Skvělou obrannou práci předvedl Dvořáček a dovolil svým spoluhráčům vystřídat.
Tečovanou střelu Petra Tona fantasticky vyrazil Laco!
Vhazování ve středním pásmu.
54:55
Kotala opět zastaven už na modré, oba celky výborně brání.
54:15
Nádhernou akci na jeden dotyk předvedli Rytíři! Zakončujícím byl nakonec Hořava, jeho projektil však domácí zblokovali.
53:58
A další přerušení hry, tentokrát kladenský ofsajd.
53:51
Zakázané uvolnění AZetu.
52:58
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, už dlouho jsme nebyli svědky nějaké rychlé akce.
52:20
Od modré prudce vystřelil hostující Repe, Laco zasahovat nemusel.
51:55
Teď se AZ zbavil puku příliš snadno, Kotala jen protečoval do útočného pásma.
51:19
Ani jeden z týmů si v těchto chvílích zápasu není schopen vytvořit gólovou šanci.
51:08
Zakázané uvolnění Kladna.
50:10
Štumpf poslal směr kladenská brána dá se říct lob, Cikánek se zaskočit nenechal.
49:51
Rytíři v ofsajdu.
49:05
Kladno chce vyrovnat, avšak stále naráží na dnes perfektní defenzívu Havířova.
48:25
Do pásma vletěl jako drak Dvořáček, ale Cikánkovu klec minul.
47:55
O individuální akci se pokoušel havířovský Meidl, ale hostující obrana dokázala jeho snahu včas zpacifikovat.
46:54
Oba týmy se snaží něco vymyslet, střední pásmo je ale příliš přehuštěné.
46:18
Tentokrát se o rychlý přesun do útoku snažili Rytíři, jejich snahu však také kazí odpískaný ofsajd.
45:54
AZetu je pískán ofsajd.
45:31
45:16
Havířov se osvobozuje.
44:46
Teď se střelecky představil i Petr Tenkrát, Laco jeho dělo s problémy vyrazil nad bránu.
43:48
Nebezpečně pálil Pekr, jeho střela mířila jen těsně vedle levé tyče!
43:32
Vyloučení v týmu AZ Havířov (David Nesvadba – 2 min., příliš mnoho hráčů).
42:25
Lenďák bekhendem nahodil před branku, tam si ale volného kotouče nevšiml havířovský útočník, obrana Kladna tak uspěla.
42:00
41:15
Havířov má obrovský tlak, tentokrát vyslal jedovatý projektil Štumpf.
40:33
AZ svíral svého soupeře, všechno zhatilo až promáchnutí Semana na modré.
40:01
Kladno ve druhé části šláplo na plyn a na ledě to bylo poznat. Havířov sice dlouho tlaku hostí odolával, ale Rytíři se přece jen dostali zpět do zápasu, kdy se v přesilovce přesnou střelou mezi betony domácího brankaře prosadil Ptáček. K vidění bylo jinak spoustu šancí a pohledných kombinací, je tedy jasné, že nás čeká ohromně zajímavá třetí třetina!

