Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou.
Dnešní utkání je za námi. Domácí deklasovali Slavii 13:0 a posunuli se tak v tabulce na druhou příčku. Za domácí se dnes postupně trefili Luňák, Fiala, M. Novák, L. Krejčík, Fiala, Venkrbec, Švec, J. Káňa, Luňák, Půhoný, Půhoný, Venkrbec a Rudovský. Junioři Slavie, kteří dnes přijeli odehrát tento zápas tak odjíždějí z Prostějova s obrovským debaklem a z druhého místa tak spadli v tabulce na čtvrtou příčku.
59:18
Jestřábi právě vstřelili branku!
Domácí zvyšují v oslabení na 13:0! JAN RUDOVSKÝ získal kotouč na útočné modré. Následně se dostal až před Šorfa a střelou pod horní víko nedal Šorfovi žádnou šanci. Asistence: Bez asistence.
58:46
Neužil dokázal vyrazit střelecký pokus od modré, který na něj vyslal Kolouch.
58:23
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jiří Hozák – 2 min., vysoká hůl).
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny!
56:20
Domácí vedou 12:0! Novák se dostal ke kotouči těsně před Šorfem. Překonat ho však ještě nedokázal, neboť Šorf kotouč dokázal vyrazit mimo tři tyče. Následně se však k němu dostal MATOUŠ VENKRBEC a ten už neměl problém vstřelit dvanáctý gól domácích. Asistence: Martin Novák a Jan Rudovský.
56:03
Domácí drží kotouč na svých holích, ale dopředu se už příliš neženou.
55:35
55:31
Domácí posílají na branku jednu střelu za druhou. Šorf však zatím odolává.
54:20
Kvapil vyslal na branku střelu od modré. Jeho pokus však Šorf v pohodě chytil.
53:35
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Filip Zderadička – 2 min., vysoká hůl).
52:41
Domácí prakticky nepouštějí ke kotouči svého soupeře a stále se snaží vstřelit další a další branky.
51:24
JIŘÍ PŮHONÝ se dostal podél pravého mantinelu až do útočného pásma. Následně objel branku a zasunul k levé tyči. Asistence: Lukáš Krejčík.
50:46
Tomáš Protivný napřáhl ke střele z levého kruhu. Jeho pokus však Šorf vyrazil pouze před JIŘÍHO PŮHONÉHO a ten se střelou do odkryté klece nemýlil. Asistence: Martin Novák a Jan Káňa.
49:47
A je to 9:0! LUKÁŠ LUŇÁK se po skvěle individuální akci dostal s kotoučem až před Šorfa a toho dokázal prostřelit střelou mezi betony! Asistence: Patrik Moskal.
48:58
Domácí se usadili s kotoučem v útočném pásmu.
47:53
Švec se dostal s kotoučem od pravého mantinelu až do levého kruhu. Následně našel chirurgicky přesnou přihrávkou na hranici brankoviště JANA KÁŇU a ten se nadvakrát dokázal střelecky prosadit. Asistence: Marek Švec a Lukáš Luňák.
46:11
Jan Rudovský se dostal do samostatného úniku. Následně však trefil pouze břevno Šorfovy svatyně!
45:54
Jeden z hostujících hráčů vyhodil kotouč z vlastního pásma do středního pásma a hrát tak mohou opět domácí.
44:56
Domácí deklasují svého soupeře už 7:0! Vokurka napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus ještě tečoval před Šorfem MAREK ŠVEC a kotouč tak skončil v pravém horním růžku branky. Šorf neměl proti této tečované střele žádnou šanci. Asistence: Jiří Vokurka a Jan Káňa.
44:16
Domácí jsou stále jasně lepším týmem a svého soupeře ve všech směrech přehrávají.
43:24
A je to 6:0! MATOUŠ VENKRBEC převzal kotouč v mezikruží. Následně se s ním dostal až před Šorfa a kotouč zasunul do branky pod jeho pravým betonem. Asistence: Lukáš Krejčík.
43:02
Hradil se dostal ke střele z pravého kruhu. Jeho pokus však nenadělal Neužilovi větší potíže.
41:58
Domácí vedou již 5:0! Moskal se dostal s kotoučem podél levého mantinelu až před Šorfa. Toho však nedokázal překonat, ale kotouč se následně dostal k ONDŘEJI FIALOVI a ten se střelou do odkryté klece nemýlil. Asistence: Patrik Moskal.
41:13
Aleš Holík napřáhl ke střele z mezikruží. Branku však přestřelil.
40:30
Luňák hledal přihrávkou před branku od pravého mantinelu někoho ze svých spoluhráčů. Nikdo z nich tam však nebyl a hrát tak mohou hosté.
40:12
Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Šorfem.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:40.
Druhá třetina je za námi. Ve druhé třetině jsme viděli stejně jako v té první dvě branky. Nejdříve se v čase 33:39 prosadil Martin Novák a následně zhruba o půl minutky později z trestného střílení Lukáš Krejčík. Hosté se ve druhé třetině dostali prakticky do dvou větších šancí, ale ani jednu z nich nedokázali proměnit a Neužil stále drží čisté konto.
