S konstatováním, že HC ZUBR Přerov poráží Duklu i podruhé v sezoně 2:1, tentokrát na jejím ledě, a veze si z Horáckého zimního stadionu tři body, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Ve třetí třetině se Dukle podařilo prolomit střeleckou nemohoucnost, když se z předbrankového prostoru prosadil ve 48. minutě po dorážce David Březina. Jihlava poté rázem ožila a tlačila se za vyrovnáním, ovšem Přerovští s vypětím všech sil vítězství uhájili a vezou si domů tři body.
59:40
Ani další dvě dorážky domácích z předbranového prostoru nekončí v síti a hned poté se Přerov osvobozuje.
59:15
Domácím vzápětí utíká puk přes modrou.
58:58
Kajínek svým nápřahem zvedl puk až příliš a míří nad horní tyčku.
58:43
Jakub Ferenc se provinil proti Michalu Důrasovi vysokou holí. Na ledě jsou nyní tři hráči Přerova proti pěti Duklákům, hrajícím bez gólmana.

Na vyloučení: 5-7.
58:43
Proti dorážkám Čachotského a Důrase udržel Horčička kotouč mezi betony. Bezprostředně po svém pokusu byl druhý jihlavský hráč faulován a Přerov půjde do tří.
58:28
Vhazovat se bude po pravici Horčičky a Jihlava to zkusí se šesti hráči v poli bez gólmana.
58:28
Domácí si berou oddechový čas.
58:28
Jenže hosté se o přesilovou hru zcela zbytečně připravují. Za brankou totiž hákoval protihráče Jakub Ižacký a jde také na trestnou lavici.

Na vyloučení: 5-6.
58:14
Jihlavští dnes podruhé špatně střídali a pykají za to vyloučením za příliš mnoho hráčů na ledě. Přerovští mají jasnou šanci na udržení vítězství. Trest si jde odpykat Aleš Jergl.

Na vyloučení: 5:5.
58:08
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Přerovští se s přehledem ubránili akci domácího celku a znovu vybojovali buly před Svobodou.
57:31
Buly před Svobodou je vítaným odpočinkem pro Přerovské.
57:14
Seman našel hezkou přihrávkou před brankou Důrase. Jihlavský navrátilec do sestavy zamíchal s kotoučem, aby jej vzápětí poslal k pravé tyči, kterou o pár centimetrů minul.
56:49
Jihlava sevřela soupeře před Horčičkou, a to zásluhou Čachotského, který dokázal udržet kotouč a zavézt jej do ohně. Poté vystřelil. Horčíčka puk vyrazil, Semanova dorážka byla zblokována a stejně tak jako střela Říhy z mezikruží.
55:57
Zásluhou Filipa Stoklasy vybojovala Dukla další buly před gólmanem hostí.
55:50
Protasenja svojí dlouhou holí vybojoval puk za brankou, ovšem Březinovi a poté Kalábovi přeskočil kus černé gumy hokejky.
55:17
Zakázané uvolnění hostí vrací puk před Horčičku, buly bude po jeho pravici.
54:30
Říhovu střelu dokázal Horčička srazit za svojí klec, krátce poté se bude vhazovat ve středním pásmu.
53:53
V souboji u puk na mantinelu poblíž levého kruhu v pásmu hostí byli Přerovští pasivnější. Sudí přerušuje hru a bude se vhazovat po pravici Horčičky.
52:57
Seman si nabruslil po pravé straně do pásma a poté směřoval přihrávku před branku zřejmě na Důrase, který puk těsně nezasáhl.
52:15
Do Říhova nápřahu od modré vložil hokejku Matouš Kratochvíl a podařilo se mu dostrkat puk do středního pásma.
51:53
Divišovu střelu z levého kruhu nad ledem má Horčička v lapačce.
51:12
Divišova střela z první přeskočila před brankou všechny hokejky a poté i tři tyče přerovské klece. Končí za Horčičkovou svatyní, kde jsou u puku nejdříve hosté a vyhazují.
50:54
Kalábovu střelu se snažil před brankou tečovat Čachotský, ovšem Horčička znovu svírá kotouč ve výstroji.
50:23
Jerglův pokus od modré se sice odrazil k Bilčíkovi, ten ale nebyl v pozici, kdy by mohl zakončovat.
49:54
Obránce Lukáš Chmelíř před vlastní brankou podrazil soupeře a dvěma minutami oslabuje svůj tým.

