Šestnácté kolo WSM ligy v Budvar aréně právě skončilo. Domácí celek v něm měl dvě třetiny herně jasně navrch, ale nedokázal převahu vyjádřit gólově. Za stavu 2:1 se vstupovalo do divoké třetí části, ve které padlo dalších pět gólů. Bláha za svá záda propustil tři puky, a tak se šlo na prodloužení. I v něm byli lepší Jihočeši, ale gólově se neprosadili.

V samostatných nájezdech už ale jasně dominovali. Zatímco Bláha vychytal dva střelce Třebíče, za Motor se nádherně trefili Nouza a Čermák. Pro Horáckou Slavii je však i jeden bod z Budvar arény jistě cenným artiklem.
V samostatných nájezdech zvítězil tým ČEZ Motor České Budějovice.
Autorem vítězné branky je TOMÁŠ NOUZA.
Miloslav Čermák krásným forhendovým blafákem skóroval a Motor vítězí!
Petr Mrázek položil Bláhu bekhendovým blafákem, ale nezvládl mu ho zvednou nad ležící beton.
Tomáš Nouza si nádherně rameny rozhodil brankáře a bekhendem trefil puk pod víko!
Jan Milfait se snažil mířit mezi nohy, ale Bláha jeho úmysl přečetl.
Samostatné nájezdy začínají.
První prodloužení letošní sezony dnes odehrál českobudějovický Motor, který byl o mnoho aktivnější než Třebíč. Ta se ale dokázala s vypětím sil ubránit. Zápas budou muset rozhodnou samostatné nájezdy, které začnou za okamžik.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:35
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Matěj Psota.
64:35
Motor si bere oddechový čas. Poté bude hrát ve zbývajícím čase přesilovou hru.
64:35
Roman Vráblík našel na druhé modré čáře Tomáše Nouzu, který tvrdou ranou z nápřahu prověřil gólmana Třebíče.
64:06
Motor je v útočné třetině a z dálky pálil Nouza. Kotouč šel mimo branku.
63:39
Několikátá dnešní střela Vladimíra Škoda. Ten je v zápase hodně vytěžován a nyní jeho pokus chytil Dominik Svoboda do lapačky.
63:09
Horácká Slavia mohla jít do útoku, ale rozhodčí píská ofsajd Romana Erata.
62:29
Roman Vráblík dlouho kroužil s pukem na holi v útočném pásmu, ale pak zkazil přihrávku a puk má Třebíč.
61:31
Následně neuspěl ani Vladimír Škoda, který střílel z pravé strany.
61:23
David Kuchejda neuspěl se svou střelou přes beka.
60:51
Střela Martina Heřmana z pravého křídla prolétla těsně kolem horní tyče brány Svobody.
60:01
Dramatická třetí třetina opravdu zvedala diváky ze sedadel. Zatímco v prvních dvou třetinách byl jasně lepší Motor, Třebíč se ve třetí části rozehrála a využila několik chyb domácího týmu. Jihočeši nakonec těsně před koncem vedli a zdánlivě měli zápas pod kontrolou. Minutu před koncem si však vybrala slabší chvilku bláhová obrana Motoru i brankář Bláha, který propustil střelu na lapačku z velké vzdálenosti. Následuje prodloužení.
60:00
58:58
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Domácí byli sice v posledních minutách lepší, přesto inkasují a je vyrovnáno. Obránce Niko nazdařbůh vyhazoval puk obloukem ze třetiny, a ten se dostal až na druhou modrou čáru. Tam puk sklepl Erat na najíždějícího PETRA MRÁZKA, který však nevypálil nikterak tvrdě, přesto puk Bláhovi překvapivě prošel přes lapačku do branky. Asistence: Roman Erat a Ján Niko.
58:47
Třebíč sice prohrává, zatím je ale více u puku Motor. Teď pálil Vráblík a domácí mají buly v útočné třetině.
