Ve třetí třetině Havířov dokázal odskočit soupeři a nakonec právě díky této rozdílové třetiny získal tři body.

Já Vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase příště.
59:43
Závěr zápasu je zde, havířovské publikum děkuje hráčům za dnešní výkon a první sezónní vítězství.
59:02
Laco ukázal dobrou hru s hokejkou a místo přerušení vyhodil kotouč.
57:42
Havířov právě vstřelil branku!
Nakonec také tato početní výhoda bude využita. Po zmatcích na brankovišti se nejlépe zorientoval TOMÁŠ GŘEŠ, který dorazil volný puk do sítě a definitivně tak rozhoduje tento zápas. Asistence: Jakub Kotala
57:30
Na útočné modré čáře nezpracoval domácí hráč kotouč a tak se píská zakázané uvolnění.
56:14
Seman to zkoušel dobře, ale Rybár vyrážečku vystrčil včas.
56:01
Litoměřice musí také ve čtyřech riskovat a to samozřejmě pomáhá AZ dostat se rychle do pásma.
55:43
Pokračuje přesilová hra AZ pět na čtyři a ta bude trvat ještě něco přes dvě minuty.
55:29
Malinko se štěstím kotouč nakonec končí v síti. Rybár pouze vyrazil střelu obránce a ANTONÍN PECHANEC byl pozorný u levé tyče a pohotově doklepl puk do sítě. Asistence: Daniel Štumpf, Marcel Petran
54:58
Havířov je usazen v útočném pásmu.
54:27
Pechanec se ocitl na malou chvíli v brankovišti a rozhodčí to postřehl, AZ je vykázán z pásma.
54:05
A rázem je z toho přesilová hra pět na tři! Kotala dostal kotoučem do tváře a tak je zde další trest pro Litoměřice. Odpyká jej Martin Bača, který si nedal pozor na svou hůl. A opět jsou to 2+2 minuty, poněvadž v obličeji havířovského hráče byla krev.
54:00
Marek Haas si dobře posouval kotouč do jízdy a byl evidentně podražen Bažantem. To neuniklo pozornosti rozhodčího a tak si AZ zahraje přesilovou hru.
53:40
Vysoký výskok předvedl Veselý, rukou poté poslal kotouč do útočného pásma a tím svého spoluhráče dostal do postavení mimo hry.
52:40
Maruna s Kotalou zabojovali v útočném pásmu a vybojovali na první pohled ztracený kotouč.
52:03
Zakázané uvolnění Litoměřic.
51:55
Kotouč se dostal mimo hrací plochu a současně s touto situací se vrátil do hry vyloučený Petran.
51:25
Jiří Krisl předvedl dva tvrdé hity ve středním pásmu a okamžitě je odměněn chorálem, který nyní zní halou.
51:10
Maruna u hrazení posouvá kotouč přes celé kluziště.
50:05
Krásná individuální akce domácího hráče, který se dostal až k zakončení, ale výtečný Rybár jej dokázal vybruslit a nakonec také zabránit třetímu gólu.
49:54
Současně s návratem vyloučeného litoměřického hráče odchází na trestnou lavici havířovský Petran za nedovolené bránění.
49:40
Malinko nepřesností na obou stranách, založit útok mohou nyní domácí.
48:41
Seman posunul na Bednáře, jeho pokus je však tečován do ochranné sítě.
48:10
Korím je již na ledě a od modré čáry se snaží ostřelovat branku soupeře.
Dnešní utkání sleduje 1530 diváků.
47:30
Kotala vymyslet chytrou přihrávku, ale Bednář ve velké šanci netrefil ideálně.
47:01
Ta aktuálně také začala a bude trvat ještě necelé tři minuty.
46:46
Ve čtyřech AZ svého soupeře přehrává a místy to připomíná přesilovou hru.
45:59
Rozhodčí tento zákrok však netrestají a pokračuje se tak ve čtyřech.
45:59
Jedná se o Karola Koríma, který za asistence odchází na střídačku a je otázkou, zda bude schopen ještě do boje zasáhnout, spíše to vypadá, že nikoliv.
45:59
Ihned po buly se velmi bolestivě drží za levou nohu jeden z havířovských a nevypadá to s ním vůbec dobře!
45:53
Přesilová hra je u konce, Bača svou hokejkou zasáhl po odehrání kotouče tvář domácího hráče a tak se poměr sil na ledě vyrovná. Havířovský Sztefek navíc podle všeho má po zákroku krvavé zranění a tak je z toho trest 2+2 minuty.
