S konstatováním, že HC Dukla Jihlava vyhrává vůbec první měření sil letošního ročníku WSM Ligy proti Českým Budějovicím 2:1, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Zápas nakonec končí poklidnou oboustrannou děkovačkou. Více si jí samozřejmě užívají jihlavští hokejisté, neboť před 4023 diváky zvítězili díky dvěma gólům v páté minutě zápasu během 24 vteřin 2:1. Hosté sice stačili ve 22. minutě snížit, ale na více to již nestačilo.

V první třetině byli střelecky aktivnější Budějovičtí, ale prosazovala se Dukla. Ve druhé části to bylo opačně, jeden gól vstřelil Motor a více šancí měla poté Jihlava. Třetí dějství bylo vyrovnané, domácí hráli ze zabezpečené obrany, hosté se snažili o vyrovnání, ale až na dvě šance v posledních pár vteřinách si žádný velký tlak nevytvořili.
Méně inteligentně disponovaní fanoušci z řad kotle Motoru, který dnes výrazně pomohl atmosféře na stadionu, hází na led světlici. Co k tomu více říct – tím spíš, že to bylo zrovna v okamžiku, kdy jim jeli hráči Motoru děkovat.
59:59
Dvakrát mohli nyní hosté srovnat, jenže to by museli trefovat branku! Pýcha i Heřman v dobré pozici nedokázali zamířit mezi tři tyče, při Jihlavě stálo nyní i trošku štěstí – stejně jako při hostech při jejich jediné brance.
59:46
To je mi vyvrcholení zápasu, 13,9 vteřiny před koncem bude buly probíhat po levici Motoru. Hosté získali to, co chtěli – rychlé nahození a buly.
59:40
Hosté zakládají další útok, David Gába je opět na střídačce.
59:29
30,5 vteřin před koncem si bere time-out i domácí střídačka. Vhazovat se bude poblíž útočné modré Dukly – samo sebou že ve středním pásmu – a Gába musí zpět do branky.
59:29
Čachotský dobře vystihl zadovku hostí, zblokoval puk do středního pásma a nescházelo moc, aby jej posunul i na spoluhráče. Nyní naopak zapracovali Budějovičtí, kotouč je mimo ledovou plochu.
59:05
Jihlava po buly posílá puk do středního pásma.
58:57
Další zakázané uvolnění Dukly, i když nyní maličko sporné. Věřmě sudím, jsou kompetentní a dnes pískají dobře.
58:40
Svoboda drží Duklu. Z levého kruhu pálil z otočky Nouza a gólman Jihlavy vytěsnil puk levým betonem. Když to po otočce z pravého kruhu zkusil i Čermák, Miroslav Svoboda se naopak vyznamenal zásahem koncem pravého betonu.
58:32
Dukla vybojovala puk, po střele Pavlina od modré vyrazil Svoboda puk a Stoklasa jej bekhendem posílá na další zakázané uvolnění.
58:21
Je to skutečně tak. Po konci oddechového času nastupuje Motor bez Davida Gáby s šesti hráči v poli.
58:21
Je to tak, Motor si vyžádal oddechový čas. Zůstane David Gába již na střídačce a zkusí to hosté v šesti?
58:21
Jihlava se osvobozuje zakázaným uvolněním. Přijde time-out hostí?
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a Motor se nyní nemůže dostat přes modrou Dukly do pásma.
Dnešní utkání sleduje 4022 diváků.
57:01
Mohlo být rozhodnuto. Do brejku dva na dva ujel Seman. Nejlepší střelec Dukly vzal odpovědnost na sebe, ale střelou z levého kruhu o metr minul vzdálenější tyč.
56:40
Motor útočí, žene se za vyrovnáním. Dukla se na obranné modré dokázala chvilkově osvobodit dobrou prací Stoklasy.
56:18
Nahození Suchánka od modré mezi kruhy ztlumil Zeman, ovšem hosté jsou krátce poté opět u kotouče.
56:06
Motor je před brankou Dukly a kombinuje.
55:35
Jerglovi nescházelo moc, aby ve středním pásmu ztlumil vyhozený touš a založil akci dva na jednoho. Poté bojovností zamezil přechodu Roba do útočného pásma.
54:53
Stoklasa zkusil hodně nečekané zakončení z pravé strany z velkého úhlu bekhendem. Gába kotouč srazil lapačkou.
54:13
Na modré zachytil Suchánkův pas Vráblík a zkusil bleskově vystřelit, jenže stejně rychle k němu přijel Zeman a puk srazil. Dukla má kus černé gumy v moci.
53:48
Nerozehrál zcela ideálně a Dukla ve středním pásmu získala puk, jenže zbrklost domácích má za vinu zakázané uvolnění.
53:35
Motor má puk za brankou, konkrétně Pavlin, který se zamýšlí, jak rozehrát přes clonícího Skořepu.
53:14
No, oba týmy si nyní nemají co vyčítat. Před malou chvílí se hosté dopustili tvrdého zákroku na Říhu, nyní domácí oplatili na Kuchejdovi. Ten také chvilku ležel na ledě, ale naštěstí se bez cizí pomoci dostává na střídačku.
52:50
Dukla se po delším čase dostala také před branku Gáby, který raději ztlumil puk a přerušil hru.
52:14
Tohle mohlo domácí mrzet. Jergl měl puk po Skořepově důrazu na vlastní hokejce, jenže přes napadajícího Roba o něj přišel. Mladý forvard, stejnojmenný syn budějovické hokejové legendy a nejproduktivnější hráč Motoru z levého kruhu vystřelil a Svoboda se musel vyznamenat.
51:30
Jihlava hraje v pěti, přestála třetí oslabení.
51:15
Motor se znovu snažil kombinovat, když jeden z jeho hráčů za brankou nepříjemně atakoval Říhu, poslal ho na led a srazil mu helmu. Jihlavský bek se naštěstí po chvilce zvedá a jede sám na střídačku.
50:50
Dukla se ihned po buly osvobozuje.
50:45
Vráblík při střele od modré zlomil hokejku a nyní si kotouč bezpečně našel ve výstroji Svoboda. Přerušuje tak hru a dává spoluhráčům čas na odpočinek.
50:38
U dalšího odraženého puku byl znovu Michal Důras a situace se opakovala. Touš před ním skočil a mají jej hosté.
50:12
Po střele Vráblíka se puk odrazil k Důrasovi, jemuž při vyhození přeskočil hokejku.
49:54
Dukla získala po buly puk dokázala dobrou hrou udržet kotouč půl minuty na svých holích.
49:30
Šimon Szathmáry, navrátilec do jihlavského dresu, se provinil podražením a dvě minuty na trestné nyní asi nebudou pro mladého beka ničím příjemným.