57:13
Vráblíkovo nahození od modré čáry šikovně tečoval těsně před Svobodou Tomáš Nouza. Gólman Horácké Slavie ale černý nesmysl vyrazil mimo nebezpečí.
56:25
Třebíč se ubránila už hraje v plném počtu.
55:50
Třebíč nemůže vyhodit puk z pásma, Motor tam krouží, ale nedaří se mu dostat se ke střele.
54:25
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Roman Dymáček – 2 min., vysoká hůl).
53:52
Motor je teď o něco lepší a Třebíč se brání. Utkání po několika brankách nabralo na obrátkách.
52:59
Ondřej Šulek měl další parádní střídání! Několikrát zatopil obraně Třebíče a pak si dokonce těsně před brankou dovolil přihrávku, kdy si kotouč prohodil pod nohama. Domácí z toho ale nakonec nic nevytěžili.
52:01
Motor je mírně pod tlakem a zahrává puk raději na icing.
50:30
Tvrdý souboj v rohu hřiště absolvoval opět českobudějovický teenager Ondřej Šulek. Ten si po přerovském Jiřím Goišovi podal dalšího vysokého hráče soupeře. Jeho atak tentokrát odnesl Jan Zdráhal, který se těžce zvedá z ledu. Rozhodčí posoudil zákrok jako čistý.
48:48
S brankami se v Budvar aréně roztrhl pytel. Další puk loví ze své branky Ondřej Bláha, který vyrazil Eratovu střelu od modré čáry pouze před sebe, a umožnil tak RADIMU ZOHORNOVI dorazit kotouč do odkryté klece. Asistence: Roman Erat.
48:24
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Dušan Žovinec – 2 min., sekání).
46:38
České Budějovice právě vstřelily branku!
Domácí si vzápětí berou dvoubrankový náskok zpátky! Kuchejda vybojoval puk v rohu útočného pásma a poslal jej JAKUBU BABKOVI. Ten vybruslil na levý kruh a poslal puk do klubka hráčů, takže Svoboda na puk neviděl a musel lovit vysoký puk z branky. Asistence: David Kuchejda.
44:59
Tak smůla, výsledek 3:1 se konat nebude. A výrazný podíl na gólu Třebíče má tentokrát někdo z hráčů domácího týmu, který školácky namazal puk před vlastní branku. Tam se puku snadno ujal ROMAN DYMÁČEK, který přesnou ranou z mezikruží do horní poloviny branky skóroval. Asistence: Matěj Psota.
44:46
Tak a Motor má dnes splněno. Výsledkem 3:1 totiž skončily tři poslední zápasy v Budvar aréně ze čtyř! Obránce Suchánek, který tak zaznamenal už jedenáctou asistenci, vypálil od modré čáry a Svobodovi puk vypadl. Následně se jej ujal MILOSLAV ČERMÁK a chladnokrevně zakončil do odkryté klece. Asistence: Jakub Suchánek a Luboš Rob.
44:38
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Matěj Psota – 2 min., hákování).
44:37
Angelo Esposito dostal puk před odkrytou klecí, ale "nekanadsky" s ním ještě vyčkával, až možnost prováhal.
43:59
Třebíč se opravdu snaží, tlačí se do zakončení a Bláha má teď práci. Motor ale bojuje o svůj standardní výsledek poslední doby – 3:1 – a nechce si naději na toto skóre zničit.
42:42
Petr Mrázek jel sám na Bláhu a podařilo se mu položit si ho! Vzápětí ovšem nezvládl kotouč zvednou do odkryté sítě, a tak jej alespoň naslepo vrátil před branku. Tam naštěstí pro Motor kotouč odklidil domácí bek.
42:04
Třebíč je o něco aktivnější, je vidět, že hosté jsou si vědomi své šance. Motor se musí začít snažit.
40:43
Radim Zohorna se dostal až před Bláhu a puk prosvištěl těsně kolem tyče jeho svatyně.
