Tímto se s Vámi loučím a u dalšího přenosu z WSM Ligy zde v Kalich aréně na počtenou!
Třetí třetina byla třetinou dvou rozdílných týmů. Kladenští Rytíři prokázali svou převahu a využili ji dvěma brankami. Do střelecké listiny se zapsali Patrik Machač a David Tůma. Domácí hokejisté díky prohře opouštějí 10. místo zaručujicí předkolo play-off, kde je vystřídal Frýdek-Místek. Rytíři nadále zůstávají na třetím místě. V následujícím kole zavítají kališníci k severočeskému derby do Ústí nad Labem. Kladenští zamíří do Prahy, sehrát duel se zdejší Slavií.
59:30
Ondřej Smetana se snažil přihrát, kotouče se však rychle zmocnili hosté.
58:57
Litoměřice se nevzdávají. Miroslavu Hanuljakovi práce nekončí. Se střelou Radka Pilaře však neměl nijak velký problém.
57:54
Kladno právě vstřelilo branku!
Po průniku Rytířských útočníků se v pravém kruhu dostal ke kotouči DAVID TŮMA, který mířil těsně nad vyrážečku Jaroslava Pavelky, kterého bez potíží překonal. Asistence: Jiří Burger, Jan Kloz
57:36
I přes nepříznivý stav fanoušci Stadionu své oblíbence celkem podporují.
57:02
Ani kališníkům se ofsajdy nevyhýbají. Tím nešťastníkem pro tentokrát byl Lukáš Nedvídek.
56:28
Jan Kloz se snažil najít výhodnou pozici k vypálení na Pavelku. Nevšiml si však ofsajdu, který jeho snažení zastavil.
55:51
Josh Gratton se snažil projít za modrou čárou. Obklopiv Alešem Pavlasem puk vyhodil do rohu kluziště.
55:18
Aleš Pavlas vyslal k přejetí přes celé hřiště svou přihrávkou osamoceného Ondřeje Procházku. Ten byl však soupeřem zastaven, sotva se dostal ke střele.
54:33
Jiří Drtina nezachytil puk po vhazování, ten pak projel až do obranného pásma Kladna.
53:45
René Piegl zachránil zakázané uvolnění a převzal puk na modré čáře. Odsud se s ním ve spolupráci s Hantákem a Loskotem pokusil dostat k Hanuljakovi. Velmi rychle se však kotouč vrátil zpět k Pavelkovi.
53:35
Oddechový čas pro hosty.
52:42
Osamocený Josh Gratton měl možnost ukázat své nabyté zkušenosti z NHL a KHL. V klíčovém momentu však nemířil přesně a trefil pouze betony Jaroslava Pavelky, odkud se puk odrazil.
52:08
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Ulrych – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
51:23
Ondřej Kopta poslal kotouč na Marka Loskota, který tečoval podobně jako v první třetině. Ani tentokrát nebyl úspěšný.
50:48
Filip Hanták přijal kotouč v mezikruží, přenechal jej obráncům, kterří se dostali k rozehrávce.
49:57
Jaroslav Pavelka zachytil puk za brankou. Ten se nějak dostal k Jakubu Šulcovi, který od modré čáry nahodil přes celé střední pásmo až do útočného.
Dnešní utkání sleduje 1120 diváků.
49:03
Ondřej Procházka sváděl rychlostní souboj o puk s Františkem Ptáčkem. Výrazně starší z této dvojice byl paradoxně rychlejší a dostal se k rozehrávce.
47:42
Petr Ton přijal přihrávku od Machače a poslal kotouč s odrazem o mantinel k Petru Tenkrátovi, stojícímu na druhé straně. Tenkrát si nedokázal s touto přihrávkou poradit.
47:04
Marek Loskot nasměroval k útoku Ondřeje Koptu, který ubránil puk před dotírajícím se Petrem Hořavou a kotouč poslal k Matěji Bažantovi. Bažant vyslal směrem na Hanuljaka střelu, se kterou si brankář hostí dokázal poradit.
46:29
Jaroslav Pavelka se opět protáhl. Po souhře staronových spoluhráčů z Ústí nad Labem Davida Tůmy a Jana Kloze došlo od jednoho z nich ke střele. Gólman s přehledem reagoval a puk zastavil.
45:53
Do středního pásma se snažil dostat Patrik Miškář. Hostující obrana jej však vytlačila a on musel přihrát kotouč zpět k obráncům.
45:31
Litoměřická příležitost k zakončení byla zastavena ofsajdem.
45:01
Pohotový Jaroslav Pavelka vyrazil i tento pokus Petra Tona.
44:15
Po Pavelkově levici zachránil puk od icingu Peter Jánský, blíže k domácímu gólmanovi se ale nedostal.
43:18
Aleš Pavlas čeká za vlastní brankou na vystřídání spoluhráčů, poté sám odjíždí na střídačku.
42:26
Jurij Repe ztratil hokejku v souboji s Davidem Švagrovským, podařilo se mu však ukořistil kotouč.
41:53
Rozjetý PATRIK MACHAČ využil střídání kališníků a po levé straně se dostal do těsné blízkosti branky Jaroslava Pavelky, kam s přehledem uklidil puk a zvýšil náskok hostů. Asistence: Petr Ton, Petr Ulrych
