Dnešní utkání se zdálo být velmi vyrovnané, proto taky zápas vyústil v prodloužení, ve kterém měli větší štěstí hosté, kteří po zásluze odvážejí z Kalich arény 2 body, paradoxně ale padají tabulkou na šesté místo, stejný počet bodů má i Přerov a Jihlava, ta má ovšem zápas k dobru. Litoměřice zůstávají na devátém místě s náskokem třech bodů na Třebíč a se ztrátou dvou bodů na Ústí nad Labem. V dalším kole se kališníci představí na ledě Přerova, Slavii čeká další venkovní zápas na jihlavském ledě.
62:26
Slavia právě vstřelila branku!
JAN HOLÝ jel sám na bránu a podařilo se mu vstřelit puk za Kacetlova záda, Holý pro svůj tým získává velmi cenné dva body. Asistence: Zdeněk Kubica
62:00
Oba týmy v plném počtu.
61:46
Antonín Dušek vyslal střelu na Kacetla, ten puk vyrazil.
61:07
Slavia se snaží útočit, Litoměřice však, stejně jako po většinu zápasů, s přehledem brání.
60:16
Filip Hanták bojoval o puk s Ronaldem Knotem, kterému vyrazil hokejku a rukavici.
60:01
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jaroslav Kalla – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Novák – 2 min., hrubost).
60:01
60:01
Slavia si v třetí třetině vytvořila obrovský tlak na branku Litoměřic. I přesto však nedokázala vsítit a zápas pokračuje v prodloužení.
60:00
59:54
O poslední vhazování třetí třetiny se postaraljí Jaroslav Kalla a Antonín Dušek, hra se ale zmohla ve velkou strkanici.
59:54
Oddechový čas pro domácí.
59:26
Vhazování před Kacetlem získali domácí, puk se jim ale hned nepodařilo dostat ven, Jakub Šulc neměl vhodnou příležitost k přihrávce mimo obranné pásmo.
59:02
Hráči Slavie se pokouší vstřelit vítězný gól, obrana Litoměřic se však nezdolná.
58:32
Hra se dostala před Kacetla, ovšem jen na malý moment. Hráčům Litoměřic se povedlo vyhrát buly a s pukem se rychle dostali mimo vlastní nebezpečí.
58:04
Puk po vhazování před Frodlem vyhráli sešívaní, ti jej ale jen vyhodili do středního pásma, kde se ho zmocnil Karel Plášil.
57:38
Jaromír Kverka chtěl využít toho, že Ondřej Kacetl měl zakrytý výhled a překonat. Puk ovšem zachytil jeden z litoměřických obránců.
57:11
Puk se stále drží v obranném pásmu Litoměřic, nyní se však Stadionu povedlo jej dostat ven na nějaký čas. Díky icingu se však velmi rychle vrátil zpět.
56:51
Slavia se opět vytvořila šanci. Ondřej Kacetl ale svůj tým drží.
56:03
Ondřej Procházka přihrál Radku Pilařovi, který se pukem rozjel. Jeho cesta však byla zastavena na úrovni kruhu v útočném pásmu.
55:39
Vojtěch Kubica se dostal do slibné šance. Místo střely na Kacetla však jen přejel bránu.
54:49
Václav Pletka se pokoušel o nahrávku, Jan Holý to však vytušil a do cesty puku vložil svou hokejku.
54:18
Slavia po delší době dostala domácí pod tlak, těm se však podařilo vyhodit puk na icing.
Dnešní utkání sleduje 1472 diváků.
53:55
Litoměřice stále drží puk v útočné třetině, hráčům Slavie se je ale snaží blokovat.
53:14
Dušek s Veselým bojují o puk v rohu kluziště za Frodlem.
52:20
René Piegl se snažil zachránit puk před attackem protihráčů, přihrál však do prostoru, kde nikoho ze spoluhráčů nenašel.
51:59
Hra se dostala do středního pásma po ofsajdu kališníků.
51:19
Ondřej Kopta se snažil vyjet s pukem, byl zastaven na modré čáře.
50:16
Jan Pohl se pokoušel o útok, jeho šance ale skončila srážkou se spoluhráčem, Antonínem Duškem.
49:50
Jan Veselý převzal puk od spoluhráče po vhazování před Frodlem a tvrdě vystřelil. Dominik Frodl byl však obezřetný.
49:37
Miškář se pokoušel o ,,narážečku" s Pilařem, nedokázal ale puk od něj převzít zpět.
48:44
Jaromír Kverka převzal puk v obranném pásmu, vyjel s ním a přihrál jej Kadlecovi, při zpětné přihrávce se však jejich kombinace zadrhla.