45:24
Kotala zachytil rozehrávku soupeře, ale byl bez pohybu a navíc zády k brance a tak pouze nahodil kotouč zpět za branku.
44:57
Jenže AZ půjde opět do čtyř. Fanouškům domácího celku se to vůbec nelíbí, ale Marek Haas je přece jen vyloučen za nedovolené bránění. Zvrátit se to snažil Krisl, ale s vyjádřením rozhodčího nic neudělal.
44:38
Litoměřice nakonec dostaly kotouč od hrazení a začíná jejich kombinace v útočném pásmu.
43:51
Seman elegantně posunul na Sztefka a ten vyhazuje.
43:02
První střelu zastavuje Pechanec, který následně pohodlně vyhazuje.
42:56
Ve středovém kruhu se nám rýsovala šarvátka, ale rozhodčí nakonec hráče zastavili. Výsledkem je vyloučení havířovskéh Koríma a tak si Litoměřice zahrají přesilovku.
42:41
Tak tato akce by aspirovala na zlatou přilbu! Z čista jasna přilétla zpoza branky geniální bekhendová přihrávka Haase, která zmátla celou obranu a hlavně brankáře Rybára a tak měl MICHAL SZTEFEK sice těžkou pozici, ale prázdnou branku bekhendem trefil. Asistence: Marek Haas
41:43
AZ v přesilové hře opravu slušnéě zaměstnává litoměřického brankáře, ale zatím z toho tolik žádaný druhý gól není.
41:16
Pechanec ještě hledal Semana, ten vypálil a Rybár pouze vyrazil před sebe, tam však nebyl nikdo v modrém.
40:52
Třetí třetina začala přesilovou hrou domácích, AZ se dostal do útočného pásma.
40:01
Ve druhé třetině se Litoměřice zlepšily a začaly domácím nepříjemně zatápět. Z tlaku kolem pětatřicáté minuty nakonec vytěžily vyrovnání, když se ve 37. minutě prosadil Kopta.

Třetí třetina začne přibližně v 19:40.
40:00
39:52
V samém závěru úvodní třetiny je vyloučen litoměřický Bača, který kotouč vyhodil mimo hrací plochu bez teče a odpyká si tak trest za zdržování hry.
38:38
Elegantní teč Gřeše před brankou pouze tak zasvištěla kolem levé tyčky! Pokud by kotouč letěl do branky, tak by byl Rybár bezmocný.
38:21
Seman si vyměnil kotouč s Hrazdírou, ale nová posila Havířova trefila pouze vyrážečku Rybára.
38:05
AZ se pokusil o rychlou odpověď, ale střelecký pokus nebyl přesný.
36:07
Litoměřice právě vstřelily branku!
Tlak Litoměřic končí přece jen brankou, po rychlém průniko do útočného pásma zužikoval přesnou přihrávku ONDŘEJ KOPTA, který zakročil nekompromisně pod horní tyč. Asistence: Filip Hanták, David Švagrovský
35:44
Marek Seman se dostal do menší roztržky s protihráčem, okamžitě se kolem nich semklo klubko hráčů, vše je však zažehnáno v počátku.
35:31
Mezi kruhy dostal precizní přihrávku Šulc, ale Laco dokázal vytáhnout důležitý zákrok.
34:49
Litoměřice krouží v útončém pásmu a dělají nyní domácí obraně vrásky na čele. Zatím však Laco společně s defenzívou odolávají.
33:37
Gřeš se hezky prokličkoval až před Rybára, ale ten si smsl na jeho pokusu, když jej elegantně schoval do lapačky.
32:05
AZ zvýšil frekvenci v útočném pásmu a výsledkem bylo Matulovo vyjetí zpoza branky a zakončení, Rybár dokázal tělem zakročit.
31:24
Laco měl plné ruce a nohy práce, po nešťastném odrazu totiž kotouč velmi rychle letěl právě na havířovskou branku, v té si však Laco poradil a je nyní oslavován domácím publikem.
30:49
Z otočky zkusil štěstí havířovský hráč, ale betony Rybára byly v pohotovosti.
29:54
Kapitán Litoměřic Švagrovský si odjel něco vyříkat s hlavním rozhodčím, jeho asistent však žádnou výraznější promluvu nepovolil.
29:16
Jiří Krisl s velkým přehledem vypíchl soupeři kotouč, na první pohled nebezpečná akce tak skončila velmi záhy.