41:31
Střelu Petra Tona z vnějšího kruhu zastavil Štěpán Havránek.
40:52
David Růžička rozehrává zpoza branky. Spolu s ostatními Rytíři dostal puk do středního pásma. Zde se jej zmocnili kališníci.
40:13
Marek Loskot se snažil vybojovat puk po prohraném vhazování.
40:01
Druhá třetina se nesla víceméně v duchu té první. Množství šancí přecijen trochu polevilo. Méně šancí paradoxně měli na svých holích kladenští hokejisté, kteří alespoň jednu však dokázali využit.
40:00
39:44
Ke konci druhé třetiny se rozjížděl Ondřej Kopta, nepřešel však přes modrou čáru.
39:23
Miroslav Hanuljak nepustil domácí ke střelecké šanci a ochránil kotouč přihrávkou k Jurijovi Repemu.
38:48
Adam Kubík poslal puk křížem k Jiřímu Cetkovskému. Cetkovský nebyl však připraven k střelecké příležitosti.
37:50
Jiří Drtina prostrčil puk za brankou na Petera Jánského, k němu se sjelo velké množství domácích hráčů a rozhořel se boj o kotouč.
37:11
Jiří Burger bojuje v rohu kluziště o kotouč, ten ale nezískal a díky jeho chybě se kališníci dostali k útočné příležitosti.
36:24
Miroslav Hanuljak zahradil svou svatyni a nepropustí nic přes ní. Pěknou střelu Matěje Bažanta z mezikruží zastavil svým tělem.
36:23
36:00
Ondřej Smetana pronikl až do útočného pásma. V rohu ledové plochy byl zastaven Jurijem Repem a obrán o puk.
35:19
Střelu Martina Ondráčka vyrazil Hanuljak do ochranné sítě.
34:29
Milan Valášek se snažil vystřelit od modré. Byl ale střežen Romanem Přikrylem, který ho o puk obral.
34:23
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Ulrych – 2 min., hákování).
33:50
Litoměřická šance na sebe nenechala dlouho čekat. Ani na několikerý pokus nedokázal Filip Hanták poslat puk za záda Hanuljaka.
32:58
Co se nepovedlo před malým momentem, povedlo se nyní. Peter Jánský poslal puk zpoza branky k DAVIDU TŮMOVI, který protlačil puk přes domácí obránce. Asistence: Peter Jánský
32:48
32:41
V posledních vteřinách přesilovky se Rytíři zoufale snaží svůj tým poslat do vedení. Jiří Drtina se s pukem celkem obrací.
31:48
Adam Kubík se pokoušel přejet přes modrou čáru do útočného pásma. Zastaven zde byl po nedorozumění s jedním ze spoluhráčů.
30:57
David Růžička přihrál od modré čáry do rohu kluziště. Zde se však kotouče zmocnili hráči domácích.
30:48
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Marek Loskot – 2 min., hákování).
30:15
Obrovská šance Litoměřic! Ondřej Procházka se z ničeho nic zjevil před hostujícím gólmanem. Kotouč však trefil pouze do Hanuljakova hrudníku.
29:49
Jiří Cetkovský se snažil protlačit puk přes zmatečnou situaci odehrávající se před Pavelkou. Úspěšný však nebyl.
29:35
29:27
Patriku Machačovi, odhodlanému ke střele, puk projel mezi nohama a zamířil do rohu kluziště.
28:38
Velmi malý hlouček fanoušků Kladna mohl být svědkem šance Petera Jánského, jemuž nahodil kotouč ve středním pásmu Petr Ton. Jaroslav Pavelka tuto střelu trochu s problémy zachytil.
27:41
Jiří Drtina nasměroval do útoku svou přihrávkou Jiří Burgra. Kladenský veterán však neprošel přes domácí obranu.
27:35
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Ondráček – 2 min., sekání).
27:03
27:00
Jakub Šulc s Jaroslavem Kallou se společně snaží prostřelit Rytířskou obranu.
25:59
Filip Hanták ve spolupráci s Alešem Pavlasem projevuje velkou snahu dostat se k Hanuljakovi. Naneštěstí pro domácí se mu toto nepovedlo.
25:10
Ondřej Smetana se pokoušel rozjet, s pukem se však otočil a nahrál spoluhráči.
25:03
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Patrik Machač – 2 min., vysoká hůl).
24:43
Rychlostní souboj mezi Matějem Bažantem a Petrem Tonem vyřešil Jaroslav Pavelka zachycením puku svou lapačkou.
23:46
Po tomto momentu se hra otočila směrem k Pavelkově brance. Z dlouhotrvajicí vzájemné strkanice nakonec vyjel vítězně Ondřej Procházka, podporován Lukášem Nedvídkem. Procházka však mířil těsně vedle vzdálenější tyčky Hanuljakovy branky.
23:21
Lukáš Nedvídek nahodil puk k Hanuljakovi, kde se o něj rozhořel tuhý boj, který skončil posunutím brankové konstrukce.
22:37
