S konstatováním, že HC Dukla Jihlava poráží Litoměřice, když 10 vteřin před koncem základní hrací doby srovnala a v 63. minutě rozhodla prodloužení, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Zanedlouho se na YouTube Dukly Jihlava můžete těšit na pozápasovou konferenci a ohlasy obou trenéru – Petra Vlka a Daniela Tvrzníka.
Dnešní zápas prakticky přinesl všechno, co v hokeji je možné vidět. Bitku, góly v přesilovce, góly při standardním počtu hráč na ledě. Snad jen trefa v oslabení chyběla. Hosté šli v 35. minutě do vedení zásluhou Martina Ondráčka, když předtím oba týmy nevyužily několik slibných šancí. Ve třetí třetině se již zdálo, že Stadion dotáhne utkání do vítězného konce. Jihlava ale v závěru zatlačila na pilu a 10 vteřin před koncem srovnal Adam Zeman z předbrankového prostoru. Prodloužení již patřilo Dukle, která v 63. minutě využila přesilovou hru zásluhou Jiřího Říhy, jenž je tak aktuálně nejlepším střelcem Jihlavy – zaznamenal již jedenáct branek.
62:46
Dukla právě vstřelila branku!
Kdo jiný by asi mohl dát gól od modré, než jihlavský střelec posledních dní. Obránce JIŘÍ ŘÍHA dává branku ve třetím utkání za sebou, kterou zaznamenal čistým průstřelem. Asistence: Filip Seman, Anatolij Protasenja.
62:28
Jihlava si zahraje přesilovou hru, jelikož Martin Ondráček sevřel puk rukou, což je samozřejmě v nesouladu s pravidly.

Na vyloučení: 5-7.
Vyšší tresty: 3-3.
62:16
Kotouč je za brankou Dukly, prodloužení tři na tři skutečně vybízí ke hře nahoru – dolu.
61:55
Dělovku Jergla z mezikruží zastavil Šindelář, jenž puk viděl.
61:25
Jihlava poté šla do akce tři na jednoho, kterou zhatila nepřesná přihrávka.
61:15
Miškář měl na holi rozhodnutí, na levé straně před brankou si našel prostor, ale Škarek udržel svůj tým v prodloužení.
60:58
Bude se vhazovat před brankou Škarka.
60:30
Jihlavští se před Šindelářem dlouho nezdrželi, dopředu jdou hosté.
60:01
Hned na úvod třetí třetiny zvonila tyčka klece hostí po teči Stoklasy. Postupem času se Stadion stále víc bránil, a když už to vypadalo, že výhru udrží, prosadil se 10 vteřin před koncem základní hrací doby z předbrankového prostoru Adam Zeman, který završil vskutku velký tlak Dukly v posledních dvou minutách, umocněný přesilovou hrou.
60:00
59:50
V témže čase dostává útočník Filip Hanták desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

Na vyloučení: 5-8.
59:50
Neuvěřitelné. Jihlava to nakonec dokázala. Deset vteřin před koncem s vypětím všech sil domácí srovnávají, když ADAM ZEMAN dostrkal puk do branky přes Protasenju, který na hranici brankoviště clonil gólmanovi. Bez asistence.
59:25
Nedvídek opět zblokoval střelu Říhy. před brankou poté na puk po vyražené střele Šidlíka neusměrnil do sítě Protasenja a marně se po dorážce natahoval Jergl.
58:50
Říhovu střelu od modré zastavil vlastním tělem Nedvídek. Ač měli hosté puk na hokejce, nedokázali se osvobodit.
58:29
Branka Dukly samozřejmě zůstává prázdná.
58:29
Domácí hokejisté si vyžádali oddechový čas.
58:29
Říhovu střelu od modré k bližší tyči zblokoval Jiří Jebavý do ochranné sítě.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty zápasu a Škarek jde ven z branky.
57:50
Stoklasa se dobrým průnikem dostal až mezi kruhy, a už byl tváří v tvář Šindelářovi, když jej podrazil Aleš Pavlas. Diváci poté s napětím očekávali, zda sudí pískne trestné střílení, protože Stoklasa byl v zakončení, ovšem jsou z toho dvě minuty pro obránce hostí.

