S konstatováním, že HC Dukla Jihlava porazila AZ Havířov 3:2 v prodloužení a bere tak z dnešního utkání dva body, naopak Slezané vezou domů jeden, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Jihlava letos hrála prodloužení popáté a popáté se raduje ze zisku dvou bodů – jednou tomu tak bylo na nájezdy, čtyřikrát rozhodla o zisku extra bodu navíc během pěti minut. Hru vabank v podání tři na tři rozhodl po přihrávce Tomáše Čachotského střelou od modré Petr Šidlík, jenž zamířil přesně do šibenice – 3:2 v prodloužení.
63:04
Dukla právě vstřelila branku!
PETR ŠIDLÍK napřáhl od modré po přihrávce Tomáše Čachotského a vymetl levý horní roh branky Havířova. Lapačka Šimečka máchla naprázdno. Asistence: Tomáš Čachotský.
62:37
Po vyhraném buly Hlinky pálil od modré Krisl. Jeho pokus ztečoval Hlinka mezi nohy Škarka, který betony sepnul včas.
62:31
Bude se vhazovat po pravici domácího gólmana.
62:24
Nyní se naopak Dukla musí bránit, protože po Štumpfově přiťuknutí má puk Lenďák.
61:42
Ukazuje se, že hra tři na tři je nahoru – dolu. Korímova střela od modré za záda Škarka neprošla. Gólman Dukly ztlumil puk a připravil ho pro své spoluhráče.
61:04
Havířovští se před brankou Škarka příliš dlouho neusadili, puk tak má opět Jihlava.
60:34
Čachotský naznačil soupeři kličku a již posílal puk na pravý kruh pro připraveného Šidlíka, ovšem přihrávka byla sražena pryč.
60:05
Úvodní buly prodloužení vyhrávají hosté, ovšem Dukla si puk vzala rychle do své moci.
60:01
Sluší se připomenout, že Dukla hrála v letošní sezoně již třikrát prodloužení a ve všech případech se jí podařilo zvítězit.
Stejně jako na půdě vedoucího Kladna minulý týden, tak i nyní dotahují Havířovští zápas do prodloužení. Minimálně o bod tak oberou také Jihlavu. Byť měla Dukla v závěrečném dějství lehce navrch, třetí třetina už příliš hokejové krásy neukázala. Uvidíme tedy, jak tomu bude v pětiminutovém prodloužení tři na tři.
60:00
59:40
Dvacet vteřin před koncem vyhazují hosté puk z pásma pouze za cenu zakázaného uvolnění.
59:14
Od modré to zkusil také Kaláb, jehož pokus byl tečován jedním z hráčů vedle pravé tyče. Poté se domácí bek dostal k další střele, kterou obětavě zastavil jeden z hráčů hostů a dalším nápřahem zamířil Kaláb vedle. Hra je poté přerušena a je to zřejmě Lukáš Bendář, který inkasoval tvrdý direkt pukem. Nic příjemného.
58:33
A nyní hrají již v plném počtu.
58:12
Další střela Říhy se odrazila mezi kruhy, kde nemohl dorážet pokrytý Seman. Hosté se poté znovu osvobozují.
57:58
Střelu Říhy vyrazil Šimeček před sebe, kde s dorážkou neuspěl Bilčík. Trefil pouze boční síť.
57:24
Zeman se zkoušel z pravé strany protlačit puk na Říhu, který by byl před brankou zcela volný, což ale přes dobrou defenzívní práci hostí nevyšlo.
57:01
Šidlíkova rána od modré trefila nohu Petrana a Havířov se krátce poté osvobozuje.
56:40
Jihlava napoprvé získala puk, ale hra byla přerušena kvůli nějaké nesrovnalosti při buly. Podruhé se Havířov osvobozuje.
56:33
Jiří Krisl ve středním pásmu zbytečně podrazil soupeře a oslabuje Havířov tři a půl minuty před koncem třetí třetiny.