Na vyloučení: 4-3.
49:15
Jihlavu čekají asi krušné chvíle. Nejenže je Motor nyní aktivnějším týmem, navíc bude hrát přesilovou hru a Gába už je venku z branky.
48:16
Ofsajd domácích, znovu se tak bude vhazovat ve středním pásmu.
47:46
Hra byla přerušena pro postavení útočícího hráče hostí v brankovišti.
47:36
Byl to zřejmě David Kuchejda, jenž sebral na levé straně odražený puk. Namířil si to blíže mezi kruhy, tím spíše, že jihlavští hráči už mleli z posledního. Jeho prudkou střelu vytěsnil Svoboda, jenž se po úspěšném zákroku překulil do klece. Tohle pro něj nebylo příjemné.
47:16
Budějovičtí jsou nyní dobrou půlminutu v kombinačním presu, domácí se zuby nehty brání.
46:38
Zase se nám začíná hrát nahoru dolu. Utkání je skutečně velmi zajímavé a asi se můžeme do konce základní hrací doby těšit na napínavou podívanou.
46:20
Dělovka Stoklasy z pravého kruhu skončila na jistém Gábovi, jenž vytěsnil kotouč betony.
45:47
Žovinec sice na modré získal puk, ovšem kombinačně to po otočce neudělal dobře a touš uniká Motoru do středního pásma.
45:19
Pískán je jihlavský ofsajd, buly bude probíhat ve středním pásmu.
45:06
Skořepa dobře napadal rozehrávku hostí a dlouhou přihrávku Motoru zblokoval ke spoluhráčům do vlastního obranného pásma.
44:38
Březina si našel na levém kruhu odražený puk. Z úhlu zkusil nahodit kotouč do ohně či možná vystřelit, ovšem touš se zastavil na boční síti a poté po něm sáhl Gába.
44:07
Jihlava se zatím do útočení příliš nehrne. Na jednu stranu je to pochopitelné, vede, na druhou stranu do konce zápasu je ještě hodně dlouhá doba a na bránění je ještě čas.
42:48
Čermák se s troškou štěstí, za kterým si šel, dokázal na levé straně v pásmu dostat k puku přes Říhu a Jergla. Poslal jej mezi kruhy na Roba, jenž bleskově vypálil utěšenou ránu, která prošla vedle pravé tyče Svobody.
42:15
Jenže Dukla se krátce po vyhraném buly sama špatnou přihrávkou připravila o pásmo.
41:50
Motor založil útok, ale zahrál puk pouze na zakázané uvolnění.
41:32
Po levé straně prošel až na kruh Kuchejda, jenž je dnes hodně aktivním hráčem hostí, a zkusil vystřelit. Svoboda byl pozorný a drží puk ve výstroji.
40:40
Motor je v plném počtu.
40:10
Jihlava zkraje třetí třetiny dohrává přesilovku a zakládá útok.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:17.
Druhá třetina přinesla jednu branku, a to hned na jejím začátku. Ve dvaadvacáté minutě se po otočce a trošku šťastném odrazu puku prosadil Martin Heřman. Jestliže v první třetině dávali domácí góly a aktivnější byli hosté, nyní to bylo naopak. Po Chovanově gólu měli více šancí jihlavští hokejisté, ovšem soupeři znovu na dva góly neutekli.
40:00
39:57
Jihlava ještě stačila zahrozit po tom, co Čachotský zatáhl puk do pásma a předložil jej Kalábovi, který ani napotřetí nemířil do prostoru tří tyčí.
39:39
Motoru se podařilo vyhodit přímo ke Svobodovi a navíc po jeho levici získat buly.
39:30
Dva dělové nápřahy Tomáše Kalába končí shodně vedle levé tyče.
39:15
Aleš Jergl byl na modré v obtížné pozici. Zkusil proto jen tak poslat kotouč na branku, který přes dva odrazy proskočil kolem levé tyče Gáby vedle branky.
39:00
Dukla vyhrála buly a kombinuje. Toho času chybí do konce druhého dějství minuta.
38:41
Ven jde hráč Motoru. Martin Heřman dostává dvě minuty za podražení soupeře.

