Frýdecko-místečtí fanoušci se zapojili do Charitativního týdne WSM ligy a při děkovačce vhodili na led několik desítek plyšáků!
Frýdecko-místečtí ovládli tento zápas a potvrdili, že v duelu mezi Frýdkem-Místkem a Benátkami nad Jizerou vítězí vždy domácí tým!
59:18
Domácí poslali puk do bezpečí, teď už se asi hostům nepodaří ani upravit skóre.
58:34
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Hosté zkoušeli hru bez brankáře, která jim ovšem vůbec nevyšla. Udělali chybu při střídání, které dokázal využít MAREK RŮŽIČKA, jenž vstřelil puk do prázdné brány! Asistence: Antonín Pechanec, Jakub Kania.
58:02
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Bohumil Jank – 2 min., držení protihráče + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Tadeáš Jaroš.
57:42
Střela Janka byla sražena až mimo hrací plochu.
56:37
Růžička střílel do skoro odkryté klece, Novotný však teď předvedl parádní zákrok, když se bleskově stihl přesunout.
56:21
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Adam Dlouhý – 2 min., hrubost).
56:04
Zakázané uvolnění domácích.
55:14
Růžička našel Kováře, který se dostal až ke střele, Novotného však nepřekonal. Domácí evidentně nechtějí nic vypustit a hrají stále ve stejném tempu.
54:36
Domácí zavezli puk do útočného pásma a odjíždějí střídat,
53:39
53:29
Domácí se prosazují dokonce ve vlastním oslabení! Frýdecko-místečtí se dostali do přečíslení, nejprve střílel Rufer, jehož střelu Novotný vyrazil pouze k LUKÁŠI JAŠKOVI, který odklidil puk do odkryté klece! Asistence: Adam Rufer.
53:08
Nepřehledná situace teď vznikla před brankou domácích, ani jeden z hostů ale nedokázal správně trefit puk a tak z toho nic nebylo.
52:21
Růžička se dostal ke střele ve vlastním oslabení, bránu ale minul.
52:09
Další zákrok domácího gólmana, tentokrát zastavil střelu Havlína.
52:03
Proti střele Vrbaty vytáhl Šimboch parádní zákrok lapačkou.
51:39
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Bohumil Jank – 2 min., krosček).
51:15
Kočí střílel z mezikruží a měl nebezpečnou šanci, poté byl faulován a hosté si zahrají další přesilovku.
50:58
Zakázané uvolnění hostů.
50:46
Chmielewski krásně našel Růžičku před brankou, ten sice vystřelil, ale Novotného nepřekonal.
49:17
Jašek v přečíslení přihrál Michalovi Kovařčíkovi, ten ale z těžké pozice nezpracoval puk a nedokázal pohodlně zakončit.
48:48
Hosté jsou teď aktivní a nepříjemně kombinují v útočném pásmu.
48:08
Wiencek pálil z mezikruží, jeho střeli ještě mohl dorážet Havel, ten ale na puk nedosáhl.
47:30
47:08
Hrníčko mohl střílet do odkryté brány, prudkou přihrávku ale nezachytil podle svých představ a puk nezpracoval.
46:21
Benátečtí už hrají přesilovku, domácí však zatím dobře brání a vyhazují puky do bezpečí.
45:51
45:30
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Marek Růžička – 2 min., hákování).
45:07
Hosté se osvobozují a vyhazují puk do bezpečí.
44:41
Klimša pálil z otočky, bránu ale těsně minul.
44:30
Po střele Janka skončil puk v moci Novotného, následuje vhazování po jeho pravici.
43:51
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jan Víšek – 2 min., hákování).
43:32
Hosté hráli vysokou holí a hra je tak přerušena.
Dnešní utkání sleduje 1499 diváků.
42:48
Tak to byla krásná akce! Kania našel úplně volného ARONA CHMIELEWSKÉHO, který poslal puk do úplně odkryté klece. Asistence: Jakub Kania, Antonín Pechanec.