Třetí část začne cca v 19:37.
40:00
39:59
V poslední vteřině druhé části byl vyloučen kladenský hráč za nebezpečnou hru vysokou holí.
39:45
Třetina se dohrává v obranném pásmu Kladna.
39:26
Havířovu se teď nedaří přechodová fáze, sudí pískají ofsajd.
38:47
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jurij Repe – 2 min., sekání).
38:23
37:59
Po tlaku Kladna se dopředu dostali domácí a mohli skórovat, obrovské šance Pechance a Krisla však zůstaly nevyužity!
37:03
Z mezikruží nebezpečně pálil Tenkrát, Laco vyrazil!
36:23
Vyloučení v týmu AZ Havířov (Karol Korím – 2 min., nedovolené bránění).
35:24
Nádhernou kombinaci předvedli Haas a Sztefek! První jmenovaný přihrál nádherně z otočky mezi kruhy najíždějícímu Sztefkovi, tomu k dokonalému zakončení chyběly centimetry!
35:05
33:58
Trefit se mohl domácí Bednář, jeho střelu z úhlu však reflexivně vyrazil Cikánek!
33:05
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (David Růžička – 2 min., faul kolenem).
32:43
Kladno právě vstřelilo branku!
Pravidlo nedáš, dostaneš, teď platilo na sto procent. Kladno obstřelovalo domácí svatini, až si puk mezi kruhy našel FRANTIŠEK PTÁČEK a přesně trefil mezeru mezi Lacovými betony! Asistence: David Růžička a Petr Ton.
31:58
Obrovskou šanci měl v oslabení Kotala, Cikánkovu klec však těsně minul!
31:24
Vyloučení v týmu AZ Havířov (Marcel Petran – 2 min., sekání).
31:22
30:56
Hostující Havlůj po obrovském tlaku trefil jen břevno!
30:23
Tentokrát cenné vteřiny nastřádal Maruna, aby následně jistým zákrokem uklidnil domácí Laco.
29:53
AZ se osvobozuje.
29:50
Kladenští hráči teď reklamovali zdržování hry, rozhodčí však resolutně rozpažil.
29:48
Vyloučení v týmu AZ Havířov (Martin Lenďák – 2 min., hákování).
29:02
Hned po skončení přesilovky měli kladenští tři obrovské šance, kdy doráželi úplně volní před Lacem, ten však Havířov opět fantasticky podržel!
28:52
28:28
Hosté ve zbytku přesilovky Havířov výrazně přitlačili k Lacově brankovišti.
28:08
Ofsajd Rytířů.
27:30
27:06
Repeho nahození bylo tečované a nadělalo brankáři Lacovi velké problémy. Ten však i tentokrát uspěl!
26:52
26:25
Do úniku se v oslabení dostali hráči Kladna, ale domácí obrana vše rychle zlikvidovala.
26:17
AZ tlačí svého soupeře, avšak bez gólového vyústění.
25:29
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Martin Kehar – 2 min., hákování).
25:22
A pramenila z toho nebezpečná dorážka Jana Maruny, Cikánek vyráží!
24:29
Domácí znovu zkoušejí osvědčený recept, tedy vysunutý forčeking.
24:02
Oba týmy jsou v těchto chvílích pozorné v obranné činnosti, trochu vzruchu přinesla až dalekonosná bomba domácího Petrana, kterou Cikánek vyrazil.
23:42
Zakázané uvolnění hostí.
23:22
23:11
Nebezpečné nahození Krisla od modré hosté zblokovali.
22:25
Kladno se v těchto chvílích v pohodě brání.
21:53
Štumpf dostal nádherně nabito mezi kruhy, bránu Cikánka však těsně minul!
21:21
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (David Tůma – 2 min., sekání).
20:27
Kladno na startu druhé části vletělo na svého soupeře, AZet však bez problému odolává.
20:01
Havířov hraje výborný zápas a po první třetině dokázal soupeře přehrávat a zaslouženě vede po dvaceti minutách 2:0. O obě branky se postaral Michal Sztefek, kterému dvorně asistoval David Dvořáček.

