Podruhé vyprodaná Budvar aréna, první prohra domácího celku. Tato věta charakterizuje dnešní zápas, po kterém jsou fandové Motoru jistě trochu zklamaní. Jihlava sice není nejlehčím soupeřem, nicméně České Budějovice byly jako vedoucí tým WSM ligy favoritem utkání.

Domácí si dnešní duel prohráli víceméně sami, protože rozhodující gól Dukly sami připravili, a také nedokázali proměnit šance. Nic to však nemění na tom, že Jihlava dnes jako první tým soutěže dobyla Budvar arénu a veze z ní všechny tři body, které mají cenu zlata. Pochvalu zaslouží neoficiální hvězda dnešního utkání brankář Jakub Škarek.
59:58
Jihlava vypálila v nouzi puk na icing. Hra je přerušena a zřejmě se ještě o pár sekund posune čas.
59:30
Petr Kváča jde opět z branky, Motor hraje v pěti!
59:17
Probíhá poslední minuta a České Budějovice se musí bránit.
58:34
Ve snaze zamezit střele do prázdné branky podrazil Miloslav Čermák soupeře. Navíc si forvard Motoru vysloužil desetiminutový osobní trest.
58:22
Motor si bere oddechový čas a Kváča půjde z branky! Vhazovat se bude v obranné třetině Dukly.
58:22
Od levého mantinelu střílí David Kuchejda a Škarek snadno sebral puk do lapačky.
57:28
Rok Pajič a vzápětí Dušan Žovinec pálili na Škarka, který musel být v pohotovosti. Stále ale drží svůj tým ve vedení.
56:14
Motor je v útočné třetině, ale Jihlava se zatím úspěšně brání.
55:23
Žiga Pavlin střílel a tentokrát už Škarek musel zasahovat. Domácí však stále nemají příliš velký tlak.
54:06
Střela Lukáše Zíba od modré čáry znovu nemířila na branku.
53:33
Střelu Lukáše Jíchy gólman Petr Kváča vyrazil helmou do ochranné sítě.
52:56
Českobudějovičtí by měli začít hrát, pokud dnes nechtějí poprvé v domácím prostředí prohrát.
51:13
Motor se dostal do akce, ale střela znovu prolétla pouze kolem branky střežené brankářem Jakubem Škarkem.
49:03
Výborná rvačka! Diváci v Budvar aréně byli svědky boxerské vložky v podání domácího benjamínka Benjamina Walkera. Ten se pokusil vyburcovat svůj tým, když se vrhnul do bitky s Filipem Dundáčkem. Českobudějovický borec sice skončil bez dresu, ale byl rozhodně aktivnější a beze sporu na body vyhrál. Oba borci však bohužel míří do kabin, dostávají pětiminutové tresty a do konce utkání.
49:03
49:03
Tomáš Nouza vypálil tvrdě do lapačky Škarka a strhla se mela!
48:23
Znovu to byl David Březina, který vypálil na Kváču. Ten si ale tentokrát jeho pokus pohlídal.
47:07
Domácí další přesilovku nevyužili. Teď už by ale měli zabrat.
46:05
Ben Walker se dostal ke střele, kterou mladý gólman Škarek vyrazil ramenem.
45:07
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jiří Říha – 2 min., faul loktem).
44:11
Dukla právě vstřelila branku!
Nedáš dostaneš. Českobudějovičtí nevyužili přečíslení a při hře ve vlastním pásmu špatně rozehráli. Chybu udělal Babka, který trestuhodně rozehrál na hůl protihráče DAVIDA BŘEZINY. Jeho tvrdá rána letěla přesně do horního růžku nad lapačku Kváči. Bez asistence.
43:49
Domácí se dostali do přečíslení a Miloslav Čermák v obrovské šanci trefil pouze Škarka!
43:43
Petr Šidlík pálil od modré čáry těsně vedle branky.
42:36
Roman Vráblík pálil od modré čáry, ale Škarek betonem puk vyrazil do rohu.
41:41
A znovu jeli hosté sami na Kváču! Tentokrát to byl Anatolij Protasenja, který se pokoušel překonat gólmana Motoru bekhendovou střelou, ale trefil pouze jeho lapačku.
40:22
Jihlavští nahodili kotouč ze středního pásma, ale jen do lapačky Kváčovi.
40:01
Druhá perioda byla o mnoho méně záživná než první část hry. Neviděli jsme ani jednu branku a hokej skutečně nebyl moc pohledný. Motor měl dvě přesilové hry, které ale nevyužil. Největší šanci třetiny měli hosté, když jeli dva na samotného Kváču, ale Čachotský trefil bekhendem pouze horní tyč.