František Ptáček s Petrem Ulrychem v pohybu rozehrávali. Druhý zmiňovaný byl zastaven Filipem Hantákem.
21:48
Martin Ondráček velmi prudce vypálil na Hanuljaka. Hostující brankář si pod vlivem rány až lehl. Ondráček však mířil mimo.
20:48
20:04
První kotouč druhé třetiny získali litoměřičtí. Poměrně dlouho se s ním drželi v útoku.
20:01
V první třetině jsme mohli být svědky atraktivního hokeje s velkým množstvím střeleckých příležitostí na obou stranách. Branky však padaly pouze při početních výhodách. Prvním spokojeným střelcem byl litoměřický Jakub Šulc. Rytíři však nenechali nic náhodě a nedlouho poté vyrovnal Patrik Machač.
20:00
19:21
O gól do šatny se pokusil Jakub Šulc. Mířil Hanuljakovi na břicho, hostující brankář si kotouč přidržel a zastavil.
18:48
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Tenkrát – 2 min., sekání).
17:55
Prudká střela Petra Tenkráta po přihrávce od Machače. Kladenský forvard však mířil těsně vedle Pavelkovy branky.
17:01
Jakub Strnad vyslal puk dozadu na Petera Jánského, ten však nepropálil obranu domácího týmu.
16:40
Kladenská příležitost byla ukončena zakázaným uvolněním.
15:53
Lukáš Nedvídek obětavě bojuje v útočném pásmu a snaží se o střelu. Vždy je však před ním velké množství obránců Kladna.
14:54
14:54
Máme tu druhé využití přesilovky. Střelu Petra Tona zachytil PATRIK MACHAČ a tečí poslal puk za záda Jaroslava Pavelky. Asistence: Petr Ton, David Růžička
14:16
Kladenští se snaží rozehrát, za pískotu domácího publika však stále drží kotouč na úrovni modré čáry a nedaří se jim vystřelit.
13:59
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Ondráček – 2 min., vysoká hůl).
12:54
Jiří Burger zastavil v obranném pásmu souhru Litoměřic. Nedokázal však zareagovat a nasměrovat svůj tým na opačnou stranu kluziště.
11:41
Domácí se vehementně snaží navýšit vedení. Před branou však stojí Jurij Repe a Patrik Machač, kteří kališníky nikam nepustí.
10:52
10:52
Litoměřice právě vstřelily branku!
Kališníci využívají přesilovku. Od modré čáry vypálil prudce a přesně JAKUB ŠULC, který zatím posílá svůj tým do vedení a vstřílí jubilejní stou branku Stadionu v této sezóně. Asistence: Aleš Pavlas, Jaroslav Kalla
09:51
Roman Přikryl celkem dlouho držel puk za brankou Jaroslava Pavelky. V momentě, kdy před ním bylo spoustu domácích obránců, poslal kotouč na Joshe Grattona, který jej však velmi záhy ztratil.
09:18
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jan Kloz.
09:18
Ondřej Kopta vypálil od modré přímo Hanuljaka. Před brankou se zjevil Marek Loskot, který se pokusil tečovat. Hanuljak však jeho pokus zastavil.
07:45
Ondřej Procházka sveřepě bojuje v rohu kluziště o možnost nahrát některému ze spoluhráčů přímo před Miroslava Hanuljaka.
07:25
Litoměřičtí uvolnili napětí. Podařilo se jim vyhodit puk na zakázané uvolnění.
07:15
David Růžička vyslal střelu na Pavelku z mezikruží. Gólman domácích jej zastavil vlastním tělem.
06:36
Ondřej Smetana drží celkem dlouho puk za vlastní brankou.
05:53
Práce pro Miroslava Hanuljaka! Střelu některého z kališnických útočníků s přehledem zlikvidoval.
05:28
Rytíři rozehrávají zpoza Hanuljakových zad.
05:04
Rozjetý František Ptáček se s pukem dostal až k modré čáře, kde jej však o něj obrala domácí obrana.
04:40
Jaroslav Pavelka a Radek Pilař uchránili puk před dotírajícím se Petrem Tonem za vlastní brankou.
04:11
Aleš Pavlas drží kotouč za brankou.
03:07
Na modré čáře proběhl boj o puk mezi Milanem Valáškem a Matyášem Zelingerem. Rytíř jej zvítězil a poslal ho k Jurijovi Repemu, který od modré vypálil. Trefil se pouze Pavelkovi do lapačky.
02:55
I další akce Kladna skončila ofsajdem.
02:35
Miroslav Hanuljak převzal kotouč za brankou a vyslal spoluhráče do útoku. Kotouč poté na holi držel Adam Kubík, který byl zastaven díky ofsajdu.
02:15
Rozjetého Petra Tona zbrzdil Aleš Pavlas a obral ho o puk.
01:19
O útok kladenských se pokusil Roman Přikryl. Kališnická obrana však byla celkem důsledná a nepustila jej přes úroveň kruhů.
00:36
Aleš Pavlas spolu s Ondřejem Smetanou rozehrávají zpoza branky.
00:05
Úvodní buly získali hráči Kladna, rychle se s ním vrátili a u Hanuljaka se kotouče zmocnili domácí.
00:01

