To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou!
V Litoměřicích je dohráno, Motor na ledě kališníků potvrdil roli favorita dnešního střetu a na jih Čech si odváží tři body. Nutno ale dodat, že skóre moc nedopovídá průběhu zápasu – kališníci si vypracovali několik velmi slušných šancí a nebýt excelentně chytajícího Davida Gáby, cesta Českých Budějovic ke třem bodů by byla mnohem komplikovanější.
Dnešní utkání bylo soubojem dvou brankářů – litoměřického Jaroslava Pavelky a českobudějovického Davida Gáby. Oba gólmani jsou po zásluze vyhlášeni nejlepšími hráči dnešního utkání.
59:19
Hra se v závěrečných minutách přesouvá z jedné strany kluziště na druhou.
58:46
České Budějovice právě vstřelily branku!
Je rozhodnuto, přihrávku Jakuba Šulce zachytil ve vlastním pásmu ROK PAJIČ a skoro přes celé hřiště trefil opuštěnou litoměřickou branku. Bez asistence.
58:39
Kališníci se pokusili kotouč za Gábu doslova prorvat, budějovický gólman si ale polohu puku pohlídal. Po přerušení následovala menší šarvátka, do které bylo zapleteno hned několik hráčů z obou táborů. Vylučovat se ale nebude.
58:28
Pavelka opouští svojí branku, domácí zkusí power-play!
58:01
Martin Heřman (CEB) se vzteká na trestné lavici, kam byl sudími poslán za podražení. Litoměřice mají poslední šanci se prosadit.
56:56
Po krátkém tlaku Litoměřic se hra přesouvá zpět před Pavelku, ten ale zatím žádné akci Motoru díky dobré hře litoměřické obrany nečelil.
55:07
Když to nejvyjde napoprvé, zkus to znovu. Tímhle mottem se teď řídil MICHAL CHOVAN, který Pavelku překonal z dorážky z bezprostřední blízkosti brankoviště. Asistence: Mitchell Fillman, Miloslav Čermák.
54:55
Dvířka od trestné lavice Litoměřic se otevírají, za momentálního stavu je to pro domácí velmi nepříjemná situace. Jakub Šulc je vyloučen za nedovolené bránění.
53:52
Heřman se zkusil prosadit z mezikruží, strážce domácí svatyně byl připraven střele čelit.
52:38
Čermák neztrácel čas a po vhazování před Pavelkou hbitě vystřelil, litoměřický gólman pokusu budějovického forvarda postavil do cesty lapačku.
51:34
Litoměřičtí se takřka okamžitě osvobozují.
51:23
Poprvé ve třetím dějství si přesilovku vyzkouší také hosté, Martin Ondráček byl vyloučen za vysokou hůl.
49:10
Domácí pálí ze všech možných úhlů, Gába se teď musí hodně otáčet! Hlavně díky němu je Motor stále ve vedení.
48:42
Kalla se nyní dvakrát dostal ke střele, Gába byl ale ostražitý.
47:49
Nouza se po vhazování chopil kotouče a vyhodil, kališníci budou lovit puk zpoza vlastní branky.
47:26
Menší trest pro Miloslava Čermáka (CEB), který se dopustil vysoké hole.
47:15
Kališníci mají výhodu, čeká je přesilovka čtyři proti třem. Momentálně kombinují v útočné třetině.
46:49
Po přerušení se před Pavelkou strhla menší šarvátka, ze které vyplývají současná vyloučení za hrubost. Z trestné lavice teď budou dvě minuty sledovat hru Martin Heřman (CEB) s Jakubem Šulcem (LTM).
46:49
46:22
Loskot se rozhodl okamžitě po přejetí modré čáry proklepnout Gábovy reflexy, mladý gólman na jeho střelu reagoval vyrážečkou.
46:06
Hráči Litoměřic rozjíždějí akci z obraného pásma, ale jsou zastaveni na středu hřiště a hosté se pouštějí do protiútoku.
45:31
Momentálně se hraje v pásmu Motoru, defenzíva Českých Budějovic ale domácí hráče do šancí nepouští.
44:37
Zakázané uvolnění Stadionu vrací hru zpět před Pavelku.
Dnešní utkání sleduje 1680 diváků.