40:01
Další perioda přinesla hodně podobný hokej, jako ta první. Motor byl znovu lepší a měl šance na skórování. Na rozdíl od první třetiny je ale nevyužil, dokonce se neprosadil ani při trestném střílení, jež zahodil Vladimír Škoda. Hosté tak na samém konci druhé části využili situace a krásným gólem se dostali do hry. Třetí třetina může být ještě zajímavá.

Její začátek bude přibližně v 19:11.
40:00
39:38
V poslední minutě už zřejmě další branku neuvidíme. Třebíč vyčkává s pukem na holi ve vlastní třetině.
38:16
Nádherná branka Třebíče dostává hosty do hry. Kusko zatáhl puk do pásma a přidržel jej. Poté předal puk JANU MILFAITOVI, který učebnicově vylákal Bláhu z klece, a po bleskovém obkroužení branky zasunul puk kolem tyče za záda Bláhy. Ten byl v tu chvíli úplně dezorientovaný a neměl šanci zasáhnout. Asistence: Silvester Kusko a Radim Zohorna.
37:37
Horácká Slavia se osvobodila, kapitán Dolníček se může zapojit do hry.
36:24
Jihočeši byli delší dobu usazeni v pásmu, ale není z toho nic velkého. Černý nesmysl totiž na branku Svobody neposlali.
35:37
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (David Dolníček – 2 min., sekání).
35:00
Roman Vráblík tvrdě vypálil od modré čáry a trefil Svobodu do ramene. Puk gólmana přeskočil a hráči chtěli hrát, rozhodčí ale odpískali zásah do masky.
34:11
Motor hraje v plném počtu.
33:56
Tomáš Bartejs tvrdě vypálil od modré čáry a Bláha musel zakročit betonem.
33:05
Třebíč je s pukem na holi v útočné třetině, ale Bláha zatím nemá moc práce.
32:11
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Žiga Pavlin – 2 min., podražení).
31:58
Motor sevřel hosty před jejich brankou a příležitost navýšit vedení měl Lukáš Žálčík. Svoboda měl teď i štěstí.
30:58
Dnes velmi aktivní Vladimír Škoda měl opět šanci. Nyní pálil z větší vzdálenosti doprostřed klece.
29:38
Hraje se teď trochu na vyčkávanou. Ani jeden tým se do útok příliš nehrne, puk na hokejkách má Motor.
27:47
Dušan Žovinec vypálil od levého mantinelu tvrdou ránu, ale Svoboda ji vyrazil do rohu.
27:08
Silvester Kusko přejel modrou čáru a vypálil na Bláhu. Ten neměl problém chytit kotouč do náruče.
25:51
Hostující kapitán David Dolníček se ocitl s pukem na levém kruhu a svižnou ranou tahem orazítkoval levou tyč Bláhovy branky!
25:16
Celý stadion teď čeká na Dominika Svobodu, který si jel upravit výstroj při přerušení hry. Gólman Třebíče přejel červenou čáru a podle pravidel by měl tedy střídat. Rozhodčí je však benevolentní a nechává jej vrátit se do klece.
25:15
Obránce Mitch Fillman vypálil z ruky od modré čáry, ale Svoboda chytil puk do lapačky velice lehce.
24:23
Tomáš Nouza narýsoval diagonálu na Luboše Robu, který se Svobodu snažil překonat bekhendovým blafákem, ale brankář Třebíče znovu úspěšně zasáhl.
23:29
Českobudějovický centr třetí řady se snažil forhendovým blafákem překonat gólmana, ale ten jeho úmysl přečetl.
23:29
Vladimír Škoda se řítil na Svobodu a byl zahákován. Motor jede trestné střílení!
21:58
Českobudějovičtí byli dlouho v útočné třetině, ale nic z toho vytvořit nedokázali.
20:41
Pavlin se vrací na hřiště a Motor je v pěti.
20:31
Třebíč hraje na začátku druhé části početní výhodu, ale obraz hry tomu neodpovídá.