Třetí třetina začne přibližně v 18:42.
40:00
39:40
Jihlava vyhodila kotouč z obranné třetiny a v druhé periodě už se zřejmě nic nestane.
38:57
Tomáš Čachotský znovu ukazuje, proč je nejlépe bodujícím hráčem soutěže. Několikrát zamotal hlavu obráncům Motoru.
37:50
Domácí se dostali do dalšího přečíslení, ale nevyšla jim finální přihrávka.
36:55
Walker nabil na modrou čáru Romanu Vráblíkovu, ale jeho dělovku Škarek vyrazil.
35:04
Po střele Mazance od modré čáry se před brankou dobře zorientoval David Kuchejda a chtěl dopravit puk do odkryté klece. V poslední chvíli ale vytasil beton gólman Škarek.
34:09
Další nebezpečná šance z hole Tomáše Čachotského, který ale i tentokrát mířil vedle.
32:56
Miloslav Čermák jel se svým spoluhráčem dva na jednoho, ale obránce Dukly si hezky lehl do přihrávky a zamezil dokončení akce.
32:21
Jihlava je v plném počtu, domácí nevyužili další početní výhodu.
31:02
Motor je v útoku a Michal Chovan si pěkně vybruslil do volné pozice, ale Jihlavští jeho střelu zblokovali.
30:21
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jiří Dobrovolný – 2 min., podražení).
29:48
Do šance se z pravé strany protlačil Filip Seman, ale jeho bekhendový pokus Kváča poměrně jednoduše vyrazil.
28:52
Dukla se dostala do šance, ale nedokázala na Kváču vystřelit. Puk si bere Motor.
27:33
Michal Chovan pálil hned po vyhrané buly, ale pouze do lapačky Škarka.
27:28
David Kuchejda dostal puk na ránu z první, ale jeho rána byla zblokovaná do ochranné sítě.
26:28
Dukla měla stoprocentní šanci, když vystihla vysokou nahrávku posledního hráče Motoru, a řítila se hned ve dvou na samotného Kváču. Nejproduktivnější hráč WSM ligy Tomáš Čachotský to vzal na sebe, ale po úspěšném bekhendovém blafáku trefil horní tyč!
25:33
Jihlava je v plném počtu.
24:49
Problém pro Českobudějovické. Jakub Suchánek byl na útočné modré čáře atakován a nebyl schopný pokračovat ve hře. Sudí ale hru nepřerušil a obránce Motoru se nakonec zvedl a s bolestivou grimasou zamířil na střídačku. Tohle nevypadá dobře.
23:33
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jiří Dobrovolný – 2 min., sekání).
21:37
Zeman se vrací do hry a Jihlava už je v pěti.
21:29
Motor má v útočném pásmu obrovský tlak. K Romanu Vráblíkovi se na modrou čáru odrazil puk a českobudějovický zadák pravděpodobně trefil spojnici břevna a tyče!
21:01
Žiga Pavlin pálil od modré čáry a k odraženému puku se málem dostal Rok Pajič. Následně měl Motor další šanci, ale střelu Michala Chovana zastavil obránce Dobrovolný.
20:27
Obránce Dušan Žovinec pálil od modré čáry, ale Škarkovi vletěl puk přímo do náruče.
20:01
První třetina nabídla poměrně pohledný hokej. Favorizovaní domácí jako první inkasovali, ale netrvalo dlouho a v přesilovce vyrovnali. Hra byla vyrovnaná, o něco více šancí měli ale přece jen domácí.