HC Stadion Litoměřice: J. Pavelka (Šindelář) – Š. Havránek, J. Šulc, Smetana, Pavlas, Piegl, Barák, Bažant – O. Procházka, Nedvídek, M. Ondráček – Jaroslav Kalla, Miškář, Valášek – Kopta, R. Pilař, Loskot – Švagrovský, Hanták, Zajan – J. Veselý.

Rytíři Kladno: Hanuljak (Cikánek) – J. Drtina, P. Hořava, Zelingr, D. Růžička, Ulrych, Ptáček, Repe – J. Kloz, Burger, Tůma – Strnad, R. Přikryl, Jánský – Tenkrát, Machač, Ton – Cetkovský, Kubík, Gratton.

Rozhodčí: Luczków – Hejl, Podrazil.
Vzájemná utkání v této sezóně

12.9.2016 Kladno – Litoměřice 4:2 (25. Pekr, 27. a 40. Machač, 55. Tůma – 9. Pliař, 37. Kalla)

19.10.2016 Litoměřice – Kladno 3:5 (12. a 23. Bulík, 43. Valášek – 2. Machač, 18. Přikryl, 41. Drtina, 54. Strnad, 60. Ton)

30.11.2016 Kladno – Litoměřice 2:4 (7. Cetkovský, 37. Strnad – 13. Rubeš, 27. Valášek, 29. Veselý, 33. Pilař)

Dosavadní vzájemná střetnutí zatím byla velmi bohatá na góly. První dva duely zvládlo dle očekávání Kladno, ale v posledním dokázaly Litoměřice překvapit. Věřme, že nadcházející střetnutí bude v podobném duchu jako všechna předchozí.
Rytíři Kladno
(21-6-3-11, 78 bodů, 3. místo)