20:01
První dějství nabídlo zajímavou podívanou. V samém úvodu se zdálo, že Motor je ještě v kabině. Vzápětí se však rozjel a předvedl první třetinu v klasickém duchu, na který jsme tady v Budvar aréně zvyklí. Jihočeši se prosadili dvakrát v krátkém sledu a klidně mohli přidat i další góly. V první části byl Motor jasně lepší, i když Třebíč také párkrát zazlobila.

Druhá perioda začne přibližně v 18:20.
20:00
19:35
Třebíčští si přihrávali v brankovišti, ale výborný obranný zákrok předvedl obránce Žovinec, který vlastním tělem zastavil puk.
19:20
Hosté uzamkli Motor ve třetině, ale zatím tomu chybí střelba na Bláhu.
18:41
18:15
Heřman našel Žigu Pavlina v mezikruží, a ten vyzkoušel ranou zápěstím Svobodu. Brankář Třebíče puk vyrazil do rohu hřiště.
17:31
Luboš Rob se prohnal po pravé straně a snažil, ale věděl, že přes hostujícího beka by se před Svobodu neprotlačil, a tak aspoň vypálil bekhendem z úhlu.
16:52
Horácká Slavia začala vystrkovat růžky, ale hráči Motoru opravdu zodpovědně brání a všichni tři útočníci se rychle vracejí pomoci obráncům.
15:51
Další hráč Motoru se těžce sbírá z ledu, tentokrát jde o Martina Heřmana.
15:26
Domácí se dostali do dobré šance, ale adresát přihrávky Luboš Rob vzápětí dostal holí do obličeje.
15:00
Patrik Koch po vyhrané buly vyzkoušel pozornost Bláhy. Rána to nebyla špatná, ale pro českobudějovického gólmana žádná těžká práce.
14:25
Angelo Esposito ani nemusel moc bruslit, aby se dostal přes oba beky Třebíče. Najednou se kanadský forvard dostal až před Svobodu, jenž ale jeho pokus z první vyrážečkou vykryl.
13:53
Ale teď už se dostali do šance i hosté. Jan Milfait vypálil tvrdě z kruhu a Bláha musel nechat vyniknou svoji lapačku!
13:41
Domácí teď nějakou dobu nemohli najít cestu do pásma. Třebíč ale stíhá jen zastavovat útoky Motoru, na nějakou akci je zatím krátká.
11:55
Fanoušci Motoru si zápas po dvou úvodních brankách viditelně užívají. Budou mít další důvody k radosti?
10:20
Opravdová lambáda Českobudějovických! David Kuchejda v situaci dva na jednoho zachoval klid, naznačil sice střelu, ale poté přes obránce poslal nádhernou žabičku Vladimíru Škodovi. Na toho v tu chvíli zívala odkrytá branku, ale zkušený forvard trefil kotouč po zemi a na to Svoboda zvládl dosáhnout.
09:36
Motor ještě navyšuje svůj náskok a zatím je tedy vše v souladu s tím, co se v Budvar aréně obvykle v prvních dějstvích odehrává. Obránce Pavlin tvrdě vypálil od modré čáry a gólman Třebíče puk vyrazil jen před sebe. Tam se ho ujal MARTIN HEŘMAN a ranou z otočky překvapil Svobodu. Tomu kotouč prošel mezi betony do brány. Asistence: Žiga Pavlin a Pavel Pýcha.
08:39
Českobudějovičtí, jak už je jejich zvykem, nastoupili do domácího zápasu opět ve velkém stylu. Miláček fanoušků Motoru DAVID KUCHEJDA se prosadil, když dostal od Babky přesnou přihrávku, a řítil se sám na Svobodu, jehož překonal povedeným bekhendovým blafákem pod horní tyč. Asistence: Jakub Babka a Mitch Fillman.
08:22
Ránu Pavla Pýchy od modré čáry tečoval Zohorna do ochranné sítě nad brankou.
