Děkuji Vám za pozornost a během dalšího přenosu z WSM ligy Na počtěnou!
Mohli jsme vidět velmi vydařené utkání ze strany Litoměřic, které se osmkrát trefili do branky Neužila, později Kantora. Avšak ani Jestřábi se nenechali zahanbit a v určitých částech zápasů byli aktivnější. I přes vysokou výhru zůstávají kališníci na desátém místě tabulky WSM ligy s jednobodovou ztrátou na dvojici Prostějov a Třebíč, ke kterým se možná posune i Ústí nad Labem. Prostějov spadl o pozici níže. V dalším kole se kališníci předvedou na ledě Přerova, zatímco Prostějov doma přivítá rozjetý Motor České Budějovice.
Dnešní utkání sleduje 810 diváků.
58:38
Litoměřice právě vstřelily branku!
PATRIKU MIŠKÁŘOVI se podařilo doslova dotlačit puk do branky Kantora. V hloučku před brankářem přijal puk od Jana Veselého a Jindřicha Baráka. Asistence: Jan Veselý, Jindřich Barák
58:23
Jan Veselý se dostal ke slibné příležitosti. Volil však nepříliš důraznou střelu s níž neměl Kantor problém.
57:44
Kališníci se vehementně snaží o osmou branku, Jestřábi však stejně vehementně brání.
56:19
Pavlas s Plášilem celkem v klidu rozehrávají v obranném pásmu, což se jim podařilo a puk je již celkem dlouho držen na hokejkách domácích v útočném pásmu.
55:12
Jestřábi se po rozehrávce rychle dostali až k Pavelkovi. Zde se však dlouho neohřáli, jelikož kališníci zde puk převzali a vyjeli směrem k opačné straně ledu.
55:04
Patrik Miškář nahodil puk na zakázané uvolnění.
54:39
Novákova střela z vnějšího kruhu mířila přesně do lapačky Jaroslava Pavelky.
53:37
Pilař s Pletkou a Plášilem se společně dostali až do útočného pásma. Byli však důsledně bráněni Jestřáby, tudíž z toho nic nevytvořili.
53:18
Probíhá tvrdý boj o puk za brankou Jaroslava Pavelky, který se zvrtl v rugbyovskou tlačenici v brankovišti.
52:36
Od Pavlase se přes Dvořáka dostal puk k Ondráčkovi, který jej na modré čáře předal soupeři.
51:37
Další povedenou šanci si vytvořil Filip Hanták. V klíčovém momentu však nenašel branku a mířil vedle.
50:17
Aktivita domácích je nyní obrovská. Bohužel však ani Václav Pletka, ani Karel Plášil neměli volnou cestu ke skórování.
49:22
Jedna z nejhezčích tref dnešního utkání. Střelou švihem překonal Kantora z mezikruží po přesné přihrávce od Ondřeje Kopty JAN VESELÝ. Asistence: Ondřej Kopta
48:49
Loskot s Nedvídkem se po vzájemné souhře dostali za modrou čáru.
48:17
Po delší době dal o sobě vědět Matouš Venkrbec. S jeho pokusem ale neměl Pavelka nijak velkou práci.
47:47
Jestřábi rozehrávají od vlastní branky. Daleko však kotouč nevyvezli.
47:03
Litoměřice drží puk v útočném pásmu. Nedokáží však přejít přes prostějovskou obranu.
46:12
Jestřábi nahodili přes dvě nahrávky puk do útočného pásma. Zde však nebyl žádný jejich hráč, tak se puku zmocnili domácí.
45:37
Poté, co kališníci nechávali víceméně hře volný průběh, začali znovu útočit. Pokus Marka Loskota o překonání byl však neúspěšný.
44:33
Jestřábi právě vstřelili branku!
Třetí trefu Prostějova v chaosu před Pavelkou uklidil do prázdné branky MAREK INDRA. Asistence: Marek Zabloudil, Jiří Hozák
43:58
Litoměřičtí se snaží rozehrát zpoza vlastní branky. Jejich rozehrávka však byla napadána hosty.
43:23
Po delším přerušení hry se rozjeli opět Jestřábi. Obrana Litoměřic však nadále byla obezřetná.
42:38
Vhazování po Kantorově levici zvládli lépe prostějovští, kteří se však nedostali přes střední pásmo.
42:05
Hra se zatím nese v rytmu druhé třetiny. Můžeme vidět střelecké pokusy vyrovnaně na obou stranách, momentálně však mají převahu Jestřábi, kteří ji nedokáží využít.
41:17
Martin Ondráček se snažil dohonit puk a dostat se ke střele. Daniel Kolář byl však blíže ke kotouči.
40:45
Odkud však záhy vyjeli k Pavelkovi, avšak prudkou střelou z kruhu jej nepřekonali.
40:03
Úvodní buly třetí třetiny získali Jestřábi. S kotoučem se však vrátili ke Kantorovi.
40:01
Tato třetina nebyla tak bohatá na góly a střelecké příležitosti, jako ta předchozí. Hra se daleko více vyrovnala, což se projevilo i na skóre, které zůstalo pro tuto třetinu nerozhodné. Za kališníky přidal na začátku trefu David Švagrovský. Poté však byli aktivnější hosté. Svou snahu vyústili v druhý gól o který se zasloužil Jan Rudovský.
