Dohráno, Dukla si po slušném výkonu z litoměřického ledu odváží tři body. To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dnešního večera. Na počtenou!
59:47
Pilař nabídl kotouč Šulcovi, jehož střela se zasekla kdesi v chumlu clonících hráčů.
Dnešní utkání sleduje 1 070 diváků.
58:41
Kališníci tlačí, porazit přes Svobodu se jim ale nedaří.
57:55
Pavelka zůstává na střídačce, Litoměřice se pokusí snížit v šesti!
57:55
Oddechový čas pro domácí.
57:17
Hantákův pokus od modré se odrazil od Skořepy ven z útočného pásma, Svoboda tak nemusel vůbec zasahovat.
56:50
Stadion si do statistik připisuje icing, vhazování proběhne před Pavelkou.
54:58
Barákova střela se od Svobodova ramene odrazila přímo na hůl Martina Ondráčka, jehož dorážku si jihlavský gólman pohlídal.
54:07
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Šimon Szathmáry – 2 min.).
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jaroslav Kalla – 2 min. + 10 min. osobní trest, hrubost).
54:07
54:07
Po přerušení za Svobodovou brankou vypukla větší šarvátka, do které bylo zapojenou hned několik hráčů z obou týmů. Uvidíme, jak trojice sudích celou situaci rozsoudí...
53:36
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vlastimil Bilčík – 2 min., krosček).
53:20
Stoklasa z rohu kluziště zasáhl Pavelkovu hruď.
52:18
Paločko se dostal přímo před Svobodu, překonat jej ale nedokázal.
51:47
Dundáček se vrací zpět na led, Dukla oslabení přežila bez újmy.
51:04
Litoměřičtí jsou v útočném pásmu jako přikovaní, do lepších střeleckých příležitostí se ale díky dotěrné jihlavské obraně nedostávají.
49:47
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Dundáček – 2 min., nedovolené bránění).
48:22
Hra utíká velmi rychle, přerušení zatím v poslední třetině bylo minimum. Ondráček nyní pronikl jihlavskou obranou, výborně chytajícího maskovaného muže v hostující svatyni ale přechytračit nedokázal.
46:36
Takřka okamžitě po buly se Svobodu pokusil ohrozit Plášil, s jehož akcí si jihlavský gólman poradil bez větších obtíží.
46:19
Dukla se dopouští zakázaného uvolnění, vhazování proběhne po pravici Miroslava Svobody.
45:20
Nyní sledujeme už poměrně vyrovnanou podívanou, hráči Stadionu začínají s hosty srovnávat krok. Momentálně se bojuje o každý centimetr ledu.
43:37
Jihlava má v úvodu poslední části jasnou převahu. Pokud kališníci nepřidají, celek z Vysočiny poměrně jednoduše dokráčí ke třem bodům.
42:57
Szathmáry zasáhl od modré Šulce do helmy, litoměřický bek je v pořádku.
41:20
Z hranice brankoviště své štěstí zkusil Jergl, kotouč se však zastavil na betonu Jaroslava Pavelky.
40:47
Po střele jednoho z borců Dukly puk končí v hledišti, vhazovat se bude před Pavelkou.
40:18
První se do útoku vrhli domácí, s jejich výpadem si ale jihlavská obrana poradila poměrně rychle.
40:01
Prostřední dvacetiminutovka patřila hostům. V devětadvacáté minutě nejprve v přesilovce vyrovnal Jiří Říha, pár minut na to už Dukla vedla zásluhou Filipa Semana. Dvougólový náskok, se kterým svěřenci Petra Vlka odcházejí do kabin, pak Jihlavě zařídil Michal Důras.
Další třetina začne přibližně v 19:47.
40:00
39:23
Hosté se usadili v útočném pásmu a kují pikle.
39:08
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Zdeněk Čáp – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vlastimil Bilčík – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Veselý – 2 min., nesportovní chování).
39:08
39:08
38:32
Litoměřičtí bojují, Dukla je ale zatím všude o krok před nimi.
37:13
Dukla právě vstřelila branku!
Hosté se prosazují potřetí v řadě. Čtvrtým pokořitelem Pavelky v dnešním zápase se po krátké ale úderné akci stává MICHAL DŮRAS. Asistence: Aleš Jergl.
