Dva rychlé góly v první minutách utkání nakonec poskytly Motoru dostatek klidu a domácí tak opět potvrdili, že na domácím ledě jsou v sezóně neporaženi. Z novinářské tribuny Budvar arény Vám přeji příjemný zbytek večera.
59:10
Motor už jen v klidu vyhazuje a blíží se k dalšímu upevnění své neporazitelnosti.
58:16
56:16
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Roman Pšurný – 2 min., podražení).
56:00
Dvojnásobná přesilovka domácích zůstane nevyužita.
54:22
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Marek Sikora – 2 min., vysoká hůl).
53:47
Ondřej Šulek u mantinelu čistě, ale brutálně narazil Jiřího Goiše, což okamžitě vyvolalo bitku mezi Jakuba Ference a Vladimíra Škody
53:47
51:15
Marek Sikora napálil z kruhu pro vhazování vzdálenější tyč Bláhovy branky!
50:51
49:40
Jiří Goiš zblízka napálil jen beton Bláhy, který musel pořádně natáhnout nohu, aby zablokoval všechny pokusy.
48:49
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Radomír Pala – 2 min., podražení).
47:25
Martin Novotný hned po buly dostal puk na modrou a po jeho ráně se Bláha předvedl s ukázkovým zásahem lapačky.
46:25
Lukáš Žálčík si sám povodil dva beky Zubrů a snažil se zakončit, cestu puku ale zablokovala jedna s nastavených hokejek.
45:28
Martin Mazanec se pustil do šarvátky s Jiřím Goišem, rozhodčí je ale rychle roztrhli.
44:59
Přerov rotuje po celé útočné třetině, ale všechno bylo zatím bez většího nebezpečí.
43:53
Daleké vyhození až na mantinel za Hořčičkou dovoluje domácím vystřídat.
43:27
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Tomáš Nouza – 2 min., vysoká hůl).
41:24
Marek Sikora se snažil procpat puk k levé tyčce Bláhy, který ale prostor ucpal natolik, že tam puk prostě projít nemohl.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:20.
Střely ve druhé třetině: 16:12.
Dalších dvacet minut je za námi a ačkoliv se Přerovu podařilo vstřelit kontaktní gól, Motor si díky Robovi stále udržuje dvougólový náskok.
40:00
39:35
Vladimír Škoda se po střele jednoho z forwardů Motorů snažil dorazit puk do branky, Hořčička se ale stačil přesunout.
39:05
Motor se opět na chvíli usadil útočném pásmu a ostřeluje Hořčičku.
38:06
Budějovice oslabení přečkali s klidem a dostalo se jim možnost vystartování do útoku.
37:53
36:30
Motor držel dlouho Přerov ve středním pásmu a když se dostali do útočného pásma, tak je obrana poslala zpět z pásma.
35:53
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Angelo Esposito – 2 min., sekání).
35:33
34:06
Lukáš Chmelíř dostal před Bláhou přihrávku přesně na hůl, napálil jen ale budějovického gólmana.
33:32
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Lukáš Vágner – 2 min., hákování).
32:59
Michal Popelka si roztáhl Bláhu, který musel jít hodně do rozštěpu, aby chytil puk do lapačky.
32:18
Dostálek našel ve svém repertoáru pěknou střelu k tyčce, která skončila někde v Bláhovo výstroji.
31:54
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jakub Suchánek – 2 min., nedovolené bránění).
31:48
Jiří Goiš ještě před modrou poslal na Bláhu ránu, na kterou musel budějovický gólman trochu vyskočit, aby jí dostal do lapačky.
30:05
Hra se teď zpomalila a oba týmy začínají hrát takticky.
27:47
Přerov právě vstřelil branku!
Přerovští střílejí kontaktní gól! Roman Pšurný našel krásně postaveného VLASTIMILA DOSTÁLKA, který nekompromisní dělovkou naprosto vymetl Bláhovo branku. Asistence: Pšurný, Zbořil.
26:24
Dušan Žovinec se honil po útočné třetině jako blesk a Hořčička s ním měl pořádnou práci.
25:00
Jakub Suchánek v přečíslení dva na jednoho dostal krásnou přihrávku a vypálil pěknou dělovku, která letěla nad branku Hořčičky.
23:42
Tomáš Nouza po dlouhé přihrávce předal ještě Čermákovi, který zkusil ránu backhandem, kterou Hořčička dostal přímo doprostřed hrudi.
22:40
Angelo Esposito předvádí výbornou práci na ledě a vytváří spoustu šancí pro zbytek týmu.
21:21
České Budějovice právě vstřelily branku!
A máme tu třetí gól Motoru! Tomáš Nouza našel na modré Jakuba Suchánka, který vypálil a LUBOŠ ROB z dorážky Hořčičku překonal. Asistence: Suchánek, Nouza.
20:48
Luboš Rob vymyslel nebezpečnou přihrávku těsně před Hořčičkou, která ale nenašla odpověď.
20:24
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Radomír Pala – 2 min., držení protihráče).
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:25.
Střely v první třetině: 15:11.
Prvních dvacet minut je minulostí a domácí jdou do kabin s dvougólovým náskokem! Po Michalu Chovanovi tři čtvrtě minuty po začátku se prosadil ještě s dorážky Mitch Fillman.
20:00
19:35
19:03
Motoru se daří vyhodit a unavená trojka jde zaslouženě střídat.
18:53
4/5
17:35
Přerov byl kousek od gólu, když se k odraženému puku dostal jeden z útočníků Zubrů, díky spadlému spoluhráči, kterého sundal Mitch Fillman, ale puk skončil před brankou.
17:35
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Mitchell Fillman – 2 min., krosček).
16:53
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Martin Heřman – 2 min., hrubost).
16:24
Michal Chovan se po skrumáži těsně před Hořčičkou dostal k puku a snažil se zvednout puk do víka, ale Hořčička byl připraven.
14:59
Obrana Zubrů je po dvou gólech velmi silná a Motor má s přechodem do pásma najednou potíže.
13:33
Jakub Ferenc předvádí slušnou defenzivní práci a dokázal vyhnat Motor z útočného pásma.
12:08
Po několika výměnách nakonec Michal Popelka vypálil z prostoru nad kruhy a Bláha musel zakleknout, aby měl puk jistě u sebe.
12:05
11:18
Přerov se usadil v pásmu Motoru, ale čtyřka domácích jim nedala dost potřebného prostoru.
10:24
Budějovicím se povedly dvě rychlé střely, jedna šla mimo a druhá skončila v lapačce Hořčičky.
10:05
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Miloslav Čermák – 2 min., podražení).
07:53
Střelu Jakuba Suchánka se ještě snažil tečovat jeden z jeho spoluhráčů, puk ale skončil v ochranné síti.
07:15
Motor je po dvou gólech při gólech při střelecké chuti a rve se do přerovské branky s každou šancí.
05:44
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Lukáš Květoň – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Radomír Pala – 2 min., sevření puku rukou).
05:44
03:43
Střídání gólmanů u Přerova! Nastupuje Luboš Hořčička.
03:43
Oddechový čas pro hosty.
03:43
A je tu gól číslo dvě! Dvě sekundy před koncem přesilovky se snažil MITCH FILLMAN prohnat dvěma obráncemi, což se mu sice nepodařilo, opětovná střela už ale mezi betony prošla. Bez asistence.
03:17
Pavel Pýcha dostal na modré přihrávku po lajně a vypálil přímo do náruče Klimeše.
02:20
Přerovu se podařilo dostat do obranného pásma Motoru a chvíli se tam udržet.
01:45
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Milan Procházka – 2 min., nedovolené bránění).
00:47
Máme tu první gól! Lukáš Květoň našel MICHALA CHOVANA a ten přesně pod rukou prostřelil Klimeše. Asistence: Květoň, Pajič.
00:16
Rado Pala se jako první dostal ke střele, která končí v rukavici Bláhy.
00:01
Domácí už jsou na ledě a hosté právě prochází koridorem.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Fillman, Mazanec, Pavlin, Pýcha, Suchánek, Vráblík, Žovinec – Babka, Čermák, Esposito – Heřman, Chovan, L. Květoň (C) – Nouza, Pajič, Rob – Škoda, Šulek, Žálčík.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Horčička) – Ferenc, Chmelíř, Malina, M. Novotný, Pala, Šnajnar, L. Vágner, Zbořil – Dostálek, F. Dvořák, Goiš – Ižacký, Kovařík, Tadeáš Král – M. Kratochvíl, Popelka, Milan Procházka (C) – Pšurný, Sikora..
Loňská čtvrtfinálová série Přerova s Českými Budějovicemi se vyznačovala velmi vyhrocenou náladou. Velké bitky se většinou spouštěly už ve druhých minutách zápasů a celkový počet trestných minut někdy překonal i hodinu. Vítězní se série ale vyšly České Budějovice, když na zápasy vyhrály 4:1. Můžeme tedy čekat, že některým z hráčů Zubrů se při pomyšlení na loňské boje bude pěnit krev i dnes.