Vyšší tresty: 3-2.
57:28
Jihlavští mají puk před brankou soupeře, ale bojují o něj na hrazení a hned vzápětí se Stadion osvobozuje.
56:54
Semanovu střelu z levé strany, která šla k bližší tyči, dokázal Šindelář vytěsnit na ledě koncem hokejky.
56:16
Jihlava hraje v plném počtu.
56:10
Barák v situaci dva na jednoho posílal kotouč před branku na Miškáře, ovšem přihrávka na spoluhráče z útoku nebyla přesná.
55:04
Třetí vyhození Dukly, za kterým šel Jergl, ale Šindelář měl k puku blíže a rozehrál jej po prknech na spoluhráče.
54:58
Stejně je tomu tak i nyní.
54:31
Domácí se krátce po buly osvobozují a vyhazují na druhou stranu kluziště.
54:16
Další komplikace pro Duklu. Filip Seman je vyloučen na dvě minuty za hákování, kterého se dopustil před svojí brankou.

Na vyloučení: 5-6.
53:52
Seman zavezl kotouč do pásma a byť mu mezi kruhy ujel z bekhendu, hned za domácím útočníkem byl aktivní Říha, jenž otřel kotouč o boční síť.
53:15
Říhova zblokovaná střela skončila v pravém rohu za brankou hostí.
53:10
Hned po buly ve vlastním pásmu vyhazují Litoměřice puk na zakázané uvolnění.
52:57
Domácím se už hodně krátí čas, navíc je to z jejich strany už trošku o křeči, jak převézt obrannou hráz Litoměřic.
52:28
Jícha si vybruslil zpoza branky na levý kruh a zkusil vystřelit, ovšem i jeho pokus byl zblokován jedním z hráčů hostí.
52:07
Kajínek si nakonec na modré udělal menší prostor ke střele. Zkusil to nahozením, které prošlo kolem všech holí a Šindelář ho schoval také na hrudi.
51:36
Litoměřičtí to zkusili rychlým výpadem po tom, co Dukla očekávala, že se bude pískat zakázané uvolnění. Hantákovu střelu z pravého kruhu schoval Škarek bezpečně na hrudi.
51:01
Diviš se dostal před brankou ke kotouči, ale ani jemu se nepodařilo puk usměrnit mezi tři tyče. Mířil vedle.
50:35
Poblíž jihlavské branky leží Patrik Miškář a už jsou u něj zdravotníci. Nakonec se ale rychle zvedá a po svých odjíždí na střídačku.
50:28
Hned po buly vypálil od modré tvrdě Jiří Říha, ovšem zhruba o dva metry minul pravou tyč.
50:14
Dnešnímu utkání přihlíží 1326 diváků.
50:03
Důras měl kotouč ve středu pásma na hokejce. Zkusil další střelu, jenže tři tyče minul.
49:44
Šidlíkovu střelu z vrcholu pravého kruhu obětavě zblokoval David Švagrovský.
49:37
Zakázané uvolnění Stadionu.
49:21
Již jen něco málo přes deset minut zbývá Litoměřicím, aby ve třetí třetině ubránili "fotbalový" náskok.
48:21
Litoměřice hrají v plném počtu.
48:20
Při Stadionu stálo nyní i trošku štěstí, když puk skákal v brankovišti, ale dostal se na hokejky hostí, kteří jej vyhodili.
47:42
Tím spíš, že nyní Litoměřičtí zachytili Semanovu přihrávku křížem na Diviše.
47:38
Domácí si stále přihrávají v pásmu, jenže střely nepřicházejí.
46:41
Domácí kombinují před brankou Šindeláře, leč ke střele zatím nemají potřebný klid ani prostor.
46:21
Filip Stoklasa si nabruslil přes modrou a před levým kruhem byl zastaven Jindřichem Barákem, který jde ven na dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 4-6.