Na vyloučení: 4-5.
49:34
Jihlava musí počkat s dalším útokem, pískán je její ofsajd.
48:59
Říha posílal kotouč z levé strany do předbrankového prostoru na Protasenju. Hráč Dukly stihl zasáhnout kotouč, Horčička mu ale pravým betonem pokazil radost.
47:40
Jihlavští po gólovém úspěchu, na který čekali 141 minut, rázem ožili. Zblízka se nedokázal prosadit Diviš, Čachotského zakončení po dobrém uvolnění nejproduktivnějšího hráče Dukly šlo těsně vedle.
47:03
Dukla právě vstřelila branku!
Tak přece se domácím povedlo dostrkat kotouč do sítě. Před Horčičkovou brankou byla pořádná tlačenice, dva hráči hostí chtěli zalehnout kotouč. To se jim nepodařilo a Protasenja kotouč přistrčil Stoklasovi. Ten ještě Horčičku nepřekonal, DAVID BŘEZINA už s doražením puku do prázdné klece problém neměl. Asistence: Filip Stoklasa, Anatolij Protasenja.
46:29
Z bezprostřední blízkosti zakončoval Filip Seman, jenže Luboš Horčička zákrokem pravým betonem podržel svůj tým.
46:08
Do Skořepovy střely ze středu pásma vložil své tělo Lubomír Malina. Přerovští si jdou obětavě za vítězstvím, ovšem ještě se bude hrát téměř čtrnáct minut.
45:50
Nyní by to měl asi složitější, jenže Kaláb dělovkou od modré mířil těsně vedle levé tyče.
45:38
Horčička si připisuje další zákrok, Szathmáryho střela mu moc starostí nenadělala.
45:19
Přerovští nic nevymýšlejí, jakmile se dostanou do střelecké pozice, hned vypálí. Jako nyní Ferenc z levého kruhu. Svoboda schoval kotouč v zástěře.
44:24
Jergl vyvezl kolem levého kruhu kotouč, jeho střelu zastavila hokejka Lukáše Chmelíře, který má s jihlavským klubem zkušenosti.
44:05
Čachotský projel středem kluziště do pásma, ale ani jeden ze čtyř spoluhráčů se mu nenabídl na přihrávku. Hosté celou situaci po zisku puku nevyřešili dobře, je z toho zakázané uvolnění.
43:33
Čachotského pokus z nulového úhlu Horčičku nepřekvapil a strážce přerovské svatyně vyrazil kotouč.
43:13
Při návratu vyloučeného Dundáčka na led pálil z bezprostřední blízkosti Filip Dvořák. Gólman Svoboda stačil pohotově zasáhnout a vyrazit kotouč.
42:55
Kajínkův nápřah z levé strany po vyhraném buly zastavil Horčička na své hrudi.
42:51
Dlouhá přihrávka Novotného na spoluhráče nevyšla, je z toho zakázané uvolnění.
42:31
Hodně nepříjemná situace pro Svobodu. Po ráně Novotného od modré číhal před brankou s dorážkou Jiří Goiš, který kotouč možná lehce trefil, nicméně gólman domácích ochránil svůj tým od další inkasované branky.
42:10
Vzápětí se domácí osvobozují.
41:48
Střela kapitána Sýkory od modré postrádala razanci a Svoboda u pravé tyče dokázal zasáhnout.
41:44
Zubří kombinují v pásmu před brankou Svobody.
41:10
Jihlavští se budou muset bránit další přesilové hře Přerova. Filip Dundáček jde ven za napadení.