48:22
47:43
Karel Plášil rozehrál za brankou, přihrávka se mu zadařila, puk se ale vrátil rychle zpět.
46:48
Litoměřice otočily dění hry. Snad poprvé ve třetí třetině se drží delší dobu v útočném pásmu.
46:22
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Vojtěch Tulačka – 2 min., podražení).
45:45
Filip Hanták spolu s Ondřejem Koptou vyrazili na branku hostí. Druhému zmiňovanému se však nepodařilo přijmout přihrávku a Holý akci zastavil.
45:14
Osamocený Hanták se pokusil o střelu na Frodla, ten byl proti jeho šanci však úspěšný.
44:47
Litoměřice na okamžik uvolnily napětí, hráčům se podařilo vyhodit puk na zakázané uvolnění.
44:09
Hra se po delší době přesunula na druhou stranu hřiště, ovšem jen na malý moment. Sešívaní stále drží kališníky pod tlakem.
43:23
David Šafránek držel puk za brankou Kacetla, přihrál jej na Jiřího Ryse, který ale Kacetla z těsné blízkosti nepřekonal.
42:23
Slavia stále drží puk v útočném pásmu, Litoměřicím se daří o puk bojovat, už se jim ale nedaří jej dostat ven ze třetiny.
41:58
Ondřej Kacetl raději přikryl puk před dotírajícími se hráči Slavie.
41:43
René Piegl se pokusil vyjel s pukem do útočného pásma, jeho šance ale skončila ofsajdem.
40:53
Další akce hostů skončila nepovedeným prohozením puku, který převzal Filip Hanták.
40:03
Puk hned zkraje vybojovali hosté, kteří se hned tlačili před Kacetla, obrana Stadionu však byla neprostupná.
40:01
Ve druhé třetině měli více ze hry domácí, svou snahu však dokázali přetavit pouze v jeden gól, na který hosté z Edenu dokázali však rychle zareagovat a utkání znovu poslat do nerozhodného stavu. Uvidíme, zda se během třetí třetiny rozhodne tento souboj, nebo se bude pokračovat dále. Znovu se bude hrát od 19:39.
40:00
39:23
Jindřich Barák se dostal sám s pukem přes celé hřiště, Dominika Frodla však nikdo z jeho spoluhráčů nepřekonal.
38:34
Jan Veselý měl krásný pokus na překonání Frodla, ten jeho pokus vyrazil a ani na druhý pokus se nenechal Veselým překonat.
38:07
37:33
Vhazování před Frodlem získali domácí, kteří se s puk vrátili k vlastní brance, kde se pokouší o rozehrávku, tu se však daří sešívaným napadat.
36:55
Slavia si i přes přesilovku nevytváří dostatečný nápor. Pár jejich pokusů se daří kališníkům odrážet.
36:07
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Karel Plášil – 2 min., krosček).
36:06
Martin Kadlec jel s pukem po straně, přihrál jej na Antonína Duška, který pouze trefil Kacetla.
35:24
Dominik Bílek se pokusil přihrát na Václava Rubeše, ten však nabídku nevyužil a nechal puk projít na icing.
34:46
Matúš Paločko se rychle dostal s pukem do útočného pásma, zde přihrál na Kallu, který jeho pokus nedokázal využít.
34:08
Jan Veselý zachytil rukavicí puk, přihrál jej dozadu na spoluhráče, avšak neúspěšně.
33:26
Ondřej Kopta měl krásnou šanci na vstřelení branky. V důležitém momentu ale selhal a puk netrefil.
32:42
Po delší době se Slavia dostala k útočení, Ondřej Smetana byl však jako skála.
32:21
Miškář byl zblokován u mantinelu Kolaříkem, pro puk si však přijel Procházka, ten ale nedokázal puk správně převzít.
31:51
Další pokus Litoměřic o zvrat utkání končí vhazováním ve středovém kruhu.
30:37
Vyrovnání soupeře však domácí neodradilo od útočení, obrana Slavie ale všechny útočné šance Stadionu zatím odráží.
30:07
Po úspěšné akci sešívaných dokázal puk za záda Kacetla dotlačit bývalý hráč Litoměřic MARTIN BAČA. Asistence: Jiří Rys
29:37
Hanták zachytil Kolaříkovu přihrávku do volného prostoru. Nedostal se však s pukem přes střední pásmo.
29:08
Zdeněk Kubica vyslal tvrdou střelu na Kacetla. Brankář však vyčaroval nádherný zákrok a jeho pokus zachytil.
28:09
Litoměřice právě vstřelily branku!
Václav Pletka zpoza brány přihrál na volného DAVIDA ŠVAGROVSKÉHO, který stál před brankovištěm a s přehledem zakončil. Asistence: Václav Pletka
27:38
Václav Pletka se pokusil dostat puk zpoza Frodlovy branky. Slavia však mu to nepokusila.