45:42
Stav 0:1 již Litoměřice na Horáckém zimním stadionu jednou udržely, a není to tak dlouho. V loňské sezoně jim v druhém utkání v Jihlavě stačila k výhře jediná branka.
45:31
Další šance domácích. Diviš dával kotouč před branku, kde si ho našel Zeman, ten ovšem tečoval kus černé gumy vedle levé tyče z pohledu Šindeláře.
44:18
Protasenja o akci Jíchy střílel z levého kruhu nepřesně, poslal kotouč jen do bočního oblouku branky.
43:26
Gólově se neprosadil ani Richard Diviš, který před Šindelářem převzal zadovku od Šidlíka, ale prakticky neměl před brankou prostor, kudy by protlačil kotouč pod gólmanem do sítě.
42:50
Jergl z pravé strany poslal kotouč k bližší tyči na najíždějícího Stoklasu, jenž jej v těžké pozici usměrnil vedle branky.
42:31
Nyní rychle přejel modrou Jergl, protože viděl odražený puk. K němu se také dostal, napřáhl a zavřel oči, ovšem gólman hostí znovu zastavil kotouč. Nyní zřejmě mezi svými betony.
42:10
Jícha dobrým napadáním připravil soupeře o kotouč. K němu se na pravém kruhu dostal Březina, ovšem Šindelář byl opět pozorný.
41:47
Rychlý výpad Litoměřic zakončil střelou z levé strany Martin Ondráček, střelec zatím jediného dnešního gólu. Škarek má kotouč ve výstroji.
41:30
Další zakázané uvolnění Litoměřic.
41:19
Šidlíkovu ránu od modré stačil Šindelář vyrazit do rohu za svojí branku. Domácí vstoupili do třetí třetiny hodně aktivně.
40:37
Jergl převzal na levé straně útočné modré puk a poslal ho před branku, kde jej tečoval Filip Stoklasa, ale i jeho radost, podobně jako v závěru druhé třetiny při Říhově střele, zastavila tyčka.
40:15
První útok Dukly ve třetí třetině končí zakázaným uvolněním.
40:01
Jihlava se již musí obejít bez Tomáše Čachotského. Lídr kanadského bodování WSM Ligy v průběhu druhé třetiny odstoupil ze hry. Bližší informace, proč tomu tak je, sdělit nedokážu.
Další třetina začne přibližně v 19:15.
Druhá třetina je u konce a branka padla na Horáckém zimním stadionu jediná. Po nevyužitých šancích Protasenji na straně Dukly a hostujícího Pletky se prosadil ve 35. minutě Martin Ondráček. Srovnat mohl nedlouho poté v přesilovce Jiří Říha, ovšem jeho pokus zastavila tyčka.
40:00
39:19
Dundáček nejprve čistě zastavil parádičky Marka Loskota, který se vyhnul dvěma hráčům, ale přes třetího neprošel. Poté ve středním pásmu převzal odražený puk Filip Seman, ale neměl dostatek síly k tomu, aby pláchl obráncům.
39:10
Šindelář raději pokrývá nahozený kotouč ve své lapačce a přerušuje hru.
39:00
Ohlášena je poslední minuta druhé třetiny.
38:38
Kousek před modrou si řekl o puk Barák, který si to poté namířil blíže ke středu pásma a vystřelil. Přesně do nastavené Škarkovy lapačky.
38:29
Zakázané uvolnění domácího celku.
38:08
Oba aktéři pěstního souboje, domácí Patrik Danišovský i hostující Ondřej Kopta, dostávají 5 minut a do konce utkání za hrubost.

