachránil svůj tým, Prostějov se stále nachází pod tlakem Slovanu.
09:25
Nyní Kloz střílel z první, ale Horčička jeho střelu vyrazil!
08:01
Nyní Kloz z otočky mířil mimo tyče.
07:39
Prostějov je sice aktivní, ale zatím jeho hra v útočné třetině není příliš účinná.
06:30
Po nahození Rudla Soukup raději puk nechal v lapačce. Hra přerušena.
05:46
Sledujeme bojovnou hru, příliš se ani nepřerušuje. Hra plyne, ale hraje se bez šancí.
05:00
Domácí mají převahu, ale zatím si netvoří gólové šance.
04:01
Luňák nyní dobře mířil, ale puk skončil těsně nad brankou.
03:39
V úvodu zápasu drží svůj tým gólman Jestřábů Horčička, který si připsal již několik těžkých zákroků.
03:00
Ústečtí nyní svírají svého soupeře a tlačí se před branku.
02:15
Matěj Hes trefil břevno!
01:43
Ústecký Kloz operobal před brankou a pak ještě doklpeával puk zblízka, ale gól z toho nebyl.
01:08
Hostující Kajaba pálil do boční sítě a pak ještě trefil gólmana Soukupa do masky. Bude se vhazovat.
00:05
Úvodní buly vyhrál domácí Jaroslav Roubík a Slovan míří do útoku.
00:01

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Habal) – Brož, Smetana, Pohl, Bernad, Kurka, Hes, Macek – Tůma, Roubík (C), Kuchler – Rys, Kloz, Kubica – Gengel, Melka, Křivohlávek – D. Novák. Trenér: M. Mach.

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Vokurka, M. Drtina, Kaluža, Mojžíš (C), Protivný, Husák, Rudl – L. Luňák, Dragoun, Krejčík – Kajaba, Moskal, M. Novák – Čuřík, Illéš, Šlahař – Augustin, V. Mejdl, Kucek. Trenér: Přecechtěl.

Rozhodčí: Pražák – M. Jílek, Šperl.
V utkání 10. kola WSM ligy budeme podrobně sledovat souboj mezi celky HC Slovan Ústí nad Labem a LHK Prostějov!

HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM
Slovan je v tabulce na osmém místě se ziskem 14 bodů. Střed tabulky je velmi vyrovnaný, bodově jsou na tom stejně Benátky či Litoměřice, jen o bod více má Kadaň.

V minulém kole Ústí vyhrálo v Benátkách 6:2, což byla velmi cenná výhra po předchozí domácí porážce 3:6 s Kladnem. Osmé průběžné místo zatím poměrně odpovídá ústeckým ambicím.

Nejproduktivnějším hráčem Slovanu je Jaroslav Roubík s dvanácti body (4+8). Nejlepším střelcem pak David Tůma se šesti zásahy. Všechna utkání odchytal brankář Jakub Soukup, Ústí ale aktuálně ohlásilo příchod dalšího gólmana, Vladislava Habala z Karlových Varů.

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV
Prostějov je aktuálně na 11. místě se ziskem 10 bodů a má pětibodový náskok na poslední Most.

Nejproduktivnějšími hráči Jestřábů jsou Michal Dragoun, René Kajaba a Petr Moskal (všichni mají čtyři body 1+3). Brankářskou jedničkou je Luboš Horčička. V kádru Jestříbů také evidujeme útočníka Tomáše Roda, který ještě vloni působil v Ústí. V poslední době se mu ale nedaří v sestavě prosadit a nehraje.

V minulém kole hrál Prostějov důležitý zápas s Litoměřicemi, který vyhrál za tři body, což bylo velmi cenné vítězství, protože Prostějov se začal pohybovat v sestupových vodách.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.