Na vyloučení: 7-8.
Vyšší tresty: 1-1.
56:07
Ve středním pásmu se ke kotouči dostal Lukáš Bednář, který si to přes modrou hned namířil po levé straně před branku, kde byl zdvojen dvěma hráči soupeře.
55:34
Stejně dopadl i pokus Filipa Semana, který se dostal poměrně snadno mezi kruhy.
55:22
Střela aktivního Davida Dvořáčka z levého kruhu byla zblokována jihlavskými hráči.
54:47
Bude se pokračovat vhazováním ve středním pásmu.
54:47
Dnešnímu utkání přihlíží 1354 diváků.
54:47
Co se nyní stalo u branky Kamila Šimečka, to opravdu nevím. Sledoval jsem puk. Faktem je ten, že gólman hostí se na chvíli ocitl na zemi. Jestli zaviněně či nezaviněně, to nedokážu posoudit.
54:33
Szathmáry zastavil ve středním pásmu přihrávku soupeře, u puku jsou tak domácí hráči.
54:09
Vhazovat se bude ve středním pásmu.
54:09
Lukáš Jícha byl v levém rohu za brankou poslán k zemi tvrdým, dle rozhodčího čistým hitem.
53:29
Hosté při návratu vyloučeného kapitána Daniela Semana mohli jít do akce tři na dva, jenže kombinačně se jim přílišně nezadařilo.
53:19
Havířov se krátce poté osvobozuje.
52:36
Sražená střela Kalába od modré prošla těsně vedle pravé tyčky Šimečka.
52:20
Při vlastním oslabení vypálil z levého kruhu Dvořáček. Škarek musel zasáhnout levým betonem.
52:08
Síkela posílal puk z levého rohu před branku, kde na něj dosáhli nejdříve hostující hráči.
51:39
Havířovští se krátce po buly osvobozují.
51:29
Krátce po buly fauloval soupeře u mantinelu poblíž pravého kruhu kapitán hostí Daniel Seman, který jde ven za hákování.

Na vyloučení: 7-7.
51:18
Dukle se v závaru před brankou nepodařilo dostat puk za čáru Šimečka. Hra je následně přerušena, protože gólman AZ přišel o helmu.
50:49
Říha ve středním pásmu dostal puk a zkoušel jej poslat na Březinu, který po levé straně projel modrou. Puk srazil mimo jeho dosah Karol Korím.
50:04
Třetí třetina zatím příliš záživnou podívanou nenabízí. Havířov z pozice posledního týmu bojuje o body, které by pro něj měly cenu zlata.
49:37
Jihlavský gólman nyní raději přerušuje hru, na ledě schoval puk do lapačky.
49:16
No pozor, nahození Anděla z pravé strany projelo kolem brankové čáry Škarka, který nyní asi nevěděl, kde má puk. Ten zamířil plynule podél brankoviště mimo.
48:57
Hosté hrají v plném počtu.
48:15
Jihlavě se zatím nedaří dostat hru před Šimečka.
47:46
Dvě zajímavé šance na obou stranách. Nejprve v situaci dva na jednoho vzal odpovědnost na sebe hostující Dvořáček, ale do jeho pokusu dal vracející se hráč Dukly hokejku a srazil střelu nad branku. Na druhé straně hned z protiútoku si Šidlík sjel z levé strany až před branku, ovšem těsně přestřelil branku.
47:25
Šidlíkovi se nepodařilo udržet puk na modré a hosté se tak lacino osvobozují.
46:57
V pěti se opět dlouho hrát nebude. Radek Pořízek totiž na vlastní modré nedovoleně bránil soupeře a jde ven.