Na vyloučení: 4-5.
38:08

38:08
Pěstní souboj následoval po tom, co jeden z domácích hráčů poslal na hrazení soupeře, který po nárazu utrpěl krvácivé zranění a míří do šatny na šití.
38:08
Bitka Patrika Danišovského a Ondřeje Kopty. Jihlavský hráč sice téměř přišel o dres, ovšem několika rychlými údery zasypal soupeře a poslal ho k ledu.
38:05
Stadion hraje v plném počtu.
37:52
Hosté jsou již ve čtyřech a vhazovat se bude po levici Šindeláře.
37:32
Stoklasa měl kotouč mezi kruhy, ovšem jeho pokus vyrazil Šindelář hrudí nad svojí branku.
37:18
Hra je přerušena, protože Divišova střela z vrcholu levého kruhu byla jedním hráčem domácích zblokována do ochranné sítě.
37:01
Dukla přišla o pásmo a bude muset začít znovu z neutrální zóny.
36:40
Jihlava hraje v pěti proti třem.
36:22
Říhovu dělovku prakticky ze středu pásma zastavila pravá tyčka. Nyní měli domácí smůlu.
36:05
Až za 35 vteřin vyprší Jerglův trest, bude hrát Dukla 51 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři, jelikož René Piegl se před svojí brankou provinil hrubostí.

Vyšší tresty: 1-0.
35:31
Protiútok domácích tři na jednoho ve vlastním oslabení šel vyřešit lépe, než přihrávkou vedle Stoklasy, nabízejícího se u levé tyče. Ale Dukla si vybojovala alespoň přesilovou hru, protože Martin Ondráček se provinil nedovoleným bránením.

Na vyloučení: 4-4.
34:59
Vypadalo to sice, že po Pavlasově střele má Škarek kotouč ve své moci, ale ten mu vypadl z výstroje. Po velkém závaru před brankou ale domácí uhájili svojí klec.
34:40
Jihlavští hokejisté se navíc budou bránit, když dvě minuty za příliš mnoho hráčů dostává domácí lavice. Trest si půjde odpykat Aleš Jergl.

Na vyloučení: 4-3.
34:09
Litoměřice právě vstřelily branku!
Domácí akce ale neměla dlouhého trvání a vzápětí se mění skóre i v Jihlavě. Hanták převzal kotouč ve středním pásmu a namířil si to s ním na levý kruh, kde jej přenechal MARTINU ONDRÁČKOVI a ten jej poslal kolem lapačky Škarka pod horní tyč. Vypadalo to, že byl kotouč po zásahu domácíh hráče ještě trošku změnil směr, jelikož byl Škarek připraven s lapačkou. Asistence: Filip Hanták.
33:39
Litoměřice nepřesně rozehrávají, kotouč má za svojí brankou Szathmáry a rozjíždí útok.
32:54
Horácký zimní stadion je zatím jediným v tomto kole WSM Ligy, kde se ještě čeká na branku. Na všech ostatních halách viděli diváci alespoň nikoliv jeden, ale dva góly a více.
32:45
A stejně tak si poradil i se závarem před svojí brankou po dalším Šidlíkově nahození.
32:34
Po vyhraném buly napřáhl Petr Šidlík, který dnes pálil takhle snad potřetí, ovšem gólman Stadionu opět schoval kotouč na hrudi.
32:31
Hostům je pískán úmyslný ofsajd, hrát se tak bude před Šindelářem.
32:06
Ondráček měl puk na levém kruhu. Zkoušel jej nahrát spoluhráčům, ovšem neudělal to dobře, když přihrávkou vyhnal ven z pásma obránce Piegla.
31:38
Bilčík zkoušel puk nahodit od modré, po teči se marně antahoval Protasenja.
30:53
Jícha i Kajínek se snažili udržet kotouč v pásmu, což se jim na okamžik povedlo, vzápětí však vyhodil kotouč bekhendem Kalla za pomoci Bažanta.
30:02
Jihlavští opět měli kotouč v útočném pásmu, ale Stadion nedal domácím hokejistům ani píď prostoru. Proto se také Dukla nedostala k zakončení a Diviš byl s pukem vytlačen ven z pásma.
29:02
Valášek v situaci dva na jednoho předložil kotouč před branku na volného Pletku, zkušeného útočníka však ve velké šanci vychytal Škarek, který se roztáhl v brance jako chobotnice.
28:44
Čím dál více to začíná vypadat, že dnešní zápas proti úporně bránícím a v protiútocích nebezpečným Litoměřicím rozhodne jediná branka. Nebo o výsledku hodně napoví.
28:11
27:46
Říha si z pravého kruhu sjel před branku, kde vyzval střílenou přihrávkou k usměrnění puku zřejmě Semana, kterému puk přeskočil hůl.
27:20
Jihlavským se nevydařila kombinace v útočném pásmu, musí opět začít až zpoza svojí svatyně.
26:59
Litoměřice se dostaly s troškou potřebného štěstí ven z pásma a zavezly poté kotouč až před Škarka.
26:50
Šidlíkovu dobrou střelu z první z levé strany schoval Šindelář na hrudi.
26:32
Stadion se krátce po buly dokázal osvobodit a Jihlava musí začít od svého gólmana.
26:11
Semana před brankou potáhl Matěj Bažant a dostává dvě minuty za nedovolené bránění, kterým domácímu forvardovi znemožnil lépe zakončit.

