Jestřábi tentokrát zvládli prodloužení a mohou se radovat z první výhry v sezóně. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek večera.
61:39
Jestřábi právě vstřelili branku!
JAKUB ŠLAHAŘ projel celé kluziště a střelou tahákem překvapil Svobodu k tyči! Bez asistence.
61:21
Zohorna se dostal sám před Kantora, mířil dobře nahoru, ale domácí brankář si toto místo pohlídal.
60:21
Kvapil dobře projel přes celé hřiště a sám zakončoval, Svoboda musel zasáhnout vyrážečkou.
60:01
Poslední minuta už se dohrála bez šance. Jestřábi i v druhém utkání budou hrát prodloužení, které se nově hraje 3 na 3. Proti Jihlavě Jestřábi v této herní disciplíně prohráli.
60:00
58:49
Jestřábům pískán úmyslný ofsajd. Vhazovat se bude před Kantorem.
58:24
Hosté se ubránili a jsou v plném počtu.
58:00
Střela Protivného byla hodně nebezpečná, od bruslí bránícího hráče se odrazila mimo.
57:43
A znovu je puk až u Kantora.
57:30
Hosté se osvobozují.
57:05
Bombu Rudovského vyrazil Svoboda za branku.
56:24
Hosté hráli v šesti, trest za lavici odpyká Roman Dymáček (TRE).
55:20
Ofsajd hostujícího celku.
53:58
Havránek lehkou střelou na lapačku málem překvapil Kantora, kterému puk vypadl vedle něj na brankoviště, naštěstí pro Prostějov nebyl nikdo z hostujících připraven na dorážku.
53:34
Zadražil schytal z blízka střelu od modré a těžce se zvedá z ledu.
52:48
Hosté jsou v plném počtu, ale měli namále! Nejprve byl v dobré pozici Rudovský, který trefil vedle a poté Káňa, který v jasné šanci promáchl!
51:27
Svoboda nyní drží Třebíč, další střelu zkrotil pod svým tělem.
51:06
Venkrbec nadvakrát dorážel za Svobodu, druhá dorážka skončila na tyčce!
50:48
Hostující Ján Niko (TRE) vyloučen za sekání.
50:39
Oba týmy v plném počtu.
Utkání přihlíží 1490 diváků.
48:39
Vzájemné vyloučení, za Prostějov jde na trestnou Matouš Venkrbec (PRO) a za hosty Václav Čejka (TRE), oba za držení.
48:39
48:39
Káňa dostal skvělou přihrávku před Svobodu, zamést puk za hostujícího brankáře se mu nepodařilo.
47:29
Nyní se špatně zbavují puku a posílají ho přes všechny čáry.
47:10
Jestřábi se dlouho drželi s pukem v útočném pásmu, do gólové pozice se jim dostat nepodařilo.
46:02
Šlahař pronikal sám přes Svobodu, hodně se zlobí na hlavního rozhodčího, podle něj byl nedovoleně odstaven od puku.
44:59
Jestřábi jsou v plném počtu.
44:55
Kristl střílenou nahrávkou našel Milfaita před brankou, jeho teč končí mimo tři tyče!
43:53
Hosté už měli dobře rozestavenou přesilovku a už se to schylovalo k finální střele, rozhodčí však za postavení Wasserbauera v brankovišti vykazuje hru do středního pásma.
43:38
Lojek nahazoval od modré na teč, Wasserbauer dělal co mohl, puk nakonec skončil v náruči Kantora.
42:59
Paták byl při předchozí střele nedovoleně faulován, za sekání odchází na trestnou Ondřej Fiala (PRO).
42:52
Paták se dostal zcela sám před branku, tu ale z jasné pozice přestřelil!
42:27
Zakázané uvolnění Prostějova.
41:42
Zatím se hraje hodně ve středním pásmu, žádný z týmů nechce udělat chybu.
40:01
Ve druhé třetině se Prostějovu podařilo vyrovnat, od té doby byli ale hosté lepším celkem, ke konci třetiny již bylo v domácím obranném pásmu hodně nabrusleno a Kantor měl hodně práce. Pro Jestřáby je tak přestávka osvobozením. Třetí třetina začne zhruba v 19:47.
40:00
39:16
38:59
Kantor musel zasahovat a bude se vhazovat po jeho levici.
38:42
Nyní hosté pokazili rozehrávku a kotouč jim utekl na zakázané uvolnění.
38:01
Lojek vyslal dobrou ránu od modré, Kantor musel loktem vyrážet. Hosté hrají dobrou přesilovou hru.
37:16
A teď půjdou Jestřábi do čtyř. Vyloučen Aleš Holík (PRO) za hrubost.
36:57
Hosté jsou v závěru druhé třetiny o velký kus lepší, Jestřábi se prakticky jen brání.
36:06
Při třetí střele Zohorna sekl domácího brankáře do levé ruky, vylučovat se nebude.
35:53
Zohorna teď dvakrát nebezpečně pálil z bezprostřední blízkosti, domácí se štěstím neinkasují!
34:29
Střela Zdráhala od modré proskákala až k překvapenému Kantorovi, ten měl co dělat aby sklapl včas betony.
33:04
Jestřábi nakonec z mírného tlaku dokázali srovnat! JAN RUDOVSKÝ projel na šířku pásma, objel hned trojici bránících hráčů a poté z úhlu dostal puk za Svobodu. Asistence: Matouš Venkrbec a Lukáš Luňák.
31:52
Ofsajd Třebíče.
31:07
Hosté jsou kompletní, Jestřábi v přesilovce ani pořádně nevystřelili.
29:42
Jestřábům se nedaří dostat do pásma, hosté se lehce osvobozují.