43:56
Z domácí přesilovky zbývá jen dvanáct sekund, kališníky brzdí ofsajd.
43:08
Plášil balancuje s kotoučem na modré čáře, po nepřesné přihrávce však puk dostává na českobudějovické hole.
42:29
Po krátké kombinace se kotouč dostal až na hůl Marka Loskota, který se z hranice brankoviště pokusil Davida Gábu překonat. Ten ale střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil lapačkou vysoko nad svou svatyni.
42:08
Martin Heřman jede na trestnou lavici za napadení, kališníky čeká přesilovka.
41:27
Hra se v úvodní části poslední dvacetiminutovky přelévá ze strany na stranu, ani jeden ze soupeřů se zatím do větší šance nepropracoval.
40:01
Máme za sebou druhou třetinu, ve které byl úspěšnější tým z Českých Budějovic. Dokázal využít přesilovku 5 na 3, zásluhou Tomáše Nouzy, který nadvakrát zakončoval a podruhé se mu puk za záda Pavelky podařilo dotlačit. Uvidíme s čím přijdou Litoměřice, jelikož s výsledkem spokojeni určitě v tuto chvíli nejsou. Další třetina začne přibližně v 19:45.
40:00
39:21
Možná poslední bule před Gábou, ale úspěšný na buly byl hostující celek, a ten se snaží do konce 2. třetiny udržet brankový rozdíl, ale Litoměřice nenechávají nic zadarmo, i když oranžovomodré teď zastavuje ofsajd.
38:31
38:11
Tomáš Nouza projel jak nůž máslem do útočného pásma, ale tam se srazil se svým spoluhráčem a jsou tak oba obráni o puk. Litoměřice se tak osvobozují výhozem přes všechny čáry.
36:58
Žiga Pavlin byl v první i ve druhé kombinaci opravdu důležitým článkem, jelikož střely, které vypálil ze své pušky letěly obě na brankáře, ale nedokázaly Pavelku ohrozit.
36:31
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Marek Loskot – 2 min., nedovolené bránění).
35:26
35:07
Za to střela Jakuba Šulce už našla brankovou konstrukci, ale brankář je opět úspěšný a stále drží svůj tým ve vedení.
34:12
Jindřich Barák zkoušel vystřelit od modré čáry, ale střela opět nedorazila k brankáři Gábovi a domácí musejí zakládat nový útok.
33:26
Tak i Litoměřice si zahrají přesilovou hru, jelikož Žiga Pavlin si počínal nedovoleně a je oceněn dvouminutovým trestem.
32:34
Hra se přelévá ze strany na stranu a puk si nikdo neužije dlouho, ani se nedivím, že fanoušky to zvedá ze židlí, když hráči jedou 2 na 1 a pak hned na druhé straně 3 na 2.
31:04
Jeden z hostujících hráčů zkoušel pozornost Pavelky, ale střela byla zblokovaná obráncem a vhazovat se bude v obraném pásmu Litoměřic.
30:11
Obrovským silovým nákopem teď disponují hráči Budějovic, kteří po brance, ještě nepůjčili puk soupeři a snaží se zvýšit svůj náskok o další branku.
30:05
28:52
Hosté využívají přesilovku 5 na 3, ve které krásně kombinovali a počkali si na pravou chvíli, Žiga Pavlin našel křižnou přihrávkou TOMÁŠE NOUZU, který nadvakrát zakončil a podruhé již byl úspěšný. Asistence: Žiga Pavlin.
28:05
Dlouhá přesilovka 5 na 3 pro České Budějovice! Jakub Šulc je vyloučen za podražení. Opravdu nepříjemná situace pro Litoměřice.
27:08
Hodně nedovoleně si teď počínal Dominik Málek, který doslova přizdil svého protihráče na mantinel.
26:00
Mitchell Fillman kombinuje v útočném pásmu s Dušanem Žovincem, ale nic z toho nebude, jelikož zakročil Smetana a posunul puk na Jaroslava Kallu, který střílí, ale hostující brankář střelu z klidem kryje a bude se vhazovat,
25:23
Další šance Stadionu, ale Štěpán Havránek míří opět vedle. Domácím hráčům chybí přenos střely, jelikož všechny projektily lítají mimo tři tyče.