Na vyloučení: 3-3.
25:50
Důras se z pravého kruhu prosmýkl před branku, ale těsně minul pravou tyčku.
25:47
Říhovu střelu od modré našel Šindelář v lapačce.
25:28
Co zatím nelze hostům vyčíst, to je úporná snaha dobruslovat a dojíždět každého hráče Dukly. Domácí zatím mají ke svým útočným aktivitám minimum prostoru.
24:40
Szathmáry se za brankou nevyhnul soupeřovi, takže Pletka získal puk. Přihrál ho na modrou pro Jebavého, jehož střelu zastavil a zblokoval mezi kruhy právě Szathmáry.
24:12
Dlouhá přihrávka Pavlase projela nejprve přes domácího hráče a poté i přes Pletku z Litoměřic na zakázané uvolnění.
23:38
Seman zkoušel ztečovat puk na modrou k Jerglovi, což se mu přes bránícího Havránka nepodařilo.
22:43
Zeman udržel puk a motal s ním hlavy u levého kruhu soupeřovým obráncům. Přihrávka na střed pásma pro spoluhráče ale skončila na litoměřických holích.
22:10
Zakázané uvolnění domácích stěhuje buly před Škarka.
21:30
Po odrazu puku se Dukla dostala ve středním pásmu do situace dva na jednoho, při které našel Březina mezi kruhy Protasenju. Ten si potáhl puk a připravil si kotouč ke střele, jenže minul levý horní roh branky. Přestřelil.
20:35
Jihlava vyhrála buly po levici Šindeláře a od modré tvrdě pálil Szahtmáry, který ale zamířil vedle. Puk prosvištěl kolem pravé tyče.
20:22
Po vyhození hostů končí puk na litoměřické střídačce, hra je tak přerušena.
20:08
Také úvodní buly druhé třetiny vyšlo lépe hostům. Dukla vzápětí bojuje o puk za brankou Šindeláře.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:21.
Úvodní dějství je u konce. Litoměříčtí měli přece jen o něco více ze hry, ale nedokázali se prosadit přes výborného Škarka. Dukla vyjma Zemanova sóla zahrozila až na konci třetiny, kdy měla přesilovou hru, ovšem také nedokázala usměrnit puk do sítě.
20:00
19:45
Kajínkův pokus tečoval před brankou těsně vedle Aleš Jergl a poté Šindelář vychytal i střelu Důrase zblízka.
19:20
Když ještě Šidlík udržel puk na modré, tak nahrál Čachotstskému, jehož pokus z pravé strany byl zblokován.
19:09
Čachotského pokus z pravého kruhu prošel kousek vedle pravé tyče, tohle byla slibná šance domácích.
18:53
Ani domácí se zatím ke střele nedostali, přesto mají puk na svých holích.
18:17
Jihlava hraje v pěti a kombinuje před Šindelářem.
17:59
Říha s Kajínkem dokázali dostat puk po mantinelu od své branky, vzápětí na ně navázal Aleš Jergl, kterého u mantinelu v souboji o puk fauloval Martin Ondráček a dostává dvě minuty za držení.

