V posledním kole základní části WSM Ligy uspěli ústečtí hokejisté proti Třebíči, když utkání rozhodla jediná branka. Rozhodující gól při vyloučení Petra Polodny vsítil ve čtyřiapadesáté minutě David Tůma, který vymetl pavučiny z pravého horního růžku svatyně Karla Vejmelky. Martin Volke si mimo jiné připsal první čisté konto v letošním ročníku a byl vyhlášen nejlepším hráčem domácích.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
Zápasové statistiky:

Branka a nahrávka:
54. Tůma (Kloz).
Rozhodčí: Radek Wagner – Hejl, Podrazil.
Vyloučení: 3:5.
Využití: 1:0.
Diváci: 1 543.
Průběh utkání: 1:0.
Zakázaná uvolnění: 2:4.
Ofsajdy: 2:1.
Vyhraná vhazování: 35:34 (8:9, 15:13, 12:12).
Nejlepší hráči: Martin Volke – Karel Vejmelka.
Nejlepší hráči:

HC Slovan Ústí nad Labem:
Martin Volke
SK Horácká Slavia Třebíč: Karel Vejmelka
60:00
Martin Volke (UNL) si ještě po závěrečné siréně neodpustil seknutí do hokejky soupeře, a proto obdržel dvě minuty za sekání.

59:46
Poslední šance pro Třebíč. David Tůma (UNL) obdržel dvě minuty za zdržování hry – sevření puku.

Celkem TM v letošním ročníku: 72.
Vyloučení celkem v zápase: 2:5.
59:25
Erat z pravé strany zamířil nad.
59:00
Následovat bude buly v ofenzivním pásmu hostů po levici Volkeho.
59:00
Oddechový čas pro domácí.
59:00
Roubík při vyhazování puku trefil čárového sudího, hra přerušena.
58:28
Začala power-play Třebíče v boji o předkolo play-off!
58:12
Wasserbauer v levém kruhu před poskakujícím kotoučem promáchl.
57:53
Ofsajd také na opačné straně, a to v podání Ústí nad Labem (na ofsajdy 2:1).
56:57
Kloz hledal u opačné tyče Roubíka, na kterého zívala odkrytá branka. Posledně zmiňovaný promáchl.
56:42
Postavení mimo hru hostů (na ofsajdy 1:1).
55:35
Malena se zmohl pouze na nahození do útočné části hřiště.
55:11
Roubík propagační střelou ozkoušel Vejmelku.
54:40
Roubík hledal v útočné třetině Tůmu, který se ke střele nedostal.
53:18
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Využitá přesilovka! Jan Kloz (21+32) nalezl v prostoru mezi kruhy volného DAVIDA TŮMU (24+22), který vymetl pavučiny z pravého horního růžku hostující svatyně. Asistence: Jan Kloz (21+32).
53:01
Šance v podobě přesilové hry pro Slovan. Za hákování náleží menší trest Petru Polodnovi (TRE). Komerční přestávka.

Celkem TM v letošním ročníku: 10.
Vyloučení celkem v zápase: 1:5.
52:43
Melka z dobré pozice neprostřelil Vejmelku.
51:39
Tvrdá rána v podání Nika skončila v lapačce ústeckého gólmana.
50:31
Postavení mimo hru Slovanu (na ofsajdy 1:0).
50:08
Hes z pravé strany minul.
Dnešní utkání sledují 1 543 diváci.
49:15
Erat hledal v mezikruží Dolníčka, který svatyni Volkeho neohrozil.
48:35
Menší tlak vyvinula také Třebíč.
47:52
Po Roubíkově střele sahal Tůma, Vejmelka připraven.
47:47
Oddechový čas pro hosty.
47:47
Třebíč se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění (na icingy 2:4).
46:19
Dolníček z těžké střelecké pozice donutil Volkeho k zákroku.
46:05
Komerční přestávka.
45:51
Wasserbauer a následně také Juráň nepřekonali gólmana domácích.
45:09
Psota nahodil za branku Volkeho.
44:36
44:04
Třebíči se podařilo vysunout touš do středního pásma.
43:48
Tenkrát zamířil nad.
43:25
Slovan nikam nepospíchá a pouze si přihrává v ofenzivní třetině.
42:36
Přesilovka ve prospěch domácích. Václav Čejka (TRE) míří za katr na dvě minuty za vysokou hůl.