Na vyloučení: 4-4.
Dnešní utkání sleduje 1471, vyjma přerovské skupiny, nespokojených diváků.
40:59
Zakázané uvolnění následuje také na druhé straně.
40:29
Po buly u své branky vyhazují domácí puk na zakázané uvolnění.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:16.
Druhá třetina přinesla dvě branky Přerova, který se tak dostává do dvougólového vedení, protože domácí "ukrojili" dalších dvacet vteřin čekání na branku. Ve třiatřicáté minutě se šťastným odrazem puku prosadil Jiří Goiš a o tři minuty později využil přesilovou hru ranou z levého kruhu Marek Sikora. Domácí mají dvacet minut na to, aby odvrátili čtvrtou porážku v řadě.
40:00
39:33
Zbořil drží kotouč za brankou a vyčkává, až se mu rozjedou spoluhráči. Přerov již tuto třetinu vyhraje a půjde do kabin s náskokem dvou branek.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny, ve které Kovařík bojuje ve středním pásmu u lavice časoměřičů o puk.
38:36
Bilčík zachytil touš na modrou a dal jej na Jergla, který si sjel na pravý kruh a přenechal zadovkou kotouč na Důrase. Jeho střelu schoval Horčička do výstroje.
38:18
Zakázané uvolnění Přerova.
38:15
Ačkoliv dokázal Stoklasa vybojovat před modrou kotouč a zavést puk zpět do pásma, jeho střela byla sražena kapitánem Tomášem Sýkorou.
37:34
Přerovští jsou v pěti a mohou se soustředit na hlídání dvougólového náskoku, který během předešlých pěti minut získali.
37:26
Stejně tak jako nyní a vypadá to, že i další přesilovou hru Přerov bez problémů ustojí.
37:12
Rána Bilčíka z první od modré postrádala přesnost, Zubři se opět osvobozují.
36:35
V pravém rohu za brankou byl v souboji o puk lehce podražen Aleš Jergl. hraje se dále, hosté se tak dostali k puku a vyhazují.
36:14
Skořepa neprošel přes modrou, stopku mu vystavil Marek Sikora.
35:58
Jenže Dukla opět nedokázala vyhrát buly a navíc si Přerov vybojoval vhazování před Svobodou.
35:34
Tadeáš Král ve vlastním obranném pásmu zahrál vysokou holí a jde ven. Šance pro domácí na kontaktní branku.

Na vyloučení: 3-4.
35:19
Přerov právě vstřelil branku!
Tohle už budou mít domácí hodně těžké, při své současné krizi a současné střelecké potenci. Přerovští využívají druhou přesilovou hru, když Chmelíř přihrál na levou stranu pro MARKA SIKORU, který rychlou střelou zamířil do volné části branky kolem přesouvajícího se Svobody. Asistence: Lukáš Chmelíř, Tomáš Sýkora.
34:59
Domácí hráči dostávají puk z obranného pásma alespoň do neutrální zóny na středu kluziště.
34:27
Třetí přesilová hra pro Přerov po tom, co David Březina putuje na trestnou lavici za podražení.

Na vyloučení: 3-3.
34:05
Stoklasa s Březinou doráželi puk před Horčičkou, ovšem gólmana Přerova z bezprostřední blízkosti překonat nedokázali.
32:51
Zubři se dostávají do vedení, a to poměrně šťastně. Ale i dílem domácích, když si jihlavští hráči za brankou neporozuměli se Svobodou, jenž si vyjel pro nahozený puk. Proti střele Kovaříka se ještě stačil dostat do odkryté branky a vyrazit puk pravým betonem. Když se ale po zmatku před brankou dostal kotouč na JIŘÍHO GOIŠE a přerovský hráč vystřelil, jeden z domácích hráčů si jej srazil do sítě. Asistence: Lubomír Kovařík.
32:34
Protasenja s Dobrovolným podnikli po zachycení puku kontr dva na dva a ušetřili cenné vteřinky z oslabení.
32:14
Střela od modré v podání Šnajnara byla sražena Svobodou, poté se kotouč dostal na hole domácích.
32:01
Přerovští kombinují před brankou Svobody.
31:45
Druhé vyloučení na domácí straně. Tomáš Čachtoský je vyloučen dvěma minutami za podražení.