Na vyloučení: 7-6.
46:25
Při návratu vyloučeného Kondratěva posílá Dukla kotouč na zakázané uvolnění.
46:12
Pokus Daniela Semana od modré zblokoval obětavým zákrokem Szathmáry, dvě střely Lenďáka od modré nadělaly Škarkovi problémy. Gólman Dukly je vyrazil vždy před sebe mimo dorážející hráče hostí.
45:47
S troškou potřebného štěstí zůstal AZ před brankou Škarka a kombinuje.
45:31
Po něm posílají domácí kotouč až za branku Šimečka.
45:21
Hra je přerušena pro hostující přihrávku rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
45:10
Jihlavě se podařilo vytáhnout puk do středního pásma, hosté tak musí se zavezením puku před Škarka začít znovu.
44:22
Havířov hraje v pěti a nyní bude mít výhodu přesilové hry.
44:21
Po akci ruského útočníka následovala před brankou Šimečka menší mela, po které sudí Hlinka vylučuje pouze Jevgenije Kondratěva za sekání.

Na vyloučení: 7-5.
44:15
Kondratěv si to z pravé strany namířil hodně nečekaně přímo před branku, kde Šimeček udržel kotouč před čárou.
43:57
Jihlava zůstala u puku a Seman, který střelu z levé strany namířil do stínujícího hráče, ještě získal puk. Ten přihrál na modrou pro Říhu, jenž vystřelil a Šimeček schoval puk v lapačce.
43:39
Domácí se snaží strhnout vedení na svojí stranu. Říhovu střelu z vrcholu levého kruhu s námahou vytěsnil Šimeček.
42:22
Přesilovou hru bude mít nyní naopak Jihlava po tom, co kapitán hostí Daniel Seman dostává dvě minuty za sevření puku rukou.

Na vyloučení: 6-5.
42:02
Při návratu Danišovského na led vybojoval kotouč na modré Matej Síkela, který se ve finále akce dostal přes obránce soupeře. Našel si prostor na zakončení před Šimečkem, kterého tváří v tvář nepřekonal, hostující gólman schoval puk mezi betony.
41:16
Hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti Jakuba Škarka.
40:37
Havířovští tak začínají třetí třetinu přesilovou hrou, ve které budou mít možnost otočení zápasu.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:14.
Jestliže se první třetina povedla Dukle a byla v ní jednoznačně lepším celkem, tak druhé dějství vyšlo mnohem lépe Havířovu, který zaslouženě srovnal stav. Ve čtyřiadvacáté minutě se prosadil Lukáš Anděl a v poslední minutě prostředního dějství srovnal stav využitou přesilovkou Marcel Petran.
40:00
40:00
Hráčská lavice Dukly dostala při odchodu do kabin na začátku druhé přestávky trest za nesportovní chování a Petr Vlk se tak od třetí třetiny na střídačce domácích neobjeví. Zřejmě projevil nespokojenost při zákroku na Josefa Skořepu, jenž dnes dohrál. Dvouminutové vyloučení si odpyká Patrik Danišovský.

Na vyloučení: 6-4.
39:44
Přechod hostí do útočného pásma hatí ofsajd, 15,2 vteřiny před koncem druhé třetiny se bude vhazovat ve středním pásmu.
39:15
Hned po buly je pískáno zakázané uvolnění Dukly.
39:04
Havířov právě vstřelil branku!
Druhou třetinu si Dukla za rámeček rozhodně nedá. Hraje jí nedobře a AZ zaslouženě srovnává stav. Lukáš Anděl, který je v Havířově na hostování do konce roku 2016, poslal kotouč na modrou pro MARCELA PETRANA, který podobně jako při druhém gólu Jihlavy propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Lukáš Anděl.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:58
Při protiútoku Havířova se provinil Petr Šidlík vysokou holí a putuje na dvě minuty za katr.