42:06
Střela Růžičky byla sražena až do ochranné sítě, následuje vhazování.
40:43
Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
Hosté využívají přesilovku a snižují na rozdíl jediné branky! Vrbata přihrál zpoza branky JANU VÍŠKOVI, který prostřelil Šimbocha a přidává svůj druhý gól v tomto utkání! Asistence: David Vrbata, Lukáš Volf.
40:01
Ve druhé třetině jsme se rozhodně nenudili, padly totiž celkem čtyři branky! Tři z nich vstřelili domácí, kterým se podařilo otočit stav utkání na svoji stranu a vedou už o dvě branky. Nejprve se trefil Marek Růžička, poté vyrovnal Jan Víšek. Následně však vrátil vedené svému týmu Ondřej Kovařčík a zvyšoval Adam Rufer.
Další třetina začne přibližně v 18:44.
40:00
39:45
Domácí gólman předvedl další povedené zákroky, nejprve vychytal střelu Víška a poté Volfa.
39:00
Dlouhý teď mohl dorážet puk do odkryté klece, v tom mu ale v poslední chvíli zabránil Šimbochův beton, který se stihl velmi rychle přesunout.
38:51
Šimboch raději přikryl nahozený puk a přerušil hru. Následuje vhazování po jeho levici.
38:37
Domácí se osvobozují a vyhazují puky do bezpečí.
37:58
Střela Víška skončila v lapačce Šimbocha, který přerušuje hru.
37:43
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jakub Matyáš – 2 + 2 min., vysoká hůl).
36:49
Rufer dostal puk do útočného pásma, přihrál Ciencialovi, který pálil z mezikruží, Novotného ale nepřekonal.
36:08
Vrbata střílel od modré, střela však byla sražena. U puku už jsou domácí.
35:15
Domácí využívají přesilovku a opět odskakují do dvoubrankového vedení! Frýdecko-místečtí byli v přečíslení tři na dva, Růžička našel ADAMA RUFERA, který přesnou ranou propálil Novotného. Asistence: Marek Růžička, Antonín Pechanec.
34:25
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jan Víšek – 2 min., podražení).
34:25
Střela Klimši skončila v lapačce Novotnéno.
34:02
33:51
Tlak domácích pokračuje, Jank teď několikrát tvrdě vypálil od modré a zaměstnal tak hostujícího gólmana.
33:20
Střelu Janka tečoval Ondřej Kovařčík, tentokrát ale puk za zda Novotného nedostal.
32:44
Hosté snižují ve vlastním oslabení! Po chybách v domácí obraně se dostali Benátečtí do přečíslení dva na jednoho a JAN VÍŠEK překonal Šimbocha. Asistence: Lukáš Volf.
32:02
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Petr Kolmann – 2 min., nedovolené bránění).
31:20
Kania pálil od modré čáry, jeho střela byla však zblokována. Hosté se poté osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
29:36
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! „Já na bráchu, brácha na mě“ – tohle byla opět naprosto parádní sourozenecká spolupráce! V přečíslení přihrál Michal Kovařčík svému bratrovi ONDŘEJI KOVAŘČÍKOVI a ten přesně zakončil do odkryté brány! Asistence: Michal Kovařčík, Lukáš Jašek.
27:57
Domácí se snaží dostat do útočného pásma, hosté jej však nechtějí pustit přes modrou čáru.
26:54
Domácí se ujímají vedení! Puk se odrazil k MARKU RŮŽIČKOVI, který si jej rukou sklepl na led a z první prostřelil Novotného! Asistence: Antonín Pechanec, Aron Chmielewski.
26:37
Hra s přesouvá ze strany na stranu. nejprve byl v šanci Chmielewski, jeho rána ale přes beky neprošla, hosté se vzápětí dostali do protiútoku. Hrníčko však vstřelil kotouč pouze do ochranné sítě.
26:19
Vrbata pálil z mezikruží, jeho rána však byla tečována až do ochranné sítě.