23:59
Tak přeci jen i domácí vystrkují růžky, nejprve se ke střele dostal Patrik Miškář a poté i Jindřich Barák, ale obě střely byly ztečovány do plexiskla a puku se ujímají hosté.
22:49
V obrovských problémech se momentálně vyskytuje domácí celek, jelikož hráči Litoměřic nejsou schopni sebrat puk z hokejek Motoru a jsou v pořádném tlaku.
21:32
Tomáš Nouza zkoušel pozornost Pavelky z nulového úhlu, ale ochránce svatyně je připraven a vhazovat se bude po jeho levici.
20:56
Motor se usadil v útočném pásmu, ale moc dlouho zde nevydržel, jelikož obránci jsou velice důrazní a posílají puk přes celé hřiště, ale zakázané uvolnění z toho nebude, jelikož brankář vyjel z branky.
20:13
Na buly byl úspěšnější Filip Hanták, který vyhrál puk na svého obránce a jejich lajna může tak rozjet akci směrem dopředu, ale obránce posílá kotouč na ofsajd, ve kterém stál jeho spoluhráč, takže se bude vhazování opakovat.
20:01
První třetina je u konce, do kabin se jde za bezbrankového stavu. Převahu v úvodních dvaceti minutách měli hráči Motoru, těm se však nepovedlo překonat výborně chytajícího Pavelku v litoměřické kleci. Několik pěkných šancí si vypracovali i domácí hokejisté, ani ti ale zatím na Davida Gábu nevyzráli.
Další třetina začne přibližně v 18:50.
20:00
19:31
Třetina se dohrává v litoměřickém pásmu, hráči Motoru ale zatím nebyli schopni domácího gólmana nijak překvapit.
18:28
Suchánek se znovu pokusil Pavelku překonat, tentokrát z modré čáry. Jeho střelu však obětavě zblokoval Veselý.
17:16
Teď se Jakub Suchánek ve vlastním oslabení dokonce dostal ke střele, namířil přímo do hrudníku maskovaného muže v kališnické bráně.
16:09
Z litoměřické přesilovky zbývá minuta, zatím domácí Davida Gábu nijak neohrozili. Většinu početní výhody strávili ve vlastním pásmu.
15:15
Motor se okamžitě osvobozuje.
15:08
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jakub Suchánek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
14:53
Domácí už jsou v plném počtu, Šulc momentálně drží puk za Pavelkovou svatyní a čeká, až na led přijede čerstvá lajna kališníků.
13:38
Piegl se rozhodl okamžitě po vhazování vystřelit, puk napálil přesně do malé škvíry mezi beton Davida Gáby a pravou tyč. Budějovický gólman však stihl nohu k brankové konstrukci přitisknout včas.
13:31
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Benjamin Walker.
12:55
Pajič poslal puk zpoza branky do mezikruží připravenému Pýchovi, který ale díky dotěrnému litoměřickému obránci nezvládl pořádně vystřelit. Pavelka tak nemusel vůbec zasahovat.
12:28
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Patrik Miškář – 2 min., krosček).
11:42
Květoň místo spoluhráči nabídl kotouč Plášilovi, útočná akce hostů tak rychle bere za své.
11:09
Škoda krouží s kotoučem na hokejce před Gábou. Uvidíme, co hráči Motoru vymyslí.
10:19
Českobudějovičtí se vlastní chybou vyhánějí z útočného pásma. Zdá se, že Stadion první oslabení přežije bez újmy.
07:40
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Václav Pletka – 2 min., hákování).
07:05
Motor se dostal do přečíslení tři na dva, Štěpán Hřebejk zkusil své štěstí z levého kruhu. Střela skončila v Pavelkově rukavici.
06:07
Pavlin se dostal k puku a pokusil se vyhodit, letícímu kotouči se však do cesty postavil Václav Pletka.
05:50
Výpad kališníků do útočné třetiny brzdí ofsajd.
04:52
Gába má práce až dost, na všechny pokusy Litoměřických však zatím vyzrál.
04:23
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Lukáš Květoň – 2 min., hákování).
03:22
Barák z poloviny hřiště posílá kotouč až za Gábovu klec, kde si jej berou na hole hráči Českých Budějovic.