Na vyloučení: 5-4.
Vyšší tresty: 0-1.
38:49
Jen aby tohle domácí nemrzelo. Dukla se dostala do protiútoku tři na dva a Michal Důras zkoušel z pravé strany nahrát na najíždějící spoluhráče, jenže mu skočil puk a poté přes vracejícího se soupeře kotouč nedostal.
38:02
Po střele Patrika Danišovského z pravého kruhu na bližší tyč se vyznamenala lapačka Šimečka.
37:45
Tak tohle byla hodně nepřesná a lajdácká rozehrávka Dukly, kterou nepotrestal David Dvořáček, jenž tváří v tvář Škarkovi nemířil mezi tři tyče.
37:07
Za domácí jde ven Vlastimil Bilčík za hrubost a stejný trest na dvě minuty dostává také útočník Havířova Samuel Ollender. Oba týmy budou hrát v pěti.

Na vyloučení: 4-4.
37:07

37:07
Haasovo nahození má Škarek ve své lapačce. Hned poté se před jeho brankou strhla menší mela a vypadá to, že se bude vylučovat na obou stranách.
36:29
Jíchův pokus z vrcholu pravého kruhu nadělal Šimečkovi lehce potíže. Gólman hostí nechal puk spadnout před sebe a poté jej raději doslova zašlápl.
36:12
Jihlava hraje v plném počtu, krizový moment v podobě dvojnásobného oslabení zvládla dobře.
35:33
Anděl prošel velice rychle po levé straně přes modrou a z levého kruhu zkusil zavěsit k bližší tyči, kde ale dobře zasáhla vyrážečka Škarka.
35:15
Domácí posílají puk přes všechny čáry.
34:43
Jiří Krisl nyní nepřesně nahrál spoluhráči na pravý kruh, který tak nemohl střílet z první. To už je Jihlava ve čtyřech.
34:34
Krislovu střelu prakticky z mezikruží výborně vyrazil Škarek, ovšem Dukle se těsně nepovedlo vyhodit kotouč.
34:15
Hosté po buly vybojovali puk a kombinují.
34:12
Hosty čeká 31 vteřin dlouhá přesilová hra pět na tři, když Filip Stoklasa u levého kruhu ve vlastním pásmu podrazil hráče hostí.

Na vyloučení: 3-3.
33:59
Vzápětí posílá Dukla kotouč až před Šimečka a opět se osvobozuje, stejně jako o patnáct vteřin později.
33:23
Zeman sáhl Pechancovi do hole a udržel puk před svojí modrou.
33:15
Domácí nejprve vyhazují kotouč přes všechny čáry a poté se to samé děje i při nepřesném útoku Havířova – zakázané uvolnění.
32:52
Pechancova zblokovaná střela se málem dostala před branku na hokejku Gřeše, který měl nakonec k puku o metr dále než jeden z hráčů Dukly.
32:43
Hosté poblíž branky Škarka vybojovali dvouminutovou přesilovku, Jiří Říha se provinil držením protihráče a půjde ven.

Na vyloučení: 2-3.
32:12
Jícha s Důrasem bojovali za brankou o kotouč, v šavlované měl nakonec více síly Petran s Kotalou a již zavážejí kotouč na druhou stranu.
30:58
Hosté hrají v plném počtu, oslabení zvládli prakticky bez potíží.
30:53
Kaláb ještě zkusil vystřelit z vrcholu pravého kruhu, kam si najel s pukem, ale měl přesně před sebou hráče a nedokázal střelu dostat přes něj.
30:18
Také další akce Dukly končí vyhozením AZetu. Tato přesilová hra domácím zatím moc nejde.
29:39
Havířovští vyhazují puk i podruhé a Dukla začíná s útokem za svojí klecí.
29:15
Říha napřáhl od modré a i když Šimečkovi clonil ve výhledu Stoklasa, dokázal puk srazit betonem za branku, kde jej jeho spoluhráči vyhodili.
28:58
Tohle byl naprosto jasný faul od Marka Kaluse a nevím proč se nyní útočník hostí diví. Měl ruce hodně nahoře a trefil ve středním pásmu Skořepu přímo do obličeje. Domácí forvard, který měl ještě nedávno ochranný košík kvůli zlomenině nosu, odjíždí hned do kabin a hráč Havířova dostává 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

