To je ode mne vše a za týden u přenosu z WSM ligy odsud z Kalich areny na viděnou.
I třetí třetina byla celkem vyrovnaná. Benátky však měly více štěstí, podařilo se jim vstřelit tak trochu smolný gól po chybě jednoho z kališníků. Benátky tedy prolomily svou sérii porážek. Zůstávají však na osmém místě tabulky s dvoubodovou ztrátou na Ústí nad Labem. Litoměřice se propadly o místo níže, se zatím devátým Prostějovem však mají stejné množství bodů. V následujícím kole se představí kališníci 7.1. na ledě Kadaně. Benátky přivítají až 11.1. na svém ledě kladenské Rytíře.
59:50
Drtivý tlak v závěru si domácí vytvořili. Bohužel jim to však nebylo platné.
59:17
V rohu kluziště probíhal tvrdý boj o kotouč, z něj vyjeli vítězně hosté.
58:30
Filip Šindelář zamířil na střídačku.
58:07
Jindřich Barák poslal vzdušnou střelu ze středního pásma. Puk však jen proletěl kolem branky.
58:01
Oddechový čas pro domácí.
58:01
Další akce Stadionu byla zastavena ofsajdem.
57:38
57:00
Litoměřice se velmi snaží o zaslání puku do benátecké klece. Nemají však dostatek štěstí k protlačení puku.
56:24
Tomáš Halász se v závěru zápasu nezastaví. Tentokrát měl co dělat se zachycením Barákovy střely. Nakonec ji se štěstím odrazil.
55:49
I přes přesilovku se domácí vrátili s kotoučem až k Šindelářovi.
55:38
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Tomáš Havlín – 2 min., hrubost).
54:53
Do velmi pěkného pokusu se dostal Jaroslav Kalla, střílel však skoro až z mrtvého úhlu. Halász jeho pokus vyrazil.
Dnešní utkání sleduje 772 diváků.
54:22
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Aleš Pavlas – 2 min. + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Daniel Špaček – 2 min. + 2 min., hrubost).
54:22
54:04
Ondřej Procházka selhal k přihrávce a naložil do šance Jiřímu Černochovi. Jeho pokus byl ale naštěstí pro domácí neúspěšný.
53:35
Jakákoliv rozvíjející se kališnická šance je zastavena ve středním pásmu, odkud je kotouč nahozen zpět k Šindelářovi.
52:27
Kališníci se vehementně snaží o vyrovnání. Přes zahuštěnou obranu Benátek však přešli pouze zpět k Šindelářovi.
51:40
Další vyloženou šanci si připsal Martin Ondráček. Doslova na čáře však puk obrana Benátek zastavila a vyhodila na zakázané uvolnění.
50:47
Patrik Miškář zamířil na branku a vystřelil velmi těsně k tyčce benátecké svatyně.
50:16
Po delší době se hra přesunula. Ostřelování Halásze je bohužel zatím neúspěšné.
49:27
Rozjetý Filip Hanták se snaží dostat přes střední pásmo. Benátecká obrana je však nadále důsledná.
48:55
Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
Po souhře dvou bývalých spoluhráčů dostal přesnou přihrávku JOSEF MIKYSKA, který z první neomylně překonává Šindeláře. Bez asistence.
48:09
Kalla s Jebavým se díky krásné souhře dostali do útočného pásma, kde druhého jmenovaného však velmi rychle obrana Benátek zastavila.
47:35
Po dalším zákroku Halásze se vhazuje po jeho pravici.
46:33
Další povedená i nepovedená šance zároveň. Ke střele se dostal Patrik Miškář. Brankáře Benátek se mu však překonat nepodařilo.
45:38
V rohu kluziště probíhal boj o kotouč, kterého se nakonec zmocnili domácí a poslali jej znovu Halásze. Ten jej přikryl lapačkou.
45:16
Hra se obrátila na druhou stranu. Tomáš Halász však zatím s přehledem likviduje jakékoliv náznaky šancí Litoměřic.
44:53
Jakub Šulc tvrdě bojuje o puk v rohu kluziště s Adamem Dlouhým.
43:50
Ondřej Chrtek přejel s pukem přes střední pásmo. V útočném však byl o puk obrán domácí obranou.
42:46
Benátky již delší dobu drží kotouč před Šindelářem. Většina jejich střel však až k samotnému gólmanovi však nedojde.
42:41
Radek Prokeš těsně minul tyčku Šindelářovy branky.
41:38
Hra se obrátila, Ondřeji Koptovi se však povedlo puk převzít a poslat jej na opačnou stranu ledové plochy.
40:51
Litoměřičtí v úvodu třetiny mají převahu. Stále drží puk v útočném pásmu, ze kterého se nedaří Benátkám je vytlačit.
40:07
Benátky opět získaly první buly, Lukáš Nedvídek však velmi rychle vyjel proti nim. Neúspěšně.
40:01
Stejně jako první třetina i ta druhá byla celkem vyrovnaná. Zpočátku však měly převahu Benátky, z té vyústila jedna jejich vstřelená branka. Následně však otěže hry převzali domácí, kteří vytěžili taktéž jednu branku.
40:00
39:14
Ondřej Smetana vybojoval puk za Halászovou brankou od Tomáše Havlína.
38:31
Benátky se hned po konci oslabení dostaly do přečíslení dva na jednoho, zakončující Bittner ale z pravého kruhu kotoučem pouze označkoval Šindelářovu vyrážečku.
37:57
Benátečtí se osvobozují, toto oslabení již pravděpodobně přežijí.
37:19
Litoměřičtí zatím v přesilovce Halázsovu klec již několikrát ohrozili, ani jedna střela se zatím však neujala.
36:15
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Ladislav Bittner – 2 min., podražení).
33:34
32:37
Kališníci stále drží puk, benátecká obrana se však postavila do čtverce před Halásze a k větší příležitosti domácí nepustí.
32:12
Hosté ve čtyřech hráčích.
31:48
Předávaná puku se zdála být úspěšná. Po sérii mnoha přihrávek se kotouč dostal k Jindřichu Barákovi, který prudce vypálil na Halásze, ten však byl neomylný.