02:44
Pavelka začaroval! Strážce litoměřické svatyně nejprve vykryl Šulkovu střelu z první, dosáhl i na jeho dorážku z pravého kruhu! Motor teď měl k úvodní brance velmi blízko.
02:29
Domácí si do statistik připisují první icing, vhazovat se bude po levici Jaroslava Pavelky.
01:48
Stadion kombinuje v pásmu hostů, Českobudějovičtí je ale nechtějí pustit do těsné blízkosti brankoviště.
00:44
Hanták u mantinelu obral o kotouč jednoho z forvardů Motoru, do útoku nyní míří kališníci.
00:08
Úvodní buly vyhráli hosté, kteří se s kotoučem stahují na jejich polovinu kluziště.
00:01
Hráči obou celků už jsou seřazeni na modrých čarách, za chvilku začínáme.
Ještě jednou vám přeji příjemný večer, litoměřická Kalich Arena se poměrně slušně zaplňuje. Do začátku utkání zbývá zhruba deset minut.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Šindelář) – Šulc, Jebavý, Barák, Piegl, Plášil, Havránek, Smetana, Málek – Loskot, Hanták, Kopta – Ondráček, Nedvídek, Kalla – Procházka, Miškář, Veselý – Švagrovský, Pilař, Pletka.
Hlavní trenér: Miloš Říha ml.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Spáčil) – Fillman, Žovinec, Pavlin, Pýcha, Suchánek, Vráblík, Mazanec – Walker, Chovan, Čermák – Nouza, Pajič, Heřman – Květoň, Hřebejk, Škoda – Šulek, Babka, Kuchejda – Guman.
Hlavní trenér: Antonín Stavjaňa

Rozhodčí: Zubzanda – Svobodová, Belko.
Dnešní utkání se ponese v duchu dobré věci. Domácí hráči totiž nastoupí ve třetí sadě dresů, na které bude převažovat oranžová barva. Bude to vůbec poprvé v novodobé historii litoměřického hokeje, co bude tato barva hrát hlavní roli na kališnické uniformě. Dresy pak budou později vypuštěny do prodeje, výtěžek bude věnován na Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně

1. října, 10. kolo: Litoměřice – Motor 1:3
Branky: 29. Veselý – 8. Pavlin, 9. Esposito, 34. Pýcha.
Vyloučení: 3:2.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 34:37.

12. listopadu, 23. kolo: Motor – Litoměřice 3:2
Branky: 8., 36. a 47. Nouza – 9. Rubeš, 57. Smetana.
Vyloučení: 5:6.
Střely na branku: 43:22.

Od roku 2013, tedy roku sestupu Českých Budějovic do WSM Ligy, proti sobě dnešní soupeři odehráli čtrnáct utkání. Devětkrát slavil vítězství Motor, z toho dvakrát po nájezdech. Stadion vyhrál čtyřikrát v základní hrací době, úspěch po nájezdech slavil jednou. Zajímavé je, že v prodloužení dosud neskončil ani jediný vzájemný zápas.
ČEZ Motor České Budějovice
(23-2-1-8, 74 bodů – 1. místo)

Českobudějovičtí doufají, že v pořadí již čtvrtá sezóna ve WSM Lize bude pro ně na nějakou dobu poslední. Stejně jako v předchozích letech je i tentokrát cílem Jihočechů postup mezi čtrnáctku nejlepších hokejových celků v republice. A svěřenci hlavního kouče Antonína Stavjani zatím očekávání plní – Motor je v tabulce první s pětibodovým náskokem na druhou Jihlavu. Od třetího Kladna ho dělí bodů už dokonce devět.

Poslední utkání před Vánoci odehrály Budějovice na domácím ledě právě proti Dukle. V dohrávce druhého kola udeřila první Jihlava, ve čtrnácté minutě otevřel skóre Patrik Danišovský. V půlce utkání poslal hosty do dvoubrankového náskoku Tomáš Čachotský, stav 2:0 vydržel až do závěrečných minut zápasu. Pak ale v sedmapadesáté minutě snížil Dušan Žovinec a o minutu později srovnal Vladimír Škoda. Napínavou bitvu rozsekl v prodloužení Aleš Jergl, který pohotovým zasunutím kotouče za vyjetého Gábu rozhodl o dvoubodovém zisku bývalého armádního družstva.