40:00
39:32
39:22
Kališníci se spíše jen brání, za to však velmi úspěšně. Všechny prostějovské příležitosti zatím ubránili.
38:51
Jaroslav Pavelka doslova v brance čaruje. Přes velké množství slibných Jestřábích pokusů zůstal nepokořen.
38:06
Kališníci trochu polevili tlak, který na ně Jestřábi poslední dobu vytvářeli vyhozením puku až ke Kantorovi.
37:48
Domácí hrají ve čtyřech hráčích.
37:37
37:32
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jindřich Barák – 2 min., nedovolené bránění).
36:52
Co se nepovedlo před malým momentem, povedlo se nyní. Avšak ani Štěpán Havránek nebyl střelecky úspěšný.
36:18
Slibně rozjetou akci kališníků zastavil nepovedenou přihrávkou po modré čáře Ondřej Smetana.
35:50
Vhazovalo se před Pavelkou. Buly získali Jestřábi, kteří vypálili na domácí branku. Brankář však kotouč přikryl vlastním tělem.
35:48
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (David Švagrovský – 2 min., hákování).
35:45
Aleš Pavlas se dostal k slibné šanci. Jeho střela však mířila do ochranné sítě vysoko nad Kantorovu branku.
35:37
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Lukáš Žálčík – 2 min., hákování).
35:19
To ale byla škoda. Lukáš Nedvídek vypálil na Kantora, který jeho pokus vyrazil k Ondráčkovi. Jeho střela však mířila pouze do kotníku jednoho z obránců.
34:55
Probíhá boj o kotouč za zády Kantora.
33:46
Souhra pěkně rozjetého Hantáka s Veselým se znovu nevyvedla. Hanták vyslal střelu doleva, ovšem puk byl opět rychlejší a Jan Veselý na něj hokejkou již nedosáhl.
33:30
Další šance prostějovských byla zastavena díky ofsajdu.
32:53
V poslední době se hra obrátila k Pavelkovi. Brankář domácích však zatím pokrývá všechny jejich příležitosti.
31:36
Kališníci i přes obdrženou branku nadále bojují. Jestřábí obrana je však na pozoru a nepouští Litoměřice do výraznější šance.
30:53
Prostějov se stále snaží o dramatičtější vývoj utkání. K Pavelkovi se dostal exlitoměřický JAN RUDOVSKÝ, který přesnou trefou poslal kotouč za brankářova záda. Asistence: Radim Matuš, Martin Novák
29:54
Jan Veselý měl velmi blízko ke gólovému zakončení. Obrana Prostějova však byla pozorná a nenechala si dát sedmou branku.
28:45
Ale ani ti nevydrželi útočit dlouho. Puk totiž převzali Jestřábi, kteří s ním přejeli na opačnou stranu kluziště. Povedlo se i vystřelit na Pavelku, který však předvedl další pěkný zákrok.
28:12
Alexander Grebenyuk rozehrál ve vlastním obranném pásmu. Puku se však zmocnili kališníci, kteří se rychle obrátili ku pozornosti Pavla Kantora.
27:40
Na modré čáře stáli Smetana s Havránkem. Prvně zmiňovaný vypálil dělovku na Kantora, který ale puk vyrazil.
26:46
K souhře se dostali Miškář s Dvořákem, do gólové příležitosti se však nedostali.
25:45
Prostějov se stále více dostává do útočného pásma. Krejčíkův pokus byl však opět neúspěšný.
25:30
24:25
Jestřábi se snaží využít přesilovku. Přes dlouhodobé ostřelování Jaroslava Pavelky si však slušnou šanci nevytvořili.
23:53
Ondřej Kopta se dostal do těsně blízkosti Kantorovy branky. Byl však zastaven hostujicím obráncem a ke střele se nedostal.
23:30
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Patrik Miškář – 2 min., vysoká hůl).
22:58
Máme tu šestou branku kališníků. Od modré vystřelil Jiří Jebavý, jehož střelu tečoval za Kantorova záda DAVID ŠVAGROVSKÝ. Asistence: Radek Pilař, Jiří Jebavý
22:37
Václav Pletka měl nakročeno k pěkné střele, kotouč však sjel po Kolářově holi.
22:28
21:35
Krásně rozjetý Lukáš Nedvídek přihrál doleva na Veselého, puk byl však rychlejší.
20:45
Litoměřičtí zatím pokračují v rytmu první třetiny. I díky přesilovce se jim daří ostřelovat Kantora, který puk zatím vyrážel. Nejpěknější, též zatím poslední pokus Aleše Pavlase však přikryl.
20:28
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Matouš Venkrbec – 2 min., sekání).
20:04
První kotouč získal Martin Novák. Byl však hned zblokován a hra se obrátila.