28:41
Litoměřice výrazněji zvýšily intenzitu napadání a havířovská rozehrávka je tím evidentně poznamenána.
27:26
Pechanec to zkoušel individuálně až do branky, ale na poslední chvíli mu druhý obránce do kotouče zasáhl.
26:56
Štumpf byl velmi blízko druhého gólu, jeho dorážka však mířila pár centimetrů vedle tyče.
26:50
Rybár musel zbystřit u levé tyčky, dokázal se však k brankové konstrukci přitlačit a kotouč zastavit.
26:01
Z čista jasna se kotouč malém odrazil před osamoceného Kotalu, ale ten v rychlosti nestačil kotouč ze vzduchu zkrotit.
25:48
Tečovaný kotouč končí až na tribuně, kde se stane hezkým suvenýrem pro diváka.
24:19
Nepřesnosti v rozehrávce domácích zakončili tuto přesilovou hru, ta byla pro AZ třetí v pořadí a byla jednoznačně nejméně povedenou.
24:06
Nepřesná a hlavně velmi prudká přihrávka zastavuje akci Havířova.
23:42
Hosté se dostali z pásma a z přesilové hry zbývá již pouze třicet vteřin.
23:33
Nečekaná střela Lenďáka zápěstím, Rybár byl pozorný.
22:55
Souboj na hranici brankoviště odnesl litoměřický Šulc, který již pomalu odjíždí na střídačku.
22:55
Domácí vykombinovali pozici pro zakončujícího obránce, ale vše zastavuje postavení útočícího hráče v brankovišti.
22:37
Korím neustál těžkou situaci na modré a AZ tak přišel o pásmo.
22:17
Švagrovský na střídačce leduje své zraněné rameno a mezitím je vyloučen jeho spoluhráč Zeleňák za držení protihráče.
21:53
Švagrovský dobrým hitem poslal k ledu Nesvadbu, ale sám se při zákroku zřejmě zranil a nyní je v péči lékaře na střeídačce. Ztráta kapitána by pro Stadion byla citelná.
21:33
Seman se dostal pod tlak, dokázal však souepře s kotouč odtlačit k mantinelu a tam již velké nebezpečí nehrozilo.
20:38
Nesvadba dobře zablokoval střelu, kotouč zastavil bruslí.
20:08
Druhá třetina začala zakázaným uvolněním Havířova.
20:01
První třetina úvodního zápasu WSM ligy pro tyto celky je za námi. Havířov byl o něco lepším týmem a hlavně v přesilových hráč měl velký tlak. Právě v početní výhodě se prosadil Daniel Štumpf, který tak vstřelil zatím rozdílovou branku zápasu.

Druhá třetina začně přibližně v 18:50.
20:00
19:55
Z velkého úhlu to zkusil Gřeš, Rybár byl pozorný u své pravé tyčky.
19:11
Až do prázdné branky to nyní chtěli zahrát domácí, ale finální přihrávka nebyla přesná. Pechanec ještě zabojoval a v pádu se pokusil zakončit, střela to nebyla špatná, ale Rybár kotouč zkrotil.
18:15
Hosté nyní zavřeli Havířov v pásmu, výsledkem byla střela Smetany, ale ta narazila na pozornou vyrážečku Laca.
17:10
Pechanec sólem přes celé hřiště zavezl kotouč až za branku Litoměřic, kde se pokračuje.
16:06
Nebezpečí před Lacem, ale Miškář ani nadvakrát na havířovskou jedničku nevyzrál.
15:52
Stejný prohřešek také na druhé straně, hra se nám nyní malinko kouskuje.
15:06
Postavení mimo hry zastavuje Havířov.
14:54
Hra se nám rychle přesunula do útočného pásma Litoměřic, vhazovat se bude po levici Laca.
14:17
Seman se potkal s Krislem na ledě, tato zkušená obrana se dostala s kotoučem až do útočného pásma, ale nakonec z toho nebezpečí nebylo.
13:46
Korím je dnes při chuti, u střídaček dohrál soupeře, který odehrával kotouč. Vše bylo v souladu s pravidly.
13:15
Žabička do útočného pásma stačila Havířovu k získání buly, Rybár raději schoval puk pod lapačku.