36:49
Svoboda nejprve zlikvidoval Veselého střelu z levého kruhu, o pár sekund později si poradil i s dorážkou Matúše Paločka.
35:55
Za jihlavskou brankou zůstává po střetu s protihráčem ležet na ledě Šulc, vrátka trestné lavice však zatím zůstávají zavřená.
35:45
Dva hráči Dukly jeli úplně sami na Pavelku, Březina ale na strážce domácí svatyně nevyzrál.
35:08
Litoměřická ofenzivní akce vypadala slibně, předčasně jí však ukončuje postavení mimo hru.
34:26
Pilařovu střelu zblokoval pohotový Dobrovolný, který si následně stáhl puk na svou hůl.
33:21
Kondratěv si po levém křídle přejel až před Pavelku, z bezprostřední blízkosti hranice brankoviště však pouze pukem označkoval beton domácího gólmana.
32:55
Kotouč se přesouvá ze strany na stranu, majitele mění poměrně často. Kvalitnější šanci jsme již nějakou dobu neviděli.
31:37
Hosté otáčejí zápas! Po defenzivní chybě domácích se ke kotouči dostal FILIP SEMAN, který litoměřického brankáře překonal střelou do horního rohu branky. Bez asistence.
30:43
Jihlavští drží puk na svých holích, za obrannou modrou se jim ale prorazit nedaří. Kališníci je totiž okamžitě posílají zpět do vlastního pásma.
28:57
V Kalich Areně je znovu vyrovnáno! JIŘÍ ŘÍHA z mezikruží nahodil kotouč do chumlu hráčů stojících před Pavelkou, odkud projel až do litoměřické sítě. Asistence: Aleš Jergl, Michal Důras.
28:28
Prudká dělovka Říhy od modré čáry končí v rukavici maskovaného muže v litoměřickém brankovišti.
28:21
Divišovu střelu z kruhu ztečoval některý z bránících kališníků do ochranné sítě.
27:09
Nedvídek okamžitě po vhazování projel jihlavskou defenzívou jako nůž máslem a řítil se sám na Svobodu. V souboji muže proti muži s gólmanem hostí ale neuspěl.
26:59
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Karel Plášil – 2 min., podražení).
26:35
Sledujeme velmi napínavou podívanou, velmi mírnou převahu si zatím udržují hosté.
25:14
Rubeš přelstil bránícího Březinu a pokusil se rozšířit náskok domácích, jihlavskou klec ale přestřelil velmi podobným způsobem, jako o několik málo sekund předtím Jergl.
23:53
Dukla se podruhé v zápase dostala do přečíslení, Aleš Jergl poslal puk vysoko nad Pavelkovu branku. Litoměřický gólman tak nakonec vůbec nemusel zasahovat.
23:33
Čermák našel v mezikruží volného Jergla, kterého však na poslední chvíli od puku odstavil Šulc.
23:03
Vpád Litoměřic do pásma Dukly brzdí ofsajd.
22:28
Kališníci posílají kotouč na zakázané uvolnění, hra se tak po krátkém přerušení přesune zpět před Pavelku.
21:14
Se Semanem si Šulc poradil, na obehrání Danišovského mu ale už síly nezbývaly. Do útočného pásma nyní míří Jihlava.
20:40
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Veselý – 2 min., vražení na hrazení).
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Jícha – 2 min., krosček).
20:40
20:14
Úvodní vhazování druhé dvacetiminutovky vyhráli domácí, kteří si znovu odváží kotouč zpět do své třetiny.
20:01
První dějství dnešního střetu Litoměřicemi s Jihlavou je u konce, do kabin odchází o něco šťastnější domácí hokejisté. Ty poslal už ve třetí minutě do vedení Jan Veselý, o sedm minut později ale bylo po trefě Josefa Skořepy vyrovnáno. Čtyři minuty před koncem se ale v přesilovce prosadil zkušený veterán ve službách Stadionu Václav Pletka a zařídil tak pro jeho celek jednobrankový náskok.
Další třetina začne přibližně v 18:53.
20:00
19:28
Třetina se dohrává v pásmu Dukly, větší šance ale k vidění nejsou.
18:45
Čáp střelou od modré Svobodu nijak nepřekvapil.
18:12
Další zakázané uvolnění, tentokrát si ho ale do statistik připíšou domácí.
17:41