20:01
V první třetině jsme mohli být svědky nádherné kanonády v podání litoměřických hokejistů. Postupně se prosadili Martin Ondráček, Marek Loskot, znovu Martin Ondráček, Filip Hanták a Lukáš Nedvídek. Jestřábi se však nenechali zahanbit a též předvedli pár povedených šancí. Vytěžili však zatím jen jednu trefu zásluhou Vojtěcha Augustina.
20:00
19:56
19:36
Prostějov se snaží získat druhou branku. Naráží však na excelentního Jaroslava Pavelku.
19:06
Lukáš Nedvídek jel sám na branku, dovolil si i na modré drzou kličku. Kantora však z těsné blízkosti nepřekonal.
18:05
Jestřábi začali přesilovku aktivněji. Obrana kališníků však zatím velmi srdnatě brání a nepustí hosty do nějaké vyložené šance.
17:56
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (David Švagrovský – 2 min., vysoká hůl).
17:32
Souhra tří P (Plášil, Pavlas, Pilař) se jeví být úspěšná. Litoměřice se díky tomu dostaly do útočného pásma, kde však nedokázaly zakončit.
16:35
Kališníci však nadále ukazují, kdo je doma pánem. Jaroslav Dvořák velmi obětavě bojuje za brankou Kantora.
15:46
První využitá šance Prostějova. Z rychlého protiútoku se dostal až k Pavelkovi VOJTĚCH AUGUSTIN, který s odrazem poslal puk za brankářova záda. Asistence: Ondřej Fiala
14:21
Hra se přesunula k Pavelkovi, ostřelování domácího brankáře však pro Jestřáby skončilo neúspěšně, jelikož se nedostali přes zahuštěný obranný val kališníků.
13:16
Litoměřice se opět velmi snadno dostaly do útočné třetiny. Zde však Jestřábi o puk bojují.
12:03
Z rychlého protiútoku se do útočného pásma dostal Martin Ondráček, který poslal puk na Karla Plášila. Plášil vystřelil na branku a LUKÁŠ NEDVÍDEK puk dotečoval za Kantorova záda. Asistence: Karel Plášil, Martin Ondráček
11:35
Havránek se snažil přihrát zpoza branky. Kotouč se však dostal jen Žálčíkovi.
10:44
Jestřábi se však stále nechtějí vzdát. Souhru Nováka s Venkrbcem však domácí obránce zablokoval a nedovolil Prostějovu vystřelit.
10:07
Jaroslav Pavelka předvedl famózní zákrok proti Zabloudilovi a udržel pro svůj tým vysoké vedení.
09:48
Pavlasovu přihrávku Švagrovský nepřijal.
08:20
Gólová kanonáda kališníků pokračuje. Tentokrát využil svou příležitost FILIP HANTÁK, který převzal puk v prostředku levého kruhu od Marka Loskota a z první poslal přízemní střelu přímo na Kantora.
08:11
Střídání v týmu LHK Jestřábi Prostějov: ze hřiště odchází Jakub Neužil, přichází Pavel Kantor.
08:11
08:11
Krásně využitá přesilovka. Jakub Šulc nahrál přesně Václavu Pletkovi, který nasměroval kotouč k MARTINU ONDRÁČKOVI, který si připisuje svou druhou trefu. Asistence: Václav Pletka, Jakub Šulc
07:20
Kališníci jsou aktivnější, dlouhodobý nápor na hostující branku však byl ukončen vyhozením puku až k Pavelkovi.
06:35
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Daniel Kolář – 2 min., faul loktem).
06:26
A rozehrávka byla úspěšná. Miškářova trefa však mířila vysoko nad Neužilovu branku.
06:00
Štěpán Havránek rozehrává zpoza vlastní branky.
05:13
David Švagrovský vyjel sám po lajně do útočného pásma. S pomocí Radka Pilaře dostal puk až na Neužila, který si však užil vychytání.
04:33
I přes rychlé vstřelené dvě branky, Jestřábi stále ostřelují Pavelku. Kališníci však pro zmínění napětí poslali puk na zakázané uvolnění.
03:36
Netrvalo to dlouho a máme druhou trefu. Z vlastní obranné třetiny se po levé straně dostal Filip Hanták. Ten přihrál křížem MARKOVI LOSKOTOVI, který vstřelil do poloodkryté branky. Asistence: Filip Hanták, Ondřej Kopta
03:03
Aleš Pavlas zastavil Augustina těsně před brankou Pavelky.
02:22
Hosté se ale nevzdávají, Plášil s Pavlasem však zatm zastavují všechny útoky formace Novák, Venkrbec, Rudovský
01:37
To bylo hodně rychlé, Jaroslav Kalla nahodil puk zprava před branku, kde to domácí MARTIN ONDRÁČEK překvapivě tečoval a puk skončil v brance hostů. Asistence: Jaroslav Kalla
00:35
Jestřábi však velmi rychle hru obrátili a po souhře Nováka a Rudovského se dostali až k Pavelkovi.
00:02
Úvodní buly získali kališníci. S pukem se hned vydali do útoku.
00:01