31:34
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Tomáš Havlín – 2 min., podražení).
31:18
Benátky uvolnily napětí vyhozením puku za modrou čáru.
30:27
Kališníci pokračují v předpřesilovkovém pojetí hry. Tentokrát se však dostávají do vícera střeleckých pokusů.
30:12
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Ondřej Mikliš – 2 min., držení hole).
29:36
Kališníky druhé vyrovnání nabudilo. Snaží o dostání se ke střele, stále si jej však přihrávají a hledají nejvýhodnější pozici.
28:56
Litoměřice právě vstřelily branku!
Po delším ostřelování Halászovy branky se puk dostal za úroveň kruhů, kde se jej zmocnil JINDŘICH BARÁK, který jej prudce a s přehledem uklidil do benátské branky. Asistence: Patrik Miškář, Jaroslav Kalla
27:56
Patrik Miškář velmi drze procházel po pravé lajně. Jeho dravost mu však nepomohla, hostujicí obránci mu puk vypíchli.
27:04
Radek Pilař vyhrál rychlostní souboj s Bednářem a získal puk. Ten však hned poslal k obráncům.
26:28
To byl výtečný pokus! Marek Loskot převzal puk předaný zpoza branky a natřikrát se pokusil o překonání Halásze. I přes velké množství odkrytého místa se však prosadit nedokázal.
25:28
Právě probíhá puk po pravici Šindeláře, úspěšnější byli domácí, kteří s pukem vyjeli ven. Kotouč se dostal až k Halászovi, který neměl problém s jeho zastavením.
23:56
Domácí však nenechají nic náhodě a velmi záhy se pokoušejí o znovusrovnání stavu. Benátky však prokazují svou dosavadní převahu a nepustí kališníky do ničeho.
23:21
RADEK PROKEŠ převzal puk ve středním pásmu a osamocen vyjel k Šindelářovi, kterého na poprvé překonal mírnou střelou. Asistence: Ondřej Mikliš
21:51
Litoměřickým prošel po neúspěšné střele puk zpět z útočného pásma a hra se přenesla k Šindelářovi.
21:05
Začalo ostřelování Šindelářovy branky. Obrana Litoměřic však brání s přehledem.
20:03
Jan Bednář obdržel puk z vhazování a pokusil se s ním najet do útoku. Kotouč však rychle převzali kališníci a okamžitě se vrátili zpět.
20:01
První perioda se zdála býti vyrovnaná. Více ze hry měli domácí, avšak hosté byli produktivnější. O dění na ledě tedy vypovídá skóre, kdy padlo po jednom gólu na každé straně. Počkejme si, zda získá jeden z týmů výraznější převahu, nebo zda bude hra nadále vyrovnaná.
20:00
19:52
V samém závěru se pokusil strhnout vedení na svou stranu Lukáš Nedvídek, Halász si však dával pozor.
19:37
Benátky se dostaly do šance, zastaveni však byly díky úmyslnému ofsajdu.
17:16
Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Ondřej Procházka poslal puk z kruhu osamocenému RADKOVI PILAŘOVI, který poslal puk do malé škvírky mezi nohama Halásze. Asistence: Ondřej Procházka
16:22
16:22
Hosté využívají přesilovku. Adam dlouhý se dostal s kotoučem do útočného pásma. Zde poslal puk před branku na Mikysku, který našel daleko lépe postaveného JANA VÍŠKA, který s přehledem zakončil do odkryté branky. Asistence: Josef Mikyska, Adam Dlouhý
15:27
Benátky drží puk v útočném pásmu. Jejich pokus o prostřelení Šindeláře však nebyl úspěšný.
15:14
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Ondřej Smetana – 2 min., držení protihráče).
14:29
Do další šance se dostali benátečtí. Litoměřice ale poslaly puk na icing.
13:37
Litoměřice se nadále snaží útočit. Benátky však brání v pěti lidech a nepustí kališníky do vyloženější šance.
12:37
Patrik Miškář se snažil o vyjetí ze středního pásma. Byl však napadán Dlouhým, tudíž se vrátil zpět za modrou.
12:03
V rohu kluziště za zády Halásze probíhá boj o kotouč.
11:00
Wiencek poslal puk zpoza branky na Radka Prokeše, který se neohroženě pokusil o překonání Šindeláře. Domácí gólman však předvedl další excelentní zákrok.
10:25
Karel Plášil poslal Jaroslava Kallu do útoku. Dlouho se však v něm neohřál.
09:30
A máme první výraznější šanci i před Šindelářem. Mikyska poslal puk od modré a Jan Víšek se pokoušel po vyjetí z mezikruží dorážet. Trefil však pouze Šindeláře dvakrát do betonu.
09:03
Další útočná akce Litoměřic. Poslední hráč, který vypustil puk na Halásze byl Filip Hanták. Brankář hostů puk však opět pozdržel.
08:04
Aleš Pavlas přebral s krásnou otočkou Bittnerovi kotouč.
07:19
Aleš Pavlas s Karlem Plášilem drží puk za Šindelářem a pokouší se rozehrát.
06:37
Tomáš Halász předvedl další povedený zákrok. Tentokrát puk podržel a vhazuje se.
06:22
Benátky rozehrávají zpoza vlastní branky.
05:14
René Piegl vypálil prudce od modré. Tomáš Halász se však nekompromisně postavil do střely tělem a odrazil ji.
04:21
Ladislav Bittner bojuje o puk za brankou Šindeláře. Obrana Litoměřic však měla více štěstí a puk na malý okamžik vyvezla.
03:17
Benátečtí si začali vytvářet tlak na Šindelářovu branku. Domácí gólman však spolu s obranou jej rozmělnil.
02:22
Jaroslav Dvořák se nedokázal dostat přes důslednou obranu Benátek. Puk mu byl odejmut na modré čáře.
01:12
Martin Ondráček vypálil přesně na branku. Čarovným zákrokem však Halász puk zastavil.
00:28
K Šindelářovi se však velmi rychle vrátily. Litoměřičtí puk ale vypustili na zakázané uvolnění.
00:05
Úvodní buly získaly Benátky, hned však o něj byly obrány.
00:01