Na vyloučení: 3-2.
17:13
Střela od modré, kterou vyslal právě Barák, skončila před brankou u Jaroslava Kally, který přes pozorného Škarka neměl žádné místo, aby kotouč poslal do sítě.
16:35
Litoměřice kombinují před brankou Šindeláře, ale ke střele se opět nedostávají, tím spíše, že Barákovi nyní od modré utekl puk do středního pásma a obránce Stadionu měl co dělat, aby kotouč udržel před dotírajícím Čachotským.
16:14
Krátce po buly se Šidlík již napřahoval k další střele, ovšem nedojde k ní, neboť Richard Diviš dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 3-1.
16:09
O další střelecký pokus se zasloužil Petr Šidlík. Byť toho Šindelář moc neviděl, dokázal puk ztlumit na hrudi a zasáhnout.
16:03
Důras vybojoval kotouč a na modré jej přistrčil pro Říhu, jehož střela skončila pohodlně v Šindelářově lapačce.
15:28
Z levého kruhu střílel Švagrovský a přes clonícího Rubeše, který se zároveň snažil puk tečovat, prošel kotouč vedle levé tyče.
15:22
Hra je v krátkém časovém sledu dvakrát přerušena kvůli tomu, že se trojici sudích něco nelíbí na mantinelu. Už se ale hraje dále.
15:09
Protasenja se před brankou rval o kotouč, který se k němu nakonec nedostal.
14:52
Bilčíkova rána z vrcholu pravého kruhu vypadla Šindelářovi z výstroje před branku, ale prakticky ve stejném čase přerušil René Trombík hru.
14:49
Dobrovoného nahození končí u levé tyče, kde jej schoval do lapačky Šindelář.
14:35
Marek Loskot dělá Dukle potíže. Nyní se opět poměrně snadno dostal přes bránící hráče až ke Škarkovi, ale puk znovu pod levým gólmanovým betonem nedostal. Jihlavský strážce svatyně hned poté pokryl i dorážku stejného hráče.
14:01
Miškář chtěl z levé strany dát puk mezi kruhy na najíždějícího Radka Pilaře, což se mu povedlo, ovšem poté jej výborným obranným zákrokem obral o puk Jiří Říha.
13:39
Další útočnou akci rozjíždí hostující Šulc, který ale jen nahodil puk za branku. Tam ho mají domácí.
13:14
Šidlíkovo dlouhé vyhození nebude zakázaným uvolněním, Protasenja zkouší za brankou hostí napadat a získat kotouč, ale to se mu nedaří.
12:08
Marek Loskot mohl změnit bezbrankový stav, když se přiřítil před branku Škarka, ovšem na levý beton domácího gólmana zblízka nevyzrál.
11:47
Szathmáry si vzal před brankou odražený puk, vyjel s ním do středního pásma a posílá kotouč za branku Šindeláře. Jeho spoluhráči i on jdou střídat.
11:09
Dukla zatím nemůže dostat Stadion pod tlak, natož se usadit v jeho útočném pásmu.
10:48
To už oba týmy samozřejmě hrají v pěti, Bilčík i Kopta již jsou na ledě.
10:14
Obkroužit pásmo se snažil také Zeman, který svojí přihrávkou na modré nenašel Kajínka. Hosté i tentokrát dokázali pas na modrou pokrýt.
09:51
Ofsajd domácích hokejistů. Hra je tak opět přerušena, což je v poslední době poměrně častý jev.
09:43
Na druhé straně pálil z levého kruhu Pletka a Škarek nadvakrát schoval puk v lapačce.
09:20
Danišovský si po pravé straně nabruslil do pásma, ale přes Piegla se ke střele na levém kruhu nedostal.
09:04
Ani jeden z týmů nemá další vážnější šance, hokej není zatím úplně na dobré úrovni. Uvidíme, jak tomu bude ve druhé části první třetiny.
08:05
Vlastimil Bilčík si poté ještě u klece něco vyříkával s Ondřejem Koptou, a z vyříkávání to rázem byla šťouchanice, ve které domácí obránce položil útočníka Litoměřic na led. Oba dva jdou ven za hrubost.