Na vyloučení: 2-3.
31:31
Čachotský mířil z prostoru mezi kruhy do horní části branky. Horčička dokázal kotouč vytěsnit levým ramenem.
31:04
Domácí jsou v této fázi aktivnějším týmem a častěji se dostávají před Horčičku, ovšem chybí jim troška toho potřebného klidu v koncovce nebo lepší finální přihrávka.
30:05
Puk došel na vrchol levého kruhu pro Protasenju, který zkusil přihrát před branku na své spoluhráče. Tentokrát kotouč srazil kapitán Tomáš Sýkora.
29:50
Stoklasa prošel po levé straně do pásma. Byl tísněn obráncem, tak zkusil zadovku na Protasenju, kterou srazil vracející se Ižacký.
29:37
Druhou střelu Zbořila od modré již svírá domácí muž v masce bez potíží v lapačce.
29:24
Po ráně Zbořila od modré chvilku Svoboda nevěděl, kde má kotouč, dokázal jej však vyrazit do levého rohu za svojí branku.
28:37
Přerovští jsou také v pěti, přesilovky dnes zatím využívané nejsou.
28:13
Říhova rána byla Horčičkou sražená k prvnímu hráči Přerova, který vyhazuje kotouč.
27:54
Skořepa s Důrasem zavezli kotouč do útočného pásma, které vzápětí Bilčík udržel, zachytil puk ještě na modré.
27:29
Po ofsajdu hostí je hra přerušena, domácí jsou v pěti a zkusí to ve zkrácené početní výhodě.
27:17
Vhazování před Lubošem Horčičkou. Ještě deset vteřin budou hrát domácí ve čtyřech, poté skočí Protasenja na led a Dukla začne 1:07 minuty dlouhou početní výhodu.
26:37
Hned po buly podrazil Novotný za brankou soupeře, čehož si dvojice sudích všimla, a přesilová hra Přerova, ve které mohli hosté inkasovat, tak končí.

Na vyloučení: 1-3.
26:27
Diviš dobře zabojoval a na útočné modré získal puk. Po pravé straně jej zavezl do pásma a z kruhu nestřílel, ale nahrál kolmicí na Aleše Jergla, který vystřelil z první přímo do betonů přesouvajícího se Horčičky. Asi chtěl puk zvednout nahoru, nepovedlo se.
25:48
Šnajnar předal puk na levou stranu pro rozjetého Tomáše Sýkoru, který zkusil střelu na levý teploměr Svobody. Gólman Dukly si věděl rady a kotouč pokryl.
25:41
Domácí se krátce po buly osvobozují.
25:27
Vylučovat se bude poprvé také na straně domácích. Hráčská lavice Dukly je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Anatolij Protasenja.

Na vyloučení: 1-2.
25:04
Szathmáryho nápřah skončil na prvním hráči hostí. Poté nezastavil skákavý kotouč na modré Kajínek a Plášek mohl jít do útoku, neměl ale po konci oslabení dostatek sil, aby ujel trojici jihlavských hráčů.
24:33
Hned po buly se hosté opětovně osvobozují.
24:21
Čachotský oklamal soupeře a sjel si na vrchol pravého kruhu, odkud přenesl váhu na jednu nohu a vystřelil. Horčička však stál v cestě jeho radosti.
23:46
Karel Plášek vyhazuje bekhendem puk až ke Svobodovi, odkud domácí musí začít s dalším útokem.
23:25
Úvod přesilovky Dukle vůbec nevychází, hostům se podařilo zatáhnout kotouč před Svobodu a získat zde cenné vteřinky.
23:04
Rostislav Šnajnar ve středním pásmu u levého mantinelu zahákoval kapitána Dukly Jiřího Dobrovolného, který zavážel kotouč do pásma, a je tak druhým vyloučeným hráčem hostí.