40:00
39:43
Hra se momentálně pohybuje spíše ve středním pásmu a ve druhé třetině se už nic nestane.
39:00
Právě se nám rozeběhla poslední minutka druhé třetiny.
38:03
Hosté se dostali do zajímavé šance, když se Furch dostal zcela osamocen ke střele z levého kruhu. Jeho jedovatý pokus však Neužil dokázal nadvakrát zkrotit.
37:40
Aleš Holík se dostal podél levého mantinelu až před Šorfa. Toho však nedokázal prostřelit střelou mezi betony.
37:26
Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.
36:31
Krejčík se dostal k vyraženému kotouči těsně před Šorfem, ale jeho následný střelecký pokus neskončil gólem.
35:27
Kvapil napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus však dokázal zablokovat těsně před brankářem jeden z obránců.
35:12
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.
34:08
Domácí zvyšují už na 4:0! LUKÁŠ KREJČÍK prostřelil Dominika Šorfa střelou mezi betony a poslal svůj tým do čtyřbrankového vedení. Asistence: Bez asistence.
34:08
Krejčík byl v samostatném úniku faulován Filipem Zderadičkou a bude to trestné střílení!
33:39
Domácí využívají přesilovou hru a zvyšují na 3:0! MARTIN NOVÁK se dostal ke kotouči u pravé tyčky Šorfovy branky. Následně naznačil střelu, objel brankáře, který se položil na zem a zakončil do odkryté klece. Asistence: Lukáš Luňák a Jan Rudovský.
33:15
Domácí se zatím nedokázali usadit na delší dobu s kotoučem v útočném pásmu.
32:44
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (David Matějka – 2 min., hákování).
32:31
Moskal se hnal s kotoučem sám na brankáře. Těsně před brankářem však zadovkou ještě hledal jednoho ze svých spoluhráčů, ten byl však faulován a zakončit tak nedokázal.
31:15
Tam však nic nevymysleli a směrem dopředu se tak vydali hosté. Heldák se dostal ke kotouči těsně před Neužilem, ale svou obrovskou šanci promarnil, neboť trefil pouze Neužila do hrudi.
30:31
Domácí zamkli svého soupeře ve svém útočném pásmu.
29:25
Kvapil se dostal podél pravého mantinelu až před Šorfa, ale toho mířenou střelou k levé tyči nedokázal překonat. Šorf si opět připsal na své konto jeden z důležitých zákroků.
28:23
Kotouč skončil na trestné lavici hostů a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
28:03
Novák vyslal na branku střelu od modré čáry. Jeho pokus však Šorf dokázal vyrazit svou vyrážečkou do rohu kluziště.
27:46
Domácí v plném počtu. Hosté se v této přesilovce nedostali prakticky k ničemu a domácí tak neměli žádnou práci ubránit tuto početní převahu.
27:11
Hosté se vůbec nemohou dostat s kotoučem do útočného pásma.
26:22
Heldák zavezl kotouč do útočného pásma. Tam však o něj přišel a jeden z obránců tak neměl problém vyhodit kotouč z vlastního pásma.
25:46
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Aleš Holík – 2 min., podražení).
24:52
Přihrávka rukou.
24:37
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Neužilem.
24:12
Kotouč po teči jednoho z domácích hráčů skončil na tribuně.
23:24
Hosté se dostali do přečíslení tři na jednoho. Netolický to však vzal vše na sebe, ale překonat Neužila nedokázal.
23:03
Hozák dostal nabito do mezikruží. Jeho tvrdý střelecký pokus však dokázal Šorf skvěle chytit.
22:29
Heldák vyslal na branku střelu z levého kruhu. Jeho pokus však Neužil v pohodě vyrazil mimo tři tyče.
21:17
Moskal dostal skvělou přihrávku před branku od jednoho ze svých spoluhráčů z pravého kruhu. Jeho následný střelecký pokus však skončil těsně vedle levé tyče.
20:16
Hosté si mezi sebou neporozuměli ve středním pásmu a o kotouč tak přišli.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:47.
První třetina je za námi. Domácí jsou zatím jasně lepším týmem a zaslouženě tak vedou 2:0. Hosté byli v prvních pěti minutách první třetiny mírně lepším týmem, ale větší šanci si vypracovat nedokázali. Zhruba od té páté minuty se dostali do hry také domácí. V čase 06:12 ujel obráncům Martin Novák, ale na Šorfa nevyzrál. Šorf mimochodem zatím předvádí skvělý výkon a jen díky němu hosté prohrávají "jen" 2:0. Domácí se dnes poprvé prosadili v čase 07:25, když střelu Rudovského dorazil za záda Šorfa Luňák. Domácí poté pokračovali v tlaku a na branku soupeře vyslali několik střel, které však Šorf pochytal. Domácí se dočkali druhé branky až v čase 16:19, když se do přečíslení dva na jednoho dostali Novák s Fialou a druhý jmenovaný se po přihrávce Nováka do odkryté klece nemýlil. Hosté, z nichž někteří už za sebou dnes mají jeden zápas v dresu juniorky Slavie, to tak budou mít po zbytek utkání ještě velice těžké, ale uvidíme, jestli se jim podaří s tímto výsledkem ještě něco udělat.
