Třetí třetina byla z pohledu obou soupeřů vyrovnaná. Litoměřice však vícekrát využily své občasné převahy, proto se jim povedlo v samém závěru potvrdit svou výhru. Stadion se dotáhl tímto zápasem na Benátky na rozdíl jednoho bodu a posunul se na prozatímní desáté místo. Benátky zůstaly zatím na sedmém místě a spolu s Ústím nad Labem, Frýdkem-Místkem a Třebíčem mají 17 bodů.
59:51
Litoměřice právě vstřelily branku!
I přes snahu Benátek zachytit puk se do prázdné brány dokázal prosadit VÁCLAV PLETKA. Bez asistence.
59:38
Václav Pletka se snažil střelou přes celé hřiště trefit prázdnou bránu soupeře, o kousek však minul.
59:21
Benátky v šesti útočí, Bittner se pokusil překonat Pavelku, obrana Litoměřic však úspěšně zdolává náporu.
58:43
Prášil se snažil trefit prázdnou branku soupeře, trefil však jen nohu jednoho z obránců.
57:52
Litoměřičtí se snažili stihnout puk, blížící se rychle k Novotného brance. Pokus však skončil zakázaným uvolněním.
57:33
Peter Frühauf vlastním tělem zblokoval gólovou šanci soupeře.
57:08
Krejčí zkusil prudkou střelu na Pavelku, Pavelka pohotově zareagoval.
56:40
Před Novotným se rozjížděla akce litoměřických, ten ji však včas zarazil.
56:14
Pilař se snažil překonat odkrytou Novotného branku, ale mířil vedle.
55:42
Vlachova šance skončila ofsajdem.
55:20
Veselý zastavil slibnou šanci soupeře.
54:44
Kočí se dostal s pukem přímo před Pavelku. Ten ale jeho pokus s přehledem chytil.
54:21
Šulc se pokusil překonat Novotného, avšak neúspěšně, brankář jeho střelu chytil. Vhazuje se po Novotného levé straně.
53:28
Valášek vyrazil za volným pukem za Novotného branku. Litoměřickým se ho snaží držet v útočné třetině.
52:50
Procházka přihrál puk na Dvořáka. Ten ale puk ztratil za brankou Novotného.
52:12
Prokeš jel sám na bránu. Na Pavelku ale vystřelit nestihl.
51:28
Při boji ve středním pásmu získaly puk Benátky, vrátily se ale zpět směrem k Novotnému.
51:10
Dnešní utkání sleduje 750 diváků.
50:40
Frühauf vyjel s pukem do útočného pásma. Pokusil se o střelu, Novotný jej zachytil. Vhazuje se po jeho pravici.
49:58
Víšek vystřelil puk na Pavelku, jeho střela byla obránci odražena.
48:54
Právě probíhá souboj o puk za Novotného brankou, úspěšně z něj vyjeli hokejisté Litoměřic, kteří drží puk na úrovni modré čáry.
47:53
Benátky momentálně silně bojují, jejich pokusy ale naráží na neoblomnou obranu Litoměřic.
47:20
Krejčí se pokusil o přímou střelu na Pavelku, mířil však mimo.
47:06
Vlach se pokoušel o protiútok, za modrou čárou však selhal.
46:10
Benátky se snaží vybojovat puk za brankou Pavelky, neúspěšně.
45:24
44:37
Hra se po delší době opět dostala před Pavelku, Stadion však hned zareagoval a díky souhře Paločka s Kallou puk dostal do útočného pásma.
43:53
Čáp vypustil tvrdou střelu od modré na branku, jeho pokus byl však zblokován.
43:24
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Albert Janele – 2 min., hákování).
43:13
Miškář prošel přes dva protihráče a pokusil se vystřelit. Novotný však jeho puk vyrazil.
42:24
Litoměřice vystřelily puk na Novotného branku, ten puk zachytil. Vhazuje se po jeho levici.
41:45
Dvořák se pokusil vyjet podél mantinelu, byl však zastaven soupeřem.
40:55
Matúš Paločko se pokusil o rozehrávku, puk se dostal do útočného pásma Litoměřic.
40:05
Litoměřice hned po vhazování vyjely do útoku na branku Benátek, jejich pokus však byl odražen.
40:01
Střely na branku ve druhé třetině: 17:8
Střely celkem: 25:18
Domácí drží herní převahu, což potvrdili trefami Hantáka a Šulce. Hosté se zatím snaží spíše bránit a povedl se jim trefit taktéž jeden gól.
40:00
39:23
Litoměřice se snaží dát třetí gól. Tlačí se před soupeřovu branku, ti zatím odolávají.
38:46
Jakub Šulc našel před brankou Novotného přesnou přihrávkou MILANA VALÁŠKA. Ten tvrdou střelou poslal puk za Novotného záda. Asistence: Jakub Šulc, Petr Beránek.
38:12
Při vhazování byli lepší benátští, kteří se tlačí před branku Pavelky.
37:30
Dvořák vyjel sám na branku a vystřelil, jeho pokus se snažil dorážet Pilař. Oba dva neúspěšně.
36:54
Havlín se napřahoval ke střele od modré, trefil však pouze vlastního spoluhráče.
35:45
Kalla se napřahoval ke střele, obránce Benátek mu však puk včas vypíchl.
34:55
Valášek jede sám na branku. Střílel však hodně mimo.
33:53
Momentálně se hra odehrává před brankou Pavelky. Litoměřická obrana však dává pozor a udržuje současný stav.
33:20
První gól domácí nabudil. Při další podobné akci byl však Novotný obezřetnější.
32:39
Ondráček jel krásně před Novotného. Těsně před brankou našel volného FILIPA HANTÁKA, který s přehledem uklidil puk do branky. Asistence: Martin Ondráček, Jindřich Barák.
32:25
Hanták v rychlosti držel puk, avšak mu sjel z hokejky, naštěstí ale zůstal na holích domácích.
32:09
Paločko se pokusil dostat před branku, o puk však přišel.
31:27
Beránek se pokusil vystřelit na Novotného, místo toho se mu však povedla přihrávka na Havlína.
30:24
Litoměřicím se povedla rozehrávka, ale Procházka puk ztratil. Hosté jej pak vyhodili na zakázané uvolnění.
29:40
Paločko přihrál Veselému a posunul se před branku, kam mu Veselý puk vrátil. Z bezprostřední blízkosti branky se pokusil překonat Novotného, avšak neúspěšně.
29:20