08:01
Motor se zvedl a Třebíč teď má co dělat. Nakonec Horácká Slavia vybojovala chvíli oddechu, když zahrála puk na icing.
06:57
Vladimír Škoda výborně adresoval svou přihrávku z rohu hřiště rovnou na Jakuba Babku. Ten byl nikým nehlídaný v mezikruží a vypadalo to velmi nadějně. V poslední chvíli mladému forvardovi Motoru ale puk přeskočil hůl.
06:31
Hosté se ubránili a už jsou v pěti.
05:44
Tentokrát to byl Lukáš Žálčík, který ohrozil Svobodu ranou od modré čáry. Jeho účelem bylo ale spíše přihrát na teč, ale nikdo z jeho spoluhráčů v předbrankovém prostoru nebyl.
04:41
Nádherná souhra Motoru! Nejproduktivnější Jihočech Luboš Rob jakoby zatahoval puk za branku, ale v poslední chvíli adresoval přesný puk na hůl Tomáše Nouzy, který byl osamocený v mezikruží. Domácí střelec však ranou z první těsně přestřelil bránu.
04:31
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Filip Král – 2 min., podražení).
04:14
Motor se usadil na chvíli v pásmu a nejaktivnější je Mitch Fillman. Kanadský obránce dvakrát ohrozil Svobodu.
03:47
Hosté šli do akce, ale zastavilo je postavení mimo hru.
02:48
Zatím je každopádně o něco aktivnější Třebíč, ale nějakou vážnější střelu zatím neměla.
01:43
Pozornost gólmana Svobody jako první vyzkoušel obránce Jakub Suchánek. Ten ale spíše tak nahazoval na teč od modré čáry.
01:28
Českobudějovičtí nepřesně rozehráli a hra se po icingu vrací před jejich klec.
00:40
Hostující Petr Mrázek dostal krásnou přihrávku na druhou modrou, ale nedokázal si pokrýt puk před obránci Motoru.
00:15
Třebíč se jako první vrhla do útoku, ale zastavil ji ofsajd.
00:01

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Suchánek, Vráblík, Pavlin, Pýcha, Fillman, Žovinec, Mazanec, Zíb – Nouza, Rob, Čermák – Žálčík, Esposito, Heřman – Kuchejda, Škoda, Babka – Šulek, Doktor, Točík.

SK Horácká Slavia Třebíč: D. Svoboda (Jekel) – J. Zdráhal, Niko, Bartejs, Lojek, F. Král, Koch, D. Mikyska, Schejbal – R. Erat, Dolníček, R. Zohorna – Kusko, Milfait, Mrázek – Jan Wasserbauer, Psota, Dymáček – Juráň, Přibyl, Paták.

Rozhodčí: Kasík – Zídek, Polák.
ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
Jihočeši v Jihlavě ukončili svoji šňůru pěti vítězných zápasů v řadě. Porážka na ledě jednoho z kandidátů na baráž není určitě ostudou ani tragédií. Co je ovšem horší, je počet vstřelených branek. Obranná činnost mužstva je letos skvělá. Oba brankáři chytají výborně, obránci nejen brání, ale i hrají kreativně a zakládají útočné akce. Ovšem chybí góly. Jen dvakrát dali Budějovičtí v zápase více než (své oblíbené) tři branky. Při takovém střeleckém trápení je až s podivem, že jen pět týmů z celé WSM ligy dalo více branek než Motor, a to mají ještě Jihočeši zápas s Jihlavou v záloze.

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ
V letošní sezoně se Třebíči příliš nedaří získávat body, a tak se musí mužstvo z Vysočiny zatím spokojit s nelichotivou desátou příčkou. Jeho ztráta na druhý Motor je ale pouhých šest bodů.
Letošní výkony Třebíče jsou dost nevyrovnané. Pouze jednou se jí podařilo vyhrát dva zápasy po sobě. V sobotním kole hráli Třebíčští doma s Prostějovem a po boji padli 1:2 na samostatné nájezdy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.