25:49
24:55
Michal Kovařčík s Jaškem se dostali do útočného pásma, přihrávka jim ale nevyšla a tak o něj zase rychle přišli.
24:03
Chmielewski se snažil dorážet odražený puk, Novotný si ale svou levou tyč pohlídal.
23:44
Jáchymova střela se odrazila od zadního mantinelu až před branku, kde chtěl dorážet Klimša, neměl však dostatek prostoru.
23:01
Puk skončil na střídačce hostů a bude se tak znovu vhazovat.
22:19
Jašek se ocitl před brankou a dostal se až ke střele, Novotný puk jen vyrazil před sebe, tak už ale nebyl nikdo z domácích, kdo by mohl dorážet.
22:04
Domácí se teď usadili v útočném pásmu a vyslali na Novotného hned několik střel. Puk nakonec ale po střele Matyáše skončil až v ochranné síti a hra je přerušena.
21:26
Pastor střílel z pravého kruhu, Šimboch však vyrazil puk do bezpečí. Domácí se poté osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
21:00
20:34
Rozhodčí ztratil puk z dohledu, když o něj hráči bojovali u mantinelu a hra je tak přerušena.
20:01
První třetina nám přinesla velmi vyrovnanou a svižnou hru. Nejprve se ve čtvrté minutě prosadil hostující Petr Kolmann. Poté měly oba týmy několik šancí, prosadil se však až minutu a půl před koncem třetiny Aron Chmielewski, který tak srovnal stav!
20:00
19:35
Hosté se sami připravili o pásmo a poté jim dokonce bylo odpískáno zakázané uvolnění.
19:00
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Cienciala – 2 min., hákování).
18:22
Pár minut před koncem třetiny domácí vyrovnávají! Růžička našel před brankou úplně volného ARONA CHMILEWSKÉHO, který už měl lehkou práci a nastavením hole nasměroval puk do odkryté klece! Asistence: Marek Růžička, Antonín Pechanec.
17:57
17:34
Tržický střílel z osy hřiště, Šimboch však opět úspěšně zasáhl.
16:50
Mikliš střílel z pravého kruhu, puk je opět v moci frýdecko-místeckého gólmana.
16:43
Šimboch vyjel až do mezikruží a zalehl puk před dojíždějícím Víškem. hra je tedy přerušena.
16:23
Střela Matyáše od modré byla zblokována, Cienciala se pak ještě pokoušel střílet z mezikruží, ani to mu ale nevyšlo.
15:47
Růžička se pokoušel najít Chmielewského, ten však na dlouhou přihrávku nedosáhl a puk v jízdě nezpracoval.
15:10
Hrníčko se dostal do samostatného úniku, Šimboch však dobře odhadl, co má v plánu a jeho pokus vychytal.
14:39
Matyáš rozehrává zpoza vlastní brány, domácí mohli v klidu vystřídat.
13:34
Jašek tečoval střelu jednoho ze svých spoluhráčů, Novotný byl však pozorný.
12:35
Dlouhý si vytvořil nebezpečnou šanci před brankou a pokoušel se i dorážet, Šimboch chvíli nevěděl, kde má puk. Nakonec se mu jej však podařilo zkrotit a přerušit hru.
11:32
Volf mířil na bránu, jeho střela ale byla zblokována jedním z domácích beků. hra se teď přesouvá ze strany na stranu.
10:51
Zakázané uvolnění hostů vrací hru před Novotného bránu.
09:41
Mikyskova střela skončila v lapačce domácího gólmana, hra je přerušena.
09:20
09:02
Havel se teď dostal do samostatného nájezdu ve vlastním oslabení po chybě jednoho z domácích beků. Naštěstí pro domácí mu to nevyšlo a Šimbocha nepřekonal.
08:25
Nyní už se však hosté dokázali osvobodit, kotouč skončil až v ochranné síti za zády Šimbocha.
07:52
Chmielewského střela skončila v náruči hostujícího brankáře, který přerušuje hru. Domácí pokračují v tlaku na bránu.