Barák se pokusil vystřelit na Novotného, jeho střela ale byla zblokována.
28:40
Puk vjel do obranného pásma Benátek, jediný kdo mu byl nablízku byl Janele, který jel vrátil do středního pásma.
27:53
Dvořák vybojoval puk ve středím pásmu, přihrál dozadu a Litoměřice se snaží rozehrát.
27:12
Ondřej Procházka vystřelil na svého spoluhráče ze Sparty, Filipa Novotného. Ten ale jeho pokus vyrazil.
26:40
Ondráček měl krásnou příležitost zakončit. Před poloodkrytou brankou Novotného však minul.
26:23
Ondráček se snažil zachytit puk pro střelu, ten mu však projel pod hokejkou.
26:04
Kalla se dostal s pukem do rohu. Nezvládl však přihrávku spoluhráči.
25:10
25:10
Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
Při hře 4:4 se Benátky ujaly vedení. Chaosu před Pavelkovo brankou nejlépe využil DANIEL KREJČÍ. Asistence: Jan Víšek, Jaroslav Vlach.
24:50
Litoměřice sice ve vhazování vybojovaly puk, vrátily se s ním však do obranného pásma.
24:45
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Dominik Hrníčko – 2 min., sekání).
24:11
Havlín vystřelil puk na Pavelku, ten jej vyrazil.
23:23
Litoměřice se snaží ve třech hráčích zatím úspěšně bojovat proti přesile soupeře.
23:17
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Ondřej Procházka – 2 min., hákování).
23:14
Benátky začaly přesilovku útočně, Pavelka je však zatím bezchybný.
23:07
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jaroslav Dvořák – 2 min., vysoká hůl).
23:06
22:46
Pilař vybojoval puk z vhazování, objel bránu a vystřelil. Novotný však puk zachytil.
22:17
Po delší době se puk dostal z obranného pásma Benátek, Havlín jej vyhodil do středního pásma.
21:33
Litoměřičtí si stále drží převahu, střelu Čápa od modré Novotný vyrazil.
21:15
První střelu v přesilovce Stadionu Novotný chytil.
21:06
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Adam Dlouhý – 2 min., podražení).
21:02
Kalla bojuje v rohu za vlastní brankou o puk s Prokešem.
20:45
Litoměřice se poprvé dostaly do útočného pásma. Puk ale Novotný pokryl.
20:01
První puk z vhazování vyhrály Benátky. Pokusily se vyjet do útoku, jejich pokus ale skončil v ofsajdu.
20:01
První třetina dnešního utkání toho moc nepřinesla. Většinu času měli převahu domácí, pouze v závěrečně přesilovce Benátek si hosté vytvořili určitý tlak.
20:00
19:41
19:03
Smetana se pokusil vyhodit puk, trefil se však jen Kočímu na hůl.
18:19
Puk je stále držen v obranném pásmu Litoměřic, Litoměřice však s úspěchem brání.
17:59
Hrníčko vjel do útočného pásma, skončil však v ofsajdu.
17:41
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Milan Valášek – 2 min., vysoká hůl).
17:31
Bittner projel před Pavelku, z hranice brankoviště se pokusil vystřelit. Pavelka byl však pozorný.
17:14
Paločko nahodil před bránu, jeho pokus však zastavil Bittner.
16:08
Víšek se po vhazování odhodlal vyjet do útoku. Jeho pokus však hráči Litoměřic s přehledem zlikvidovali.
15:48
Ondráček se pokusil překonat Novotného, neúspěšně.
14:51
Litoměřičtí vybojovali puk, hned se vydali do útoku, poté jej ale získaly Benátky.
13:58
Hráči Benátek se však dostali do přečíslení. Jaroslav Pavelka však ale tvrdou střelu jednoho ze soupeřů vychytal.
13:30
Vhazování před brankou Pavelky vyhrál Stadion a hned vyjel do útoku.
13:06
12:47
Paločko se snažil vyjet za odraženým pukem, ten se však vrátil zpět do obranného pásma domácích.
11:52
Ondráček se pokusil vystřelit na Novotného. Puk však ale netrefil.
11:12
Benátky se při své první přesilovce dostávají do první větší šance. Pavelka však zatím vše úspěšně likviduje.
11:06
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Bača – 2 min., nedovolené bránění).
10:53
Benátky se snažily rozehrát a vjet před Pavelku, jejich akce ale skončila v ofsajdu.
10:28
Momentálně probíhá hra v obranném pásmu Litoměřic.
09:38
Další vyhození na branku z obranného pásma Benátek.
09:22
09:00
Litoměřičtí se snaží tlačit na branku Benátek. Hráči Benátek však vždy puk vyhazují na Pavelku.
08:51
Veselý se pokusil vyjet na branku, avšak vjel do ofsajdu.
08:04
Šulc se opět pokusil vystřelit na branku, jeho střelu ale Hrníčko zblokoval.
07:22
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Matouš Bělohorský.
06:39
Beránek bojuje o puk za brankou, neúspěšně. Benátští puk ubránili.
06:03
Havlín převzal puk za vlastní brankou, pokouší se vyjet do útoku a daří se mu to.
05:24
Šulc se pokusil vystřelit na Novotného, jeho střela však byla zblokována.
05:09
04:22
Hráči Benátek vyhodili puk na Pavelku z jejich obranného pásma.
03:20
Litoměřičtí během přesilovky drží kotouč v útočném pásmu, Novotného se jim ale překonat nedaří.
03:09
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jan Havel – 2 min., hákování).
02:46
Miškář vyjel s pukem do útoku. Byl ale zfaulován, Litoměřice drží výhodu.
01:51
Benátky vyrazily na branku Pavelky, Litoměřice však puk ubránily, avšak stále se drží v jejich obraném pásmu.
01:12
Puk po vhazování vyhrál Ondřej Procházka. Benátští ho ale hned vyhodili na zakázané uvolnění.
01:06
Veselý se pokusil vystřelit na branku Novotného, ten puk s přehledem zachytil.
00:03
První puk vybojovali hráči Benátek, kteří se hned pustili do útoku.
00:01
Hráči obou týmů vjíždějí na ledovou plochu.