Celkem TM v letošním ročníku: 46.
Vyloučení celkem v zápase: 1:4.
41:34
Oba týmy se snaží neudělat chybu a pozorně brání.
40:58
Psotovo nahození zmeškal Polodna, který mohl dorážet do odkryté branky, o puku ale nevěděl.
40:28
Pokus Polodny zblokován.
40:01
Na zahajovacím vhazování třetí části úspěšnější David Dolníček.
40:01
Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

– 16;
Karel Vejmelka – 11.
Ani ve druhé části obecenstvo v Ústí nad Labem gól nezhlédlo. Největší šanci měl ve dvacáté sedmé minutě David Tůma, jenž po přihrávce Jaroslava Roubíka odkrytou branku přestřelil. Ani jeden z celků své početní výhody nezužitkoval, nadále tak platí fotbalové bezbrankové skóre.

Vyhraná vhazování: 8:9, 15:13.

Další třetina začne přibližně v 19:39 hod.
40:00
39:59
Rána Dolníčka z pravé strany nenadělala Volkemu potíže.
39:31
U kotouče hosté, domácí aktivně rozehrávku soupeře napadají.
38:44
Hraje se ve středním pásmu bez větších brankových příležitostí.
37:53
Baldwinovu střelu z pravé strany si Volke pohlídal.
37:35
Čech bekhendem z prostoru mezi kruhy mířil mimo.
36:52
Wasserbauer si vyměnil puk s Juráněm, který ze středu vystřelil pouze do výstroje Volkeho.
36:20
Na zakázané uvolnění vyhazují pro změnu hosté (na icingy 2:3).
35:40
Hráči Třebíče vyčkávají za brankou domácích.
34:50
Slovan vyhodil na icing (na icingy 2:2).
34:42
Dolníček si od levého mantinelu na Volkeho nepřišel.
33:29
Niko z pravého kruhu domácího brankáře nezaskočil.
33:14
32:45
Kristl v přečíslení dva na jednoho volil střelu, kterou si Volke pohlídal.
31:50
Wasserbauer z dálky Volkeho nevystrašil.
30:42
Psota vyhodil do střední třetiny.
29:35
Baldwin z ostrého úhlu neuspěl.
28:40
Horácká Slavia se snaží hrozit z protiútoků, domácí defenziva se má na pozoru.
27:55
Křivohlávek nepropasíroval svou střelu přes obranu Třebíče.
27:27
Erat nalezl dlouhou přihrávkou Kristla, kterého stíhal obránce Ústí nad Labem. Druhý jmenovaný minul.
26:35
Roubík nalezl zpoza branky v tutové šanci u pravé tyče nikým neobsazeného Tůmu, který z dobré střelecké pozice přestřelil. Komerční přestávka.
26:15
Roubík z pravého kruhu nepřekonal Vejmelku.
25:52
Souboj o kotouč v útočném rohu hostů zůstal bez vítěze, hlavní rozhodčí přerušil hru.
25:02
Melka přihrál z útočného rohu naslepo až k Volkemu.
24:32
24:13
Eratův pokus Volke chytá.
23:36
Střela Podlipnika neprošla přes obranný val domácích.
23:05
Třebíč se střelbou vyčkává.
22:32
První přesilovou hru si zahrají také svěřenci Jiřího Mičky a Radka Nováka. Antonín Melka (UNL) si musí jít odsedět menší trest za držení protihráče.

Celkem TM v letošním ročníku: 34.
Vyloučení celkem v zápase: 1:3.
22:05
22:02
Horácká Slavia ve čtyřech.
21:38
Efektivním semaforem se proti střele Vágnera z levého kruhu prezentoval brankář Třebíče.
21:19
Vágnerův pokus vyrazil Vejmelka levým betonem.
20:53
Kloz adresoval přihrávku k útočné modré čáře Sobotkovi, který nechal vyniknout gólmana hostů.
20:05
Třebíč se bude bránit ve třech. Rostislav Malena (TRE) obdržel dvouminutový trest za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Celkem TM v letošním ročníku: 38.
Vyloučení celkem v zápase: 0:3.
20:01
Na zahajovacím vhazování druhé části šťastnější Dolníček.
20:01
Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

– 11;
Karel Vejmelka – 13.
V úvodní části se diváci branky nedočkali, nejblíže ke skórování měl v sedmé minutě domácí Petr Tenkrát, jehož ránu odpálil z brankoviště Ján Niko, za hosty byl blízko otevření skóre Petr Polodna, jenž o necelých šest minut později trefil z bezprostřední blízkosti připraveného Martina Volkeho. Ústí nad Labem bude zahajovat druhou třetinu pokračující přesilovou hrou.

Vyhraná vhazování: 8:9.

Další třetina začne přibližně v 18:47 hod.
20:00
19:51
Třebíči se podařilo vyhodit.
19:05
Klozova přízemní střela branku hostů neohrozila.
18:44
Ústí nad Labem kombinuje za brankou hostujícího gólmana.
18:02
Početní výhoda pro Slovan. Silvester Kusko (TRE) inkasoval dvojitý menší trest za vysokou hůl.