20:00
19:30
Luňák hledal přihrávkou od pravého mantinelu před brankou Rudovského, ten byl však skvěle pohlídán jedním z obránců a ke střele se tak nedostal.
19:00
Právě se nám rozeběhla poslední minutka první třetiny.
18:52
Venkrbec si sjel s kotoučem od pravého mantinelu do mezikruží. Následně vyslal na branku střelu, kterou však opět dokázal Šorf skvěle chytit.
18:45
Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
17:48
Šorf si připsal další důležitý zákrok, když se před něj s kotoučem dostal Moskal. Šorf však jeho pokus dokázal chytit.
16:19
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Martin Novák naznačil střelu, poslal kotouč doprava na úplně volného ONDŘEJE FIALU a ten už neměl problém kotouč poslat do sítě. Asistence: Martin Novák.
15:21
Venkrbec zkusil překvapit Šorfa střelou z velkého úhlu. Šorf si však pohlídal mezírku u své pravé tyče a kotouč tak dokázal chytit.
15:08
14:16
Jan Káňa se dostal ke kotouči zcela osamocen před Šofrem, ten však proti jeho následné střele předvedl fantastický zákrok a stav utkání je tak stále 1:0.
13:50
Jeden z hostujících hráčů pouze vyhodil kotouč z vlastního pásma do středního pásma.
12:55
Tomáš Protivný vyslal na branku střelu od modré čáry. Jeho střelecký pokus však skončil nad brankou a následně se ke kotouči dostávají po delší době hosté.
12:24
Kolář napřáhl ke střele z mezikruží. Jeho pokus však skončil vysoko nad brankou.
11:22
Venkrbec se dostal s kotoučem středem kluziště až před Šorfa. Toho však nedokázal překonat kličkou do backhandu! Šorf zatím chytá skvěle.
10:47
Hostům logicky rychle docházejí síly, vždyť většina z nich už dnes za sebou jeden zápas má. Domácí jsou momentálně prakticky stále v útočném pásmu.
09:10
Švec dostal skvělou přihrávku do mezikruží. Jeho následný povedený střelecký pokus však Dominik Šorf skvěle chytil!
08:52
Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
08:33
07:25
Domácí se dostávají do vedení! Jan Rudovský napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus Šorf vyrazil pouze k LUKAŠOVI LUŇÁKOVI a ten se střelou do poloodkryté branky nemýlil. Asistence: Jan Rudovský.
06:12
Martin Novák se hnal s kotoučem sám na brankáře. Těsně před Šorfem naznačil střelu a následně se snažil poslat kotouč pod horní tyčku. To se mu však nakonec nepovedlo, neboť branku přestřelil.
05:48
Novák získal kotouč v útočném pásmu. Následně se s ním dostal za branku soupeře, ale tam o něj opět přišel.
04:54
Jan Káňa se dostal ke kotouči v mezikruží. Jeho následnou jedovatou střelu však Šorf dokázal nadvakrát zkrotit.
04:14
Heldák napřáhl ke střele z pravého kruhu. Jeho pokus však skončil vysoko nad brankou.
03:33
Mareček vyslal na branku střelu od modré čáry. Jeho pokus však neprošel k Neužilovi, neboť tento střelecký pokus zastavil jeden z obránců.
03:13
Kotouč skončil mimo kluziště a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
02:06
Krejčík dokázal před Šorfem tečovat střelu jednoho ze svých spoluhráčů od modré, ale kotouč po jeho teči skončil vedle svatyně, kterou stráží Dominik Šorf.
01:30
Domácí drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
01:07
00:50
Kotouč se od zadního mantinelu po nahození jednoho z domácích hráčů dostal před Šorfa a ten ho raději následně podržel pod svou lapačkou.
00:05
Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a ihned se ženou s kotoučem směrem dopředu.
00:01
Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v červených dresech, hosté dnes oblékli červeno-bílé dresy.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Kantor) – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, Vokurka, V. Zadražil – Luňák, Venkrbec (C), Rudovský – M. Novák, Moskal, Fiala – L. Krejčík, J. Káňa, Půhoný – Švec, Hozák.