Na vyloučení: 0-2.
22:32
Stoklasa se na útočné modré hezkým naznačením a následnou kličkou vyhnul obránci, připravil si puk a vystřelil. Gólman hostí stačil zasáhnout vyrážečkou.
22:05
Nápřah Říhy z pravé strany má Horčička ve výstroji, Jihlavští se k dorážce nedostali.
21:28
Z levé strany se prosmýkl před branku Anatolij Protasenja, zakončit přes dva hráče soupeře na poslední chvíli nedokázal.
21:01
Útok Přerova končí ofsajdem, vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:21.
Úvodní dějství zápasu mezi Duklou a Přerovem je u konce. Zápas rozhodně špatný není, oba týmy bojují, co to jde, ovšem je vidět, že jim to nyní trošku nejde. Během úvodních dvaceti minut branka nepadla, Jihlava tak čeká na gól již 114 minut, Zubři nerozvlnili síť soupeřů 64 minut.
20:00
19:40
Důras sice držel za brankou Horčičky puk, byl však obehrán hned dvěma protihráči.
19:10
Pokus Aleše Jergla z levého kruhu našel Horčička v lapačce.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:37
Anatolij Protasenja bojuje o puk za přerovskou brankou s Lukášem Chmelířem, druhou dvojičku utvořil Rostislav Šnajnar a Patrik Danišovský. Nakonec je pískána domácí přihrávka rukou.
17:34
K Matouši Kratochvílovi se před brankou odrazil kotouč. Útočník Přerova se jej snažil rychle zamést k pravé tyči Svobody, mířil však o kousek nepřesně.
16:48
No, nebyla to nejlehčí situace pro Miroslava Svobodu. Ferencova střela od modré skočila, navíc šla přes tři hokejky. Prostor mezi betony však gólman Dukly uzavřel.
16:23
Krásná individuální akce. Jakub Ižacký, kterému pobyt v první lajně vyloženě prospívá, se uvolnil a řítil se sám na gólmana Dukly. Udělal to dobře, rozhýbal si strážce jihlavské svatyně, ovšem Miroslav Svoboda se v brance roztáhl jako pavouk a zakončení Ižackého po ledě dokázal schovat kdesi pod betony. Výborná práce.
15:13
Richard Diviš to krátce poté zkusil i individuálně, když ve středním pásmu vybojoval kotouč a přejel modrou. Při střele zápěstím mu kotouč mírně sjel z hokejky a dojel k Horčičkovi.
14:59
No, mohlo to být i nyní, když Čachotský dával z levé strany střílenou přihrávku na Diviše. Tu však domácí devítka těsně nezasáhla.
14:36
Oba týmy bojují, to se nedá upřít, ovšem je vidět, že ani Dukla ani Zubři nejsou momentálně v ideálním herním rozpoložení. Oběma týmům by pomohla první vstřelená branka. Kdy padne?
13:48
Zakázané uvolnění hostí.
13:31
Znovu to byl Březina, který pálil z otočky z pravého kruhu k bližší tyči, kde puk vyrazil Horčička betonem.
12:43
Čachotský objel téměř celé útočné pásmo a ještě stihl na hrát Danišovskému. Ten puk nejenže udržel, ale ještě dal Březinovi na pravý kruh. Ze své oblíbené pozice domácí útočník nenahrával, nýbrž střílel, ovšem Horčičku propálit nedokázal.
11:49
Ižacký se dokázal na obranné modré uvolnit a po několika rychlých krocích se protáhnout po pravé straně do útočného pásma. Získal tak výhodu a Přerovští šli do situace hned tři na jednoho. Jakub Ižacký poté poslal před branku přihrávku pro Marka Sikoru, ta však byla skákavá. I přesto jí centr první lajny hostí trefil a Svoboda skryl puk na své hrudi, aby se následně schoulil na led, držíc kus černé gumy kdesi ve výstroji.
11:33
Nahození Dundáčka od modré končí po zásahu hokejkou Luboše Horčičky v ochranné síti.
10:53
Jiří Říha byl za brankou v tlaku protihráče a Plášek málem získal za Svobodovou svatyní puk. S pomocí přispěchal spoluhráči Vlastimil Bilčík a Jihlava uhasila potenciální nebezpečí.
10:25
Jakub Ferenc má za brankou kotouč a rozjíždí útočnou akci svého týmu.
09:34
Ten to zkusil nahozením vzduchem, které stáhl Lukáš Jícha, ovšem ani on neměl dostatečnou rychlost, aby přebruslil soupeře a dostal se do úniku.
09:14
Jihlavští dokázali puk na okamžik dostat do pásma, ale za brankou jej vybojoval Lubomír Malina.
08:40
Dundáčkova střela z levé strany neprošla přes dva přerovské hráče před branku.
08:26
Přerovští hrají v plném počtu.
07:59
Bilčíkova střela se odrazila k brusli Důrase, od které kotouč uskočil od domácího útočníka a Zubři se tak opět osvobozují.
07:32
Přes všechny čáry posílá kotouč Radomír Pala a Jihlavští tak musí začít znovu od svojí branky.
06:55
Ačkoliv se Přerovští osvobodili, Čachotský rychle dostal puk na modrou pro Semana, který nebyl v jízdě a stačil jej dostihnout jeden z hráčů Zubrů, který vyhazuje puk.
06:26
Početná skupina přerovských fans skanduje, že jejich hráči "dají góla ve čtyřech, " neboť první vyloučení zápasu patří hostujícímu obránci Jakubu Ferencovi za hákování.