Na vyloučení: 1-3.
28:14
Jihlava získala buly po pravici Šimečka, ovšem hned poté Havířovští posunuli puk do středního pásma a jdou střídat.
28:05
Jícha sebral odražený puk a snažil se jej vytáhnout ven z pásma, ale zkřížil jej Hlinka a oba dva se ocitli na ledě.
27:42
Jestliže Jihlava byla v první třetině mnohem aktivnější a Havířov se prakticky nedostával před Škarka, nyní je to přesně obráceně a Šimeček si v brance Havířova musí připadat trošku osamocen.
27:22
Při návratu vyloučeného Šidlíka na led je branka za Škarkem posunutá, vhazovat se bude ve středním pásmu u útočné modré Havířova.
27:15
Dukla se dvakrát po sobě osvobozuje a Havířov musí začít se zřejmě posledním útokem této přesilové hry od svojí svatyně.
26:08
Štumpfovu ránu od modré tečoval před brankou Marek Kaluse jen těsně vedle levé tyčky. Mohlo být srovnáno, tohle byla velká šance hostí.
26:05
Hosté hrají v plném počtu a začíná jejich přesilová hra.
25:22
Síly na ledě se na chvilku vyrovnají, protože Petr Šidlík hasil počínající kontr Havířova ve středním pásmu nedovoleným bráněním. Poté bude následovat přesilová hra Havířova.

Na vyloučení: 1-2.
25:11
Jihlavští hokejisté po kostrbaté kombinaci ztratili na útočné modré kotouč a vyhnali se z pásma.
24:30
Seman na pravé straně zkoušel poslat kotouč před branku, v čemž mu zamezil fotbalovým skluzem jeden z hostujících obránců. Krátce poté se AZet osvobozuje.
24:05
Matej Síkela přebral na pravé straně puk a natlačil se přes Daniela Štumpfa. V souboji dvou hráčů s číslem 91 jej hostující forvard podržel a jde na dvě minuty ven.