Na vyloučení: 3-3.
38:41
Na levém kruhu u branky Svobody jsme viděli několik hraničních zákroků. Zajímalo by mě, který si sudí Wagner vybere.
37:05
Šance i na druhé straně. Březina se na pravém kruhu přes několik hráčů ujal puku a vystřelil. Gábovy betony sice prostřelil, ovšem gólman hostí ztlumil puk a když poté kus černé gumy vyplaval za jeho nohami (betony), stačil se po něm rychle otočit.
36:45
Hostům se opět podařilo zastavit domácími vyhozený puk. U pravého mantinelu jej získal Pavlin a vystřelil. Svoboda vůbec nic neviděl, na puk si však stačil sáhnout. Srazil jej ke své pravé tyči, kde zblízka nezamířil do volné části branky Miloslav Čermák.
36:34
Svoboda měl odražený puk jasně ve své moci, když se k němu přiblížil Martin Heřman a trošku zbytečně jej dojel. Vzápětí mu sudí Radek Wagner vysvětluje, že takhle to dále nepůjde.
36:26
Ačkoliv Stoklasa a Seman bojovali za brankou o puk a vypadalo to, že jej získají, nakonec jdou dopředu hosté.
36:03
Dobrovolný zkusil vyhodit puk, ale na modré jej zastavil útočník hostí za nechtěné asistence čárového sudího. Napodruhé skončil kotouč mimo hrací plochu.
35:22
Ten končí ve středním pásmu, kde dostal pořádný hit Lukáš Jícha a chvíli ležel v bolestech na ledě. Vylučovat se nebude, domácí forvard odchází za pomocí spoluhráčů a týmového doktora na střídačku.
35:16
Petr Šidlík teď ukázal, že si hodně věří. Byl v držení puku, ale za brankou a čelem k mantinelu. Blížili se k němu dva hráči soupeře, oba dva si jihlavský obránce obhodil a mohl rozjet útok.
34:19
Žádné další pohledné akce zatím nevidíme, puk na holích ani jednoho týmu nevydrží dlouho.
34:08
Gába raději lapačkou zneškodnil skákavý puk po jihlavském nahození, navíc se k němu blížil útočník Dukly Stoklasa.
33:36
A hned je tu rychlý kontr Motoru. Několik rychlých kroků ukázal Angelo Esposito, jehož pokus z levého kruhu schoval Svoboda mezi betony.
33:26
Druhá lajna Dukly rychle přenesla hru ze středního pásma. Důras dal puk Jerglovi, ten našel na modré Zemana. Jihlavský útočník zkusil popojet blíže k brance a vystřelit, ale puk mu nesedl ideálně s holí.
33:10
Po jihlavském útoku je hra přerušena zakázaným uvolněním Motoru.
32:28
Kapitán Dukly Dobrovolný zlomil v rohu za brankou hokejku, což nadělalo jeho týmu nemalé starosti. Budějovičtí se dostali do kombinace, kterou zakončil střelou z levého kruhu do levé šibenice obránce Dušan Žovinec. Svoboda sáhl po kotouči lapačkou.
31:52
Stoklasa přešel modrou a přistrčil puk Divišovi, ke kterému se také kus černé gumy odrazem dostal. Ačkoliv měl Richard Diviš málo prostoru na zakončení, zkusil trknout do puku, který šel vedle pravé tyče Gáby.
31:22
A při návratu vyloučeného Kuchejdy odpalují hosté kotouč na zakázané uvolnění.
31:15
Motor hraje v plném počtu.
30:44
Vzápětí se Jihočeši osvobozují.
30:34
Po ose Říha – na modré – Jergl – na pravém kruhu – se dostal puk na levý kruh pro Důrase. Jeho dělovka z první skončila na levém betonu gólmana Motoru.
30:23
Jergl přistrčil na modrou puk Říhovi, jeho pokus srazil Gába.
29:52
Čachotský si vyměnil puk s Divišem a poté přihrál na modrou, kde byl Tomáš Kaláb. Po jeho střele je pískáno, hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
29:32
Také napodruhé byla Dukla úspěšnější a kombinuje před brankou Gáby.
29:17
Ačkoliv Dukla vyhrála zásluhou Diviše buly, sudím se něco nelíbilo a vhazování se bude opakovat.
29:15
Adam Zeman sebral na vlastní modré puk a hned našlápl do rychlého protiútoku, jenže jej sekl David Kuchejda a jde na dvě minuty ven. Dukla si tak zahraje první přesilovku.