12:43
Nakonec to Havířovu v přesilové hře přece jen vyšlo. Před brankářem clonila hned dvojice domácích hráčů a na radost příznivců se nahození DANIELA ŠTUMPFA.od modré čáry ocitlo až v síti. Asistence: Antonín Pechanec, Jan Maruna
12:09
Rychlá přesilovková akce byla zakončena do tyče, z následné dorážky nic nebylo, poněvadž se píská postavení havířovského hráče v brankovišti.
11:49
Litoměřice se osvobozují po vyhraném souboji u mantinelu.
11:10
Seman před brankářem dobře teočval nahození, ale Rybár s vypětím všech sil dokázal kotouč vyrazit.
10:51
Přečíslení dva na jednoho zastavil Jebavý pouze za cenu podražení.
09:38
AZ vysunul napadání a Litoměřicím to dělá problémy, hosté pouze posouvají kotouč do středního pásma.
09:23
Tečovaná střela končí v ochranné síti, vhazovat se bude po pravici Rybára.
09:13
Nahození o zadní mantinel mělo oči, z celé akce domácí vytěžili další střelecký pokus, který však vyjetý Rybár kryje.
08:18
Současně s návratem vyloučeného hráče se LItoměřice osvobozují, Havířov však má za sebou povedenou přesilovku.
08:00
Kotala hledal přihrávkou spoluhráče před brankou, ale až k němu se chytrá přihrávka nedostala.
07:51
Další dobrá akce Havířova, ale Rybár také tentokrát drží kotouč v moci.
07:32
Dobrá akce AZ, po hezké přihrávce Pechance pálil nebezpečně Maruna. Rybár jeho pokus vyrazil a v nebezpečném prostoru poté nestačil nikdo z domácích dorazit kotouč do sítě.
06:49
Od modré to zkusil Lenďák, ale jeho pokus neměl dobré parametry a zastavil jej tak bránící hráč.
06:18
Vyloučený Lukáš Bednář ujel po pravé straně a vynutil si faul Zeleňáka. Přesilovku si tak zahraje také AZ.
06:07
Havířov je kompletní a může vyrazit na steč.
05:53
Havířovské kvarteto hraje zatím oslabení ukázkově a soupeře k ničemu nepouští.
05:04
Jan Veselý dorážel do Laca, který držel kotouč v moci a Karol Korím si to s ním chtěl výrazně vyříkat. Rozhodčí však celou situaci drží pod kontrolou.
04:34
AZ se osvobozuje vyhozením přes celé hřiště.
04:07
Litoměřice zatápěly havířovské obraně a vše vygradovalo až v první faul, Lukáš Bednář je vyloučen na dvě minuty za hákování.
02:13
Nahozený za branku Litoměřic sbírá pozorná defenízva Stadionu.
01:00
Domácí začali aktivněji a drželi se úvodní minutu zápasu v útočném pásmu, k větší šanci to však nevedlo.
00:01
Úvodní buly zápasu je plánováno na 18:00 a já Vás srdečně zvu k jeho sledování prostřednictvím tohoto textového přenosu.
Do nové sezóny vstupuje AZ se změnou na postu kapitánském, kde dlouholetého kapitána Jiřího Krisla nahrazuje Daniel Seman. Jiří Krisl bude společně s Janem Marunou plnit roli asistentů. Nový kapitán hodnotil situaci v týmu před startem soutěže:

V tomto týdnu proběhla oficiální tisková konference klubu a také schůzka s fanoušky, kde kromě trenéra Štefana Mikeše a prezidenta klubu Jaroslava Mrowiece byli také zástupci hráčů, konkrétně Jan Maruna a Daniel Seman. Nechyběl ani manažer klubu Patrik Rimmel, který jmenoval cíle týmu před novou sezónou, které v ničem nezaostávají za těmi loňskými:

„Cíle pokračují z předešlých sezon. Chceme bavit diváky hrou a chceme opět do play-off. Pohybovat se kolem 8. místa. Chtěli bychom se vyhnout zranění a zkusit se poprat o šestku. Ostatní týmy ve WSM lize taky posílily.“
Litoměřice v přípravě odehrály celkem deset zápasů a z toho šest jich dokázaly vyhrát. V generálce na ligu se však svěřenci trenéra Miloše Říhy nedokázali gólově prosadit a prohráli na domácím ledě s Kadaní 0:3. Trenér Kališníků hodnotil zápas pro oficiální web Litoměřic takto:
Nová sezóna WSM ligy je zde! AZ Havířov na domácím ledě přivítá soupeře z Litoměřic, zápas startuje v 18:00.