Na vyloučení: 0-2.
23:48
Kombinace první jihlavské lajny nakonec vyšla do ztracena, puk na obranné modré sbírají hosté.
23:14
AZ si šel za kontaktní brankou a prakticky od začátku druhé třetiny byl v tlaku před brankou Škarka. A nyní se také raduje. Dudek přihrál na střed pásma pro LUKÁŠE ANDĚLA, jenž zkusil vystřelit do levého horního rohu branky a lapačka Škarka máchla naprázdno. Asistence: Jakub Dudek.
22:43
Ani Michal Hlinka nedokázal ohrozit jihlavskou svatyni, jeho pokus z prostoru mezi kruhy byl sražen.
21:50
Havířovští ještě útočí, protože na modré zastavil kotouč Marcel Petran. Obráncovu ránu od modré ztečoval před brankou jeden z hráčů Havířova vysoko nad do ochranné sítě.
21:39
Kalus se před brankou dostával k puku, ale byl pokryt domácím hráčem. Nedlouho poté zkusil z vrcholu levého kruhu vypálit Pechanec, jenž se opřel do puku, jenže jeho střela byla zblokována.
21:12
Po zakázaném uvolnění vypálil nebezpečně od modré Jiří Krisl a kotouč prošel těsně vedle pravé tyčky Škarka.
20:24
Říha posílal kotouč od modré k pravé tyči na Josefa Skořepu. Šimeček se ale přemístil a pokryl tento prostor. Hned poté neprošla dorážka útočníka domácích přes dva hráče hostí na branku.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:19.
Úvodní třetina je za námi a Dukla zaslouženě vede 2:0. Prakticky od prvních minut byli domácí aktivnějším celkem a ve 12. minutě se prosadili zásluhou Tomáše Čachotského a o dvě minuty později skóroval Tomáš Kaláb. Hosté zahrozili prakticky jen na konci první třetiny, kdy se z dobré pozice dvakrát netrefil Marek Haas.
20:00
19:59
To je mi obětavost. Štumpf mířil hned po vyhraném buly od modré, ale do střely mu padl Matej Síkela, který se jen těžko zvedá z ledu.
19:55
4,4 vteřiny před koncem ještě proběhne před Škarkem jedno vhazování, protože domácí gólman pokryl střelu Pechance přímo z buly.
19:19
Havířovští hrají závěr úvodního dějství velice dobře a chtějí vstřelit kontaktní gól. Po nesrovnalosti v rozehrávce Dukly měli hosté šanci z protiútoku tři na dva. Po levé straně si sjel blíže k brance, prakticky až mezi kruhy, útočník Marek Haas, jenže opět netrefil tři tyče. Tohle byly dvě velké šance hostí.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:39
Asi největší šance Havířova v dosavadním průběhu první třetiny. Odražený puk před brankou získal Marek Haas a zkusil zamířit do pravého horního rohu, ale o metr jej minul.
18:08
Chvíli se zdálo, že v obranném pásmu Dukly získají puk domácí, poté hosté. Nakonec se kotouč dostal na modrou pro Daniela Semana a jeho střelu vyráží Škarek. O další střelecký pokus se zasloužil Pořízek a tentokrát už Škarek raději schovává puk ve výstroji.
17:21
Pozornost gólmana Dukly vyzkoušel střelou z vrcholu levého kruhu Michal Hlinka. Jakub Škarek, jenž dostává spolu s Miroslavem Svobodou v brance rovnoměrnou příležitost, schoval kotouč na hrudi.
16:17
Štumpf získal za brankou ztečovaný puk a rychle jej dal na levou tyčku pro Pechance. Útočník hostí byl však velmi blízko branky a prostor u levé tyčky si Škarek jistě pokryl.
16:04
AZet rozehrává útok za brankou, u puku je Krisl a posílá jej hned na Pechance, který přes spoluhráče prostrčil touš do pásma.
15:49
Michal Důras přihrál na levý kruh pro Patrika Danišovského, jehž střelu pod horní tyčku likviduje lapačkou Kamil Šimeček.
13:57
Tohle nebyla na oko diváka vůbec špatná situace. Kondratěv na sebe natáhl hráče, takže se k puku poblíž pravé strany branky dostal Skořepa. Ač zády k brance, přesto vystřelil. Kondratěv přiklepl odražený puk Čachotskému, který jej vyvezl zpoza branky k pravému kruhu, přihrál TOMÁŠI KALÁBOVI a jihlavský obránce dělovkou po ledě propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Tomáš Čachotský, Jevgenij Kondratěv.
13:33
Hned po buly střílel Skořepa, pokus domácího kanonýra zblokoval Karol Korím do ochranné sítě nad branku.
13:28
Ne na dlouho. Havířovští propadli ve středním pásmu a Dukla se dostala do situace tři na dva. Matej Síkela vzal z pravé strany odpovědnost na sebe, projel blíže k brance a ránu obrovitého Slováka schoval Šimeček na hrudi.
13:13
Ten ale netrval dlouho, ovšem kotouč mají ve svém obranném pásmu opět hosté.
12:33
V pravém rohu za brankou bojují o puk Síkela s Danišovským proti třem hráčům soupeře. Havířovští vzešli z celé situace lépe a kapitánem Semanem mohou založit útok.
11:36
Ollender si našel puk a zkusil hned vystřelit. Kus černé gumy zajímavým odrazem přeletěl branku a skončil za ní.
11:21
Puk se znovu stěhuje k brance Dukly, která se opětovně dopustila zakázaného uvolnění.
11:03
K nahozenému puku v podání se Skořepy nejdříve dostal TOMÁŠ ČACHOTSKÝ. Dokázal se natlačit před obránce soupeře, který jej fauloval, takže by z toho asi bylo trestné střílení. To ale nejproduktivnější hráč Dukly odmítl, obelstil Šimečka kličkou do bekhendu a po ledě zasunul puk do volné klece. Asistence: Josef Skořepa, Jiří Říha.
10:46
Šimeček si vyjel pro puk do pravého rohu za branku, kde u něj ale nebyl první. Domácí už posílali kotouč do volné klece, kde hasil požár Marcel Petran
10:25
To se povedlo až nyní a hned je z toho vhazování Havířovských před jihlavskou brankou.
10:11
Hosté mají kotouč za brankou, Lenďák ale zatím přes stínujícího Skořepu nemůže najít spoluhráče na nahrávku.
09:31
Havířov poprvé vystrčil růžky. Po pravé straně projel s pukem do pásma Ollender, který jej předložil Pořízkovi. Hostující útočník z prostoru mezi kruhy kousek vedle levé tyčky.
08:51
Jícha zavezl puk do pásma a zůstal v klinči s obráncem. Nechybělo moc, aby kus černé gumy získal Zeman, čímž by z levé strany jel sám na branku.
08:17
Pechanec se Štumpfem zkoušeli napadat rozehrávku Jihlavy. Vlastimil Bilčík se při získání puku snažil rychle vyslat do úniku Důrase, leč přihrávka byla o trošku prudší a je z toho zakázané uvolnění Dukly.
07:56
Další jihlavský útok kazí ofsajd.
07:46
Těžko říct, zda si Jakub Škarek už připsal zákrok. Takové utkání pro něj zatím asi není příjemné, když není ve vůbec žádné permanenci.
07:02
Síkela vybojoval za brankou puk a hned jej poslal na Kondratěva, ke kterému rychle přistoupil obránce a jihlavský forvard neměl dostatek prostoru na lepší zakončení. Puk srazil jeden z hráčů hostí.
06:14
Hned po návratu se Haas chtěl zapojit do útoku, ale jeho plány mu dost důrazně překazil obránce Szathmáry.
06:09
Havířov hraje v plném počtu.
05:47
Říhova střela od modré neprošla přes dva tři hráče, poté se hosté opětovně osvobozují. Konec přesilovky začíná Dukla od své branky.
05:28
Havířovští se hned poté opět osvobozují a protože puk při útoku domácích končí mimo kluziště, bude se vhazovat ve středním pásmu.
04:55
Kaláb výborně zastavil puk na modré, přihrál jej po pravé straně Čachotskému, jenž našel před brankou volného Skořepu, který v lehce obtížné pozici poslal kotouč metr vedle levé tyče Šimečka.
04:23
Havířovští se krátce po buly osvobodili a poté přerušili jihlavský útok ve středním pásmu.
04:09
Tlak do branky předvedl Lukáš Jícha, který se dral ke kotouči. U něj byl první Šimeček i proto, že jihlavského forvarda nedovoleně bránil Marek Haas.