07:20
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Josef Mikyska – 2 min., podražení).
06:53
Meidl teď našel před brankou Franka, který mohl zakončit do skoro odkryté klece, to se mu však nakonec nepodařilo.
06:17
Vrbata byl v obrovské šanci, když se ocitl sám v pravém kruhu, branku ale těsně minul.
05:46
Růžička přihrával do Jízd Pechancovi, ten však neměl dostatečný prostor ke střele.
05:04
Hosté se usadili v pásmu, ke střele z mezikruží se dostal Volf, tentokrát byl však Šimboch pozorný.
03:29
Hosté na rozdíl od domácích rychle využívají přesilovku a dostávají se do vedení! Vrbata našel PATRA KOLMANNA, který zpoza pravého kruhu přesnou trefou propálil Šimbocha! Asistence: David Vrbata, Jan Víšek.
03:05
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Radek Meidl – 2 min., držení protihráče).
02:23
01:13
Hosté se na chvilku osvobodili, domácí už se však znovu usazují v útočném pásmu.
00:28
Michal Kovařčík vystřelil krátce po vhazování, kotouč skončil v moci Novotného, který přerušuje hru.
00:23
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Tomáš Pastor – 2 min., krosček).
00:01

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – L. Kovář, Kania, Matyáš, Jeník, M. Jáchym, Jank – Marek Růžička, Pechanec, Chmielewski – Klimša, Cienciala, Rufer – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Franek, Jaroš, R. Meidl.

HC Benátky nad Jizerou: F. Novotný (Hosnedl) – Mikliš, Kočí, Havlín, Kolmann, Tržický, Pastor, Bednář – A. Dlouhý, J. Mikyska, Hrníčko – Prokeš, Volf, Wiencek – Ďurač, Hrabík, J. Havel – Da. Svoboda, Vrbata.

Rozhodčí: Kubičík – Adamec, Poruba.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY
Poprvé se tito dva soupeři utkali v 7. kole a Frýdek-Místek se rychle ujal vedení. Již ve druhé minutě prostřelil Filipa Novotného David Klimša. Jan Ordoš ale v 11. minutě vyrovnal a tento smírný stav trval do konce druhé třetiny, kdy poslal Benátecké do vedení Tomáš Havlín. Rysové se ale nevzdali a David Klimša vyrovnal. Utkání dospělo až do rozhodujících nájezdů, v nichž se radoval Frýdek-Místek, který slavil výhru 3:2sn.

I druhý vzájemný zápas na ledě Benátek byl velmi vyrovnaný. Skóre se neustále měnilo, Frýdek-Místek dokonce dokázal otočit z 2:1 na 2:4. Třetí třetina však patřila domácím, kteří přidali ještě tři branky a nakonec vyhráli 5:4.
HC Benátky nad Jizerou
Benátky nad Jizerou se drží ve středu tabulky WSM ligy, se 49 body jim patří 7. místo. Mají stejný počet bodů jako 6. Prostějov a o bod víc jako 8. Ústí nad Labem. Celkové skóre Benáteckých je skoro vyrovnané 85:84. Naposledy porazili Kadaň 4:2 a mohli tak po delší době slavit výhru.

Nejproduktivnějším hráčem je Josef Mikyska (11+13), z řad obránců se bodově nejvíce daří Filipu Pyrochtovi. V brance Benátek už se vystřídalo celkem 6 gólmanů, nejčastěji nastupuje Filip Novotný (94,17 %).
HC Frýdek-Místek
Frýdek-Místek je momentálně na 11. místě tabulky WSM ligy. Má 41 bod a jeho celkové skóre je 80:93.

Nejproduktivnějšími hráči jsou Aron Chmielewski (7+11) a Ondřej Kovařčík (6+12). Brankářskou jedničkou je Juraj Šimboch (91,63 %), záda mu kryje Lukáš Daneček (89,67 %).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.