HC Stadion Litoměřice: Šindelář (Michajlov) – Jebavý, Barák, Š. Havránek, Piegl, Plášil, Pavlas, Smetana, J. Šulc – Kopta, Hanták, Loskot – J. Dvořák, Miškář, O. Procházka – Pletka, R. Pilař, Švagrovský – Jaroslav Kalla, Nedvídek, M. Ondráček.

HC Benátky nad Jizerou: Halász (Bláha) – Mikliš, Pastor, Havlín, Bednář, Husa, Jandus, Tržický – D. Špaček, Chrtek, Černoch – Víšek, J. Mikyska, A. Dlouhý – Bittner, Janele, Hrníčko – Bělohorský, Hrabík, Prokeš – Wiencek.

Rozhodčí: Luczków – Toman, Coubal.
Vzájemná střetnutí v této sezóně

5.10.2016 Litoměřice – Benátky 3:1 (33. Hanták, 39. Valášek, 60. Pletka – 26. Krejčí)

16.11.2016 Benátky – Litoměřice 2:1 pp. (55. Chlapík, 62. Plodek – 47. Kalla)

Bilance je téměř vyrovnaná. Z pohledu aktuální formy nás bude čekat velmi zajímavé střetnutí. Benátky určitě již budou chtít zvítězit. Litoměřice potvrdit výhru nad Mostem a v závěru třetí čtvrtiny soutěže i zabojovat o přímý postup do play off.
HC Benátky nad Jizerou
(12-3-9-13, 10. místo)
Po celkem úspěšném úvodu ročníku nastal pro svěřence Jiřího Čelanského postupný pád napříč tabulkou dolů. Z posledních pěti zápasů si benátečtí hokejisté vybojovali pouhé dva body a to díky vybojované výhře v prodloužení v ústecké Zlatopramen aréně 4:3. O zápas předtím podlehly Benátky Frýdku-Místku vysoko 3:7. Nedlouho po střetnutí v Ústí se Benátky představily na ledě Přerova, jemuž taktéž podlehly, tentokrát 0:2. Po třech venkovních utkáních se benátečtí konečně představili doma, avšak ani domácí prostředí k výhře nepomohlo, navíc pokračovali v sérii zápasů bez vstřelené branky a podobně se trápícímu Prostějovu umožnili vstřelení čtyřech branek.

Závěrečný zápas roku 2016 sehrály Benátek ve vyprodané českobudějovické Budvar aréně. Domácí Motor se dostal již během první třetiny do dvoubrankového vedení díky Ondřeji Šulkovi a Jakubu Suchánkovi. Třetí trefu Budějovic přidal v 23. minutě Vladimír Škoda. O 33 vteřin později snížil na konečných 3:1 benátecký Ondřej Mikliš.