Nyní čeká návštěvníky Budvar arény zajímavý přestávkový program. Na ledě se bude křtít nová kniha o motorácké sezoně 1980/81 s názvem Stříbrní mistři. Na ledě se po boku autora publikace Miroslava Mayera objeví legendy českobudějovického hokeje Norbert Král, Vladimír Caldr a Václav Mařík. Přítomni jsou také další členové stříbrného týmu, kteří budou o druhé přestávce a po konci utkání rozdávat autogramy.
20:00
19:53
S lehkým nahozením Lukáše Květoně neměl brankář Škarek problém.
19:37
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Adam Zeman – 2 min., hrubost).
19:37
Znovu rozhodčí přerušuje hru, protože se dlouho hrálo u mantinelu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
18:45
Hraje se v útočné třetině Jihlavy, ta ale nemá puk pod kontrolou. Rozhodčí po boji u mantinelu přerušuje hru.
17:36
Šimon Szathmáry chtěl střílet od modré čáry, ale do rány se mu obětavě vrhnul jihočeský buldok a dříč David Kuchejda.
17:03
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Miloslav Čermák – 2 min., hákování).
16:40
Dukla už hraje v pěti.
16:00
Obrovská šance Motoru zůstala nevyužita! Po střele Vráblíka od modré čáry se puk odrazil před odkrytou bránu, kde číhal Tomáš Nouza. Kotouč však skákal a českobudějovický střelec jej nezpracoval.
14:40
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Michal Důras – 2 min., sekání).
13:34
České Budějovice právě vstřelily branku!
Českobudějovičtí skórují sekundu po skončení přesilové hry a je vyrovnáno! Motoráci vybojovali puk v pravém rohu hřiště, ze situace vybruslil na pravý kruh Pajič a vypálil na bránu. Škarek puk pouze vyrazil před sebe a obránci Dukly nedokázali uhlídat čistokrevného kanonýra MILOSLAVA ČERMÁKA, který se díky důrazu před bránou prosadil. Potvrdil tak pozici nejlépe střílejícího hráče Motoru. Asistence: Rok Pajič a Michal Chovan.
12:27
Jakub Suchánek dvakrát za sebou pálil od modré čáry a před bránou Jihlavy to znamenalo velký závar.
11:44
Motor bude hrát krátkou přesilovku, Babka se vrací do hry.
11:33
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Stoklasa – 2 min., vysoká hůl).
11:09
V oslabení teď málem udeřil Motor. Kolem tyče se snažil procedit puk Miloslav Čermák a podporoval ho také Martin Mazanec. Škarek puk udržel před čarou.
09:44
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jakub Babka – 2 min., vysoká hůl).
08:45
Už se dlouho nestalo, aby se v Budvar aréně dostal do vedení soupeř. Nyní se to Jihlavě podařilo! Čachotský se prodral po levém mantinelu do třetiny a poslal puk na střed hřiště. Tam se v tu chvíli zrovna pohyboval obránce PETR ŠIDLÍK, který silou praštil do puku, a ten mířil přesně mezi Kváčovu lapačku a beton. Asitence: Tomáš Čachotský.
07:11
Ben Walker se vrhnul s pukem do útočné třetiny, ale všichni spoluhráči mu jeli vystřídat.
06:10
Nejproduktivnější hráč Motoru Žiga Pavlin pálil tvrdě od modré, ale jeho rána byla zblokovaná hostujícím hráčem nad branku.
05:47
Střelu na Škarka si připsal důrazný Jakub Babka, na jehož pokus ale brankář Dukly dobře viděl a byl přesně postavený u tyče.
04:12
Šikovné ruce ukázal Budvar aréně Dominik Volek, který si hezky povodil soupeře.
03:43
Tomáš Čachotský střílel na Kváču, který ale kotouč chytil, a vhazovat se bude po jeho pravici.
03:20
Rána Romana Vráblíka z brankáře Škarka vypadla, ale obránci Dukly puk včas odklidili před nebezpečím.
02:54
Kuchejda si nerozuměl s Vráblíkem, který mu při útočné akci přejel do ofsajdu.
02:08
Malý, ale bojovný Američan Ben Walker teď předvedl, jak tvrdě umí hrát. V útočném pásmu tvrdě srazil soupeře.
01:04
Hosté si v útočné třetině pomohli přihrávkou rukou a rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.
00:31
Jako první je v útoku Jihlava, ale brankář Kváča zatím nemusel zasahovat.
00:01

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Suchánek (A), Vráblík, Pavlin, Žovinec, Zíb, Mazanec, Mucha – L. Květoň (C), Nouza (A), Heřman – Chovan, Pajič, Čermák – Šulek, Walker, Volek – Kuchejda, Škoda, Babka.

HC Dukla Jihlava: Škarek (M. Svoboda) – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Šidlík, Szathmáry, Dobrovolný (C) – Důras, F. Seman (A), Jergl – Březina, Stoklasa, Protasenja – Čachotský (A), Zeman, Diviš – Danišovský, Jícha.

Rozhodčí: Sýkora, Zubzanda – Štofa, Belko.
ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
Navzdory tomu, že poslední dva vzájemné mače vyhrála Jihlava, je za favorita sobotního klání považován Motor. Ten totiž letos v domácím prostředí ještě nezaváhal a s luxusním šestibodovým náskokem vládne WSM lize. Jihočeši už osmkrát v řadě nepoznali porážku a v posledních dvou kolech si dokonce vyšlápli na silné Kladno a Slavii. Po zranění nejproduktivnějšího hráče Luboše Roba hrozí Dukle nebezpečí zejména z obrany – aktuálně nejnebezpečnějším hráčem týmu je totiž s 23 body (5+13) zadák Žiga Pavlin.

HC DUKLA JIHLAVA
Klub z Vysočiny se drží mezi nejlepší čtyřkou WSM ligy, ale na paty mu šlapou páté Benátky nad Jizerou. Vlkova banda v posledním kole přerušila šňůru pěti porážek, když porazila na Horáckém zimním stadionu Prostějov. Jihlavští první vzájemný duel s Motorem na vlastním ledě vyhráli 2:1, a tak budou mít dostatek sebevědomí. Ve svým řadách navíc mají nejproduktivnějšího hráče soutěže Tomáše Čachotského, který sbírá bod na utkání (27 zápasů, 27 bodů).
Vítám vás u online textového přenosu z českobudějovické Budvar arény, která by podle předzápasových predikcí měla být dnes vyprodaná. Důvodů je hned několik – na jih Čech míří a rival a atraktivní soupeř HC Dukla Jihlava, navíc je nachytaný zajímavý přestávkový program, v němž legendy Motoru ze sezony 1980/81 pokřtí novou knihu „Stříbrní mistři“. Sledujte náš online přenos z 28. kola WSM ligy od 17 hodin!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.