Na vyloučení: 0-1.
03:34
Po střele Čachotského z pravého kruhu se k odraženému kotouči dostal přes dvě jihlavské hokejky jako první kapitán Seman a posílá jej do středního pásma.
02:43
Jihlavští hráči zapomněli za brankou na Hlinku, který mohl být první u odraženého kotouče, ale dál od něj jej posunul Škarek a poté si domácí již situaci pohlídali.
02:21
Útok Dukly končí ofsajdem.
02:09
U odraženého puku byli první hosté a na okamžik se dostali na druhou stranu kluziště, kde získal kotouč Stoklasa a hned jej přihrál na Dundáčka.
01:47
Jihlava i po buly zůstala u puku, další střela ovšem na Šimečka nemířila.
01:39
Až nyní. Šimon Szathmáry zkusil nahodit kotouč na branku Šimečka, před ním bylo pár hráčů. Gólman hostí má puk bezpečně ve své moci.
01:18
A zůstávají i nadále. Kombinací si ale zatím prostor ke střele nevytvořili.
00:43
Kondratěv vybojoval puk proti dvěma hráčům hostí v pravém rohu za brankou a chtěl jej rychle prostrčit na Čachotského. To se sice Dukle nepovedlo, ale i tak domácí zůstávají u puku.
00:12
První střelu na branku vyslal po dvanácti vteřinách od modré Vlastimil Bilčík po přiťuknutí Jevgenije Kondratěva. Šimeček si připisuje první zákrok levým betonem.
00:01
Jako první na led nastupují domácí hokejisté, chvíli po nich i hosté.
Na stadionu již máme všechny tři sudí dnešního zápasu, čeká se na příchod obou týmů.