Na vyloučení: 3-2
28:49
Dukla vyhrála buly a Důras přihrál kotouč na modrou pro Říhu, který ihned vystřelil. Nyní byla pozorná Gábova vyrážečka.
28:43
Na další Dundáčkovu střelu od modré již David Gába viděl a má jí bezpečně ve své lapačce.
28:15
Ačkoliv Motor před okamžikem vyhodil touš, Jihlava se bleskově dostala znovu do útočného pásma. Od modré vypálil Dundáček a Seman poslal lehkou tečí puk těsně vedle levé tyče.
27:27
Jícha ve středním pásmu přebral od Šidlíka puk, udělal pár rychlých kroků a zkusil vystřelit od modré. Nepříliš nebezpečná střela nadělala Gábovi pár starostí, stačil ale puk nakonec srazit za vlastní klec.
27:10
Ačkoliv Miloslav Čermák lehce signalizuje, že jeho prudká přihrávka od obranné modré Motoru byla tečována, je pískáno zakázané uvolnění hostí.
25:36
Jihlava hraje v plném počtu.
25:35
Nejenže nyní Dukla dobrou obranou získala puk, v oslabení navíc málem vstřelila branku. Tomáš Čachotský se nejprve z pravé strany dostal za klec Gáby, kterou objel, aby poté nadělal ze svou hráčů hostí statiky. Příliš prostoru před brankou poté k zakončení neměl, takže Gába vyrazil jeho bekhendový pokus.
24:25
Tohle rozhodně nebyla špatná myšlenka. Pavlin směřoval dlouhou přihrávku na Heřmana, který měl ale k puku ve středním pásmu, kde byl volný, přeci jen o něco dále. Zakázané uvolnění.
24:15
Dukla se osvobozuje i nyní.
24:05
Šimon Szathmáry rychle přispěchal k odraženému puku a posílá jej přes všechny čáry.
23:36
Hosté si zahrají druhou přesilovou hru v dnešním utkání po tom, co je vyloučen za sekání ve vlastním obranném pásmu obránce Dukly Petr Šidlík.