Dukla se dopouští icingu, vhazovat se bude po Svobodově levici.
17:08
Čachotský se obtočil kolem litoměřické klece, díky dotěrným domácím obráncům se ale k pořádnému zakončení nedostal.
15:53
Litoměřice právě vstřelily branku!
Další využitá přesilovka! Rubeš poslal z pravého kruhu přihrávku na připraveného VÁCLAVA PLETKU, který střelou z první vymetl horní růžek jihlavské branky. Domácí útočník se tak prosadil už ve čtvrtém zápase v řadě. Asistence: Tomáš Rubeš.
15:26
Jihlava se ve vlastním oslabení dostala do přečíslení dva na jednoho, zakončující Seman ale trefil pouze Pavelkův beton.
14:47
I hned po vhazování se Svobodu pokusil překonal Smetana. Bezúspěšně.
14:42
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Josef Skořepa – 2 min., hákování).
13:33
Dukla má nyní na bitevním poli jasnou převahu, hned několikrát teď mohla strhnout vedení na svou stranu. Zatím však naráží na připraveného Pavelku.
12:21
Paločkův pokus o vyhození puku ven z pásma zachytil na modré Dobrovolný, který jej okamžitě poslal směrem na litoměřickou svatyni. Domácí brankář si s jeho dělovkou poradil.
11:39
Miškářův pokus z levého kruhu schoval Svoboda do rukavice.
11:03
Čáp na modré čáře krkolomně odzbrojil Semana, nyní se o puk bojuje ve středním pásmu.
09:53
V rohu za Svobodovou klecí probíhá dlouhá bitva o pryž, do které je zapojeno hned několik hráčů z obou mužstev.
09:08
Vyrovnáno, 1:1. Šidlíkův pokus vyrazil Pavelka vyrážečkou vysoko nad sebe, přičemž padající kotouč do sítě doklepl JOSEF SKOŘEPA. I Dukla tak využívá svou první početní výhodu v dnešním utkání. Asistence: Petr Šidlík.
08:57
Pletka zblokoval Šidlíkovu střelu až nad ochrannou síť, vhazovat se bude po Pavelkově levici.
08:27
Smetana zachytil přihrávku dvou hostujících útočníku a posílá kotouč ven z litoměřické třetiny kluziště.
08:03
Jihlavští jsou ale po krátké době zpět v útočném pásmu a snaží se rozjet kombinaci.
07:42
Domácí se okamžitě osvobozují.
07:27
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Ondráček – 2 min., faul loktem).
07:14
Nedvídek se po levém křídle řítí směrem do útočné třetiny.
06:09
Po delší době se nyní ke slovu dostali i kališníci. Smetana se okamžitě po překročení modré čáry rozhodl proklepnout Svobodovy reflexy, mladý jihlavský gólman testem prošel bez další skvrny na štítu.
05:12
U pravé tyče byl připravený Dobrovolný, který si ale přihrávku jednoho z jeho spoluhráčů nedokázal pořádně zpracovat. Útočná akce Jihlavy tak bere za své.
03:57
Šidlík našel na pravém křídle volného Březinu, který po obdržení puku okamžitě vypálil. Strážce litoměřické svatyně byl ale připraven i tentokrát.
03:01
Dukla chce na rychlý gól Litoměřic odpovědět, ke střele se teď dostal Jiří Dobrovolný. Jeho pokusu však Pavelka do cesty pohotově nastavil lapačku.
02:27
Stadion se znovu usadil v útočném pásmu, na Svobodu zatím ale střela neletěla.
02:01
Tak tohle bylo rychlé, kališníci využívají přesilovku! Po vhazování se kotouče chopil JAN VESELÝ, který jej poslal přesně nad Svobodův beton. Asistence: Zdeněk Čáp.
01:46
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Richard Diviš – 2 min., hákování).
01:30
Diviš se rozhodl od modré zkusit své štěstí, zasáhl však pouze Pavelkův beton.
01:24
Po krátké pauze se Dukla znovu přesouvá do útoku.
00:42
K puku se však nyní dostali Jihlavští, Čachotského slabá střela z kruhu jen projela kolem Pavelkovy branky.
00:04
Z úvodního vhazování odjeli šťastnější domácí, kteří si zaváží kotouč do vlastního pásma.
00:01
Domácí už vyjíždí ven na led, od úvodního buly nás dělí několik desítek sekund.
Rozbruslení je v Kalich Areně u konce, hráči se na několik málo chvil vrací zpět do kabin.