29:12
Rudovského střelu od modré tečoval jeden z prostějovských hokejistů mimo ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
29:07
Za hrubost vyloučen Ján Niko (TRE).
28:52
Zakázané uvolnění Třebíče.
28:28
Na druhé straně se o střelbu pokoušel Korhoň trefil jen hůl obránce před sebou.
28:04
Kantor znovu riskantně rozehrával a znovu z toho byla šance hostů, dopravit kotouč do branky se jim nepodařilo.
27:01
Káňa s Moskalem ujížděli dva na jednoho, druhý jmenovaný ale v dobré pozici nepochopitelně vracel a puk se tak stal lehkou kořistí pro vracející se třebíčské hráče.
26:49
25:45
Hosté se sice drželi v útočném pásmu, žádnou přímou střelu na branku si nevypracovali. Jestřábi jsou v plném počtu.
23:45
Hosté si zahrají přesilovou hru. Za držení vyloučen Aleš Holík (PRO).
23:01
Jestřábi se se štěstím propletli do útočného pásma, Krejčíkův pokus byl sražen do rohu.
21:06
Moskal našel zpoza branky Káňu ten z první střílel, Svoboda se štěstím udržel puk na brankové čáře, domácí se již radovali, ale hlavní rozhodčí rozpažil.
20:56
Venkrbec nahrál zpoza branky na Protivného, ten z prvního trefuje Svobodovu lapačku.
20:01
Je za námi první třetina ve které Prostějov zažil přímo hororovou první minutu. Inkasoval dvě branky a do zápasu se jim podařilo dostávat až po prvních pěti minutách, kdy se jim také podařilo snížit. Jinak je utkání vyrovnané a zcela otevřené. Na další třetinu se můžeme těšit zhruba v 18:57.
20:00
18:57
Káňa viděl před Svobodou lépe postaveného Moskala, ten jen vložil hůl do přihrávky, hostující brankář vyrazil do ochranné sítě nad tvrzeným sklem.
18:29
16:32
Další obrovská šance hostujícího celku! Kusko byl zcela sám před Kantorem, jenže přihrávka od Schejbala skákala a puk přeletěl horní tyčku!
15:38
14:51
Čejka nahazoval od modré, před Kantorem stál Milfait ten tečoval jen těsně mimo!
13:45
Hosté už se dostávali do přečíslení, skvěle se vrátil Zadražil a hostující střelu dostal nad branku.
13:04
Moskal předal pěknou přihrávku za obranu, ten byl hodně z úhlu a na Svobodu nevyzrál. Navíc narazil do brankové konstrukce a vhazovat se bude ve středním pásmu.
12:25
Znovu je Svobodova lapačka v permanenci a bude se vhazování před ním opakovat.
12:19
Moskal dostal ve středním pásmu do jízdy, neměl však velkou rychlost a proto raději volil střelu, Svoboda jen nastavil lapačku.
11:21
Kantor zkoušel rozehrát u mantinelu za brankou, našel ale jen Wasserbauera, ten hned pálil, ale domácí brankář našel puk v lapačce.
10:07
Hosté znovu vyhazují na zakázané uvolnění.
09:08
09:04
Silvester Kusko se protáhl podél mantinelu, místo přihrávky zkoušel překvapit Kantora k tyči, ten si to ale pohlídal.
08:45
Hosté již hrají klasickou přesilovou hru, nyní jsou ale vykázání do středního pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
08:09
Jestřábi jsou ve čtyřech! Hosté byli ale hodně nebezpeční. Oba obránci vyslali na Kantora nebezpečné střely, ale ani Niko, ani Zdráhal se radovat nemohl. Neujal se ani bekhend Wasserbauera.
07:08
Hosté budou hrát minutu dlouhou přesilovku 4 na 3, za hákování vyloučen Jan Rudovský (PRO).
06:25
Počet hráčů na ledové ploše se srovná. Za podražení usedá na trestnou Martin Lojek (TRE).
06:09
Vyloučen domácí Jiří Půhoný (PRO) za vysokou hůl.
05:24
Jestřábi se konečně dostávají do zápasu, nyní byl v dobré příležitosti mezi kruhy Novák, Svoboda vyrazil mimo ledovou plochu.
04:30
Matouš Venkrbec vyhrál buly před hostujícím brankářem a kotouč se dostal na modrou k DANIELU KOLÁŘOVI, ten z první prostřeluje vše co mu stálo v cestě. Asistence: Matouš Venkrbec.
04:27
Další zakázané uvolnění Třebíče. Hosté mají nahráno a nikam se neženou.
03:25
Jestřábi jen nahodili na hostujícího brankáře, vhazuje se však ve středním pásmu pro ofsajd.
02:42
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
01:52
Jestřábi se na chvíli usadili v pásmu, zatím však bez šancí. Hosté vyhazují do středního pásma.
00:29
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Neuvěřitelné, domácí už prohrávají o dvě branky. Kristl udržel pásmo, nahrál na kruhy TOMÁŠI BARTEJSOVI a ten střelou zápěstím trefuje k tyči. Asistence: Richard Kristl.
00:11
Studená sprcha pro domácí, hned po 11 vteřinách se pod horní tyčku trefuje JAN WASSERBAUER. Asistence: David Dolníček.
00:01
Před utkáním zazní na prostějovském stadionu státní hymna. Začátek utkání se tak malinko zdrží.