HC Stadion Litoměřice: J. Pavelka (Šindelář) – Plášil, Šulc, Smetana, Barák, Čáp, Frühauf, Jebavý, Bača – Pletka, Pilař, M. Ondráček – Jaroslav Kalla, J. Veselý, Paločko – Dvořák, Hanták, O. Procházka – Valášek, Miškář, P. Beránek.

HC Benátky nad Jizerou: F. Novotný (Kváča) – Štich, Husa, Kočí, Mikliš, Havlín, Tržický, Krejčí – J. Havel, Plodek, Hrníčko – Víšek, Prokeš, A. Dlouhý – Vlach, Bělohorský, Bittner – Hrabík, Volf, Janele.

Rozhodčí: Kika – Svoboda, Maštalíř.
Zápasy v minulé sezóně
28.9.2015: Litoměřice – Benátky n. J. 4:2
11.11.2015: Benátky n. J. – Litoměřice 2:3 sn.
22.12.2015: Litoměřice – Benátky n. J. 1:3
3.2.2016: Benátky n. J. – Litoměřice 3:2 sn.

Od postupu Litoměřic tyto týmy spolu odehrály 29 zápasů v rámci WSM ligy, baráže o WSM ligu i Play-off, Dvanáctkrát vyhrály Litoměřice, devatenáctkrát Benátky.
HC Benátky nad Jizerou
(4-0-5-2, 7. místo)
Svěřenci Jiřího Čelanského též nepodávají stabilně dobré výkony.
Stejně jako v sobotu opět přijede do Kalich arény tým ze středu tabulky. Poslední zápas odehrály Benátky v Budvar aréně, kde podlehly Motoru České Budějovice, který je na vítězné vlně.

Benátští vstoupili do nového ročníku dvěma prohrami v prodloužení. Poprvé podlehli Kladnu na jeho ledě 3:2, posléze stejným výsledkem byli pokořeni pražskou Slavií. Na to navázali dvěma výhrami, první na ledě Jihlavy, obvyklým výsledkem Benátek 3:2, druhá doma proti Třebíči, tentokrát 4:1. Další zápas odehrály Benátky v Mostě, odsud odjely s porážkou 2:1. Z této porážky se ale rychle oklepaly a drtivě porazily doma kadaňské Trhače 8:3, ale ani na tento zápas nedokázali navázat vítězně, tudíž následovaly dvě porážky po samostatných nájezdech, jedna ve Frýdku-Místku, druhá doma proti Ústí nad Labem. Poté se Benátkám podařilo porazit venku Přerov, jako předtím i nyní ale následovaly dvě prohry. Nejdříve doma proti Prostějovu doma po samostatných nájezdech, druhá již výše zmíněná proti Českých Budějovicím.