HC Stadion Litoměřice: J. Pavelka (Šindelář) – J. Šulc, Jebavý, Smetana, Čáp, Plášil, Barák – Pletka, Rubeš, Švagrovský – Jaroslav Kalla, J. Veselý, Paločko – Valášek, Nedvídek, M. Ondráček – R. Pilař, Hanták, Miškář.

HC Dukla Jihlava: M. Svoboda (Sáblík) – Říha, Bilčík, Šidlík, Szathmáry, Dobrovolný, Dundáček, Půža – Jícha, Skořepa, Čachotský – Důras, F. Seman, Jergl – Stoklasa, Diviš, Březina – Danišovský, Kondratěv, Čermák.

Rozhodčí: Würthele – Lučan, Kis.
Ještě jednou vám přeji krásný večer, za chvíli pro vás budeme mít přichystané úvodní sestavy.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně

24.9., 7. kolo: Jihlava – Litoměřice 5:4sn.
Branky: 4. Šidlík, 13. Anděl, 26. Jergl, 59. Důras, rozh. náj. Čachotský – 13. Kopta, 32. Procházka, 35. Paločko , 53. Veselý.
Vyloučení: 5:8
Využití: 2:2
Vyšší tresty 1:2
Střely na branku: 26:20

Historická bilance Litoměřic s Jihlavou hovoří ve prospěch Dukly. Od roku 2010, tedy roku postupu Stadionu do druhé nejvyšší české hokejové soutěže, proti sobě dnešní soupeři odehráli 23 zápasů, přičemž hned 17 z nich skončilo vítězstvím celku z Vysočiny.

(8-5-0-5, 34 bodů – 4. místo)

Aktuálnímu mistrovi druhé nejvyšší české hokejové soutěže se zatím v letošním ročníku daří. Bývalý armádní klub prohrál pouze pětkrát, přičemž tři z těchto neúspěchů pocítil již v prvních pěti kolech soutěže. Od té doby se z prázdnou vracel pouze z ledu Přerova a Kladna. Na první celek tabulky, tedy právě na kladenské Rytíře, ztrácí pouze čtyři body. Navíc má jedno utkání k dobru.

Poslední kolo na jihlavský Horácký zimní stadion zavedlo pražskou Slavii. Bitvu s nevyzpytatelným soupeřem z hlavního města domácí zvládli – v šestnácté minutě otevřel skóre Tomáš Čachotský, v polovině třetí třetiny pak stav na 2:0 zvýšil Richard Diviš. Sešívaným se povedlo utkání akorát zdramatizovat gólem Ronalda Knota čtyři minuty před koncem zápasu a tři body tak minulou sobotu zůstaly na Vysočině.