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Neužil) – D. Kolář, T. Kvapil, Protivný, A. Holík, Šafář, V. Zadražil – Venkrbec, Fiala, Luňák – Rudovský, Moskal, J. Káňa – M. Novák, L. Krejčík, Šlahař – Půhoný, Švec, Korhoň.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (D. Svoboda) – Lojek, Bartejs, Čejka, J. Zdráhal, Niko, Přibyl, Schejbal – Paták, Dolníček, Kusko – T. Havránek, Čech, Jan Wasserbauer – Milfait, Kristl, Dymáček – Juráň, R. Zohorna.

Rozhodčí: Z. Kubičík – Poruba, Rožánek.
Jestřábi se před sezónou s Horáckou Slavií střetli v přípravném utkání na prostějovském ledě, Jestřábi se sice dostali do vedení 2:0 po první třetině, pak už ale dávali branky jen hosté a nakonec si odvezli vítězství 4:2. Prostějovští tak mají svému soupeři co vracet.
Dobrý den, dnes nás čeká utkání druhého kola WSM Ligy mezi celky LHK Jestřábi Prostějov a SK Horácká Slavia Třebíč. Oba týmy již v letošní sezóně získali nějaký ten bod.

Jestřábi zajížděli na led Dukly Jihlava a od začátku byli lepším týmem, první dvě třetiny neustále odskakovali svému protivníkovi o jednu branku. Jihlava ale nakonec vždy dokázala najít odpověď a vydobýt si prodloužení. V tom byli domácí šťastnějším celkem a nakonec si doma uhájili alespoň dva body.

HC Dukla Jihlava – LHK Jestřábi Prostějov 4:3p (1:1, 2:2, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Skořepa (Jergl, Stoklasa), 31. Březina (Dundáček), 39. Skořepa (TS), 63. F. Seman (Stoklasa) – 8. Venkrbec (Rudovský), 24. A. Holík, 33. M. Novák (J. Káňa).
Rozhodčí: Veselý – Kis, Lučan.
Vyloučení: 4:9.
Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1162.
Střely na branku: 36:22.
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

Horácká Slavia začínala doma a úvodní duel soutěže s přerovskými Zubry dokázala v napínavém a částečně vyhroceném utkání porazit 5:3.

SK Horácká Slavia Třebíč – HC ZUBR Přerov 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Kusko (Milfait), 30. T. Havránek (R. Zohorna), 35. J. Zdráhal (Lojek), 53. R. Zohorna (Dolníček, R. Erat), 60. J. Zdráhal – 22. Dostálek (Chmelíř), 32. Sikora (Plášek), 58. M. Kratochvíl (Milan Procházka, Plášek).
Vyloučení: 9:11, navíc navíc Kratochvíl (PRE) 5 minut + OT do konce utkání.