Na vyloučení: 2-1.
08:05

08:05
Po zaváhání v jihlavské rozehrávce si naopak mezi kruhy sjel Hanták. Měl to také na bekhend, ovšem k zakončení neměl dostatek prostoru. Škarek puk nadvakrát chytá a přerušuje hru.
07:45
Čachotský obkroužil branku a zkoušel přihrát svým spoluhráčům mezi kruhy na bekhend, kde byl ale jen jeden z hráčů soupeře.
07:10
Dundáčkova rozehrávka byla sražena ve středu pásma k rozjetému Zemanovi, který z toho vytěžil únik mezi dvěma obránci. Tváří v tvář Šindeláře ale nepřekonal, kotouč srazil hostující gólman lapačkou do své výstroje.
06:55
V pravém rohu za brankou Škarka se bojuje o kotouč. Sudí Trombík nakonec po několika vteřinách přerušil hru a vykazuje jí do středního pásma.
06:24
Stadion sice má puk v pásmu před Škarkem, ovšem Kališníci jej zatím více honí po mantinelu než aby zkoušeli nějakou kombinaci.
05:57
Danišovský byl ve velké šanci, když dostal kotouč mezi kruhy. Sjel si ještě blíže k brance, ovšem Šindelář se vyznamenal dobrým zákrokem betonem. Slovenský útočník tak zatím nenavázal na svojí první trefu v sezoně v předešlém utkání na ledě Slavie Praha.
05:48
Říha zavezl kotouč po pravé straně do pásma a jeho nahození z velkého úhlu schoval do lapačky Šindelář.
05:24
Daleko se Jihlavští ale nedostali. Ani Litoměřice ale nebyly v útočení nejpřesnější, je jim pískán ofsajd.
05:08
Dobrovolnému prvně sjel kotouč z hole a poté domácí kapitán nedokázal vyhodit puk přes modrou, ale jeho spoluhráči nakonec kus černé gumy úspěšně vyvezli ven z pásma.
04:21
Na druhé straně střílel Březina, ale z mezikruží také minul branku, konkrétně levou tyčku Šindeláře.
04:01
Bažant vystřelil od modré a Nedvídek tečoval kotouč v předbrankovém prostoru jen těsně vedle levé tyče Škarka.
03:31
Tomáš Čachotský se pokoušel projet kolem celého útočného pásma, za brankou byl ale zastaven dvojicí soupeřů.
03:10
Domácí útočník to zkusil hned po buly, jeho střela byla sražena hosty do ochranné sítě.
03:03
Čachotský se vydal za odraženým pukem, ke kterému měl blíže Šindelář a schovává kotouč ve výstroji.
02:46
Hosté během přesilové hry vážněji neohrozili branku Dukly, která je nyní v plném počtu.
02:32
Střela Rubeše z levého kruhu byla pro Škarka lahůdkou. Domácí gólman jí pokryl.
02:08
Pletkova rychlá přihrávka přešla přes spoluhráče i přes Tomáše Rubeše, který se jí snažil na modré zachytit.
01:35
Litoměřice se zatím nemůžou usadit v pásmu před Škarkem, který včera vychytal Spartě výhru 5-1 v Pardubicích. Dukla se dvakrát po sobě osvobozuje.
00:46
První vyloučení zápasu. Filip Stoklasa ve středním pásmu poslal na led Milana Valáška, který odchází na střídačku za pomocí lékaře a spoluhráče Lukáše Nedvídka. Domácí útočník dostává 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Menší trest za něj odsedí Lukáš Jícha.