HC Stadion Litoměřice: J. Pavelka (Šindelář) – Pavlas, Plášil, J. Šulc, Jebavý, Barák, Piegl, Smetana, Š. Havránek – Loskot, Hanták, Kopta – M. Ondráček, Nedvídek, Jaroslav Kalla – J. Dvořák, Miškář, J. Veselý – Švagrovský, R. Pilař, Pletka.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Kantor) – T. Kvapil, V. Zadražil, Protivný, Grebeňuk, D. Kolář, Kaluža – Martin Novák, Venkrbec, Rudovský – Fiala, Matuš, Augustin – Žálčík, Šlahař, L. Krejčík – Zabloudil, Hozák, Indra.

Rozhodčí: Kopeček – Čížek, Křivohlavý.
Vzájemná střetnutí

26.9.: Litoměřice – Prostějov 5:1 (Ondráček, Frühauf, Nedvídek, Veselý, Pilař – Rudovský)

5.11.: Prostějov – Litoměřice 1:4 (Půhoný – 2x Nedvídek, Valášek, Hanták)

Kališníci zatím měli vysokou převahu v obou předchozích střetnutích. Uvidíme, zda v této sérii budou pokračovat, nebo zda se Jestřábi vzchopí a sníží nepříznivý stav.
LHK Jestřábi Prostějov
(11-5-6-11, 6. místo)
Jestřábi též nepředvádějí vyrovnané výkony. V aktuální formě převažují prohry nad výhrami. Prostějov si připsal dvě výhry a tři prohry. Poslední zápas v listopadu odehráli na ledě Mostu, zdejší přestřelka dopadla lépe pro domácí, mostečtí zvítězili 3:2. V dalším zápasu s podkrušnohorským týmem přivítal Prostějov doma Kadaň, Hanáci však měli převahu a Trhače porazili vysoko 6:2. Na to navázali i ve Frýdku-Místku, mikulášský zápas zvládli lépe Jestřábi a těsně vyhráli 3:2. Následně však zavítal na prostějovský zimní stadion ústecký Slovan. Souboj Jestřábů proti lvům byl zajímavou gólovou přestřelkou. Ústečtí však měli více štěstí a do Jestřábího hnízda nasázeli pět tref. Jestřábi zareagovali třemi trefami, čímž zápas skončil 3:5 pro hosty.

Naposledy Jestřábi zavítali do Přerova. Hanácké derby v MEO areně zvládli daleko lépe Zubři, kteří nasázeli Jestřábům pět tref. Postupně se prosadili Marek Sikora, Milan Procházka, znovu Marek Sikora, v třetí třetině dílo dokonali Jakub Ferenc a svou druhou branku (celkově pátou) přidal Milan Procházka.

Ani Jestřábům se nevyhnuly změny v kádru. Zdejší letku opouští Patrik Moskal, v letošním ročníku si připsal 24 bodů, z toho 5 gólů a 19 asistencí. Odchovanec nedalekého Olomouce však nemá zatím další angažmá. Naopak po měsíčním zkušebním hostování se do konce sezóny do Prostějova přesunul z Motoru ČB Lukáš Žálčík. Žálčík si letos v dresu Motoru připsal 18 startů a v nich tři trefy a stejný počet asistencí. Zatím poloviční počet startů si připsal za Jestřáby. Byl však bodově úspěšnější, připsal si 5 tref a rovněž stejný počet asistencí.