Na vyloučení: 0-1.
06:16
Jihlava si zahraje přesilovou hru, Svoboda již míří z branky.
05:54
Ferencův pokus od modré nebyl přesný, vzápětí se k dorážce nedostal ani Kovařík, který si našel odražený puk na úrovni levé tyčky Svobody.
05:32
Puk se opětovně stěhuje před Svobodu kvůli zakázanému uvolnění.
05:13
Březina se přes modrou nedostal. To Dundáček už ano, ovšem kotouč si pohlídal Jakub Ižacký a jde střídat.
04:45
Další zakázané uvolnění Dukly.
04:34
Střelu Václavka z levé strany Svoboda viděl a bezpečně jí pokryl, byť před jeho brankovištěm byli dva hráči Přerova, kteří mu stěžovali výhled.
04:05
První velká šance Přerovských. Mezi kruhy dostal přihrávku Tadeáš Král, který vzápětí napřáhl do levého horního rohu, který o metr minul.
03:51
Přes pásmo se dostal také Čachotský s Divišem, jejichž kombinace skončila za brankou.
03:30
02:58
Do protiútoku dva na dva se dostal Jakub Ižacký s Markem Sikorou, jenže přihrávka prvního jmenovaného byla nepřesná a Sikora na puk u pravého kruhu nedosáhl.
02:33
Důras si vyměnil puk se Skořepou a poté vypálil z vrcholu pravého kruhu. Vyrážečka Horčičky byla na místě.
02:21
Po buly u Horčičky se hra rychle přesunula na druhou stranu ke Svobodovi, který má puk znovu v lapačce.
01:59
Po pravé straně zatahoval kotouč do útočného pásma Lukáš Vágner, jenž o něj za modrou přišel.
00:55
Poprvé si sáhl na puk také Miroslav Svoboda, který raději schoval kus černé gumy před dojíždějícími soupeři.
00:44
Další slibná šance Dukly. Před branku zavezl kotouč Seman. Puk se pomalu dostával k brankové čáře, kde jej jeden z hráčů hostí vyhodil pryč.
00:24
Zubři se hned poté osvobozují na zakázané uvolnění.
00:15
Mezi kruhy získal přerovskými hráči vyhozený puk Jiří Říha. Bez otálení vystřelil, ovšem mířil nad branku.
00:01
Absence na obou stranách:
Domácímu celku v dnešním utkání stále chybí zraněný obránce Petr Šidlík, který do své absence měl parádní formu. Do útočných řad se vrací Michal Důras, naopak v sestavě opět chybí útočníci Adam Zeman, Jevgenij Kondratěv a David Čermák.

Přerovští také počítají ztráty. Vedle produktivního Romana Pšurného, který bude několik týdnů mimo, není v jejich sestavě ani druhý nejlepší střelec WSM Ligy Vlastimil Dostálek, dále útočníci Michal Popelka a spolu s Pšurným nejlepší nahrávač týmu Milan Procházka.