Na vyloučení: 3-1.
22:49
V bruslařském souboji o odražený puk si Pavle Pýcha pohlídal kotouč před dotírajícím Josefem Skořepou.
22:23
Kondratěv po buly posunul kotouč do středního pásma, krátce poté jsou u kotouče opět hosté.
22:15
Bilčík zkusil dlouhou přihrávkou vysunout Důrase, jenž měl k puku na pravé straně středního pásma zhruba o dva metry dále a je z toho zakázané uvolnění.
21:08
České Budějovice právě vstřelily branku!
Hosté po 68 vteřinác druhé třetiny střílí kontaktní gól a jsou znovu v utkání. Esposito před brankou nikoho nenašel a už se zdálo, že puk přejde modrou, když jej ještě zachytil Pýcha. Po Pavlinově nahození se kotouč odrazil před branku na Chovana, který jej ještě posunul k MARTINU HEŘMANOVI. Ač byl útočník hostí zády k brance, obtočil se a s troškou potřebného štěstíčka zamířil pod horní tyčku. Asistence: Žiga Pavlin.
20:44
Hosté mají kotouč za svojí brankou, domácí jdou naopak střídat.
20:14
Jako první se kotouče ve druhé třetině dotkli domácí, jejich útok však neznamenal pro Gábu žádné nebezpečí.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:21.
Úvodní třetina je u konce a padly v ní dvě branky. Obě shodou okolností v páté minutě. Nejprve se od modré trefil Tomáš Kaláb a nedlouho poté po Šidlíkově střele od modré dostrkal puk do sítě Josef Skořepa. Budějovičtí měli také šance, zejména při přesilovce v závěru třetiny, jenže gólman Dukly Svoboda zatím čaruje.
20:00
19:53
Domácí mohli jít do akce tři na dva, ale je jim odpískán ofsajd, což se hráčům Dukly samozřejmě nelíbí a hodně se nyní zlobí.
19:25
Od modré to zkusil tentokrát Roman Vráblík a Svoboda srazil kotouč levým betonem za branku.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
17:40
Jihlava hraje v plném počtu, Motor nedokázal první přesilovou hru využít.
17:30
Proti Svobodovi, který chytá zatím výborně, neměl šanci od modré uspět nahozením Žovinec. Tohle byla lahůdka pro gólmana Dukly.
17:18
Miroslav Svoboda je na koni, to se jinak říct nedá. U jeho levé tyče se zjevil zcela volný Angelo Esposito. Na kanadského útočníka s italskými kořeny čekala prázdná branka, kam také během okamžiku zakončit, ale Svoboda stačil Espositovi doslova sebrat gólovou radost, když máchl lapačkou a triumfálně jí zvedl nad hlavu. Samozřejmě s pukem uvnitř.
16:55
Ranou od modré se prezentoval Žiga Pavlin. Domácí gólman toho moc neviděl, přesto stačil vyrazit kotouč.
16:27
Jihlava se osvobozuje.
16:01
No tak tohle byla šance. Rob posílal z pravé strany podél brankoviště přihrávku na Čermáka, který by již zakončoval do prázdné klece, na poslední chvíli však jeden z jihlavských hráčů stačil puk srazit za branku.
15:40
Zatím ne, ale Motor bude mít výhodu přesilové hry. Jevgenij Kondratěv totiž sekl soupeře a jde na dvě minuty ven. Uvidíme tak vůbec první přesilovku zápasu.

Na vyloučení: 2-1.
15:25
Ve středním pásmu se dokázal Michal Chovan dostat přes jihlavského hráče a zavézt puk do útočného pásma. Podaří se Budějovicím znovu ohrozit Svobodu?
13:23
Trošku hluchou pasáž hry vidíme na Horáckém zimním stadionu. Jihlava nikam nepospíchá, hosté se nyní příliš nedokáží dostat přes útočnou modrou.
11:47
A znovu to byl Miroslav Svoboda, který nyní zkazil radost Pavlu Pýchovi. Defenzívní hráč Motoru si najel na pravý kruh, ale opět si vylámal zuby na jihlavském gólmanovi a vzápětí neuspěl ani s dorážkou.
10:55
Mnohem nebezpečnější však byla střela Davida Kuchejdy, jenž si najel blíže ke kruhům a rychle vystřelil. Miroslav Svoboda ale ukázal dobrý zákrok vyrážečkou.
10:35
Hodně rychlé nohy předvedl Michal Důras, který bleskově projel s kotoučem přes modrou a střílel z pravého kruhu. Zhruba o dva metry minul branku.
10:01
Pýcha střílel od modré. Do jeho pokusu ještě před brankou vložil hůl Vladimír Škoda, ke své smůle však puk mezi tři tyče neusměrnil.
09:30
Říha ve středním pásmu ještě dokázal puk posunout po prknech na Čachotského. Domácí šikula dlouho bojoval o kotouč, nakonec byl za brankou proti Pavlu Pýchovi, kterému přijel na pomoc spoluhráč, neúspěšný.
09:01
Oba týmy hrají v plném počtu.
08:41
Dušan Žovinec šel po levé straně přes modrou a zkusil si obhodit Petra Šidlíka. V souboji čtyřek byl lepší jihlavský obránce.
08:04
Akce hostí ani poté domácí kontr nic závažného nepřinesl. Po jihlavské neúspěšné snaze o útok se pokoušeli založit útočnou akci také Budějovičtí, leč nepohlídali si ofsajd.
07:01
Krátká šťouchaná mezi Miloslavem Čermákem a Vlastimilem Bilčíkem končí vyloučením na obou stranách. První jmenovaný – útočník Motoru – jde ven za hrubost, jeho soupeř za držení.