HC Slavia Praha: Šorf (Vacula) – Zderadička (C), Chvála, Novák, Chládek, Krásný – Mareček, Netolický, Šteiner – Heldák, Hradil, Furch – Šmerha, Kolouch, Kohút – Matějka, Fiala.

Rozhodčí: Kubičík – Rožánek, Konvička.
Poslední 3 vzájemná utkání

Prostějov – Slavia Praha 0:1 po nájezdech
Prostějov – Slavia Praha 2:6
Slavia Praha – Prostějov 5:1
Slavia má problémy s financemi a klub se podle vedení musí ekonomicky stabilizovat tím, že se zbaví několika svých opor.

„Toto rozhodnutí považuji za korektní vůči hráčům, realizačnímu týmu a zaměstnancům. Pokud bychom tento krok neučinili, mohlo by vážně hrozit, že bychom poprvé od změny vlastnické struktury v únoru 2013 nebyli schopni vzniklé závazky vůči těmto subjektům pravidelně hradit. A já bych se nerad dočkal toho, že se bude v průběhu sezony hráčům dva tři měsíce dlužit a dojde k tomu, že by třeba nenastoupili k soutěžnímu utkání. Účast ve WSM lize druhým rokem bohužel přinesla snížený zájem sponzorů a diváků. Oproti jiným týmům, které se účastní extraligy nebo WSM ligy, se nemůžeme spoléhat na podporu municipality. Zatímco jinde jsou významně dotovány provozy hal (energie, údržba, mzdové náklady aj.) a činnost klubu, u nás ještě kromě toho je to naopak tak, že provoz mládeže musí dofinancovat vždy klub, a to nás zásadně limituje,“ uvádí člen představenstva klubu Vladimír Pitter.

„O naše hráče je poměrně velký zájem a my se musíme dívat na ekonomiku klubu. Dá se tedy očekávat, že budeme muset udělat relativně hodně změn, ale i přesto chceme mít mužstvo, které bude hrát v lize důstojnou roli,“ dodává sportovní manažer klubu Luděk Bukač.

Po divokých událostech v posledních dnech a hodinách dnes do Prostějova přicestoval omlazený tým, z velké části složený z hráčů slávistické juniorky, která už dnes za sebou má jeden (neúspěšný) zápas.
HC Slavia Praha

Slavia Praha se momentálně nachází v tabulce na druhé příčce s třiadvaceti body. Po dvanácti odehraných zápasech má Slavia na svém kontě 5 výher, 4 výhry po prodloužení či nájezdech a 3 prohry v normální hrací době. Venku zatím odehrála pět zápasů, ze kterých 3x vyhrála po prodloužení či nájezdech a 2x prohrála v normální hrací době.

LHK Jestřábi Prostějov

Prostějov se momentálně nachází v tabulce na páté příčce s jednadvaceti body. Po dvanácti odehraných zápasech má Prostějov na svém kontě 4 výhry, 3 výhry po prodloužení či nájezdech, 3 prohry po prodloužení či nájezdech a 2 prohry v normální hrací době. Na domácím kluzišti zatím odehrál pět zápasů, ze kterých 3x vyhrál, 1x vyhrál po prodloužení a 1x prohrál po prodloužení.

Kladno – Prostějov 3:1
Prostějov – Havířov 7:3
Benátky – Prostějov 3:4 po nájezdech
Prostějov – České Budějovice 3:1
Litoměřice – Prostějov 5:1
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 13. kola WSM Ligy mezi LHK Jestřábi Prostějov a HC Slavia Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.