HC Dukla Jihlava: Svoboda (Sáblík) – Bilčík, Říha, Szathmáry, Kajínek, Dundáček, Kaláb, Dobrovolný – Jergl, Skořepa, Důras – Diviš, Seman, Čachotský – Protasenja, Jícha, Danišovský – Stoklasa, Březina. Trenér: Petr Vlk

HC ZUBR Přerov: Horčička (Klimeš) – Šnajnar, Chmelíř, Ferenc, Novotný, Malina, Zbořil, Vágner, Pala – Ižacký, Sikora, Sýkora – Kovařík, Tadeáš Král, Goiš – M. Kratochvíl, Dvořák, Plášek – Š. Kratochvíl, Václavek. Trenér: Vladimír Kočara

Rozhodčí: Koziol, Trombík – Barteček, Rožánek.
Předchozí vzájemné utkání:
13. kolo WSM Ligy: HC ZUBR Přerov – HC Dukla Jihlava 2:1
Úvod zápasu Dukle vyšel. Nejprve se na začátku sedmé minuty prosadil Jiří Říha a poté Jihlava přestála dvojnásobnou početní výhodu soupeře. O vedení přišli hosté 73 vteřin po začátku druhé třetiny gólem Filipa Dvořáka. Červenožlutí na konci prostřední dvacetiminutovky přestáli dlouhé oslabení pět na tři, jenže ve hře pět na pět zkraje třetí části kapitulovali. V dalším průběhu utkání již gól nepadl, proto Přerovští výhrou 2:1 ukončili sérii Dukly, čítajících šest výher po sobě.

Branky a nahrávky: 22. Dvořák (Zbořil), 42. Pšurný (Dostálek) – 7. Říha (Skořepa, Protasenja).
Rozhodčí: Kašík – Adamec, Poruba.
Vyloučení: 5:7.
Využití: 0:0. V oslabení: 1:0.
Diváci: 2132.
Střely na branku: 44:23.
Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC ZUBR Přerov: Horčička – Ferenc, Malina, Chmelíř, M. Novotný, Pala, Šnajnar, L. Vágner, Zbořil – Procházka, Pšurný, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík – Plášek, Král, Kratochvíl – Ižacký, Dvořák

HC Dukla Jihlava: Škarek – Kaláb, Bilčík, Říha, Dundáček, Šidlík, Půža, Grebenjuk – Čachotský, Skořepa, Protasenja – Důras, Seman, Diviš – Březina, Zeman, Stoklasa – Kondratěv, Jícha
HC ZUBR Přerov:
Jestliže Jihlava nastřádala v posledních třech utkáních jen jeden bod a vstřelila tři branky, Přerovští na tom nejsou o mnoho lépe. Během šesti předešlých zápasů vytěžili jen čtyři body za jednu výhru a porážku za bod a jejich průměr vstřelených branek je také pod dvě na zápas. V posledním zápase zasypali Zubři branku Slavie na domácím ledě hned 40 střeleckými pokusy, ale ujala se jen trefa obránce Goiše z 16. minuty. Ta na body nestačila, ve druhé třetině Pražané otočili zápas a vyhráli 2:1.
HC Dukla Jihlava:
Domácí tým se aktuálně nachází na čtvrté pozici tabulky, kam klesl ze třetího místa po minulém kole. Jihlava totiž měla stejně bodů (44) jako třetí Slavia Praha, ta však vyhrála právě v Přerově 2:1 a dostala se před Jihlavu. Dukla bude chtít tři prohry v řadě – což se jí stalo poprvé v sezoně – napravit v domácím trojutkání. Nejprve se utká s Přerovem, o dva dny později v předehrávce proti Kadani a ve středu 23. listopadu začne druhou polovinu základní části WSM Ligy utkáním proti Prostějovu.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího kola WSM Ligy, která se svým šestadvacátým kolem dostává do poloviny základní části. A právě toto kolo přinese souboj dvou týmů, jenž se v poslední době trápí v koncovce. Domácí HC Dukla Jihlava vyzve v utkání týmů se zvířetem ve znaku HC ZUBR Přerov. Utkání na Horáckém zimním stadionu začíná v sobotu 19. listopadu 2016 od tradičních 17:30 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.