Na vyloučení: 1-0.
00:24
Důras dával puk naslepo před branku, kde se kotouč málem odrazil k Jerglovi. Vzápětí od modré vystřelil Kajínek a Šindelář raději betonem pokryl puk a přerušil hru.
00:03
Úvodní buly vyhráli hosté a zaváží si kotouč do svého obranného pásma.
00:01
Následují je hosté, které přivádí na hrací plochu Jakub Šulc. Poté už jde domácí ekipa, kde jede jako první tradičně Michal Důras.
Trojice sudích, vedená Reném Trombíkem, je na ledě.

HC Dukla Jihlava: Škarek (Sáblík) – Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Szathmáry, Šidlík, Dobrovolný – Jergl, Seman, Důras – Protasenja, Stoklasa, Březina – Diviš, Zeman, Čachotský – Jícha, Danišovský. Trenér: Petr Vlk

HC Stadion Litoměřice: Šindelář (Michajlov) – Jebavý, Šulc, Bažant, Pavlas, Barák, Piegl, Havránek – Švagrovský, Rubeš, Pletka – Valášek, Nedvídek, Kalla – Loskot, Hanták, Ondráček – Pilař, Miškář, Kopta. Trenér: Miloš Říha

Rozhodčí: Trombík – Měkýš, Otáhal.
Letošní vzájemné zápasy:
V současném ročníku platí, že se Dukla s Litoměřicemi utkala dvakrát a pokaždé se radovala z vítězství. Doma nejprve vedla 2:0 a 3:1, ale Stadion otočil zápas a minutu a půl před koncem Jihlava vyrovnala na 4:4, aby poté vyhrála na nájezdy. Na ledě soupeře v první třetině dvakrát prohrávala, ovšem třemi góly ve druhé třetině otočila na konečných 4:2.

20. kolo: Litoměřice – Dukla 2:4
7. kolo: Dukla – Litoměřice 5:4 sn.
HC Stadion Litoměřice:
Když zajížděla Dukla před třinácti koly do Kalich arény, byl Stadion na průběžném devátém místě tabulky a stejné postavení drží i nyní. Stejně jako Jihlava, také Litoměřice zažívaly ještě nedávno slabší výsledkové období, když během jedenácti zápasů nastřádaly jen tři výhry a dvanáct bodů. Špatná série ale skončila vítězstvím na ledě Kladna a hned poté Stadion doma potřetí v sezoně porazil Ústí. Následně nebyl dalek od bodů v Edenu a v posledním kole vyhrál doma s Přerovem. Možná se proto blýská na lepší litoměřické časy a další posun tabulkou vzhůru

HC Dukla Jihlava:
Jen co červenožlutí uťali sérii porážek, hned nastartovali sérii vítězství. Ta je nyní na čísle šest a i díky ní se Jihlava dostala na aktuálně druhou pozici tabulky. Tento týden navíc svedla dva přímé souboje o první místo – doma proti Kladnu a na ledě Slavie, a oba dva vyhrála. Dukla se jako druhý tým WSM Ligy přehoupla přes hranici šedesáti bodů a na první Motor má pětibodové manko.

Poslední zápasy Dukly:
Slavia – Dukla 2:5
Dukla Kladno 4:3
Havířov – Dukla 0:1
Dukla – Benátky 3:1
Motor – Dukla 1:2.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu WSM Ligy, která druhou prosincovou sobotu začíná své třiatřicáté kolo. Jeden ze sedmi zápasů se hraje i na Horáckém zimním stadionu, kde domácí HC Dukla Jihlava přivítá HC Stadion Litoměřice. Úvodní buly zápasu bude vhozeno v tradičních 17:30 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.