Svěřenci Pavla Patery bojují o co nejlepší pozici před play-off. Momentálně však před sebou mají dominantní Motor České Budějovice a ambiciózní Duklu Jihlava. O to více však kladenští bojují. Z posledních pěti střetnutí Rytíři odjeli se třemi výhrami, jednou výhrou po samostatných nájezdech. Závěrečné utkání loňského roku sehrálo Kladno v Přerově. Zde Rytíři zvítězili v poměru 3:1. V novém roce přivítali na svém ledě prostějovské Jestřáby. Velmi vyrovnaný zápas dokázali kladenští rozhodnout ve svůj prospěch až v samostatných nájezdech. Celkově tedy 3:2. K příštímu duelu se Rytíři vydali do Budvar arény ke šlágru kola. Domácí Motor zde k úžasu všech padnul velmi těsně, 1:2. Následně se Rytíři vydali do Benátek nad Jizerou, středočeské derby skončilo výraznou výhrou Kladna. Utkání skončilo 4:1.

Zatím poslední střetnutí Rytíři sehráli na domácím ČEZ Stadionu, kam zavítal AZ Havířov. Rozjetý tým Havířova projevoval hned zkraje utkání převahu. Prvním střelcem se stal v 11. minutě Jakub Kotala. Na 2:0 pro hosty zvýšil v 17. minutě Daniel Seman. V druhé třetině padla jediná branka, a to 23 vteřin po úvodním hvizdu díky Tomášovi Grešovi. Ve třetí třetině padl jeden gól v 54. minutě, který vsítil Petr Kanko. 38 vteřin před koncem snížil kladenský Ladislav Zikmund. AZet však nenechal nic náhodě a 12 vteřin před koncem Daniel Seman upravil na konečných 1:5.

(14-3-7-17, 55 bodů, 10. místo)

Tým Miloše Říhy bilancuje na hranici postupu do předkola play-off. Během posledních pěti střetnutí si kališníci připsali dvě výhry a tři porážky. Poslední utkání roku 2016 odehrály Litoměřice na mosteckém ledě, odkud si přivezly jen velmi těsnou výhru 2:1. Do nového roku hráči Litoměřic vstoupili šnůrou třech porážek. Tato započala domácím utkáním proti Benátkám nad Jizerou, kališníci zůstali poraženi 2:3. Hned poté vyjeli litoměřičtí k zápasu do Kadaně. Sestupem ohrožení Trhači dokázali opět velmi těsně vyhrát, tentokrát 2:1. Následně do Litoměřic vyrazil tým Havířova. Hokejisté AZetu nasázeli do kališnické svatyně tři branky, obráceně nepadla ani jedna.

Poslední utkání kališníků bylo odehráno ve frýdecko-místecké hale Polárce. Litoměřičtí zde ukončili velmi dlouhou sérii neprůstřelnosti Juraje Šimbocha ve vzájemných duelech již v šesté minutě zásluhou Milana Valáška. V druhé třetině nepadla branka žádná, za to v té třetí mohli být diváci svědky zajímavé přestřelky. Tu načal hned po 57 vteřinách hry Ondřej Kopta. Ve 46. minutě snížil z trestného střílení Lukáš Jašek. O minutu později na to však zareagoval Jaroslav Kalla. V 51. minutě přidal druhou a poslední branku Frýdku-Místku David Cienciala. Poté následovaly dvě branky Litoměřic, první v 52. minutě vstřelená Ondřejem Koptou, druhá v 54. minutě Lukášem Nedvídkem.

Jaroslav Kalla (7+20) – 27 bodů
Filip Hanták (4+14) – 18 bodů
Martin Ondráček (7+8) – 15 bodů
Václav Pletka (6+9) – 15 bodů

Lukáš Nedvídek – 9 tref
Jaroslav Kalla, Martin Ondráček, Jan Veselý, Radek Pilař, Milan Valášek – všichni 7 tref

Ubráněná oslabení: 85,19%
Zdravím z Kalich arény. Dnes můžeme být svědky zajímavého střetnutí mezi domácím týmem HC Stadion Litoměřice a hosty Rytíři Kladno. Přeji Vám příjemnou hokejovou zábavu.