Na vyloučení: 1-1.
07:01

06:50
Nebezpečno bylo před klecí Dukly a přičinil se o to znovu David Kuchejda. Nejprve tvrdě vypálil z levého kruhu. Svoboda jeho pokus vyrazil za branku, kde si Kuchejda dojel puk a zpoza klece jej poslal na Babku, kterému zblízka zkazil radost Svoboda, předvedl naprosto jistý zákrok.
06:21
Fillman obešel soupeře a dal puk na pravou stranu pro Kuchejdu. Útočník Motoru stačil objet branku a přihrát na modrou pro Žovince, jehož ránu od modré vykryl Svoboda.
06:12
Pískán je jihlavský ofsajd, tenhle útok Dukly je zastaven hodně rychle.
05:57
Jihlava to znovu zkusila po buly. Od modré pálil Petr Šidlík, tentokrát však mířil nad branku.
05:51
To se naopak píská na straně druhé.
05:43
Domácí se po buly před Gábou rychle osvobodili a poslali puk na opačnou stranu, nikoliv však na zakázané uvolnění.
04:58
Dukla právě vstřelila branku!
Tak tohle je pro Motor asi hodně studená sprcha. Jihlava si vybojovala nahozením buly po pravici Gáby. Puk se po vhazování dostal na modrou pro Šidlíka, jehož tvrdou ránu gólman hostí neudržel mezi betony a všudybyl JOSEF SKOŘEPA potvrdil svůj střelecký instinkt – ne nadarmo byl loni nejlepším střelcem Dukly. Zblízka doslova dostrkal puk před dotírajícím hráčem Motoru do branky. Asistence: Petr Šidlík.
04:34
Čtyři a půl minuty se čekalo na první gól a dává jej domácí tým. Stoklasa zkusil z pravé strany nahodit puk na branku. Po jeho úmyslu se kotouč odrazil k Semanovi, jenž přihrál na modrou pro TOMÁŠE KALÁBA a jihlavský bek propálil vše, co mu stálo v cestě. Těžko říct, jak dobrý či špatný měl Gába výhled. Asistence: Filip Seman, Filip Stoklasa.
04:27
Což o to, choreo domácích fanoušků bylo sice povedené, ale viditelnost nyní není – alespoň z komentátorského stanoviště – nejlepší.
04:08
Motor zkoušel kombinovat v pásmu před brankou Svobody, ovšem k vážnějšímu ohrožení domácí klece se nedostal a chvíli poté končí puk v ochranné síti po zásahu jihlavského hráče.
03:26
Kotouč opustil ledovou plochu, hra je tak přerušena a bude se vhazovat ve středním pásmu.
02:47
První vážnější šance. Budějovičtí založili po vyhraném buly rychlý protiútok. Jakub Babka šikovně přešel přes modrou a z prostoru mezi kruhy vystřelil k pravé tyči branky, kde byla pozorná vyrážečka Svobody.
02:27
Ačkoliv byli hosté v levém rohu za svojí klecí dříve u odraženého puku, ještě se k němu dostala Jihlava a Gába musel schovat puk v lapačce.
01:38
Divácká kulisa je na Horáckém zimním stadionu opravdu parádní. Ostatně jako vždy, když jsou diváci i v horních rozích za brankou, což značí dobrou návštěvnost.
01:17
Jergl poslal kotouč křížem přes brankoviště, kde na něj žádný spoluhráč nedosáhl. Puk si našel na pravém kruhu Šidlík, připravil se na střelu, ovšem Gába byl pozorný a nadvakrát puk schoval ve výstroji.
00:45
Střelou z levé strany se prezentoval Čachotský. Gába jeho pokus vyrazil před sebe, kde se k puku nedostal Březina.
00:29
Jihočeši se hned po buly dostali před Svobodu, ale ohrozit jej nedokázali.
00:01
Oba týmy už jsou na ledě, při nástupu domácích si fanoušci Jihlavy připravili povedené choreo. Atmosféra je parádní, pojďme na zápas!
Úvodní sestavy: HC Dukla Jihlava: Svoboda (Sáblík) – Bilčík, Říha, Dundáček, Šidlík, Szathmáry, Kaláb, Dobrovolný (C) – Březina, Skořepa, Čachotský – Jergl, Zeman, Důras – Diviš, Seman, Stoklasa – Kondratěv, Jícha. Trenér: Petr Vlk ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Suchánek, Pýcha, Vráblík, Pavlin, Žovinec, Fillman, Zíb – Doktor, Škoda, Čermák – Esposito, Heřman, Chovan – Rob, Nouza, Květoň (C) – Babka, Šulek, Kuchejda. Trenér: Antonín Stavjaňa Rozhodčí: Wagner – Bosák, Kajínek.
Pohled do statistik:
Nejproduktivnější hráč:
Dukla: Tomáš Čachotský, 13 zápasů, 16 bodů (6+10)
Motor: Luboš Rob, 13 zápasů, 12 bodů (6+6)