HC ZUBR Přerov

Zubři se v tabulce ligy nachází přesně nad Motorem, který mu loni ve vyhroceném čtvrtfinále vystavil stopku a Přerov tak zůstal před branami bojů určených pro nejlepší čtveřici. Ačkoliv je v tabulce Přerov nad Motorem, rozdíl mez nimi je pouhý bod a v případě výhry domácích se Přerov může potenciálně propadnout až na dvanácté místo, což bude záležet na výsledku Jihlavy a Kadaně.

Podobně jako Motor trápí venkovní zápasy, Přerov má problém s výhrou v základní hrací době. Jediný vyhraný zápas v šedesáti minutách bylo utkání druhého kola s Mostem, kdy Přerov na domácí půdě zvítězil 5:1. Po šedesátí minutách skončily přerovská utkání ještě dvakrát, Zubři v nich ale nebrali ani bod.

ČEZ Motor České Budějovice

Domácí tým by si začátek WSM ligy určitě přál lepší, než je současnost. Po šesti odehraných zápasech je totiž s pouhými devíti body na desáté příčce a i kdyby dnes Přerov porazil, musel by doufat, že jak Frýdek – Místek, tak Ústí nad Labem nebo Třebíč prohraje svá utkání.

Motoru stále dělají problémy venkovní zápasy. Ze čtyř doposud odehraných venkovních zápasů vyhrál pouze jeden, když porazil Kadaň v pátém kole 1:2. Může ho ale hřát naděje, že v domácích zápasech je zatím neporažen, když nejprve "rozstřílel" Most 7:0 a poté nováčka WSM ligy, Frýdek – Místek, porazil 5:2. Uvidíme tedy, zda si svojí neporazitelnost zachová i po dnešní čtvrtfinálové odvetě.

Dobrý den, vítejte u utkání osmého kola WSM ligy u kterého Vás vítá Marek Baloun.

Do Budvar arény, domova ČEZ Motor České Budějovice dnes přijel velmi atraktivní soupeř, s nímž má Motor vždycky velmi vyhrocená utkání, HC ZUBR Přerov.

Dnes můžeme očekávat divácky velmi atraktivní utkání, proto přeji příjemnou zábavu u sledování tohoto onlajnu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.