HC Dukla Jihlava: Škarek (Svoboda) – Bilčík, Říha, Szathmáry, Šidlík, Dundáček, Kaláb, Dobrovolný (C) – Kondratěv, Skořepa, Čachotský – Jícha, Zeman, Důras – Stoklasa, F. Seman, Březina – Síkela, Danišovský. Trenér: Petr Vlk

AZ Havířov: Šimeček (Laco) – Lenďák, D. Seman (C), Bahounek, Krisl, Korím, Petran, Dudek – Kotala, Haas, Maruna – Štumpf, Pechanec, Kalus – Dvořáček, Hlinka, Bednář – Ollender, Anděl, Pořízek – Gřeš. Trenér: Martin Janeček

Rozhodčí: Hlinka – Votrubec, Ševic.
Pohled do statistik:
Nejproduktivnější hráč:
Dukla: Tomáš Čachotský, 15 zápasů, 19 bodů (6+13)
Havířov: David Štumpf, 16 zápasů, 10 bodů (6+4)

Nejproduktivnější obránce:
Dukla: Jiří Říha, 15 zápasů, 12 bodů (3+9)
Havířov: Marcel Petran, 15 zápasů, 5 bodů (3+2)

Trestné minuty:
Dukla: Vlastimil Bilčík, 15 zápasů, 20 tr. min. a Filip Seman, 14 zápasů, 20 tr. min.
Havířov: Michael Hlinka, 12 zápasů, 40 tr. min.

Gólmani:
Dukla: Miroslav Svoboda, 7 zápasů, 95,48%, 1,41 průměr; Jakub Škarek, 8 zápasů, 91,49 %, 2,46 průměr.

Havířov: Marek Laco, 14 zápasů, 91,17%, 2,72 průměr; Kamil Šimeček, 3 zápasy, 90,74%, 2,78 průměr; Jiří Matoušek, 1 zápas, 78,57%, 5,14 průměr.
HC Dukla Jihlava:
Domácí celek se po nedobrém úvodu, kdy z prvních pěti utkání vytěžil pouze pět bodů, dostává do výborné formy. Jihlava totiž z dalších deseti utkání odešla poražená pouze v jednom případě, když těsně prohrála na ledě Přerova. Jinak dělají červenožlutí svým fanouškům radost a čtyřiadvacet bodů z předešlých deseti utkáních je toho jasným důkazem. Tyto úspěchy katapultovaly Duklu z dvanáctého místa na třetí s minimální čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Kladno, Jihlava má navíc ještě zápas k dobru. Své fanoušky navíc potěšila výhrou v posledním domácím utkání proti Motoru nebo kanonádou v posledním zápase do sítě Benátek nad Jizerou.

Poslední zápasy Dukly:
Benátky – Dukla 1:6.
Dukla – Motor 2:1
Prostějov – Dukla 1:2 pr.
Přerov – Dukla 2:1.
Dukla – Ústí nad Labem 5:1.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu WSM Ligy. V rámci 17. kola se proti sobě postaví dva týmy z opačných konců tabulky. Třetí HC Dukla Jihlava vyzve na domácím Horáckém zimním stadionu od tradičních 17:30 poslední tým tabulky HC AZ Havířov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.