Celkem TM v letošním ročníku: 28.
Vyloučení celkem v zápase: 0:2.
17:58
Brož od pravého mantinelu nemířil přesně.
16:59
Kloz z levého kruhu prověřil pozornost Vejmelky.
16:34
Zakázané uvolnění Horácké Slavie (na icingy 1:2).
15:19
Dolníček recept na maskovaného muže Slovanu nenalezl.
14:44
Pokorného nahození ze středního pásma ukryl Volke do lapačky.
13:32
Niko po vhazování minul.
13:25
Martin Volke vyhazuje na zakázané uvolnění (na icingy 1:1).
13:07
12:09
Polodna se octl sám před domácím hájcem svatyně, kterého z bezprostřední blízkosti střední útočník hostů jen trefil.
11:58
Polodnova dělovka z levého kruhu skončila jen těsně vedle branky.
10:49
Polodna netečoval střelu Přibyla podle svých představ.
09:37
Vágnerovu ránu z dálky si Vejmelka pohlídal.
08:48
Střelecký pokus Wasserbauera z pravé strany zblokoval Hes.
07:47
Kristl z mezikruží na Volkeho nevyzrál.
07:38
06:35
Tenkrátova jedovka prošla přes brankáře Třebíče, z brankoviště uklidil na poslední chvíli touš do bezpečí pro hosty Niko.
05:32
Hraje se ze strany na stranu, střeleckými pokusy se diváci kochat nemohou.
04:45
Janák neprošel přes obranu soupeře.
03:44
Chalupa od útočné modré čáry přestřelil. Mezitím se oba kotle přátelsky pozdravily.
03:39
Zakázané uvolnění Třebíče (na icingy 0:1).
03:14
Před napadajícím Kristlem domácí gólman raději zasáhl.
02:28
Do ofenzivy se vrhli také hosté, Podlipnikova střela skončila v ochranné síti.
01:35
Slovan se usadil v útočné třetině, brankář Třebíče zatím bez práce.
00:49
Vágner pouze nahodil kotouč ze středního pásma na branku Vejmelky.
00:01
Na úvodním vhazování úspěšnější Třebíč.
00:01
Domácí nastupují v dresech žlutomodrých, hosté zvolili červenobílé dresy.
Slovan nemá v letošním ročníku stabilní výkony, výhry střídají prohry a naopak. Ústí nad Labem od lepšího umístění v tabulce ve WSM Lize brzdí špatná obrana, kdy svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše mají v soutěži třetí nejlepší ofenzivu, avšak třetí nejhorší defenzivu. Severočeši dnes budou bojovat o co nejlepší pozici pro předkolo play-off.

Třebíč momentálně bojuje o předkolo play-off, přičemž v posledních třech kolech si Horácká Slavia poradila Jihlavou, Havířovem i tabulkovým soupeřem Litoměřicemi.
V brankovišti týmů na začátku stanou:

Martin Volke (7 zápasů; 1 výhra; 27 inkasovaných gólů; 0 shut-outů; úspěšnost zákroků 88,51 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 4,64; 0 trestných minut).

SK Horácká Slavia Třebíč:
Karel Vejmelka (41 zápas; 21 výhra; 105 inkasovaných gólů; 0 shut-outů; úspěšnost zákroků 91,87 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 2,66; 8 trestných minut).
Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí: Radek Wagner.
Čároví rozhodčí: Aleš Hejl, Lukáš Podrazil.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Soukup) – Chalupa, D. Sobotka, Vl. Brož, M. Vágner, Hes, Holomek, Skočovský – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Kuchler, Janák – Křivohlávek, D. Merta, Melka – Gengel, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (D. Svoboda) – Podlipnik, Malena, Niko, Čejka, Šaur, Schejbal – Kristl, Dolníček, R. Erat – Psota, P. Polodna, Kusko – M. Přibyl, Juráň, Wasserbauer – D. Pokorný, Baldwin, M. Čech. Trenéři: Jiří Mička, Radek Novák.

Poslední vzájemný duel (39. kolo WSM Ligy,
9. 1. 2016):

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Slovan Ústí nad Labem

3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Čejka (Erat, Zohorna), 29. Wasserbauer (Bartoň, Psota), 46. Přibyl – 27. Dalecký (Kuchler, Vl. Brož).
Rozhodčí: Kubičík – Kotlík, Zídek.
Vyloučení: 3:4.
Diváci: 1 120.
Střely na branku: 43:26 (8:10, 22:6, 13:10).
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

47 zápasů: 27 výher, 7 výher po základní hrací době, 6 proher po základní hrací době, 7 porážek, skóre 158:100.

Nejčetnějšími výsledky v historii jsou výhry Slovanu 3:0, 3:2, 4:2 (vše 4x).