27:14
Jaroslav Kalla vyjel ze středního pásma s pukem na branku. Ve střelbě z mezikruží však selhal a Frodla nepřekonal.
26:56
Hra se po nějaké době dostala před Kacetla. Pokus Slavie však skončil v jeho lapačce. Vhazuje se po Kacetlově pravé straně.
26:24
Ondřej Kopta vyslal prudkou střelu na Frodla, ten jeho pokus vyrazil.
26:07
Dominik Frodl přikryl lapačkou pokus Filipa Hantáka.
25:32
Karel Plášil se svým tělem postavil do cesty střely sešívaných.
24:02
24:02
Slavia neustála tlak Litoměřic. Po delším náporu se dokázal prosadit VÁCLAV PLETKA, který našel krásnou přihrávku od Jaroslava Kally. Asistence: Jaroslav Kalla, Ondřej Smetana.,
23:27
Slavia hraje ve čtyřech.
23:01
Stadion drží puk ve svém útočném pásmu a v přesile se pokouší překonat Dominika Frodla.
22:46
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Pavel Kolařík – 2 min., nedovolené bránění).
22:46
Ondřej Kopta se pokusil o přihrávku na Matúše Paločka, ten byl však podražen.
22:25
Další litoměřická útočná šance skončila zakázaným uvolněním.
21:42
Kališníci si vytváří nápor na obranu Slavie. Díky práci Dominika Frodla však všechny střely domácích končí neúspěšně.
21:27
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Zdeněk Kubica – 2 min., podražení).
21:08
Díky špatné přihrávce Ondřeje Procházky se Slavia dostala do prvního většího útoku, nepřešla však přes modrou čáru.
20:27
Stadion stále vysílá větší množství střel na Frodla, ten zatím odolává tomuto náporu.
20:02
První vhazování vyhráli hráči Litoměřic, jejich akce však skončila zakázaným uvolněním.
20:01
Ze začátku první třetiny měli výraznou převahu domácí. To se však během slávistické výhody 5 na 3 změnilo a od té doby spíše určovali tempo hry hosté. Další třetina začne přibližně v 18:48.
20:00
19:34
Matúš Paločko se pokusil přejet na útoku, na modré čáře jej však zastavil Martin Bača.
19:10
Martin Bača se pokouší o rozehrávku sešívaných, puk se však dostal jen k jeho bývalým spoluhráčům.
18:51
Václav Pletka drží puk svou bruslí, hráči Slavie se ji snaží vypíchnout.
17:50
Jankovský se pokusil v útočném pásmu přihrát na Tulačku, oba hráči si však nerozuměli a Tulačkovi puk ujel.
16:57
Vhazování po boku Frodlovy branky lépe využili hosté, kteří se hned s pukem dostali na druhou stranu ledu.
16:20
Litoměřice se dostávají do útoku, obrana Slavie ale zatím všechny jejich pokusy blokuje.
15:28
Slavia stále drží puk ve své útočné třetině. Ondřej Kacetl je i přes obdržený gól bezchybný.
14:18
Po špatné rozehrávce Litoměřic převzal nejlépe puk ANTONÍN DUŠEK, který jej z blízkosti uklidil ke smůle domácích do Kacetlovy branky. Asistence: Václav Jankovský
14:07
13:24
Souhra Knota s Pohlem opět zafungovala, Kacetl je ale stále jako zeď.
13:09
Pokus Jana Holého vyrazil Kacetl do ochranné sítě.
12:45
Ronald Knot si předával puk s Pohlem na modré čáře a oba dva se pokusili o střelu. Kacetl je stále bezchybný.
12:20
Ve hře 5 na 3 dostává Slavia Litoměřice pod tlak. Ondřej Kacetl zatím svůj tým statečně drží.
12:09
12:07
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Ondřej Procházka – 2 min., hákování).
11:51
Petr Beránek se snaží s pukem prosadit přes obranu Litoměřic, toto se mu však nedaří.
11:46
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jakub Šulc – 2 min., podražení).
11:20
Sešívaní bojují o puk s kališníky za branou Slavie.
10:27
Litoměřice se snaží soupeře drtit v jeho obranném pásmu. Slavia se zmohla pouze na vyhození puku přes celé kluziště.
10:09
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tomáš Andrlík – 2 min., sekání).
10:02
Miškář těsně před Frodlem přihrál na Pilaře, ten ale na Frodla vystřelit nedokázal.
09:28
Jindřich Barák rozehrál puk zpoza vlastní branky.