Druhá třetina začne přibližně v 18:47.
20:00
19:55
AZ dohrál první třetinu v útočném pásmu a za potlesku diváků odjíždí hráči do šatny.
19:28
Gřeš se snažil na brankovišti o dorážku, ale byl dobře bráněn.
18:48
Havířov právě vstřelil branku!
Tak to je studená sprcha pro Kladno, MICHAL SZTEFEK dostal kotouč mezi kruhy a střelou švihem již podruhé dnes zamířil do přesného. Asistence: David Dvořáček, Daniel Seman
18:31
Pokus od červené čáry Laco zachytil v lapačce a nechal vhazovat po své levici.
18:22
Havířovská rozehrávka nebyla přesná, navíc vystavila tým do postavení mimo hry.
17:47
Hrazdíra hledal Meidla, ale ten těžký puk netrefil.
17:19
Štumpf si počkal a tělem zastavil soupeře.
16:47
Přesilovka AZetu se ustálila a nyní pětice domácích hráčů točí hlavu kladenské obraně.
16:19
Štumpf nezpracoval těžkou přihrávku na modré a tak se píská zakázané uvolnění.
15:43
Bednář si najížděl dobře před branku, jenže jeho zakončení opět pokryl výtečný Cikánek. Následně se AZ provinil hrou vysokou holí.
15:28
Hosté zahrozili brejkem, ale situaci dva na dva nezakončili přesně.
15:14
První přesilová hra je zde, za vyhození kotouče mimo hrací plochu je vyloučen Jiří Cetkovský.
14:50
Seman dostal výzvu na modrou čáru a vyprášil svým pokusem lapačku Cikánka.
14:15
Ton to zkoušel dobrou střelou z mezikruží, ale Laco ramenem dostal kotouč mimo nebezpečnou zónu.
13:18
Zatímco domácí fanoušci oslavují střelce prvního gólu, tak rozhodčí přerušuje hru kvůli přihrávce rukou AZetu.
12:56
Povedená akce domácích a tentokrát z toho již je první gól zápasu! Nečekaná přihrávka zpoza branky našla před brankou volného MICHAL SZTEFEK, který z první poslal kotouč za přesunujícího se Cikánka. Asistence: David Dvořáček
12:43
Kotouč skončil mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
11:12
Rychlý přechod domácích vedl Maruna, kotouč letěl po rychlé přihrávce na Cikánka, ale ten chytil další dobrou šanci AZetu. Následně neuspěla ani dorážka domácích hokejistů.
10:25
Na modré čáře ztratil stabilitu Nesvadba, ale spoluhráči mu pomohli a situaci v pohodě ubránili.
09:55
Další velká šance, tentokrát v ní byl Dvořáček, ale bekhendem zamířil těsně vedle pravé tyče.
09:38
Sztefek dobře schoval střelu za obránce a Cikáněk měl co dělat, aby jedovatou střelu vyrazil
09:19
Pekr dělal co mohl, ale zakázanému uvolnění Kladna nezabránil.
08:16
Pechanec šalamounsky rovnal své obránce na buly a následně vyrazil ihned sám dopředu. Vinou skákavého kotouče mu chytrá myšlenka nevyšla.
07:55
Kladno si komplikuje situaci a dobře napadající Kotala získal kotouč pro své spoluhráče v útočném pásmu.
07:28
Nepřesná přihrávka Kladna, odpískáno zakázané uvolnění Rytířů.
07:18
Nahození Haase sbírá Cikánek do lapačky.
06:45
Krisl na poslední chvíli odpálil kotouč z nebezpečného prostoru, nyní se nám hraje rychlý hokej na obě strany.
06:28
Další krásná akce domácích, Meidl našel úplně volného Matulu, který však narazil pouze na betony přesunujícího se Cikánka.
05:54
Několikrát se kotouč odrážel na hole domácích hráčů, v největší šanci byl David Hrazdíra, ale z blízka nezamířil přesně.
05:12
Nebezpečí před havířovskou brankou, po rychlé přihrávce střílel z blízka Havlůj, jenže Laco byl připraven.
04:51
Petran se snažil odehnat dorážejícího soupeře, ten se s ním pustil do menší roztržky. Svého spoluhráče přijel bránit Korím, rozhodčí však vše rychle uklidnil.
04:20
Postavení mimo hry zastavuje akci Kladna.
03:54
Laco pouštěl kotouč na zakázané uvolnění, ale rozhodčí nechal ve hře pokračovat a tak musel domácí brankář rozehrát přes útočícího soupeře.
03:00
Cetkovský se tlačil do zakončení, Laco si musel pohlídat prostor u své levé tyče.
02:39
Matula dostal přihrávku do jízdy, byl však pod tlakem a jeho zakončení tak nebylo důrazné.
01:23
Tůma dostal přihrávku na modrou čáru, ale pozorný Korím odehrál kotouč bruslí do rohu.
00:56
Zápas nám začal, první minuta se odehrála ve středním pásmu. První pětky střídají.
00:01

AZ Havířov: M. Laco (K. Šimeček) – Lenďák, Krisl, D. Seman (C), Nesvadba, Korím, Petran, Dudek – Dvořáček, Haas, Sztefek – Gřeš, Bednář, Kotala – Štumpf, Pechanec, Maruna – V. Meidl, D. Matula, Hrazdíra.

Rytíři Kladno: Cikánek (Hanuljak) – Kehar, D. Růžička, Repe, J. Drtina, P. Hořava, Ptáček – Tenkrát, Burger (C), Ton – Pekr, Zikmund, Tůma – Strnad, Přikryl, Jánský – Havlůj, Machač, Cetkovský.

Rozhodčí: Trombík – Barteček, Gangel.
Havířovský celek na úvod soutěže čekají dva domácí zápasy v řadě a před těžkým duelem s Kladnem je jen dobře, že první zápas s Litoměřicemi skončil výhrou a ziskem cenných třech bodů. Po dobré první třetině přišlo malinko uspokojení ze hry a současně s ním také vyrovnání hostů v prostřední části. Se třetí třetinou však mohl být lodivod AZ Štefan Mikeš spokojen. Jeho svěřenci udeřili v přesilových hrách a třemi góly v poslední periodě rozhodli celý zápas.
Kladenský tým otevřel brány WSM ligy stejně jako Havířov na domácím ledě, soupeřem mu byly Benátky nad Jizerou a jeden z favoritů celé soutěže si ze zápasu připsal dva body za výhru v prodloužení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.