Nejproduktivnější obránce:
Dukla: Jiří Říha, 13 zápasů, 10 bodů (2+8)
Motor: Jakub Suchánek, 13 zápasů, 10 bodů (0+10)

Trestné minuty:
Dukla: Vlastimil Bilčík, 13 zápasů, 18 tr. min. a Filip Seman, 12 zápasů, 18 tr. min.
Motor: Martin Heřman, 13 zápasů, 48 tr. min.

Gólmani:

Dukla: Miroslav Svoboda, 5 zápasů, 94,59% úsp. zásahů, 1,57 pr. gólů
Jakub Škarek, 8 zápasů, 91,49 % úsp. zásahů, 2,46 pr. gólů

Motor: David Gába, 6 zápasů, 95,27% úsp. zásahů, 1,34 pr. gólů
Ondřej Bláha, 8 zápasů, 93,56% úsp. zásahů, 1,93 pr. gólů.
ČEZ Motor České Budějovice:
Jihočeši jsou na tom takřka podobně jako Jihlava. Také Motoru se vstup do WSM Ligy nevydařil. Z úvodních dvou kol získal nula bodů a po šesti zápasech měl vyrovnanou bilanci tří výher a tří porážek. Z dolních pater WSM Ligy se ale České Budějovice dostaly, během posledních sedmi zápasů hned šestkrát zvítězili za tři body. Porážku si Motor odvezl jen z ledu Prostějova – navíc ještě na konci září. Aktuálně tedy drží českobudějovičtí hokejisté sérii pěti tříbodových vítězství v řadě.

HC Dukla Jihlava:
Dukle se po slabším začátku, kdy si z úvodních pěti zápasů připsala pouze pět bodů, výsledkově hodně daří. V následujících osmi utkáních totiž odešla poražená jen jednou – na ledě Přerova podlehla těsně 1:2. Právě Přerovští ukončili vítěznou sérii Dukly, čítající šest výher po sobě. Ovšem v předchozím utkání se Jihlav opět naladila na vítěznou vlnu, když si jako teprve druhý celek tabulky odvezla z Prostějova dvoubodové vítězství.

Poslední zápasy Dukly:
Prostějov – Dukla 1:2 pr.
Přerov – Dukla 2:1.
Dukla – Ústí nad Labem 5:1.
Frýdek-Místek – Dukla 0:4.
Dukla – Kadaň 4:2.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u 15. kola WSM Ligy. To svedlo proti sobě dva týmy, které se v letošním ročníku druhé nejvyšší české hokejové soutěže ještě nepotkaly – jejich první vzájemný zápas totiž byl přeložen na prosinec. Od 17:30 na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě vyzve domácí HC Dukla Jihlava tradičního rivala – ČEZ Motor České Budějovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.