08:55
Kopta se pokusil nahrát na rozjetého Hantáka. Nahrávku však sešívaní zblokovali.
08:17
Hra se po delší době dostala do obranného pásma Litoměřic. Slavia se zde ale nepokusila o žádnou vážnější šanci.
05:11
Ondřej Kopta po krásné otočce vystřelil na Frodla. Jeho pokus byl však vyražen na roh.
04:56
Ondřej Kopta bojuje o puk v rohu kluziště s Janem Pohlem.
04:15
Puk se opět drží v obranném pásmu sešívaných. Litoměřice této šance nevyužily.
03:29
Slavia se poprvé dostala do delší šance. Jaromír Kverka však nepřešel přes obranu domácích.
02:58
Litoměřice vyjely do útočného pásma. Jejich akce však skončila díky nepřesné přihrávce na Dominika Bílka.
02:15
Litoměřice vyhrály hlasování. Dominik Bílek vyslal na Frodla přesnou střelu, ten jeho pokus vyrazil.
01:51
Ondřej Kopta se pokusil o prověření Frodla, jeho střela však byla zblokována.
01:16
Hráči Stadionu se pokoušejí o rozehrávku za brankou.
00:48
Krásnou střelou od modré vypálil Václav Pletka na Dominika Frodla
00:03
Vhazování vyhráli hráči Slavie, Jaromír Kverka se hned vydal s pukem na branku, akce ale skončila zakázaným uvolněním.
00:01
Hráči obou týmů vjeli na hrací plochu.

HC Stadion Litoměřice: Kacetl (J. Pavelka) – Smetana, Barák, J. Šulc, Jebavý, Plášil, Piegl, Bílek – Jaroslav Kalla, J. Veselý, Paločko – Pletka, Rubeš, Švagrovský – Kopta, Hanták, Valášek – O. Procházka, R. Pilař, Miškář.

HC Slavia Praha: Frodl (Pírs) – Pohl, Knot, Kolařík, Holý, Bača, J. Novák – Kverka, Dušek, M. Kadlec – Kubica, Šafránek, Rys – Jankovský, Tulačka, P. Beránek – Marcel, Andrlík, Kružík.

3.10.2015 Litoměřice – Slavia 2:6

I přes vysoce nepříznivou bilanci mají domácí velkou šanci toto částečně napravit, ale hosté budou nabuzeni výhrou proti Kladnu, na kterou určitě budou chtít navázat.
HC Slavia Praha
(7-4-0-6, 5. místo)
Tým Milana Razýma prošel velkou proměnou. Před začátkem WSM ligy panovala nejistota, zda do novém ročníku vůbec tento tým vstoupí. Nakonec se tomu tak stalo a se silným kádrem pomýšlel na návrat zpět mezi elitu. Tomu odpovídaly i zářijové výsledky, Slavia z devíti zápasů prohrála jen dvakrát. Do osudového měsíce po tento tým vstoupili sešívaní domácí výhrou proti Frýdku-Místku, následovaly dva zápasy ve kterých Slavia získala dva body, nejdříve po výhře 2:1 v prodloužení proti Ústí nad Labem, poté doma po výhře v samostatných nájezdech nad Přerovem. Před zápasem s Prostějovem se vyrojily informace o špatném ekonomickém stavu Slavie a z toho vyplývající nutností prodat většinu kádru. To byl pravděpodobně jeden z důvodů, proč se náhle přitížilo většině kádru sešívaných a tento zápas odehrál juniorský tým, který měl v nohách již zápas DHL extraligy juniorů v Jihlavě, mladíci zde nastoupili se ctí a i přes porážku 0:13 se jim dostalo pochvaly od fanoušků obou soupeřů. Od té doby začalo vedení sešívaných s přestavbou kádru, do týmu se vrátil např. i veterán Pavel Kolařík a přišli sem již zmínění exlitoměřičtí Martin Bača s Petrem Beránkem, k tomu spoustu dalších hráčů. Nový tým si připsal tři porážky, první v Českých Budějovicích, další v Edenu s Benátkami nad Jizerou a poslední v Havířově.

V posledním kole si sešívaní vyšlápli na favority z Kladna. Hned v deváté vteřině poslal Slavii do vedení Ronald Knot, výhru navýšil v páté minutě David Šafránek. V druhé třetině Kladno snížilo zásluhou Ladislava Zikmunda v 29. minutě, avšak 25 vteřin poté poslal opět do dvoubrankového vedení Slavii Martin Kadlec. V 44. minutě se pokusil o dotažení kladenský Jiří Cetkovský, na tuto trefu však nikdo z Rytířů nezareagoval, naopak 24 vteřin před koncem definitivně potvrdil vítězství Slavie Antonín Dušek.